Burgemeester Nico Schoof verruilt Heiloo voor Alphen aan den Rijn Mensenvriend Muiswinkel komt naar Heiloo Ti Amateur-archeologen vinden prehistorische scherven noniiiel hA»ds CÏ3 SILHCLET SI LHCLET uan wmm- B1 Amels Makelaardij ssfissf Exclusieve Collecties APELLA LET OP! LET OP! Nic. Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem (072) 533 533 0 nodigt u uit op 14 december voor een bijzondere kerstshow U l>rJU J. Drukkerij uitkijk post bv DECEMBER WSBLAD VOOR HEILOO EN OAASTRE KEN 61e JAARGANG NO. 50 De Uitkijkpost rond de feestdagen Politiek ongerust over opvolging Voorstelling Els de Schepper afgelast tï* mmmmmmm HM VAN DER BORDEN viert zondag 15 december haar 1-jarig bestaan aan de Kennemerstraatweg 125 OT©[IL[itBffiQ-m5®Qa©GEK3 Nasi Rames f 12,50 JOHN MOEN GOED GEZIEN Ég® omdat Veder vaarwel Heiloo Houden zo! betreurt vertrek Schoof Gewijzigde vuilophaaldienst rondom komende feestdagen. In verband met Kerst en Nieuwjaar zijn er wijzigingen met betrekking tot de vuilophaaldienst. (zie pag 4, gemeentepagina) WÊBmSÊMItm Als het om mooie kleding gaat... Perfect door zijn details - New Generation Classics. Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM SCHÓNG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 BINNENHUISARCHITECTUUR CEES HACHMANG LOODGIETERS Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) -v.v.y.v y.y.y.y :.y, y.v.v.v De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Bipnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nkl aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Op woensdag 18 december ver schijnt, samen met een speciale Kerstbijlage, de laatste Uitkijk post voor Kerstmis. In de week waarin de kerstdagen vallen zal de krant niet verschijnen. De laatste Uitkijkpost van het jaar verschijnt op dinsdag 31 decem ber. Kopij en advertentiemate riaal daarvoor moeten uiterlijk vrijdag 27 december om 11.00 uur ingeleverd zijn. HEILOO - Fractievoorzitter G. Borst (CDA) heeft het nieuws over het ver trek van burgmeester Schoof met gemengde gevoelens aangehoord. „Hij heeft hier goed kunnen oefenen. Het is natuurlijk een pracht bevordering voor hem, maar voor Heiloo komt dit toch op een slecht moment." Borst voelt niets voor een waarnemer: „Heiloo is groot genoeg om een nieuwe burge meester te krijgen." Mevrouw J. Cahn-Vogel (VVD) reageert: „Het is vreselijk jammer. Voor hem fantastisch, maar voor Heiloo slecht. We moeten zo snel mogelijk èen procedure starten voor een nieuwe burgemeester, want die mogelijke fusie met Egmond, dat is nog lang niet aan de orde." Mevrouw Cahn steekt haar waardering voor Schoof niet onder stoelen of banken: „Een gemis voor Heiloo, dat wordt het zeker." Fractievoorzitter A. Van Yperen (PvdA) noemt het moment waarop Schoof verderop gaat wel heel erg ongelegen. „Dit is toch wel heel snel na zijn herbenoeming, dat is toch verras send. Er moet zo snel mogelijk een waarnemer komen, de onderwerpen waarover we op het ogenblik spreken, de C20 discussie en de fusie met Egmond, zijn te zwaar. We hebben een volwaardige bezetting nodig. We moe ten zo snel mogelijk een goed profiel maken voor een nieuwe burgemees ter." HEILOO - Na zeven jaar de ambtske ten van Heiloo gedragen te hebben gaat burgemeester Nico Schoof (49) onze gemeente verlaten. Met ingang van 15 februari is hij benoemd tot bur gemeester van Alphen aan den Rijn, een stad met 70.000 inwoners. De be noeming werd vrijdagmiddag bekend gemaakt. Sindsdien heeft de telefoon op het gemeentehuis en in huize Schoof niet meer stil gestaan. De burgemeesters woning aan de Kerkelaan stond zater dagmiddag vol met bloemen. Nico Schoof en zijn vrouw zijn zichtbaar blij met de vele, positieve reacties. „Zoveel mensen hebben ons gefeliciteerd. De collega's uit het gemeentehuis stonden onmiddellijk met bloemen klaar," aldus een verraste Schoof. Vrijdagmiddag stond het college uit Alphen aan den Rijn al op de stoep, om kennis te komen maken. Alphen aan den Rijn neemt afscheid van burge meester M. Paats, die met de vut gaat. In deze overwegend protestant-christe lijke gemeente overheerst de VVD in de gemeenteraad, gevolgd door CDA, D66 en SP. Met de benoeming van Nico Schoof gaat een wens van D66 in ver vulling om meer burgemeestersposten in grotere steden te hebben. „Verder is Alphen mij nog onbekend," bekent Schoof. „Er is een vrij jonge bevolking, ze zijn bezig met een groot project om het stadshart opnieuw in te vullen en er zijn flink wat bedrijventer reinen," somt hij verder op. Hij reali seert zich dat het wel even zal duren voor hij zich een beetje ingewerkt heeft. „Dan ben je toch gauw een jaar verder." Onverwacht vertrek De reacties op het vertrek van Schoof zijn overwegend positief. „Iedereen vindt het leuk voor me, maar ook wel een beetje jammer voor Heiloo." De burgemeester benadrukt dat zijn ver trek niets te maken heeft met de poli tieke discussie die op het moment gevoerd wordt over zowel de uitbrei dingsplannen van Alkmaar als een mo gelijke fusie met Egmond. „Ik ben natuurlijk al langer aan het rondkijken, zo onverwacht is het, voor mij althans, niet. Maar dat ik uit vijfendertig sollici- Burgemeester Nico Schoof en zijn vrouw verlaten Heiloo. tanten ben gekozen, dat had ik natuur lijk nooit verwacht!" Nico Schoof is ruim zeven jaar burge meester van Heiloo geweest. Daarvoor was hij vanaf 1982 werkzaam als burge meester van Akersloot en sinds 1985 tevens waarnemend burgemeester van Limmen. Naast de wettelijke taken zoals open bare orde, politie en brandweer, heeft Schoof voorlichting, financiën, econo mische zaken, bestuurlijke zaken (inclusief regionale samenwerking en bestuurlijke vernieuwing), personeel en organisatie en automatisering in zijn portefeuille. Alsof hij het hiermee nog niet druk genoeg heeft, vervult Schoof op het moment ook een flink aantal neven functies. Zo is hij onder meer voorzitter van de Onderwijs-Begeleidings Dienst, voorzitter van de Landinrichtings commissie en vice-voorzitter van het dagelijks bestuur van het Samen werkingsverband Noord-Kennemer- land. Daarnaast heeft hij zitting in diverse 'commissies van onder andere de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Terugkijken op zeven jaren Heiloo is HEILOO - Cabaretier Erik van Muiswinkel vereert op donderdag 9 ja nuari De Beun met een bezoek. Van Muiswinkel werd bekend door vier avondvullende programma's met caba ret Zak en As. Zijn eigen stuk 'De Heldenlul' voerde hij samen met actri ce Margöt Ros bijna honderdvijftig keer uit. In zijn nieuwe programma 'De Men senvriend' dreigde Erik van Muis winkel alleen op het podium terecht te komen. Maar daar stak hij op verschil lende inventieve manieren een stokje voor. Zijn piano en zijn vrienden Paul Huurneman en Karim Ben Bollah sle pen hem door de moeilijkste uren van zijn leven. De Mensenvriend is het drama van een Groot Man die klein gehouden wordt. Er worden rekeningen geopend en ver effend, in een maalstroom van verhalen en muzikale intermezzi. Ja, Erik van Muiswinkel speelt solo, maar het valt niet op. De voorstelling, die geschreven werd door Justus van Oei, begint om 20.15 uur. De kaarten voor de voorstelling kosten f 22,50 (houders van CJP en 65+ beta len f 20,-) en zijn verkrijgbaar bij de kassa van,De Beun, geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. HEILOO - De theatervoorstelling 'Aaibaarheidsfactor nr. 7' van Els de Schepper in Theater De Beun gaat niet door vanwege ziekte van deze Vlaamse cabaretière. De voorstelling stond geprogrammeerd voor woensdagavond 11 december, aanvang 20.15 uur. Wie al kaarten in de voorverkoop heeft gekocht, kan deze desgewenst terug brengen bij de kassa van De Beun, geo pend van maandag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur. "f Amateurarcheologen doen opgravingen op de hoek van de Past. van Muijenweg/Ewisweg. De Mensenvriend van Erik van Muiswinkel. HEILOO - Opnieuw heeft een groep amateur-archeologen een belangrijke vondst gedaan. Arsène Haverman en zijn groep hebben afgelopen weekend een noodopgraving gedaan bij de afgraving op de hoek Ewisweg en Pas toor van Muijenweg. Het gaat om pre historische scherven, waarvan het ver moeden bestaat dat ze dateren uit de late bronstijd of de ijzertijd. De vondsten worden nu voorgelegd aan specialisten in Leiden, die verder onderzoek gaan verrichten. „We had den maar heel kort de tijd, alleen dit weekend," vertelt Arsène Haverman. „De scherven zijn gevonden op de strandwal, op dezelfde topografische hoogte als waar we eerde.r vondsten deden op de Vlooiendijk." Volgens hem wijzen de scherven op prehistori sche, menselijke activiteiten in vroeger tijden. „Van een boerderij of iets derge lijks. Er moeten in ieder geval mensen hebben geleefd." Ook de verkleurin gen in de aarde wijzen hierop. Bij de afgraving zijn tevens grondmon sters genomen. „Ook daar wordt nu verder onderzoek naar verricht. Met de uitslag daarvan zou je een reconstructie van het landschap kunnen maken." De amateurarcheologen betreuren het dat ze zo weinig tijd tot hun beschikking hebben. „Behalve het feitelijke opgra ven moet alles opgemeten en in kaart gebracht worden." MAt«3.AA«r*J Vf*2e*€KirslOfcrNj - HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 open vanaf 16.00 - 21.00 uur tel. 072 5331460 (aanbieding alleen geldig op zondag) crepe blazer 139, -- jaquard blazer 139,-- velvet long dress 69,90 zijden 'blouses 89,90 Q U BERGEN HEILOO HOORN Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny'van der Veer-Stoop Tel: 072 - 533 19 97 (foto Parakalo) terugkijken op hoogte- en dieptepun ten. „De Structuurvisie en de Stra tegische Ontwikkeling bijvoorbeeld, waarin werd ingegaan op de toekomst van Heiloo. Dat leek toen heel bedrei gend voor veel mensen. En moet je nu eens zien. Ypestein is zo goed als klaar, Egelshoek is het volgende grote plan, daarna wellicht Zuiderloo." Ook aan de realisering van het plan voor het centrumgebied heeft Schoof goede her inneringen. „Dat is toch prachtig geworden?" De discussie rond de C20 problema tiek, de uitbreidingsplannen van Alk maar, vond Schoof bijzonder interes sant. Met het afstaan van tweehonderd hectare in de Boekelermeer, een plan waarmee de gemeenteraad vorige week in principe instemde, lijken er eerste, duidelijke afspraken gemaakt te zijn met onze noorderbuur. Met deze overeenkomst en met de mogelijke fusie met Egmond in het achterhoofd, lijkt nu de grote vraag of er een opvolger vpor Schoof benoemd wordt. Volgens Commissaris van de Koningin J. van Kemenade zou het heel goed mogelijk zijn dat er zoiang een waarnemer aangesteld wordt, totdat er duidelijkheid is omtrent de toekomst van Heiloo en de buurgemeenten. Hij zal de komende tijd overleg gaan voe ren met de fractievoorzitters. Uit wat eerste reacties (zie de reacties van de fractievoorzitters, red.) blijkt dat er in Heiloo gevreesd wordt voor een waar nemend burgemeester. Schoof: „Die angst lijkt me ongegrond. Er wordt gedacht dat een waarnemer met een specifieke opdracht komt, dat die zich niet voldoende sterk zou maken voor Heiloo. Ik denk niet dat dat terecht is." De burgemeester zal zich over zijn opvolging in elk geval niet druk maken. Hij moet de komende tijd veelvuldig naar Alphen aan den Rijn rijden, om kennis te maken met 'zijn' nieuwe gemeente en om er een woning te zoe ken. „Dat zal de eerste tijd wel een flat je worden voor door de week, en veel heen en weer rijden." Want zijn echtge note, die voorlichter is in de gemeente Harenkarspel, moet en passant ook op zoek naar een nieuwe baan. Ze heeft er alle vertrouwen in dat dat lukt. „Als het in de Randstad niet lukt, waar dan wel?" zegt ze optimistisch. Wanneer burgemeester Nico Schoof officieel afscheid neemt, is nog niet bekend. HEILOO - Ook voorzitter A. van der Meulen van de Stichting Heiloo Hou den zo! gaf een korte reactie op het vertrek van burgemeester Nico Schoof naar Alphen aan den Rijn. „Als dit vier jaar geleden gebeurd was zou ik hoera geroepen hebben. Maar nu niet meer. We zijn elkaar gaan respecteren en waarderen." Voor Van der Meulen staat het als een paal boven water dat de fusie met Egmond een feit wordt. „Die samen voeging, die komt er. Burgmeester Brommet van Egmond wordt dan bur gemeester van Groot-Heiloo," zo weet hij zeker. Van der Meulen heeft toch veel waar dering voor de scheidende burgemees ter: „Schoof heeft enorm veel invloed gehad op de raad. Hij had het vermo gen om plannen er heel snel door te krijgen." In dat verband noemt Van der Meulen Schoof meer een moderne manager, een directeur, dan een burge meester. „Ik zou zeggen, hij heeft het karwei bijna afgemaakt. Voor Heiloo is het jammer dat-ie gaat. Want hij heeft een geweldig stempel op de gemeente gedrukt, of je het er nu mee eens bent of niet!" Burgemeester E. Brommet van Eg mond wil desgevraagd geen uitspraken doen over een mogelijk Groot-Heiloo met hem als burgemeester. Maar hij acht het waarschijnlijk dat er een waar nemer benoemd wordt, zolang er geen duidelijkheid over de toekomst bestaat. ZAANDAM-HEILOO Stationsweg 61 - Hak» - tal. 072 533 00 68 1T| OOP J SUPERIOR SHOES D 7 wijdtes/4 kleuren STATIONSWEG 81 HEILOO Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Groendecorist Jocques Willems toont smaakvolle kerstdecoraties Tesselschade-Arbeid Adelt verkoopt handwerk Distinto verzorgt een rijkelijk gedekte tafel Silhouet showt unieke collectie Bench-zitmeubelen Dit alles onder het genot van een hapje en een drankje en muzikaal omlijst door het stemmige East Side Combo. Bij ons komt u zeker in kerstsfeer! Kennemerstraatweg 99 -1851 BC Heiloo Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1