Raad hakt eensgezind knopen door Fusie Overkerck en De Loet nu eindelijk een feit Kopij Uitkijkpost Jong en oud brengen vakantie door op ijs Sï Muziek Dans CH Amels Makelaardij mm (072) 533 533 0 Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 Jl. LbJU j J Drukkerij uitkijkpost bv 8 JANUARI 1997 IEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN 62e JAARGANG NO. Oplossing kerstpuzzel In Heiloo kan kopij voor de Uitkijkpost getypt en voorzien van naam en telefoon nummer van de afzender (tijdens kantooru ren) ingeleverd worden tot uiterlijk maandag 16.30 uur bij het kantoór van Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. Nocturnal Silence in BukBuk i De Allerbeste Service JOHN MOEN GOED GEZIEN zaterdag 11 januari Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM CEES HACHMANG LOODGIETERS Theatergroep 18 plus presenteert musical Ijsbaan houdt kortebaan wedstrijden Nic, Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem Drukkerij Uitkijkpost heeft haar eerste goede voornemen omgezet in actie: meer service voor onze reiaties. De openingstijden zijn vanaf I januari 997 verruimd van maandag tot en met vrijdag van harte vveikom De vakantiewereld van Rabobank Reizen begint al om de hoek: Kom ook naar de cruisepresentatie op 15 januari 7 997 en waan u op de "LOVEBOAT"in het Caribisch gebied of op een zeilboot in de Indische oceaan Graag tot ziens op onze cruisepresentatie-avond (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) vXvX*; De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur In ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n f=* aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Een linksafverbod voor auto's die vanaf de Kerkelaan de Willibrordusweg willen inrijden, zit er aan te komen. De bewoners van de Kerkelaan hadden hier al jaren voor gepleit. Het college voelde daar echter niet zoveel voor. Maar na aandringen van diverse politieke partijen in de laatstgehouden commissievergadering is het college overstag gegaan en wil in een proefperiode van een jaar bezien of een linksafverbod kan bijdragen tot beperking van de verkeersoverlast op de Kerkelaan. Niet het gehele college stond achter deze beslissing. Wethouder mevrouw Wuijster liet weten het voorstel niet te steunen. Zij vindt het algemeen belang zwaarder wegen dan het individueel belang van de omwoners. Door de maatregel zullen verkeersproblemen verplaatst worden naar elders. Me vrouw Wuijster stond niet alleen in haar kritiek. Ook de'VVD-raadsfractie had maandagavond zo haar reserves. Woordvoerder Ten Hacken wees op de nadelen die elders ontstaan. Oplossen van knelpunten mag niet leiden tot pro blemen elders. Maar de overige partijen bleken voor stander van de proef te zijn. Mevrouw van Gelder (Heiloo2000) opperde nog de openstelling van de Raadhuisweg- Noord als bijkomende oplossing. Voorts bepleitte zij het instellen van venster-tijden (vastgestelde tijden, waarin bevoorrading van winkels mag plaatsvinden) en refereerde zij aan een eerder door de PvdA gedane suggestie om een distrubutiecentrum aan de rand van het dorp te creëren. Ook Van IJperen (PvdA) wil afspraken met de winkeliers over de bevoorra ding. Duidelijk moet worden op welke criteria de proef moet worden beoor deeld. En er zullen duidelijke afspra ken met de politie moeten worden gemaakt. D66 (Swart) vroeg om een tussentijds evaluatie. Daardoor kan mogelijk op onderdelen worden bijge stuurd. Indien nodig, zou je zelfs de proef vervroegd moeten afblazen, aldus Swart. Het C VA (Borst) staat eveneens achter de proefneming. Wel zal dat in goed overleg met alle belanghebben- Wethouder J. Wuijster- Schuddeboom:algemeen belang gaat voor individueel belang den moeten gebeuren. Dus ook met de winkeliers en daarvoor is nu nog de tijd. Onderdeel van het collegevoorstel was ook het definitieve herinrichtingsplan voor de Kerkelaan en de Belieslaan, waarvoor een krediet van f 745.000,- wordt gevraagd. Met dit onderdeel konden alle partijen zich verenigen. D66 meende dat al in maart 1996 een gedeelte van dit krediet was verstrekt. Burgemeester Schoof zal dit onderzoe ken en het krediet zonodig bijstellen. Van IJperen vraagt bij de herinrichting met name aandacht voor de oversteek naar het bos. Wethouder fen Hoope stelt dat de her inrichting is vertraagcf door het uitvoe rig overleg dat met belanghebbenden heeft plaatsgevonden. Hij zegt toe afspraken te willen maken over de tij den van de bevoorrading. Voor een dis tributiecentrum, waardoor grote auto's uit het centrum worden geweerd, is Heiloo echter te klein. Er is nog geen overleg geweest met de winkeliers, HEILOO - Afgelopen vrijdag werd tij dens een feestelijke bijeenkomst de voorgenomen fusie tussen de zorgcen tra Overkerck en De Loet een feit. De twee zorgcentra zijn opgegaan in één nieuwe stichting, de Stichting Woon- en Zorgcentrum Heiloo. Directeur is de heer Paul van Baar, daarnaast worden Overkerck en De Loet gerund door zogeheten locatiemanagers, respectie velijk Marijke van Schooten en Ellen Bruin. Het doel van de kersverse stichting is de cliënten, lees de bewoners, centraal te stellen. Dit houdt in dat de cliënten inspraak hebben in de zorg die zij wen sen. De stichting wil een vraaggerichte organisatie zijn en werkt hier actief aan. Zo worden op korte termijn belanghebbenden uitgenodigd voor overleg. Onder het toeziend oog van de vele genodigden werd de fusie symbolisch tot stand gebracht door het steken van een levensgrote stekker in een levens groot stopcontact. Het geheel was in Overkerck live te volgen, terwijl de bewoners van De Loet direct na de pre sentatie de videoband konden bekij ken. De heer H. Morshuis, voorzitter van het bestuur van de nieuwe stichting, gaf een korte toelichting op het beleids plan. Niet zonder trots maakte hij mel ding van het feit dat er bij deze fusie geen ontslagen zijn gevallen. Het nieu we zorgcentrum noemde hij 'een bekend en vertrouwd steunpunt voor ouderen in Heiloo'. De werkzaamheden van Overkerck (60 plaatsen) en De Loet (65 plaatsen) zijn voorlopig nog intramuraal, maar in de toekomst zal het nieuwe zorgcentrum zich ook richten op ouderen 'van bui ten', door middel van het aanbieden van zorgpakketten. De bewoners van de 42 zorgwoningen bij Overkerck en De Loet maken nu al gebruik van de activiteiten van de beide huizen. In de toekomst kunnen zij ook een beroep doen op diensten en zorgverlening uit de beide locaties. Verder wordt er nog dit jaar begonnen met de inrichting van een psycho-geriatrische verpleeghuis afdeling in de noordvleugel van De Loet. Dit project omvat twintig plaat sen en komt tot stand in samenwerking met verpleeghuis De Hout in Alkmaar. Directeur Paul van Baar noemde de fusie 'een unieke koppeling, na zoveel jaren apart nu samen'. maar dat zal volgens Ten Hoope alsnog plaatsvinden. Op aandringen van diver se partijen zal Ten Hoope een eventu ele openstelling van de Raadhuisweg- Noord als onderdeel van het oplossen van de verkeersproblematiek in de voorbereidingen meenemen. Voor de VVD (inclusief wethouder Wuijster) was het voorstel voor een linksafver bod zodanig zwaar dat niet met voor stel kon worden ingestemd. Deson danks werd het voorstel met steun van de andere partijen (13 stemmen voor en 5 stemmen tegen) aangenomen. Brandweer naar het Rosendaal De oude brandweerkazerne voldoet niet meer aan de Arbo-wetgeving en zou eventueel moeten worden ver bouwd/aangepast. Voor college en brandweer reden om verplaatsing naar elders te overwegen. Vooral het feit dat de huidige kazerne in het centrum steeds moeilijker bereikbaar wordt, heeft de keuze voor een nieuwe kazer ne beïnvloed. Bepalend voor de loca tiekeuze is het voldoen aan de vereiste uitruktijden. Om onder meer deze reden is gekozen voor de bouw van een kazerne op het terrein van gemeente werken aan het Rosendaal. De kosten hiervoor bedragen ruim een miljoen gulden. Daarbij is rekening gehouden met de verkoop van de oude kazerne en het achterliggend kantoortje. Een voorstel waarmee de raad zich eenstemmig kon verenigen. Kritiek was er nog wel op de eerste schetsontwer pen van de nieuwe VSB-Bank, die op de plaats van de huidige kazerne zal komen. Mevrouw Wuijster deelt de bezorgdheid van de raad en vindt dat het nieuwe onderkomen van de VSB- Bank qua vormgeving móet passen in de omgeving van de Witte Kerk. Duurzaam bouwen in Egelshoek Voor de verdere uitwerking van het woningbouwproject Egelshoek zal een samenwerkingsovereenkomst met Nelis Projekt Maatschappij B.V. wor den afgesloten. Onderdeel hiervan is te trachten hel plan Egelshoek te laten aanwijzen als proefproject voor duur zaam bouwen. Indien het ministerie van VROM hiermee instemt, zal het rijk de hogere kosten, die hiermee zijn gemoeid, voor 75 procent subsidiëren. Deze hogere kosten worden geschat op 10 tot 15 duizend gulden per woning. Wethouder mevrouw Wuyster ver wacht dat de hogere stichtingskosten volledig zullen worden gecompenseerd door lagere energiekosten. De raad toonde zich ingenomen met dit project van duurzaam (vooral energiezuinig) bouwen en kon zjch vinden in de hoge re stichtingskosten, mits het project door VROM wordt geaccepteerd. Vol gens mevrouw Wuyster maakt Heiloo een redelijke kans dat het inderdaad zal gebeuren. Grondtransactie project de Loet De raad is akkoord gegaan met de afspreken tussen gemeente, de Woning stichting Heiloo en de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg over het woningbouwproject de Loet. Aan de woningstichting is een stuk grond ver kocht voor f 600.000,- maar daarente gen zal de gemeente bij een tekort voor maximaal f 550.000,- bijdragen in het totale project. Voorts zullen er diverse stukjes grond 'om niet' worden geruild. Met de goedkeuring door de raad is de weg vrij voor realisering van de geplan de woningbouw, die met name voor ouderen van belang is. De redactie van de Uitkijkpost heeft de afgelopen weken weer veel goede inzendingen ontvan gen van de puzzel uit de kerstbij- lage. Ondanks het feit dat we er dit keer geen prijsvraag aan ver bonden hebben, heeft u de puzzel klaarblijkelijk weer met veel animo ingevuld. Wie het kruis woordmonster goed oploste, kon letters overbrengen naar een spreuk. Deze luidde: Een stralen de ster in de donkere nacht. Het licht in de wereld wordt verlan gend verwacht. HEILOO - Nocturnal Silence mag zich in deze regio een ware grootheid op metalgebied noemen. Het aantal fans groeit gestaag en binnenkort verschijnt het eerste nummer op een underg round deathmetal verzamelcd. Daar naast Jiggen ook de plannen voor een cd reeds klaar. Reden te meer dus voor een bezoek aan BukBuk aanstaande zaterdag 11 januari. In de twee jaar dat Nocturnal Silence bestaat, heeft dit vijftal laten horen dat ze in staat is recht overeind te blijven in de stortvloed van de elkaar kopiërende metal bandjes. Een geheel eigen sound kan deze band dan ook niet ontzegd worden ondanks dat ze invloeden ver raadt van bands als Morbid Angel en Sadist. Naast de twee razendsnelle gitaristen Dorus en Gerben bestaat Nocturnal Silence uit Nils op bas, Robbert achter de microfoon en drummer Maarten. De laatste is afkomstig van Goat; de legendarische, maar helaas te vroeg ter ziele gegane punkrock band die in korte tijd een grote aanhang verwierf doch wegens interne problemen de ins trumenten in de wilgen moest hangen. Voorprogramma van Nocturnal Silence is Payemia, een nieuwkomer in de metalscene, maar daarom niet minder veelbelovend. Het café gaat open om 21.00 uur en de entree bedraagt f 5,-. f, .h ill Deze eenzame schaatser had tijdens een ijskoude donderdagmiddag het rijk alleen op de verder drukbezochte ijsbaan (foto Parakalo) V.l.n.r. Inge Admiraal en mevrouw J. Abbo van Overkerck en Sonja van Tricht en mevrouw C. Römer van De Loet brengen de fusie tot stand. (foto Parakalo HEILOO - Afgelopen weekend waren alle ogen gericht op Friesland, waar de langverwachte Tocht der tochten werd geschaatst. Nederland is in de ban van klunen, ijstransplantaties, rayonhoof den en Bartlehiem. Maar ook in Heiloo binden jong en oud de ijzers onder. Op sloten en plassen wordt fanatiek ge schaatst. De diverse sportzaken, rijwiel en ijzerhandelaren hebben het er gi gantisch druk mee. „We kunnen de schaatsen niet meer aanslepen. We zijn nog naar Friesland geweest om nieuw in te kopen, maar alles is uitverkocht, geen schaats meer te krijgen," verzucht Ria van Coen Doen. Ook tweedehands exemplaren hoeven niet lang op een nieuwe eigenaar te wachten. „Verder staat Ton de hele dag achter de slijpma chine. We maken hier overuren." Op de Heilooër ijsbaan testte en verbe terde menigeen de afgelopen weken zijn persoonlijke record. In het kan toortje bij de ingang houdt bestuurslid mevrouw Hoet toezicht. „Want er zijn toch altijd nog mensen die proberen binnen te komen met een kaart van vorig jaar." De ijsbaan opende, mooier kon het haast niet, op eerste kerstdag. Zoals gebruikelijk kreeg eerst de jeugd vrij baan. Daarna mochten ook de ouderen zich op het gladde ijs begeven. Eind december sloot de baan voor een paar dagen vanwege de regenval, om begin dit jaar met ijs van de allerbeste kwali teit weer te openen. Volgens mevrouw Hoet is het grote voordeel van de ijsbaan het feit dat er veilig geschaatst kan worden. „Je kunt hier niet door het ijs zakken. We heb ben een verbanddoos en mocht het nodig zijn, dan hebben we een auto klaarstaan voor vervoer naar het zie kenhuis. Maar dat is dit seizoen geluk kig nog niet nodig geweest." Houten ruiterschaatsen Kees de Waard van de technische dienst vindt dat het ijs op de baan de laatste jaren niet zo mooi is geweest als nu. Hij gaat zelf de echte ouderwetse houten ruiterschaatsen van zijn ome Jan proberen omdat hij, zoals hij zelf zegt, met noren snel last krijgt van zijn schenen. Volgens hem wordt er op de Heilooër baan geschaatst op alle soor ten schaatsen, alleen de revolutionaire klapschaats is door hem nog niet gesig naleerd. „Maar dat is toch ook echt iets voor specialisten." Ijsmeester Sleutel loopt tevreden door de kantine. „Ondanks het goede ijs blijft het een kwestie van opletten wan neer er weer water bij gepompt moet worden. Het water voor de ijsbaan komt helemaal uit Alkmaar, bij de Molen van Piet vandaan. Het luistert allemaal heel nauw, als je te lang wacht met pompen is het gebeurd met het ijs. Ik kom zelf van de boerderij en dan heb je ook altijd met het weer te maken, daarom heb ik, denk ik, het inzicht." Tot de vaste bezoekers van de baan kan de familie Stoop worden gerekend. Moeder Tineke komt elke dag wel even schaatsen. „We rijden ook wel tochten, maar hier op de baan is het toch het gezelligst. Ik kwam hier al op m'n zevende en eigenlijk is er niet veel ver anderd. Je ziet ze in een hoekje staan zoenen, en dat was vroeger ook al zo." FTaar kinderen Johan (14) en Jeroen (12) willen het liefst iedere dag de hele dag lang schaatsen. „Vooral 's avonds is het leuk op de ijsbaan. Dan zijn er meer jongeren en wordt er meer house muziek gedraaid.' De meeste bezoekers vonden het wel jammer dat de ijsbaan op de dag van de Elfstedentocht gesloten was tot 17,00 uur. Zij gingen liever zelf schaatsen dan uren voor de buis liggen kijken. Tineke Stoop: „Er ligt nu ijs, dus we willen nu schaatsen. Het is te hopen dat de winter nog een tijdje aanhoudt." Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Theater de Beun 'Eensgezindheid' en 'Pridini' Aanvang: 20.00 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Theatergroep 18 plus pre senteert op 17 en 18 januari de musical 'Feesten tegen de tijd'. Dit spectaculai re theaterstuk is alweer haar derde pro ductie voor volwassenen. Het verhaal gaat over een groep unieke mensen die samen een feestcommissie vormen. De groep treft voorbereidin gen om het jaar 2000 spetterend in te luiden. De organisatie zakt echter in elkaar als de toekomst er plotseling een stuk minder rooskleurig uitziet. Angst, onzekerheid, egoïsme, maar ook liefde en humor zijn het gevolg. De musical is, evenals de vorige pro ducties, weer bedacht en uitgewerkt door de leden van Theatergroep 18 plus zelf. Dat heeft geresulteerd in spectacu laire dansen, fijngevoelige liedjes en verrassende passages, kortom Thea tergroep 18 plus ten voeten uit. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de balie van theater De Beun (tel. 072-533156) en kosten f 12,50 per stuk (CJP f 10,-). Beide voorstellingen beginnen om 20.15 uur. HEILOO - IJs en weder dienende kan de schaatsende jeugd van 6 tot en met 16 jaar op zaterdag 11 januari laten zien hoe goed er getraind is in de afgelopen ijskoude periode. De IJsbaan Heiloo houdt voor diegenen die in het bezit zijn van een seizoenskaart kortebaan- wedstrijden. Deelnemers met 'goeie benen' kunnen zich voor de wedstrijden aanmelden vanaf 11.00 uur in de kantine van de ijs baan. De wedstrijden zullen om onge veer 13.00 uur beginnen. I.s.m. specialist Holland Cruise Centre organiseert Rabobank Reizen een fantastische presentatieavond gericht op cruisereizen Wij horen u al zeggen "niets voor mijof veel te duur!"... Er zijn helaas nog teveel vooroordelen over deze droomvakanties (want dat zijn het)... De tijd dat cruisen werd voorbehouden aan vergrijsde miljonairs die in smoking op het dek flaneerden is reeds lang voorbij. Een cruise heeft veel te bieden en biedt een prima prijs/kwaliteit verhouding. Een geheel verzorgde vakantie naar een Europees strand in een middenklasse hotel is vaak nog duurder Rabobank Reizen Heiloo-Limmen nodigt u uit om deze avond kosteloos bij te wonen op 75 januari a.s. in de presentatieruimte van ons hoofdkantoor; Kennemerstraatweg 143 te Heiloo, aanvang 19.30 uur. Bel voor reserveringen of informatie met onze enthousiaste reisadviseuses. U bent natuurlijk ook van harte welkom op een van onze kantoren Uw reisadviseuses: Sylvia, Liesbeth en Madeion Westerweg 244, Heiloo 072-5353504 Kerkweg 2, Limmen 072-5353508

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1