Eerste paal Buitenzorg II de grond in Actie voor Poolse kinderen Beestenboetje viert Pasen Goed Rochester Cathedral choir Engelse koorzang in Witte Kerk 129,00 Tos Makelaardij Monique van der Poel voelt muziek in haar hoofd Heiloose speelt in halve finale Petrof concours - Dames polo's - Heren stretch pantalons Heiloo in woord en beeld J^PRIM997 Voorjaarspuzzel Fancy fair De Duif Australische Prachtvinken bij Kleurenpracht Nic. Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem Lezing Joodse feestdagen Oranjecomité zoekt medewerkers zonder bandplooi.. verschillende kleuren... 49,95 De Allerbeste Service JOHN MOEN GOED GEZIEN vrijdag 14 april a.s. Witte Kerk aanvang: 20.00 uur CEES HACHMANG LOODGIETERS Vakantieweek voor senioren Redactieacquisitie en administraties 62e JAARGANG NO. 15 J^LoJU j) Drukkerij uitkijkpost bv HEILOO - De afgelopen Jy weken is de redactie van de Uitkijkpost letterlijk bedol- ven onder inzendingen van 0 de voorjaarspuzzel, die op Mode 12 maart bij de Locale verscheen. 2^ Wie de puzzel goed inviil- ^(r de, kreeg als oplossing J'y 'Indien we genoegen in het kleine kunnen vinden, zul- len de grote genoegens ons #*j\L %0 niet voorbij gaan'. Meer dan 150 inzendingen met deze spreuk kregen we binnen. Sommige gewoon Jpr op het strookje uit de krant, andere verwerkt in een mooie tekening of achter op een leuke prentbrief- 1%$" kaart. Sommige lezers deden wel ,s erg veel moeite om de prijs (een cadeaubon ter waarde van f 50,-) te winnen. Een fl# enthousiaste lezer uit Limmen stuurde zelfs elf rnaal de goede oplossing in! Enfin, het lot heeft beslist #en de drie winnaars van de .g: cadeaubon zijn Jolanda Zonneveld, Doelen 7 te :s Egmond-Binnen; mevrouw- %g J.A. Pilkes-Groen, Kenne- merstraatweg 522 in Heiloo en mevrouw L. Sauer, Jï Obriglaan 33 te Heiloo. Zij krijgen binnenkort de prijs mg thuisgestuurd. HEILOO - Vorige week werd de eerste paal geslagen voor Buitenzorg II, de toekomstige woonafdeling van Willi- brord. Deze handeling werd verricht door Roel Wijnstra, voorzitter van de cliëntenraad. Tevens werd het Dagacti viteitencentrum (DAC) geopend. Bui tenzorg II en DAG bevinden zich bui ten de poorten van het psychiatrisch centrum, op de locatie tegenover het terrein aan de Kennemerstraatweg. Hiermee is weer een volgende stap gezet in de vermaatschappelijking van psychiatrische zorg en -patiënten. Willibrord kreeg in mei vorig jaar. na een vertraging van vijf jaar, toestem ming voor de bouw van Buitenzorg II. De bedoeling is dat het gebouw begin volgend jaar opgeleverd wordt. Het biedt dan plaats aan 32 chronisch psy chiatrische patiënten, die nu nog in de sterk verouderde gebouwen op het ter rein van Willibrord wonen. In deze grote wooneenheden hebben ze te wei nig privacy. Met de bouw van Bui tenzorg II komt hier definitief een ein de aan: twee oude paviljoens, Cornelius en oud-Vincentius, zullen wordeh ges loopt. Tot de jaren '90 vond psychiatrische zorg vaak plaats in paviljoens op een ziekenhuisterrein, meestal ver van de bewoonde wereld. Midden jaren '90 kwam daar een kentering in. Meer dan voorheen wordt in ons land voor bewo ners van dergelijke ziekenhuizen zorg vuldig bekeken of een jarenlang ver blijf wel zo nodig is. Een flink aantal patiënten blijkt vaak heel goed in staat om zelfstandig te wonen. De komende maanden zullen de eerste patiënten het terrein van Willibrord (en daarmee de AWBZ) verlaten om woningen in Heiloo te gaan betrekken. Het is de bedoeling dat dit jaar vier hui zen bewoond zullen worden door drie a vier cliënten per woning. Buitenzorg II is juist bedoeld voor bewoners die de 'veilige haven' van Willibrord nodig hebben. Dagactiviteiten Om zich staande te houden, kunnen ex- bewoners op allerlei terreinen hulp en Onder toeziend oog van bewoners en belangstellenden gaat de eerste paal voor Buitenzorg II de grond in. ondersteuning krijgen, onder andere in een van de vier dagactiviteitencentra die onze regio rijk is. Twee daarvan bevinden zich in Den Helder en Alkmaar, een derde wordt in de loop van dit jaar in Schagen geopend. Het DAC in Heiloo is gevestigd in de voor malige meubelfabriek.en toonzaal aan de Kennemerstraatweg die vorig jaar door Willibrord zijn aangekocht. Het activiteitencentrum bestaat uit een drukkerij, een boekbinderij, een winkel en een inloopcentrum. Op het DAC kunnen dertig cliënten onder leiding van vijf begeleiders werkervaring opdoen. HEILOO - Op vrijdag 4 en zaterdag 5 april houdt de Stichting Egmond- Heiloo Help de kinderen in Polen een actie in 't Loo, in samenwerkig met Albert Heijn en streekradio Excel lence. Op deze dagen kunt u bij Albert Heijn levensmiddelen kopen die in Polen moeilijk te krijgen zijn, zoals groenten in blik, houdbare melk en toiletpapier. De producten kunt u vervolgens inle veren bij de stand van de stichting, die op het plein voor de winkel staat. De medewerkers van de stichting zullen de levensmiddelen naar Polen vervoeren. De Stichting Egmond-Heiloo Help de kinderen in Polen wil de leefsituatie van kansarme kinderen in Polen verbe teren. Er wordt directe, humanitaire hulp geboden aan kinder- en opvangte huizen. Op dit moment staat het kin dertehuis Dom Dziecka in Skorogoszez centraal. Er staat voor half mei een bezoek aan het kindertehuis op het programma. De stichting wil daar de sanitaire voorzieningen verbeteren, omdat er momenteel slechts één toilet is voor veertig kinderen. Verder wil ze zorgen voor levensmiddelen. Behalve door het kopen van deze levensmiddelen, kunt u ook meehelpen met een financiële bijdrage. Daarmee kan de huur van een vrachtwagen voor het vervoer naar Polen worden betaald. Tijdens de actie kunt u een bijdrage geven, maar u kunt uw donatie ook storten op rekening 358516668. Wie thuis nog hulpgoederen heeft staan of een bedrijf weet dat de stich ting wil helpen met het huren van ver voer. kan bellen met Nel Greve-Visser, tel. 072-5065447. HEILOO - Op vrijdag 4 april wordt op basisschool De Duif weer de jaarlijkse fancy fair gehouden. Dit jaar luidt het thema 'een tropische verrassing'. Bezoekers zullen die middag en avond dan ook een in oosterse sferen gehulde aula betreden, waar men zich te goed kan doen aan originele Pakistaanse en Indische gerechten. Ook de traditione le spelen in de diverse lokalen zullen in het teken van Azië staan. De speciale attractie is dit jaar de thee tuin, waarin een schimmenspel wordt opgevoerd. Er draait een Rad vaTi Avontuur, er is poppenkast voor de allerkleinsten en u kunt op de rommel markt kijken of er iets van uw gading bij zit. De opbrengst komt ten goede aan een basisschool in het Pakistaanse Lahore. Om dé kinderen goed onderwijs te geven, zijn er boeken, boekenkasten en matjes om op te zitten nodig. De fancy fair wordt gehouden van 17.00 tot 20.00 uur op De Duif, Mariënstein 180. Het Rochester Cathedral Choir zingt in de Witte Kerk. HEILOO - Op vrijdag 4 april vindt in de Witte Kerk een optreden plaats van het Rochester Cathedral Choir. Dit be kende Engelse koor wordt geleid door Roger Sayer en aan het extra concert wordt medewerking verleend door de organist William Whitehead. Op het programma staat muziek van Scarlatti, Parry, Handel en Ives. Het koor bestaat uit professionele zan gers, zo'n twintig jongens en tien man nen. Voor de jongens vormt de koor training een belangrijk deel van de vor ming op de uit 1542 daterende King's School in Rochester. Roger Sayer, zelf als jongenssopraan in een ander koor begonnen, studeerde orgel aan het Royal College of Music en voltooide deze studie op het orgel van St. Paul's Cathedral in Londen. William Whitehead deed zijn orgelstu die in Oxford. Op de genoemde King's School geeft hij niet alleen mede lei ding aan het muziekonderricht, hij doceert daar tevens Russisch. Thuis zingt het koor dagelijks (behalve 's woensdags) een evensong en 's zon dags de eucharistie. Het optreden hier is onderdeel van een korte tournee, waarin verder wordt opgetreden in Leiden, Haarlem, Medemblik en in Schehinkhout, waar het concert wordt HEILOO - Vorige week vrijdag was het bij het Beestenboetje alvast een beetje Pasen. De kinderen kwamen om met de dieren te knuffelenom jonge kuikentjes te zien en om te weten te komen hoe je ze moet verzorgen. Daarna konden de kinderen hun hart ophalen bij het eieren beschilderenwat deze twee dan ook vol overgave deden. foto Kitty Hoogland) LOODGIETERSBEPRIJF DE JONG Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen Tel. 072 5616831/5333466 24-uurs service voorafgegaan door een dagvullende workshop. Het concert van vrijdag begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 15,-, voor 65+ en CJP geldt f 12,50. Telefonisch kan worden gereserveerd via 072-5332598 en 5335852. HEILOO - Op dinsdag 8 april houdt J. Knoop uit Hilversum op uitnodiging van vogelvereniging Kleurenpracht een dialezing in het clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. De lezing gaat over Australjsche prachtvinken, waarvan in dit wereld deel zeker twintig kleurige soorten bestaan. De diaserie gaat over het le ven van deze vogels in de natuur en het houden, verzorgen en kweken in voliè res. De lezing, die bedoeld is voor leden en belangstellenden, begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. HEILOO - Op woensdag 9 april staat op het programma van de afdeling Heiloo van het Nivon een lezing, ver zorgd door het Joods Historisch Museum uit Amsterdam. Aan de hand van dia's wordt een uiteenzettingsgege- ven van de betekenis en inhoud van de verschillende Joodse feestdagen, zoals Jom Kippoer, Pesach en Chanoeka. De lezing vindt plaats in het Open Huis vanaf 20.00 uur. De kosten voor leden zijn f 2,50, andere betalen f 4,- en jeugd f 1,-. Aansluitend brengt de afdeling op zon dag 20 april een bezoek aan de Portugese Synagoge en het Joods Historisch Museum in Amsterdam. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Corry van de Bult, tel. 072-5337470. HEILOO - Het Oranjecomité Boe- kenstein Baetenburg wil weten of er voldoende belangstelling is voor de spelletjes- ochtend op Koninginnedag. In verband met de voorbereidingen voor deze morgen kunt u hen, liefst zo spoedig mogelijk, laten weten of u er weer gezellig bij bent en/of u ook nog kunt helpen. Bij te weinig reacties kan het feest helaas niet doorgaan. U kunt bellen naar 072-5337323 of 5334567. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS 4-TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - Ze weet al precies wat ze dinsdag aantrekt. Op haar kamer han gen de zwarte wijde broek, de lange witte blouse en het jasje die ze met grote zorgvuldigheid heeft uitgezocht. Op 8 april speelt de vijftienjarige Monique van der Poel in IJmuiden mee in de halve finale van het Petrof piano concours. „In de voorrondes had ik gewoon een zwarte stretchbroek aan, heel simpel. Maar nu ben ik toch een stapje verder, dus daar hoort iets chi- quers bij." Begin maart won Monique in Alkmaar een voorronde van het concours, dat in Nederland door dealers van het Tsjechische piaonomerk wordt georga niseer^. Ze speelde op de Petrof-vleu- gel één van haar favoriete stukken, de romantische Nocturne in cis mineur van Chopin. Naast de technische uit voering en interpretatie van het stuk was vooral de muzikaliteit, de gevoeli ge manier waarop Monique het stuk speelde, voor de jury reden om haar tot winnares uit te roepen in de leeftijdsca tegorie 13 tot 17 jaar. „Echt een verrassing! Er was een ander meisje dat zó goed speelde, ik dacht dat zij zou winnen. En ik had de beginac- coorden iets te langzaam ingezet. Uiteindelijk heb ik toen het hele stuk maar iets langzamer gespeeld." Op haar achtste ging Monique naar een open dag van de Muziek- en Dans school Heiloo. De keuze tussen dwars fluit en piano was snel gemaakt. „Für Elise was mijn lievelingsliedje, dat wilde ik ook kunnen." De basisbeginse len leerde ze van docent Madderom en sinds een half jaar heeft ze les van Dorothé Crijns. Bij haar speelt ze nu ook op de vleugel. „Dat speelt anders, mooier. En je kunt rtieer afv/isseling aanbrengen in hard en zacht." Hoewel ze tot voor kort graag samen speelde met anderen, geeft ze nu de voorkeur aan het solo-optreden. „Degenen met wie ik samenspeelde waren meestal jonger, of ze speelden nog niet zo lang als ik. Als ik alleen speel, kan ik moeilijkere stukken kie zen en dat is een grotere uitdaging." Monique van der Poel studeert nog eens flink op de Nocturne in cis mineur van Chopin. (foto Kitty Hoogland) Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Ongenoegen Zo ontstond ook het idee om mee te doen aan een concours. „Ik wilde me wel eens meten met anderen van mijn leeftijd." Een paar maanden was ze bezig met het repeteren en perfectione ren van het stuk van Chopin. Ze koos het uit nadat ze het had gehoord op een cd van pianist Wibi Soerjadi. „Ik vind het mooi omdat het romantisch is en een beetje droevig. En het klinkt mis schien stom, maar toen ik het hem hoorde spelen, dacht ik bij bepaalde dingen: dat zou ik anders doen." Per week zit ze zeker zo'n tien uur ach ter de piano. Af en toe tot ongenoegen van zus Ilse en broer Jeroen, die ook piano spelen en zich soms afvragen „wanneer mag ik nu eens?" Toch heeft Monique ook nog tijd voor andere din gen. Na schooltijd (ze zit in 4 VWO van het Petrus Canisius College) hockeyt ze vier keer per week in haar team bij de Terriërs en in het districtsteam Noord- Holland Noord. Op zondag rijdt ze paard. Hockey en paardrijden bestem pelt ze als hobby's, niet meer en niet minder dan dat. „Als ik er geen tijd meer voor heb, stop ik ermee." Monique van der Poel wéét wat ze wil. De piano blijft, maar haar plan om na de middelbare school naar het conser vatorium te gaan, heeft ze herzien. „Tenzij je héél erg goed bent, kun je met die studie alleen maar pianolerares worden en dat wil ik niet. Je verdient er ook niet zo veel mee, en het lijkt me toch leuk om ooit een vleugel te kun nen kopen." Als het aan haar ligt, wordt het een rechtenstudie met piano spelen als hobby ernaast. De komende dagen is het nog één en al Nocturne van Chopin wat er klinkt in het huis van de familie Van der Poel. „Tijdens de halve finale probeer ik het stuk uit m'n hoofd te spelen, dan krijg je twee punten extra. Maar omdat je dan veel naar je vingers gaat kijken, probeer ik daar nu goed op te oefe nen." Monique gaat in ieder geval met een duidelijk doel voor ogen naar IJmuiden. „Ik wil tevreden zijn over mezelf. Geen domme fouten maken en het zo laten klinken zoals ik 't me heb voorgesteld. Want hoe het moet klin ken, dat voel je als het ware in ie hoofd." REGIO - De Diaconale Reiscommissie Castricum-Limmen-Heiloo organiseert voor de negentiende keer een vakan tieweek voor senioren. Van 2 tot en met 9 augustus zal het door bos omgeven conferentiecentrum Boschoord in Oisterwijk (Noord-Brabant) bezocht worden. Er worden drie excursies gemaakt en voor de avonden is er ook een programma. Er is gelegenheid om het rustig aan te doen, maar actiever bezig zijn, bijvoor beeld fietsen of naar het dorp gaan, kan ook. Hoewel verwacht wordt dat deel nemers zichzelf kunnen verzorgen, gaat er voldoende leiding mee om inciden teel enige hulp te bieden. De kosten bedragen f 685,- gebaseerd op een tweepersoons kamer met dou che en toilet, volpension, busreis excur sies, avondprogramma's en reis- en annuleringsverzekering. De toeslag voor een éénpersoonskamer bedraagt f 75,-. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Opgeven en inlichtingen bij mevrouw B. Boerstoel te Castricum, tel. 0251-653960 of familie Van den Berge, te Heiloo, tel. 072-5331721. De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1