I r Informatie van de gemeente en Woningstichting Heiloo Pasen in het Beestenboetje HE LOO HEILO# Wet milieubeheer Let op! Wijziging datum leging roiemmers Gewijzigde openingstijden gemeentehuis Gemeentelijke heffingen 1997 PAGINA 4 UITKIJKPOST - 26 MAART «ctNTf i Woningzoekenden opgelet! De regio Noord-Kennemerland wordt een woningmarktgebied De elf regio-gemeenten en de woningcorpo raties in de regio Noord-Kennemerland heb ben onlangs overeenstemming bereikt over een regionaal aanbodmodel voor huurwonin gen. Daarbij zijn ook afspraken gemaakt over het zoveel mogelijk hanteren van dezelfde verdelingsregels. Gemeentegrenzen vormen geen belemmering meer om in een andere gemeente in de regio Noord-Kennemerland woonruimte te gaan huren. Bovendien verschijnt er met ingang van april a.s. twee maal per maand een Regionale Woonkrant als bijlage in het Alkmaars Nieuwsblad. De lokale huurkrant in de Uitkijkpostdie eens per maand verschijntverdwijnt. Ook het- aanbod van huurwoningen in Heiloo komt dan in de Regionale Woonkrant te staan. In de maand april zal de Huurkrant Heiloo nog samen met de Regionale Woonkrant verschij nen (dubbelop), omdat er sprake is van een overgangssituatie. Een regionaal aanbodmodel De regio Noord-Kennemerland is één woningmarktgebied geworden. Tot deze regio behoren de gemeenten Akersloot, Alkmaar, Bergen, Egmond, Graft de Rijp, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk, Limmen, Schermer en Schoor!. De gemeentegrenzen vormen geen belemmeringen meer om in een andere gemeente te gaan huren. Wilt u als inwoner van Heiloo in Heerhugowaard wonen, dan kwam u in het verleden als woningzoekende daarvoor niet in aanmerking. Het regionale woonruimteverde lingssysteem maakt het nu mogelijk dat woningzoekenden uit de ene gemeente ook voor woonruimte in de andere regiogemeenten in aanmerking kunnen komen. Huidig verdeelsysteem gehandhaafd In de hele regio gaat nu met een 'aanbodmo del met bonnen' gewerkt worden, zoals in Heiloo en Heerhugowaard al gebruikelijk is en wat in de praktijk goed werkt. U schrijft zich in als woningzoekende bij de gemeente Heiloo, ook al wilt u woonruimte huren in een van de andere regiogemeenten. Dit geldt zowel voor doorstromers (mensen die al woonruimte huren, maar door willen stromen naar een andere huurwoning) als voor starters (mensen die nog geen zelfstan dige huurwoning hebben). Voor starters geldt als selectiecriterium de inschrijfdatum en voor doorstromers geldt met ingang van 1 april a.s. de woonduur in de woning die men ach terlaat. Mensen die nu in een koopwoning wonen, maar willen gaan huren, dienen zich bij de gemeente te laten inschrijven als star tende woningzoekende. Heiloo heeft al heel wat ervaring met dit sys teem. Als gevolg van regionale afspraken is er sprake van wat kleine aanpassingen. Niet iedere gemeente heeft ervaring met het woonruimteverdeelsysteem. Blijken er kinder ziekten te zijn, dan kan het zijn dat het sys teem in de loop van de tijd nog wat wordt aangepast. De belangrijkste veranderingen op een rij 1. De maandelijkse lokale huurkrant in de Uitkijkpost verdwijnt met ingang van mei a.s. De laatste huurkrant in de Uitkijkpost verschijnt in april. In diezelfde maand ver schijnt de nieuwe Regionale Woonkrant. Deze krant verschijnt twee keer per maand als bijlage bij het Alkmaars Nieuwsblad in plaats van in de Uitkijkpost, Deze krant wordt huis-aan-huis verspreid. In deze Regionale Woonkrant verschijnt niet alleen het aanbod van huurwoningen in Heiloo, maar het gehele aanbod van huurwonin gen in de regio Noord-Kennemerland. Op dit aanbod mogen alle ingeschreven woningzoekenden uit de regio reageren. 2. De huur- en inkomensgrenzen veranderen De nieuwe grenzen worden gepubliceerd in de lokale huurkrant in de Uitkijkpost van april. Het inkomen wordt getoetst voordat een woonruimte wordt toegewezen. 3. Doorstromers: Voor doorstromers wordt de bepaling van de volgorde aangepast. Voor deze groep woningzoekenden geldt als selectiecriterium de 'woonduur' (niet te verwarren met inschrijfduur). Doorstromers die te goedkoop of te duur wonen gezien hun inkomen, komen het eerst in aanmer- kfng voor woonruimte. Dit is gedaan om de doorstroming te bevorderen. Daarna wordt geselecteerd op 'woonduur' (de tijd die men in de woning heeft gewoond). 4. Woonkeuzebon: De indeling van de woonbon zoals u die gewend was in de lokale huurkrant in de Uitkijkpost verandert enigzins. U kunt als woningzoekende niet langer een onbeperkt aantal woonkeuze- bonnen invullen en opsturen. Op de nieuwe woonkeuzebon in de Regionale Woonkrant kunt u niet meer dan drie voorkeuren opgeven. Daartegenover staat echter wel, dat de Regionale Woonkrant twee keer per maand verschijnt in plaats van de lokale één keer per maand. Per maand kunt u dus 6 voorkeuren invullen. Het heeft alleen zin om te reageren als u aan de voorwaarden voldoet die bij de woning vermeld staan. De woonkeuzebon kunt u inleveren bij de Woningstichting Heiloo ook al gaat het om een woonvoor keur in een andere gemeente. Het maakt in principe niets meer uit naar welke woningcorporatie u de bon instuurt. 5. Woningzoekenden uit de ene gemeente kunnen ook voor woonruimte in een andere (regio)gemeente in aanmerking komen. Doorstromers opgelet Als u als doorstromer een andere huurwoning toegewezen krijgt en u wilt op termijn weer (verder) doorstromen, dan dient u zich opnieuw in te schrijven als doorstromer. Met het toekennen van woonruimte vervalt name lijk de inschrijving. Ook mensen die in een huunvoning wonen en in aanmerking willen komen voor een andere huurwoning, dienen zich te laten inschrijven. U kunt zich inschrijven bij de gemeente, afdeling Maatschappelijke voorzie ningen van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 12.30 uur of tijdens de wekelijk se avondopenstelling op maandag tussen 18.00 tot 20.00 uur. De eenmalige kosten voor inschrijving bedragen op dit moment 37,-. Wijzigingen melden Het is van belang dat u wijzigingen in uw situ atie, zoals de samenstelling van uw huishou den of verhuizing, meldt en laat aanpassen bij de gemeente. Wanneer uw gegevens op de woonbon namelijk niet kloppen met de inschrijvingsgegevens, dan wordt die terzijde gelegd. Urgent? Heeft u als woningzoekende een urgentiever klaring, dan heeft u drie maanden de gele genheid om zelf met een woonbon te reage ren op woningen uit de Woonkrant. Vervolgens bemiddelt de gemeente drie maanden voor u en daarna wordt een beroep gedaan op de regio. Woningzoekenden met een urgentieverklaring moeten te allen tijde blijven reageren op pas sende advertenties in de Regionale Woonkrant. De urgentieverlaring zelf geldt echter alleen voor de eigen gemeente. Folder Binnenkort kunt u bij de gemeente, de Woningstichting. Heiloo en de bibliotheek een folder over het regionale woonruimteverde lingssysteem afhalen. Informatie Voor algemene informatie en vragen over het huren van woningen en over de toewijzing kunt u iedere werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur contact opnemen met de mevrouw S. Seijnen van de Woningstichting Heiloo, tel. 072 - 533 85 36. Heeft u vragen over inschrij ving als woningzoekende of een urgentiever klaring, dan kunt u van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur telefonisch contact opnemen met de gemeente Heiloo, afdeling Maatschappelijke voorzieningen, mw. E. Meijne, tel. 072 - 531 31 82. Tussen 08.00 en 12.30 uur kunt u ook langs komen. Regionale Woonkrant Met ingang van 1 april a.s. verschijnt twee keer per maand de Regionale Woonkrant als bijlage bij het Alkmaars Nieuwsblad. Deze woonkrant vervangt de lokale huur krant in de Uitkijkpost, die eens per maand verschijnt. In de maand april verschijnt nog één keer de lokale huurkrant. Deze wijziging vloeit voort uit het feit dat de regio Noord-Kennemerland één woning marktgebied is geworden (zie artikel elders op deze pagina). In de Regionale Woonkrant komt ook het aanbod van huurwoningen in Heiloo te staan. De nieuwe krant verschijnt als bijla ge bij het Alkmaars Nieuwblad en wordt huis-aan-huis verspreid. Heeft u een nee!nee-sticker op uw brievenbus geplakt dan ontvangt u de Regionale Woonkrant uiteraard niet. In dat geval kunt u de krant afhalen bij Woningstichting, het gemeente huis en bij de bibliotheek. U kunt zich ook abonneren op de Regionale Woonkrant. Meer informatie hierover treft u aan in de eerste Regionale Woonkrant, die 8 april a.s. zal verschijnen. Op vrijdag 28 maart a.s. is het Beestenboetje geopend. Deze dag staat in het teken van Pasen en de lente. Tussen 10.00 en 12.30 uur en tussen 13.00 en 15.00 uur zijn alle kinderen van harte welkom om met allerlei dieren te komen knuffelen, de jonge kuikentjes te zien, en om alles te weten te komen over hoe je de dieren moet verzorgen, eten moet geven en hoe de dieren leven. Alles wat de kinderen willen weten kunnen ze aan de vrijwilligers en de beheerder vra gen. Ook kunnen de kinderen eieren beschilderen. Het Beestenboetje is vanaf 1 maart jl. ook weer iedere woensdagmiddag open van 13.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling Groen en Landschap, tel. 072 - 531 32 34. Om dit jaar weer veel bezoekers te ont vangen zijn er vrijwilligers nodig. Mensen die het leuk vinden om met dieren en kin deren om te gaan en die tijdens de ope ningsuren tijd vrij hebben. Of mensen die op een andere dag tijd hebben voor aller lei andere klussen. Voor informatie kunt u bellen met de afdeling Groen en Landschap, te bereiken onder nummer 072 -531 32 34. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet milieubeheer (algemene regels voor niet- vergunningplichtige inrichtingen) hebben ont vangen: Besluit opslag propaan - G.P. Groot B.V., Kanaaldijk 13 A Ontvangstdatum 6 december 1996 Besluit opslag goederen - Westerbos Automaten B.V., Handelsweg 3 B Ontvangstdatum 6 december 1996 - Autobedrijf Bleeker B.V., Hoogeweg 54 Ontvangstdatum 16 december 1996 Besluit herstelinrichtingen voor motorvoer tuigen - Taxibedrijf Zwart B.V., Stationsweg 92 Ontvangstdatum 16 december 1996 Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Simavi voor de periode van 23 maart tot en met 29 maart. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn vergunning te verlenen aan M.P. Boersen te Heiloo voor het vergroten van de woning op het perceel Zevenhuizerlaan 30. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 27 maart 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 -531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Goede Vrijdag De groene GFT-rolemmers die normaliter op vrijdag 28 maart (Goede Vrijdag) zouden worden schoongemaakt worden nu op donderdag 27 maart schoongemaakt en geleegd. U wordt verzocht uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Voor vragen kunt u telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 533 68 80. Tweede Paasdag De grijze roiemmers die normaliter op maandag 31 maart zouden worden geleegd, worden nu op dinsdag 1 april a.s. geleegd. U wordt verzocht uw rolemmer om 07.30 uur buiten te zetten. ^NT£: In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens op vrijdag 28 maart en maandag 31 maart a.s. gesloten. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 7 april 1997 van 18.00 tot 20.00 u. Eind maart verstuurt de gemeente Heiloo de aanslagen gemeentelijke heffingen 1997. Net als vorig jaar gaat het om een combinatie aanslag van de rioolrechten, afvalstoffen heffing, onroerende-zaakbelastingen en hondenbelasting. Voor de meeste huishou dens en bedrijven zijn dit alle gemeentelijke aanslagen van 1997. Alleen de aanslagen grafrechten, toeristenbelasting, reinigings rechten voor 1.100-1 iter containers en correc ties worden apart verzonden. Verderop in dit stukje vindt u een overzicht van de belastingen en tarieven die u op de aanslag van eind maart kunt tegenkomen. Automatisch betalen Vorig jaar is het systeem van maandbetalin- gen per automatische incasso ingevoerd. Ongeveer 70 procent van de aanslagen wor den nu op deze manier betaald. Wie al gebruik maakt van deze betalingsregeling hoeft zich in 1997 niet opnieuw aan te mel den. De machtiging die in 1996 is afgegeven blijft geldig in volgende jaren. Alleen schrifte lijke opzegging kan de automatische incasso stoppen. Huishoudens die nog geen gebruik maken van de mogelijkheid tot maandelijks betalen krijgen een machtigingskaartje bij de aanslag gevoegd. Als het groene kaartje voor zien van naam, adres, bank- of girorekening en handtekening snel wordt teruggestuurd, kunnen ook zij van de regeling gebruik maken. Voordelen van automatisch betalen - u kunt gespreid betalen (in twaalf maan den en anders binnen drie maanden); - u bent nooit te laat met betalen (dus nooit aanmaningskosten of een dwangbevel); - u heeft er geen omkijken meer naar; - u heeft altijd de mogelijkheid om de laatste betaling terug te vorderen; - u heeft altijd de mogelijkheid om de machtiging in te trekken. Nieuw in 1997 is dat bezwaar tegen de waar de van onroerende zaken (huizen etc.) niet meer mogelijk is. Op grond van de Wet waar dering onroerende zaken heeft iedere eige naar/gebruiker van een onroerende zaak op 1 maart 1997 een "waardebeschikking" ontvan gen. De waarde, die daarop staat, geldt voor de belastingen in het tijdvak 1997 tot en met 2000. Tegen die beschikking is wel bezwaar mogelijk. De laatste kans hiervoor heeft u op 15 april 1997. Daarna is de termijn verstreken en staat de waarde vast tot en met belasting jaar 2000, tenzij het pand een waardeveran dering als gevolg van bijvoorbeeld sloop of verbouwing ondergaat. Andere bezwaren tegen de aanslag op grond van bijvoorbeeld verkoop of verhuizing zijn wel mogelijk. Deze bezwaren moet u zes weken na dagtekening van de aanslag schrif telijk indienen. Onroerende-zaakbelastingen Bij het berekenen van de aanslag gaat het om de tarieven en de grondslag. Tarief 1 voor de eigenarenbelasting bedraagt 5,72 per 5.000,-- waarde. Tarief 2 voor de gebruikersbelasting bedraagt 4,71 per 5.000,-- waarde. De grondslag is de waarde in het econo misch verkeer. Dit is de vrije verkoopwaarde en staat vermeld op de hiervoor genoemde waardebeschikking en op het aanslagbiljet. Deze waarde is vastgesteld naar het waarde- niveau van 1 januari 1992. De waarde kan tussentijds wijzigen als er bouwkundige veranderingen aan het pand plaatsvinden. De belasting is verschuldigd over iedere volle eenheid van 5.000,-- waarde. De waarde wordt dus gedeeld door 5.000,-- en afgerond naar beneden. De uitkomst hiervan wordt vermenigvuldigd met het tarief. Rekenvoorbeeld Stel dat de waarde is vastgesteld op 163.000,-. Als u dit bedrag deelt door 5.000 geeft dat afgerond 32 eenheden. De belasting voor de eigenaar is dan 32 x 5,72 183,04. Voor de gebruiker 32x4,71 - 150,72. Bent u zowel eigenaar als gebruiker dan is de totale belasting 333,76. Rioolafvoerrecht Het tarief voor het rioolafvoerrecht bedraagt bij een lozing van 300 m3 of minder 243,60. Lozingen, groter dan 300 m3 vallen in andere tariefgroepen. Afvalstoffenheffing Het tarief voor een meerpersoonshuishouden (tariefcode 01) bedraagt 468,40. Het tarief voor een eenpersoonshuishouden (tariefcode 02) bedraagt 288,40. Reinigingsrechten Alleen bedrijven vallen onder het reinigings recht. Het basistarief bedraagt 468,40 per bedrijfspand. Hondenbelasting Het tarief voor de hondenbelasting bedraagt 135,- per hond per jaar. Het kenneltarief 606,-. Alleen voor blindengeleidehonden, politiehonden, jonge honden (tot drie maan den) die nog bij de moederhond worden gehouden en honden in een dierenasiel met een vergunning volgens artikel 2 van de Wet op de Dierenbescherming gelden vrijstellingsmogelijkheden. Meer informatie Meer inlichtingen over de gemeentelijke belastingen kunt u krijgen bij de medewerkers van de afdeling Financiën. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Telefonisch is de afdeling bereikbaar tussen 08.00 en 16.30 uur op de nummers 072 -531 31 53 en 531 31 22. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 53! 3289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5313 13 Informatierubriek .......Ml

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4