Jeannette Coppens wint hoofdprijs van kindermusical-wedstrijd 3É KROM Foresters verliest van SEW Kees Burger krijgt ereprijs bij Paasvee 'Schrijven is schilderen met woorden i Brandweercommandant Sengers viert vijftigste verjaardag VERS GEPERST Terriërs jeugdteam kampioen Jngezonden brieven PAGINA 6 UITKIJKPOST - 26 MAART Paastaart bij banketbakkerij Van Velzen Dierenbescherming SV Oppositie Voorlichting over kamp van Tendenz uw stomerij Concert en show bij FSH Nieuwe publicatie borden van de Terriërs Reisje Plattelandsvrouwen uitgesteld Bestuur 'Het Alternatief' gewijzigd Darttoernooi Open Oosthonk Muziek en dans in BukBuk Geveld Ingezonden brieven Activiteiten Heiloo Voorruit repareren en kenteken graveren 4 LIMMEN - Als ze gaat zitten om te schrijven komen de verhalen vanzelf. Zo was het ook toen Jeannette Cop pens in december vorig jaar besloot mee te doen aan een kindermusical prijsvraag die NRC Handelsblad uit schreef. Haar inzending werd anderhal ve week geleden bekroond met de hoofdprijs van f 2500,- omdat die, vol gens de jury, 'op een leuke manier over een serieus onderwerp gaat'. Het moest een musical worden die komende zomer kan worden opge voerd door groep 8 bij het afscheid van de basisschool. De musical moest gaan over kinderen die in opstand waren gekomen tegen volwassenen en daar voor een politieke partij hadden opge richt, de Kinderpartij. De kinderen kampeerden, om te demonstreren, op het Binnenhof in Den Haag. Met dat uitgangspunt in gedachten begon Jeannette Coppens te schrijven. „En toen was daar opeens dat meisje, Fara heet ze." Zij werd de hoofdper soon in Jeannette's musical, waarin ongeveer veertig kinderen kunnen meespelen. Fara komt uit een Afri kaans land. Toen haar moeder dood ging verhuisde ze naar haar vader in Nederland. Als de minister besluit dat ze terug moet naar Afrika, komen Fara en haar klasgenoten in actie. Ze gaan protesteren op het Binnenhof, waar ze eerst te maken krijgen met een lastige minister. Het lukt hen niet de minister ervan te overtuigen dat Fara moet blij ven, maar ze besluiten om door te gaan met protesteren. Uiteindelijk krijgt Fara vart de vrouwelijke minister-presi dent toestemming om te blijven. „Waarom een vrouw? Misschien wel om een vergelijking met premier Kok te voorkomen," lacht de schrijfster. Een actueel onderwerp, maar het blijkt dat Jeannette Coppens ook een aantal elementen uit haar eigen leven heeft gebruikt. Geboren in Indonesië als dochter van Nederlandse ouders, kwam ze als twaalfjarige in haar eentje naar Nederland. Een andere wereld, waar ze zich behoorlijk moest aanpassen. „In de winter stond iedereen op de schaats, en ik stond langs de kant. Iedereen liep in donkere kleren, veel zwart, en daar kwam ik met mijn vrolijke, lichte kleu ren. Eigenlijk werd je altijd ^ls raar beschouwd." In al die jaren dat ze nu hier woont, is ze zo vernederlandst dat ze nergens anders meer zou willen wonen. „En toch voel ik me soms nog steeds een beetje een vreemde in Nederland. Uiteindelijk is Indonesië voor mij toch het land waar ik thuis hoor." De afge lopenjaren heeft ze veel gereisd, samen met haar echtgenoot. Het Afrika waar de hoofdpersoon uit haar musical van daan komt, kent ze van haar reizen. „Misschien heb ik ook daarom dat thema gekozen, ik zie het dorp waar Fara vandaan komt precies voor me." Boordevol ideeën Schrijven en liedjes maken zijn niet nieuw voor Jeannette Coppens. Ze maakte in het verleden kinderliedjes voor Benny Vreden produkties en deed de redactie van de rubriek 'Kort ver haal' bij Margriet. Sinds haar twee kin deren de deur uit zijn, is het schrijven van vooral korte verhalen en gedichten een echte hcfbby geworden. Naast haar andere creatieve activiteiten wel te ver staan: ze heeft aan de Dusseldorperweg haar eigen galerie Amber (met steeds wisselende exposities) en ze schildert veel. Tegenwoordig doet ze geregeld' mee aan verhalenwedstrijden. Er wer den al verhalen van haar hand gepubli ceerd in Libelle en Indonesia Maga zine. „Ik wil met het schrijven graag bekender worden. En de kans dat iemand je ontdekt is op die manier gro ter dan wanneer je naar een uitgeverij stapt met je werk." Jeannette Coppens zit nog boordevol ideeën. „Dingen die ik zie of meemaak, gebeurtenissen van vroeger, maar ook mijn reizen zijn vaak inspiratie voor r. verhalen." Ze geniet van het schrijven: „Ik vind het zalig. Ik verzin geen smoesjes meer om niet te hoeven beginnen, zoals ik vroeger deed. Je denkt even aan hele andere dingen, je staat versteld van je eigen fantasie." De moderne techniek ten spijt, gebruikt Jeannette nog steeds een doodgewone pen en papier om te schrijven. Pas daarna typt ze alles uit. „Ik hou niet van de computer, ik heb het contact van een pen op het papier nodig. Schrijven is net als schilderen, schilderen met woor den." Jeannette Coppens wil graag dat haar musical ook daadwerkelijk opgevoerd wordt. De plannen die de schrijfster daarvoor had met een Castricumse school, kwamen niet goed van de grond. En eigenlijk is de musical nog niet helemaal af, want voor de wed strijd moest ze slechts twee scènes, twee liedjes en de rolverdeling insturen. Daarnaast schreef ze het concept voor de rest van in totaal acht scènes en lied jes die de musical moest bevatten. „Ik zou het leuk vinden als iemand van de muziekschool de muziek bij de liedjes kan maken," zegt Jeannette Coppens. „Er komen vrolijke liedjes in voor, maar ook ernstige, melancholieke tek sten." Ze denkt dat het te kort dag is om de musical nog dit schooljaar op te voeren. „Maar misschien is er een school hier in Limmen of in Heiloo, die wil samen werken om het stuk af te maken en vol gend jaar uit te voeren. Ik weet hoe 't verhaal loopt, maar ik ben zeker in voor overleg. Dat vind ik juist zo leuk, die samenwerking." HEILOO - Vrijdag en zaterdag is bij banketbakker Van Velzen aan de Kennemerstraatweg en in 't Loo de speciale Koffietijd Paastaart (a f 15,-) verkrijgbaar. Trouwe kijkers van het populaire televisieprogramma Koffie tijd weten inmiddels dat er geregeld een taart gewonnen kan worden. De Paastaart die deze week de prijs is, is gemaakt naar receptuur van de beste ambachtelijke banketbakkers, waartoe ook Van Velzen behoort. In een aantal taarten zit deze week een chocolade-ei verstopt, dat weer kans biedt op het winnen van het Gouden Ei ter waarde van f 5000,-. De vinders van deze chocolade-eieren worden uitgeno digd om op paasmaandag in het pro gramma Koffietijd te komen strijden om de hoofdprijs. Daarnaast zijn er eieren verstopt die recht geven op een gratis taart. HEILOO - Afgelopen weekend werd brandweerdcommandant Jan Sengers 50 jaar. Om dit heuglijke feit te vieren trad het voltallige korps zaterdagnacht aan met alle toeters en bellen. Een grote houten brandweerman sierde Sengers' voortuin. Na alle felicitaties werd het feest in een grote tent achter het huis tot in de kleine uurtjes voortgezet. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-511998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Vermist Wittë ongec. perzische kater, 6 jr., Haesackerlaan, Heiloo. Gec. kater, wit met grijze vlekken, 3 jr., Kennemerstraatweg/Warmoezierslaan, Heiloo. Klein zalVnrood poesje met witte bef, buik en pootjes, 19 jr., De Spanring, Heiloo. Effen donkergrijze gec. kater met witte bef en voetjes, gele vlooienband, 7 jr., Hoogeweg/Molenbuurt, Limmen. Inl. 072-5616106. Gevonden Ongec. volwassen kater, roodcypers met wit, Julianaweg, Akersloot. Ongec. volwassen kater, zwart met witte bef en pootjes en witte vlek tus sen de voorpoten en op de buik, Rijksweg, Limmen. Inl. 072-5616106. HEILOO - Uitslagen 22ste ronde: Groot-Manni 1-0, Jongkind-V. Etten 1- 0, Folkertsma-Langereis 0-1, Kerst- Bosma remise, Vd Werd-Heeringa remise, De Jager-Vd Wal 1-0, Kleijn- Kracht remise, Hassing-Petricevic remise, Sauer-Koenders remise, Nie- haus-Maas 0-1, V Stee-V Lienen 0-1, Ebrecht-Huffnagel remise, Bos- Tuinstra en Vd Brink-Horninge remise. Externe competitie: ASG 2-Oppositie 2 61/2-11/2. HEILOO - Op dinsdag 1 april houdt Tendenz een voorlichtingsavond over de reis naar Luxemburg. Van 27 april tot 1 mei gaat tienercentrum Tendenz daar op kamp. Het kamp is sportief en avontuurlijk met activiteiten als absei- len, tokkelen en dropping. Het is bedoeld voor deelnemers van 12 tot 15 jaar. Kosten zijn f 200,- per persoon. Op de voorlichtingsavond verzorgt de organisatie Richter, die de activiteiten leidt, een dia-presentatie. Deze avond is niet alleen voor tieners, maar zeker ook voor ouders. De voorlichting vindt plaats van 19.30 tot 21.00 uur, op de Pastoor van Muyenweg 12, tel. 072- 5335242. Alkmaar Laat 201 Bergen Stationsstraat 15 Beverwijk Zeestraat 50 Plantage 120 Castricum Kortecieweg 47 Heiloo 't Loo 44 Medemblik Van Houweningenpark 7 Jeannette Coppens, doodgewoon met pen en papier, (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Zaterdagavond 29 maart houdt Fanfare Showband Heiloo haar jaarlijkse concert voor donateurs en andere belangstellenden. FSH heeft dit jaar een zeer bijzonder programma gekozen. Alle facetten van de vereni ging komen deze avond aan bod. Donateursconcerten worden in het algemeen zittend uitgevoerd. Omdat FSH over een eigen majoreltepeloton beschikt, was de vereniging altijd al in staat om de muziek met een stuk show te verlevendigen. Het showelement van de Fanfare bleef echter onzichtbaar. Zo niet dit jaar. FSH heeft dit jaar besloten om concert en show te combi neren in een avondvullende voorstel ling. Een passende locatie is gevonden in sporthal 't Vennewater. Onder leiding van dirigent Ruud Peer- deman zal de fanfare voor de pauze, zit tend in concertopstelling, laten horen wat ze op muzikaal gebied in huis heeft. Het programma zal naast enkele marsen vooral uit lichte, goed in het gehoor liggende muziekstukken be staan. De majorettegroep is inmiddels zo groot dat deze gesplitst moest worden in twee groepen. Het junioren en het senioren majorettepeloton zullen ieder hun eigen show brengen. Daarnaast voeren ze ook nog een gezamenlijk stuk op. Met het spelen van 'Some where' uit de Westside Story staat FSH stil bij het ongeluk met het Herculus- vliegtuig op 15 juli, waarbij 32 collega muzikanten het leven verlóren. Na de pauze zullen band en majorettes tonen waarom ze zo vaak gevraagd worden bij optochten en taptoes. Eerst zal marcherend een aantal marsen ten gehore gebracht worden. Sluitstuk van de avond worden de 'golden hits'. Het evenement in 't Vennewater begint om 20.00 uur. De toegang is f 2,50. Donateurs hebben gratis toegang. HEILOO - Op 15 maart nam hockey- vereniging De Terriërs twee nieuwe publicatieborden in gebruik, aangebo den door de heer H.J. van der Werf van Rabobank Heiloo-Limmen. Rond dezelfde tijd kregen alle 320 andere hockeyverenigingen in Nederland een zelfde bord. De splinternieuwe publica tieborden zijn een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond (KNHB), hierbij gesteund door hun hoofdsponsor, de Rabobank. Publicatieborden vervullen een belang rijke rol in de clubhuizen van de Nederlandse hockeyverenigingen. Ze zijn onmisbaar in de communicatie tus sen de bond en de leden, en de leden onderling. De KNBH wil het medede lingenbord gebruiken in de aanloop naar de wereldkampioenschappen die in Nederland plaatsvinden in 1998, tevens het jaar dat de hockeybond 100 jaar bestaat. Ook tijdens het wereld kampioenschap zulien de borden een belangrijke informatiebron zijn voor tal van liefhebbers van de hockeysport. HEILOO - Door verschillende oorza ken moeten de Plattelandsvrouwen het voor 24 april geplande voorjaarsreisje uitstellen tot 1 mei. Het programma blijft ongewijzigd. Wie zich nog wil opgeven kan dit (liefst zo spoedig mogelijk) doen bij de dames van de reiscommissie, tel. 072-5340691, 5331250 of 5331768. HEILOO - Tijdens de jaarlijkse alge mene ledenvergadering van de Vere niging Groepswonen van Ouderen Het Alternatief is het bestuur gewijzigd. In het bestuur hebben thans zitting: de heer Th. van Wieringen, voorzitter, tel. 072-5743749, mevrouw C. Relyveld, secretaresse, tel. 072-5334818, mevrouw H. Kuipers, penningmeesteresse, tel. 072-5618165, mevrouw A. Leijenaar, mevrouw E. van Aken, de heer K. Leeuwrik en de heer P. van Vliet. HEILOO - De belangen van de wed strijd Foresters tegen SEW waren groot, immers als Foresters verloor wa-' ren ze in feite gedegradeerd. Foresters verloor op basis van kwaliteit en condi tie. Iets waar SEW ogenschijnlijk ook een gebrek aan heeft, want de Nib- bixwouders speelden ook niet groots. Foresters blijft volharden in combina tievoetbal, maar op het veld van SEW was dit voetbal bijna onmogelijk. De bal hobbelde alle kanten op, behalve de goede althans voor Foresters. In de opbouw van achteruit werd te vaak balverlies geleden, waardoor er weinig rust in het elftal zat. Als de bal wel goed op de buitenkant kwam, werd een slechte voorzet afgeleverd. Toch waren er kansen voor de vooral in de eerste helft actieve Joris van der Velden die een slechte uittrap van de keeper oppikte. Hij schoot te gehaast en weg was de kans op 0-1. Ook een schot van Dennis Dijkhuis ging maar nét voor langs. De weinige kansen die SEW kreeg wer den bekwaam onschadelijk gemaakt door de teruggekeerde keeper Bart Moleman. Marcel van Velzen bleef na de wedstrijd van vorige week tegen Helder een gecompliceerde vinger breuk te hebben. Na rust was het een gelijkopgaande wedstrijd, die onverwacht een 1-0 score op het bord kreeg. Een stuiterend afstandsschot kon niet gekeerd worden door Moleman, en Foresters moest nu komen. Met drie spitsen werd getracht het naderend onheil te voorkomen. Op een mooie pass van Rits van der Lee scoorde Dijkhuis beheerst de 1-1. De wedstrijd leek in handen van Foresters, maar het was SEW dat scoor de uit een russ van achteruit, 2-1. Foresters probeerde het nog, maar de klasse en het geluk ontbraken. De Nibbixwouders kregen nog de beste kansen uit counters en zo verloor Foresters. Met het oog op de verhuizing is deze degradatie niet echt een ramp. Foresters kan komend seizoen op een nieuw complex voetballen. En in de nieuwe competitie is aan Ruud Donker, de nieuwe trainer, de eer om ook een nieuw elftal te maken. HEILOO - In Heiloo is de dartsport stevig in opkomst. Veel mensen hebben een setje pijlen en zelfs een eigen dart bord in huis. Het Oosthonk, een buurt vereniging in plan Oost, speelt met twee dartteams in de competitie en dit gaat hen redelijk af. Ze staan zowel in de eerste als twee divisie in het midden van de ranglijst. De wedstrijden gooien ze op maandagavond, dan kan er tevens geoefend worden door de niet- competitie darters. Wie interesse heeft, kan altijd komen kijken vanaf 19.30 uur. Zondag 30 maart staat het Open Oosthonk toernooi op het programma. Dit toernooi staat alweer voor het vier de jaar in Heiloo op de kalender, zodat het ook wel het Open Kampioenschap van Heiloo genoemd mag worden. Natuurlijk zijn er prijzen te winnen en wel in de winnaars- en verliezersronde bekers 1 tot en met 4 én een paassurp- rise. Ook is er een prijs voor de hoogste finish én de beste dame (bij genoeg dames is er een aparte winnaarsronde). Het Oosthonk heeft ook een 180 club. Wie 180 gooit, wordt automatisch lid, Om kans te maken op een leuke prijs dient u de meeste 180-ers gegooid te hebben op vier toernooien dit seizoen. Het Open Oosthonk is het derde toer nooi in de rij en momenteel hebben vijf darters één keer 180 gegooid op de gespeelde 501 en 301 toernooien. Zondag gaat de zaal open om 12.30 uur én de eerste darts in de wedstrijd vallen rond 14.00 uur in het bord. Het inschrijfgeld bedraagt f7,50. U kunt het Oosthonk vinden aan de Oostkanter 14 in Heiloo. HEILOO - Door een afgetekende 6-1 overwinning op Hurley werd het Terriërs-hockeyteam Jongens Cl afgelopen zaterdag kampioen. Met nog één wedstrijd te gaan en vier punten voorsprong werden zij onbereikbaar voor de concurrenten. Het team van trainster Irene van Egmond won in deze competitie alle wedstrijden en haalde het mooie doelsaldo van 62-17. HEILOO - Vrijdag 28 maart is er weer een hakkuhbar in BukBuk. Drie stap pen vooruit en twee achteruit op de martelende en genadeloze beat van de snelste dj's. Iedereen in de rij voor een boetetocht door de kelders van de hel. Sluit je snel aan bij deze macabere polonaise onder leiding van dj 3 Steps Ahead. De zaal gaat om 21.00 uur open en de entree is f 10,-. In nauwe samenwerking met de provin cie Noord-Holland wordt er in de BukBuk een aantal projecten gereali seerd die popmuziek en moderne dans met elkaar verbinden. De eerste maal was het de beurt aan Nerve, wier muziek door Feri De Geus in dans werd vertaald. Op 29 maart zijn het Gotcha! en Blok en Steel die dit karwei voor hun reke ning gaan nemen. Begin jaren negenó ontwikkelde Gotcha! zich tot een 1 d van internationale klasse. De op Par liament en Funkadellic leest geschoei de funk bracht het hele Nederlandse clubcircuit in extase. Wegens interne meningsverschillen kwam het tot een split-up, waarna ieder bandlid zijn eigen weg volgde. Zo richtte zanger Ro een nieuwe band op. Ro The Paradise Funk. Zo'n twee jaar geleden besloten de overige bandleden opnieuw een gok te wagen en werd Gotcha! heropgericht. Samen met Blok en Steel zal Gotcha! het begrip muziek en dans een geheel eigen invulling gaan geven. Op 29 maart gaat de zaal om 21.00 uur en de entree bedraagt f 10,-. Wat hebben ze gedaan, met De Blinkenlaan? Waarom, in hemelsnaam, waarom? Wie vraagt daar nou om? Gezonde 'volwassen' bomen kappen, wie neemt nou zulke stappen? Maar het is een feit, het is gebeurd. En vrijwel ieder, die het betreurt. Vele zomers lang géén lommerrijke laan, er is een wond in ons 'groene' dorp ontstaan. De wond is wel gelikt, met nieuwe stek ken, maar de bewoners konden verrek ken. Géén overleg, goede argumenten, men doet maar met die centen. 'Ja, er was nog een potje', heeft een bestuurslid verteld. Hoe bedoelt u? Een potje huilen? Een potje geld? Klaaske van Kuijk De redactie van de Uitkijkpost ont vangt met enige regelmaat brieven die bestemd zijn voor de rubriek 'Inge zonden'. Deze bevatten meestal com mentaar op de gang van zaken in de gemeente en/of verslag daarvan in deze krant. De redactie wijst er echter met nadruk op dat anonieme brieven niet geplaatst worden. Wie zijn mening wil geven, moet - zo vinden wij - daar dan ook voor uitkomen. Brieven die niet ondertekend zijn, missen dus volledig doel! Bibliotheek Heiloo Op vrijdag 28 maart verkoop van afge schreven materialen in de hal van de bibliotheek. Van 15.00 tot 17:30 uur jeugdboeken, f 1,50 per stuk en van 18.00 tot 20.30 uur boeken voor vol wassenen (f 3,-), cd's (f 5,-) èn andere materialen. Wijkvereniging Plan Oost Maandag vanaf 20.00 uur darten, gratis entree. Woensdag 10.00 uur competitie- bridge bridgeclub Oosterpark van 19.45 tot 23.00 uur. Alle activiteiten in 't Oosthonk, Oostkanter 14. Open Huis Foto-expositie van Loretta Bart-Tulfer met foto's uit Thailand, Amerika en Tsjechië. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur, van 13.30 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 24.00 uur. Het Wapen van Egmond-Binnen Permanente expositie van Egmondse kunstgenootschappen Hallem en Hafre van schilderijen en objecten. Dagelijks geopend, behalve op dinsdag, vanaf 10.00 uur. Adres is Herenweg 59. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 18 mei tentoonstelling 'De geneeskunst van Pieter van Foreést'. Museum aan de Doelenstraat 5 geo pend op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Vrijdag 28 en zaterdag 29 maart is het bedrijf SAB Autoglas Nijmegen aanwezig op het parkeerter rein bij 't Loo om autoruiten te repare ren en kentekens te graveren: Heeft u een sterretje in uw voorruit en bent u WA-extra verzekerd, dan wordt u bij SAB gratis en snel geholpen. U hoeft alleen uw verzekeringspolis of uw groe ne kaart mee te nemen. SAB, een bedrijf dat voor alle verzekeringsmaat schappijen werkt, regelt verder het papierwerk. Het kost u niets, ook geen no claim. Ook kunt u terecht voor het graveren van het kentekennummer in uw auto ruiten. Het bedrijf bouwt daarnaast ook professionele auto-alarmsystemen in. Voor inlichten kunt u bellen met 024-3554404. Zie voor de speciale aanbieding de advertentie elders in deze Uitkijkpost. HEILOO /SCHAG EN - Vorige week woensdag behaalde tijdens de Paasveetentoonstelling in Schagen keurslager Kees Burger een ereprijs met deze kolossale aanwinst. De slager omschrijft het trots als 'zelf gefokt, eerlijk vlees'. Het beest is afkomstig van mester Th. Tesselaar uit 't Veld

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6