Ondanks bezuinigingen ruimte voor nieuw beleid Goed &B&G Van Osmode m skate-party Den Boon sluit fusie met Limmen niet uit Kopij Uitkijkpost College presenteert Voorjaarsnota en Meerjarenbeleidsplan Vrijmarkt elk jaar drukker Kunstenaars doen goede zaken GESLOTEN S3 Vos Makelaardij Damesrokken Herenpantalons APELLA ivm PINKSTEREN vrijdag 16 mei, 15.00 uur. Redactieacquisitie en administratie *.e'H J>U J Drukkerij uitkijkpost bv WSBLAD VOOR HEILOO E M OMSTREKEN 62e JAARGANG NO. 19 donderdag 8 en vrijdag 9 mei is DrukKerij uitkijkpost Tiende Avondvierdaagse X, dames-le etage Th herenmode winkeihofuoo Heiioo TE KOOP Lezing gezichtsdiagnostiek zaterdag 10 mei a.s. Kicken in de quarter-pipe De Buk-Buk aanvang 21.00 uur Nic. Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem VAN DER BORDEN SCHÓNG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Pakketten voor Polen Dialezing kleurenpracht Zingen Houdt Jong viert zilveren jubileum Voorleesontbijt voor peuters Inleveren van kopij en advertenties uiterlijk Uw vertrouwde Contactlens specialist JOHN MOEN GOED GEZIEN CEES HACHMANG LOODGIETERS De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) .v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v. //XvXvIv... J De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden L. aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! L. tvJ) Lj De Hoefsmid 5, Tel. 072 5330175, Heiloo HEILOO - Alweer voor de tiende keer organiseert de Plaatselijke Wandel- commissie de avondvierdaagse in Hei loo. Liep vorig jaar het aantal deelne mers iets terug (1460), dit jubileumjaar hoopt de wandelcommissie het record van 1995 met 1509 deelnemers min stens te evenaren. Ook dit jaar zijn er verschillende mooie parcoursen gemaakt, waarin weer enkele verrassende Heiloose plekjes zijn opgenomen. Deze routes zijn ge schikt voor jong en oud. Vanaf dinsdag 3 tot en met vrijdag 6 juni wordt ieder een in de gelegenheid gesteld om hier van mee te genieten. Natuurlijk heeft de wandelcommissie voor de deelne mers in verband met dit jubileum een leuke verrassing in petto. Zoals de afgelopen negen jaren gebrui kelijk was, wordt er ook dit jaar weer gestart vanaf het plein van St. Rad- boudschool, ingang Breedelaan. De starttijden zijn vanaf 18.00 uur de vijf tien kilometer, vanaf 18.15 uur de tien kilometer en vanaf 18.30 uur mogen de vijf kilometer-wandelaars beginnen. Het geheel zal vanuit de muziektent op het schoolplein en op de laatste avond langs de route-muzikaal% ondersteund worden door de Fanfare Showband Heiloo, harmonie Caecilia, muziekver eniging Eensgezindheid en het tam boer- en majorettenkorps Nijenburg. De inschrijving voor deze jubileum- avondvierdaagse kan vanaf maandag 12 mei tot en met donderdag 15 mei tussen 19.00 en 21.00 uur gebeuren. Iedereen kan dan terecht bij de volgen de inschrijfadressen: M. Henning, De Krómmert 34, J. Kraakman. Boswinde 19 en B. Bos, Wëffcëricielsïaan 9. Informatie kan men inwinnen bij het laatste adres, tel. 072-5337426. Het 'inschrijfgeld bedraagt voor alle deelnèmers f 6,-. Leden van erkende wandelsportbonden krijgen een reduc tie van f 2,- op vertoon van een lid- maatschapsbewijs. Bij het volbrengen van de avondvierdaagse ontvangt iedereen de welbekende medaille. HEILOO - Verbetering van de veilig heid in Heiloo, het aanpakken van ver keersknelpunten, het versterken van het minimabeleid en de bijzondere bij stand en de integratie van huisvesting, zorg en de voorzieningen voor gehan dicapten. Dat zijn kort gezegd de be langrijkste uitgangspunten van het nieuwe beleid, dat verwoord is in de Voorjaarsnota en het Meerjarenbe leidsplan 1998-2001. Deze werden afge lopen vrijdag gepresenteerd door het college. „We zijn erin geslaagd een goed en ver antwoord sluitende begroting voor 1998 voor te leggen aan de gemeente raad," sprak een tevreden waarnemend burgemeester A.H. den Boon. De begroting borduurt voort op de vorig jaar vastgestelde Kerntakennota, waar in nogal wat bezuinigingen werden doorgevoerd. Deze waren nodig door een lagere uitkering uit het gemeente fonds. De burgemeester noemt het nu gepresenteerde Meerjarenbeleidsplan 'gezond', maar voegt er onmiddellijk aan toe dat er wel de nodige zorgen zijn, omdat de begroting vanaf het jaar 2000 niet meer dekkend is. Rond 2001 zal er een tekort zijn van ongeveer 1 miljoen gulden, dat gedekt moet wor den door de reserves. Voor dit tekort zijn twee oorzaken aan te wijzen. Aan de ene kant is er geld voor nieuw beleid uitgetrokken, aan de andere kant wordt er door het Rijk ook flink bezuinigd. Het college blijft echter optimistisch en verwacht dat de komende jaren door financiële meevallers de prognoses weer wat kunnen worden bijgesteld. Integraal veiligheidsbeleid Het college wil 80.000 gulden uittrek ken voor een integraal veiligheidsbe leid. Samen met maatschappelijke or ganisaties en inwoners moet de onvei ligheid in Heiloo systematisch aange pakt worden, zo stelt het college. Daar bij richt de aandacht zïch voornamelijk op woninginbraak, autodiefstal en - inbraak. Ook voor de 'hangjeugd', die nog al eens overlast en vandalisme ver oorzaakt, wil de gemeente wat doen. Op 20 juni wordt een plan van aanpak gepresenteerd in Buk Buk. Dit jonge rencentrum krijgt 23.000 gulden subsi die erbij. Voor de Heilooër jeugd, die zich in het onlangs gepresenteerde kreukvrij t/m maat 48 nu katoen - polyester Uitvaartverzorging Heiloo e.o Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 5 3 2 0 3 45 De rotonde in het Stationscentrum is een van de maatregelen om de verkeersveiligheid te verbeteren. Ook het kruispunt Westerweg/Zeeweg wordt binnenkort aangepakt. HEILOO - Veilig achterop, bij moeder op de fiets... Met aan het stuur twee uitpuilende tassen met spulletjes voor de rommelmarkt, die op Koninginnedag gehouden werd in en rond 't Loo. Dat er in Heiloo een markt is voor een dergelijke happening bewezen de vele jonge handelaartjes (en hun ouders), die hun zolderopruiming voor zich hadden uitgestald. Droogkap, geiser, computer, voetbalschoenen en guppies, een peddel van een Maori-kano en grootmoeders trapnaai- machine, alles verwisselde grif van eigenaar. Met lege handen naar huis was er echter niet bij, want ook de verkopers konden de talrijke aantrekkelijke koopjes niet weerstaan. De kans is dan ook groot dat het meeste er volgend weer ligt... (foto EWD) jeugdonderzoek positief uitliet over de aanwezige sportvoorzieningen, zal ge zocht worden naar meer ruimte om buiten te spelen. De gemeente speurt in overleg met de wijkverenigingen naar mogelijkheden vóór trapveldjes. In het Meerjarenbeleidsplan is verder ongeveer een bedrag van 4,1 miljoen gulden opgenomen voor reconstructie van wegen, het oplossen van verkeers knelpunten en voorzieningen voor het stationsgebied en omgeving. Het fietspad langs dé Vennewatersweg zal vanaf de spoorwegovergang worden doorgetrokken naar de Kennemer- straatweg. De Vennewatersweg zal nog meer de functie van verkeersader krij gen, die het verkeer zoveel mogelijk uit de wijken moet houden. Inmiddels is gestart met de herinrichting van de Kerkelaan. Ook wordt de Heerenweg tussen Stationsweg en Van der Velden- straat opnieuw ingericht en wordt er gezocht naar een oplossing - mogelijk een rotonde - voor de kruising Zeeweg- Westerweg. Het college wil het ingezette volkshuis vestingsbeleid voortzetten en (nog) meer woningen bouwen voor jongeren en senioren. Er zijn daarvoor nog vol doende inbreilocaties voorhanden. Binnenkort wil het college daarom overleg gaan voeren met de provincie, die de aantallen te bouwen woningen wil gaan beperken. Dit lijkt tegenstrij dig, omdat Heiloo na 2005 juist wel flin ke aantallen woningen moet bouwen. Ook over de locatie voor de skatebaan komt nieuw overleg. Sprak de daartoe in het leven geroepen jeugdgemeente- raad zich vorige zomer positief uit over een plek aan De Omloop, de gemeente voelt er nu toch meer voor om de baan bij Het Baafje aan te leggen. De buitendienst van de gemeente zal HEILOO - Op uitnodiging van de stichting voor natuurgeneeskunde Ar bor Vitae verzorgt Peter Zuidweg op maandag 12 mei in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat 9 een avond over gezichtsdiagnostiek en hel derziende. Waarnemingen aan de hand van het gezicht. Iedere menselijke uitdrukking 'spreekt'. Ook in een woordeloos con tact, bij enkel maar kijken, komt er iets van de ander naar voren en kan men iets van haar of hem begrijpen. Het gezicht drukt uit, laat ons zien, heeft iets te vertellen op een onmiddellijke manier. Peter Zuidweg laat door zijn specifieke paranormale benadering zien hoe het een en ander werkt en zal trachten door te dringen in iets wat niet onmiddellijk in de gezichtsoppervlakte ligt opgesloten. Hij laat op zijn unieke wijze de zin, het gehalte en de beteke nis van zowel het karakter als de per soonlijkheid naar boven komen. De aanvang is om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt f 10,-. Info: H. Lambeck tel. 072-5330523. wijkgericht gaan werken. Dit betekent dat deze ingedeeld wordt in twee wij ken, ten westen en ten oosten van de spoorlijn. Hierdoor moet de relatie met de inwoners en de kwaliteit van de woonomgeving verbeterd worden. Ook wil de gemeente de betrokkenheid van de inwoners bevorderen door meer overleg vooraf te gaan voeren. Tevens wil het gemeentebestuur de brandweerzorg en de rampenbestrij ding verder verbeteren. In september start,, de gemeente met buitenschoolse bpvang, waarvoor 30.000 gulden is uitgetrokken. Voor de basisscholen in Heiloo ziet de toekomst er goed uit. Er komt meer geld vrij voor formatieplaatsen, zodat er meer groepen gevormd kunnen wor den. In west zullen de twee vestigignen van de Zuidwester, de Freinetschool en een kinderdagverblijf onder één dak gebracht worden. Werd de Muziek- en Dansschool vorig jaar in de Kerntaken nota geconfronteerd met een bezuini ging van 20.000 gulden, nu wordt dat zelfde bedrag vrijgemaakt voor alge mene muzikale vorming in het basison derwijs. Voor het versterken van het minimabe leid en de bijzondere bijstand wordt 28.000 gulden per jaar gereserveerd, vooral om iets extra's te doen voor mensen met een inkomen gelijk of net boven het sociaal minimum. Een voor beeld: ouders van een kind dat naar het voortgezet onderwijs gaat, kunnen daarvoor via de bijzondere bijstand een eenmalige bijdrage van 150 gulden krij gen. Ook de WVG (Wet Voorziening Gehandicapten) kan op een extraatje rekenen. Werden eerder al de eigen bij - dTage afgeschaft en de vergoeding voor de vervoerskosten verhoogd, in het ver volg wordt ook rekening gehouden met kosten die voortvloeien uit een handi cap. Ook het ouderenbeleid blijft de aan dacht van het college houden. Eind '96 is de nota ouderenbeleid en deelnotitie zorg vastgesteld, nog dit jaar worden de deelnotities wonen en welzijn aan de gemeenteraad aangeboden. De Voorjaarsnota en het Meerjaren beleidsplan worden in de week van 12 mei in de verschillende raadscommis sies besproken. De gemeenteraad zal zich er dan op 29 mei en 2 juni over bui gen. De makelaar met de oudste ervaring! Van der Borden Makelaardij Kennemerstraatweg 33 1814 GB ALKMAAR 072 51 41'000 Tevens vanaf 1 mei 1997 Van der Borden Makelaardij Kennemerstraatweg 386 1851 BK HEILOO 072 53 51 000 Makelaars sinds 1933 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED LOODG1ETERSBEDR1JF DE JONG Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen HYPOTHEKEN Tel. 072 5616831/5333466 Otterkoog 18k Alkmaar 24-uurs service Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Het is niet ondenkbaar dat Heiloo in de toekomst toch met Limmen fuseert. Dat liet waarnemend burgemeester A.H. den Boon vorige week weten tijdens de presentatie van het koponderzoek naar de samenwer king/samenvoeging van Bergen, Eg- mond, Schoorl en Heiloo. In eerdere onderzoeken is al bekeken wat de meerwaarde is van een fusie tussen Egmond en Heiloo aan de ene kant en Bergen en Schoorl aan de andere kant. Uit het koponderzoek zijn twee varian ten tevoorschijn gekomen: een fusie tussen Bergen, Egmond en Schoorl, waarbij Heiloo zelfstandig blijft, of een samenvoeging van de drie kustgemeen- ten met Heiloo. De laatste optie lijkt onwaarschijnlijk, zo lieten de desbe treffende burgemeesters tijdens de pre sentatie doorschemeren. De inwoners van deze vier gemeenten zouden te weinig met elkaar gemeen hebben om van de fusie een succes te maken. Dat zou betekenen dat een samengaan van de drie kustgemeenten het meest voor de hand ligt. Heiloo zou dan - voorlopig - zelfstandig kunnen blijven. Maar het onderzoek geeft ook aan dat het voor Heiloo belangrijk is om haar positie en invloed binnen de regio (en naast grote buurman Alkmaar) te ver sterken. Volgens Den Boon is het dan ook niet ondenkbaar dat er in de toe komst toch een fusie met Limmen inzit. „We werken op dit ogenblik al op heel veel gebieden samen. Heiloo en Limmen zijn toch min of meer natuur lijke partners," aldus de burgemeester. Enige tijd geleden liet de Limmer Gemeenschap echter weten meer te voelen voor een samenwerking in zui delijke richting, met Castricum, Aker sloot en Uitgeest. De bevolking van Heiloo krijgt de komende tijd (middels twee dorpsge sprekken op 15 en 20 mei) de kans mee te praten over deze ontwikkelingen en ovef de resultaten van het onderzoek. Eind juni zal de gemeenteraad dan besluiten of zij wil doorgaan met de fusieplannen. HEILOO - Er is ^eer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan bij familie Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo op don derdag 15 mei van 13.00 tot 20.00 uur. De familie Velthuis is te bereiken op tel. 072-5331802. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt, met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is het ver plicht een legitimatiebewijs te tonen. HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht houdt dinsdag 13 mei om 20.00 uur haar contactavond in het clubge bouw aan Het Zevenhuizen 50. De heer J. D. Meulenbelt uk Amersfoort komt een dialezing houden over Europese vogels en insectenëters. De toegang is gratis, belangstellenden zijn welkom. HEILOO - Het gemengd koor voor 55- plussers Zingen Houdt Jong geeft op vrijdag 23 mei een jubileumconcert ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig bestaan van het koor. Het concert begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat. HEILOO - Op woensdag 14 mei is het nationale voorleesdag. Basisschool de Springschans houdt op die dag vanaf 8.45 uur een voorleesontbijt voor peu ters. Leerlingen van de hoogste groe pen lezen de peuters voor. Er wordt zowel op de locatie Breede laan als aan de Sluysweydt voorgelezen. Iedereen is van harte wel kom om dit voorlees-festijn bij te wonen. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Uw kopij voor de Uitkijkpost a.u.b. getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender inleveren. HEILOO - De kunstmarkt in 't Loo werd opgeluisterd door de vrolijke klanken van de accordeon. De exposerende kunstenaars toonden zich tevreden met de publieke belangstelling en deden goede zaken. foto EWD) Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1