ARRO reclame Bowling Heiloo heeft Foresters-team speelt aantrekkelijk handbal Vacaturebank fêteert vrijwilligers op internationale vrijwilligersdag nieuw jasje gekregen Iwan de Groot exposeert Heiloo 072 533 63 09 Toewijzing nieuwbouw koopwoningen najaar 1996 Inzameling gebruikte kleding in Heiloo PAGINA 6 UITKIJKPOST-11 DECEMBER Kerstviering Kerstsamenzang Cursus boekbinden Politie houdt vandalen aan Culinaire manifestatie in 't Loo HANDBALPROGRAMMA FORESTERS - zondag 15 december 10.00 uur Foresters A-jeugd - Meervogels I 110 uur Foresters B-jeugd - Meervogels 12.30 uur Foresters da. I - JHC Vervolg informatierubriek Winterconcert Pridini en Eensgezindheid Provinciale bo wlingwedstrij den m Oliebollenactie Scouting Rurik Cursus zelfverdediging voor meisjes Lezing over dromen Jeugdtheater Heiloo speelt Enikenikenik? Naar aanleiding van de Woningmarktdag van 16 november jl. zijn bijna 400 inschrijvingen ontvangen voor de gepresenteerde koopwo ningen en kavels. Op basis van de gemeentelijke toewijzingscri teria die voor de woningen van toepassing zijn, is een volgordelijst opgesteld. Hierbij is onderscheid gemaakt tussen 1. starters, 2. doorstromers uit een goedkope huurwoning en 3. doorstromers uit een koopwoning of dure huurwoning. Inwoners van de gemeente Heiloo hebben voorrang bij de toewijzing van de nieuwbouw koopwoningen en kavels. De eerste kandidaten op de lijst ontvangen binnenkort bericht over de koop van een woning. Omdat niet iedereen uit de eerste groep daadwerkelijk de woning koopt, kun nen in een later stadium ook kandidaten die langer op de volgordelijst staan benaderd worden. U kunt met de gemeente contact opnemen over uw plaats op de volgorde lijst, tel. 072 531 31 31. Voor inschrijvers op woningen van Bouwfonds Woningbouw (Rand, Rond, Brink) geldt bovenstaande procedure niet Omdat de noodzakelijk grondtransactie nog niet heeft kunnen plaatsvinden wordt tot nader bericht nog geen nadere infor matie over de inschrijving verstrekt aan de kandidaten voor een woning van het Bouwfonds. Wilt u de gebruikte kleding, het huishoudtex- tiel en lof schoenen in een gesloten plastic zak plaatsen aan de openbare weg? De Stichting S.O.S. dankt u voor uw medewer king. Het gemeentebestuur beveelt deze actie van harte bij u aan. Op maandag 16 december 1996 houdt de Stichting S.O.S. (Samenwerkende Ontwikkeling Sahellanden) uit Rotterdam van 09.00 tot 18.00 uur een inzameling van gebruikte kleding in de gemeente Heiloo. Een gedeelte van de opgehaalde kleding wordt naar Burkina Faso en Mali verscheept. Het restant wordt ver kocht ten behoeve van wisselende projecten in deze landen. Alle gebruikte kleding, huishoudtextiel en schoenen zijn welkom. chiatrisch centrum Willibrord en kin derboerderij 't Beestenboetje. De Thuiszorg en de Unie Van Vrijwilligers vertoonden een video. De organisatie toonde zich na'afloop redelijk tevreden over het verloop van de dag. „Van tevoren hebben we gezegd: als er honderd mensen komen, zijn we tevreden. Die honderd hebben we ruimschoots gehaald," zei Ila Claessens van de Vrijwilligers Vacaturebank. „Er hebben zich ook nog mensen bij ons aangemeld als vrij williger, dus dat is positief." HEILOO - Op dinsdag 17 december is er een kerstmiddag in 't Kruispunt aan de Maas Geesteranusweg, georgani seerd door de Hervormde Vrouwen vereniging en de Hervormde Vrouwen dienst. Er wordt een kerstverhaal voor gelezen, er is een meditatie van ds. van het Maalpad en er is muziek van een kwartet. Verder veel samenzang en kof fie en thee met kersttractatie. Men is van harte welkom. Graag even opgeven bij mevrouw Ouwendijk, Van Doorn straat 24 of mevrouw van der Graaff, Van Catsstraat 19. Aanvang 14.30 uur, het eindigt rond 16.30 uur. HEILOO - Zondag 22 december is er de kerstsamenzang in de Moeder Godskerk. Voor de zeventiende keer verleent MoGoJoKo haar medewer king aan deze inmiddels traditionele samenzang. Het kerstverhaal wordt uitgebeeld door kinderen van de Willibrordschool en tussendoor worden de toepasselijke liederen door iedereen gezongen. Dit jaar is het niet de bedoeling dat de kin deren instrumentjes meenemen. De toegang is gratis. Jong en oud zijn van harte uitgenodigd mee te komen zingen om 19.00 uur. De Moeder Godskerk bevindt zich aan de Holleweg 111. HEILOO - De afdeling Heiloo van het Nivon start in januari met een nieuwe beginnerscursus Boekbinden. De cur sus wordt gegeven door Cees Mul en bestaat uit negen lessen waarin de voornaamste technieken worden be handeld, zoals het maken van boekkaf- ten en -ruggen en het innaaien van tijd schriften. De lessen worden gegeven op dinsdag avond in het Open Huis. De kosten bedragen f 66,50 voor Nivon-leden en f 89,00 voor anderen, plus f 50,- materi aalkosten. Aanmelding en inlichtingen bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Lineke Muller, tel. 072-5334576. HEILOO - Sinterklaas had nog maar amper zijn hielen gelicht of het was op vrijdag 6 december al weer raak. In de avonduren werden vier jongelui op de Westerweg aangehouden. Ze werden er van verdacht vernielingen te hebben gepleegd op de Schuine Hondsbos- schelaan. Nadat ze verhoord waren en nadat proces-verbaal was opgemaakt, werden ze naar huis gestuurd. HEILOO - Op zaterdag 14 december van 12.00 tot 16.00 uur zullen alle vers ondernemers, de grootwinkelbedrijven en de restaurants van 't Loo hun mede werking verlenen aan een culinaire manifestatie. Op de pleinen van het winkelcentrum worden u talloze suggesties aan de hand gedaan voor de komende feestda gen. U krijgt volop de gelegenheid pa tés, kerststol, vleeswaren en zelfs bava rois te keuren voor een door u zelf samen te stellen kerstdiner, -brunch of - ontbijt. Ook wanneer u het de komende feest dagen wat rustig aan wilt doen, een salade wilt bestellen of een pizza klaar wilt maken, kunt u eerst proeven voor dat u uw bestelling doet. Wanneer u de feestdagen buiten de deur wilt eten zijn er de beide restau rants van 't Loo zoals De Loocatie met eigen gerookte zalm en restaurant Lotus met gefrituurde hapjes. Bij uit stek de gelegenheid om wat smakelijke suggesties op te doen en het samenstel len van een feestmenu wat gemakkelij ker te maken. HEILOO - Niet het werven van meer vrijwilligers, maar de vrijwilligers eens extra in het zonnetje zetten. Dat wilde de Vrijwilligers Vacaturebank dit jaar tijdens de internationale vrijwilligers- dag, die gehouden werd op 7 december. De vacaturebank organiseerde de acti viteiten die ter gelegenheid van deze dag plaatsvonden in het Open Huis. Eén van de organisaties waarvan de vrijwilligers afgelopen jaar zeer actief zijn geweest, werd door wethouder R. Bos van Welzijnszorg nog eens extra in de bloemetjes gezet, het Timmerdorp Heiloo. In het bijzijn van raadsleden, wethou ders en vrijwilligers van organisaties en instanties van divers pluimage noemde de wethouder het timmerdorp, dat al twintig jaar bestaat, 'een instituut, een exclusief gebeuren' in de gemeente. Afgelopen jaar zorgden vijftig vrijwilli gers ervoor dat er maar liefst 450 kin deren aan mee konden doen. Een aantal vrijwilligers werd door wet houder Bos in het bijzonder genoemd: Truus Crabbendam, die jarenlang het timmerfestijn organiseerde. De nieuwe leider van het timmerdorp, Edo Postma, noemde haar later ook 'de trekker van de kar van timmerdorp'. Ook mevrouw Oudhoff, die al jaren optreedt als eerste hulp bij ongelukken tijdens dit jaarlijkse evenement voor kinderen, kreeg een speciaal applaus. Waardering en voldoening Timmerbobo Edo Postma, afgelopen jaar burgemeester van timmerdorp, sprak namens de vrijwilligers zijn dank uit voor de speciale gemeentelijke waardering: „Het is leuk dat ze aan je denken bij zo'n gelegenheid, maar het is niet de reden waarom je het allemaal doet. De echte waardering en voldoe ning krijg je in de week dat je bezig bent met timmerdorp." Hij maakte van de gelegenheid meteen gebruik om die genen die ervaring hebben met fijne houtbewerking op te roepen om mee te doen als vrijwilliger. Volgend jaar wil de organisatie 500 kinderen toelaten tot het timmerdorp. „Maar dat is echt het maximum," zegt Postma. In zijn dankwoord, dat bepaald niet van humor gespeend was, stelde hij zich ter loops ook nog beschikbaar voor het ambt van burgemeester van de gemeente Heiloo, in verband met het vertrek van burgemeester N. Schoof. Op de vrijwilligersdag presenteerden zich verder organisaties die zich bezig houden met vrijwilligerswerk en instel lingen die hun werk kunnen doen dankzij de hulp van vrijwilligers. Er waren sprekers van Sarana (een orga nisatie voor ontwikkelingshulp), psy- HEILOO - Dankzij een uniek samen werkingsverband tussen volksdansver eniging Pridini en muziekvereniging Eensgezindheid, beide uit Heiloo, wordt er momenteel gewerkt aan een gevarieerd winterconcert, dat op 11 januari gegeven wordt in theater De Beun te Heiloo. De twee amateurverenigingen hebben op een unieke wijze samengewerkt, waarbij de volksmuziek, volkszang en volksdans centraal staan. Voor beide verenigingen een bijzondere ervaring, waarbij de verschillende raakvlakken extra geaccentueerd worden. Zo zal er op muziek van Eensgezindheid gedanst worden en zullen enkele leden van Eensgezindheid deelnemen aan de dansgroep van Pridini. Bovendien zijn er speciaal voor Pridini muziekwerken geschreven die nog niet in het repertoi re van Eensgezindheid stonden en die tijdens het concert in De Beun ten gehore zullen worden gebracht. Er zal een gevarieerd optreden worden ver zorgd waarin vele culturen uit diverse landen de revue zullen passeren. De toegangskaarten a f 7,50 zijn ver krijgbaar bij Beemster Kadoshop, Westerweg 253 (5331970), fam. K. Beets-Boot, Stationsweg 1 (5333039), fam. J. Goolegem, Werkendelslaan 39 (5335427) en de fam. N. Blom, Van Doornstraat 17 (5331892). Iwan de Groot heeft een bijzondere kijk op het landschap, het dorpsgezicht, markt- en caféterras-tafereeltjes en stil levens. Hij neemt geen genoegen met het zorgvuldig weergeven van wat hij of een ander ziet, hij gaat ermee aan het werk. „Ik ga eerst eens rustig naar een onderwerp zitten kijken, ik val er niet meteen op aan, maak een serie snelle schetsen om 't in m'n vingers te krijgen, ga nog eens vanaf een ander standpunt ernaar kijken, maak weer een paar schetsen en ga dan pas beginnen. Ik houd van het buitenwerk, de directe waarneming, maar dan van foto's en schetsen, hoewel ik die soms gebruik." Na jarenlang cursussen in binnen- en buitenland gevolgd te hebben, studeert Iwan nu aan de Vrije Academie Kennemerland te Haarlem om zich nog verder te ontwikkelen. Iwans motto is 'Stilstand is achteruitgang'. Dat is ook wel te zien aan zijn werk. Hij blijft voorlopig nog uitgaan van de realiteit, maar gaat er steeds vrijer mee om, waardoor zijn werk aan expressie wint. Niet iedereen zal zijn werk waarderen; je moet volgens de schilder zelf ook iets experimenteels in je hebben om van zulk werk te houden. Het oordeel is aan de kijker. HEILOO - Titelverdediger Bowling vereniging Heiloo ontvangt u op zater dag 14 en zondag 15 december in het bowling- en snookercenter aan de Ken- nemerstraatweg 341 de bowlingver- enigngen uit Noord-Holland. Dit eve nement wordt door de Nederlandse Bowling Federatie Afdeling 5 (Noord- Holland) georganiseerd. De twee hoogst geëindigde verenigingen wor den afgevaardigd naar de landelijke stedenontmoeting in Lelystad op zon dag 19 januari nummers één en twee in Lelystad zullen de elf afdelingen van de Nederlandse Bowling Federatie (over koepelend orgaan van alle Neder landse Bowlingverenigingen) strijden om de titel bowlingstad van Nederland. Elke vereniging zal in Heiloo aaltre den met een dames- en een herenteam van elk vijf spelers, waarbij de totaal pinfall over 4 games van beide teams de eindrangschikking per vereniging zal bepalen. Deelnemende bowlingvereni gingen zijn Alkmaar, Heerhugowaard, Heiloo, Hoorn, Nieuwe Diep (Den Helder) Purmerend, Schagen, Spier dijk, Uitgeest, Venhuizen, Volendam, Waarland en Zaandam. De Heiloose Bowlingvereniging maan dagavond alweer met het De Deel deli catessen Kersttoernooi. Meer dan 150 bowlers zullen tot en met donderdag avond 19 december elke avond strijden om de vele extra prijzen, die in verband met het eerste lustrum ter beschikking zijn gesteld. "'v. HEILOO - Het eerste team van de Foresters handbal had afgelopen zon dag JC/Vido uit Purmerend op bezoek. De Purmerendse dames stonden hoger op de ranglijst. Er moest dus gewonnen worden om Vido voorbij te streven. Foresters kwam goed uit de startblok ken en speelde een leuke eerste helft. De ruststand 9-4 was in het voordeel van de Heiloose dames. De toch weer te weinig supporters zagen een aan trekkelijke wedstrijd met vlagen zeer goed handbal. Er stonden twee ploegen tegenover elkaar die het van techniek en snelheid moesten hebben. De verde diging van de Foresters zat beter in elkaar en mede daardoor behaalde Foresters een regelmatige overwinning. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd was de stand nog 19-11 in het voordeel van Foresters. Zij gingen daarna naarstig op jacht naar de twin tigste treffer en vergaten hun verdedi gende taken. Het gevolg was dat Vido nog terug kon komen tot 19-14. De doelpunten bij Foresters kwamen met Christi Vergeer (6), Ellen Vos (4), Sandra van Tiel en Mariëlle de Winter (3), Linda Leine (2), en Annemarie Reyersen van Buuren (1). De dames hebben met deze overwinning de twee de plaats overgenomen. Voor een debu tant zeker niet slecht. Dames 2 had aanvulling van enkele junioren en ontvingen Kolping uit Oudorp. Dit is een tegenstander waar danig rekening mee moest worden gehouden. Foresters speelde geconcen treerd en had weinig onnodig balver lies. Dit leidde tot een 11-9 voorsprong bij de wissel. Tot grote schrik van de dames uit Heiloo bleek dat de scheidsrechter een doelpunt te weinig geteld had. Gelukkig kwam hij er na overleg met de tijdwaarnemer en een toevallig aan wezige rapporteur op terug. Dat dat ene doelpunt erg belangrijk was blijkt wel uit de uitslag 15-14. Dames 3 kon het niet bolwerken tegen Meervogels 3. Na lange tijd voor gestaan te hebben, werden er teveel verdedigingsfouten gemaakt. Ook waren de dames te veel met het buitengebeuren bezig. Het leidde helaas tot een 13-9 nederlaag. Topschutter was vandaag Els Stet met vier doelpunten. HEILOO - Zoals alle voorgaande jaren komen de scouts van scouting Rurik ook dit jaar weer langs de deuren, om oliebollen te verkopen. De verkoop zal plaats vinden in Heiloo en de Egmon- den in de periode voor kerst. Dit jaar bakt de scouting oliebollen met en zon der rozijnen. De prijs van een zakje is f 4,-. En voor de prijs van 2 zakjes is er een speciale aanbieding, namelijk f 7,-. Vorig jaar zijn er rond de 5000 oliebol len verkocht; Van de opbrengst heeft de scouting de douches en toiletten opge knapt, zodat deze nu ook toegankelijk zijn geworden voor gehandicapte leden. Dit jaar hopen ze weer op zo'n grote verkoop, want de léden willen graag een grote kuil om een kampvuur in te maken, waar ze kunnen zitten, zin gen, broodjes bakken, gitaar spelen, en op verschillende manieren vuur maken. Al uw bestellingen worden op 30 en 31 december gratis bij u thuis bezorgd. De Timmerdorpvrijwilligers werden in het zonnetje gezet door wethouder R. Bos. (foto Parakalo) HEILOO - Tendenz organiseert een cursus zelfverdediging voor meisjes van twaalf tot zestien jaar. Doel van de cur sus is voornamelijk om te leren effec tief te reageren op een vervelende of bedreigende situatie met het oog op het voorkomen van (sexueel) geweld. Wat kan er met zelfverdediging bereikt wor den? Je zelfvertrouwen vergroten middels mentale training. Je leert hoe je hou ding, gedrag en stemgebruik overtui gend duidelijk maken waar jouw gren zen liggen. Dit worden geoefend in rol lenspel, houdings- en bewegingsoefe ningen. Zelfvertrouwen straal je uit, is zichtbaar in je houding en kan op zich al een positief effect hebben. Bij de lichamelijke training leer je lichaams wapens in te zetten op de meest kwets bare plekken van de aanvaller. Met lichaamswapens wordt bedoeld trap en schoptechnieken, een aantal specia le slagen en stoten en bevrijdingsgre pen. Ook word je je bewust van je aan wezige krachten. De cursus duurt acht keer 1,5 uur en vindt plaats op de donderdagavond van 19.30 tot 21.00 uur in januari en febru ari. Kosten zijn f 60,00. De cursus vindt plaats in een ruimte van Dojo in 't Loo. De docente is Caroline Dikkentman. Inschrijven kan men bij tienercentrum Tendenz (Margreth Rosloot). In ver band met'de organisatie van de cursus kun je je opgeven tot uiterlijk vrijdag 20 december. Meer informatie bij Tendenz/Buk Buk, tel. 072-5335242. lossen? Wie een antwoord wil op al deze vra gen kan op 21, 22, 24 of 26 december naar De Beun, zaterdag 21 december om 15.00 uur en 20.15 uur en de andere data is de voorstelling om 14.00 uur. Kaarten voor de voorstellingen zijn te verkrijgen aan de kassa van De Beun, alle werkdagen van 13.30 tot 17.00 uur, tel. 072-5333156. HEILOO - De heer A. de Jong, ver bonden aan de school voor Zelf Magnetiseren en Ontwikkeling van 'Hogere Vermogens, geeft op maandag 16 december, om 10.00 uur in de biblio theek een lezing over 'Dromen'. Hij gaat onder andere in op de vraag waarom een mens eigenlijk droomt. Daarnaast behandelt hij de betekenis die een droom kan hebben. Toegangskaarten a f 10,- zijn verkrijg baar bij de bibliotheek: Dorpje in het ochtendlicht van Iwan de Groot. HEILOO - Bij Bowling- en Party centrum Heiloo is behoorlijk wat ver anderd. Aan de voorzijde kenmerkte het pand zich door de gele raampjes, waardoor je niet naar binnen kon kij ken. Het vernieuwde centrum oogt heel anders. Er is een ruime serre aangebouwd, wat het horecagedeelte aanzienlijk groter maakt. Verder is de serre een aanvul ling op de grote zaal die voor gezel schappen bedoeld is. Er kunnen nu ook kleine gezelschappen ontvangen wor den. Dat is iets wat steeds meer ge vraagd wordt, bijvoorbeeld voor het vieren van een verjaardag of jubileum. Verder is er een bijna compleet nieuw interieur aangebracht. Bij binnenkomst valt de mooie ontvangstbalie op. Er kwamen nieuwe tafels en alles is op nieuw bekleed. Door de lichte serre, die uitzicht biedt op de Kennemer- straatweg, wordt een veel ruimere indruk gegegeven aan het horecage deelte. Tegelijk met de verandering van het uiterlijk van het partycentrum, werd de kleine kaart op zondag geïntroduceerd. Bowlen kan nu worden gecombineerd met het nuttigen van een klein hapje of een kop soep. Dus zowel voor grote gezelschappen tot honderd personen als voor kleinere groepen kunt u uitste kend terecht bij Bowling- en Party centrum Heiloo. HEILOO - Jeugdtheater Heiloo speelt in de kerstvakantie een nieuwe musical van Martin Affourtit, Cas Himmel- reich, Caroline van Rhijn en Marja Schoonheym. Kerst 1996. Als boom wil je dan toch graag versierd staan pronken in een gezellig huis. Als konijn ren je voor je leven en als afgedankte lappenpop is je enige vooruitzicht de vuilnisbelt. Nou, en wat doe je dan? Je gaat op zoek naar een warme plek, waar je veilig het komende grote winterfeest kan door brengen. Misschien is er dan ook wel iemand die je daarbij wil helpen. De Winterman bijvoorbeeld. Wat is dat voor iemand? Zou hij echt kunnen toveren? Is het een mooie prins, een oude man of... Enne...hoe helpt hij dan? Verandert hij je in een mens, verandert hij de wereld of geeft hij je een moeilijke opdracht? Kan hij zomaar zijn gang gaan? Of zijn er onderweg de nodige problemen op te HEILOO - Onder de titel 'Achter de werkelijkheid' exposeert Iwan J.A. de Groot in het Open Huis in Heiloo. „M'n laatste expositie dit jaar van recent werk is uiteraard in m'n woon plaats Heiloo. Ik moet er in het nieuwe jaar weer een tijdje stevig tegenaan om een aantal nieuwe schilderijen te ma ken. Op de vorige tentoonstellingen, in de loop van het jaar, is er zoveel ver kocht, dat ik nu nu weer een poos hele maal op het schilderijen ga concentre ren," aldus Iwan de Groot. Hij vervolgt: „t Leuke vind ik altijd, als ik met bezoekers van mijn tentoonstel lingen in gesprek raak, dat ieder mens op een geheel eigen wijze naar mijn schilderijen kijkt. Hij associeert of com bineert de voorstelling met eigen in drukken en het opvallende hierbij is, dat mensen dan soms héél andere aspecten van het schilderij zien dan ik bedoelde. Dit is geenszins negatief, maar voor mij een compliment, want mijn bedoeling is mensen te laten bezig zijn met wat ik ze voorzet. Een schilde rij wordt dan door degene die het bekijkt verder afgemaakt, ik heb dan alleen maar voor een aanleiding ge zorgd." Enikenikenik? in De Beun.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6