Handballers verliezen punt Fons Melis kwart eeuw voor de klas De Egmonden Inbrekersgilde actief Concert Multatuli Kwartet Huisje, boompje, beestje Foresters onderuit Senioren A 'Senic/itea Bouwbedrijf Gebr. Apeldoorn is erkend hoofdaannemer P 0 L I T I PAGINA 8 Watergymnastiek met begeleiding Ongevallen en Ouderen Spreekuur belastingdienst Tendenz in de vakantie Dia-lezing Griekenland Muziek dansschool 06-11 072- 5122222 Stille Omgang Belasting invullen Lezing Peter Tomson Sans Atout Fons Melis leest een passage voor uitOnderwijzersleven HEILOO - Vorige week werd hij 49 jaar. Morgen viert hij zijn 25-jarig jubi leum op de St. Radboudschool, samen met 'zijn' kinderen en de collega's. Fons Melis kijkt terug op een kwart eeuw van zijn leven. „Toen ik aan mijn vrienden vertelde dat ik naar Heiloo ging, keken ze wel even raar op. Heiloo? Dat is toch een of ander met kranten dichtgeplakt gat in het hoge noorden, vroegen ze me." En eigenlijk dacht-ie dat zelf ook. Maar toen hij voordat het schooljaar begon alvast op zoek ging naar kamers, zag hij dat Heiloo eigenlijk in een bijzonder gevarieerde omgeving lag. „Ik ben geboren in Tilburg, maar gro tendeels in Den Haag opgegroeid. Met mijn diploma van de pedagogische aca demie, dat il^ in 1971 haalde, kon ik heel makkelijk aan een baan komen. Er was in die tijd een groot tekort aan leer krachten, ze belden je bijna tjiuis op om je een baan aan te bieden." Hij weet nog heel goed dat hij ging sol liciteren bij de St. Radboudschool. „Ik ging met de trein naar Heiloo en vanaf het station vervolgens lopend naar het Slimpad, door het gemeentebosje. Ik dacht echt dat ik op weg was naar een boerderij, dat idee zat gewoon in mijn hoofd." Het gesprek met schoolhoofd Van der Hulst verliep goed en de zaak was snel beklonken. „Het eerste jaar dat ik in Heiloo woon de, op kamers aan de Westerweg, was het erg wennen, dat moet ik eerlijk zeg gen. Gewend aan de stad, vond ik dat er in het dorp maar weinig te doen was. Ik ging dus elk weekend naar huis. Na mijn schoolwerk volgde ik 's avonds een tekencursus in Alkmaar." Na dat eerste jaar besloot Fons Melis het nog een jaartje aan te zien. „En toen kwam er een nieuwe onderwijzeres, uit Soest. Zij werd later mijn vrouw." Zes jaar werkten ze samen op de St. Radboudschool, totdat er kinderen kwamen. Ook al was Heiloo in die tijd nog maar een klein dorp, er waren maar liefst negenentwintig kleuter- en lagere scho len en nog eens drie voor voortgezet onderwijs. Vanaf 1984, bij de invoering van de basisschool, werd dat aantal teruggebracht tot ongeveer elf. Onderwijs verveelt nooit „Er is heel wat veranderd in al die jaren. Ik ben in '77 weer gaan studeren voor een mo-akte pedagogiek, richting onderwijskunde. Eigenlijk wilde ik het liefst de orthopedagogische kant op. Dat was in de tijd dat de onderwijsbe geleidingsdiensten (obd's) kwamen. Scholen moesten school-werkplannen maken, met precies geformuleerde doelen en subdoelen. Dat was echt ver schrikkelijk. Voor menig schoolhoofd een probleem!" Fons zag de komst van de basisschool positief tegemoet. „Een van de elemen ten daarvan was zorgverbreding, 'samen naar school', en eigenlijk ben ik daar nog steeds actief mee bezig als IB'er, interne begeleider. Ik besteed een aantal uren per week aan de onder steuning van collega's. Ook heb ik inmiddels een leerlingen-volgsysteem opgezet. Verder overleg ik veel met col lega's, volg cursussen, noem maar op. 'Meneer' Melis, zoals de kinderen hem noemen, omschrijft zichzelf als 'nieuws gierig'. „Ik heb een brede belangstel ling. Ik lees graag en heb me verdiept in de filosofie, psychologie, literatuur, ik h,ou van kunst, klassieke en moderne muziek. Ik vind dat je je moet blijven ontwikkelen, dat houdt je levendig." HEILOO - Gymmen in het water is goed voor pijnlijke en verstijfde spie ren en ook nog eens heerlijk ontspan nend. Dat kan op vrijdagmorgen in zwembad Loos van 11.30 tot 12.00 uur. Een instructrice zorgt voor een goede begeleiding, daarnaast zijn er vrijwillig sters om diegenen die de zwemkunst niet machtig zijn te helpen. Na de watergymnastiek is er nog wat tijd over voor het bubbelbad, waarna je je weer als herboren voelt. Lijkt dit u wat, neem dan contact op met mevrouw P. Horsting, tel. 072- 5338319. De kosten zijn f 3,50 per week. De watergym is alleen bedoeld voor Heilooërs. HEILOO - Uit onderzoek is gebleken dat met het stijgen van de leeftijd het risico op een ongeval met ernstige afloop toeneemt. In een onlangs ver schenen rapport van de Stichting Consument en Veiligheid met als titel Ongevallen bij ouderen' is te lezen dat van de 2200 dodelijke ongevallen die in Nederland plaatsvinden in de privé- sfeer het in 1740 gevallen personen van 55 jaar en ouder betreft. Daarnaast worden 30.000 ouderen als gevolg van een privé-ongeval in een ziekenhuis opgenomen en 86.000 ouderen polikli nisch behandeld. De grootste boosdoe ners zijn val-ongevallen. Het nemen van preventieve maatrege len ter voorkoming van ongelukken kan daarom van grote betekenis zijn voor ouderen. Dit kunnen maatregelen, zijn die 'gewoonten' betreffen, maar ook zaken die met de inrichting van het huis en het gebruik van apparaten samenhangen. Om ouderen te informeren over deze risico's start in Heiloo binnenkort een minicursus .onder de naam 'Veiligheid in en om huis'. Naast een toelichting op gevaarlijke situaties ontvangen de deel nemers aan deze cursus een controle lijst waarmee het eigen huis bekeken kan worden op onveilige plekken en gebruiksvoorwerpen. Tevens wordt in deze cursus aandacht besteed aan het tegengaan van inbraak. Iedereen van 55 jaar of ouder wordt uitgenodigd aan deze cursus deel te nemen op 6 en 13 maart van 13.30 uur tot 16.00 uur. De cursus wordt gegeven in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. De toegang voor deze cursus is vrij. Opgave en informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. HEILOO - Medewerkers van de belas tingdienst houden op maandag 17 en dinsdag 18 maart van 13.00 tot 16.00 uur spreekuur in 't Trefpunt. Wie moei lijkheden heeft met het invullen van de belastingaangifte, kan hier terecht voor hulp. Wel moet u van tevoren een afspraak maken met dê belastingdienst, tel. Ö72-5271108. Wanneer u naar het spreekuur gaat, is het belangrijk dat u uw sofinummer bij de hand heeft. Dit staat vermeld op uw aangiftebiljet. Verder moet u alle gege vens meenemen zoals jaaropgaven loon, pensioen en uitkeringen zoals AOW, AAW, ZW, WAO en WW. Denkt u ook aan de mogelijkheid van aftrekposten zoals betaalde rentes, nota's van artsen, specialisten, apothe kers, dieetvoorschriften (ook de verkla ring van de arts) met dieetlijst, poli(blad) lijfrente en alles wat u verder van belang acht om aftrek te krijgen. U moet wel de originele stukken meenemen. Dit spreekuur is alleen bedoeld voor hen die niet in staat zijn zelf naar de belastingdienst te komen. Bovendien kunt u ook telefonisch informatie krij gen voor details van uw aangifte als u het verder wel alleen af kunt. Daarvoor is er de belastingtelefoon, 06-0543. Dit nummer is gratis. HEILOO - Je hebt er lang op moeten wachten, maar het is weer zover: vakan tie. Reden voor Tendenz-om eens extra uit te pakken met twee speciale activi teiten. Op dinsdag 25 februari is er skaten. In de grote zaal met veel rap- en alterna tieve muziek. Tendenz probeert een quarterpipe en een grindpipe te rege len. Je bent welkom van 14.30 tot 17.00 uur. Woensdagavond 26 februari is er muziek-bingo. Jouw hitkennis zal op de proef gesteld worden als je mee doet. Want in plaats van cijfers hoor je muziekfragmenten die je moet weg strepen. De muziek-bingo is er van 19.00 tot 21.00 uur. En dan is Tendenz natuurlijk nog op de gewone tijden open: vrijdagavond van 20.00 tot 23.00 uur, zondag- en vrijdag middag van 14.30 tot 17.00 uur. Tendenz is er voor iedereen van 12 tot 15 jaar en is te vinden aan de Pastoor van Muijenweg 12. En dan toch vijfentwintig jaar op dezelfde school blijven, is dat niet een beetje tegenstrijdig? „Helemaal niet. Het feit dat ik zo lang op dezelfde school ben gebleven, wil gewoon zeg gen dat ik het daar erg haar mijn zin heb. Het klimaat is er goed, ik heb leuke collega's. En onderwijs geven verveelt nooit. Je werkt elk jaar met andere kinderen en daarnaast heb je een grote mate van vrijheid." Vaak wordt beweerd dat de kinderen van nu heel anders zijn dan die van vroeger. „Kijk, het hele leven is veran derd. Kinderen ontwikkelen zich nog steeds hetzelfde, maar we leven nu wel in een heel andere tijd. Een snelle, onrustige tijd. De kinderen van tegen woordig hebben een druk leven, naast school doen ze nog zoveel andere din gen. De kinderen die ik nu in de klas heb, zijn de kinderen van een jongere generatie dan waar ik van ben. Ik heb nu weieens kinderen van oud-leerlin gen in de klas. Dan merk je dat je ouder wordt. Het verschil wordt vanzelf gro ter. Maar ik vind dat ik aardig veel van ze kan hebben. Over het vak van onderwijzer, tegen woordig leraar basisschool, raak je nooit uitgepraat. Om dat te illustreren trekt Fons een boek uit de kast. De titel is Onderwijzersleven, een bundel inter views met (oud)onderwijzers en onder wijzeressen. Een feest der herkenning dus. Terwijl hij een stukje voorleest, lijkt het even of hij voor de klas zit. Voorlezen doet-ie graag. Naast de boe ken van Roald Dahl, Jacques Vriens, Paul van Loon en Willem Wilmink zijn ook de boèkjes van Wipneus en Pim favoriet. „Ik lees ze graag voor, vooral in het begin van groep 4. Ik ken ze bijna uit mijn hoofd, dus fantaseer ik er vaak wat bij. De boekjes zijn al heel oud, maar ze doen het nog altijd goed in groep in groep 4. En in de loop der jaren zie ik steeds meer Wipneus en Pimmen in de bibliotheek, dus dat zit wel snor," besluit hij lachend. ALKMAAR - De Volksuniversiteit Alkmaar organiseert op vrijdag 21 februari om 20.00 uur in de Vrijheidskerk aan de Hobbemalaan een dia-klankbeeld over Griekenland. De presentatie wordt verzorgd door Paul Peters en Laurien van der Vaart. De titel is Griekenland te voet. Het is een verslag van een unieke, 1100 kilometer lange tocht door de Peloponnesos naar de Albaneze grens in twee maanden tijd, waarbij de natuur en historie alle aandacht krijgen in beeld en muziek. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt f 7,50. HEILOO - Het eerste team van Foresters handbal heeft afgelopen zon dag een kostbaar puntje verloren tegen de dames van de Blinkert uit Haarlem. Beide teams begonnen goed aan de wedstrijd. Er werd snel gespeeld en tot de stand 2-3 werd er om en om ges coord. Daarna liep de Blinkert uit naar een 2-6 voorsprong. Door alle zeilen bij te zetten kon Foresters nog terugkomen tot een 5-6 ruststand. Er werd slordig gespeeld en de kansen werden niet benut. Na de rust leken de Heilooërs de wedstrijd naar hun hand te zetten. Ze liepen uit naar een 10-7 voorsprong. Alle Foresters supporters dachten dat er nu geen probleem meer zou zijn. Niets was echter minder waar. De Blinkert zette de eindsprint in en bij het eindsignaal was de stand 12-12. Dit kan wel eens een heel duur puntje zijn. Doelpunten werden gemaakt door Christi Vergeer (5), Sandra van Tiel (3), Mariëlle de Winter (2), Maaike Dingerdis en Linda Leine. Dames 2 trad aan tegen een incompleet Alcmaria Victrix. Uit het verloop van de wedstrijd bleek weer eens h'oe moei lijk het spelen is tegen vijf tegenstan ders. Alcmaria nam een 3-5 voorsprong. Foresters speelde waarschijnlijk haar slechtste wedstrijd van het seizoen. Dat de wedstrijd uiteindelijk toch nog goed voor Foresters afliep, was voor een heel groot deel te danken aan keepster Marja van Arenthals. Buiten het feit dat ze goed stond te keepen, stopte ze ook nog twee penalty's. De 8-6 over winning van de Foresters dames is waarschijnlijk genoeg" om in de derde klasse te blijven. Spannende pot De A-jeugd speelde een goede wed strijd. Zij traden aan tegen VZV, dat op de tweede plaats staat. De Foresters meiden hadden dit seizoen nog maar één keer gewonnen. Het was een span nende pot. De meiden uit Heiloo ble ven prima partij geven. Zij namen zelfs een voorsprong van drie doelpunten, maar trokken uiteindelijk toch weer aan het kortste eind. In de laatste minuut wist VZV de overwinning in de wacht te slepen. Het Foresters team liet echter zien dat je ook van verliezen heel veel kunt leren. Ze komen eraan. HEILOO - Elke muziekschool heeft z'n specialiteit. Er zijn scholen erg bekend om bijvoorbeeld de afdeling strijkers, violisten en cellisten. Andere hebben een naam op het gebied van piano of dwarsfluit. De Muziekschool Heiloo is bekend door het brede aanbod. Dat aanbod heeft alleen bestaansrecht als er vol doende leerlingen zijn. Voor een school in een gemeente als Heiloo is er een ruim aanbod in de kleine instrumenten. Daaronder valt het vak trompet. Morgenavond, donderdag 20 februari, komen de trompettisten (leerlingen van Frank Anepool) voor het voetlicht, samen met piano-leerlingen van Wim Madderom. U zult kunnen horen dat trompet niet per definitie erg schel en hard klinkt. De leerlingen hebben een mooie toon en daar gaat het in de eer ste plaats om bij het bespelen van elk instrument. Woensdag 5 maart, dus na de krokusva kantie, is er een gitaar-speelavond. De beide gitaristen, Peter Broersen en Peter Duinmeijer, laten hun leerlingen optreden. De speelavonden beginnen altijd om half acht en de toegang is gra tis. U bent hartelijk welkom. HEILOO EGMOND - Tijdens een bijeenkomst met het gehele personeel is op 13 februari het certificaat De Erkende Hoofdaannemer uitgereikt aan Bouwbedrijf Gebr. Apeldoorn b.v. in Egmond-Binnen. Slechts 25 bouwbe drijven in Nederland ontvingen eerder dit predikaat. Gebr. Apeldoorn behoort nu dus tot een select gezel schap van aannemers. Het bouwbedrijf heeft dit certificaat behaald om de klant een een kwali- teitsprodukt aan te bieden. Ook het zusterbedrijf Neuteboom in Heemskerk heeft dit certificaat ontvan gen. De stichting 'De Erkende Hoofdaannemer' geeft dit certificaat af aan uitvoerende bouwbedrijven die voldoen aan hoge kwaliteitseisen op verschillende terreinen van het onder nemersschap. De erkenningsregeling bevat 80 eisen en is voor het bouwbe drijf een alternatief voor ISO-9000. Een certificeringsinstelling heeft het bedrijf doorgelicht en zal jaarlijks toet sen of aan de eisen wordt voldaan. De erkenningsregeling onderscheidt zich van andere regelingen door het hoge niveau en de wijze van voorberei ding. Bouwbedrijf Gebr. Apeldoorn heeft de afgelopen twee jaar het kwali teitsprogramma Erkenning doorlopen. Dit kwaliteitsprogramma wordt ver zorgd door het Kwaliteitscentrum van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (NVOB) en bereidt zeer gedegen het gewenst kwaliteitsniveau voor. Het bouwbedrijf is sinds 1905 gevestigd in Egmond-Binnen en richt zich op een breed scala aan nieuwbouw-, verbouw en renovatieprojecten in de burgelijke HEILOO - Op zondag 23 februari speeJt in de Witte Kerk het Multatuli Kwartet uit Den Haag, dat bestaat uit Paul Eggen 'en Heieen Kuiper, viool, Hedw ig Smulders, altviool en Frank de Gee, cello. Vóór de pauze vermeldt het program ma het kwartet in a-klein, opus 13 van Felix Mendelssohn en van de heden daagse Poolse componist Henryk Górecki het kwartet nr.l (Already it is dusk). Na de pauze wordt het enige kwartet van Maurice Ravel gespeeld, een jeugdwerk, dat niettemin bekend staat als een meesterwerk uit de kwart etliteratuur van onze eeuw. De leden van het in 1993 opgerichte Multatuli Kwartet kennen elkaar van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, waar zij allen zijn afgestudeerd. Veel concerten als kwartet, spelen in andere ensembles, optreden voor radio en tv, cd-opnamen maken, het behalen van eerste prijzen op concoursen en dat alles in binnen- en buitenland, kortom, het Multatuli Kwartet kent alle facet ten van het grote succes. Ook in 1995 trad het viertal hier al op en dit is een mooie kans opnieuw van hun spel te genieten. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 12,50, voor 65+ en CJP geldt een prijs van f 10,-. Telefonisch kan worden gereserveerd via de nummers 072-5334804, 5332598, 5335852 of 5331536. Het Multatuli Kwartet speelt in de Witte Kerk. en utiliteitsbouw. Opdrachtgevers zijn zowel particulieren als woningbouw corporaties, bedrijven en gemeenten. De directie wordt gevormd door Gert- Jan Apeldoorn (algemeen directeur) en Nico Apeldoorn (financieel directeur). De hoofduitvoerder is Jos Apeldoorn. De leiding en medewerkers van Bouwbedrijf Gebr. Apeldoorn zijn zeer verheugd over dit resultaat. Er is door eenieder hard gewerkt aan het halen van het vereiste niveau. Teamwork en klantgericht werken staan daarbij hoog in het vaandel. EGMOND - Zoals in voorgaande jaren wordt in maart herdacht dat 1345 het Mirakel in Amsterdam plaatsvond. Ieder jaar lopen duizenden mensen de nachtelijke voettocht ter ere van het Heilig Sacrament. Dit jaar valt de Stille Omgang in de nacht van 15 op 16 maart. Ook vanuit Egmond wordt weer een bustocht geor ganiseerd. Deze vertrekt vanuit Egmond aan Zee om 22.00 uur, bij de roomskatholieke kerk in Emond aan den Hoef om 22.15 uur, via Rinnegom naar Egmond-Binnen. Na een kort lof om 22.30 uur in de St. Adelbertuskerk in Egmond-Binnen gaat de bus naar Amsterdam, met een eucharistieviering om 24.00 uur in de Papegaai. Celebrant aldaar is monseig neur Punt. Koorleden uit de Egmonden verlenen hun medewerking. Na de mis wordt dan de Stille Omgang gelopen. De intentie van dit jaar is 'Om een vei lige wereld, waarin kinderen zich thuis voelen'. Opgeven voor deze tocht kan bij mevrouw Idema tel. 072-5061861, dia ken Oud 072-5064130, mevrouw Sentveld tel. 072-5064260 en Th. de Groot tel. 072-5063925. De kosten bedragen f 15,-. 1 HEILOO - Het nieuwe jaar is al weer bijna twee maanden oud en dat bete kent dat de gevreesde blauwe envelop van de belastingdienst weer bij een heleboel mensen in de bus gerold is. FNV-leden die hun formulieren door iemand van de bond willen laten invul len, kunnen zich telefonisch aanmelden op dinsdag 4 maart van 14.00 tot 16.000 uur en op donderdag 6 maart van 19.00 tot 21.00 uur. Het nummer is 072- 5332683. De volgende gegevens moet u dan bij de hand hebben: adres, tele foonnummer, postcode en huisnum mer, van welke bond u lid bent en welk biljet ingevuld moet worden. HEILOO - Binnenkort zal oud-plaats- genoot dr. Peter Tomson, hoogleraar Nieuwe Testament aan de Universiteit van Brussel, op twee avonden een lezing geven bij het Joods leerhuis. Het onderwerp is 'Hoe historisch is de Jezus over wie we in de bijbel lezen'. Dit is een onderwerp waarover de laat ste tijd veel wordt nagedacht en gepu bliceerd en waar ook dr. Tomson zich in zijn werk dagelijks mee bezig houdt. De avonden zijn op donderdag 6 maart in de Witte Kerk en 10 april in de zaal van de Gereformeerde Kerk (Noorder geest). Beide avonden zijn van 20.00- 22.00 uur. Kosten voor de twee avonden samen bedragen f 15,-. Iedereen die belang stelling heeft, is van harte welkom. Voor nadere inlichtingen en voor reser veren kunt u terecht bij Bert van Engen, tel. 072-5334948 of Ellie Verplanke tel. 0725-332726. HEILOO - Op 10 februari werd er getracht in te breken in een woning aan de Rector Frederiklaan. Dankzij het goede hang en sluitwerk is het bij een poging gebleven. Op een parkeerterrein in Mariënstein werd getracht een blauwe Opel Caravan te ontvreemden. Het slot van het linkerportier werd beschadigd. Het slot aan het rechterportier werd geheel weggenomen. Vorige week werd in een flink aantal woningen aan de Hoogeweg ingebro ken. In de meeste gevallen zag men kans binnen te komen door het force ren van het slot op de achterdeur. Een flink aantal goederen is gestolen, zoals kleding, beeld- en geluidsapparatuur en geld. Dankzij het goede hang- en sluit werk konden de onverlaten bij een aan tal huizen niet binnenkomen. Aan de Hoogeweg werd ook nog een perso nenauto opengebroken. Hieruit werd een videocamera ontvreemd. Ook in een woning aan de Gertooms Akker werd ingebroken. Het slot van de keukendeur werd vernield. De woonkamer werd doorzocht. Vermist worden een portemonnee met een geldbedrag en een fototoestel. Op 12 februari werd er in een woning aan De Rietvink ingebroken. De bewo ner van de woning werd wakker van gestommel in de woning. Toen hij op onderzoek uitging hoorde hij de schuif pui open en dicht gaan. Vervolgens hoorde hij een personenauto wegrij den. Uit de woning werd een rugtas en een portemonnee met een geldbedrag ontvreemd. Uit een afgesloten schuur van een woning aan Het Binnenhof werd een Honda motorfiets met het kenteken MH-27-JG gestolen. In een woning aan Het Brugstuk werd ingebroken. Door het forceren van een raam van de woonkamer werd toegang tot de woning verschaft. De gehele woning werd doorzocht en ontvreemd werden een dameshorloge, halsketting en een schakelarmband. Ook een woning aan de Zevenhuizer- laan kreeg ongewenst bezoek. Door het forceren van een deur werd toegang tot de woning verschaft. De gehele bene denverdieping werd doorzocht. In een woning aan de Bestevaerlaan werd ook ingebroken. Door de achter deur te forceren werd toegang ver schaft. De benedenverdieping werd doorzocht. Vermist wordt onder andere een portefeuille met bescheiden. In een woning aan de Zevenhuizerlaan werd ingebroken. Door het forceren van de achterdeur werd toegang tot de woning verschaft. De benedenverdie ping werd doorzocht. Een videorecorder werd meegenomen. Vanaf het Brugstuk werd een Kawasaki motor met kenteken MG-03-VN gestolen. Op de kruising Groot Barlaken-Laghe Weijdt vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak was dat er geen voorrang werd verleend. Een lichtmast werd beschadigd. Er was alleen materiële schade. Geen voorrang verleend Op de Kanaalweg verleende de bestuurder van een vrachtwagen bij het inhalen geen voorrang aan een achter hem rijdende reeds inhalende perso nenauto. Als gevolg hiervan moest de bestuurder van de personenauto uitwij ken. Hij raakte hierdoor in een slip en kwam tegen een lantaarnpaal tot stil stand. Er was alleen materiële schade. Op 15 februari werd op Het Hoekstuk de bestuurder van een personenauto gecontroleerd op het gebruik van alco hol. De man bleek alcohol gedronken te hebben. Proces-verbaal werd opge maakt. In een woning aan de Vinkenbaan werd ingebroken. Nadat eerst werd getracht de achterdeur van de woning te force ren werd, omdat dit niet lukte, een slaapkamerrraam geforceerd. De gehe le woning werd vervolgens doorzocht. Ontvreemd werd een geldbedrag. Op de Haesackerlaan werd in een per sonenauto ingebroken. Een portierslot werd geforceerd. Uit de auto werd de afstandsbediening van de autoradio en enkele cd's ontvreemd. Op de Zeecamplaan werd in een perso nenauto ingebroken. Een portierslot werd geforceerd. Uit de auto werd niets ontvreemd. Op 16 februari werd er in de bibliotheek aan Het Malevoort inge broken. Toegang werd verschaft door het ingooien van een raam. Ontvreemd werd een stereoinstallatie. Naar aanlei ding van deze inbraak werden enkele verdachten aangehouden. In een woning aan de Heerenweg werd getracht in te breken. De dader werd in zijn werkzaamheden gestoord door de hond die aansloeg. In Boekenstein werd geprobeerd in een bestelauto in te breken. Er werd getracht om een portierslot te forceren. De sloop van het huisje van Bertus Koning. HEILOO - Hij vond het niet nodig om de uiteindelijke sloop van zijn huisje aan de Oosterzij met eigen ogen te gaan bekijken. Bertus Koning (88) bleef liever thuis in zijn nieuwe woning in Ypestein. „De laatste drie, vier weken was er al niet veel meer aan bij mijn oude huis. Het was één grote mod derboel. Daar had ik niet veel zin in, om daar nog doorheen te gaan lopen." Bertus Koning woont al zijn hele leven in de buurt van de Oosterzijweg. Maar door de aanleg van de wijk Ypestein kwamen er woningen op de plaats waar vroeger zijn koeien liepen. Uiteindelijk werd zijn huisje als het ware opgeslokt door de nieuwbouw. Zelf woont hij nu ook in een nieuwbouwappartement. „Ik had best in m'n oude huisje willen blijven wonen, maar hier bevalt het me ook goed. Alles is nieuw, hè, dat is toch wel mooi." Bertus Koning heeft in ieder geval niet te klagen over belangstelling voor zijn persoon en zijn oude huisje. Al meer malen verscheen er een foto in de krant van de oprukkende nieuwbouw. Nu vindt hij het welletjes. „Ik heb al een paar keer in de krant gestaan. Voor mij hoeft dat allemaal niet zo nodig!" HEILOO - De eerste wedstrijd na de winterstop begon slecht voor de Foresters. Binnen zeven minuten stond het al 0-2 voor De Valken. Het bleef een wedstrijd omdat de Foresters met combinatie-voetbal en veel inzet tegen stand bood. Voor aanvang van deze wedstrijd calculeerde de aan het eind van dit seizoen vertrekkende trainer Bep Onclin een moeizaam middagje in. Met maar liefst vier niet-aanwezige basisspelers werd getracht het De Valken moeilijk te maken. De eerste helft werd ondanks het vaak leuke voetbal met een 1-4 achterstand afge sloten. Het enige doelpunt werd gescoord door Colin Wilvers die uit een penalty mocht aanleggen, doordat Jeroen Haanstra onderuit werd gehaald. Na rust werd het uit wederom een penalty 1-5, gescoord door Peter Bakker. Bijna iedereen om het veld dacht 'Het is over en uit voor Foresters' maar met een enorme veerkracht werd de stand omgebogen tot 3-5 met een doelpunt van Sander van Rijnsoever en een streep van Maurice Stoffers die van afstand uithaalde. Als de kansen die er de tweede helft waren ook nog eens benut hadden kunnen worden, had Foresters misschien nog wel gewonnen. Op basis van de eerste helft was dit wel onverdiend geweest maar... het had gekund. Een streep van Wilvers werd door keeper Frank Bleeker gekeerd en een kopbal van Iwan van der Velden kwam op de paal, diverse schietkansen wer den om zeep geholpen zodat de stand 3-5 was en bleef. Komende zondag is er een oefenwedstrijd tegen Alcmaria Victrix om 14.00 uur, zodat het wed strijdritme een beetje terug kan komen. Het tweede team onder leiding van Peter Keyzer won de lastige uitwed strijd tegen Always Forward met 1-4, zodat ze nu echt mee gaan doen om de eerste plaats. HEILOO - De uitslag van afgelopen maandag: A-lijn: 1. Lunsingh-Schouten 64.2, 2. ds. Bruyckere-de Waal 57.1, B- lijn: 1. fam. Mak 68.3, 2. ds. Rootjes- Roozen 57.9, C-lijn: l.Ravensloot- Gieles 59.2,2. Corlien Boersen en part ner 54.2, D-lijn: 1. mw. Poley en partner 60, 2. Lute-Nierop -Groot 55, E-lijn: 1. fam. Boelhouwer 58.8, 2. Roelofs- Bijman 54.6, F-lijn: 1. fam. Maas 59.9,2. fam. Keesen 57.8.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8