De Egmonden Stuurgroep adviseert over nieuwe bibliotheek yr\ s r i Hallem start jubileumjaar Bloemenzee in wild west sfeer X J <fc i -*mm Jngezonden brieven P#l. I T I Sencc6te*t> Aanpassing tijdelijke stimuleringsregeling duurzaam bouwen 4# Jr x A y PAGINA 6 UITKIJKPOST - 29 JANUARI Vervolg informatierubriek Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Kennemerstraatweg 129-131 - Amels Makelaardij - veranderen kantoor met bovenwoning; Spanjaardslaan 12a, J.S. Hageman - oprichten woonhuis met garage; Van Foreestlaan 5, F.C.L. Wolfs - plaatsen tuinhuisje; De Omloop 24, Camping Heiloo/P. Barnhoorn - geheel vernieuwen en veran deren van een receptiegebouw; Heerenweg 108, P.C. Poland - vergroten woonhuis en het aanbouwen van een garage (tevens aanleg van een uitrit). Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en op maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie'over de mogelijkheden om bezwa ren in te dienen of een voorlopige voorzie ning te vragen kunt u inwinnen bij de afde ling VROM. De tijdelijke stimuleringsregeling duurzaam bouwen is aangepast. De regeling heeft tot doel dat bij verbouwing van bestaande hui zen rekening wordt gehouden met het milieu. Dit kan bijvoorbeeld door dubbele beglazing gevelisolatie, waterbesparende toiletten, enzovoorts. Gebleken is dat bij renovatie/ver bouwing de drempels om tot duurzaam bou wen te komen groter zijn dan bij nieuwbouw. Daarom bestaat drie jaar lang -van 1996 tot en met 31 december 1998- de mogelijkheid om een tegemoetkoming te krijgen in de meerkosten (de extra kosten die milieuvrien delijk bouwen met zich meebrengen). In de Uitkijkpost van 6 november 1996 is uitgelegd hoe de Tijdelijke Stimulerings-regeling in elkaar zit. Naar aanleiding van reacties en uit een inventarisatie van het Ministerie van VROM is gebleken dat er enkele knelpunten zijn in de uitvoering van de regeling. Daarom is de regeling enigzins aangepast. De tijdelijke stimuleringsregeling duurzaam bouwen ging ervan uit dat u alleen subsidie kunt ontvangen als u tenminste alle verplichte voorzieningen in uw huis aanbrengt. De verplichte voorzieningen zijn: - isolatie van de gevel; - isolatie van de begane-grondvloer; - isolatie van het dak; - isolatie van de buitenramen, -deuren en -kozijnen; - een Verbeterd-Rendement verwarmingsinstallatie of een Hoog-Rendement verwarmingsinstallatie. Welke aanpassingen in de regeling zijn doorgevoerd? Isolatie van de begane-grondvloer: als een vloer niet geschikt is voor vloerisola tie, is het niet verplicht om de vloer te isole ren. Een VR-verwarmingsinstallatie: in situaties waarin de woning wordt verwarmd via blokverwarming (met individuele bemete- ring), stadsverwarming, lokale verwarming (gaskachels) of een installatie voor zonne- energie met een rendement op tenminste het VR-niveau, is het niet verplicht om een VR- ketel te plaatsen. Deze aanpassingen leiden in bepaalde situ aties tot lagere investeringen. Daarom wordt het subsidiebedrag, dat tenminste uitgekeerd moet worden, verlaagd van 1.000,-- naar 500,--. Voor meer informatie of aanvraagformulieren voor subsidie kunt u contact opnemen met de heer M. van Wijk, tel. 072 - 531 32 25. Op naar de toekomst met het Bonhoeffercollege M, mMH - Libris Leesfeest Heilooër Bridge club Geslaagd Weg met de kleine lettertjes Muziek en film bij JOEB Open Huis EGA Afslankclub i Wandelstress JL 072- 06-11 5122222 Sans Atóut CASTRICUM - Binnenkort wordt het weer tijd om uw kind(eren) op te geven voor het voortgezet onderwijs. Het Bonhoeffercollege houdt daarom een informatie-avond op donderdag 6 februari, die om 20.00 uur begint. Tevens is er voor belangstellenden op zaterdag 8 februari open huis van 10.00 tot 13.00 uur. Voor kinderopvang wordt gezorgd. De overgang naar het voortgezet onderwijs is voor veel leerlingen een hele stap. Een veilige en vertrouwde sfeer in de brugklas is daarom heel belangrijk. De overgang moet zo gelei delijk mogelijk zijn. In de brugklas kun nen alle leerlingen van eenzelfde basis school dan ook nog een heel jaar bij elkaar in één klas blijven. De klasse indeling "wordt bovendien zoveel moge lijk volgens de wens van ouders en kin deren gemaakt. Vóór de grote vakantie nodigt het Bonhoeffercollege de leerlingen uit kennis te komen maken met de toe komstige klasgenoten en de mentor. Speciale introductiedagen aan het begin van het cursusjaar ondersteunen het kennismakingsproces. De samenstelling van de brugklassen is gemengd. Het Bonhoeffercollege vindt het belangrijker dat kinderen van elk niveau in het eerste jaar zelf kunnen laten zien wat zij waard zijn en niet aan de poort al worden geselecteerd. Dat wil zeggen dat in elke klas leerlingen met uiteenlopende adviezen (mavo, havo of vwo) zitten in een evenwichtige verdeling. Alle leerlingen worden uit gedaagd en gestimuleerd het beste uit henzelf te halen. Daarom hanteert de school in de brugklas het basisstof- extrastof systeem. Alle leerlingen kun nen in principe de basisstof aan, terwijl er voor de kinderen die meer in hun mars hebben, extra stof wordt aangebo den. De leerling die straks naar de 2e klas mavo gaat, krijgt zodoende een veilige basis, de aanstaande gymnasiast krijgt voldoende stimulans om door te groeien. Leerlingen met verschillende capacitei ten in het eerste jaar bij elkaar in één klas, is het Bonhoefferuitgangspunt. Dat is een voordeel voor alle leerlin gen: de betere leerlingen functioneren goed in elk systeem; de leerlingen die iets minder sterk geschat worden, blij ken het vaak onverwacht goed te doen. Voor alle leerlingen is kennismaking en omgang met leerlingen van allerlei niveau voor hun toekomst van groot belang. Bovendien garandeert het de leerlingen voor hun hele schoolloop baan contacten en vriendschappen met leerlingen in alle afdelingen. De school als geheel wordt daardoor een hechtere gemeenschap. If Tot en met 8 maart is het weer Leesfeest bij Libris. In elke Libris boekhandel staat dan de Libris Lees tent met de mooiste en spannendste boeken. Puzzelaars kunnen de Libris Leespuzzel oplossen die in de Libris Leeskrant staat. Het Leesfeest is voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Iedereen die het wedstrijdformulier dat in de Leeskrant zit bij de boekhandel inlevert, krijgt een klein cadeautje. De wedstrijd is niet makkelijk, maar met behulp van de boeken in de Leestent en de Leeskrant kom je een heel eind. Weet je een antwoord niet, dan zet je een vraagteken op die plaats. Dat is niet erg want alles weten is bijna onmo gelijk. Het gaat erom dat je zoveel mogelijk goede antwoorden geeft. Onder de inzenders met de meeste goede antwoorden worden 300 lees- tientjes verloot. In elke Libris boekhandel is een echte winnaar. Die krijgt de Libris Leestrofee en mag voor 100 gulden aan boeken uit de Leestent uitzoeken. Wie alle vragep goed heeft, maakt kans om de landelij ke Libris Leeskampioen te worden. Uit elke provincie wordt de beste inzen ding uitgenodigd voor het grote Libris Leesfeest op zondagmiddag 6 april in de balzaal van hotel New York in Rotterdam. Met elf andere kinderen moet je dan een boekengevecht leve ren. De landelijke leeskampioen wint een overnachting in hotel New York en mag dan ook nog iemand meenemen. Het Leesfeest is georganiseerd door de groep van honderd Libris boekhandels. Tijdens het Leesfeest zijn kinderen nog meer dan anders welkom bij de boek handel. Eigenlijk wil de Libris boek handel met het Leesfeest nog eens extra laten zien hoe spannen, mooi, ontroerend en opwindend boeken zijn. HEILOO - De uitslagen van vorige week dinsdag: A-lijn: Groeneveld- Jacobs 69.30, Boelhouwer-Frugte 54.70. B-lijn: Fam. Kraakman 54.20, Geerling- Mertens 52.60. Donderdag werd als volgt gespeeld: A- lijn: Pohley-Post 57.90, Haan v. Loon 55.80. B-lijn: Tiel-Imeson 60.80, Evers- Haan 58.80. C-lijn: Fam. Boukens 60.40, M. Jansen-Kromhout 59.60. D-lijn: Brand-Hendrikse 62.50, fam. Buys 56.80. EGMOND - De Stuurgroep Biblio theekwerk heeft in haar eindrapport het college van burgemeester en wet houders van Egmond geadviseerd tus sen de kernen Egmond aan dep Hoef en Egmond aan Zee een moderne bibliotheek te bouwen. Verder wil de Stuurgroep in Egmond-Binnen voor de jongere jeugd een bibliotheekvoorzie ning handhaven. De Stuurgroep is van mening dat deze maatregelen noodza kelijk zijn om de kwaliteit van de bibli otheekvoorzieningen in de Egmonden op peil te brengen. Het advies wordt straks behandeld in de commissie Welzijn, Onderwijs en Sociale Zaken en de gemeenteraad. Als de gemeente raad het advies overneemt, vindt er een nader onderzoek plaats naar de haal baarheid van deze voorstellen. Reeds enkele jaren voert de Egmondse politiek gesprekken over de hoogte van het subsidiebedrag dat de Stichting Openbare Bibliotheek van de gemeen te ontvangt in relatie tot het biblio theekaanbod in Egmond. Naar aanlei ding van deze discussie heeft de stuur groep onderzocht hoe het bibliotheek werk in Egmond kan worden voortge zet en tegen welke aanvaardbare kos ten. Van deze stuurgroep maakten ver tegenwoordigers van de Stichting Openbare Bibliotheek Egmond en ver tegenwoordigers van de gemeenteraad fracties deel uit. De Stuurgroep komt nu met het voor stel om tussen Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee een nieuwe grote re bibliotheek te bouwen die kwalita tief voldoet aan de moderne eisen die aan een bibliotheek moeten worden gesteld. Het gaat dan om een biblio theekruimte waarin tal van activiteiten kunnen worden georganiseerd, zols een leescafé en exposities. Ook een uitbrei ding van het aanbod van informatie voorziening (zoals het uitlenen van cd- EGMOND - Aan de Christelijke Hogeschool Windesheim in Zwolle is Sonja Bijnsdorp geslaagd voor de opleiding journalistiek en communica tie. EGMOND - Lezen is voor veel mensen een ontspannende, boeiende of leerza me bezigheid. Meestal is het lezen van een boek vanzelfsprekend maar als je wat slechter gaat zien, dan kan lezen heel vermoeiend zijn. De bibliotheek in Egmond aan Zee besteeedt de komen de periode aandacht aan lezen en slechtziendheid. Een tentoonstelling wijst u op de vele mogelijkheden van de instellingen die behulpzaam kunnen zijn bij leesproblemen. Medewerkers van de Nederlandse Luister- en Braillebibliotheek in Den Haag (NLBB) en van Visio, instelling voor hulpverlening aan blinden en slechtzienden, komen de mogelijkhe den praktisch toelichten. Zij verzorgen een presentatie op donderdag 6 febru ari van 10.00 tot 11.30 uur. De biblio theek nodigt iedereen die meer over dit onderwerp wil weten van harte uit. EGMOND - Zaterdag 1 februari luidt JOEB te Egmond-Binnen een nieuwe maand in met een steengoede band. Wel eens gehoord van Spargo, Bob Color, Mark Foggo, Dulfer en Herman Brood? Vier ervaren kroegtijgers zoals ze zichzelf noemen, die voorheen te horen waren (of nog steeds) in deze bands, treden vanavond op. Onder de naam Bob's Hobby zullen zij bekende hits van Elvis Costello, Ian Dury, Iggy Pop en Johnny Guitar Watson ten gehore brengen. De zaal is open om 21.00 uur, entree is f 5,-. Diezelfde zaterdag is er voor de klein tjes 's middags een kinderfilm te zien. Iedereen is welkom en de entree is gra tis. In de pauze is er limonade en wat lekkers. Aanvang 14.00 uur. Ook vrij dagavond en zondag is JOEB voor iedereen open. Lekker darten of pool en, dat kan allemaal. Voor inlichtingen: JOEB, Hereweg 69, Egmond-Binnen, tel. 072-5062546. HEILOO/LIMMEN - De Afslankclub EGA Limmen-Heiloo houdt open huis, zodat u eens nader kennis kunt maken met EGA Nederland. Deze internatio nale club houdt zich al 12,5 jaar bezig met de begeleiding van mensen met overgewicht en probeert uw voedings gewoonten te veranderen of aan te pas sen. De cursusleidster heeft hierbij een adviserende en ondersteunende taak. Op een ontspannen en leerzame manier wordt de cursus wekelijks gege ven. Uiteraard bent u zelf goed gemoti veerd. Het volgen van de cursus samen met uw mede-cursisten werkt zeer stimule rend, waardoor u uiteindelijk het gewicht bereikt dat bij u past. Tevens wordt u begeleid in het behouden van uw streefgewicht. Het open huis wordt gehouden op don derdag 30 januari in de Ypsalon, de Hucht 4 in Heiloo tussen 19.30 en 22.00 uur. Er staat een verantwoord drankje klaar. roms en de mogelijkheid gebruik te maken van Internet) zullen bijdragen aan de kwaliteitsverhoging. Verder wil de stuurgroep de boekencollectie ver der uitbreiden. Door het samenbren gen van het personeel op één locatie kan de bibliotheek langer open kan zijn dan nu het geval is. Uitleenpost voor jeugd Gelet op de afstand tussen Egmond- Binnen en de eventueel te bouwen bib liotheek adviseert de stuurgroep in Egmond-Binnen voor de jeugd tot 12 jaar de bibliotheek te handhaven. Voor ouderen en degenen die minder mobiel zijn zal hier een beperkt maar wisse lend assortiment boeken beschikbaar zijn. Voor deze groep bestaat tevens de mogelijkheid om daar boeken te be stellen. In het accommodatie-onderzoek zal nog bekeken worden waar de biblio theekvoorziening definitief gevestigd gaat worden. De leegstaande openbare basisschool De Zonnehoek lijkt op dit moment een voor de hand liggende optie. Eventueel zal een verhuizing van de bibliotheekvestiging naar een ande re ruimte eerder dan dat de nieuwe bibliotheek gerealiseerd is, plaatsvin den. Het boekenaanbod voor kinderen en volwassen blijft voorlopig gehand haafd tot de nieuwe bibliotheekvesti ging tussen Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee klaar is. >v-- Polonaise in Dolderen door Huug Zentveld. EGMOND - Het inmiddels bekende schildersgenootschap Hallem uit Eg mond-Binnen bestaat dit jaar vijf jaar, en heeft een reeks van exposities op het programma staan. De eerste in de rij is in 'Het oude Raethuys' in Bergen, waar de groep zeer verheugd mee is. Immers, de Bergense School is een grote inspi ratiebron voor de Egmond-Binners. De gehele maand februari zijn een kleine twintig schilderijen te bezichtigen in het historische pand in het hartje van Bergen. Verder dit jaar staan op het programma een ééndaags evenement in het kader van Muziekvereniging Eensgezindheid, dat strijdt om het Nederlandse kam pioenschap, de Egmonders-expositie in Zottegem (België), in augustus een expositie in Noordeinde en tot slot één in Heiloo. Ook zal nog een jubileumex positie in Egmond-Binnen (Hallem) zelf georganiseerd worden. De opening in 'het Oude Raethuys' zal plaatsvin den op zaterdag 1 februari om 16.00 uur. EGMOND - Het onmogelijke wordt waar van donderdag 30 januari tot en met maandag 3 februari in sporthal De Schulp in Egmond-Binnen. In de dorre woestijnen van het wilde westen bloeit dan tussen cactussen en rotsen een bloemenzee van tulpen, narcissen, hya cinten, bijzondere bolgewassen en prachtige bloemstukken. Deze comple te metamorfose van de sporthal tot wild west-paradijs is georganiseerd door Stichting Egmonds Bloemenzee en vormt het decor voor haar vijftiende bolbloemenshow. Naast de bloemenshow wordt er in een aparte tent een agri- en gezinsbeurs gehouden. Bij de stand van de WLTO kan iedereen informatie krijgen over het actuele thema 'natuur op agrarische bedrijven,' met aandacht voor onder andere perceelranden en duinbekenbe- heer. Natuurlijk hoort bij deze feestelijke show een swingende muzikale omlijs ting. Vrijdagavond treden de Egmond se Muzikanten op en zaterdagmiddag gaan de voetjes van de vloer van de Derper Dusty Dancers bij drie country- dansvoorstellingen. Zaterdagavond en zondagmiddag zorgt 'Joost mag het weten' voor een echt country-sfeertje. Van. donderdag tot en met zondag is de show geopend van 10.00 tot 21.00 uur en op maandag van 10.00 tot 17.00 uur. Entree bedraagt f 7,- voor volwassenen (65+ f 5,-) en kinderen tot en met 12 jaar betalen f 2,-. Voor groepen vanaf 20 personen geldt een korting. De sporthal is te vinden aan de Visweg in Egmond-Binnen en is goed toeganke lijk voor rolstoelen. Wie helemaal in de bloembollensfeer wil blijven kan op zaterdag 1 februari tussen 13.00 en 17.00 uur een bezoek brengen aan drie bloembollenbedrij- ven in Egmond-Binnen. De Gebr. Hopman aan de Noordvelderweg 3a, de Fa. J. Hopman en Zn. aan de Heren weg 91 en Gebr. Baltus aan het Luilaantje 36a houden open dag. Voor meer informatie kunt u bellen met het VVV-kantoor, tel. 072-5061362. Ook vorig jaar toonde de show van Egmonds Bloemenzee een zee van bloemen. f j Op een mooie zondag lekker wandelen in de schitterende parken van Heiloo. Keurige wandel- en fietspaden. En voor de paardenliefhebbers idyllische ruiterpaden. Geen verkeer, heerlijk om ontstresst te raken. Echter... het tegen deel blijkt waar. Levensgevaarlijke si tuaties doemen op. Paarden, overal paarden. Op wandelpaden, op fietspa den, soms met z'n drieën naast elkaar, bermen vertrappend. Op de ruiterpa den echter geen paard te zien! Ogen, oren en voeten te kort om zowel de die ren als de gigantische bergen aaneen geregen stront te ontwijken. Bijna- botsingen (wie heeft er eigenlijk voor rang, voetganger, fiets of paard?). En verder: keurige bordjes voor hon den (verplicht aan de lijn), her en der groene bakken om hondenpoep in te deponeren en tot slot... getuige van een bekeuring aan een vriendelijk dametje wegens het laten loslopen van een superklein onschuldig teckeltje. Ik begon te lijden aan een enorme aan val van verstandsverbijstering. Om de 'stressmeter' de kans te geven toch tot normalere proporties terug te laten komen zette ik de wandeling maar voort in de Egmondse duinen. T. van Rossum Heerhugowaard HEILOO HEILOO - Op 20 januari vond op de Dors een aanrijding tussen twee perso nenauto's plaats. Bij het afslaan ver leende een bestuurster van een perso nenauto geen voorrang. Een aanrijding kon niet meer voorkomen worden. Er was alleen materiële schade. Op 21 januari werd in een woning op de Boswinde ingebroken. Men zag kans binnen te komen door het forceren van een keukenraam. Uit de woning werd een geldbedrag uit een portemonnee ontvreemd alsmede een computer. In een andere woning op de Boswinde werd ook ingebroken. Hier werden de bewoners wakker. De daders zagen kans te ontvluchten. Ontvreemd wer den een geldbedrag, een autoradio en autosleutels. Toegang tot de woning werd verschaft door het forceren van een keukenraam. Voor de tweede achtereenvolgende avond werd getracht op de Bosvaren een zwarte Opel Kadett te ontvreem den. Om ongeveer 00.30 uur ging het autoalarm af waardoor de daders van hun verdere pogingen moesten afzien. Op het Hoekstuk werd een pas hersteld muurtje stukgetrapt. Tevens werd scha de toegebracht aan enkele kunststof letters van de tekst van het winkelcen trum. Op 23 januari vond op de kruising Pastoor van Muyenweg-Ewisweg een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak van de aanrijding was dat er geen voorrang werd verleend. Er was alleen materiële schade. Op 25 januari werd er op de Bosane- moon getracht in een rode Opel Kadett in te breken. Met een voorwerp werd een portierslot geforceerd. Op 26 januari werd op de Westerweg brand gesticht in het voormalige Trefpunt. Door de brandweer werd het brandje geblust. Op de Zevenhuizerlaan werd van een personenauto de linkerbuitenspiegel vernield. Op de Werkendelslaan werd in een witte Renault 19 ingebroken. Het slot aan bestuurderszijde werd geforceerd. Uit de auto wordt niets vermist. HEILOO - Uitslagen van afgelopen maandag: A-lijn: 1. Mw. Glorie-Mantel 59,2 2. Mw. Hellemans-de Vries 57,5 B- lijn: 1. De Groot-Nuyens 63,8 2. Haafkens-v. Zomeren 56,7 C-lijn: 1. Ds. v.d. Linden-v. Twuyver 57^5 2. van Hoorn-Zwitselaar 57,5 D-lijn: 1. Ds. Hommes-Schouten 59,2 2. Bennink- Fagel 52,9 E-lijn: 1. Fam. G.Toby 59,6 2. Ds. de Vries-Gieles 58,3 F-lijn: 1. Fam. Maas 69,8 2. Ds. Boukens-hatten 65,1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6