J>U j Drukkerij post bv Ontwerp-Besluiten Wet milieubeheer Voortaan wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Goedkeuring 5e uitwerking "Zuid-Oost II" Maatregelen bestrijding hondenoverlast? Wekelijkse openstelling gemeentewerkplaats Woon-Zorgloket in Heiloo Installatie nieuwe waarnemend burgemeester PAGINA 4 UITKIJKPOST - 12 FEBRUARI G HEILOO De gemeente Heiloo heeft met ingang van 1 januari een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is voortaan iedere I.Ö0 uur geoper ^NTe Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt donderdag 20 februari a.s. de volgende hoor- zitingen voor de behandeling van bij het col lege van burgemeester en wethouders inge diende bezwaarschriften: 20.00 uur Bezwaarschrift tegen weigering bouwvergunning voor vergroten van bedrijfsruimte Handelsweg 3; 20.30 uur Bezwaarschrift tegen weigering bouwvergunning en weigering toepassing artikel 19 WRO voor bouw tweede bedrijfspand Sauna, Westerweg 393; 21.00 uur Bezwaarschrift tegen verleende bouwvergunning woningen Hildebrandhof. De hoorzittingen worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeerterrein). De hoorzittingen zijn openbaar en alle belanghebbenden worden in eikaars tegen-, woordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan, indien daartoe bijzondere redenen aanwezig zijn, worden besloten de zitting in beslotenheid te houden en het horen afzonderlijk te doen plaatsvinden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover om gewichtige redenen geen geheimhouding geboden is, op werk dagen gedurende kantooruren ter inzage bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeentehuis, tel. 072 - 531 31 20. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De eerstvolgende vergadering van de commissie wordt gehouden op maandag 17 maart a.s. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekenddat zij voornemenzijn om op de hieronder vermelde aanvragen om een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu: - Ruud van Haneghem B.V., Vennewatersweg 17, 1852 PT te Heiloo, voor het in werking hebben van een tuin- technisch adviesbureau, uitvoering hove niersbedrijf en verkoop van accessoires, gelegen op het perceel Vennewatersweg 17, 1852 PT te Heiloo. - P. Ranzijn (Restaurant op camping "Klein Varnebroek"), De Omloop 22, 1852 RJ te Heiloo, voor het veranderen van een res taurant en voor het in werking hebben na die verandering van die onderdelen van de inrichting, waarmee de verandering samenhangt, gelegen op het perceel De Omloop 22, 1852 RJ te Heiloo. De aanvragen, de ontwerpbesluiten en ande re op de zaak betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, Milieu, kamer 110 en wel van donderdag 13 februari tot en met donderdag 13 maart 1997. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur. Ook liggen de stukken ter inzage op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdag avonden van 14 februari tot en met vrijdag 7 maart 1997 tussen 18.00 en 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (Milieu) kosteloos een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs wor den verkregen. Na 13 maart 1997 kunnen de stukken tot het einde van de termijn, waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (Milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt kan gelijktijdig in de brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken bekend, dat zij bij besluit van 14 janu ari 1997, nr. 96-714396 goedkeuring hebben verleend aan het besluit van 12 november 1996 van burgemeester en wethouders van Heiloo tot vaststelling van de 5e uitwerking van het bestemmingsplan "Zuid-Oost 11" (uit werking ten behoeve van de bouw van het appartementengebouw "De Vlieger"). Tegen het besluit van Gedeputeerde Staten kunnen belanghebbenden met ingang van 13 februari 1997 gedurende zes weken beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Dit besluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist vermelde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorzie ning bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk geval het besluit niet in werking treedt voordat op dat verzoek is beslist. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting tot gedachtewisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kun nen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisse len met het bevoegd gezag, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Op verzoek van verschillende inwoners van Heiloo vindt u hier nogmaals de maatregelen voer de bestrijding van hondenoverlast. Nog niet iedereen houdt zich aan deze regels en dat moet natuurlijk wel. In Heiloo zijn gebieden aangewezen waar honden mogen loslopen en waar de honden poep niet opgeruimd hoeft te worden. Verder geldt er in Heiloo een opruim plicht en een aanlijngebod. m Maatregelen De maatregelen ter bestrijding van de hon denoverlast zijn de volgende: - met uitzondering van de losloopgebieden moeten honden aangelijnd zijn; - in heel Heiloo, behalve in de losloop gebieden, is de hondenbezitter verplicht de uitwerpselen op te ruimen; - er zijn losloopgebieden aangewezen waar honden hun behoefte mogen doen; - hondenbezitter moeten hondenbelasting betalen en de honden moeten een hondenpenning dragen; - de hondenbezitter moet een opruimmiddel bij zich dragen, waarmee hij/zij eventuele "ongelukjes" kan opruimen; - er staan in Heiloo speciale afvalbakken waarin de hondenpoep gedeponeerd kan worden: de zgn. drollinette; - het is de taak van de milieuwachter door voorlichting de overlast te beperken en te controleren of de maatregelen worden nageleefd. Bedoeling is met deze maatregelen een einde te maken aan de hondenoverlast in ons dorp. Want laten we eerlijk zijn: hondenpoep op trottoirs, wandelpaden en dergelijke is ronduit vies en loslopende honden kunnen een gevaar opleveren. Het is van belang dat de mentaliteit en het gedrag van de hondenbezit ter verandert. Een kwestie van mentaliteit en houding, maar soms ook gemakzucht. Een intensieve controle op de naleving is een noodzaak. Naast een stukje sociale controle, waan/oor wij allen de verantwoording dragen, wordt de controle op het naleven van de maatregelen uitgevoerd door de politie, de boswachter van Natuurmonumenten en de gemeentelijk milieu-ambtenaar. Zonodig zullen zij van de overtreding proces verbaal opmaken en krijgt de overtreder een boete. Er wordt opgetreden tegen de hondenbezitter die: - de hond niet aangelijnd heeft buiten de losloopgebieden; - de hond zijn behoefte laat doen op niet toegestane plaatsen en de hondenpoep vervolgens niet opruimt; - tijdens de wandeling met de hond geen deugdelijk opruimmiddel bij zich heeft om de hondenpoep op te ruimen in geval van "ongelukjes"; - voor de hond geen hondenpenning heeft. De gemeentelijke werkplaats aan het Rosendaal gaat per 1 juli a.s. iedere zaterdag open. Bedoeling was dat de werkplaats vanaf 1 januari jl. ook iedere vrijdagmiddag geo pend zou zijn. Dit staat ook als zodanig aan gegeven op de afvalkalender van dit jaar. Helaas is deze vrijdagmiddagopenstelling tot een nader te bepalen tijdstip nog niet gere geld. Wij informeren u zodra het definitieve tijdstip hiervan bekend is. Openingstijden De gemeentewerkplaats is van maandag tot en met vrijdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Op vrijdag is de werkplaats tot nader bericht geopend van 08.00 tot 12.00 uur. Ook is de werkplaats geopend op de zaterdag ochtend tijdens de oneven weken van 09.00 tot 12.00 uur. De eerstvolgende zaterdagoch tendopenstelling is op 15 februari a.s. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de werkplaats, tel. 072 - 533 68 80. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Binnenhof 10, C.J. Beerepoot - plaatsen dakkapel; Tuinenhof 21, P.M. Twisk - oprichten woonhuis; Bayershoffweg 46, A.T.M. Verberne - vergro ten dakkapel; Bosvaren 7, P.C.D. Kraakman - vergroten woonhuis; De Loet 1Zorgcentrum "De Loet" - verande ren verzorgingshuis; Nijverheidsweg (tussen Warmoezierslaan en IJpesteinerlaan), Zeeman Vast goed - oprichten kantoorruimte/maatschap pelijke doeleinden; Holleweg 121, H. Laurenssen - vergroten woonhuis. Vanaf B januari 1997 kunnen inwo ners van Heiloo met vragen over Wet Voorzieningen Gehandicapten dagverzorging thuiszorgactiviteiten warme maaltijdvoorziening alarmeringssysteem plaatsing in zorgcentra 'De Loet' of 'Gverkerck' plaatsing in een verpleeghuis indicatie koppelwoningen terecht bij het Woon-Zorgloket in het gemeentehuis. Het loket is van maandag tot en met vrijdag geopend van 08.00 tot 12.30 uur en telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur. Het tele foonnummer is 072 - 531 31 84. Na kantoortijd kunt u op dit num mer een boodschap inspreken. U wordt dan de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen In geval van nood met betrekking tot de Regionale Thuiszorg kunt u buiten de reguliere openingstijden van het Woon-Zorgloket bellen met nummer 072 - 512 71 27. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Met ingang van 16 februari a.s. is de heer A.H. den Boon benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Heiloo. Op maandag 17 februari a.s. vindt zijn installatie plaats tijdens een buitengewo ne raadsvergadering voor genodigden, die wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. Aansluitend bestaat vanaf 21.00 uur de mogelijkheid kennis te maken met de heer en mevrouw Den Boon in de bovenhal van het gemeentehuis. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; De Sonneveld 114, IJ. Kruithof - vergroten woonhuis; Westerweg 141, F.R. Versterre - vergroten woonhuis met kantoorruimte; Westerweg 84, IJ. van Steeg - vergroten woonhuis; Termijen 44, E. Koster - vergroten woon huis. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en op maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: - Kennemerstraatweg 464, Psychiatrisch Centrum Willibrord - slopen gebouw Vincentius; - Kennemerstraatweg 464, Psychiatrisch Centrum Willibrord - slopen gebouw Cornelius; Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 en op maan dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Zie voor evt. bezwaren de tekst bij verleende bouwvergunningen/meldingen. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 531313 Informatierubriek y

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4