YYN-afdeling wil kritische blik Foresters verliest op lokale verkeersveiligheid cruciale wedstrijd Sint op de achtergrond in St Nicolaas toneelstuk Ijsbaan Heiloo ziet uit naar komst Koning Winter DVW redt vissen uit Baafjesvijver Silhouet brengt sfeervolle kerstshow met allure ARRO reclame P 0 L I T I Heiloo 072 533 63 09 PAGINA 8 UITKIJKPOST - 4 DECEMBER Uitslagen HBC Loterij Zonnebloem 06-11 O 72- 5122222 Bridgeclub Saus Atout Promotie Muzikale Kerst op Klein Varnebroek Gevonden voorwerpen Foresters handbal <~>p&ntkal 't VmM&tacdesi HANDBALPROGRAMMA FORESTERS - zondag 8 december 10.00 uur I 1.00 uur 12.30 uur I 3.45 uur Foresters B-jeugd Foresters da. 3 Foresters da. Foresters da. -CSV - Meervogels 3 - JC/Vido I - Kolping 2 liiiliii' ^iifiiiffit Schaakoppositie Oppositie HEILOO - Een verkeersveilig Heiloo in alle opzichten en voor alle verkeersdeelnemers. Dat is het doel waar de nieuwe lokale afdeling van Veilig Verkeer Nederland (VVN) naar wil streven. Twee weken geleden werd het zes leden tellende bestuur van de afdeling officieel geïnstalleerd in de raadszaal van het gemeentehuis van Heiloo. De afdeling wil de doelstelling berei ken door samen te werken met de gemeente, diverse belangenorganisa ties en de burgers. Het Heilooër ver keersbeleid wordt gemaakt en uitge voerd door de gemeente. De lokale VVN-afdeling wil daarbij een signale rende en adviserende functie vervullen. Samen met de verschillende partijen wil de afdeling kritisch kijken naar het verkeer in Heiloo. Door te kijken naar de meningen van inwoners moet duide lijk worden waar problemen en knel punten zijn, bijvoorbeeld bij recon structies of nieuwbouw. Gebruik makend van de vakkennis van de lan delijke VVN, kan de plaatselijke afde ling adviezen geven aan de gemeente. Verder wil de nieuwe afdeling ver keersveilig gedrag van de verkeersdeel nemers stimuleren. Dat wil ze doen door het geven van voorlichting. „De mensen bewuster maken van proble men, dat is het belangrijkste van alles," zegt Martin Meissburger, secretaris van de lokale afdeling. Volgend jaar wil de afdeling met acties extra aandacht besteden aan twee onderwerpen: alco hol in het verkeer en snelheid in het verkeer. Het bestuur heeft plannen om daarover voorlichtingen te geven op basisscholen, bij lokale evenementen en verenigingen (zoals bijvoorbeeld sportclubs). Volgens voorzitter Peter Hectors reageerde de gemeente enthousiast op de oprichting van de nieuwe afdeling van de VVN. „Een bestuurslid van onze afdeling mag ook lid worden in de gemeentelijke verkeerscommissie. Dat belooft een goede samenwerking." Bestuursleden Hectors en Meissburger vinden dat de gemeente Heiloo al veel doet aan het lokale verkeersbeleid. „Er is hier een speciale verkeersplanoloog, die is er in veel gemeentes niet. Ook worden in principe buurtbewoners geraadpleegd bij het ontwikkelen van nieuwe verkeersplannen." Voorzitter Hectors benadrukt dat de nieuwe afdeling een zogenaamde inte grale benadering van de verkeersveilig heid wil. „Een bepaald fietspad kan bij- De rotonde bij de Stationsweg is een voorbeeld van een reconstructie die de verkeerssituatie veiliger moet maken. (foto Parakalo) voorbeeld wel veilig zijn als je het puur verkeerstechnisch bekijkt. Maar als dat fietspad 's avonds niet goed verlicht wordt, voelen fietsers zich toch onvei lig. Dan gaat het om sociaal-maat schappelijke veiligheid, en ook op dat soort zaken wil de afdeling letten." Plaatselijke problemen De Heilooër afdeling is de vijfendertig ste lokale afdeling van de VVN in het district Noord-Holland. De VVN richt steeds meer lokale afdelingen op omdat op die manier plaatselijke pro blemen en knelpunten beter opge merkt kunnen worden. Bovendien wordt het zo makkelijker om samen te werken met verschillende lokale orga nisaties. De VVN heeft in Heiloo onge veer 75 leden. Het idee om in Heiloo een afdeling op te richten kwam van VVN-kringverte- genwoordiger in het district Noord- Holland, mevrouw Mary Drayer. Daarbij speelde de grootte van de gemeente een rol. De huidige bestuurs leden (Peter Hectors, Jacqueline van der Vliet, Martin Meissburger, Jan Grootenboer, Rien Boterman en Willy van der Werff) werden door Mary Drayer benaderd voor de bestuurs functies. Allemaal waren of zijn ze door hun beroep of activiteiten in hun woonom geving zeer betrokken bij verkeersvei ligheid. Kringvertegenwoordiger Dra yer zal het bestuur van de nieuwe afde ling het komend jaar nog begeleiden. „We hebben eerst een inwerkperiode nodig," zegt Peter Hectors. „Om te beginnen wil het bestuur uitzoeken hoe het gemeentelijk verkeersbeleid pre cies in elkaar zit, wat de plannen zijn en wat de problemen en knelpunten zijn op het gebied van verkeersveiligheid bij bewoners." Wat de gemeente betreft weet Hectors dat er aandacht besteed gaat worden aan een fietspa denplan. Secretaris Meissburger kreeg inmid- delds al wat reacties van Heilooërs. Een aantal van hen vond dat de gemeente hen niet voldoende inspraakmogelijk heid had gegeven bij de aanleg van fietspaden op de Stationsweg tussen de nieuwe rotonde en de Kennemer- straatweg. „We willen geen klachtenbureau wor den, maar wel een punt waar je naar toe kunt met zaken die te maken hebben met verkeersveiligheid," zegt Hectors. „We zijn geen verkeerskundigen, maar wij kunnen weer terecht bij de landelij ke VVN. Die hebben vakkennis in huis in de vorm van informatiepakketten, onderzoek en begeleiding. Bovendien kunnen ze soms helpen op financieel gebied voor bepaalde projecten. Wij op onze beurt willen de dingen altijd weer terugkoppelen naar de gemeente." HEILOO - Dinsdag 26 november werd als volgt gespeeld: A-lijn: Klerk-Stark 62.50, Fam. v.d. Laan 58.30 B-lijn: Fam. Happe 65.10, Fam. v. Brunschot 59.90. De uitslag van donderdag 28 novem ber: A-lijn: Fam. Brinkhuis 61.50. De Bruyckere-Stark 60.90. B-lijn: Fam. de Winter 59.20, Arnold Huting 55.00. C- lijn: Noom-Pin 61.30, Fam. v. Os 57.10, D-lijn: Fam. v. Dijk 69.60, Fam. Toby 64.60. HEILOO - De trekking van de loterij van de Zonnebloem is onlangs verricht. Op de volgende nummers is een prijs gevallen: 005132, 008280, 008625, 048745, 049584, 050046, 051330 en 091702. Het winnende lot kunt u zen den naar de Zonnebloem, t.a.v. loterij, Postbus 2100, 4800 CC Breda. Namens de Zonnebloem hartelijk dank aan allen die deze actie hebben gesteund. HEILOO - De wedstrijd tegen Zilvermeeuwen, ook één van de degra datiekandidaten, was van cruciaal belang voor het verdere verloop van de competitie. De spelers kregen voor de wedstrijd van Sinterklaas een choco ladeletter en zwarte piet verrichtte de aftrap. Niet zo best voor de concentra tie natuurlijk. De wedstrijd ging de eerste minuten gelijk op, schoten van Patrick Swart die door keeper Marcel van Velzen overge tikt werd en een schot van Vincent Doesburg net naast waren de gevaarlij ke momenten voor beide partijen. Foresters mocht iets meer in balbezet blijven, de counters over rechts met Swart als actieve spits waren niet van gevaar ontbloot. Een onachtzaamheid in de verdediging van Foresters bracht de bal voor de voeten van Swart die verwoestend uithaalde en de 1-0 maak te. Foresters ging op jacht naar de gelijk maker, een mooie voorzet van Maurice Kramer werd net naast gekopt door Doesburg. Een kopballetje van Tom Leguyt ging net over de kruising, een schot van Dennis Dijkhuis werd gestopt door de zichtbaar geblesseerde keeper Edwin Bakker. Na rust werd Joris van der Velden ingezet om het gevaar Swart te bestrijden. Van der Velden deed dit uitstekend want Swart is niet meer aan de bal geweest. Simpel balverlies Dit zou Foresters moeten helpen om een kentering teweeg te brengen in de wedstrijd, maar in wat voor systeem Bep Onclin de rood-witten ook zal laten spelen, de instelling zal er altijd moeten zijn, anders is het einde verhaal en zal het elke wedstrijd moeilijker worden. Dijkhuis kreeg een goede kans begin tweede helft, die stompend gered werd door keeper Bakkér van Zilvermeeuwen. Bij elke bal die in het strafschopgebied kwam waren de spit sen niet attent genoeg om gevaar te kunnen stichten en de middenvelders te veraf om het af te maken. Zilvermeeuwen had daar minder moei te mee, getuige het tweede doelpunt en de genadeklap voor Foresters, Marcel Clerq leek de bal te gaan verspelen maar speelde hoog in, daar waar Maurice Freyee de bal simpel mee kon nemen en 2-0 kon maken. Foresters probeerde het hierna natuurlijk nog wel maar de echte overtuiging ontbrak, iedere aanval werd onderbroken door een overtreding of simpel balverlies waardoor Zilvermeeuwen weer lucht kreeg en zelfs de beste (kop) kansen kreeg. Tweemaal werd de bal 'vrij' naast gekopt. Edward Avis werd nog ingebracht als stormram maar ook hij kon geen potten breken en kreeg wei nig bruikbare ballen. HEILOO HEILOO - Zo'n zeshonderd kinderen hebben afgelopen zaterdag kunnen genieten van het stuk 'De Pietjes vin den een toverhoedje'. Dit Sint Nico- laastoneelstuk werd aangeboden door de ondernemers van 't Loo en werd gespeeld in De Beun. De toneelverenigingen Forento en Pancratius uit Castricum wisten op onnavolgbare wijze de kinderen in de zaal te betrekken bij de gebeurtenissen die zich op het toneel afspeelden. Met rode koontjes riepen de kinderen goede raad naar de pieten die daar, al naar gelang het verloop van het ver haal, wel of niet op ingingen. Sint zelf kwam niet lijfelijk in het stuk voor, maar speelde mee op de achter grond. Dit om de verwarring bij de kin deren niet al te groot te maken. Tenslotte zien zij de goedheiligman al op vele plaatsen in deze dagen en soms ook in vele gedaanten. HEILOO - Op 25 novembèr werd op de A9 omstreeks 11.00 uur de bestuur ster van een personenauto door een tot op heden onbekend gebleven bestuur der van een personenauto gesneden. Door de schrik remde zij krachtig waardoor zij in een slip raakte en via de berm op de kop in de naast de weg gelegen sloot belandde. Dankzij het kordate optreden van omstanders werd de bestuurster en een inzittende uit de auto gehaald en gered. Beiden werden met een ambulance naar het MCA overgebracht, waar onderkoelingsver- schijnselen en nekklachten werden geconstateerd. De veroorzaker is na dit ongeval ongeveer honderd meterdoor- gereden. Vervolgens is hij op de vlucht- getorceerd om toegang tot de woning te krijgen. Niet bekend is wat er uit de woning is ontvreemd. Als gevolg van opvriezing van een nat weggedeelte raakte de bestuurder van een personenauto op de Boekeler- meerweg in een slip en belandde in de sloot. Er was alleen materiële schade. Op 29 november vond op de Kenne- merstraatweg nabij de Nïjenburgerweg een aanrijding plaats waarbij vier per sonenauto's waren betrokken. Oorzaak van de aanrijding was dat er onvol doende afstand werd bewaard. Er was alleen materiële schade. Op 30 november werd op het Slimpad een witte Opel Kadett met het kente ken BZ^13-PN ontvreemd. strook gaan staan en is doorgereden. Ook op de Geestakker werd een Opel Eventuele getuigen wordt verzocht met Kadett, voorzien van kenteken SK-08- de politie in Heiloo contact op te SR, ontvreemd. De auto werd later op nemen. Telefoonnummer 072-5337676. de Potgieterweg aangetroffen. Scène uit 'De Pietjes vinden een toverhoedje.' Op de Geestakker werd in een perso nenauto ingebroken. Getracht werd de autoradio te ontvreemden. Beide por- tiersloten werden beschadigd. Op 26 november vond op de A9 omst reeks 01.20 uur een aanrijding met dodelijke afloop plaats. Een 28-jarige bestuurder van een personenauto reed met zeer hoge snelheid op een op de vluchtstrook geplaatste rijbaansignale- ringswagen* Kort na de aanrijding vloog het voertuig in brand. Op 27 november werd in een winkel op de Raadhuisweg een winkeldief aange houden. Nadat hij werd overgebracht naar het politiebureau bleek dat hij in een andere winkel ook nog goederen had ontvreemd. Proces-verbaal werd opgemaakt. In een woning op de Kleine Kanne werd ingebroken. Door een raam te forceren werd toegang tot de woning verschaft. Deze werd doorzocht. Ontvreemd werden onder andere sie raden en een geldbedrag. Op de kruising Dokterslaan-Maas Geesteranusweg vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak van de aanrijding was dat er geen voorrang werd verleend. Er was alleen materiële schade. Als gevolg van de aanrijding werd een lichtmast aan gereden. Op de Pastoor van Muijenweg hield de bestuurster van een personenauto niet voldoende rechts. Een aanrijding met een personenauto was niet meer te ver mijden. Er was alleen materiële schade. Op 28 november werd er in een schuur aan de Hoogeweg ingebroken. Ont vreemd werd een aanhangwagen met kleding. De aanhanger en enkele krat ten met kleding werden later op de Spanjaardslaan teruggevonden. Uit een winkel in 't Loo werd een por temonnee met inhoud ontvreemd. De portemonnee werd later, zonder het geldbedrag, op de Schuine Honds- bosschelaan teruggevonden. In een woning opTermijen werd ingebro ken. Men kwam binnen door een raam te forceren. Ontvreemd werden een kleu rentelevisie en een videorecorder. Ook in een woning aan Het Brugstuk werd ingebroken. Een raam werd Er werden gestolen. vorige week drie fietsen HEILOO - Uitslagen van de wedstrij den van afgelopen maandag: A-lijn: 1 Mw. Glorie-Mantel 67.9 2. Fam. v. Diepen 56.7. B-lijn: 1. fam. v. Kleef 64.2 2. Lunsingh-Schouten 59.2 C-lijn: 1. Ravensloot -Gieles 55 2/3 Kat-Smit en Fam. Kemper 53.3 D-lijn: 1. Ds. Bolweg-v. Steeg 60 2. Fam. Boersen 57.5 E-Lijn: 1. Ds. de Jong-de Winter 68.8 2. Fam. Schreiber 59.6 F-lijn: 1. Ds. Hardeveld-v.d. Hulst 57,3 2. Fam. Doeleman 54,2 HEILOO - Onze oud-plaatsgenote drs. Elise Goosens verdedigt op 16 decem ber haar academisch proefschrift 'On line coupling of liquid-liquid extraction and reversed-phase liquid chromato graphy with capillary gas chromatogra phy'. Dit doet zij aan de faculteit der scheikunde van de Vrije Universiteit te Amsterdam, ter verkrijging van de graad van doctor. De scherpe duels aan het eind van de wedstrijd werden meestal gewonnen door de Zaandammers. Zo eindigde dezé belangrijke wedstrijd in een 2-0 nederlaag en zal het moeilijk voor Onclin en zijn mannen worden om realistisch te blijven en de koppen fris te houden. Komende zondag spelen de Egelshoek-bewoners thuis tegen SVW'27. Het tweede team van Foresters doet het uitstekend, ook nu werd van buur HSV met maar liefst 4-1 gewonnen, de ploeg van Peter Keyzer doet het best in deze competitie en staat er prima voor. HEILOO - 'Volgend jaar gaan we met Kerstmis eens iets heel anders doen.' Heeft u dat vorig jaar ook gedacht? Dan is nu de tijd gekomen om de koe bij de horens te vatten en iets leuks te gaan bespreken. Bijvoorbeeld een muzikaal kerstdiner bij restaurant Klein Varnebroek. U hoeft zich dan alleen nog zorgen te maken over wat u aantrekt. Aan al het overige zullen Pieter Ranzijn en zijn witte brigade voor u denken. Het diner op Eerste Kerstdag zal wor den opgeluisterd door Jan Rahder (vleugel, toetsen en zang) en Frem Gonet (gitaar en zang). Met hun geva rieerde muziek op een prettig volume wordt het zeker een avond om van te smullen. Tijdens het diner op Tweede Kerstdag treedt wederom Jan Rahder voor het voetlicht, maar dan begeleid door Hubert Ilario. Het programma zal dan een Zuidamerikaans tintje hebben. Na een telefoontje naar Klein Varnebroek (072-5331612) worden de menu's voor de beide dagen naar u toegestuurd. Bijna onnodig te zeggen dat tijdig reserveren gewenst is. Wel zin in uitgebreid tafelen met Kerstmis, maar niet om de deur uit te gaan? Ook daar weet Klein Varnebroek raad mee. Tot 19 december kunt u uw bestelling opgeven. Bent u met de kerstdagen al bezet, maar wilt u toch iets speciaals doen? Dan is het brunchconcert op zondag 22 december een absolute aanrader. U krijgt een culinair brunchbuffet voor geschoteld, omlijst door een smaakvol, muzikaal programma. Voor u zullen optreden Robert Valter en Dirk Jan Ranzijn. Zij brengen hoogtepunten uit de musical, populair klassiek, gospel en vanzelfsprekend de mooiste kerstnum mers. Ranzijn en de zijnen ontvangen u vanaf 11.30 uur met een welkomst drankje. De brunch duurt tot 14.00 uur, zodat u daarna een stevige wandeling kunt gaan maken. HEILOO - De volgende voorwerpen werden bij het bureau als gevonden aangemeld: diverse sleutels, een wiel dop, een bankbiljet, een grijsbruine sjaal, een portemonnee met inhoud, een knuffelhertje, een kinderslofje, een blauw regenpak, een halve leesbril en een zilveren dameshorloge. HEILOO - Na een vrij weekend moes ten de dames van Foresters zondag aantreden tegen de Blinkert uit Haarlem. De Blinkert heeft een jonge ploeg maar is zeker niet te onderschat ten. Foresters nam een 2-1 voorsprong. Een stand die ruim tien minuten op het scorebord bleef staan. Na 14 minuten spelde Esther Bruin een perfecte break op Mariëlle de Winter die er 3-1 van maakte. Blinkert gaf echter nooit op en kwam terug tot 4-4. Foresters kreeg een 2 minuten straf en pas toen gaven de dames iets meer gas. Door doelpunten van Sandra Boerlage en Maaike Dingerdis en daarna nog een goed genomen penalty van Ellen Vos, liep Foresters uit naar 7-4. Na de rust vergat de verdediging elkaar rugdekking te geven en nu bleek hoe gevaarlijk de Blinkert kon zijn. Foresters keek ineens tegen een 10-8 achterstand aan. Coach John Zeeuw moest toen wel ingrijpen. Enkele omzettingen brach ten de rust in het team terug. Foresters liep uit en won zo een matig gespeelde wedstrijd met 19-15. Topscorer deze week was Mariëlle de Winter die maar liefst zeven keer raak gooide. Verder scoorden Linda Leine (3), Maaike Dingerdis (2) en Ellen Vos (2). Alle andere speelsters wisten ook eenmaal te scoren. Ook dames 3 moest deze week weer aantreden. Zij moesten in Limmen spe len tegen WGW 4. De Helderse dames namen meteen het initiatief en kwamen op een 3-0 voorsprong. Foresters wist door goed handbal terug te komen en bepaalde de ruststand op 4-4. De Foresters dames gingen goed door, gesteund door een prima keepende Marja van Arenthals en een sterk spe lende Marianne Schouten-Enting. De dames van WGW werden met een 10-5 nederlaag terug gestuurd naar Den Helder. Afgelopen winter was er volop ijspret op Ijsbaan Heiloo. Dit jaar weer? (foto Parakalo) HEILOO - De jaarlijkse vergadering van de vereniging Ijsbaan Heiloo wordt gehouden op donderdag 19 december. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in de zaal van cafetaria Blakborn. Deze avond zal de voorzitter van de vereniging, de heer Meertens, terugtre den en zijn functie overgeven aan de heer C.J. van Leeuwen. De heer Meertens blijft nog wel actief voor de vereniging als vice-voorzitter. De leden van de vereniging hebben hun schaatsen ongetwijfeld al weer uit het vet gehaald. Zij volgen de weersbe- richten waarschijnlijk op de voet. Want met circa zeven centimeter ijs gooit ijs meester Sleutel de baan weer open. „Meestal wordt eerst alleen de jeugd toegelaten, om de baan nog even te sparen," aldus Meertens. Pas daarna zijn de volwassenen aan de beurt. Huisregel van de vereniging is dat de eerste week dat de baan open is, geen gewone toegangskaarten worden ver kocht. De baan is dan gereserveerd voor houders van seizoenkaarten. Tijdens de jaarvergadering zijn deze kaarten te koop voor f 12,50. Na de eer ste week is de baan ook toegankelijk voor niet-leden. Een kaartje kost vijf gulden per persoon, kinderen tot twaalf jaar kunnen voor een knaak terecht voor een flinke portie schaatspret. De baan zal op werkdagen open zijn van 11.00 tot 22.00 uur en tijdens de weekeinden van 10.00 tot 22.00 uur. Het betreden van de ijsbaan geschiedt altijd op eigen risico. Voor diefstal of ongelukken is de vereniging dan ook niet aansprakelijk. Na de topwinter van vorig jaar ver wacht de vereniging weer veel belang stelling. „Het is een echte familiebaan, en tevens een veilige plek voor moe ders om hun kroost naar toe te sturen. We hebben de ijsbaantent ook eens goed opgeknapt, die ziet er weer als nieuw uit," meldt de heer Meertens, die tot slot nog een kleine oproep wil doen. „We blijven ons er over verbazen dat er elk jaar weer zoveel eigendommen op de baan achterblijven. Schaatsen, tas sen, allerlei kledingstukken, spullen die vervolgens nooit meer opgehaald wor den." Niet-opgehaalde zaken worden nog een poosje op de ijsbaan bewaard maar gaan daarna onherroepelijk weg. Dus schaatsliefhebbers: 'let op uw zaak'. HEILOO - Onlangs is de gemeentp begonnen met baggerwerkzaamheden aan de Baafjesvijver bij de Ringweg. De dikke blubberbodemlaag wordt uit de vijver verwijderd, waarna de bodem opnieuw in profiel wordt gebracht. Langs de kanten wordt puin verwij derd, dat destijds was gestort ter bescherming van de walkant. De gemeente gaat langs de westzijde van de vijver nieuwe beschoeiing aanbren gen, aan de oostzijde wordt in het kader van het ecologisch groenbeheer een natuurlijke oever gecreëerd. Over de levende have in de vijver heeft hengelsportvereniging De Vroegte Wint zich ontfermd. Deze vereniging heeft het beheer over de vijver. Volgens woordvoerder Nico Bakker heeft DVW op het nippertje een ramp kun nen voorkomen. „In totaal zo'n 25 klei ne snoeken, grote aantallen brasems, baarzen en voorns konden met grote moeite van de verstikkingsdood wor den gered. Ook werden acht kikkers en vijftien salamaders gered." De eerste reddingsasetie werd op zater dagmorgen ondernomen, maar er stond toen nog teveel water op de modder. Vervolgens werd de dinsdagavond erop een nieuwe poging ondernomen. Leden van de vrijwillige brandweer zorgden voor verlichting en hielpen menige vis op het droge. „Het was wel jammer dat mensen van andere natuur- en milieu organisaties de vissen aan hun lot over lieten," aldus een teleurgestelde Nico Bakker. De laatste reddingsactië werd op vrijdagavond ondernomen door R Scholten, na een telefoontje van de gemeente. De in het nauw gedreven vis zwom toen, aldus Bakker, praktisch op het droge. DVW is erg blij met de reddingen en met het opknappen van de vijver. „Het werd ook hoog tijd. We hebben hier voor ruim twintig jaar moeten lobbyen. En een dikke modderlaag kost zuur stof, zodat een gebrek daaraan het gevolg is." Volgens Bakker is dat de afgelopen winter duidelijk geworden met de massale vissterfte, waardoor in de herfst van dit jaar de visstand in de vijver danig tegenviel. Voorkomen is naar de mening van DVW echter beter dan genezen. Om de vorming van een zuurstofloze modder laag te voorkomen, pleit DVW ervoor dat er structureel minder bladafval in de wateren terechtkomt. Dat kan vol gens de vereniging door minder boom opslag langs de waterkant te laten groeien en door afgevallen blad zo snel mogelijk te verzamelen. Ook zou DVW riet- en graskanten graag eenmaal per jaar gemaaid zien, zodat rottend riet en dergelijke geen zuurstof aan het water kan onttrekken. Tot slot, aldus Bakker, pleit DVW al jarenlang voor het zoge naamde nat baggeren, ofwel baggeren met bootjes, zodat de vissen dan kun nen blijven zwemmen en 'niet meer bij nacht en ontij hoeven worden gered'. HEILOO - Uitslagen van de tiende ronde: Groot-Jongkind 1-0, V. Etten- Jonkheer 1-0, Slob-Petricevic 1-0, Folkertsma-V.d. Werff remise, Manni- Niehaus remise, Klein-Langereis remi se, Bosma-Kerst 1-0, Heeringa-Maas remise, Bos-Koenders 0-1, Kracht-de Jager 1-0, Hassing-Blom 1-0, Vd Wal- Vd Brink remise, Ooyevaar-Plas 1-0, V.Stee-Tuinstra 0-1, Ligthart- Kraayenbrink 1-0, Huffnagel-Vd Veer 1-0, Horninge-Lamberts 1-0. Uitslagen jeugdcompetitie: A poule- Bik-Reus 2-0, Burgering-Nieuwmeijer 1-1, Koedijk-Lammers 1-1. B Poule- Karikan-Scharringa 1-1, Duineveld- Kok 2-0, Burgering-Tuinstra 1-1. HEILOO - Om alvast een vleugje kerstsfeer te proeven kunt u op zater dag 7 en 14 december misschien eens een kijkje gaan nemen bij Silhouet Binnenhuisarchitectuur aan de Kenne- merstraatweg 99. Daar hebben Pieter Duyneveld, Kees Schermerhorn en hun medewerksters er weer alles aan gedaan om de toch al zo prachtige zaak nog mooier te maken. Groendecorist Jacques Willems toont verschillende kerstdecoraties en laat u meteen enkele fijne kneepjes van het vak zien, zodat u thuis zelf aan de slag kunt. Ook is er een plaatsje ingeruimd voor een verkooptentoonstelling van de dames van Tesselschade-Arbeid Adelt, een vereniging die in oktober haar 125-jarig jubileum vierde en het tot haar plicht rekent de aloude naald werktechniek in stand te houden. Het kerstdiner begint natuurlijk met een smaakvolle, rijkelijk gedekte tafel. Distinto laat bij Silhouet zien hoe het nét even anders kan, met een prachtige collectie tafelbestek, linnen damast, een flonkerend glasservies en opmer kelijke servetringen. Een tafel die uit nodigt om aan te schuiven! Silhouet zelf brengt dezer dagen een unieke collectie Bench-zitmeubelen onder de aandacht. Zitmeubelen van een hoge kwaliteit en met een ingeto gen stijl. Technische, visuele en functio nele kwaliteit, dat is kort gezegd de achterliggende filosofie van Bench. De hoogwaardige materialen en een uitge balanceerde vormgeving garanderen een langdurig en probleemloos gebruik van de banken. En als u dan toch in de zaak bent, kunt u meteen de expositie van de schilderij en van Ariën van Waterland bekijken. Deze kunstenares is gefascineerd door historische stads- en dorpsgezichten en in het bijzonder de skyline van dorpen en steden, die nogal eens door hoog bouw bedreigd wordt. Daarnaast maakt zij treffende portretten. In haar werk maakt ze gebruik van gemengde technieken, zoals gewassen inkt pente keningen, gouache en aquarel, dekverf en transparante verf door elkaar. Dit alles kunt u op 7 en 14 december eens rustig tot u door laten dringen onder het genot van een hapje en een drankje. Voor de muzikale omlijsting tekent het sfeervolle East Side Combo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8