Limmer tafeltennissers presteren gaandeweg beter Akersloot Nonchalante Meervogels geven winst uit handen Prijswinnaars fotowedstrijd bekend Oranje-Wit in beslissende fase 'SenicAtetv P^L I T I nL// PAGINA 17 inleveren kopij voor: >&4id t jïwtm&i Ski# De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 De Uitkijkpost rond de feestdagen Kerstmuziek in de Corneliuskerk Conquista begint weer met jeugdactiviteiten Kerstavond KVG Politieberichten Kerstdiner alleengaanden SV De Vrijheid Activiteiten Limmen Openingstijden Unicef-verkoop Kerstmuziek SWOL 06-11 072- 5122222 Geslaagd Klaverj as-drive in De Cameren SV Vredeburg Schaatsenruilbeurs Tentoonstelling kerststallen I IITkï IKPn.QT 11 nFP.FMRFR Op woensdag 18 december ver schijnt, samen met een speciale Kerstbijlage, de laatste Uitkijk post voor Kerstmis. In de week waarin de kerstdagen vallen zal de krant niet verschijnen. De laatste Uitkijkpost van het jaar verschijnt op dinsdag 31 decem ber. Kopij en advertentiemate riaal daarvoor moeten uiterlijk vrijdag 27 december om 11.00 uur ingeleverd zijn. LIMMEN - Zondagmiddag 15 decem ber is er een gevarieerd kerstconcert in de St. Corneliuskerk met medewerking van het gemengd koor, het liturgisch koor en het kinderkoor onder andere van Peter Rijs. De koren zullen een aantal koorwerken zingen van Bach, Diabelli en rutter. Tevens zullen zij de samenzang ondersteunen. Als gast is uitgenodigd de zanger Klaas Spekken. Spekken studeerde aan het conservatorium in Alkmaar bij Mar griet Eshuijs, Herman van Doorn en Maria Rondèl. Hij speelde verscheide ne rollen in Jesus Christ Superstar, Miss Saigon en in de operette Boccacio van Frans von Suppè. Vanaf januari speelt Klaas in een show over het leven van Frank Sinatra op uitnodiging van de Koninklijke Luchtmacht. Tijdens het concert zal hij een aantal sfeervolle Christmas Carols ten gehore brengen. Verder werken mee Claudia Rijs, piano en Rob van der Sande, orgel en piano. Het concert begint om 16.00 uur en is gratis toegankelijk. LIMMEN - Conquista gaat van start met een nieuw seizoen. Volgens de medewerkers is het nieuwe pand heel mooi geworden en klaar voor gébruik. Voor wie nog niet weet waar Conquista nu zit, Dusseldorperweg 103A, boven de Burgerij. Conquista gaat de komende week ver sieren. Bij de kinderwerkgroep wordt dat op zaterdag 14 december een beschuit. Alle kinderen zijn welkom om zich uit te leven met boter, hagelslag, gekleurde muisjes en nog veel meer. De tienerwerkgroep heeft zijn eerste activiteit op zaterdag 21 december. Alle jongeren vanaf 16 jaar kunnen tegen woordig ook terecht bij Conquista. In de gloednieuwe jongerenruimte kun je poolen, flipperen, een biertje drinken uit de tap en gezellig met vrienden onder elkaar wat kaarten of gewoon zo eens binnenstappen. Deze jongeren- ruimte is vanaf heden geopend op vrij dag- en zaterdagavond van 20.30 tot 01.00 uur en op zondagmiddag van 15.00 tot 19.00 uur. LIMMEN - Het KVG Limmen houdt haar kerstavond op woensdag 18 december. Voor deze avond is de groep We Endependent uit Castricum uitge nodigd. Zij zullen voor een sfeervolle kerstavond zorgen. Alle leden zijn van harte welkom. Het koffie/thee geld bedraagt f 4,-. De avond begint om 20.00 uur in De Burgerij. AKERSLOOT - Op 3 december werd uit een kamer van een motel aan de Geesterweg uit een damestas een geld bedrag ontvreemd. Op 5 december werd vanaf de parkeer plaats van datzelfde motel een Mercedes 300 ontvreemd. De auto was voorzien van het Duitse kenteken LB- KS222. Op 6 december werd er in een woning aan de Boekei ingebroken. Via een aangrenzend bedrijfsgedeelte werd toegang tot de woning verschaft. Er werd een geldbedrag ontvreemd. Op de kruising Kerkemeer-Buurtweg verleende de bestuurder van een perso nenauto geen voorrang. Een aanrijding met een bedrijfsauto was niet meer te \oorkomen. Er was alleen materiële schade. AKERSLOOT - Zondag 15 december organiseert de Interkerkelijke werk groep voor alleengaanden in de regio Alkmaar en omgeving een vijfgangen kerstdiner voor mensen die geen levenspartner hebben in Motel Aker sloot. Iedere alleengaande vanaf 25 jaar is van harte welkom. Het diner zal omlijst worden met veel samenzang en de heer B.E. Zweverink brengt een korte kerstboodschap. De avond begint om 18.30 uur precies en kost f 29,50 per persoon. Rond 22.00 uür is de avond afgelopen. Bel voor informatie 072-5337282 of 023-5313902. LIMMEN - Op de laatste speelavond op dinsdag 17 december zal beslist wor den welke zes teams er overgaan naar de finale poule. Met twee overwinnin gen is The Old-Generation daar zeker van. Dit kan niet gezegd worden van de Laatbloeiers en de ZWRVIJS. De Laatbloeiers deden goede zaken door een overwinning op de Wiekenders en het gelijke spel tegen de BN All Stars. De Youngsters van 7 Bier 1 Cola ver speelden hun gunstige positie. In een spannende wedstrijd tegen The Old- Generation wérd nipt verloren en tegen de Zomerschoon kon het team de concentratie niet meer opbrengen en waren tegen het goed op dreef zijn de Zomerschoon kansloos. Mede ook door de makkelijke overwinning op, medeconcurrent voor de zesde plaats de Bultiny's, behaalde Zomerschoon de volle winst en klom van de tiende naar de zo belangrijke zesde plaats met zeven punten. Met evenveel punten staan op de zevende en achtste plaats nu, de Bultiny's en De Admiraal met een iets minder saldo. 7 Bier 1 Cola en de Wiekenders vol gen, beide met vijf punten. De eerste zes gaan over naar de finale poule. Op papier heeft Zomerschoon het zwaar ste programma met wedstrijden tegen de ZWRVIJS en de Laatbloeiers. De belangrijkste wedstrijd op die avond zal ongetwijfeld die tussen de Bultiny's en De Admiraal zijn. Maar ook de wed strijden van 7 Bier en 1 Cola tegen de Bultiny's en De Admiraal zijn inte ressant. In de recreantencompetitie van de Nevobo deden de heren van Oranje- Wit het uitstekend. De spanning van het bovenaanstaan was voelbaar tij dens de wedstrijden. Door de meer dan honderd procent inzet werd toch de volle winst binnengehaald, waardoor de koppositie werd gehandhaafd. Ook hier valt op de laatste speelavond de beslissing voor promotie naar de A poule. In de reguliere Nevobo Competitie behaalden de eerste teams van Oranje- Wit een gemakkelijke overwinning. De lager geplaatste teams van De Schulp 2 bij de dames en Dinto 4 bij de heren waren geen partij en beide teams ston den dan ook binnen drie kwartier weer onder de douche. Dames 2 had geen schijn van kans tegen het op de tweede plaats staande Dinto 4 en heren 2 behaalde een knappe overwinning op het eveneens op de tweede plaats staande Schoorl 2. Na een 2-2 stand trokken de heren van Oranje-Wit in de vijfde en beslissende set de zege naar zich toe. Op 17 december de laatste wedstrijden in de voorronden van de Limmer straten competitie. Op iedere donderdag vanaf 19.30 uur traint Oranje-Wit in sportcentrum d'Enterij. Voor belangstellenden, zowel dames als heren alsook de jeugd en op alle niveaus, wordt de gelegenheid geboden om volleybal te spelen. Onder deskundige leiding wordt er getraind. Inlichtingen: Annemarie van Dijk, tel. 072-5051527. LIMMEN - De uitslagen van de afgelo pen twee weken. Week 48: E-klasse: 1. J. Deenth 95 pnt. A-klasse: 1. J. Hageman 100 pnt. B-klasse: 1. Kleiduif 96 pnt. 2. R.B. Hagesassen 94 pnt. 3. Erik Weyers 90 pnt. C-klasse: 1. Freek Bakker 94 pnt. 2. M. Baltus 78 pnt. D-klasse 1. Ron v. Duivenvoorde 88 pnt. Week 49: E-klasse 1. Henk Haraats 101 pnt. A-klasse: 1. Jolanda Hageman 97 pnt. 2. Erno Koppes 95 pnt. B-klasse: 1. Duif Kitty 98 pnt. 2. Nuko Nuyens 97 pnt. 3. Marco Ehlhardt 95 pnt. C-klasse 1. Freek Bakker 89 pnt. 2. Mark Baltus 80 pnt. D-klasse 1. Ron v. Duivenvoorde 89 pnt. LIMMEN - Na de wat droeve start van de competitie werden de prestaties naar de tweede helft gaandeweg beter. Het derde team stoomde op naar een toppositie en een mogelijk kampioen schap in vijfde klasse. Het eerst team verloor in Enkhuizen van Olympia 1 met 3-7, maar droogde daarna WW 1 af met maar liefst 9-1, waarbij Mark en Giovanni ongeslagen bleven. Het tweede team was kansloos tegen DisnieRats 6, zelfs Cor Schaap wist geen enkel punt te scoren, maar her stelde dat in Den Helder tegen Noordkop 6 enigszins door een knappe 6-4 zege, waarbij Cor Schaap drie zeges boekte. Samen met Joop Hageman moest hij echter het dubbelspel uit han den geven. Het derde won achtereenvolgens van DisnieRats 17 met 8-2, met een onklop- bare Etienne Kramer, DOV 10 uit met 7-3 en weer bleef Etienne ongeslagen en Esopus 5 in Limmen met weer eens 10-0. Het vierde team versloeg thuis De Stolp 1 met 7-3 vooral dankzij Wim Krom en Wilton van Deene en verloor nipt van Watt 1 in de kerk van Warder, maar klopte thuis weer Turnlust Den Helder 2 met 6-4. Nu was het Henry van de Kamer die ongeslagen wist te blijven en samen met Wim ook een voortreffelijk dubbel presenteerde. Tenslotte was daar ook nog het jeugd- team dat steeds beter gaat en thuis met 9-1 van DisnieRats j.5 won, daarna uit in Warmenhuizen met 5-5 gelijkspeelde tegen Spoetnik jun.l, waarbij Wim Castricum en Heiko Mes ieder twee enkelspelen wisten te winnen en her haalde die score thuis tegen DOV jun.5, waarbij opvallend genoeg Sebastiaan Peek alles won, enkelspelen en het dubbelspel samen met Wim Castricum. De Burgerij Zondag 15 december vanaf 16.00 uur boerenkoolmiddag met d' Uylenspieg- hels. Kosten f 7,50, niet-donateurs f 10,- Kaarten verkrijgbaar bij familie Baars, tel. 072-5052338 of familie Burgering, tel. 072-5053612. Galerie Amber Tot 5 januari tentoonstelling van kerst groepen van Clara Tuyn en Nel Koppes en van keramiek, foto's, gesteenten en agaten van Fanke en Warbaud Heermans. Geopend iedere donderdag tot en met zaterdag en op zondag 5 januari van 14.00 tot 17.00 uur. Ook geopend op tweede kerstdag en met oud en nieuw. Adres is Dusseldor perweg 18. LIMMEN - De bibliotheek is in de maand december alleen op de feestda gen gesloten. Dus woensdag 25 decem ber en woensdag 1 januari is de biblio theek dicht. Op alle andere dagen gel den de normale openingstijden. Om in kerststemming te komen kunt u nu in de bieb een keuze maken uit ver schillende kerstcd's. Bijvoorbeeld Bach's Weihnachtsoratorium, het Christmas Album en The New London Chorale of een nederlandstalige kerst- cd van Herman van Veen. Ook in het populaire genre is keus genoeg, Diana Ross, Mariah Carey of BZN: ze zijn er allemaal. Een cd kunt u lenen op de lenerspas van de bibliotheek. De uit leentermijn is één week en de kosten zijn f 2,- per cd. LIMMEN - Evenals vorig jaar wordt er ook nu weer een Unicef-verkoopactie georganiseerd in supermarkt Albert Heijn, en wel op vrijdag 13 december. Vanaf 9.30 tot 20.00 uur zullen Unicefvrijwilligers u graag helpen bij uw eventuele aankoop. Er is een grote sortering kerst- en alge mene wenskaarten. Ook verkrijgbaar zijn de bekende Unicef foto- en kunst agenda's, correspondentiepapier, kalenders, puzzels en kérstversiering. Met de opbrengst van dë verkoop wor den programma's gefinancierd die tot doel hebben sterfte, ondervoeding, ziekten en handicaps bij kinderen in ontwikkelingslanden te verminderen. Voor informatie of bestelling kunt u ook terecht bij mevrouw G. Hageman, Westerweg 13, Limmen, tel. 072- 5052492. LIMMEN - Traditiegetrouw organi seert de Stichting Welzijn Ouderen Limmen ook dit jaar in de kersttijd een middag waarin kerstmuziek ten gehore wordt gebracht. Deze keer zijn de kerstcantaten van Bach aan de beurt. Deze cantaten, die het Weihnachtsoratorium worden ge noemd, verhalen van de reis naar Bethlehem, de geboorte van Jezus, de boodschap van de engel, de aanbidding van de herders en de naamgeving van Jezus. Muziek en zang in dit werk is van een uitzonderlijke schoonheid. Bij deze zeer gemakkelijk in het gehoor liggende muziek, zal Piet van der Steen enige toelichting geven. Het werk is te beluisteren in de benedenzaal van Vredeburg op donderdag 19 december, aanvang 14.00 uur. De toegang is gratis voor iedereen boven 55 jaar. LIMMEN AKERSLOOT - De traditionele chry santenactie is dit jaar op maandag 16 december. Op die datum komen Meervogelsleden in de avonduren bij u langs en bieden u een pot gevuld met drie bloeiende chrysanten te koop aan, die men als ze uitgebloeid zijn in de tuin kan planten. De prijs is f 5,- per pot. De opbrengst is bestemd voor de jeugdactiviteiten. De dames Meervogels verloren met 15- 16 van LHC. De dames hebben een lange reis naar het Overijsselse Lemelde niet succesvol afgerond. Direct na rust was de waarschuwing daar en binnen twee minuten 2-0. Na een break-out van Silvia Overpelt en scoorde Ellen Zandbergen soms vir tuoos maar ook zwakke momenten de gelijkmaker 2-2. Meervogels was nu wel attent in de verdediging en ook doelvrouwe Jeanine Geels stond veel op de juiste plaats. Halverwege de eer ste helft had Petra Jonker haar eerste doelpunt vanuit de hoek, 6-2. De verde re tweede helft had LHC het beste van het spel en gaf Meervogels de voor sprong uit handen. Ruststand 7-7. Nonchalant begon Meervogels aan de tweede helft en door balverlies kwam LHC op voorsprong 8-7. Door een benutte strafworp van Monique Kerssens was er in de twintigste minuut yveer een positieve score voor Meer vogels, 13-14. De laatste tien minuten hield Wendy Buter Meervogels in de race voor de overwinning. Meervogels LIMMEN - Op maandag 2 december werd er getracht in een woning aan het Vislaantje in te breken. Nadat de bewo ner van de woning wakker was gewor den van gerommel aan zijn achterdeur, zag hij een onbekend persoon er snel vandoor gaan. Op 4 december werd in de bosschages aan de Westerweg een offerblok aange troffen. Dit offerblok was geruime tijd eerder gestolen uit de kapel van de OL Vrouw ter Nood aan de Kapellaan te Heiloo. Op 7 december werd er in een woning aan 't Kieftenland ingebroken. Door het forceren van een slaapkamerrraam werd toegang tot de woning verschaft. Uit de woning werd foto- en videoap paratuur ontvreemd. Öp 8 december werd vanaf de Enterij een witte Opel Kadett met het kente ken XY-27-PY ontvreemd. De auto werd later met schade aangetroffen op de Visweg. Vanaf de oprit van een woning aan de Visweg werd nog een Opel Kadett met het kenteken LJ-19-XB ontvreemd. Op de Rijksweg werd met een gestolen auto schade veroorzaakt aan wegmeu- bilair, bosschages en tuinafzettingen. De bestuurder van de auto reed met hoge snelheid de tuin van een woning in. De auto bleek diezelfde dag gesto len te zijn in Amsterdam. In een sloot op dé Uitgeesterweg werd een personenauto aangetroffen. In de auto zat niemand. De auto bleek eerder ontvreemd te zijn in Heiloo. LIMMEN - Woensdag 4 december vond in het gemeentehuis de prijsuit reiking plaats van de jaarlijkse foto wedstrijd. Het thema was dit jaar 'die ren', wat voor bijna veertig mensen in Limmen aanleiding was om één of meerdere foto's over dit thema in te sturen. De jury stond voor de zware taak een keuze te maken uit 150 foto's. De eerste prijs ging naar Nelly Nagelhout en Karen Hergaarden, de tweede prijs was voor groep 1 van Fotoclub Pax Christi en de derde prijs kreeg Meintje Guyt. Naast deze prijswinnaars zijn er nog zeer veel goede, grappige en mooie foto's te bewonderen in de expositie die tot en met 8 januari in het gemeen tehuis is ingericht. Voor al die inzenders 'die géén prijs hebben gewonnen is er nog een herkansing. Er is namelijk een publieksprijs van f 100,- ingesteld. De bezoekers van de expositie kunnen met een formulier aangeven wat zij de mooiste foto vinden. Na afloop van de expositie wordt geteld welke foto de meeste stemmen heeft gehaald. De maker ervan wordt persoonlijk op de hoogte gesteld en bovendien wordt in deze krant gepubliceerd wie de pu blieksprijs gewonnen heeft. Tijdens de prijsuitreiking werd het thema voor volgend jaar bekend gemaakt. Dit zal zijn 'kinderen'. Ook hier verwacht de Culturele Raad weer veel inzendingen op. De winnende foto 'Billie bij molen de Dorregeest' kende bij deze wedstrijd geen echte uit blinker. LHC trok aan het langste eind, 16-15 eindstand. De heren sen.l van Tonegido verloren van de Meervogels met 13-21. Weer een ruime overwinning voor de koploper in de derde divisie. Vooral voor de rust speelde Meervogels snel en technisch handbal, en verrastte Tonegido zowel vanaf de circel en schoten uit de twee de lijn van de boomlange Peter Schagen. Theo Krom stelde Jacco Kerssens menigmaal in staat aanvallen succesvol af te ronden. Door in de tweede helft veel systemen uit te pro beren had Meervogels veel bijval van het publiek. Bij het eindsignaal stond er 13-21 op het scorebord. Zondag komt de concurrent voor de titel HCV 90 op bezoek en brandt de echte strijd om de koppositie echt los. activiteiten Akersloot Kijkkas Gastexpositie van zogenaamde 'Fruns' van woon-ingrediëntenontwerper Wyn- zen Pauzenga. Verder expositie van kunstenaars Marlies Dekker, Ab van Wijhe en Jolanda de Lange. Geopend iedere zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Bibliotheek Akersloot Dialezing over de veenweiden in Noord-Holland door Ton Pieters op donderdag 12 december. Aanvang om 20.00 uur, toegang f 5,-en kaarten ver krijgbaar in de bieb. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedgeval len: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Rel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezondheidszorg: voor al uw vra gen 072-5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken con sultatiebureau) 072-5054275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur.egionale Thuiszorg T Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsyoga Woensdag van 9.45 tot 10.45 uur, Carien van Diepen, tel. 5052757. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijkadres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251-533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkgebouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Gemeentesecretarie Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open 9.00 tot 12.00 uur. Bureau Burgerzaken Voor het afhalen van rijbewijzen en paspoorten ook open op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open (en telefo nisch bereikbaar) van 9.00 tot 12.00 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandicaptenvoorzieningen kunt u terecht (alleen na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Belt u hiervoor zoveel moge lijk op de aangegeven ochtenden. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaardenhuis kunt u indienen bij de Indicatiecommissie Bejaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur, zij-ingang gemeente huis. Grofvuil tel.5413533. Bejaarden welzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur): tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dinsdag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot •17.00 uur. LIMMEN - Arjen Baltus, oud-leerling van het PCC te Alkmaar, heeft aan de Technische Universiteit te Delft, facul teit der Bouwkunde, zijn ingenieursdi ploma behaald. Zijn afstudeerrichtin gen waren bouwtechnologie en bouw- management/vastgoedbeheer. LIMMEN - In het kader van de aanko mende feestdagen organiseert verzor gingshuis De Cameren te Limmen op vrijdag 13 december een koppel klaver- jas-drive voor jong en oud. Op die avond is er tevens een leuke loterij. De opbrengst wordt besteecj aan ontspan ningsactiviteiten voor de bewoners. De zaal gaan open om 18.45 uur. Aanvang van de drive is 19.30 uur. De entree bedraagt f 5,- inclusief een kopje koffie of thee. LIMMEN - Vrijdag 6 december speel de het Vredeburg achttal een uitwed strijd tegen ASG-2 uit Alkmaar. Al na 90 minuten zorgde G. Hafkamp voor de eerste overwinning. E. Stolp leek na een goede opening toch in problemen te komen door een gevaarliljk opge schoven pion, maar wikkelde kalm af naar een gewonnen eindspel. J. Limmen was even ongerust door het agressieve spel van zijn jeugdige tegen stander, doch zijn jarenlange routine zorgde voor een probleemloze winst. R. Rommel vergat dat zijn tegenstan der onder schaak promoveerde, zodat zijn eigen promotie niet meer doorging. Nadat R. v.d. Storm en H. Ebels via remises de tussenstand op 4-2 hadden gebracht konden M. Limmen en J. Admiraal beiden eeuwig schaak force ren waarmee de 5-3 winst zeker was gesteld. In groep A dwong H. Levering een knappe remise af van V. Deen en lijkt W. Koenekoop in goede vorm, hij vervolgde zijn zegereeks met een over winning op H. Brak. In groep B herstelt Robert Termes zich door te winnen van de schaakvechter Jan Valkering. Willy Könst blijft 't spoor van koploper Bart Kos door. te winnen van Wilmer Kaandorp. De uitslagen: A groep - K. Aafjes-D. Schut 0-1, H. Levering-V. Deen remise, M. Welgraven-T. Al 1-0, P. v.d. Heijdt-B. Kerkhof remise, J. Tebbenè-A. Duijkersloot 0-1, W. Koenekoop-H. Brak 1-0, C. Pepping-R. Limmen 0-1, N. Admiraal-N. Pepping 1-0. B groep - Bart Kos-Lex Winder 1-0, Willy Könst-Wilmer Kaandorp 1-0, Koen Kramer-Cees Pepping 0-1, Paul Mooij-Niels Admiraal 1-0, Paul Evenhuis-Jeroen Duij 1-0, Tjeerd Blom-Willemijn Koot 1-0, Liselotte Admiraal-Maarten Kos 0-1, Jan Valkering-Robert Termes 0-1, Tim Nagelhout-Karin Kos 0-1, Jeroen Kaandorp-Mark Beentjes 0-1. ALKMAAR - Kunstijsbaan De Meent organiseert opnieuw een schaatsenruil beurs. Op 14 december wordt de twee de ruilbeurs van dit seizoen gehouden. Alle schaatsliefhebbers hebben zo nog vóór de kerstvakantie de mogelijkheid om te kleine of te grote schaatsen van de hand te doen. De organisatie signal eert momenteel een grote vraag naar lage noren (toerschaatsen) en houten noren voor de beginnende jeugd. De ruilbeurs begint om 14.00 uur en de entree is gratis. Er is geen veilingmees ter en de waarde van het aangebodene moet zelf worden bepaald. De kunstijs baan stelt zich op geen enkele wijze aansprakelijk voor eventuele vermis sing van schaatsen of goederen, of voor miskopen. EGMOND - Tot en met 21 december presenteert Abdijkaarsen opnieuw een fraaie tentoonstelling. Ditmaal geheel in het teken van het naderende kerst feest. Op deze kerstshow is een grote ver scheidenheid aan kerststallen te zien. Een aantal daarvan is afkomstig uit de unieke verzameling van pastoor Goedhart uit Zaandam. Een bijzondere vermelding verdienen de twee kerst stallen uit keramiek van de Limburgse pottenbakker Jacques Bongaerts. Hij beoefent dit ambacht al ruim zestig jaar en werd het afgelopen jaar door de Koningin onderscheiden. Natuurlijk ontbreekt ook de schitterend gebatikte kerststal van de monniken uit Burkina Fasso niet. Het blijft niet bij kerststallen kijken alleen, want dit jaar is er op veler verzoek ook een aantal kerststal len te koop. Natuurlijk laat de pottenbakkerij van de abdij haar mooiste produkten zien. Voorts presenteert de kaarsenmakerij een grote collectie kaarsen en zijn er tal van exclusieve produkten uit buiten landse abdijen. Verder zijn er een schit terende bloemenpresentatie en mooi opgemaakte fruitgeschenken. Al deze produkten zijn tijdens de tentoonstel ling te koop. Voor kinderen tot 12 jaar die met hun ouders op bezoek komen ligt er een prachtige plaat klaar om een eigen kerststal te maken. De tentoonstelling is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.30 uur tot 16.30 uur. Abdijkaarsen is te bereiken via de toegang aan de Vennewatersweg (ingang bij de boer derij) te Egmond-Binnen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 17