Een bezoekje aan de platenzaak leverde de volgende kerstcd's op Bevlogen directeur volgt ontwikkelingen in onderwijsland al vijfentwintig jaar op de voet iRliWlS O Hits for Xmas Jn deze kerstbijtuye mug een cd-rubriek natuurlijk niet ontbreken. F8ÊNPS 'Als directeur zit je als het ware als een spin in een web.' Kerstoratorium en cantates van Telemann Telemann wacht nog op de publieke erkenning die hij tijdens zijn leven wél kreeg. Ongetwijfeld zal zijn immen se oeuvre daar debet aan zijn. In de barok was muziek echter gewoon nog een gebruiksvoorwerp en wie naar Telemann luistert beseft dat hij zich bijzonder goed van zijn taken kweet en zich -veel meer dan Bach bijvoor beeld- richtte op de nieuwste ontwikkelingen. Deze kerstcd van Telemann mogen we gerust avontuur- lijk noemen. Al in de eer ste maten van het oratorium hoor je hoe blijmoedigheid en ernst zich mengen tot een statig openings koor. Daarmee is het kerstgevoel prachtig getroffen: blijdschap om de geboorte én gepaste ernst dat de geboorte plaats moest vinden. Zo filosofisch gaat Telemann overigens verder niet te werk, want in het oratorium (met pau ken en trompetten) overheerst de juichtoon. In de twee kerst cantates hoor je dat de muziek het heeft gewonnen van de poëzie (recitatieven). Ook op dit terrein volgde Telemann de laatste mode. hebben hun reputatie meer dan gevestigd. De combinatie van deze drie levert in ieder geval verrassende uitvoeringen op van bijvoorbeeld Sleigh Ride en White Christmas, liede ren die we allemaal kennen, zij het -behalve de eerste regel s- meestal niet van tekst. A ce ebration of Christmas Mr Elders in de rubriek mmW kwamen we ze ook al wm tegen, Placido Domingo W en José Carreras, maar ditmaal in het gezel- schap van Natalie Cole. Met «Mpm The best of Christmas in Vienna Op deze sfeervolle cd maken onder aanvoering van Placido Domingo bekende stemmen hun opwachting. José Carreras, Charles Aznavour, Sissel Kyrkjebo en Dionne Warwick zingen samen gloedvolle kerstliederen, begeleid door het onvolprezen Wiener Symphoniker. Wenen staat alom bekend als de stad van de muziek, niet in de laatste plaats vanwege de grote klassieke componisten die er gewoond en gewerkt hebben. Maar Wenen is ook de stad van het traditionele nieuwjaarscon cert, elk jaar door miljoenen mensen op de buis gevolgd. In deze befaamde stad werd de bijzondere ontmoeting van bovengenoemde klassiek en niet-klassiek geschoolde zangers en zangeressen op cd vastgelegd. A magic Christmas van Gerard Joling Op de cd A magic Christmas zingt Gerard Joling op zijn eigen wijze kerstliederen. Een paar titels: Please come home for Christmas, Little drummer boy, Lonely this Christmas, maar ook het Ave Maria en Silent Night. Een hele leuke cd van Gerard Jol ing, van wie we de laatste tijd niet zo heel veel gehoord hebben, maar die hiermee toch een aardige kerstduit in het zakje doet. Zoals de titel het at zegt, een verzamelcd met hits die alle maal Kerstmis en Nieuwjaar als thema hebben. Gouwe ouwe zitten erbij, zoals het in deze tijd veelgedraaide Happy New Year van Abba, Thank God it's Christmas van Queen, maar ook Band Aid met Do they know it's Christmas en het inmiddels ter ziele gegane Take That met het droevige Babe. Andere artiesten zijn onder meer Frankie goes to Hollywood, Paul McCartney, Chris Rea, Vanessa Williams en Barry Manilow. Een cd met nummers om naar hartelust mee te galmen! sopraan Kiri Te Kanawa zingen op deze stemmige cd de kerststerren van de hemel. Deze drie wereldberoemde 'kelen' behoeven eigenlijk geen enkele aanbeveling meer, zij deze ive opge nomen cd droomt u weg naar witbesneeuwde winterland schappen met rinkelende rendieren en komt u vanzelf in een vredige kerststemming. fa In die dagen... door Robert Long Hekkesluiter in de reeks is Robert Long met zijn cd In die dagen... Zelf zei hij er over: „Deze plaat is een langgekoes terde wens. Al jaren was ik van plan om een plaat te maken die speciaal bestemd was voor de donkere dagen voor Kerstmis. Geen plaat met kerstliedjes, nee, ik noem het een winterplaat." Maar meteen zwakt hij af: Natuurlijk, omdat het kerstfeest bij. ons nu eenmaal in de winter plaats heeft, staan er ook een paar liedjes op over 'die dagen'. Voor heel wat mensen is de winter, en vooral december, een feestelijke periode vol sfeer, gezelligheid, het goede der aarde en hoop. Maar voor veel anderen is dezelfde periode een onafwendbare ramp; dit jaar voor het eerst of elk jaar opnieuw. Zij haten de verplichte knusheid, de valse opgewekt heid en huiveren bij de gedachte aan kou, sneeuw en kaarsjes." Voor beide kampen is deze cd gemaakt. De positievelingen zul len er een warme en vreugdevol le stemming aan ontlenen, dege nen die bij het woord 'winter' alleen al misselijk worden, kun nen er steun en troost uit peuren. Is hij even rekent Our Christmas songs for you De tenor Roberto Alagna, bariton Thomas Hampson en Qf)/<iS komt hij op een schatting van zo'n 900 kinderen die hij in de klas heeft gehad. Dan heeft hij het nog niet over de leerlingen die hij heeft begeleid met speciale lesprogramma's. Groot enthousiasme spreekt uit zijn verhalen als hij vertelt over zijn vak, het onderwijs. In zijn loopbaan in het rooms-katholie- ké basisonderwijs maakte hij de nodige ontwikkelingen mee, zowel in de onderwijswereld in het algemeen als op zijn 'eigen' school. Dit schooljaar viert hij zijn vijfentwintigjarig jubileum als directeur: meester Kees Bloedjes. Op basisschool Sint Maarten aan de Lage Weide ziet Kees Bloedjes er op toe hoe de laatste hand wordt gelegd aan de ver bouwing. Met het oog op de toekomst is het gebouw uitge breid met een leslokaal voor een vierde kleutergroep en de aula en personeelskamer zijn vergroot. Verder zijn zaken als Kees Bloedjes (nood)verlichting en haspels voor brandslangen gemoderni seerd, om te voldoen aan brandveiligheidseisen. „Met dit gebouw kunnen we zo het jaar 2000 in, geen probleem." Kees Bloedjes is inmiddels wel gewend om vooruit te kijken door alle veranderingen die er de laatste decennia plaatsheb ben in onderwijsland. Management Kees Bloedjes, geboren en geto gen Limmer, woont, in tegen stelling tot de meeste van zijn onderwijzende collega's, nog steeds in Lrmmën. „Dat bete kent dat je bijna geen afstand kunt nemen van je werk. Maar vroeger was het normaal dat je (lees verder op pagina 1'2)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 29