Voorjaar! 0> J Drukkerij uitkijkpost bv fijn wonen tussen al HEILOO dat groen Woon-Zorgloket in Heiloo Wet milieubeheer Gemeente Heiloo start proef met apart ophalen van wit- en bruingoed PAGINA 8 UITKIJKPOST - 26 MAART Vervolg informatierubriek Dus grof huis- en tuinafval Voorjaar en grofhuisafval Schuur opruimen, zolder opruimen, zomaar opruimen. U kent dat wel. Maar waar laat je de rommel? Kunnen uw overtollige spullen elders een tweede leven krijgen? Uw oude eethoek, bankstel, potten en pan nen, klein huisraad. Bijna iedere vereniging of school is er dol op voor z'n fancy-fair. Ook kunt u deze spullen naar een tweedehands winkel brengen. Bruikbare kleding/textiel kunt u bewaren voor een kledingactie of in een goed dichtgebon den plastic zak in één van de vijf kledingcon- tainers deponeren (De Loet, parkeerterrein; Het Hoekstuk, parkeerterrein; Ypesteinerlaan, supermarkt; 't Loo, parkeerterrein Noord; Rosendaal 2, Afvalbrengplaats). ALS ER ECHT NIETS MEER MEE TE BEGINNEN IS? Grofhuisafval mag in uw grijze emmer Uiteraard moet het dan wel om afval gaan, dat in de rolemmer past, zoals klein huisraad of houten kistjes. Alleen als het gaat om grofhuisafval dat qua formaat niet in de grijze rolemmer past, dan kunt u bellen met de Reinigingsdienst van de gemeente Heiloo. Zij vertellen op welk tijdstip het grofhuisafval wordt weggehaald. Opgave grofhuisafval: van maandag tot en met woens dag tussen 08.00 - 12.00 uur, tel. 072 - 531 00 01. Wat is géén grofhuisafval? Bedrijfsafval, bouw- en sloop afval, grond, puin, asbest, boomstammen en materialen afkomstig van groot onderhoudswerk in huis en tuin. Dozen, kratten, zakken en rolemmers met normaal huishoudelijk afval en lof gras en blad worden evenmin door de grofhuisafvaldienst meegenomen. Bedrijfsafval Dit afval is nooit grofhuisafval. Bouw- en sloopafval Dit wordt niet door de gemeente opgehaald en ook niet geaccepteerd op de afvalbreng plaats. Het kan tegen betaling worden aangeboden aan de Regionale Stortplaats, Kanaaldijk 13A te Heiloo. Bij een verbouwing die uitgevoerd wordt door een aannemer is het heel normaal dat deze ook zorgdraagt voor zijn afval. De kosten zijn dan bij de prijs inbegrepen. Mensen die zelf deze werkzaamheden uitvoeren proberen vaak via de grofhuisafvaldienst van het afval af te komen. De verbouwkosten komen dan ech ter gedeeltelijk voor rekening van de gemeen te, die deze kosten vervolgens weer doorbe rekent naar de inwoners. Dit is natuurlijk niet de bedoeling. Puin De gemeente neemt geen puin mee. U kunt puin tot een 1/2 kuub (geen bouw- of sloop afval) gratis brengen naar de afvalbreng plaats. Let op: de dienstdoende medewerker bepaalt of de hoeveelheid of het soort afval dat door de gemeente wordt geaccepteerd. Iedere dag of week een beetje brengen wordt niet getolereerd. ALGEMEEN Waar moet u op letten als u grofhuisafval aanbiedt? De reinigingsdienst zorgt ervoor dat het grof huisafval na uw telefoontje bij u wordt wegge haald. Voor zowel uw omgeving als voor de mensen van de Reinigingsdienst is het prettig als u bij het aanbieden van het grofhuisafval een aantal "spelregels" in acht neemt. Hieronder geven wij enkele regels kort weer: zet het afval zo laat mogelijk buiten en zet het zoveel mogelijk voor uw huis. Dit om te voorkomen dat buurtbewoners hun grofhuisafval bij dat van u leggen en dat hierdoor de maximale hoeveelheid van twee kuub wordt overschreden; bundel het losse afval, maar zorg ervoor dat de bundels niet langer zijn dan 1,5 meter en niet zwaarder zijn dan 12 kilo. Zet vooral geen losse plastic zakken bij uw grofhuisafval. NOG EEN CATEGORIE OM BIJ STIL TE STAAN: KLEIN CHEMISCH AFVAL Batterijen, fotochemicaliën, verf, lijm en oplosmiddelen. Medicijnen en injectienaalden (terugbrengen naar de apotheek), cosmetica, bestrijdingsmiddelen, afgewerkte olie en accu's. Deze producten kunt u inleveren bij één van de deelnemende winkeliers (herkenbaar aan de sticker "Probleemstoffen retour") of bij de Chemokar (kijk op uw ophaalkalender). Vanzelfsprekend kunt u deze producten ook inleveren bij de afvalbrengplaats. VOORJAAR EN TUINAFVAL In het voorjaar krijgt de tuin vaak een grote beurt. Nieuwe schut tingen, terras sen, bielzen, gazons e.d. worden aan gebracht. De groene rolem mer bewijst goede dien sten. Is het tuinafval te groot voor de rolemmer, dan wordt het afval gebundeld voor de grofhuisaf valdienst. Echter niet alles kan zomaar als tuinafval worden aangeboden. Er is wel dege lijk een aantal spelregels: 1. Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken e.d. zijn géén normaal tuinafval. Deze producten moeten worden beschouwd als "bouw en sloopafval". U moet dan zelf voor afvoer/verwerking zorgdragen, bijvoorbeeld via de Regionale Stortplaats aan de Kanaaldijk 13a te Heiloo. Deze stortplaats is ook geopend op de eerste zaterdag van de maand van 10.00 11.30 uur. De stortkosten worden dan bij u in rekening gebracht. 2. Gooi geen bloempotten (steen of plastic), kartonnen dozen, klein puin e.d. in de groene rolemmer. Dit verstoort het composteringsproces en vermindert de kwaliteit van de compost. 3. Gooi nooit tuinafval in de grijze rolemmer. Als er tuinafval in de grijze rolemmer wordt aangetroffen, wordt deze niet geleegd. 4. Bundels normaal tuinafval kunnen tot twee kuub als groftuinafval telefonisch worden aangeboden via nr. 072 - 533 00 01. U kunt dit nummer bellen van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. 5. Indien u niet wilt wachten op de grofhuis afvaldienst, dan kunt u het ook zelf wegbrengen naar de afvalbrengplaats. AFVALBRENGPLAATS REINIGINGSDIENST GEMEENTE HEILOO Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg), Heiloo, tel. 072 - 533 68 80 Openingstijden maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 16.00 uur vrijdag tussen 08.00 en 12.00 uur zaterdag (alleen in de oneven weken) tussen 09.00 en 12.00 uur Als u uw afval komt brengen op de afval brengplaats kan de dienstdoende ambte naar naar uw legitimatie vragen. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon-en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 531 31 84. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Verleende bouwvergunningen en| geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend; - Oosterzijweg 120, bouw van een tweede bedrijfswoning met garage; - Tuinenhof 21bouw woonhuis met garage; - Kennemerstraatweg 425, het realiseren van diverse bij het Golden Tulip Hotel behorende voorzieningen alsmede het bouwen van drie appartementengebouwen van in totaal 63 appartementen; - De Brink, Bouwfonds Woningbouw b.v. - oprichten van 26 woningen; - Ypesteinerlaan en De Brink, Bouwfonds Woningbouw b.v. - oprichten van 44 woningen. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mede dat zij op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge artikel 8.1. van de Wet milieubeheer (W.m.) hebben besloten vergunning te verlenen aan; - Ruud van Haneghem B.V., Vennewaters- weg 17, 1852 PT te Heiloo, voor het in werking hebben van een tuintechnisch adviesbureau, uitvoering hoveniersbedrijf en verkoop van accessoires, gelegen op het perceel Vennewatersweg 17, 1852 PT te Heiloo; - P. Ranzijn (Restaurant op camping 'Klein Varnebroek'), De Omloop 22, 1852 RJ te Heiloo, voor het veranderen van een restaurant en voor het in werking hebben van die onderdelen van de inrichting, waarmee de verandering samenhangt, gelegen op het perceel De Omloop 22, 1852 RJ te Heiloo. De besluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen ter inzage op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110 en wel van 27 maart 1997 tot en met 24 april 1997. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur. Ook liggen de stukken ter inzage op het politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdag avonden van 28 maart 1997 tot en met 18 april 1997 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de afdeling VROM kosteloos een toelichting op de stukken wor den verkregen. Afschriften van de stukken zijn tegen kostprijs verkrijgbaar. De besluiten zijn ten opzichte van de ter inza ge gelegde ontwerpbesluiten niet gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en duurt tot 9 mei 1997. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben'gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken een voorlopige voorziening te tref fen. Aan het verzoek om voorlopige voorzie ning en het instellen van beroep zijn kosten verbonden: Natuurlijk persoon f 200,- verzoek voorlopige voorziening f 200,- instellen beroep Rechtspersoon f 400,- verzoek voorlopige voorziening f 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Wat is wit- en bruingoed Grofweg zijn dit alle elektrische huishoudelij ke apparaten met uitzondering van de koel en vriesapparatuur. U kunt hierbij denken aan: Witgoed: wasmachines, centrifuges, fornuizen, wasdro gers, afwasmachines, geisers, C.V.-ketels etc. Bruingoed: televisies, radio's, platenspelers, CD-spelers, computers, printers, video's, wekkers, stofzui gers, strijkijzers, broodroosters, frituurpannen etc. Waarom apart ophalen? Bij verbranding in de Huisvuilcentrale van wit- en bruingoed blijven zware metalen (onder andere koper) over. Deze zware metalen verontreinigen de verbrandingsresten van het gewone afval. Apart ophalen is dus milieu vriendelijker. Door aparte inzameling is ook materiaal hergebruik beter mogelijk. De overheid is druk doende met de producenten een regeling voor te bereiden om de inname, verwerking en financiering van wit- en bruin goed landelijk van de grond te krijgen. Veel apparaten zijn echter nu al goed wer kend of eenvoudig te repareren. Reparatie of demontage in Nederland is kostbaar. Export naar "lage lonen landen", waar reparatie wel betaalbaar is, blijkt nu al mogelijk. Ook is in die landen vraag naar een aantal van deze apparaten. Veel onderdelen uit de apparaten zijn in die landen ook nog heel bruikbaar voor andere doeleinden. Wie gaat het ophalen? Wij hebben de firma Trade Market uit Alkmaar bereid gevonden het wit- en bruingoed in Heiloo op te halen. Deze firma doet dit ook reeds enkele jaren voor de gemeente Alkmaar. Zij zorgen zelf voor de inzameling, de controle, de export en/of demontage. De apparaten worden bij u thuis opgehaald, omdat ze niet zomaar op straat neergezet kunnen worden. Omdat overdag niet jedereen thuis is vindt het ophalen tussen 17.00 en 20.00 uur plaats. Wat verandert er voor u? Bijna niets! Als u wit- of bruingoed heeft dat opgehaald moet worden, dan kunt u de gemeente van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen via telefoon nummer 072 - 533 00 01 tel.nr. voor grof huisafval). U krijgt dan te horen op welke datum en op welk tijdstip de apparaten bij u worden opgehaald. De adressen en data wor den aan de firma Trade Market doorgegeven. Zij komen de apparaten daarna bij u ophalen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact op nemen met de heer J.A. Rijnbeek van de afdeling VROM, tel. 072 - 531 32 03. ^HTE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8