Milieugroepen tegen golfbaan i dT Padden weer op pad cn Het regent in de bieb... Blijspel 'Slippers' in De Beun t SILHOUET WELKOM VOOR INSPIRATIE Amels Makelaardij A P E L L A (072) 533 533 0 Redactieacquisitie en administratie J Drukkerij uitkijkpost bv 62e JAARGANG NO. 9 REKEN ILOO UWSBLAD VOO 26 FEBRUARI 1997 Eerste paal voor afdeling psychotherapie h mt Omdat geen twee ogen gelijk zijn JOHN MOEN J fL'cV* GOED GEZIEN nog 3 weken... Equipe Coiffures TE KOOP Lezing EHBO Herman Brood bij Inzet iSÉSi VAN DER BORDEN Nic, Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem SCHÓNG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Kennemerstraatweg 129 Heiloo Milieugroepen protesteren tegen aanleg golfbaan GeenWeekZnii derGeenWeek ZonderGeenW Lees het elke uieek In de Ultklikpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. CEES H AO HM AN G LOODGIETERS De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond^Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Namens het Overleg Natuur- en Milieugroepen Alkmaar e.o. heeft Milieu Contact Heiloo een brief gestuurd naar de commissie Grond gebiedszaken I. Hierin protesteren de milieugroeperingen tegen het plan om een golfbaan aan te leggen in de Oosterzijpolder. „Laat het bewuste weidegebied in de staat waarin het zich nu bevindt, zodat nog alle mogelijkheden open blijven voor het meest doelmatige ruimtege bruik. Er moet een integrale afweging gemaakt worden op lange termijn op basis van de schaarste aan ruimte," zo luidt de visie van Milieu Contact. De groep ageert tegen het plan van de Golf Country Club Heiloo om een 9- holes golfbaan aan te leggen in het wei degebied, dat omsloten wordt doof de Lagelaan, Oosterzijweg en de A9. De oppervlakte van de baan zou in eerste instantie ongeveer 35 hectare bedra gen, maar op den duur sluit de club een 18-holes baan niet uit. Die uitbreiding zou dan in zuidelijke richting moeten plaatsvinden, aan de andere kant van de Lagelaan, richting Limmen. Als de club erin zou slagen de grond hiervoor te bemachtigen, zou het plan in totaal 75 a 80 hectare beslaan. Milieu Contact betoogt dat de bouw grond in de omgeving van Heiloo zeer schaars is. „De problematiek van Alk maar komt richting Heiloo en heeft al geleid tot het afstaan van de Boe- kelermeer. Wethouder J. Wuijster laat geen gelegenheid voorbij gaan om op te merken dat Heiloo heel veel woning zoekenden heeft, terwijl de mogelijkhe den om te bouwen buitengewoon gering zijn," aldus woordvoerder Els Swart. „Het weidegebied, waar de golf- baan zou moeten komen, heeft nu een ALN-bestemming, Agrarische gebied met Landschappelijke en Natuurwaar den, en mag niet worden bebouwd. Is daar eenmaal een golfbaan aangelegd, dan is het onwaarschijnlijk dat die grond later voor andere doeleinden wordt gebruikt." Milieu Contact is bang dat, wanneer aan de oostkant van Heiloo een golf baan is aangelegd, het nu nog ongerep te weidegebied aan de westkant ge bruikt zal worden voor woningbouw. „Dat zou een rampzalige ontwikkeling zijn, sterker nog, een regelrechte, plaat selijke natuurramp!" Daarom pleit de milieugroep ervoor dat de mogelijkheden onderzocht moe ten worden voor verplaatsing van de huidige sportaccommodaties aan De Dors en Bayershoffweg, en in de toe komst misschien zelfs de Venne- watersweg, naar de Oosterzijpolder. „Op die manier ontstaat er ruimte om verder woningbouw te plegen op dezelfde wijze zoals dat nu bij de Egelshoek gaat plaatsvinden," aldus Swart. Geselecteerd publiek Afgezien van de woningbouw-proble- men, vraag Milieu Contact zich af of Heiloo wel behoefte heeft aan een golf baan. „Speelt het imago van de ge meente hier soms een rol? De gemeen te met het mooiste en meeste groen, de gemeente met het mooiste winkelcen trum? Er zijn in onze omgeving al tal loze golfbanen waar je naar toe kunt. Vijfhuizen, Zandvoort, Alkmaar, Heemskerk, Spaarnewoude, zes rond Amsterdam. Julianadörp, noem maar op." Daarbij komt nog dat een golf baan per definitie een gebied is waar relatief weinig menseii .per oppervlak te-eenheid kunnen vertoeven. „Is het nog wel verantwoord in het overvolle Noord-Holland om schaarse ruimte te bestemmen voor een vrijetijdsbeste ding waar slechts een geselecteerd publiek aan deelneemt?" Ook het extra verkeer dat de golfbaan zal aantrekken, baart de milieugroep zorgen. „De huidige infrastructuur is er helemaal niet op berekend. Op die golfbaan komen niet alleen de spelers, maar ook toeschouwers en bezoekers van partijen, lunches en diners. Hoe moet dat verkeer, bijvoorbeeld uit Alk maar, straks rijden. Via de Boekeler- meer en Ypestein, of over de al veel te drukke Kennemerstraatweg?" In haar brief doet Milieu Contact daar om een dringend beroep op de ge meente om bij de gedachtenwisseling over de golfbaan en daarmee impliciet de toekomstige leefbaarheid van Heiloo en omgeving bovengenoemde argumenten te betrekken en zwaar te HEILOO - Vanmiddag is de eerste paal de grond in gegaan voor de nieuwbouw van de afdeling Paulus van Psychia trisch Centrum Willibrord. Nu nog is de afdeling Paulus gevestigd in een voor oorlogs gebouw op het terrein aan de Kennemerstraatweg. Eind dit jaar zal de afdeling overgaan naar het nieuwe onderkomen dat gebouwd wordt op De Oosthoek, het terrein van Willibrord aan de Oosterzijweg in Limmen. De nieuwbouw van de afdeling Paulus heeft enige tijd op zich laten wachten. Al in 1990 is het verzoek om nieuw bouw bij het ministerie ingediend. In 1992 is de vergunning uiteindelijk ver leend. Na een viertal jaren van voorbe reidingen is nu de eerste paal geslagen. De bouw zal worden uitgevoerd door aannemer VBK uit Schagen. De afdeling Paulus is een afdeling voor klinische psychotherapie van PC Willibrord. Het was het enige onder deel van de sector psychotherapie dat gevestigd was in Heiloo. De aanstaande verhuizing naar Limmen is daarom een logische stap. De nieuwbouw van Paulus past tevens in de strategie van Willibrord geen psy chiatrische patiënten meer te huisves ten in oude gebouwen. Ook de bouw van Buitenzorg II aan de overzijde van het terrein aan de Kennemerstraatweg, die binnenkort van start gaat, zal ertoe bijdragen dat na dit jaar alle vooroor logse afdelingen gesloten zullen zijn. w- 'm-m Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Rijksweg 77 Linnen Td 072 5057953 LOODGIETERSBEDRIJF DE JONG Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen Tel. 072 5333466 24-uurs service 1MDAT IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 533 19 97 Gaasstrook en vangemmers moeten de dieren beletten de Zanderslootweg over te steken. HEILOO - Vanaf 1 maart is de amfi biebescherming weer actief in het Heilooërbos bij de Kuillaan, Zander slootweg, Rector Frederiklaan en de Westerweg. De Kuillaan zal gedurende twee maanden (maart en april) 19.00 üur 's avonds tot 07.ad uur 's morgens met een slagboom voor gemotoriseerd verkeer zijn gesloten. Automobilisten worden dan vriendelijk verzocht via de Kennemerstraatweg te rijden. Op de Zanderslootweg worden gaas- strook en vangemmers geplaatst, die de dieren verhinderen het drukke fietspad de Zanderslootweg over te steken. Bij het begin van dit fietspad staat sinds vorig jaar een paal om auto's te weren. Aangezien het gebied geliefd is bij trimmers vraagt de Paddenwerkgroep ook deze mensen uit te kijken waar ze lopen zodat de dieren niet onnodig worden vertrapt. Ook de amfibieën in plan Oost bij de Laan van Zeeman worden beschermd. Deze dieren trekken vanuit hun winter- biotoop, de tuinen, de verkeersweg over naar het paaigebied, de sloten in het weidegebied. Aangezien in deze straat veel verkeer plaatsvindt en er geen beperkende maatregelen gelden, worden ter plaatse nog steeds veel die ren zoals salamanders doodgereden. In dit gebied kan de werkgroep nog wel wat hulp van vrijwilligers gebruiken. Naast daadwerkelijke hulp is financiële steun eveneens onontbeerlijk, uiter aard ter bescherming van de amfibieën en hun leefomgeving. Voor informatie kunt u bellen met 072-5330324 of 072- 5334803. Rek. werkgroep 1205,13.811 Rabo Heiloo t.n.v. PWG Heiloo, giro bank 269978. HEILOO - Op donderdag 6 maart geeft de Nederlandse Stichting voor gelaryngectomeerden (stembandlozen) een lezing voor de EHBO-vereniging Heiloo. De lezing vindt plaats in de Gere formeerde Kerk aan de Noordergeest straat en de aanvang is 20.00 uur. De avond is bestemd voor EHBO'ers en geïnteresseerden. HEILOO - Wie van het werk van Herman Brood houdt, kan zijn hart ophalen bij Inzet Lijstenmakers aan de Raadhuisweg. Herman Brood is een rasartiest, in zijn muziek, zijn gedichten en vooral in zijn schilderijen en zeef drukken. Brood werkt vol overgave, stort zich met penselen, verf en spuitbussen steeds opnieuw in een hallucinerend avontuur waaruit hij onveranderd als winnaar tevoorschijn komt. De werken die u kunt zien bij Inzet lijstenmakers zijn recent. Lijstenmakerij Inzet vindt u aan de Raadhuisweg 10 in Heiloo, tegenover de Witte Kerk, telefoon 072-5336433. De makelaar met de oudste ervaring! Van der Borden Makelaardij Kennemerstraatweg 33 1814 GB ALKMAAR 072 51 41 000 Vanaf 1 mei 1997 Van der Borden Makelaardij Kennemerstraatweg 386 1851 BK HEILOO 072 53 51 000 NVM Makelaars sinds 1933 Il-M HYPOTHEKEN Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM HEILOO - De overvloedige regenval van vorige week bezorgde de bibliotheek aan Het Malevoort flink wat lekkageDe medewerkers lieten zich echter niet voor één gat vangen en trotseerden het binnenstromende water op gepaste wijzeWel koesteren ze de wens binnen niet al te lange tijd naar een nieuw onderkomen te verhuizen. Want behalve een lekkend dak mankeert er verder ook het nodige aan het bijna twintig jaar oude gebouw. De klimaatbeheersing laat zich niet goed regelener ontbreekt een ruimte voor het personeel en er is te weinig plaats voor presentaties. (fotoys Kitty Hoogland) HEILOO - De Heilooër werkgroep Vrouwen Toetsen het Leefmilieu (VTLM) heeft haar ongerustheid geuit over het gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen bij de onkruidbestrij- ding door de^ gemeente Heiloo. De werkgroep wil dat de gemeente stopt met het gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen, voorzover die nog gebruikt worden. De werkgroep vindt dat het onkruid op een natuurvriende lijke manier bestreden moet worden omdat chemische bestrijdingsmiddelen verontreinigend kunnen zijn en schade kunnen aanrichten aan gezondheid, natuur en milieu. „Er worden nog chemische middelen gebruikt op verhardingen zoals goten, parkeerplaatsen, vluchtheuvels, langs trottoirbanden en bij sportvelden," ver telt Gré Ris, woordvoerder van de VTLM. „We hebben contact gezocht met de gemeente Schoorl. Die gemeen te is al sinds 1984 afgestapt van het gebruik van gif bij de bestrijding van onkruid in de bestrating. De resultaten zijn positief," aldus Gré Ris. De VTLM werd een jaar geleden opge richt door een aantal vrouwen. De leden vonden het nodig om een nieuwe milieugroep op te richten omdat ze vooral vrouwen willen stimuleren om deel te nemen aan politieke besluitvor ming over milieuzaken. Op dit moment telt de Heilooër werkgroep vijf leden. „Vrouwen hebben toch vaak wat meer tijd om zich met dit soort dingen bezig te houden omdat ze lang niet altijd een baan buitenshuis hebben," verklaart Gré Ris. Ze legt uit dat de werkgroep wordt gesubsidieerd door de Milieu federatie Noord-Holland, en dat ook het Instituut voor Publiek en Politiek erbij betrokken is. Om groter te wor den wil de werkgroep zich in de toe komst misschien aansluiten bij de Milieufederatie. Over het doel van de werkgroep vertelt ze verder: „We willen mensen bewuster maken van hun eigen leefomgeving, dichtbij huis. En laten zien wat ze er zelf aan kunnen doen om die omgeving beter te maken. We willen dat op een voorzichtige, rustige en milde manier doen, niet meteen gaan stampen." Op dit moment houdt de VTLM zich vooral bezig met de kwestie rond de chemische bestrijdingsmiddelen. Woordvoerder Ch. van Voorst van de gemeente maakt duidelijk dat de gemeente al vanaf 1985 bezig is het gebruik hiervan bij de onkruidbestrij- ding af te bouwen. „Bij de beplantingen worden al helemaal geen chemische middelen meer gebruikt. Behalve op industrieterrein de Oude Werf, omdat dat geen woongebied is. Daar wordt in twintig procent van de beplanting nog het middel Gasaron gebruikt, dat het meest milieuonvriendelijk is van alle gebruikte middelen. Er zijn wel proe ven gedaan met alternatieve methodes, zoals het wegborstelen of wegbranden van het onkruid. Maar in verhouding zijn de kosten hoog. Uiteindelijk is dat dan een politieke keuze die wordt gemaakt door de gemeente." De woordvoerder verzekert dat de gemeente de ontwikkelingen op het gebied van nieuwe, milieuvriendelijke bestrijdingsmiddelen nauwlettend in de gaten houdt. „Waar het kan worden al biologisch afbreekbare middelen gebruikt. De gemeente probeert nieu we middelen direct uit. Bovendien wor den ook methodes gebruikt om zo min mogelijk schade aan te richten. In plaats van dat er gespoten wordt, wor den planten in verhardingen aangestipt met een contactmiddel. Het gebruik van korrels is ook beter dan het spuiten van de middelen. De gemeente plant op bepaalde plaatsen ook bodembe dekkers, die voorkomen dat er onkruid gaat groeien." Woordvoerder Van Voorst denkt dat het bijna onmogelijk is om het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen helemaal af te schaffen. En het soort bestrijdingsmiddel is afhankelijk van de reden waarom het wordt gebruikt. „Sportvelden bijvoorbeeld zijn hele maal niet bespeelbaar als er niets aan gedaan wordt. En de veldiepen langs de bruggehoofden van de A9 moeten behandeld worden tegen de iepenziek te. Ze kunnen niet gerooid worden omdat anders de boel instort. Het is dus allemaal niet zo simpel als het lijkt." De VTLM zal binnenkort uitgenodigd worden voor een gesprek. HEILOO - Wie bij het woord 'slippers' al direct verlangt naar zon, zee, zwem bad en strand, zal nog even moeten wachten op beter weer. Maar wie wil zien dat slippers ook ergens anders voor gebruikt kunnen worden, moet .maar eens langs bij Theater De Beun. Op woensdag 5 maart laten acteurs Hetty Verhoogt, Gaston van Erven, Mary-Lou van Steenis en Hugo Metsers III zien dat een paar slippers een belangrijke rol kan spelen om een heel groot misverstand uit de wereld te helpen. 'Slippers' wordt beschouwd het als hoogtepunt van het oeuvre van de Engelse blijspelauteur Alan Ayck- bourn, die soms wel de Molière van deze tijd wordt genoemd. In juli '65 ging het stuk in première in Engeland en in Nederland was het tot nu toe drie keer eerder te zien. In 'Slippers' willen een jongen en een meisje met elkaar trouwen. Er is alleen één probleem: het meisje moet eerst een einde maken aan de relatie met haar oudere vriend, waarvan de jongen denkt dat het haar vader is. Om het allemaal nog ingewikkelder te maken, blijkt dat de oudere vriend denkt dat de jongen de minnaar is van zijn vrouw. Intriges en spannende vérwikkelingen zijn natuurlijk het gevolg. De cast mag verrassend worden ge noemd. Hetty Verhoogt heeft in de afgelopen 35 jaar in vele theaterstuk ken bewezen dat ze een actrice is die elk genre beheerst. Gaston van Erven speelde bij de Haagsche Comedie en Het Nationale Toneel. Soap-liefhebbers kennen hem ongetwijfeld door zijn rol in 'Onderweg naar morgen'. Hij was ook te zien in de comedy 'Vrienden voor het leven'. Ook Mary-Lou van Steenis speelde in die serie, maar velen zullen haar nog ken nen uit de serie 'Spijkerhoek'. Ook Hugo Metsers verdiende zijn sporen al in soap-land bij 'Diamant'. Wie houdt van onverwachte ontwikke lingen en wendingen kan vanaf 20.15 uur zijn hart ophalen. Kaarten voor dit blijspel zijn a f 25,- (CJP en 65+ f 22,50) verkrijgbaar aan de kassa van De Beun, geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. 3 zits bank New Wave, vanaf f 3995,- BINNENHUISARCHITECTUUR Kennemerstraatweg 89 -1851 BC Heiloo tel. 072 533 11 99 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1