Spectaculaire show bij opening van een nieuw en vooral groot Trefpunt David van Diepen landelijke winnaar van de Vredesposterwedstrijd Bewoners Westerweg tegen sloop oude Trefpunt NS Sporthal Het Vennewater biedt onderdak aan sportinstituut Buk Buk knalt het oude jaar uit. Amels Makelaardij OPENINGSTIJDEN DRUKKERIJ UITKIJKPOST (072) 533 533 0 Vanaf 6 januari bJU JDrukkerij uitkijkpost bv 18 DECEMBER 1996 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN 61e JAARGANG NO. 51 Uw vertrouwde Contactlens specialist JOHN MOEN GOED GEZIEN De Uitkijkpost J rond de feestdagen *f, Trekking Stationscentrum LET OP! LET OP! Gewijzigde vuilophaal dienst rondom komende feestdagen In verband met Kerst en Nieuwjaar zijn er wijzi gingen met betrekking tot de vuilophaaldienst Kaartverkoop nieuw jaarsconcert Caecilia Torentje Witte Kerk opgeknapt Als hei om mooie kleding gaat... Nic, Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem Kennemerstraatweg 129 Heiloo CEES HACHMANG LOODGIETERS van 23 december t/m 3 januari 1997 van 9.00 uur tot 16.00 uur zijn wij van maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur GEOPEND Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) .•AMAM-MAOA' VV.V.V. .•.'.'.WAMA De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excKBTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. .MAMA verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Met veel rook en vuurwerk brandde een do k weg, waarachter een foto van het nieuwe Trefpunt zichtbaar werd. (foto Parakalo) HEILOO - Onder grote publieke be langstelling werd vorige week woens dag het nieuwe Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof op spectaculaire wijze officieel geopend door wethou der mevrouw J. Wuijster-Schudde- boom. Het nieuwe Trefpunt is in de eer ste plaats bedoeld voor ouderenactivi- teiten en wordt gebruikt en beheerd door de ouderenbonden ANBO en KBO en de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Het zalencomplex kan met vouwwanden in meerdere ruimtes wor den onderverdeeld. Er zijn een biljart zaal met vijf biljarts, twee leslokalen, kantoor- en vergaderruimten, een info balie, een foyer, keuken en sanitaire voorzieningen. Met de happening werd bovendien de hele nieuwbouwwijk aan de Pastoor van Muijenweg officieel in gebruik genomen. Daar verrezen het afgelopen jaar 69 huurwoningen, gebouwd in opdracht van de Woningstichting Hei loo. Bij het project horen ook veertien vrije sector koopwoningen, waarvan de bouwjiog in volle gang is. Als openingshandeling bediende de wethouder een dynamietpomp, waar mee een spectaculaire rook- en vuur werkshow in werking werd gezet. Met op de achtergrond de klanken van triomfmuziek bekend van de Olympische Spelen, brandde er symbolisch een wit doek weg. Daarachter bevond zich een foto van het nieuwe complex. Volleerde assistenten Nadat de rook was opgetrokken ver maakte Scott The Magician het publiek met zijn komische goochelshow. Me vrouw Wuijster, de heer A. Cahn, voor zitter van de Anbo, en de heer G. van Noort van Woningstichting Heiloo toonden zich hierbij volleerde assisten ten. Het project aan de Pastoor van Muijenweg, ontworpen door architect Bart Duvekot en uitgevoerd door M&M Bouw uit Alphen aan den Rijn, bestaat uit zeven verschillende woning typen. Hiermee is gestreefd naar een wijk met een gemêleerde bevolkings opbouw en een veelzijdige bevolkings samenstelling. Het project herbergt vijftien driekamerwoningen voor seni oren (met lift), dertig driekamerappar tementen, acht maisonnettes, een miva- woning (aangepast voor minder validen), veertien tweekamerwoningen voor gehandicapten van woonvoorzie ning De Stolp en een woning ingericht als steunpunt voor deze bewoners. De woningen variëren in huurprijs tussen de f 540,- en f 1030,-. De veertien koop woningen in de vrije sector zijn, aldus Van Noort van de Woningstichting, een belangrijke kostendrager en hebben het overgrote deel van de huurwonin gen betaalbaar gehouden. Kaandorp sprak namens de Stichting Dienstverlening Gehandicapten, waar van De Stolp deel uitmaakt. Volgens hem is het hebben van een eigen voor deur ook voor mensen met een handi cap een belangrijke voorwaarde om een eigen identiteit te ontwikkelen. De straten in de nieuwe wijk zijn ver noemd naar de uit Heiloo afkomstige Abraham du Bois en Johan Blokker, die beiden actief zijn geweest in het verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog. Als alles volgens plan verloopt zal de verhardiilg van de straten in de komen de twee maanden worden afgerond en de beplanting wordt dit voorjaar aan gebracht. Het is de bedoeling dat het gebied voor het verkeer een 30 kilome ter zone wordt, met prioriteit voor voetgangers en fietsers. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 De winnende poster HEILOO - De 11-jarige David van Diepen van basisschool De Duif is de landelijke winnaar geworden van de Vredesposterwedstrijd. Deze werd wereldwijd door de Lions Club georga niseerd. Davids poster werd door de jury uitgekozen omdat deze op treffen de wijze twee culturen in beeld bracht, met op de achtergrond een wereld waar nog steeds oorlog wordt gevoerd. Als landelijke winnaar dingt David nu mee naar de wereldtitel. Sleept hij die ook in de wacht, dan kan hij zich gaan opmaken voor een trip naar New York, in gezelschap van twee begeleiders, met in elk geval een bezoekje aan de Verenigde Naties. De heer D. de Jager bracht namens de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden maandagmorgen een be zoek aan de school van David, met in zijn zak een extra prijs, namelijk een zweefvlucht boven deze regio. crepe blazer 139, -- jaquard blazer 139, -- velvet long dress 69,90 zijden blouses 89,90 O U T/ I Q U BERGEN HEILOO HOORN Vandaag treft y bij de Uit-Ty kijkpost een feestelijke kerstbij- lage aan. Met leuke, lezenswaar- dige artikelen, lees- en luister-*, tips, een groot kruiswoordraad- sel en natuurlijk tal van kerst- ¥ff, en nieuwjaarswensen. Volgende week zal de krant niet verschijnen. De laatste Uitkijk- vf post van dit jaar verschijnt op dinsdag 31 december. Kopij en y advertentiemateriaal daarvoor *y «Y moeten uiterlijk vrijdag 27 ■-} december ingeleverd worden y* bij ons kantoor aan de Hoef- y smid 5 in Heiloo. - HEILOO - Van de actie die in het Stationscentrum wordt gehouden vond afgelopen maandag de derde trekking plaats. De mevrouw Ursem. Zij krijgt '.een waardebon van f 500,- die te besteden is bij de winke liers in het Stationscentrum. De laatste trekking is op maandag 23 december. De uitslag staat in de Uitkijkpost van 31 december. HEILOO - Vorige week is de gemeen te begonnen met de sloop van het oude Trefpunt aan de Westerweg. Het ge bouw, dat leeg staat sinds het vertrek van het ouderenwerk, de ouderenbon den en de overige gebruikers van het pand naar het nieuwe onderkomen aan de Pastoor van Muijenweg, zal plaats maken voor woningbouw. Een aantal omwonenden van de Wes terweg, die zich verenigd hebben in een bewonerscommissie, is niet blij met de plannen van de gemeente. Zij zijn bang dat ze na de sloop bijzonder veel geluidshinder zullen ondervinden van passerende treinen. In een rechtszaak eisten zij van de gemeente dat er eerst een geluidsscherm op de spoordijk wordt geplaatst, voordat met de sloop werd begonnen. De rechter wees hun verzoek af, omdat er al een sloopver gunning is afgegeven. De gemeente beloofde tijdens de rechtszaak de omwonenden tegemoet te komen en zo spoedig mogelijk een geluidsscherm te plaatsen. „Een extern onderzoeksbureau bekijkt momenteel wat de lengte en hoogte van het scherm moet worden, dat op de spoordijk geplaatst wordt. Daar is het wachten op," aldus een woordvoerder van de gemeente. Tevens wordt er onderzoek naar de spoordijk gedaan. Maar de bewoners zijn hier niet gerust over. Mevrouw Dulmers namens de commissie: „Wij willen dat er eerst een geluidsscherm wordt geplaatst. Pas daarna kunnen ze gaan slopen. De gemeente heeft dit nu wel beloofd, maar wij vertrouwen dat gewoon niet." Een aantal omwonenden is sowieso niet gelukkig met de voorgenomen sloop. Zij vrezen dat eventuele nieuw bouw (het gebied is aangewezen als inbreilocatie) hun privacy en woonge not zal schaden. Daarnaast zijn ze van mening dat woningbouw in de nabij heid van de spoorlijn, die in de toe komst misschien nog uitgebreid zal worden, niet meer door de beugel kan. Wanneer er gestart kan worden met eventuele nieuwbouw op de locatie, kan de gemeente nog niet zeggen, Eerst moet zij de daartoe benodigde grond verwerven, die nu nog deels in particu lier bezit is. De sloop van het oude Trefpunt, de voormalige Clemens Willibrordschool, wil de gemeente als het even kan voor de feestdagen voltooid hebben, om vandalisme te voorkomen. (zie pag 4, gemeentepagina) HEILOO - De kaarten voor het veel belovende nieuwjaarsconcert van Heilooër Harmonieorkest Caecilia op 5 januari in de Moeder Godskerk (waarover u meer kunt lezen in de kerstbijlage die bij deze Uitkijkpost verspreid wordt) zijn te koop bij De Schrijverij, Heerenweg 140 en bij Disc 't Loo. Telefonisch reserveren is moge lijk op tel. 072-5336937 of 5120784. De toegansprijs bedraagt f 15,-, donateurs betalen f 12,50. Het concert begint om 14.00 uur. HEILOO - Burgemeester en wethou ders willen f 8500,- uittrekken om de toren van de Witte Kerk op te knappen. Het door alg en mos inmiddels bijna groene torentje zal in het voorjaar gereinigd worden. ZAANDAM HEILOO Stationsweg 61 Hefoo tet. 072 533 00 68 wensen u een gezond en goed gekleed 1997. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Echt Heiloos pop geweld met Mr. ED. HEILOO - Buk Buk zou de Buk niet zijn als ze niet zou zorgen voor een spetterend en knallend laatste week end van het jaar. Luister en huiver, feest en geniet en zie hoe een aantal bands op de valreep nog een onuitwis baar stempel op dit muzikale jaar druk ken. Op vrijdag 27 december verrast De Kast bezoekers met overheerlijke Nederrock. De Kast gooide hoge ogen in de top veertig met hun single Raak. In de persoon van Syb van der Ploeg beschikt de band over een bijzonder charismatische frontman. Voor dit optreden is de zaal open vanaf 21.00 uur en de toegang bedraagt f 12,50. De avond erna, op zaterdag 28 decem ber, belooft ook bijzonder bijzonder te worden. Traditiegetrouw komt het onvolprezen The Change de Buk in hogere kerstsferen brengen. De repeti ties zijn geweest en het is tijd om te feesten. Hans, Dick en Sjaak hebben de snaren vervangen, Henk heeft zijn drumstel gepoetst en Tanja heeft alle stembanden gesmeerd. Samen staan ze garant voor een avond dansbare wereldhits van de zestiger jaren tot vandaag. Bovendien brengen ze een aantal nummers van bands van eigen bodem die- dit jaar toppers waren bij Ypestock. De bands zullen deze avond meer tus sen het publiek staan dan ervoor, op het podium dat speciaal voor deze gele genheid in de zaal wordt opgebouwd. De band Mr. ED zorgt op deze avond voor een flinke stoot muzikaal enthou siasme. In deze Heilooër band spelen Frank Heneman en Rogier Verbeem op gitaar, Guus op de Weegh zorgt voor swingende basklanken en zingt daar ook nog bij, de drums worden vakkun dig beroerd door Arthur Bormans (ook een verdienstelijk zanger) en Ed van der Veer combineert op ingenieuze wijze mondharmonica en zang. Mr. ED speelt stevige gitaarrock en brengt nummers van onder andere REM, Jayhawks, Black Crows, Lynerd Skynerd en Stevie Ray Vaughn. Kaarten voor deze swingende avond kosten f 10,-. De zaal is open vanaf 21.00 uur en de optredens beginnen om 21.15 uur. Natuurlijk moet het nieuwe jaar flit send en denderend ingeluid worden. Twee zalen maar liefst zullen worden gevuld met zeer welluidende klanken. De dj's Lady Bi, Crazy Rob en 400 pro cent IVO laten een zaal op z'n grond vesten trillen en in de tweede zaal swingt het Arti-Vision dj-team met Mike en Will daar heftig tegenop. De zalen openen hun deuren op de eer ste dag van het nieuwe jaar om 1.00 uur en blijven geopend tot 6.00 uur. De eer ste honderd bezoekers krijgen een gra tis glas champagne. In de voorverkoop zijn de kaarten f 12,50 en de kaarten die eventueel nog over zijn worden voor f 15,- bij de ingang van de Buk verkocht. De voorverkoop voor al deze muzikale spektakels is begonnen, evenals voor een optreden in januari van de formatie Total Touch. Naast de vertrouwde adressen, de Buk Buk en Centerdisc, is er een nieuw verkoopadres in Alkmaar bij tweedehands platen- en cd zaak Good Times, Wageweg 74. De kaarten voor het oud en nieuwfestijn zijn alleen verkrijgbaar bij Buk Buk. HEILOÖ - Op 12 januari openen Ingrid Vel en Nico Ruiter een nieuw sportinstituut in de verbouwde sporthal Het Vennewater. De twee sportfysio- therapeuten krijgen de beschikking over de bovenverdieping. Horeca De Wit heeft haar bovenzaal daarvoor afgestaan en huist nu alleen nog op de begane grond. „Vorig jaar april hoor den we van de plannen van de gemeen te, die de exploitatie van de sporthal wilde verbeteren," vertelt Ingrid Vel. „We vonden het wel wat voor ons en zijn er meteen op ingesprongen." Het sportinstituut biedt in drie van elkaar gescheiden ruimtes de mogelijk heid tot fitness, aerobics en desgewenst ook fysiotherapie. „Wij hechten veel waarde aan het woord sportinstituut," benadrukt Nico Ruiter. „Wij zijn geen sportschool, waar de nadruk meer op krachttraining ligt. We zijn er voor iedereen. Daarbij vinden we het medisch-preventieve aspect heel be langrijk." Iedere nieuwe bezoeker van het sportinstituut krijgt daarom een intakegesprek en vult een medische vragenlijst in. De bedoeling is dat er voornamelijk in groepjes wordt gesport. „Alles is moge lijk. Sportief afslanken, een speciale groep voor mensen met rugklachten en we denken er ook over om bedrijfsfit ness aan te gaan bieden," blikt Ingrid alvast vooruit. De aerobiclessen wor den door Karin Stam gegeven, de bege leiding van de fitness en de fysiothera pie doen Vel en Ruiter. Het sportinsti tuut zal dagelijks geopend zijn van 9.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 11.00 uur. Met de komst van dit instituut naar sporthal Het Vennewater hoopt de gemeente de sporthal wat rendabeler te maken. Door de opkomst van andere, meer individuele sporten, stond de twintig jaar oude sporthal steeds vaker leeg. Daarnaast was de hal nodig aan groot onderhoud toe. De grote tribune is inmiddels uit de sportzaal verwijderd en er zijn drie extra nooduitgangen aangebracht. Dit was nodig omdat de gemeente de sporthal in de toekomst vaker wil gaan verhuren voor commer ciële evenementen, zoals een vlooien markt. In ruil voor het afstaan van de boven zaal heeft Horeca De Wit op de begane grond meer ruimte gekregen. Hiertoe is de achterpui drie meter opgeschoven. Kees de Wit beschikt nu over een bil jartzaal met zes tafels, die middels een schuifwand van het sportcafé geschei den kan worden. Met de verbouwing van de sporthal is een investering van f 760.000,- gemoeid. De opzet is het exploitatietekort op de sporthal met minimaal f 50.000,- per jaar te verlagen, een bezuiniging die is voorgeschreven door de Kerntakennota. er', -G.-x: -yQ De verbouwing van sporthal Het Vennewater is in het laatste stadium. Vlnr Nico Ruiter, Kees de Wit, Karin Stam, Ingrid'Vel en Hans Hoetjes. (foto Parakalo)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1