I j JDrukkerij uitkijkpost bv De chemokar staat weer in het dorp Voortaan wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Bekendmaking inwerkingtreding Archiefverordening 1996 Woon-Zorgloket in Heiloo G ^NT HEILOO mmmm mmm Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 5313 13 I PAGINA 4 UITKIJKPOST - 15 JANUARI Informatierubriek mmr Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein gevaarlijk afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vragen over chemisch afval terecht. De chemokar staat op dinsdag 12 november a.s. bij: De Loet (naast de glasbak) 08.30 - 09.30 uur Van Foreestlaan (naast de brievenbus) 09.40 - 10.30 uur Willibrordusweg (naast de glasbak) 10.40 - 12.00 uur Stationsplein (naast de glasbak) 12.40- 14.00 uur Zevenhuizerlaan (naast de glasbak) 14.10- 15.00 uur Ypesteinerlaan/Rosendaal (naast de glasbak) 15.10- 16.00 uur Let op! Nooit probleemstoffen onbeheerd op de afhaalplaats achterlaten. Dit is levensge vaarlijk (bijvoorbeeld voor kinderen). Natuurlijk kunt u Klein Chemisch Afval ook kwijt bij het K.C.A. Depot bij de Afvalbrengplaats, Rosendaal 2 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 16.00 uurvrijdag tussen 08.00 en 12.00 uur en op zaterdag (oneven weken) tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie is verplicht. De gemeente Heiloo heeft met ingang van het nieuwe jaar een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is voortaan iedere maandagavond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. De volgende afdelingen zijn op voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvestte Bauw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Dp iedere eerste maandagavond van de maand wordt tevens de maandelijkse raadsvergadering gehouden. Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling voorafgaand aan de raadsvergadering, wordt u verzocht voorafgaand aan deze avond contact met hen op te nemen. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Krommert 29, P. de Herder - plaatsen serre; Bosanemoon 91, N.A.M. Mooij - vergroten woonhuis. mm - Natuurlijk kunt u Klein Chemisch Afval ook kwijt bij het K.C.A. Depot bij de Afvalbrengplaats. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekenddat bij besluit van de gemeenteraad van 6 januari 1997 de Archiefverordening 1996 van de gemeente Heiloo is vastgesteld. Deze verordening is op 7 januari 1997 in wer king getreden, werkt terug tot 1 januari 1996 en treedt in plaats van de Archiefverordening 1973 en het besluit van 26 januari 1973 tot aanwijzing van een archiefbewaarplaats. De verordening regelt de zorg die het college van burgemeester en wethouders draagt voor de niet-overgebrachte archieven; de aanwijzing van de archiefbewaarplaats en het toezicht op het beheer van de archiefbe scheiden, die niet zijn overgebracht naar de archiefbewaarplaats. De Archiefverordening 1996 van de gemeente Heiloo ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentenSs bij de afdeling Informatievoorziening en Facilitair, kamer 008. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. Verhulsdonck, tel. 072 - 531 31 42. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges, afschriften van de eer dergenoemde verordening verkrijgen. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Kennemerstraatweg 408, Holland Blumen Markt - slopen woonhuis Kennemerstraatweg 410, Holland Blumen Markt - slopen winkel en bovenwoning Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, num mer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). (Voor evt. bezwaren zie tekst verleende bouwvergunningen/meldingen). Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand géén hoorzittingen voor de behandeling van ingediende bezwaarschrif ten. De vergadering van de commissie op 20 januari a.s. is een besloten vergadering voor intern beraad. Deze vergadering is niet voor publiek toegankelijk. De eerstvolgende vergadering van de commissie is op maandag 17 februari 1997. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 6 januari 1997 heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor: 1. het gebied aan de zuid- en westkant van het bestemmingsplan Buitengebied; 2. het gebied, gelegen ten zuiden van de Kanaaiweg en oostelijk van de ringsloot tot aan de gemeentegrens; 3. het gebied ten noorden van de Kanaaiweg tussen de Rijksweg A9 en de Kanaaldijk behoudens het gedeelte van het toekomstig bedrijventerrein Boekelermeer; 4. het gedeelte van het toekomstig bedrijventerrein Boekelermeer. De besluiten treden in werking op 16 januari 1997 en liggen met de daarbij behorende stukken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 21). Voor de duidelijkheid wordt benadrukt, dat deze voorbereidingsbesluiten louter dienen ter bescherming van de genoemde gebieden vooruitlopend op onder meer het ontwerp- bestemmingsplan "Landelijk Gebied". Dit ont- werp-bestemmingsplan met specifieke bestemmingskaarten zal naar verwachting eind februari 1997 worden gepubliceerd en ter inzage worden gelegd. Inwoners van Heiloo met vragen over Wet Voorzieningen Gehandicapten dagverzorging thuiszprgactiviteiten warme maaltijdvoorziening alarmeringssysteem plaatsing in zorgcentra 'De Loet' of 'Overkerck' plaatsing in een verpleeghuis kunnen terecht bij het Woon-Zorgloket in het gemeentehuis. Het loket is van maandag tot en met vrijdag geopend van 08.00 tot 12.30 uur en telefo nisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur. Het telefoonnummer is 072 - 531 31 84. Na kantoortijd kunt u op dit nummer een boodschap inspreken. U wordt dan de volgende werkdag teruggebeld Noodgevallen In geval van nood met betrekking tot de Regionale Thuiszorg kunt u buiten de reguliere openingstijden van het Woon-Zorgloket bellen met nummer 072 - 512 71 27. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge artikel 8.1. van de Wet milieubeheer (W.m.) hebben besloten vergunning te verlenen aan; - D. Schekkerman, Kanaaiweg 13 A, 1851 LR te Heiloo, voor het in werking hebben van een Manege (pension- en handelsstal), gelegen op het perceel Kanaaiweg 13 A, 1851 LR te Heiloo. - M.F.C. Zomerdijk-Moes, Kennemerstraatweg 652 A, 1851 NL Heiloo, voor het in werking hebben van een stal t.b.v. de paardensport, gelegen op het perceel Kennemerstraatweg 652 A, 1851 NL te Heiloo. De besluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo ter inzage, afdeling VROM, kamer 110, en wel van 16 januari 1997 tot en met 13 februari 1997. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur. Ook liggen de stukken ter inzage op het Politiebureau aan de Kennemerstraatweg 356 te Heiloo op vrijdagavonden van 17 januari 1997 tot en met 7 februari 1997 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de afdeling VROM kosteloos een toelichting op de stukken wor den verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. De besluiten zijn ten opzichte van de ter inza ge gelegde ontwerpbesluiten wel gewijzigd. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Spoorlaan 22, J.T. v.d. Idsert - vergroten woning; Kennemerstraatweg 146, A.B.W. Mintjes - vergroten woning; Haesackerlaan 61, P. Elsman - plaatsen gara ge/berging; Bosanemoon 27, P. Simons/M. Willemse - plaatsen entree; Boekenstein 17, A.S. Morsch - vergroten woning; Egelenburg 1, J.B.A. Ypelaan - vergroten woning en garage; Op de Wieken 13, C. v.d. Werf - vergroten woning en garage; Warmoezierslaan 12, G.W. Tervoort - vergro ten woning; Vrieswijk 203, G.R. Prinsze - plaatsen blok hut. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en duurt van 16 januari 1997 tot en met 27 februari 1997. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten ver bonden. Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopige voorziening 200,-- instellen beroep Rechtspersoon 400,-- verzoek voorlopige voorziening 400,-- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Commissie Grondgebiedzaken De gecombineerde openbare vergadering van de raadscommissies Grondgebiedzaken I en II, ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf en verkeer, milieu en reini ging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbeleid vindt plaats op woensdag 15 januari 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Attentie: het betreft een gecombineerde vergadering! Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Huisvestingsverordening 1997 - Grondverkoop aan Thuiszorg-organisatie - Aankoop grond - Terugdringen clandestien grondgebruik Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. De Driestal 6 - vergroten woning; Westerweg 141 - bouw kantoorruimte na sloop serre. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 16 januari 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 -531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4