Dorpsgesprekken op 15 en 22 mei LET OP! LET OP! LET OP! =91 o Sluiting gemeentehuis De chemokar staat weer in het dorp J§pfe> m Tentoonstelling Natuurvriendelijk beheer in gemeentehuis PAGINA 4 UITKIJKPOST-7 MEI HEILOO Praat mee over de toekomst van Heiloo Het rapport met de resultaten van het kopon- derzoek meerwaarde fusie Bergen, Egmond, Heiloo en Schoorl is gereed. Een uitgebreide samenvatting van de resulta ten krijgt u in de vorm van een nieuwsbrief Samen sterk? nr. 3 op maandag 12 of dins dag 13 mei in de brievenbus. Het college van burgemeester en wethouders wil voordat zij een standpunt inneemt in gesprek met u komen. Daarom organiseert de gemeente twee dorpsgeprekken op 15 en 22 mei a.s. U krijgt dan ruim de gelegenheid om vragen te stellen en/of in discussie te gaan met het college. In gesprek Donderdag 15 mei is een dorpsgesprek gepland in de conferentiezaal van Psychiatrisch Centrum Willibrord, Het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens zijn op de volgende data gesloten: - donderdag 8 mei a.s. in verband met Hemelvaartsdag. - vrijdag 16 mei a.s. in verband met een personeelsbijeenkomst. In tegenstelling tot voorgaande jaren is het gemeentehuis de dag na Hemelvaartsdag, vrijdag 9 mei a.s., wèl geopend, echter met een minimale bezet ting. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 12 mei 1997 van 18.00 tot 20.00 uur. Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. De chemokar staat op dinsdag 13 mei a.s. bij: De Loet (naast de glasbak) 08.30 - 09.30 uur; Van Foreestlaan (naast de brievenbus) 09.40 - 10.30 uur; Willibrordusweg (nabij de glasbak) 10.40- 12.00 uur; Stationsplein (naast de glasbak) 12.40 - 14.00 uur; Zevenhuizerlaan (naast de glasbak) 14.10 - 15.00 uur; Ypesteinerlaan/Rosendaal (naast de glasbak) 15.10- 16.00 uur. Op woensdag 14 mei a.s. staat de chemokar bij: Boekenstein (scholen) 08.30 - 09.30 uur; De Kloosterhof (Buk-Buk) 09.40 - 10.30 uur; EwislaanIWesterweg (supermarkt) 10.40 - 12.00 uur; Het Hoekstuk (naast glasbak) 12.40 - 14.00 uur; Ringweg (naast de brievenbus) 14.10 - 15.00 uur; Van Vladerackenlaan (naast de brievenbus) 15.10 - 16.00 uur. Let op Laat nooit probleemstoffen onbe heerd achter op de bovengenoemde locaties. Dit is levensgevaarlijk, bijvoorbeeld voor kin deren. Natuurlijk kunt u Klein Chemisch Afval ook kwijt bij de Afvalbrengplaats, Rosendaal 2 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 16.00 uur, vrijdag tussen 08.00 en 12.00 uur en op zaterdag (oneven weken) tussen 09.00 en 12.00 uur. Onderschrift foto: Natuurlijk kunt u Klein Chemisch Afval ook kwijt bij de Afvalbrengplaats. Kennemerstraatweg 464. Donderdag 22 mei vindt een dorpsgesprek plaats in Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. U bent van harte welkom. De resultaten van het koponderzoek en de uit komsten van de dorpsgesprekken vormen de basis voor de gemeenteraad van Heiloo om in de raadsvergadering van 30 jun'r a.s. vast te stellen of de gemeente het traject naar fusie wil voortzetten of niet. En zo ja, in welke rich ting (variant(en)) zij wil verdergaan. Het colle ge van burgemeester en wethouders neemt na de dorspgesprekken een standpunt in en zal dit eerst om advies voorleggen aan de Commissie Bestuurszaken en vervolgens ter vaststelling aan de gemeenteraad. Meer informatie Meer informatie over het koponderzoek en de dorpsgesprekken kunt u volgende week lezen op deze informatiepagina. Het rapport ligt ter inzage bij de receptie in het gemeentehuis vanaf vrijdag 2 mei a.s. U kunt daar terecht tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.30 uur en tijdens de avondopenstelling op iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Maandag 5 mei a.s. is er géén avondopenstelling in verband met Bevrijdingsdag. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nationaal Astma Fonds voor de periode van 11 tot en met 17 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Gewijzigde reinigingsdienst vanwege Bevrijdingsdag en Hemelvaartsdag Op donderdag 8 mei a.s wordt geen grofhuisafval en lof worden geen takken opgehaald. De groene rolem- mers die normali ter op donderdag 8 mei zouden worden geleegd, worden nu op vrijdag 9 mei geleegd. Om de reinigingsdienst hun werk op deze dag zo snel en goed mogelijk te kunnen laten uitvoeren vragen wij u de rolemmers uiterlijk 07.30 uur op de hiervoor aange wezen plek buiten te zetten. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met nummer 072 - 533 68 80. Nieuwsbrief 'Samen sterk?' Samenvatting rapport onder zoek meerwaarde fusie Vorige week zijn de resultaten bekend gemaakt van het onderzoek naar eventuele meerwaarde en toekomstwaarde van samenvoeging van verschillende combina ties van vier gemeenten. De betrokken gemeenten zijn Bergen, Egmond, Heiloo en Schoorl. Een samenvatting van de resultaten van het onderzoek krijgt u in de vorm van een nieuwsbrief maandag 12 of dinsdag 13 mei in de brievenbus. De nieuwsbrief 'Samen sterk?' nummer 3 wordt verspreid in alle brievenbussen. Dus ook de brievenbussen met een Ja-Nee en Nee-Nee-sticker. Mocht u de nieuwsbrief dinsdag 13 mei nog niet hebben ontvangen, dan kunt u deze aanvragèn bij de afdeling Bestuurszaken, tel. 5313289 of afhalen bij de receptie in het gemeentehuis. Belangrijkste conclusies Samenvoeging van gemeenten kan voor alle vier de gemeenten (Bergen, Egmond, Heiloo en Schoorl) positief zijn. Dit geldt zowel voor de interne organisatorische en bestuurlijke daadkracht, maar ook voor de positie van de gemeenten in de regio. Uit het onderzoek komen de varianten 'Bergen-Egmond-Schoorl en Heiloo zelfstan dig' en 'Bergen-Egmond-Heiloo-Schoorl' als beste uit de bus. In beide gevallen ontstaan krachtige, omvangrijke gemeenten die in de toekomst hun taken goed kunnen uitvoeren. De varianten 'Egmond-Heiloo' en 'Bergen- Schoorl' leveren waarschijnlijk minder meer waarde op. De combinatie 'Bergen-Schoorl' levert in ieder geval voor Bergen weinig op. Bovendien zijn ze samen waarschijnlijk op ter mijn te klein om ook in de toekomst hun taken goed te kunnen vervullen, vooral wat betreft regionale invloed en op organisatorisch gebied. Over de variant 'Egmond-Heiloo' stellen de onderzoekers, dat dit een reële optie is. De variant 'Bergen-Egmond-Heiloo en Schoorl zelfstandig' wordt het minst positief gewaar deerd. Hoe nu verder? De vier gemeenten willen in juni in de gemeenteraden vaststellen of zij wel of niet tot een vrijwillige samenvoeging willen komen. En zo ja, in welke richting (variant(en)) zij verder willen gaan. De colle ges van de vier gemeenten moeten nog een standpunt bepalen. Voordat het zover is informeert het gemeente bestuur u over de resultaten van het onder zoek en betrekt u erbij door discussiebijeen komsten te organiseren: de zogenaamde dorpsgesprekken op 15 en 22 mei (zie elders op deze pagina). U bent natuurlijk ook vrij om een brief te schrijven met uw reactie. Ter inzage Het rapport met de resultaten van het onder zoek ligt tijdens de openingsuren ter inzage bij de receptie in het gemeentehuis. - Natuurlijk groenbeheer in Ypestein Vanaf maandag 12 mei tot en met vrijdag 23 mei kunt u de tentoonstelling 1Natuurvriendelijk beheer in Noord- Holland' bekijken in het gemeentehuis. U kunt terecht tijdens de openingsuren van het gemeentehuis: op werkdagen van 08.00 tot 16.30 uur en tijdens de avondo penstelling: iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur (met uitzondering van Tweede Pinksterdag). Vorig jaar heeft de gemeenteraad het Groenstructuurplan vastgesteld. In zo 'n plan staat aangegeven hoe de gemeente de komende jaren om gaat met het groen, wanneer bomen wel of niet worden geplant, hoe we om gaan met karakteristieke grasbermen en met natuurvriendelijk beheren van het groen. In het Groenstructuurplan zijn voorstellen gedaan om voor diverse situaties het beheer van het groen op meer natuurvriendelijke wijze vorm te geven. Sommige plannen wor den dit jaar uitgevoerd. Zo start de gemeente dit voorjaar met natuurvriendelijk maaien vah het gras op twee locaties in Heiloo. En in het najaar start de gemeente met het aanleggen van natuurlijke oevers van delen van de oos telijke oever van de Noorderneg. Wij schreven hier eind april al over. De belangstelling voor natuur in de bebouw de omgeving is sterk toegenomen. Dit is mede het gevolg van de mate waarin een min of meer natuurlijke omgeving schaarser wordt en voor steeds meer mensen op een grotere afstand komt te liggen. Het dorp is niet alleen een woonmilieu voor de mens, maar evenzeer voor plant en dier. De natuur staat echter onder druk, maar er zijn vele, vaak nog onbe nutte, mogelijkheden om de bebouwde omgeving leefbaarder te maken voor plant en dier en daarmee interessanter voor de mens. Het groenbeleid moet zich hier dan wel op richten. Dit noemt men ook wel ecologisch (natuurvriendelijk) groenbeleid. Tentoonstelling De tentoonstelling Ecologisch beheer in Noord-Holland laat u door middel van foto's en korte teksten zien wat ecologisch beheer is. Ook kunt u zien waarom aangepast maai- beheer en het aanleggen van natuurvriendelij ke oevers belangrijk is en hoe dat eruit komt te zien. Met andere woorden u krijgt een beeld van natuurvriendelijk (groen-)beheer: foto's van onder andere bloemrijke bermen, een sloot vol natuur, groene dorpsranden, natuurvriendelijk maaien en dergelijke. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, mw. I. Plasmeijer, tel. 5336880. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 12 mei 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Koponderzoek Bergen, Egmond, Schoorl, Heiloo; - ARAP I-97; - Concept-voorjaarsnota 1997 en Meerjarenbeleidsplan 1998-2001; - Vervanging bedrijfsmiddelen brandweer; - Aanschaf hulpverleningsmateriaal; - Reglement rekeningcommissie; - Garantielening badmintonhal; - Aanschaf tijdregistratie- en aanwezigheidssysteem. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vprmelde sloopvergunningen verleend: Baafjeslaan 6, C.J. Tegel - slopen woning met schuur; Rosendaal 2, Van Wijnen Den Helder b.v. - slopen deel van de bestaande loods. Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein ,1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). (Zie voor de procedure over het indienen van bezwaren de tekst verleende bouwvergunnin gen/meldingen). De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken II: Commissie Welzijnszaken en Burgerij Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken verkeer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 15 mei 1997 om 20.00 uur in kamer 25 van het gemeen tehuis, oude ingang Raadhuisweg. Attentie: vergaderplaats is gewijzigd! Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - MARAP I-97; - Concept-voorjaarsnota 1997 en Meerjarenbeleidsplan 1998-2001; - VOGM-recjeling, onderdeel gescheiden inzameling droge componenten; - Concept-jaarverslag 1996 VOGM. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 13 mei 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - MARAP I-97; - Concept-voorjaarsnota 1997 en Meerjarenbeleidsplan 1998-2001; - Pilot project Integraal Jeugdbeleid; - Beleidsverslag 1996/Beleidsplan 1997 Algemene Bijstandswet Gemeente Heiloo; - Evaluatie NOVA; - Heroriëntatie locatie skateboardvoorziening. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 53! 3289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 53 13 I 3 I Informatierubriek mm f

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4