i r. J HEILO Gewijzigde openingstijden /afvalophaaldiensten Voortaan wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Onze gemeente heeft een nieuw waarschuwingsstelsel Vlinderbestand in Noorderneg Vergunning Stichting Kinderdagverblijven Poppejans Rectificatie Geaccepteerde meldingen uitrit-voornemen Afscheidsreceptie burgemeester Schoof Fototentoonstelling Amnesty International in gemeentehuis PAGINA 4 UITKIJKPOST - 29 JANUARI G Sluiting gemeentelijke onderkomens/gemeentehuis In verband met het afscheid van burge meester N.P.M. Schoof van het gemeente- personeel zullen alle gemeentelijke onder komens en het gemeentehuis op donder dag 6 februari a.s. vanaf 14.45 uur gesloten zijn. De poort van het Rosendaal 2 gaat vanaf 12.00 uur dicht. Gewijzigde afvalophaaldienst Wanneer u woonachtig bent in een wijk waar de rolemmers normaliter op de don derdag buiten worden gezet, wordt u vrien delijk verzocht de emmer op donderdag 6 februari1997 uiterlijk 07.30 uur buiten te zetten, zodat de ophaaldienst de emmers toch nog kan legen. Op donderdag 6 janu ari wordt tevens geen grofvuil opgehaald. 8ij voorbaat dank voor uw medewerking. Woon-Zorgloket in Heiloo Vanaf 6 januari 1997 kunnen inwoners van Heiloo met vragen over Wet Voorzieningen Gehandicapten dagverzorging thuiszorgactiviteiten warme maaltijdvoorziening alarmeringssysteem plaatsing in zorgcentra 'De Loet' of 'üverkerck' plaatsing in een verpleeghuis indicatie koppelwoningen terecht bij het Woon-Zorgloket in het gemeentehuis. Het loket is van maandag tot en met vrijdag geopend van 08.00 tot 12.30 uur en telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur. Het telefoonnummer is 072 - 531 31 84. Na kantoortijd kunt u op dit nummer een boodschap inspreken. U wordt dan de volgende werkdag teruggebeld Noodgevallen In geval van nood met betrekking tot de Regionale Thuiszorg kunt u buiten de reguliere openings tijden van het Woon-Zorgloket bellen met nummer 072 - 512 71 27. De gemeente Heiloo heeft met ingang van 1 januari 1997 een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is voortaan iedere Maandagavond van 18.00 tot en met 10.00 uur geope. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting - Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. - Voorlichting Op maandag 3 februari 1997 wordt tevens de maandelijkse raadsvergadering gehouden. Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling voorafgaand aan de raadsvergadering, wordt u verzocht voorafgaand aan deze avond contact met hen op te nemen. Oud en nieuw: wat zijn de verschillen Met de nieuwe sirene kunnen meer mensen worden bereikt De nieuwe sirenes zijn beter over het land verspreid dan de oude. In iedere woonkern van 1.000 inwoners staat een sirene. In gebieden met bijzondere risico'szoals chemische industrie of een kerncentrale wordt zelfs in kernen vanaf 300 inwoners een sirene geplaatst. Bovendien zijn er ook sire nes verschenen op plaatsen waar ze vroeger niet stondenbijvoorbeeld in grote recreatie gebieden. Sommige delen van Noord-Holland zijn dun bevolkt. Denk bijvoorbeeld aan de zogenaamde buitengebieden. Helaas zijn daar geen sirenes geplaatst omdat dit prak tisch en financieel niet haalbaar is. Deze bewoners van onze provincie worden tijdens een ramp op zoveel mogelijk andere manie ren geïnformeerdzoals bijvoorbeeld geluids wagens en bewonersbrieven. De nieuwe sirene klinkt anders dan het oude luchtalarm Het geluidssignaal is electronischheeft een indringender opbouw en trekt daardoor beter de aandacht. Met de nieuwe sirene kan gericht worden gewaarschuwd Was het met het oude stelsel alleen maar mogelijk om grote gebieden tegelijk te alar merenmet de nieuwe sirenes kan indien nodig per wijk worden gealarmeerd. Dat is belangrijk omdat rampen of ongevallen in vre destijdbijvoorbeeld een ontsnappende gas wolk uit een tankwagenover het algemeen een relatief klein gebied rechtstreeks zullen bedreigen. Mensen in wijken die niet worden bedreigdworden dus ook niet onnodig gealarmeerd. Het maandelijkse proefalarm verdwijnt over zes maanden Het maandelijkse proefalarm op de eerste maandag van de maand is niet meer nodig. De sirenes kunnen door de moderne techniek 'stil' worden getest. De eerste zes maanden na ingebruikname van de nieuwe sirene hoort u 'ter kennismaking' het nieuwe geluid nog elke eerste maandag van de maandbehalve op 5 mei. Daarna wordt er slechts érn keer per jaar een proefalarm gegeven. In 1996 is van 1 april tot 1 oktober wekelijks het aantal dagvlinders en dagactieve nacht vlinders in de Noorderneg geteld. Dergelijke tellingen gebeuren onder conditieswaarbij de hoogte van de temperatuur en de tijd waartussen geteld wordt van belang zijn. De ontwikkeling van de vlinders in de Noorderneg is mogelijk door een goede samenwerking tussen de Vlinderstichting en de gemeente. De gemeente beheert het gebied en via adviezen van de Vlinderstichting worden bij de twee maaibeurten per jaar keu zes gemaakt welk stuk gras blijft staan en welk deel gemaaid moet worden. Na het maaien wordt het maaisel afgevoerd om de verschraling van het gras te optimaliseren. Deze verschraling zorgt ervoor dat ervoor dat verschillende kruiden de kans krijgen zich te ontwikkelen, zoals bijvoorbeeld "het Zandblauwtje" langs de Belieslaan. De bloem trekt insecten aan. Dit wordt "maaien op natuurlijke wijze" genoemd. Maaibeheer op deze wijze blijkt voor de vlin derstand en andere insecten essentieel te zijn. De volgende vlinders zijn onder andere gesignaleerd: de Duinparelmoervlinder, het Zwartsprietdikkopje, de kleine Vuurvlinder, het Bruin Blauwtje, de gehakkelde Aurelia, het Landkaartje en de Sint Jansvlinder. Dit jaar worden -afhankelijk van het weer- in de Noorderneg weer twee maaibeurten gehouden. De eerste maai beurt is in juni en de tweede in september. De gemeente gaat dit jaar meer grasdelen beheren op een natuurlijke wijze. In het groenstructuurplan staat aangegeven waar dit zal gebeuren. Via informatie op de gemeentepagina wordt u daarvan op de hoogte gehouden. Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Groen en Landschap, telefoon 072 -531 32 34. Dovenslechthorenden en hulpbehoevenden Sirenes maken geluid. Dat brengt beperkin gen met zich mee. Doven en slechthorenden bijvoorbeeld, zullen een alarm niet kunnen horen. Bij de voorbereiding van de vernieu wing van het waarschuwingsstelsel is onder zocht of het mogelijk was voor deze groepen een aparte voorziening te treffen. Dat bleek echter niet haalbaar. Meer mag worden verwacht van burenhulp en een goed georga niseerde lokale hulpstructuur. In het rampenplan van de gemeenten zijn speciale maatregelen getroffen voor hulpbehoeven den, bejaarden en scholieren. Voor hulpbe hoevenden die thuis zitten, zijn er regels opgesteld die in gevai van een ramp via Radio Noord-Holland bekend worden gemaakt. Kent u mensen in uw omgeving die een alarm niet kunnen horen of die hulp nodig hebben? Denk dan aan hen als de sirene gaat! Maandelijks alarm als proef Om u te laten wennen aan het geluid van de nieuwe sirenes, is besloten een aantal maan den proef te draaien met het nieuwe systeem. Immers, de sirenes zijn supermodern en zó nieuw dat nog niemand ze heeft gehoord. Binnenkort hoort u ze zes keer, iedere eerste maandag van de maand loeien de nieuwe sirenes. Dat is op de maandagen 3 februari; 3 maart; 7 april en 3 juni (niet op 5 mei, want dat is een nationale feestdag), steeds om 12.00 uur. Daarna hoort u ze niet meer. Behalve één keer per jaar, dan gaan ze in het hele land af om iedereen nog eens aan het geluid te herinneren. De gemeenten maken van tevoren bekend wan neer dat is. Hoort u de sirenes op een andere tijd (ook in de proefperiode!), dan is er dus écht iets aan de hand. Als de sirene gaat... Misschien klinkt het motto van de campagnes die het Rijk en de gemeenten de afgelopen jaren hebben gehouden u nog bekend in de oren. Maar nu het nieuwe waarschuwingsstel sel in gebruik wordt genomen, is het een goed moment om het geheugen weer even op te frissen. De boodschap is simpel. Als de sirene gaat, ga direct naar binnen, sluit deuren en ramen en stem af op Radio Noord-Holland en zet de televisie aan. Het advies 'Ga naar binnen' betekent: ga het dichtstbijzijnde gebouw bin nen, waar u ook bent, onderweg of elders. Mocht de stroom zijn uitgevallen, beluister dan een transistor radio. U krijgt dan informa tie over wat er aan de hand is en wat er van u wordt verwacht. Neem een alarm altijd seri eus. Als de sirene gaat is er meer aan de hand dan een simpele brand of een klein ongeluk. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de Stichting kinderdagverblijven Poppejans een vergunning te verlenen voor het houden van een kinderdagverblijf aan de Laan van Muys 3 te Heiloo. Aan het verlenen van deze vergunning wor den door burgemeester en wethouders voor waarden gesteld, zodat de kwaliteit van de kinderopvang is gewaarborgd. De aanvraag en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf 30 januari 1997 vier weken ter inzage op de afdeling Welzijnszaken van het gemeentehuis, kamer 11. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Belanghebbenden kunnen hun zienswijze mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y.B.M. Kersten, tel. 072 - 531 32 35. In de Uitkijkpost van 22 januari is een fout gemaakt in de publicatie omtrent het linksafverbod op de Kerkelaan. De juiste tekst luidt: Burgemeester en wethouders zijn voorne mens te besluiten een linksafverbod in te stellen op de Kerkelaan, dusdanig dat het verkeer komende vanuit de oostelijke rich ting niet meer de Willibrordusweg in mag slaan. De doelstelling hiervan is het gedeelte van de Kerkelaan, tussen de Kennemerstraatweg en de Willibrordusweg, te ontlasten. De hierop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van heden gedurende 4 weken ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Civiel en Reiniging, kamer 119. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Gedurende de periode van terinzageleg- ging kunt u uw zienswijze met betrekking tot dit voornemen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswij zen kunt u zenden aan burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Voor eventuele vragen of opmerkingen kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van de afdeling Civiel en Reiniging, tel. 072 - 531 32 08. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen aan de heer P.H. Nolta te Heiloo voor het bouwen van een garage op het perceel Zeeweg 51 Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 30 januari 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente huis afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en op maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (voor de middaguren alleen na telefonische afspraak, tel. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen) verleend: Oosterzijweg 100, Gemeentebestuur van Heiloo - slopen woonhuis; Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur of op maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). (Voor evt. bezwaren zie tekst verleende bouwvergunningen/meldingen). Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde artikel 2.1.5.3. van de algemene plaatselijke verordening 1995, dat de hieronder vermelde, positief bevonden uitrit-meldingen, zijn verleend: - Laarmanstraat 24 H.J. van de Kamer; aanleg NP in de rijweg voor de inrit; Deze melding ligt ter inzage bij de balie in de bovenhal van het gemeentehuis, Raahuisplein 1 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Degene, die de uitritvergunning heeft aange vraagd krijgt bericht van de afdeling Groen en Landschap, wanneer de uitritvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de rekening betaald is en de vergunning ver strekt, wordt met de uitrit begonnen. Zie voor bezwaar maken en het aanvragen van een voorlopige voorziening bij artikel ver leende bouwvergunningen. De heer N.P.M. Schoof, sinds 16 novem ber 1989 burgemeester van Heiloo, is per 16 februari 1997 benoemd tot burgemeester van de gemeente Alphen aan den Rijd. Ter gelegenheid van zijn afscheid wordt op vrijdag 7 februari 1997 een receptie gehouden. U bent vanaf 17.00 uur van harte uitgenodigd aanwezig te zijn bij deze receptie, die plaatsvindt in de Witte Kerk, \eer^meg32tëHeiloo^ Op donderdag 30 januari a.s opent wethouder R. Bos om 16.30 uur de fototentoonstelling "Laat Turkije tot zijn recht komen" in het gemeentehuis. Deze tentoonstelling vormt een onderdeel van de internationale campagne van Amnesty International tegen martelingen, politieke moorden en verdwijningen in Turkije. De afdeling van Amnesty International in Heiloo ondersteunt deze campagne door middel van het verzenden van brieven en met behulp van deze fototentoonstelling. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw D. Jansen van Amnesty International, afdeling Heiloo, Mariënstein s 146, 1852 SL te Heiloo, tel. 072 - 533 30 94. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren, in te dienen. Wentholtlaan 20, N. Greef - plaatsen serre; Tuinenhof 18, M. Pasma - vergroten garage; Nicolaas Beetsweg 3, K.H. Hoen - plaatsen dakkapel; Swanendael 2, S.J. Admiraal - vergroten woonhuis; Schuine Hondsbosschelaan 25, L.J.J.M. Paardekooper - plaatsen dakkapel; Ewisweg 100a, P. Snippe - vergroten woonhuis. Agenda voor raadsvergadering d.d. 3 Februari 1997 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling beknopt verslag van raadsvergadering d.d. 6 januari 1997 4 a. Ingekomen stukken 4 b. Eventuele voorstellen in verband met gemeenschappelijke regelingen Bespreekstukken 5. Vervallen 6. Structurele verhoging subsidie vanaf 1997 voor Stichting Jeugd en Jongeren voor beheer van het onderkomen aan de Pastoor van Muijenweg en voor administratieve ondersteuning 7. Verhandelbaarheid aandelen Bouwfonds 8. Verkoop grond, gelegen aan de Kennemerstraatweg hoek Ypesteinerlaan, aan Zeeman Vastgoed ten behoeve van Thuiszorg Akkoordstukken 9. Benoeming directeur Regionaal Archief tot onbezoldigd gemeente-archivaris 10.Vaststelling Huisvestingsverordening 1997 11 .Vaststelling Organisatieverordening 12.Beschikbaarstelling krediet voor aanschaf geautomatiseerd systeem leerplichtadministratie 13.Aankoop grond in bestemmingsplan Zuid-Oost II Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 5313131 Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4