Van Os Mode verbouwt Senioren Info Foresters krijgt weer moraal Zander goed zicht ap het veld is er geen bal aan... onneveld ptiek Een kok zonder geheimen Sportbrillen met glazen vanaf f. 149.- en speciale sportlenzen voor f. 198.- Niet zo heel veel mensen weten het, maar voor sport mensen zijn er speciale brillen en contactlenzen. Gewoon omdat beter zicht betere sportprestaties oplevert. En omdat ogen van sporters nog beter en comfortabeler beschermd moeten worden. Zonneveld Optiek heeft deze veilige brillen en contactlenzen voor een sportieve prijs. U zou eens langs moeten gaan. Niet alleen omdat er zonder goed zicht op het veld geen bal aan is, maar ook omdat u bij Zonneveld altijd kunt scoren. PAGINA 6 UITKIJKPOST - 5 MAART Voorjaarsconcert Caecilia KVG St. Monica Spreekuur belastingdienst Sans Atout Oproep voor onderzoek Eensgezindheid bereidt honderdjarig bestaan voor Dierenbescherming Gevonden voorwerpen Register Optometrist Lid A.N.V.O. HEERENWEG 151-HEIL00-TEL. 072 5331275 Contactlensspecialist Inloop bij de Meander Cursus zelfverdediging voor vrouwen Wie bezit kinderboeken van Ivo Groothedde? Bomen verplaatst Je houdt het niet voor mogelijk... Corrie Schaap is trots op haar nieuwe damesmode-afdeling in de verbouwde zaak van Van Os. (foto EWD) HEILOO - Het zijn hectische weken bij Van Os mode in 't Loo. Het geluid van hamers en zagen overstemmen tij delijk de sfeervolle achtergrondmuziek die gewoonlijk de zaak vult. Er wordt gesjouwd met houten panelen, rekken en kleding. Van Os Mode verbouwt. De resultaten van die verbouwing kunt u vanaf deze week al zien. Medewerkster Corrie Schaap straalt van trots als ze vertelt over 'haar' win keltje achterin de zaak, waar zij voor taan de exclusievere damesmode gaat verkopen. „Ik vind het echt een eer dat ik de kans krijg om dit te gaan doen. Het is een niéuwe uitdaging." In de chique ogende entourage met marmer, veel glas en een stijlvolle toon bank wordt Corrie Schaap omgeven door de echte kwaliteits-mode met allure. Toch betekent dit nieuwe decor, als het aan haar ligt, niet dat ze anders met de klanten omgaat. „Dat blijft het zelfde, ik wil graag véél contact met ze hebben, dat vind ik fantastisch." De verbouwing bij Van Os Mode bete kent ook voor medewerkster Ella van der Heide een hele nieuwe uitdaging. Zij verhuist binnenkort naar de eerste verdieping, waar tot nu toe alleen damesmode werd verkocht. Straks kun nen zowel dames als heren hier terecht voor mooie en betaalbare mode, op de nieuwe B&G (betaalbaar en goed) afdeling. „Er zijn meer B&G winkels in Nederland, maar de combinatie zoals hier nu in Heiloo, met dames- en heren mode mooi bij elkaar op één verdie ping, is er volgens mij nog niet," denkt Ella van der Heide. Volgens haar onderscheidt de B&G- kleding zich doordat het er bijzonder leuk uitziet en toch betaalbaar is. „Bovendien hebben we nu op deze afdeling mode voor mensen die tot nu toe niet goed konden slagen. Bij de damesmode hebben we ook de grotere maten, dit seizoen tot en met maat 48 en vanaf volgend seizoen tot en met maat 52." Voor Ella van der Heide is het verko pen van damesmode nieuw, tot nu toe werkte ze alleen in de herenmode. „Ik denk dat damesmode moeilijker is. Heren komen meestal alleen binnen als ze echt iets nodig hebben. Dames komen ook om gewoon rond te kij ken." De afdeling op de eerste verdieping wordt omgetoverd in de B&G-stijl. „Het interieur wordt roomkleurig en op de lage wand die het dames- en herengedeelte van elkaar scheidt, komen mooie klassieke bustes te staan," vertelt de verkoopster. Naar verwachting zal de aannemer deze week voorlopig de laatste hand leggen aan het nieuwe interieur van Van Os Mode. „In de toekomst wordt ook de afdeling beneden, waar de meer exclusieve herenmode wordt verkocht, aangepast," vertelt Co Oudejans. „Maar we doen niet alles tegelijk, eerst maar eens dit. En deze verbouwing zorgt ervoor dat we nu een nog groter assortiment kunnen bieden, met voor elke beurs iets aantrekkelijks." HEILOO - Op zaterdag 15 maart heeft Heilooër Harmonieorkest Caecilia haar jaarlijkse voorjaarsconcert. Het thema voor deze avond is 'bekende melodieën'. Hetjeugdorkest onder leiding van Wim Klaver zal de avond openen. Zij spelen onder andere uit De Klokkenluider van de Notre Dame. Traditiegetrouw zullen het jeugdorkest en het A-orkest daarna samen het podium betreden om als één grote muziekfamilie te musice ren. Na de pauze (met loterij), zal Wim Klaver wederom de stok ter hand nemen, maar nu voor het A-orkest. Op het programma staan onder andere Dances with Wolves, Big Spender, Fiddler on the Roof en Mission Impossible. De aanvang van het concert is om 20.00 uur in theater De Beun. U kunt alvast kaarten kopen bij de voorverkoop adressen. De Schrijverij, Heerenweg 140, Disc' 't Loo. De entree is f 7,50, donateurs betalen f 5,-. HEILOO - De avond van 19 februari werd verzorgd door mevrouw J. Nielen van het gelijknamige huidverzorgings instituut. Voor een zeer aandachtige groep toehoorders, benadrukte de spreekster dat het niet een avondje uiterlijke verzorging werd, maar dat zij het KVG graag mee nam in haar holis tische benadering. Zij stelde duidelijk dat haar behande ling niet valt onder de reguliere genees kunde, maar dat er getracht wordt het lichaam te ondersteunen zichzelf te genezen en blokkades op te heffen. Om dit duidelijk te maken werd er uitge breid ingegaan op de aromatherapie en de voetreflexzonetherapie alsook op de metamorfose massage. Voor veel men sen kan een dergelijke behandeling een verlichting van hun kwaal betekenen. Voor de aanwezigen was het wederom een boeiende avond. De volgende bijeenkomst is op 12 maart om 20.00 in het Trefpunt. Dan komt imker R. Slagter uit Winkel alles vertellen over zijn bedrijf. Voor info mevrouw B. Bakkum, tel. 072-5052955. HEILOO - Medewerkers van de belas tingdienst houden op maandag 17 en dinsdag 18 maart van 13.00 tot 16.00 uur spreekuur in 't Trefpunt. Wie moei lijkheden heeft met het invullen van de belastingaangifte, kan hier terecht voor hulp. Wel moet u van tevoren een afspraak maken met de belastingdienst, tel. 072-5271108. Wanneer u naar het spreekuur gaat, is het belangrijk dat u uw sofinummer bij de hand heeft. Dit staat vermeld op uw aangiftebiljet. Verder moet u alle gege vens meenemen zoals jaaropgaven loon, pensioen en uitkeringen zoals AOW, AAW, ZW, WAO en WW. Denkt u ook aan de mogelijkheid van aftrekposten zoals betaalde rentes, nota's van artsen, specialisten, apothe kers, dieetvoorschriften (ook de verkla ring van de arts) met dieetlijst, poli(blad) lijfrente en alles wat u verder van belang acht om aftrek te krijgen. U moet wel de originele stukken meene men. Dit spreekuur is alleen bedoeld voor hen die niet in staat zijn zelf naar de belastingdienst te komen. Bovendien kunt u ook telefonisch informatie krij gen voor details van uw aangifte als u het verder wel alleen af kunt. Daarvoor is ër de belastingtelefoon, 06-0543. Dit nummer is gratis. HEILOO - Uitslagen van de wedstrij den van afgelopen maandag: A-lijn: 1. fam. v. Kleef 63,3, 2. Ds. Dolman-Stark 57,9. B-lijn: fam. Nak 58,3, 2. Nap- Gootjes 57,5. C-lijn: 1. Ds. v.d. Linden- Gootjes 59,6, 2. ds. Schooten-Visser 56,70. D-lijn: 1fam. Schreiber 70, 2. ds. de Jong-De Winter 58,3. E-lijn: 1. ds. v. Toornburg-De Vries 61,7, 2. fam. G. Toby 58,8. F-lijn: 1. fam. Boukes 62, 2. ds. Post-Plas 59,9. HEILOO - Aan de Vrije Universiteit Amsterdam vindt onderzoek plaats naar ouderen met een laag inkomen. Ten behoeve van dit onderzoek wil dé VU graag praten met mensen die uit eigen ervaring kunnen vertellen over hoe moeilijk of makkelijk zij kunnen rondkomen van een laag inkomen. Zowel alleenstaande als gehuwde of samenwonende ouderen kunnen mee doen. Wie mee wil werken moet 65 jaar of ouder zijn, zelfstandig wonen en een laag inkomen hebben. Een interview duurt ongeveer anderhalf uur en vindt plaats bij u thuis, tenzij u de voorkeur geeft aan een andere plaats. Van te voren wordt een afspraak met u gemaakt voor een tijdstip dat u goed uitkomt. Gegevens zullen uiteraard strikt vertrouwelijk en anoniem ver werkt worden. Wie meewerkt ontvangt een kleine attentie. Wilt u zich opgeven voor deelname aan het onderzoek, of wilt u eerst meer informatie? Neemt u dan contact op met drs. Simone Lamme, 020-4446796. HEILOO - Een speciaal in het leven geroepen commissie van Muziekvere niging Eensgezindheid is onlangs van start gegaan met de festiviteiten rond het honderdjarig bestaan volgend jaar. De commissie neemt de organisatie op zich van de diverse optredens en uit stapjes die vanaf januari 1998 van start zullen gaan. Verder wordt er gewerkt aan een geschrift waarin op een origi nele wijze de geschiedenis van de ver eniging in kaart zal worden gebracht. Dat het niet altijd 'Eensgezindheid' binnen de vereniging was zal blijken uit de vele leden die de vereniging in de loop der jaren in haar ledenbestand heeft gehad. Menig Heilooënaar heeft ooit een toontje meegeblazen bij Eensgezindheid. Ook de naam Albert Meijns klinkt waarschijnlijk veel dorps genoten nog bekend in de oren, een dirigent die de vereniging naar de supe rieure afdeling promoveerde. Ook heeft het bestuur speciaal voor het honderdjarig bestaan aan een compo nist-arrangeur een opdracht tot het componeren van een muziekstuk gege ven. Dit muziekstuk zal tijdens een spe ciaal concert in oktober volgend jaar ten gehore worden gebracht. Samen met alle andere Heilooër muziekver enigingen wil de vereniging een concert geven, waarin alle ^andere uit Eensgezindheid ontstane muziekver enigingen weer eensgezind samen wor den gebracht tot één groot Heilooër orkest. Vermiste en gevonden katten: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord- Kennemerland 072-5644066 (alarm) en 072-5622717 (vermissingen). Vermist Zwarte halflangharige poes met een bruin bandje, 5 jr. Zuidergeeststraat, Heiloo. Rode ongec. kager met zwart bandje met zilverkl. koker, 8 maanden, Bosanemoon, Heiloo. Zwart/witte gec. kater met witte snuit, bef, borst, buik en poten, 2 jr. De Krommert, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Bruingrijze volwassen poes, Uitgees- terweg, Limmen. Inl. 072-5616106. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: diverse sleutels, een bril in een bruine koker en een bruine kinder schoen, maat 20. HEILOO - In de uitwedstrijd tegen WGW heeft Foresters zichzelf een goede dienst bewezen door een stuntje uit te halen en met 1-1 gelijk te spelen tegen de koploper. Vooraf waren de kansen miniem inge schat, want blessures en vakantieperi kelen beperkten de keuze voor trainer Bep Onclin. Met een voortreffelijke instelling gaven de rood-witten prima partij. WGW had dan wel een optisch overwicht, maar kon weinig kansen creëren. Vóór rust waren er wat scho ten op doel van Marcel van Velzen, die allemaal naast gingen. Foresters kon alleen via vrije trappen iets terugdoen. Na rust kwam Foresters nog beter uit de startblokken en scoorde in de 52ste minuut de openingstreffer, toen een verre pass over rechts van Rits van der Lee Robert Kemmere bereikte. Deze stoomde af op het doel van Fred Bos en scoorde beheerst 0-1. Vlak hierna scoorde Ron Pater met een afstands schot de gelijkmaker. Foresters bleef combineren en toen WGW steeds meer gingen praten en tot overmaat van ramp nog een rode kaart voor Martijn Dito kreeg wegens na trappen, was de wedstrijd helemaal gespeeld. Voor Foresters was het jam mer dat Sander van Rijnsoever zijn hoofd niet goed tegen de bal kreeg op de vrije trap van Colin Wilvers. Anders hadden de Egelhoekbewoners alsnog drie punten mee naar Heiloo kunnen nemen. De moraal is er weer bij Foresters. Met het oog op de komende thuiswedstrijd tegen HSV net óp tijd. De derby tegen HSV (de laatste keer dat die plaats vindt op het oude terrein van Fores ters) wordt gespeeld op zondag 9 maart om 14.00 uur. HEILOO - Aan geheimzinnige gedoe heeft Marcel Kok een hekel. Kleine let ters maakte hij graag groot en het geven van heldere adviezen ziet hij als zijn grootste kracht. „Mijn klanten moeten weten waar ze aan toe zijn en niet voor verrassingen komen te staan." Heiloo is een gedreven ondernemer rij ker. Al enige jaren slaagt Marcel Kok er in zijn relaties fris en overzichtelijk te adviseren. Twee maanden geleden deed hij dat nog voor een gerenom meerde bank, nu is hij blij dat hij alle ruimte heeft in zijn eigen bedrijf. Marcel weet als geen ander dat het beste financieel advies slechts tot stand kan komen wanneer je als adviseur onafhankelijk bent. En onafhankelijk is hij. Binnen Adviesgroep Heiloo zijn alle componenten aanwezig om maat werk te leveren. In de wereld van hypotheken, pensioe nen en verzekeringen is heel veel aan het veranderen. De wetgever doet daarnaast nog een duit in het zakje door flink te sleutelen aan een aantal sociale voorzieningen. Dat heeft vaak grote gevolgen voor ieders toekomstige inkomen. Marcel is een flinke sprong vooruit. Met onbeperkte mogelijkhe den bij verschillende maatschappijen is het realiseren van een minimale maandlast met maximale kwaliteit een sport geworden. Kok ziet het als zijn werk zoveel moge lijk mensen te attenderen op het feit dat ze per maand aan hun vaste lasten minder uit hoeven te geven. Bovendien is het niet ongebruikelijk dat men in die - voordeliger - situatie zelfs een goede reserve opbouwt voor krappere tijden. Het enthousiasme straalt af van de jonge ondernemer. Hij vindt het een fantastische manier om aan het werk te zijn. Klanten gaan er op vooruit en dat maakt ze natuurlijk heel tevreden. Hijzelf gaat er op vooruit door zijn werkterrein te verbreden. Kok is uit op een goede verstandhouding. Wil graag kennis maken en vooral niemand ver plichten om zaken met hem te doen. Hij vindt dat het moet klikken met zijn klanten. Zijn vroegere werkplek heeft hem geleerd dat hij zich wat dat betreft geen zorgen hoeft te maken. De con tacten die hij onderhield zijn meestal van een langdurig karakter geweest. Voldoening vindt Kok over het alge meen dubbel op: veel waardering voor zijn inspanningen en een prettige manier om zijn eigen boterham te ver dienen. In Kok's keuken aan de Heerenweg 60 treft u veel nieuwe mogelijkheden om uw financiële Marcel Kok. omstandigheden te verbeteren. Door het enorme aanbod van produkten en belastingvoordeel is het beste advies geen abc-tje. Het heeft alles te maken met individuele wensen en belangen en daar ligt de kracht van Adviesgroep Heiloo. De nauwe samenwerking met Jünger Accountancy vormt een uitste kende aanvulling op de fiscale begelei ding bij de diensten die Marcel al biedt. Zo verzorgt Adviesgroep Heiloo uitge breide zekerheid. HEILOO - Wie op zoek is naar een basisschool kan donderdag 13 maart terecht bij de openbare basisschool Meander. Van negen tot tien uur 's morgens kunt u een kijkje nemen in de groepen, praten met de leerkrachten en de sfeer proeven. 's Avonds is er een informatie-avond. Die begint om 20.00 uur en onder het genot van een kopje koffie zal de schoolleiding u wat vertellen over de school. De avond staat echter in het teken van doen. Vanaf 20.30 uur wordt u zelf aan het werk gezet. Dan kunt u onder meer een kleuter-werkles mee maken, een woordje leren in groep 3, een rekenles volgen in groep 4 en eens even kijken hoe u het er vanaf brengt bij een Cito-taaltoetsje in groep 8. Wie dit allemaal aandurft, is van harte welkom in de Meander aan de Hucht 2. Voor meer informatie kunt u bellen naar 072-5339935. HEILOO - Op donderdag 13 maart en op zaterdag 15 maart start het Trainings Centrum Heiloo met twee tien-weekse cursussen zelfverdediging voor vrou wen. Deze cursussen worden gegeven door een gediplomeerd docent en afge sloten met een oorkonde. Ook ontvan gen de cursistes een uitgebreide cursus map met daarin opgenomen de behan delde lesstof. Centraal in deze cursus staat het vesti gen van zelfvertrouwen bij de cursistes, opdat zij in benarde situaties adequaat durven te reageren. Uiteraard staan ook het aanleren van valtechnieken, het afweren van aanvallen en wurggre pen op het programma. Voor informa tie kunt u terecht bij het Trainings Centrum Heiloo aan de Zevenhuizer- laan 116, of bellen naar 072-5337788 (TCH) of 5330534. HEILOO - Oud-Heilooër Co Winnips, tegenwoordig woonachting in De Bilt, is op zoek naar mensen die Ivo Groothedde gekend hebben of zelfs bij hem in de klas hebben gezeten. In de oorlogsjaren kwam hij als onderwijzer naar de jongensschool van meester Tamis aan de Westerweg, waar hij ook woonde. De heer Winnips noemt hem 'een fan tastische verteller': „Hij testte graag op zijn gretige leerlingen de verhalen uit, die later boeken werden." Groothedde sleutelde 's avonds, na het avondeten, aan zijn teksten. „Als de schrijfmachine tikgeluiden maakte, was dat het sein om stil te zijn, want 'vader moet schrij ven'." Na zijn periode in Heiloo verhuisde Groothedde naar Rijssen, waar hij leraar aan de ULO werd. Hij overleed in 19J8. Zijn hele leven schreef hij spannende jeugdboeken en romans, ook over Ierland en Indonesië, hoewel hij daar nooit geweest was. Ook schreef hij onder schuilnamen, zoals J.F. Feitsma en Gonnie van Dieren. Samen met enkele anderen, onder wie zoon Ruud Groothedde, maakt Co Winnips nu een studie van het werk van deze Ivo Groothedde. Ze zijn op zoek naar de titels Maarten de stroper, De Sanggau-diamant, De zoon van den smokkelaar, Het boshuis, Pension de Vlaamse Gaai en Rivalen. Misschien zijn er mensen die deze boeken nog bezitten en ze tijdelijk, voor onderzoek, willen afstaan. In dat geval kunt u bel len of schrijven naar Co Winnips, ds. Sanderuslaan 2, 3732 ET De Bilt, tel. 030-2203365. HEILOO - De gemeente heeft vorige week een aantal bomen verplant. Bij De Loet zijn, vanwege de aanleg van parkeerplaatsen, twee platanen ver plaatst. Deze gaan naar het Land van Maat en de hoek van de Pastoor van Muijenweg en de Kloosterhof. Een grote linde, die vanaf 't Loo naar de kwekerij was verplant, heeft nu een vaste standplaats op de hoek van de Rondelaan en de Oosterboslaan gekre gen. Verder is op verzoek van een toekom stige bewoner van De Biender een es enkele meters verplant vanwege een nieuw te maken inrit. Tenslotte werden op de Stationsweg een aantal nieuwe haagbeuken geplaatst. Bij het vervan gen van de riolering vorig jaar waren enkele gesneuveld. Toen wij in de Uitkijkpost van 19 febru ari een foto zagen van de sloop van het huisje van Bertus Koning dachten wij onmiddellijk aan hetgeen ons is over komen op 31 januari. Wij wilden toen een bezoekje brengen, omdat wij in de editie van 29 januari hadden gelezen dat de gemeente een sloopvergunning had verleend voor het huisje van Bertus, waar wij al sinds de zeventiger jaren verse eieren en in het begin ook pure melk haalden. Wie schetst onze verbazing toen bij aankomst bleek dat het hele huisje van de aardbodem was verdwenen! Van een opzichter van de nieuwbouw hoor den we, dat het huisje reeds de vorige dag in aanwezigheid van gemeentebe stuurders inclusief de burgemeester was gesloopt. In de aankondiging van de sloopver gunning werd duidelijk verwezen naar het recht van de burger om een bezwaarschrift in te dienen en zonodig de rechtbank om een voorlopige voor ziening te verzoeken binnen een perio de van 6 weken na publicatie^ Volgens ons gaat het gemeentebestuur hier danig over de schreef door op voorhand een mogelijk herziening van haar besluit te blokkeren. Je houdt het niet voor mogelijk dat onze bestuur ders nog mensen dat dit een democrati sche manier van doen is! Familie Dulmers, Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6