Groene Kamer behouwen Oosterbbs Ypestein Gemeente Heiloo en Stichting het Noordhollands Landschap ondertekenen overeenkomst overdracht beheer Oosterbos en Groene Kamer mw Hoe het allemaal begon In 1993 zijn de eerste stappen gezet om het Oosterbos, gelegen tussen de wijk Ypestein en de Rijksweg A9, te ontwikkelen. De start van de aanleg van het Oosterbos vond plaats op 22 maart 1995 door het planten van de eerste boom door de heer F. Tielrooy, Gede puteerde van de Provincie Noord-Holland. Het bos is inmiddels aangelegd en iedereen heeft hier profijt van. Beheer van het bos Natuurlijk moet het bos ook beheerd worden. Vanaf het moment dat sprake was van het aanleggen van het niet-bebouwde deel van het Oosterbos werden hier vragen over gesteld. Het college van burgemeester en wethouders en commissie vroegen zich af of het beheer neergelegd kon worden bij een natuurvereniging. Een natuurbelangenvereniging heeft in haar doelstelling natuurontwik keling en natuurbehoud voorop staan. Op deze manier is er garantie dat de natuur een warm hart toegedragen krijgt. Gekozen is namelijk voor de functies natuur, landschap en recreatie. Het Noordhollands Landschap heeft te kennen gegeven interesse te hebben in de "Groene Kamer" in combinatie met het niet- bebouwde deel van het Oosterbos. Zodoende is het Noordhollands Landschap bij alle fasen van de ontwikkeling van het Oosterbos betrokken geweest. Deze fasen bestonden uit het opstellen van randvoorwaarden, het ontwerp, bestek, de aanbesteding, uitvoe ring en het opstellen van een beheerplan. De laatste fase was de pachtovereenkomst en het overdragen van het beheer van het Oosterbos en de Groene Kamer aan het Noordhollands Landschap. Op dinsdag 28 januari 1997 is de overeenkomst voor de overdracht van het beheer van het Oosterbos en de Groene Kamer van de gemeeftte Heiloo aan de Stichting het Noordhollands Landschap officieel ondertekend Wethouder A.J.M. ten Hoope bood Stichting het Noordhollands Landschap namens de gemeente een wervingscampagne voor vrijwilligers aan voor het beheer van het Oosterbos en de Groene Kamer. Als symbool hiervoor ontving de heer Drs. B. Korf, vice-voorzitter van Stichting het Noordhollands Landschap een ingelijste versie van deze "wervingspagina". De overeenkomst werd ondertekend door burgemeester N.P.M. Schoof van de gemeente Heiloo en de heer Drs. B. Korf, vice-voorzitter van Stichting het Noordhollands Landschap. Hoe gaat Stichting het Noordhollands Landschap straks te werk? De Stichting het Noordhollands Landschap gaat het beheer uit voeren volgens een beheerplan. Zij wil het werk voor een groot deel verrichten met behulp van vrijwilligers. Vrijwilligers kunnen bijvoorbeeld bomen snoeien, wilgen knotten, bospercelen dunnen, hakhout afzetten en elzenschermen terugzetten. Ook kunnen vrijwilligers duikers inspecteren en zwerfvuil opruimen. Waar kunnen vrijwilligers zich melden/kunt u zich melden om lid te worden van de Stichting het Noordhollands Landschap? Vrijwilligers die interesse hebben in het werken in de natuur kun nen zich opgeven bij de heer H.C. Witte van de Stichting het Noordhollands Landschap, tel. 0251 - 65 97 50. Hier kunt u ook meer informatie krijgen over de aard en mogelijkheden van het vrijwilligerswerk. Wanneer u geen vrijwilligerswerk wilt doen, maar de Stichting wel wilt ondersteunen, dan kunt u zich aanmelden als lid van de Stichting het Noordhollands Landschap. Informatie hierover kunt u ook vragen bij de heer Witte, tel. 0251 - 65 97 50. Ook kunt u zich opgeven door onderstaande aanmel dingsbon in te vullen en in een onge- frankeerde enveloppe op te sturen naar de Stichting het Noordhollands Landschap, onder vermelding van Vrijwilligerswerk Oosterbos, Antwoordnummer 263, 1900 VB CASTRICUM. Een postzegel plakken is niet nodig. Aanmeldingsbon voor het doen van vrijwilligerswerk voor het beheer van het Oosterbos en de Groene Kamer en/of lidmaatschap van de Stichting het Noordhollands Landschap. Naam Adres Postcode Woonplaats Telefoonnummer Wil graag vrijwilligerswerk doen en/of lid worden van de Stichting het Noordhollands Landschap* (doorhalen wat niet van toepassing is). Wervingscampagne voor vrijwilligers beheer Oosterbos 'V

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 14