Dojo 't Loo is druk bezig met verbouwing en doet grote stap voorwaarts met ambitieus toekomstplan Kopij Uitkijkpost Hemmer bakt ze bruin K. Dorsman onderscheiden Senioren Info Amateur-archeoloog wordt benoemd in Vlaardingen V Eensgezindheid en Pridini in geslaagd Winterconcert Programmering locale radio m Jngezonden brieven osu PAGINA 6 UITKIJKPOST - 15 JANUARI Ballonnenwedstrijd De Duif Geluidshinder treinen Westerweg Uw kopij voor de Uitkijkpost a.u.b. getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender inleveren. Fotoclub HAF Marco Borsato vertelt De Waarheid IVN-wandeling in Heilooërbos Schaken bij Oppositie Excellence Radio 80 Cursus kalligrafie Artistiek bezig zijn voor 55+ HEILOO - Iedere dag zijn vrijwilligers hard aan het werk in het onderkomen van sportvereniging Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat. Het einde van de ver bouwing van de accommodatie is nog niet direct in zicht. Toch vindt het bestuur de tijd rijp voor meer openheid omtrent de ambitieuze toekomstplan nen van de vereniging, die ook met de naam 'operatie Kangoeroe' worden aangeduid. 'Operatie Kangoeroe' staat ook voor de gedachte 'met grote sprongen voor waarts'. Grote sprongen in de toekomst wel te verstaan, want de plannen van de sportvereniging reiken tot ver in de vol gende eeuw. Dojo wil haar aanbod van sporten aanzienlijk verruimen. Naast het huidige aanbod van de vecht- en verdedigingssporten judo, jiu jitsu, nuchaku-do en karate-do en het rustge vende yoga, staat er vanaf volgend sei zoen voor de leden een groot aantal nieuwe sporten op het programma. Tai-chi zorgt voor complete ontspan ning en nieuwe energie door bewegen en meditatie, bij drie verschillende soorten steps komt op swingende muziek elk deel van het lichaam in beweging, body-shape pakt op stevige muziek alle lichaamsdelen systematisch aan en ook aerobics zorgt voor een betere conditie en lenigheid. Mensen die willen afvallen kunnen sportief hun figuur te lijf in cursussen met drie keer in de week intensief bewegen op muziek, aangevuld met een wekelijks advies over eetgewoontes door een voedingsdeskundige. Om alle nieuwe sporten aan te kunnen bieden is een verbouwing en uitbrei ding van de accommodatie met 220 vierkante meter volgens de vereniging hard nodig. Afgelopen vrijdag was daarom een mijlpaal voor de vereni ging. Toen werd in het bijzijn van Dojo- bestuursleden Wim Steens, Jaap Koster, Hans van der Linden en Eric Wijnbeek, Dojo's juridisch adviseur André Feringa en trainer Cees Groefsema bij de notaris een acte van lening onderte kend. De lening van f 280.000,- vormt een flinke tegemoetkoming in de totale investeringskosten van f 400.000,- die met de uitbreiding gemoeid zijn. Vergrijzing Aanleiding voor de ontwikkeling van de plannen voor een ruimer aanbod van sporten is de veranderde bevol kingsopbouw in de gemeente Heiloo. „In Heiloo ligt de vergrijzing zelfs iets boven het landelijk gemiddelde," betoogt voorzitter Wim Steens van Dojo 't Loo. „Vijftien jaar geleden was Heiloo een jonge gemeente, met veel natuurlijke aanwas. Nu komen er in verhouding steeds meer senioren, men sen van 55 jaar en ouder. Ons aanbod was vooral gericht op de jeugd, maar dat is niet meer voldoende om te blij ven bestaan. Daarom willen we meer sporten aanbieden die ook door andere leeftijdscategorieën beoefend kunnen worden, onder wie senioren." Daarmee kijkt de vereniging naar de vraag en de behoefte die er in de maat schappij te zien is. Voorzitter Steens noemt als voorbeeld yoga, dat de laat ste jaren sterk aan populariteit lijkt te winnen en dat vooral door wat oudere mensen beoefend wordt. Steens noemt ook zelfverdedigingscursussen voor vrouwen, waar vooral belangstelling voor is in de categorie tussen de 30 en 40 jaar. Dojo wil in de nieuwe opzet ook aan dacht besteden aan een andere groep sporters. De vereniging wil ook aan kinderen met een verstandelijke of lichamelijke handicap de ruimte en mogelijkheden geven om te komen sporten. Er wordt op dit moment al samengewerkt met een school in Heerhugowaard en met diverse thera peuten. Judo De sport waar het bij Dojo 't Loo alle maal mee begon, is het judo. Dojo- nestor en trainer Cees Groefsema begon eind jaren vijftig met het geven van judo-lessen in Heiloo bij gymvereniging Klimop. Later gaf hij ook les in jiu jitsu. Voor Groefsema is het lesgeven al die tijd een hobby geweest, die hij in zijn vrije tijd beoefende. Ongeveer dertig jaar geleden vormde hij een bestuur en richtte een vereniging op. Door de jaren heen heeft hij al op vele Heilooër locaties trainingen verzorgd. Ruim vijftien jaar geleden verhuurde de gemeente, eerst voorlopig, een deel van de voormalige Adelbertusschool aan de Bergeonstraat aan Dojo. Later werd beslist dat de sportvereniging daar mocht blijven. Het plein voor het gebouw werd bestemd als inbreilocatie, waar later een invulling voor gezocht •zou worden. Ook in de verbouwde accommodatie zal het judo, naast alle nieuwe sporten, een belangrijke plaats blijven innemen. In de vergrote grote zaal komt een nieuwe mat van tien bij tien meter, het officiële wedstrijdformaat. De vereni ging denkt dat wedstrijdjes en trainin gen met zo'n mat meer verantwoord gehouden kunnen worden omdat het dan helemaal gaat volgens de officiële judoregels. Voorzitter Steens en trainer Groefsema ontkennen dat de mat wordt neergelegd omdat de vereniging meer grotere (regionale of landelijke) wedstrijden zou willen organiseren. „Je moet daarin realistisch zijn, daar zijn Heiloo en Dojo te klein voor." Voor de meeste nieuwe sporten zal gebruik worden gemaakt van de nieuwe (klei nere) zaal, dojo 2, waar een parketvloer in komt. Wim Steens is zichtbaar trots als hij het resultaat laat zien van de inspanningen tot nu toe. De hele verbouwing wordt met vakkennis en mankracht van vrij- HEILOO - Op 21 november werden op het schoolplein van basisschool De Duif tweehonderd ballonnen opgela ten. In de afgelopen weken kwamen er 31 kaartjes terug van ballonnenvinders. Het bleek dat de ballon van Johan van Beek er snel genoeg van had. Die legde de gedenkwaardige afstand af van maar liefst tien meter en werd gevonden in een boom naast de school. Andere bal lonnen reisden een stuk verder oost waarts door Nederland. 140 Kilometer verder werden drie ballonnen gevon den in Bentelo. Er waren kennelijk ballonnen in het bezit van een paspoort, want diverse waagden zich over de Duitse grens heen. De ballon van meneer Joop werd op 525 kilometer afstand van Mariën- stein gevonden in Gohrau. Veruit de reislustigste ballon was opgelaten door Helena Rippen. Haar ballon werd gevonden in Radawnica in Polen en heeft een afstand moeten afleggen van 837 kilometer om daar te komen. De mensen die de kaartjes terugstuur den hebben van de school een brief gekregen. De ballonnenoplaters van wie het kaartje werd teruggestuurd hebben inmiddels een kleine verrassing ontvangen, terwijl er voor Helena een extra verrassing was. In de aula van de school hangt een kaart met daarop de plaatsen waar de ballonnen zijn gevon den. Ondanks de verbouwing gaan de judolessen van Dojo 't Loo gewoon door. (foto EWD) willigers uit de vereniging uitgevoerd, inclusief nieuwe sanitaire voorzienin gen, een heel nieuw leidingenstelsel voor de verwarming, kozijnen en glas werk en keuken en bar in de kantine. „Er zijn tot nu toe al wel drieduizend manuren aan gewerkt!" Vertraging Wel betreurt Steens de vertraging die de verbouwing heeft opgelopen. Alles had afgelopen zomer al klaar moeten zijn maar door problemen met een door de gemeente afgegeven bouwver gunning liep dat anders. Buurtbewo ners protesteerden tegen de gevoerde procedure. Volgens de bewoners was die niet volgens de regels verlopen omdat de uitbreiding van Dojo aan de achterkant buiten het bestemmings plan viel. De bouwvergunning werd weer ingetrokken. Dojo pastte de plan nen enigszins aan zodat alles wel bin nen het bestemmingsplan viel, maar terwijl de vereniging wachtte op een nieuwe vergunning schreed de tijd voort. Daarnaaast waren de buurtbe woners bang dat de uitbreiding van activiteiten zou leiden tot parkeerpro blemen. Voorzitter Steens heeft geen zin om alle problemen nog eens op te rakelen. „Het is gebeurd en we moeten verder. Maar we vinden het wel heel belangrijk om goed met de buurtbewoners om te gaan. Want een goede buur is nog altijd beter dan een verre vriend." Hij bena drukt dat de vereniging geen invloed heeft op de verdere inrichting van het plein voor het gebouw, dat tot nu toe als parkeerruimte werd gebruikt. Naar verwachting zal in april of mei de laatste hand worden gelegd aan de ver bouwing. In september, bij aanvang van het nieuwe seizoen, wil Dojo met het compleet nieuwe aanbod van sporten beginnen. Dat er in Heiloo al een behoorlijk aanbod van deze sporten bestaat, ziet Dojo niet als een pro bleem. Wim Steens zegt daarover: „De sporten worden aangeboden door com merciële sportscholen. Wij zijn een ver eniging en denken dat we een veel lage re contributie hebben.. Bovendien is er binnen de vereniging een gevoel van saamhorigheid en solidariteit. Een beter bewijs daarvoor dan deze ver bouwing, allemaal door mensen uit de vereniging, bestaat'er niet." HEILOO - Voor al die bewoners van de Westerweg die al jaren - in toene mende mate - overlast ondervinden van voorbij- razende treinen stond er goed nieuws in de Uitkijkpost van 18 decem ber. Tijdens een rechtszaak over de sloop van het oude Trefpunt heeft de gemeente beloofd zo spoedig mogelijk een geluidsscherm te plaatsen. Onder andere de bewoners van de oostkant Westerweg tussen de Grosmarkt en de spoorwegovergang Zevenhuizerlaan zullen erg blij zijn met die belofte. Hun woningen staan nogal dicht bij de spoorlijn en komen voor op een gemeentelijke inventarisatielijst van huizen die op 1 maart 1986 al teveel hinder van de treinen ondervonden en voor isolatie in aanmerking kwamen. Al tien* jaar teveel herrie is natuurlijk veel te lang, maar gelukkig wordt daar nu gauw wat aan gedaan. Fijn, wordt dat deel van Heiloo tenminste ook wat 'groener'! H.J. van der Horst Westerweg 325 Theater De Beun Op zaterdag 17 en zondag 18 januari om 20.15 uur musical Feesten tegen de tijd door Theatergroep 18+. Kaarten a f 12,50 (CJP f 10,-) verkrijgbaar bij de kassa van De Beun. Openbare Bibliotheek Tentoonstellingen van 20 januari tot 17 februari in de volwassenenafdeling 'Reizen' (in het kader van de landelijke campagneweek reizen) en in de jeugd afdeling 'Vervoermiddelen'. Oude Pastorij Tot en met 22 maart expositie van kin derspeelgoed van vóór 1940. Geopend op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Wijkvereniging Plan Oost Donderdag 20.00 tot 21.30 uur Franse les. Vrijdag 19.45 uur bridgedrive, leden f 3,- en niet-leden f 4,-, opgeven via tel. 072-5330111 of 5332199 of 075- 6424959. Iedere avond speciaal prijsje, bij regelmatige deelname kans op wis selbeker. Maandag 13.30 uur vervolg cursus astrologie, info tel. 072-5332322; vanaf 20.00 uur darten, gratis entree. Dinsdag 20.30 uur vervolgcursus astro logie, info tel. 5332322. Woensdag 10.00 uur naailes, kosten f 6,50, niet-leden f 7,50; competitiebridge bridgeclub Oosterpark van 19.45 tot 23.00 uur. Alle activiteiten in 't Oosthonk, Oost- kanter 14. Hema 't Loo Expositie van aquarellen van Nely de Ruiter-van 't Veer. Silhouet Expositie van Ariën van Waterland, te bezichtigen tijdens openingstijden. Het Wapen van Egmond-Binnen Permanente expositie van Egmondse kunstgenootschappen Hallem en Hafre van schilderijen en objecten. Dagelijks geopend, behalve op dinsdag, vanaf 10.00 uur. Adres is Herenweg 59. Stedelijk Museum Alkmaar Tot 10 februari overzichtstentoonstel ling van het werk van beeldend kunste nares Carla Kraayeveld. Geopend dins dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 en zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Het museum bevindt zich aan de Doelenstraat 5. Kachelmuseum Zondag 19 januari optreden van vrou wenzanggroep So Fine om 14.00 en 15.00 uur. Tot en met 23 maart exposi tie van kunstgroep DALGAR. Mu seum aan de Bierkade 10 geopend op zaterdag en zondag van 12.00 tot 16.00 uur. De Vigilantie Zaterdag 18 januari concert bij Stichting Alhambra door gitaarduo Marion Schaap en Peter Constant. Aanvang 20.15 uur aan het Ver- dronkenoord 45 in Alkmaar. Kaarten a f 12,50 en f 10,- reserveren op tel. 072- 5125713. HEILOO - Voor en ha de feestdagen waren de fotografische activiteiten op een laag pitje gezet om dinsdag 7 janu ari weer te beginnen met een foto- bespreekavond. Een groot aantal foto's was voor de bespreking meegebracht met het resultaat dat enkele prima kleuren- en zwartwit foto's uit de bespreking tevoorschijn kwamen. Dinsdag 21 januari volgt de bespreking van de resultaten van dia- en fotowerk van de laatste clubtochten naar Wie- ringen en Edam en omstreken. Voor belangstellenden zou het interessant kunnen zijn om eens te zien en te horen wat de HAF-leden hiervan hebben gemaakt. De bijeenkomsten zijn op de dinsdagavond om de 14 dagen in het Open Huis en beginnen om 20.15 uur. U kunt bellen met R.P. van Nederveen, tel. 072-5334402 of G. Blom 072- 5334095. HEILOO - Deze week staat volop in het teken van de, muziek van Marco Borsato. Op 17 januari verschijnt zijn nieuwe cd De Waarheid, met dertien splinternieuwe tracks. Het wordt de opvolger van 'Als geen ander', waarvan er in Nederland meer dan 450.000 ver kocht zijn. Volgens Marco zelf wordt De Waarheid zijn beste album. Borsato's nieuwe cd bevat drie Italiaanse covers en tien nieuwe liedjes. De muziek komt van John Ewbank. De Waarheid is op 17 januari vanaf 10.00 uur te koop bij onder andere Centerdisc aan het Slimpad. Bij aan koop van deze cd krijgt u, zoals gewoonlijk, een stempel ter waarde van f 3,25 op uw spaarkaart. Als u de cd met een platenbon koopt krijgt u gratis een exclusief Marco Borsato-horloge. HEILOO - Zondag 19 januari is de derde zondag van de maand en dat wil zeggen dat er in het Heilooërbos weer een wandeling plaatsvindt onder lei ding van een IVN-gids. Het vertrek is om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en de bedoeling is dat de'wandeling ander half uur duurt. Een kleine geldelijke bijdrage wordt op prijs gesteld. Voor inlichtingen kunt u bellen 072-5337736. Wilt u, na een strand- of duinwandeling in de buurt van Bergen aan Zee, even uitblazen en opwarmen, dan bent u hartelijk welkom in het IVN-informa- tiecentrum in het Parnassiapark aldaar. Het centrum is iedere zondag van 12.00 tot 16.00 geopend en de toegang is gra tis. HEILOO - Na de winterstop en feest dagen was het weer schaken geblazen. Na een korte nieuwjaarstoespraak van voorzitter Kracht werd zoals gebruike lijk op de eerste speeldag begonnen met een snelschaaktoernooi. Na een paar rondes bleek dat de win naar Langereis van vorig jaar zijn titel niet zou prolongeren. De heren Slob (clubkampioen) en Groot waren nog kanshebbers, maar de twee latere fina listen scoorden er lustig op los. Na zeven ronden ging de finale tussen Jongkind en Kerst. Na een spannende strijd, waarin er over en weer kansen waren, werd de uiteindelijke winnaar de heer Jongkind, die de beker in ont vangst mocht nemen. In het jeugdkampioenschap van Alk maar namen twee jeugdleden van' de club deel, W. Scharringa en L. Tuinstra. Linda Tuinstra is na een spannende finale in haar groep als vierde geëin digd. HEILOO - Vorige week maandag vond op de Horecava in Amsterdam de span nende finale met nog twaalf overgeble ven deelnemers plaats in de verkiezing van het Lekkerste broodje van Ne derland. De titel werd in de wacht gesleept door Stella Goslinga, eigena resse van een lunchroom in Alkmaar. Het broodje, dat ze vulde met een over heerlijke makreel-mousse, werd speci aal voor deze gelegenheid gebakken door Echte Bakker Hemmer uit Hei loo. Bakker Hemmer begon op verzoek van de winnares afgelopen voorjaar met de ontwikkeling van het speciale broodje. De grondstoffen zijn tarwe, rogge en boekweit. Vooral boekweit is volgens Hemmer een heel moeilijk ingrediënt HEILOO - Plaatsgenoot K. Dorsman is vrijdag 10 januari benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding is uitgereikt door bur gemeester N. Schoof van de gemeente Heiloo ter gelegenheid van zijn afscheid bij Koninklijke Ahold nv in Zaandam. Hij krijgt de onderscheiding mede op grond van zijn bijzondere ver diensten voor Koninklijke Ahold n.v. en indirect voor de Nederlandse samenleving. De heer K. Dorsman is geboren op 1 juni 1936 te Eindhoven. Van 1959 tot heden heeft de heer Dorsman verschil lende functies binnen Koninklijke Ahold nv vervuld, van trainee in oplei ding voor een leidinggevende positie in de verkooporganisatie van Albert Heijn tot uiteindelijk President As sociated Marketing Services (AMS). Met name vanaf midden jaren zeventig tot 1995 heeft de heer Dorsman üooi de sleutelpositie die hij innam een zeer groot stempel gedrukt op de groei en bloei van Albert Heijn. Vanuit zijn wens zich op andere wijze in te zetten voor de gemeenschap is hij in 1982 mede-oprichter geweest van de Lionsclub Heiloo e.o., waarin hij bo vendien sinds de oprichting voortdu rend een actieve rol (ook als president) heeft gespeeld. Gedurende lange perio de is hij ook de milieu-officier van de club geweest. De heer Dorsman heeft in al de jaren bij Koninklijke Ahold nv bij al zijn werkzaamheden altijd het credo 'de klant is koning' hoog in het vaandel gehad en daarnaar gehandeld. Verder heeft hij door het introduceren van steeds meer milieuvriendelijke verpak kingen binnen het concern zeker het belang van de samenleving voor ogen gehad. Zaterdag Non-stop muziek 00.00 Geert de Ridder 09.00 Richard de Vries 12 00 Wouter van der Goes 15.00 Marc Vermeulen 18.00 Marco Hamersma 21.00 Zondag Non-stop muziek 00.00 Johan van 't Veld 09.00 Rob Stevens 12 .00 Looüjst 30 15.00 Ruud van Oijk 18.00 Edwin van Amstel 21.00 Streekradio Excellence is te ontvangen via de kabel op 96.5 FM. Maandag Deiicabesse 09 00 OSU continu 12.00 AKKU-Kort 19.00 OSU-Continu 19 30 Broodje met 20.00 Subbacuitcha 21.00 Nachtprogramma 22.00 Dinsdag Welcome to my world 09.00 \bor ouderen door ouderen 10.00 Welcome to my world 11 00 OSU continu 12.00 Platencollage 18.30 Gemeentevoorlichting Akersloot 19 00 Platencollage 19.30 OSU-bliem 20.00 OSU-jazz 21.00 Nach tprogram ma 2 200 Woensdag Delicabesse 09 00 Broodje met 12.00 OSU continu 13.00 Gemeentevooriichting Limmen 18.30 Holland Omstreken 19.00 20.00 21 00 22.00 09.00 11.00 18.30 19.00 Wegwijzer Met Tien tot 10 Nachtprogramma Donderdag Wegwijzer OSU continu Trammelant ledikant AKKU aktuaiitaten Muziekboetiek Dick's Nonstop Nachtprogramma Vrijdag Delicabesse OSU continu 20.00 21.00 22.00 09.00 12.00 Dat zijn goede benchten 17.00 Freak Out! 19.00 Energy! 20.00 House-radio 22.00 Nachtprogramma 2 300 Zaterdag OSU continu 09.00 Interlokaal 16.00 Flash-back 17.00 Energy! 18.00 Top-25 2000 Danceline 22.00 Nachtprogramma 23.00 Zondag f Trammelant ledikant 09.30- We wet waar op zondag 10 .00 Goudmerk 11.00 Ziezozondag 12.00 Spinrag 14.00 OSU sportief 15.00 Zendtijd voor de kerken 18.00 Luisterrijk 20.00 Nachtprogramma 22.00 De OSU is op de kabel te beluisteren op 89.0 FM in Akersloot en Limmen op 104.5 in Uitgeest en in de ether op 10b.7 FM Maandag Radio 80 nacht 00.00 Ochtend in Egmond 07.00 Hits aan de lopende band 09.00 12.00 14.00 16.00 18.00 22.00 22.00 Tussen de middag Kroniek der muziek Factor 80 Avondprogramma (Sport) foyer Nighttime Dinsdag Radio 80 nacht Ochtend in Egmond 00.00 07.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag Kroniek der muziek Factor 80 Horoscopen Baksteen 12.00 14.00 16.00 18.00 20.00 De rechtop in je bed sho/v22.00 Woensdag Radio 80 nacht 00.00 Ochtend in Egmond 07.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.t)0 Factor 80 16.00 Avondprogramma 18.00 Halte 107 19.00 Dubbel D 22.00 Donderdag Radio 80 nacht 00.00 Ochtend in Egmond 07.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Factor 80 16.00 Avond program ma 1800 Uitcafé 20.00 Tracks 22.00 Vrijdag Radio 80 nacht 00.00 Ochtend in Egmond 07.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Factor 80 16.00 Interactief 18.00 Start van het weekend 20.00 Remsporen 22.00 Zaterdag Radio 80 nacht 00.00 Rik in de morgen 08.00 Koffieshop 10.00 IQ 80 12.00 Thee-splitsing 14.00 Lukraak 16.00 Evert is er 18.00 De juiste toon 20.00 Late Lazy 22.00 Zondag Radio 80 nacht 00.00 Sloot-wit-blauw 09.00 De ronde van Egmond 10.00 Muziekmuseum 12.00 Zondagsport 80 14.00 Happy Hour 17.00 PS 18.00 De echo van het weekend 20.00 Nighttime 22.00 Radio 80 is in de ether te ontvangen op 107 FM en op de Egmondse kabel op 96.5 FM in stereo. HEILOO - Op donderdag 30 januari gaat in 't Trefpunt een vervolgcursus kalligrafie van start. Voor mensen die al wat kennis hebben van kalligrafie, bij voorbeeld zij die de beginnerscursus kalligrafie gevolgd hebben, wordt deze speciale vervolgcursus georganiseerd. Veel aandacht wordt besteed aan het maken van randen en het-versieren van kapitalen. De cursus bestaat uit acht lessen en wordt gegeven op donderdagmiddag, eens. per 14 dagen van 14.00 tot 16.00 uur in 't Trefpunt. Op deze cursus zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen f 57,50. Voor inlichtingen kunt u bellen met de heer H. Dijkstra, telefoon 072-5332194 of met 072- 5331297. HEILOO - In 't Trefpunt bestaat de mogelijkheid om individueel of in groepsverband te werken met materia len als olieverf, acryl, aquarel, gouache of pastel. Ook het snijden van passe partouts hoort tot de mogelijkheden. Dit alles gebeurt onder de deskundige leiding van docente Rina Snel. Zij werkt al jaren met plezier samen met verschillende groepen. De lessen worden iedere vrijdagmid dag van 13.30 tot 16.00 uur gegeven. Het cursusgeld bedraagt f 35,- per kwartaal. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij mevrouw J. Visser, tel. 072-5334308. Ook 't Trefpunt kunt u bellen, of eens'langs komen om te kij ken hoe hier samengewerkt wordt. HEILOO/VLAARDINGEN - De heer T. de Ridder, die actief amateur- archeoloog is in Heiloo, is per 1 januari dit jaar benoemd tot gemeentelijk archeoloog van Vlaardingen. Sinds eind oktober 1994 was hij reeds werkzaam als assistent-archeoloog in Vlaardin gen. De Ridder was reeds vanaf november 1987, toen de Archeologische Werk groep van de Vereniging van Oud Heiloo werd opgericht, actief als ama teur-archeoloog. Met name bij het archeologisch veldwerk in Heiloo had hij een leidinggevende rol. Tezamen met de andere leden van de werkgroep wist hij de geschiedenis van Heiloo te 'verrijken. Onlangs nog werd in Heiloo op diverse plaatsen sporen uit de Late Bronstijd aangetroffen. Over de vele ontdekkingen publiceerde de heer De Ridder in diverse tijdschriften en ook schreef, hij een hoofdstuk in het boek 'Heiloo vóór en na Willibrord'. Al op jonge leeftijd wist De Ridder dat hij archeoloog wilde worden. Reeds als kleuter groef hij al menig gat in de ach tertuin van zijn ouders (die in Heiloo wonen) en ook de plaatselijke speel tuin gelegen aan de Geestakker moest het ontgelden. Menig scherf en steen mocht zich op zijn belangstelling ver heugen. Hij keerde dan ook geregeld met goedgevulde jas- en broekzakken naar het ouderlijk huis terug. Toen hij rond zijn dertiende vernam dat er een beroep bestond waarbij je op zoek kon gaan naar oudheden in de grond, namelijk archeoloog, was hij verkocht. In 1988 begon hij dan ook aan de propedeuse archeologie, gevolgd door de studie prehistorie aan het Instituut voor Pre- en Protohistorie te Leiden. De leeftijd van soldaatje spelen had hij reeds lang achter zich gelaten toen hij in 1994 afstudeerde. Hij weigerde dan ook dienst. Gelukkig bestond voor hem de mogelijkheid om vervangende dienstplicht te vervullen bij een archeo logische instantie. Eind oktober van dat jaar kwam hij terecht bij het Bureau Archeologie en Monumentenzorg van de gemeente Vlaardingen, alwaar hij de functie kreeg van assistent-archeoloog. Hij maakte zich daar onmisbaar, waar door hij nog ruim een jaar langer kon aanblijven. Doordat zijn voorganger elders een baan aanvaardde kwam onlangs de functie van gemeentelijk archeoloog vacant. De Ridder was een geschikte kandidaat voor de opvolging. De benoeming betekent niet dat zijn bemoeienissen met archeologie in Heiloó geheel ten einde komen. Hij blijft de archeologische activiteiten in Heiloo nauwlettend volgen en zal de werkgroep van adviezen blijven dienen en indien mogelijk af en toe zelf nog een kuiltje meescheppen in Heiloo. Want zoals dat gaat met archeologen, het verleden kunnen ze maar moeilijk loslaten en dat geldt ook voor hun eigen verleden. om brood mee te bakken omdat er wei nig eiwit in zit. Na veel experimenteren slaagde de trotse bakker er in om een echt ambachtelijk broodje uit de oven te toveren, gemaakt van puur molenmeel. Volgens Hemmer waren het vooral de combinatie en de fijnheid van alle ingrediënten en de prima presentatie die de jury deden besluiten deze beleg de traktatie tot lekkerste broodje van Nederland uit te roepen. Wie dit broodje ook eens wil proberen kan vanaf morgen vragen om een' broodje Tata Rada bij de winkels van bakkerij Hemmer. De speciale makreel-mousse wordt geleverd door Stella Goslinga. Ook onbelegd is het winnende broodje te krijgen bij bakker Hemmer, deze week in de aanbieding. De dansers van Pridini tijdens een eerder optreden. HEILOO - Het winterconcert van Muziekvereniging Eensgezindheid is een succes geworden. Het optreden dat tezamen met volksdansvereniging Pridini afgelopen zaterdagavond in De Beun plaatsvond, werd enthousiast ont vangen door een goed gevulde zaal. Dankzij een uniek samenwerkingsver band werden de volksmuziek, volks zang en volksdans uit verschillende werelddelen door beide Heilooër ver enigingen samengebracht om op een bijzondere wijze gepresenteerd door de heer Koelemaij. De avond werd geopend met enkele goed ingestudeerde werken voor har monie- en fanfareorkest. Onder leiding van dirigent Henk van Veldhuizen speelde Eensgezindheid werken van Harm Everts, Ennio Marricone, An drew Lloyd Webber en Jacob de Haan. Met name het stuk 'Moment for Mor- ricone' werd op een uitzonderlijke goede manier gespeeld door het orkest. Daarna volgde de dansgroep van Pridini met een demonstratie van de vrouwendansen 'Amigi' en 'Prodrims- ko', beide afkomstig uit Kosovo, een autonome staat in het voormalig Joe goslavië. In deze dansen was de ooster se invloed duidelijk terug te vinden in muziek, dans en kostuums. In de 'Amigi' werd de dageraad uitgebeeld en in de 'Prodrimsko' werd op een bij zondere manier het stromen van een rivier aangeduid. Na deze dansen volg de een duet voor een pas getrouwd paar. Tot slot van deze eerste dansserie volgde een 'Sota' een improvisatiedans die op bruiloften wordt gedanst. Vervolgens zong de zanggroep van Pridini enkele internationale liederen. Vooral het Italiaanse Driekoningenlied werd door het publiek goed ontvangen. Voor de aanvang van de pauze werd er een Jordanese zang- en dansserie ver toond, waarin op authentieke wijze de cultuur van de Amsterdamse volks buurt uit de jaren twintig ten tonele werd gebracht. Na de pauze speelde Eensgezindheid weer enkele stukken die speciaal voor deze avond waren ingestudeerd. Met name het werk 'African Symphony' van de Japanse arrangeur Naohiro Iwai wist het fanfareorkest bijzonder mooi te vertolken. Aansluitend volgde Pridini met enkele interessante dansen uit Hongarije en Roemenië. In een spe ciale versie werd dit muzikaal begeleid door Eensgezindheid. Zo werd er een 'Hora' uit Israël ten gehore gebracht waar vol enthousiasme op gedanst werd. Tot slot speelde Eensgezindheid een goed in het gehoor liggende czardas. Dit werk vertolkt de liefdesgeschiede nis tussen een Hongaar en het zigeu nermeisje Anitschka. Op deze avond werd ook een bijzonder lid van Eensgezindheid in de bloeme tjes gezet. Mevrouw Klazien Beets- Boots werd namens het organisatieco mité Honderd jaar Eensgezindheid gehuldigd vanwege haar 40-jarig lid maatschap van de vereniging.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6