m Oud-burgemeester Den Boon van Veere wordt waarnemend burgemeester in Heiloo Boeiende tentoonstelling van historisch kinderspeelgoed in Oude Pastorij brengt nostalgische tijden tot leven Kopij Uitkijkpost 03 PCC Open dag Heiloo WOENSDAG 5 FEBRUARI Amels Makelaardij APELLA (072) 533 533 0 Redactie9 acquisitie en administratie'. De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 29 JANUARI 1997 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN PTC J>U Drukkerij uitkijkpost bv 62e JAARGANG NO. Huurdersvereniging opgericht van maandag tot en ag geopend van mlÊÊÊÊm 1 ent van harte welkom foto EWD) Uw vertrouwde Contactlens specialist JOHN MOEN GOED GEZIEN LOODGIETERSBEDRIJF DE JONG Schoof wil constructief gesprek met Limmen NVVH Info ochtend In Heiloo kan kopij voor de Uitkijkpost getypt en voorzien van naam en telefoon nummer van de afzender (tijdens kantooru ren) ingeleverd worden tot uiterlijk maandag 16.30 uur bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. Hakkuhbar presenteert Terror Corps VAN DER BORDEN Nic. Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem Caecilia op weg naar volgend concert Verkoop afgeschreven materiaal Standwerkersconcours Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM CEES HACHMANG LOODGIETERS PETRUS CANISIUS COLLEGE voortgezet onderwijs dicht bij huis PETRUS CANISIUS COLLEGE SCHÓNG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) •%v. V.V De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n_ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offertei HEILOO - Onder grote belangstelling is op woensdagavond 22 januari de Huurdersvereniging van de Woning stichting Heiloo opgericht. In zijn ope ningswoord zei voorzitter A. Amster dam dat de Huurdersvereniging het eerste jaar vooral zou gebruiken om het draagvlak te vergroten. Overigens wist hij te melden dat er zich tot die avond reeds 214 huurders als lid had den aangemeld. Kernpunten van het beleid zullen, aldus Amsterdam, in dat eerste jaar het huurbeleid, het onderhoud en het con tact met de huurders zijn. B. Greeuw, secretaris van de Woningstichting Heiloo, maakte tijdens de vergadering bekend dat zijn woningcorporatie een budget beschikbaar stelt voor het vol gen van vakcursussen door de be stuursleden van de Huurdersvere niging. Greeuw kondigde eveneens aan dat er op korte termijn met de Huur dersvereniging overleg zal worden gevoerd over het huurbeleid. Namens de landelijke Woonbond (waarbij 200.000 huurders zijn aange sloten) sprak ing. F. de Munk. Hij wees zijn gehoor op het feit dat de reële huurstijging in de afgelopen jaren elk jaar 2 a 2,5 procent hoger is geweest dan de gemiddelde loonstijging. Vervol gens schetste hij de aanwezigen waar toe het overleg in zijn uiterste conse quentie zou kunnen leiden: ontheffing van de huurstijging. De gelegenheid om vragen aan het bestuur te stellen werd door menigeen benut. De reacties uit de zaal waren overwegend positief. Een enkeling droeg zelfs nog nuttige tips voor het bestuur aan. Na afloop van de vergade ring bleken zich 45 nieuwe leden te hebben aangemeld. M De nieuwe waarnemend burgemeester van Heiloo A.H. den Boon. HEILOO - Vorige week woensdag werd bekend gemaakt dat A.H. den Boon, oud-burgemeester van Veere, per 16 februari benoemd wordt als waarnemend burgemeester van Heiloo. De benoeming werd bekend gemaakt door J. van Kemenade, commissaris van de Koningin in Noord-Holland, na uit voerig overleg met loco-burgemeester J. Wuijster en de fractievoorzitters. Henk den Boon volgt burgemeester Nico Schoof op, die' in februari naar Alphen aan den Rijn vertrekt. Den Boon (1948) is geboren in Capelle aan den IJssel en li.d van het CDA. Vanaf 1 juli 1989 was hij burgemeester van Veere. De^e gemeente is per 1 januari van dit jaar gefuseerd met een aantal andere gemeenten. Van 1984 tot 1989 was hij burgemeester van Middel- stum, daarvoor vervulde hij ambtelijke functies bij verschillende gemeenten. Zijn benoeming als waarnemer zal gel den tot het moment waarop er helder heid bestaat over de bestuurlijke situ atie van de gemeente Heiloo. Gevraagd naar zijn verwachtingen, kon Henk den Boon vorige week nog niet veel zeggen. „Ik ben natuurlijk pas in hoofdlijnen geïnformeerd over wat me in Heiloo te wachten staat. Wat ik al wel weet is dat het in Heiloo 'fijn wonen in het groen' is." Daar zal hij binnenkort zelf over kunnen oordelen, want hij is van plan om zo spoedig mogelijk hier naar toe te verhuizen. „Mijn vrouw en onze vijf kinderen, van wie er nog drie thuis wonen, blijven voorlopig nog even in Veere, maar ik kom al heel snel in Heiloo wonen." In Heiloo verwacht de nieuwe waarne mend burgemeester in ieder geval een moderne organisatie aan te treffen. „Een gemeente die met de huidige pro blematiek modern omgaat, en die een behoorlijk ambitieus beleidsprogram ma heeft." De lopende discussie in Heiloo over een eventuele samenvoe ging met andere gemeenten is Den Boon niet vreemd, sterker nog, hij heeft er ervaring mee. Al in Middelstum in Groningen, waar hjj vijf jaar burge meester was, waarde het spook van de gemeentelijke herindeling. „Ik heb me daar toen behoorlijk tegen verzet, want ik vond dat een herindeling niets zou bijdragen." Maar alle verzet ten spijt gingen de plannen door. En ook het mooie plaats je Veere ontkwam er niet aan. Het lijkt erop dat dat niet veel goeds voor Heiloo belooft, maar dat bestrijdt Den Boon. „Dat wil ik graag wat nuanceren. In de loop der jaren is mijn opvatting over gemeentelijke herindeling wel wat veranderd, maar een samenvoeging puur uit oogpunt van efficiency is wat mij betreft onvoldoende. Maar in Veere speelden heel andere belangen mee. Het toerisme is daar erg belangrijk. Ik vond dan ook dat er een eensgezind en goed toeristisch beleid gevoerd moest worden." Het toerisme was een door slaggevende factor bij de gemeentelijke herindeling en Veere, een dorpje met 6.000 inwoners, fuseerde aan het begin van dit jaar met vier andere gemeen ten. Plezierig en vastberaden Wethouder en loco-burgemeester J. Wuijster-Schuddeboom is in elk geval tevreden met de benoeming. Ze om schrijft Den Boon als een plezierig mens, bijzonder vastberaden en type 'zwaargewicht'. „De fractievoorzitter en ik hebben woensdag een gesprek met hem gehad op het Provinciehuis in Haarlem. We hebben lang met elkaar gepraat. Omdat Heiloo een moeilijke periode tegemoet gaat, vonden we het belangrijk dat hij een vasthoudend en overtuigend onderhandelaar zou zijn, met goede communicatieve en sociale vaardigheden. En wat betreft zijn poli tieke kleur, daar hadden we geen voor keur voor uitgesproken. Tenslotte moet een burgemeester boven alle partijen staan. We zijn ervan overtuigd dat hij de belangen van Heiloo uitstekend zal behartigen." HEILOO - Je vraagt je af wie haar alle maal heeft vastgehouden, welke namen er aan haar gegeven zijn, wat ze alle maal heeft meegemaakt. Zoals ze daar nu ligt in de glazen vitrine in haar jurk van grove linnen stof, met het kapje op haar hoofd en de band 'onder haar kin (dat in vroeger tijden mode moet zijn geweest), lijkt ze de tand des tijds goed te hebben doorstaan. Wie het kaartje bekijkt bij de vitrine komt er achter dat dit een pop is geweest van Agatha van Foreest, lid van de familie die sinds eeuwen het huis Nijenburg bewoont. Haar pop is ongeveer 250 jaar oud en is daarmee ook het oudste stuk kinderspeelgoed dat momenteel tentoongesteld is in de Oude Pastorij. De tentoonstelling van oud kinder speelgoed van vóór 1945 werd samen gesteld door de Vereniging Oud Hei loo. Bestuurslid Bep de Vries is een aantal maanden druk geweest om al het speelgoed te verzamelen, op te stellen en van de nodige documentatie te voor zien. Twaalf vitrines met diverse soor ten speelgoed uit verschillende perio des, allemaal van leden van de vereni ging, vormen het resultaat. Langs de wanden is achtergrondinformatie te lezen bij het tentoongestelde. Oudere bezoekers zullen ongetwijfeld veel speelgoed herkennen uit hun eigen jeugd. Een echte Marklin-trein, een Meccano doos, hoepels en houten paarden op wielen moeten haast wel een gevoel van nostalgie losmaken. En wie is er niet groot mee geworden, met het aap-noot-mies leesplankje en de boekjes van Ot en Sien? Moralistische kinderboeken Behalve dat bezoekers kunnen zien waar kinderen vroeger mee speelden, geeft de tentoonstelling tegelijkertijd een goed beeld van de maatschappe lijke en technologische ontwikkelingen. Mini-stoommachines laten in het klein de werking zien van één van de belang rijkste uitvindingen die er ooit zijn gedaan. Onze computer, tegenwoordig al zo gewoon, is vooraf gegaan door bijvoor beeld het electrospel. De lego-blokjes van nu waren vroeger echte bakstenen steentjes. En door de moralistische kin derboeken uit het begin van deze eeuw die te zien zijn, wordt wel duidelijk dat boeken toen in de eerste plaats bedoeld waren om de kinderen een wijze raad mee te geven. In deze kinderboekjes staan geen spannende verhalen over spoken en prinsessen. Het verhaal van het jongetje Jantje, dat direct uit school eten gaat brengen naar een arme vrouw moet kinderen duidelijk maken wat de goede daden zijn in dit leven. Er is veel Op de tentoonstelling van oud kinderspeelgoed ontbreken modeltreinen natuurlijk niet. (foto EWD) veranderd, maar toch... De flippo's bij de chips van nu waren vroeger de plaat jes voor de Verkade-albums die je kon sparen bij de beschuit en de chocola. De Vereniging Oud Heiloo werd begin jaren '70 opgericht en wil zaken die betrekking hebben op de historie van Heiloo behouden. De vereniging orga niseert ongeveer eens per drie maan den een tentoonstelling. Volgens Bep de Vries zijn het vaak 'papieren' tentoonstellingen, met histo rische boeken of documenten. „Dit kin derspeelgoed is weer eens wat anders, het is heel tastbaar en herkenbaar." Bep de Vries beleefde enorm veel ple zier aan het samenstellen van de expo sitie. „Als ik bij de mensen kwam om het speelgoed op te halen kreeg ik vaak hele verhalen te horen over de spullen. Neem nou de pop Beatrix. De eigena resse kreeg de pop cadeau toen ze twee jaar werd, op 10 mei 1940. Beatrix was gekocht bij een winkel in het centrum van Rotterdam. Twee jaar later, op 13 mei 1942, werd de winkel verwoest bij het Duitse bombardement op de stad. De pop heeft de oorlog overleefd, en heeft daardoor een bijzondere beteke nis voor haar poppenmoeder gekregen. Die verhalen hoor je dan allemaal, en je merkt ook hoe de mensen van hun spullen houden. Ik vind het heel bijzon der dat iedereen zo'n vertrouwen in je stelt en de spullen zo maar mee geeft." „Wat ik zelf het mooiste voorwerp vind van de tentoonstelling? Het aardewer ken poppenservies uit de Maastrichtse aardewerkfabriek van Petrus de Goe, compleet met dekschalen, soepterrine en jus-kom. Het is wel groot voor een poppenservies en het is zelfs gebruikt als gewoon servies tijdens de Tweede Wereldoorlog." Wie nieuwsgierig geworden is en zich eens even wil onderdompelen in nos talgie kan de tentoonstelling van oud kinderspeelgoed gaan bewonderen tot en met 22 maart. De Oude Pastorij aan de Nicolaas Beetsweg 94 is geopend op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. °*ri'cV Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 533 19 97 Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen HEILOO - Vorige week verscheen het onderzoeksrapport naar de fusie tussen Heiloo en Egmond. Het rapport, dat gemaakt is door KPMG Management Consulting, zet de voor- en nadelen van een samenvoeging op een rij. Daar naast wordt geadviseerd ook andere varianten te onderzoeken, zoals een samenvoeging van Egmond, Bergen en Schoorl en van Egmond, Heiloo en Limmen. Burgemeester N. Schoof zei een meer waarde te zien in een fusie met Egmond, maar -voegde eraan tpe dat die vele malen groter wordt indien Limmen erbij betrokken wordt. „Een fusie tussen Egmond, Heiloo en Limmen levert een stevige gemeente in de regio op, maar het is aan Limmen om mee te gaan. Wij hebben geen behoefte om Limmen te annexeren, maar willen graag een constructief gesprek." Burgemeester E. Brommet van Eg mond noemde het rapport 'goed en ge degen, met aanbevelingen hoe het ver der moet'. Het wachten is nu op een soortgelijk rapport over een samenvoe ging van Bergen en Schoorl. Daarna zal er mogelijk besloten worden om een 'koponderzoek' uit te voeren tussen Egmond en Heiloo aan de ene kant en Bergen en Schoorl aan de andere kant. Werkconferentie over fusie Woensdag 29 januari wordt er een werkconferentie gehouden voor de beide gemeenteraden ov$r het vorige week verschenen onderzoek. De bij eenkomst is openbaar en vindt plaats in de conferentiezaal van Psychiatrisch Centrum Willibrord. Het begint om 20.00 uur. Voor belangstellenden ligt het rapport ook ter inzage op de ge meentehuizen van Egmond en Heiloo. Daarnaast is er afgelopen maandag een nieuwsbrief verspreid in de beide gemeenten. Daarin wordt uitvoerig ingegaan op de plannen tot fusie en op de uitkomsten van het onderzoek. HEILOO - Op dinsdag 4 februari kunt u 's ochtends vanaf 10.00 uur in het Open Huis onder het genot van een kopje koffie van enkele bestuursleden alle informatie krijgen over onze bij eenkomsten, excursies, clubs en cursus sen. Een ieder is van harte welkom! HEILOO - Vrijdag 31 januari is er na ruim anderhalve maand weer een Hakkuhbar in Buk Buk. En deze keer is er dan ook iets speciaals om alsnog het jaar zwaar hakkend en zagend in te gaan. De dj's op deze avond zijn Gemini en Ritz. Gemini is voor de echte gabber een graag geziene gast, die vooral bekend is van het voormalige Bad Vibes en zijn kunsten wekelijks in Mystery World vertoont. Verder is hij ook bekend van de Thundërdome On Tour en van fees ten in en rond Alkmaar. DJ Ritz is een minder bekende dj, maar zeker niet minder populair. Hij is op elke Hakkuhbar vertegenwoordigd en zal zeer binnenkort zijn debuut maken op de Thunderdome On Tour. De live act van deze avond is van topformaat. Het Rotterdam Terror Corps zal zijn debuut maken. Deze formatie is al bekend van hun spetterende optredens, waar vooral show een grote rol in speelt, met dansers, dj's, mc's en muziek die bekend staat als de ruigste en hard ste. De avond begint om 21.00 uur en de entree bedraagt een tientje. VFKZEKÉttlfNlGEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 Tel. 072 5333466 24-uurs service HEILOO - Heilooër Harmonie-orkest Caecilia is na het grote succes van het nieuwjaarsconcert van zondag 5 januari weer hard aan het repeteren geslagen voor haar volgende concert op zater dagavond 15 maart in theater De Beun. Het lijkt nog ver weg, maar dat is schijn. Het jeugd- en het A-orkest zijn er nog maar zes repetities van verwij derd, en men wil met het geheel nieuwe repertoire weer laten horen waartoe het in staat is. Het is dus hard werken voor de leden, want Caecilia is ook eigenlijk aan haar stand verplicht om wéér goed voor de dag te komen. Caecilia doet haar best en vraagt de lezers om 15 maart alvast te noteren in de agenda. Als u overweegt om bij Caecilia op een blaasinstrument of op slagwerk samen met anderen muziek te maken, dan kunt u zich melden bij mevrouw Jacobs-Snaterse, secretaris van de ver eniging. Caecilia heeft nog diverse ins trumenten, zoals tuba, klarinet, trom bone voor u klaar liggen. kunt natuurlijk ook eens komen kijken en luisteren tijdens de wekelijkse repeti tie-avond, op dinsdag in het Bruno- gebouw aan de Pastoor van Muyenweg. Het jeugdorkest begint al om 18.45 uur, gevolgd door het A-orkest om 20.00 uur. HEILOO - De bibliotheek houdt op vrijdag 31 januari weer een verkoop van afgeschreven materialen. Naast boeken worden ook cd's, tijdschriften en video's verkocht. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 1^7.30 uur (materialen uit de jeugdafde ling) en van 18.00 tot 20.30 uur (mate rialen voor volwassenen) in de hal van de bibliotheek. HEILOO - Zaterdag 1 februari vindt in 't Loo een kleinschalig standwerkers concours plaats. In totaal komen zes verkopers op de pleinen op spectacu laire wijze hun waren aanprijzen en demonstreren. Zoals altijd zullen zij de bezoekers trachten te overtuigen dat een leven zonder hun produkt praktisch onmoge lijk is. Tussen het publiek loopt incogni to een jurylid die beoordeelt wie van de standwerkers op de meest originele overtuigende manier zijn werk doet. De deelnemers komen uit verschillen de delen van het land en hebben pro ducten bij zich als koekenpannen, won- derschoenpoets, buikrollers, strijk- plankovertrekken en de populaire schoonloopmat. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. I MAKELAAR Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. gymnasium-atheneum-havo-mavo- (i) vbo Centrale administratie: tel 072 5112283 'S MIDDAGS 'S AVONDS Het PCC: een complete scholengemeenschap, met zes vestigingen in Alkmaar, Bergen en Heiloo, variërend van 275 tot 800 leerlingen. Het PCC: een open katholieke school, waarin niet alleen aandacht is voor studie, maar ook voor culturele en buitenschoolse activiteiten. Van 13.30 tot 15.30 uur: voor leerlingen van groep 8. (Workshops beginnen om 14.00 uur), Van 19.00 tot 21.00 uur: voor ouders en leerlingen. Sector Vwo/Avo Vestiging Heiloo De Dors 2 - 1852 RG Heiloo telefoon 072 5332780

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1