Heiloo zegt burgemeester gedag Lovende woorden bij vertrek Nico Schoof Moonflower &Legend 03 m Tweede editie Heilooër Slag wordt spektakel met jazz, blues, nederpop en rockmuziek ffej Vos Makelaardij Dansen met Eastside Combo Bewoners Geestakker verontrust over voorgenomen kap van haagbeuken Amels Makelaardij APELLA (072) 533 533 0 Geruchten over sluiting zwembad Bewoners omgeving 't Loo maken bezwaar tegen verkeersmaatregel Kerkelaan Service HN MOEN GOED GEZIEN SCHÖNG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 VAN DER BORDEN Nic, Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM CEES HACHMANG LOODGIETERS 12 FEBRUARI 1997 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OAASTREKE ®j l(OJ Drukkerij uitkijkpost bv 62e JAARGANG NO. 7 HEILOO - De loftuitingen waren niet van de lucht, afgelopen vrijdagmiddag bij het officiële afscheid van Nico Schoof als burgemeester van Heiloo. Na zeven jaar verlaat Schoof ons dorp om burgemeester te worden van Alphen aan den Rijn, een stad met 70.000 inwoners. Voordat Schoof in '89 naar Heiloo kwam was hij vanaf 1982 burgemeester van Akersloot en sinds 1985 tevens waarnemend burgemeester van Limmen. Onder de genodigden voor de bijzon dere raadsvergadering, die vrijdagmid dag gehouden werd vóór de afscheids receptie in het Witte Kerkje, bevond zich een aantal vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn. Zij konden horen hoe Heiloo het vertrek van Schoof betreurt. Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom sprak van 'gemengde gevoelens'. Het vertrek van Schoof kwam, zo sprak ze, voor Heiloo wat te vroeg. „We denken dat je een belangrijke rol had kunnen spelen in de totstandkoming van enke le sterke randgemeenten in de regio in het bijzonder en de regionale samen werking in het algemeen," aldus mevrouw Wuijster. Ze noemde Schoof een 'vasthoudend onderhandelaar' wanneer het ging om de belangen van Heiloo en bracht daarmee de C20 dis cussie in herinnering, waarbij Alkmaar behoorlijke claims op het grondgebied van Heiloo legde. „Je hebt ons steeds voorgehouden dat we niet met de rug naar Alkmaar moesten gaan staan, maar samen een oplossing moesten zoeken voor de problemen die niet alleen Alkmaar, maar de hele regio aangaan." Verder prees mevrouw Wuijster de scheidende burgemeester om zijn daadkracht, openheid, inspirerende lei ding en maatschappelijke betrokken heid. Omdat Nico Schoof bekend staat als een man die zeer voortvarend te werk gaat, zo voortvarend dat de raad en de bevolking hem soms niet konden bijbenen, gaf wethouder Wuijster hem tot slot een goede raad mee: „Zodra 'Alphen houden zo' wordt opgericht, moet je een 'tandje' terug." Hierna overhandigden de wethouders Roelof Bos en Ton ten Hoopen Nico en Lidy Schoof het schilderij 'Witte tul pen' van Nic Jonk, ter herinnering aan Heiloo. Namens de gemeenteraad voerde Arend Pleizier het woord. Hij bracht de voorbije jaren op humoristische wijze in herinnering. Een flink aantal gebeur tenissen passeerde daaarbij de revue. De omstreden plannen voor een whizzl-winkel, het volbouwen van Ypestein, de Vennewatersweg en niet in de laatste plaats 't Loo, met en pas sant de suggestie om het plein nu maar het Schoofplein te noemen. Ook de raadsleden ontkwamen niet aan een rake typering, waarmee de sfeer in de raadszaal aanmerkelijk vrolijker werd. Tot slot schonk hij de burgemeester een zogeheten liber amicorum, een vriendenboek, samengesteld door de raadsleden. Tegenspeler van formaat Ook de heer R. Bandell, burgemeester van Alkmaar en voorzitter van het Samenwerkingsverband Noord- Na afloop van de bijzondere raadsvergadering droeg Nico Schoof zijn ambtsketen over aan loco-burgemeester J. Wuijster-Schuddeboom. Kennemerland, was aanwezig in de raadszaal om een paar woorden te spreken. Hij bracht de vorige week vastgestelde regiovisie ter sprake, waar volgens hem 'enorm aan gesleurd was' door Schoof als portefeuillehouder bestuurlijke zaken. „De regio is bedroefd omdat een spraakmakende burgemeester weggaat," zo vervolgde hij. Ook hij was van mening dat Schoof de belangen van Heiloo voortreffelijk verdedigd had. „Een tegenspeler van formaat, van wezenlijk belang voor de ontwikkeling van de streek." In zijn dankwoord liet Nico Schoof blij ken geroerd te zijn door de vele, loven de woorden. Hij noemde het één grote Ster-spot. „Maar dat alles is bereikt dank zij zoveel enthousiaste raadsle den, wethouders en alle medewerkers," aldus een bescheiden Schoof. Hij karakteriseerde de gemeenteraad 'niet als een vechtraad, maar meer een die constructief samenwerkt'. Hij beaamde ook nog fijntjes eens de woorden van Bandell met 'een centrumgemeente bestaat alleen bij de gratie van randge meenten'. En wat Heiloo betreft: „Heiloo is mooi, maar nooit af. Houd goed koers, ik blijf u volgen!" Hierna droeg hij zijn ambtsketen over aan loco-burgemeester Wuijster en maakte met zijn gezelschap de over steek naar het Witte Kerkje, waar hem een uitgebreide receptie wachtte. Veel inwoners van Heiloo maakten van deze gelegenheid gebruik om Nico en Lidy Schoof gedag te zeggen. Ook aanwezig was gedeputeerde B. Verburg namens de provincie. Hij schonk Nico Schoof de bronzen penning van de provincie. Noord-Holland, vanwege zijn verdien sten als voorzitter van de landinrich tingscommissie Limmen-Heiloo. Niet meer eerste burger, maar nog wel burger van Heiloo. Nico Schoof en zijn vrouw blijven voorlopig nog in Heiloo wonen, totdat zij in Alphen aan den Rijn een geschikte woning hebben gevonden. Op 24 maart is in het jeugdprogramma Het Klokhuis (Nederland 3,18.45 uur) een 'special' te zien over het burge meestersschap, met in de hoofdrol Nico Schoof als burgemeester van Heiloo. De opnamen daarvoor zijn gemaakt vorig jaar oktober. Nico Schoof wordt-opgevolgd door Henk den Boon, oud-burgemeester van Veere. Hij zal als waarnemend burge meester optreden totdat er duidelijk heid is omtrent een eventuele samen voeging van Heiloo met andere gemeenten. Hij wordt op 17 februari officieel geïnstalleerd. De deelnemers aan de Heilooër Slag zijn vastbesloten er een daverend spektakel van te maken HEILOO - Op zaterdag 22 februari wordt voor de tweede maal de Hei looër Slag gehouden in de zaal en het café van jongerencentrum Buk Buk. Vanaf 20.15 uur treden louter Heilooër muzikanten voor het voetlicht. Tot ver na middernacht kan de bezoeker belui steren wat er in het populaire genre zoal te genieten valt in Heiloo. De Buk Buk werkt bij dit muzikale feestje, dat in 1996 op cd werd vastge legd, nauw samen met de formatie The Change. Leden van déze band zijn actief bij de organisatie en de complete groep zal de Heilooër Slag 1997 afslui ten. De entree voor deze muzikale hap pening bedraagt in de voorverkoop (Buk Buk en Centerdisc) f 7,50. Aan de zaal wordt een toegangsprijs van f 10,- berekend. De muzikale opening wordt dit keer verzorgd door Thomas Sengers. Vorig jaar stal hij als gitarist de show met zijn Jimi Hendrix-act. Maar zijn talent is niet beperkt tot dit snaarinstrument. In september werd hij toegelaten tot het conservatorium als pianist. De vroege .bezoekers kunnen van Thomas eigen werk beluisteren - zijn grote passie - terwijl men ook van klassieke en ande re stukken niet vreemd hoeft op te kij ken. Het is inderdaad niet slechts pop en rock, dat te beluisteren is. Het tweede optreden van de avond neemt de groep Bomz voor zijn reke ning. Drie dertigers en een vijftienjari ge, die hun muzikale jazzy voorkeuren en vaardigheden hebben gecombi neerd. Hun repertoire is divers, maar voor deze gelegenheid is gekozen voor eenvoudige, lekker in het gehoor lig gende jazznummers. In de bezetting bas, piano, drums en tenorsaxofoon klinken songs als 'Pennies from hea ven' en 'On the sunny side of the street' natuurlijk uitstekend. Slagwerkspektakel Je hoort het niet zo vaak, maar zodra er een hit is waar het slagwerk de boven toon voert, dan blijft zo'n ritme nog lang in je hoofd hangen. Met dit in gedachten opperden de organisatoren de mogelijkheid om een heus 'Heilooër Slag-werkstuk' te presenteren. Onder leiding van drummer en drumleraar Gerben Wester kwamen Paul Bruin, Tom Min, Gert Jan Steffers en Frits Zonderhuis bij elkaar. Ze merkten al snel dat drummen alleen een stuk een voudiger is dan met een viertal samen. Lijnen werden uitgezet, men inspireer de elkaar tot een boeiende presentatie. Het geluid is massaal, het tempo nu eens rustig, dan weer opzwepend. Is de gong in verschillende culturen het beginsignaal voor een bepaalde activi teit, in Buk Buk nemen de vier drum mers deze taak over en openen hier mee op unieke wijze de zaaloptredens van deze avond. lees verder op pagina 2 HEILOO - Vorige week werd op diver se plaatsen in Heiloo door de jeugd een handtekeningenactie gehouden tegen een eventuele sluiting van zwembad Het Baafje. Volgens woordvoerster Van Voorst van de gemeente is deze actie nogal voorbarig. „Er is nog helemaal geen sprake van sluiting van Het Baafje." In verband met financiële tekorten van Het Baafje zijn er vorig jaar tijdens de kerntakendiscussie door de gemeente raad wel enkele voorwaarden voor de exploitatie van het zwembad gesteld. Voor een periode van drie jaar geldt dat het tekort niet op mag lopen boven de f 250.000,-. Het aantal bezoekers moet minimaal 40.000 zijn. Over ruim twee jaar zal de situatie dan opnieuw worden bekeken. De woordvoerster denkt dat geruchten over een mogelijke sluiting van het zwembad zijn ontstaan door de discus sie over de locatie van de skatebaan in de raadsvergadering van vorige week maandag. Een aantal politieke partijen vond het parkeerterrein bij Het Baafje geschikter dan de locatie aan De Omloop, waar uiteindelijk voor werd gekozen. Mevrouw Van Voorst: „De gemeente vindt het niet verstandig om iets te gaan plannen op een plek waar waarvan de toekomst nog Onzeker is." Van planne voor woningbouw is zeker nog geen sprake, aldus de woordvoer ster. HEILOO - De bewoners van de straten rond winkelcentrum 't Loo hebben een bezwaarschrift ingediend bij de ge meente. Zij protesteren tegen het voor- gestélde linksafverbod op de Ker kelaan richting Willibrordusweg. De gemeente wil met deze maatregel de verkeersdruk op dé Kerkelaan vermin deren. De bewoners van de Spoorlaan, Torenlaan, Droonecampstraat, Gouwe Boom, Vinkenbaan en Noorder geeststraat zijn echter bang dat hier door het verkeer in hun straten alleen maar toe zal nemen. Ze vinden het jammer dat er geen gedegen verkeerscirculatieplan is, waarin het bestemmingsverkeer recent is nagegaan en 'gewogen'. Ze zijn van mening dat alternatieve routes als Torenlaan en Van Aostastraat niet berekend zijn op een extra toevloed van automobilisten die een plaatsje zoeken op een van de parkeerterreinen rond 't Loo, en zeker niet voor het zware bevoorradingsverkeer. De bezwaarmakers vragen het college de verkeersmaatregel 'te heroverwe gen, in te trekken en vervolgens snel te vergeten'. Het ziet er naar uit dat hun protesten voorlopig tevergeefs zijn, want volgens woordvoerder Ch. van Voorst worden de ingediende bezwaarschriften over het linksafverbod niet ontvankelijk verklaard. „Bij de maatregel op de Kerkelaan gaat het om een voorlopig besluit, een proef die een jaar gaat duren. De bezwaren die nu ingediend zijn zullen, als er een definitief besluit genomen moet worden, dan worden meegewogen als 'zienswijze'. Mocht het tot een definitief besluit komen, dan kan daartegen officieel bezwaar Worden gemaakt. De gemeente vraagt de bezwaarmakers dan of zij hun pro test willen handhaven." 3eesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Vinkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 15 februari a.s. BukBuk Zaal open: 19.00 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte LOODGIETERSBEDRiJF DE JONG Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen Tel. 072 5333466 24-uurs service Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072. - 533 19 97 MAICEtVtttZiHettirMGEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 HEILOO - Na het doorslaande succes van januari kunnen danslustigen nog eenmaal met de voetjes van de vloer en wel op zondagmiddag 23 februari. In de unieke ambiance van restaurant Klein Varnebroek aan de Omloop in Heiloo wordt er gedanst tussen 15.00 en 17.30 uur. Geen house, geen popmuziek, maar lekker swingen op herkenbare live jazzmuziek, sfeervol gebracht door het nog immer onvolprezen Eastside Com bo onder leiding van Jan van Weelden. En niet zomaar dansen, nee, een heus dansant-aperitive bij candlelight. Gezelligheid bij voorbaat verzekerd, helemaal als u weet dat u danst voor een goed doel. De opbrengst van deze middag is namelijk bestemd voor de Stichting Cliniclowns, een organisatie die clowns inzet in kinderziekenhuizen in Nederland om de jeugdige patiëntjes aldaar wat op te vrolijken. Kaarten voor wat belooft een swingen de middag te worden zijn vanaf heden verkrijgbaar bij boekhandel Bruna- Avis in het Stationscentrum of via Klaas Koomen, die te bereiken is op tel. 072-5333358. Voetjes van de vloer op de jazzy klanken van het Eastside Combo. HEILOO - Elf bewoners van de Geestakker hebben een brief gestuurd aan het college van burgemeester en wethouders. Zij vragen de gemeente af te zien van de voorgenomen kap van zeven haagbeuken in hun straat. Deze bomen zouden verwijderd moeten wor den in verband met klachten uit de buurt en technische redenen. De bewo ners keken hier vreemd van op. Volgens woordvoerder Peter Meijers is er welgeteld één klacht ingediend: „Een van de buren vond het wat te donker worden in de straat." Volgens Meijers is het kappen van de bomen doodzonde. „De Geestakker biedt door deze bomen in de zomer juist een prachtige, groene aanblik. Die wordt ernstig verstoord als de helft van de bomen verdwijnt." Volgens Ilse Plasmeijer, hoofd afdeling Groen en Landschap van de gemeente, is het grootste probleem de in elkaar groeiende kruinen. „Als de kruinen in elkaar groeien, gaan de bomen echt dood. Ze zijn niet geplant om een haag te vormen, ook al heten ze haagbeuk. Ze zijn afgelopen voorjaar al eens flink gesnoeid, maar om en om kappen is toch echt nodig." Volgens Peter Meijers valt het allemaal wel mee. „Het duurt nog wel even voordat bij de meeste bomen de krui nen in elkaar groeien. En afgezien daarvan vinden wij het een slechte reden voor het kappen van zeven, gezonde bomen." In hun schrijven vra gen de bewoners van de Geestakker dan ook om het besluit terug te draai en. Zij beseffen dat een poging om langs juridische weg het plan te blokke ren weinig kans van slagen heeft. „Omdat in de groenste gemeente van Europa voor het kappen van bomen geen kapvergunning nodig is," aldus Peter Meijers. In een brief aan de bewoners heeft de gemeente inmiddels laten weten de haagbeuken aan de zuidkant van de straat voorlopig met rust te laten. Vier bomen aan de noordzijde worden wel volgens plan omgezaagd. Maar de bewoners kunnen ook voor dit voorstel geen begrip opbrengen. Volgens Meijers heeft de gemeente nog steeds geen steekhoudende argumenten aan gevoerd voor de voorgenomen kap. „De gemeente is kennelijk niet geïnte resseerd in de argumenten van de bewoners van de straat want die zijn niet gevraagd om hun mening te geven," aldus Meijers. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. MAKELAAR Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur In ons bezit zijn. Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) F* Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens ai uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1