Politie kijkt 's avonds en 's nachts met argusogen rond Visjeugd behaalt diploma if x Alle hens aan dek in bieb Groot succes voor GTH Wat gebeurt er als het donker is in Heiloo, Limmen en Akersloot? %>enic6te*t> Nieuws voor jong en oud PAGINA 6 UITKIJKPOST-7 MEI mm Kenteken graveren Bereikbaarheid P^L I T I E Ontmoetingsochtend voor moeders Uitleg catalogus Themamiddag kanker Unie van Vrijwilligers actief Activiteiten Open Huis DVW werpt hengels weer uit Kringcompetitie HSV Vroeg uit de veren voor de Geraniummarkt Rommelmarkt Skateparty in Buk Buk De Uitkijkpost. Hét Qratis weekblad voor Heiloo en omstreken. HEILOO - Het is nog geen 23.00 uur als de meldkamer belt naar het politie bureau in Heiloo. In Het Hoekstuk heeft iemand een slagaderlijke bloe ding opgelopen. Meteen springen de dienstdoende agenten Jan Proost (39) en Okko Tabois (36), nog niet eens in uniform, in de wagen. In volle vaart en waar nodig met zwaailicht rijden ze naar het winkelcentrum. Ze denken dat het inslaan van een raam (inbraak?) wellicht de oorzaak is van het letsel. Niets blijkt echter minder waar. Na enig zoeken blijkt een bezoeker van het Chinese restaurant het slachtoffer te zijn. De man heeft een oude wond op zijn been opengestoten aan de onderste ring van een barkruk. Het ambulance personeel, dat snel ter plaatse is, bindt het been vlot en vakkundig af, bijge licht door Jan Proost. De werknemers 'en enkele gasten van het restaurant kij ken geschrokken toe. Nadat de zieken wagen vertrokken is met de patiënt, rij den Proost en Tabois terug naar het bureau, om aan hun nachtdienst te beginnen. 'Politie in Heiloo? Die zijn er nooit. Als je ze nodig hebt kom je voor een dichte deur, want het bureau is altijd gesloten. Geen wonder dat er zoveel ingebroken wordt, de' politie doet toch niets!' Zomaar wat uitspraken, die met enige regelmaat te horen zijn, ook op de bure len van de Uitkijkpost. Daarom werd het hoog tijd om zelf eens te gaan kijken wat die jongens nu eigenlijk doen als de voordeur gesloten is. Een dikke, warme trui aan en een nachtje mee op surveil lance... Terug op het bureau kleden Proost en Tabois zich vlug om in hun overbeken de blauwe uniform. Ze zijn vandaag niet voor het eerst op het bureau, want ze hebben ook al een vroege dienst gedraaid. „We zijn vanmorgen om 7.00 uur begonnen, tot 14.00 uur. Dan vlug naar huis, even omkleden, en daarna een flink eind rennen. Dan ben je zo moe dat je wel slapen wilt." De nacht dienst duurt tot 's morgens 7.00 uur, waarna de mannen een 'uitslaapdag' hebben. Op zijn vroegst een dag later moeten ze weer aantreden. Alcoholische versnapering Vlug even een eerste kop koffie, om daarna meteen weer in de auto te stap pen. In Akersloot wil een man zich aan geven. Hij heeft eerder op de avond een eenzijdige aanrijding veroorzaakt door op de hoek van de Kanaaldijk en de Kanaalweg een schrikhek aan te rij den. Zijn wagen, die klem zat, is inmid dels weggesleept, zelf heeft hij van een passerende automobilist een lift gekre gen. De man wordt aangetroffen in een café, waar hij zich volledig heeft over gegeven aan de alcoholische versnape ringen. Hoewel hij zelf om de politie gevraagd heeft, valt er nu geen zinnig woord met hem te wisselen. De overige cafébezoekers kijken enigszins sensa tiebelust uit hun ogen, zij hebben ken nelijk wel zin in een lolletje. Tabois en Proost besluiten - de kalmte zelf - weg te gaan ('er is nu toch niets met hem te beginnen, we weten waar we hem mor gen vinden kunnen') maar buiten wor den ze door de man ingehaald. Hij voelt zich te kort gedaan en wil dat de politie uitzoekt waar zijn wagen is. Die staat hoogstwaarschijnlijk in Uit geest, waar hij hem de volgende och tend op kan halen, maar daar neemt hij geen genoegen mee. Blijkbaar ver wacht hij méér van de 'sterke arm'. Uiteindelijk weten Proost en Tabois hem te overtuigen dat ér nu verder toch niets meer gedaan kan worden en kun nen ze weer in de auto stappen. „Omdat hij zichzelf binnen twaalf uur na het ongeval (waarbij alleen materië le schade is) aangeeft, is hij niet straf baar. Het ziet er wel naar uit dat-ie met een slok op tegen dat hek is geknald, maar dat valt, zoveel uren later, niet meer te bewijzen." Op de terugweg rijdt de surveillance wagen achter een personenauto, die opvalt door het wat aarzelende gedrag van de bestuurster. Op een stopteken gaat de auto aan de kant. Papieren wor den gecontroleerd en de dame wordt gevraagd of ze bezwaar heeft om te 'blazen'. Dat heeft ze niet. Ze heeft vol gens eigen zeggen één glas wijn achter haar kiezen. De alcoholtester, zoals het apparaat officieel heet, wijst een 'p' aan, hetgeen 'passeren' betekent, en ze mag dan ook verder rijden. Met een vriendelijk 'prettige avond verder' stappen Proost en Tabois weer in. Als het apparaat een 'a' aangeeft, bete kent dat 'alarm', ofwel mee naar het bureau voor een ademanalyse, een 'f' betekent gegarandeerd foute boel, dan is er sprake van stevig alcoholgebruik. Een ademanalyse of zelfs een bloed proef is dan het gevolg. Later die nacht wacht een jongeman in Heiloo hetzelfde lot. De verlichting van zijn auto is niet in orde en ook hij moet uitstappen voor een alcoholcontrole. Onderwijl wordt zijn kenteken geveri fieerd. Hij verklaart de auto nog maar net te hebben en is bezig hem 'uit te testen'. De lichtschakelaar kon hij nog niet vinden. De ademanalyse wijst niets uit, dus kan hij zijn weg vervolgen. Op één oor De surveillancewagen blijft de gehele nacht in beweging. Akersloot, Limmen en Heiloo worden veelvuldig door kruist en tot in alle mogelijke hoeken uitgekamd. Is dat omdat er een potten- kijkster mee is of is dat regel? „Kijk, iedereen vult zo'n nachtdienst op zijn eigen manier in. Je kunt wel de hele nacht op het bureau blijven hangen en er alleen voor de meldingen uitgaan, maar dat is natuurlijk geen surveille ren. En bovendien komt die nacht dan helemaal niet om." De beide mannen blijven dan ook het liefst in beweging. Okko zelfs letterlijk, want halverwege de nacht verruilt hij de auto voor de fiets. „Daarmee kun je op plaatsen komen waar je met de auto niet komt, bijvoorbeeld in de stegen achter de hui zen. Zo zien ze je niet aankomen en je hoort ook veel meer dan wanneer je in de auto rijdt." Deze nacht lijkt een rustige te worden. Heiloo, Limmen en Akersloot liggen lekker op één oor, en ook elders in de regio blijft het, getuige de mobilofoon, onwaarschijnlijk stil. Een fietsendief in Bergen, een inbraak in Alkmaar, een aanrijding ergens in de noord, geen echt schokkende zaken tot zover. Rondrijdend in Heiloo besluiten Proost en Tabois bij winkelcentrum Het Hoekstuk te gaan kijken. Bij het De jeugdige geslaagden van de viscursus van DVW tonen vol trots hun kersverse diploma's. HEILOO - Op zaterdagmorgen was de afsluiting van de jeugdviscursus. Eerst werden waterdiertjes gevangen aan de Zandersloot, die de kinderen met een speciale waterdiertjeszoekkaart op naam konden brengen. Vervolgens ging het naar cafetaria Blakborn, waar het spannendste moment van de hele cur sus werd afgewacht: de uitreiking van de basisdiploma's sportvissen. Zou ieder kind wel geslaagd zijn? Gelukkig kon deze vraag bevestigend worden beantwoord. De scores op de speciale vragenlijst die alle kinderen hadden ingevuld, waren in alle gevallen voldoende. Op woensdagavond 14 mei start het wedstrijdseizoen voor de jeugdvisser- HEILOO - Om uw auto onaantrekke lijk te maken voor dieven adviseren politie, verzekeringsmaatschappijen en de ANWB autobezitters het kenteken in alle autoruiten te laten graveren. Wanneer het kenteken in de ruiten is gegraveerd maakt dat een gestolen auto onverkoopbaar is, omdat dan na melijk alle ruiten moeten worden ver vangen. Mede dankzij het graveren van het kenteken in de autoruiten is het aantal diefstallen in 1996 gedaald. Toch zijn er nog 31.000 auto's gestolen. Doordat per 1 januari deel III (achter voorruit) is afgeschaft, is het niet meer zichtbaar of een auto is voorzien van Ten onrechte wordt vaak gedacht dat de politie in de avonduren en in het weekend niet bereikbaar is. Ook denkt men vaak dat de politie op deze tijden niet surveilleert. Het tegendeel is waar. De politie sur veilleert dag en nacht in het gebied Heiloo, Akersloot en Limmen. De politie is altijd bereikbaar op de volgende telefoonnummers en zal indien nodig zo spoedig mogelijk ter plaatse komen. Dus 1-1-2 als elke seconde telt, 072-5122222 als het zonder zwaailicht kan. Deze twee telefoonnummers geven een directe verbinding met de meldka mers. Het nummer van het politiebureau in Heiloo is 072-5337676. Het bureau is open dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur en tevens op vrijdag van 18.00 tot 22.00 uur. Het politiebureau in Limmen heeft tel. 072-5053086. Het bureau is open op maandag van 9.00 tot 12.00 uur en op donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Het politiebureau in Akersloot is te bereiken op tel. 0251-314075. Dit bureau is bemand op maandag en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Jan Proost (l) en Okko Tabois overleggen hoe zij dit klusje zullen klaren.. Chinese restaurant zijn de lichten uit, daar is de rust weergekeerd na het ongeluk eerder op de avond. Het Hoekstuk is 'vaste prik' voor de sur veillance. Het gebeurt nog al eens dat rondhangende jongelui overlast ver oorzaken. De afgelopen maanden zijn het winkelcentrum, de bibliotheek en de scholen in de buurt nog al eens bezocht door vandalen. Als Proost en Tabois uit de auto stappen lopen er meteen een stuk of drie jongens weg. „Waarschijnlijk een stickie aan het roken," weet Proost. Tabois loopt naar de jongens toe, die bij een muziek voortbrengende scooter een beetje niets zitten te doen. Eén van hen weet te melden dat er vanavond geen bal te doen is. Geen Buk Buk, geen housepar ty in de buurt. De houding van de jon gens lijkt tamelijk passief. „Ze hebben ook niks hier," verzucht Proost. „Het is nu rustig, maar dat is wel eens anders. Het gebeurt geregeld dat ze hier de hele nacht rondhangen. Zijn ze met meer, dan kan het aardig uit de hand lopen." In een onlangs door de gemeente gepresenteerd jeugdomnibusonder- zoek stond te lezen dat er behoefte is aan een eigen honk, waar de zogeheten hangjeugd bij elkaar kan komen. Als je 's nachts in dat koude winkelcentrum rondloopt, kun je daar wel in komen. Onherbergzamer kan bijna niet. Extra surveilleren wordt veelvuldig gedaan, maar daar neem je de verveling natuur lijk niet mee weg. Ook is Het Hoekstuk een bijna 'vaste' plek voor dealers uit de omgeving, om hun waren aan de jon gelui te slijten. Daarom worden ook de inzittenden van een geparkeerd staan de auto gecontroleerd. Ook hier lijkt het te gaan om een onschuldig groepje jongens, wat lekker relaxed muziek zit te luisteren. Onder de trein Om 01.30 uur wordt de wagen opge roepen door de meldkamer. Er is een fiets onder de trein gekomen, de trein is verderop gestopt. De berijders zijn waarschijnlijk weggelopen. In de pik donkere en nu ook behoorlijk koude nacht lopen Tabois en Proost langs het baanvak, bijgelicht door hun zaklan taarns. De zo goed als lege trein staat verderop te wachten. Een enkele 112 072- 5122222 •Noord-Holland Noord HEILOO (foto Kitty Hoogland) nieuwsgierige reizigster steekt haar hoofd door het raampje naar buiten om te zien wat er aan de hand is. Zo op het oog heeft de trein geen noe menswaardige schade. Bij het station staat de onheilspellend verkreukelde fiets tegen het hek. Een taxichauffeur heeft gezien wat er gebeurde en doet zijn relaas. Een jon gen en een meisje hadden geen zin om te wachten en kropen met fiets en al onder de slagbomen door. Wakker geschrokken van de luid toeterende, aanstormende trein konden ze nog net op tijd wegspringen. Het meisje liet haar maaginhoud achter en de jongen, die van schrik geen woord kon uitbren gen, zag 'nog witter dan zijn witte haar'. Het tweetal is versuft weggelopen. Samen met de inmiddels gearriveerde spoorwegpolitie probeert Tabois tever geefs de door roest aangetaste postco de op de fiets te ontcijferen. Ook van het framenummer worden ze niets wij zer. De fiets zal later door dè dagdienst worden opgehaald. Zichtbaar opge lucht, maar toch ook met enige verba zing, stappen de agenten weer in de auto. Blij dat er geen mensen onder de trein zijn gekomen, maar toch ook geschokt door zoveel domheid. „Waar schijnlijk komen we er niet achter wie dat geweest zijn. Ze zullen thuis wel vertellen dat hun fiets gestolen is, dus alleen als pa of moe aangifte doet is er nog een kansje. Maar dat ze geschrok ken zijn, dat is wel zeker. Die doen dat waarschijnlijk geen tweede keer." Nachtbloemen plukken De surveillance wordt hervat. In Limmen plukt een dame vrolijk narcis sen* in de berm. De bloemen oefenden blijkbaar - in het holst van de nacht - een onweerstaanbare aantrekkings kracht op haar uit. Dat is weer eens heel wat anders, vinden de mannen. In Akersloot voert de weg naar het motel. Schijnt nog al geliefd te zijn als pleisterplaats voor mensen die zaken doen die het daglicht niet goed verdra gen. Meestal worden de briefjes die logés moeten invullen gecontroleerd. Openstaande bekeuringen worden dan bij het krieken van de dag geïnd. Ook het parkeerterrein, evenals alle par keerplaatsen in de regio, worden gron dig bezocht. Op de Kerklaan wordt een lelijke eend met een ingeslagen portierraam aange troffen. De eigenares wordt, na enig delibereren, uit bed gebeld. De vrouw reageert vrij laconiek ('ik heb nog wel een deur op zolder'). Uit de auto lijkt niets gestolen. En zo glijdt de nacht voorbij. Kente kens van verdachte auto's worden gecontroleerd, wie zich opvallend ge draagt wordt staande gehouden, en vooral rijden, veel rond rijden en goed opletten. Op een korte pauze halverwe ge de nacht na, zijn Proost en Tabois de hele nacht onderweg geweest. Als ze na zessen terug op het bureau komen, is het al weer licht. De meldingen worden in de computer gezet en de ochtend dienst wordt begroet. Even overdragen en dan gauw naar huis... slapen! Marian Lutgerink EGMOND - In de bibliotheek in Egmond aan Zee is de tentoonstelling 'Alle hens aan dek: de sleepvaart' te zien. Al eeuwen lang staat het Neder landse volk bekend als een, varende natie, beroemd om zijn zeventiende eeuwse koopvaardijvloot, zijn heden daagse bergers en zijn nostalgische bruine vloot. In de tentoonstelling 'Alle hens aan dek' komt een beroemde tak van de Nederlandse scheepvaart aan de orde: de sleepvaart. De panelen vertellen over de ontwik keling van de waterwegen rond de Nederlandse zeehavens, de uitvinding en toepassing van de stoommachine, de ontwikkeling van de havensleepvaart, de daaruit voortkomende zeesleep vaart en de spectaculaire bergingsope- tjes van De Vroegte Wint. 's Avonds om 18.00 uur wordt verzameld op de par keerplaats bij De Loet, waarna in de Lange Vijver aan het Frederica's Hof zal worden gevist van 18.30 uur tot omstreeks 19.45 uur, een en ander ook afhankelijk van de weersgesteldsheid. De prijsuitreiking vindt plaats in de Benedictusschool. Deze eerste wed strijd van het seizoen telt mee voor de jeugdcompetitie 1997. Alle deelnemende kinderen moeten erom denken hun jeugdvisvergunning mee te nemen en f 2,50 inschrijfgeld. En vergeet vooral ook niet lokvoer, aas (maden, brood) en eventueel reserve haakjes en -loodjes mee te nemen. valse kentekenplaten. Gevreesd wordt dat autodieven hier handig gebruik van zullen maken. Om dit voorkomen wordt geadviseerd om juist nu uw ken teken in de ruiten te laten graveren, ook als de auto al op een andere manier is beveiligd. Indien de auto is gegraveerd blijft het makkelijk contro leerbaar voor politie en douane of ze eventueel te maken hebben met een gestolen auto. Een professioneel team van B&P Auto Beveiliging is vrijdag aanwezig ten noorden van winkelhof 't Loo. Be langstellenden kunnen hier van 10.00 tot 17.30 uur terecht om hun auto te laten graveren inclusief NL-teken. Inzet Tot en met 31 mei modeltekeningen van Adriana P. van Zoest te zien tijdens openingsuren bij Inzet aan de Raad- huisweg. Openbare bibliotheek Van 12 mei tot 2 juni in de volwasse nenafdeling expositie 'Reizen naar Zuid-Afrika' en in de jeugdafdeling 'Pesten en plagen'. Galerie De Kapberg Tot en met 11 mei overzichtstentoon stelling van schilder Theo Michels (1908-1981). Galerie aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak (tel. 072-5062645). Het Wapen van Egmond-Binnen Permanente expositie van Egmondse kunstgenootschappen Hallem en Hafre van schilderijen en objecten. Dagelijks geopend, behalve op dinsdag, vanaf 10.00 uur. Adres is Herenweg 59. TC Hogedijk Vrijdag 2 mei vanaf 20.00 uur, alle speelsterktes. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 18 mei tentoonstelling over de geneeskunst van Pieter van Foreest, arts van Willem van Oranje. Geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. ALKMAAR - In het Vrouwencentrum Alkmaar wordt op 21 mei een ontmoe tingsochtend van moeders voor moe ders gegeven. Op deze ochtend' wordt gesproken over moederschap. Ge spreksleidster is Dorine Juray (moeder en creatief therapeute). De bijeenkomst vindt plaats van 9.15 tot 11.15 uur aan de Wielingenweg 235. De entree bedraagt f 5,-. U kunt bellen voor opgave en info met 072-5624001 of 072-5812650. raties op zee. Het zijn de verhalen en foto's van de sleepboten van Wijs muller en Smit Internationale, namen die iedereen kent. Deze panelen zijn samengesteld in samenwerking met een aantal scheepvaartmusea in Ne derland. Van het sleepvaartmuseum in Maas sluis zijn te zien een waterlijn, een model van stoomsleepboot De Ganges, een model van een motorzeesleepboot en een boot van een havensleepboot. Verder twee maatschhppijvlaggen, een houten katrol, een blok (om de kabel mee te geleiden) en een stuk sleepka bel. De tentoonstelling is gratis te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Voor meer informa tie tel. 072-5062146. EGMOND - De bibliotheek heeft al een aantal jaren een geautomatiseerde catalogus. Toch vinden veel mensen het nog lastig om na te gaan of de biblioh- teek een boek of de gewenste informa tie heeft. En dan komt meestal de vol gende vraag: 'Waar kan ik het boek in de kast vinden?' Tijdens de uitlening is het vaak te druk en zijn de catalogusschermen veel in gebruik. Dan is er weinig gelegenheid om uit te leggen hoe je in de geautoma tiseerde catalogus kan zoeken. Daarom biedt de bibliotheek de mogelijkheid om buiten de openingstijden te oefe nen met de catalogus. Met behulp van een aantal opdrachten wordt een aantal verschillende manieren van zoeken in de catalogus besproken. Op woensdag 21 mei wordt deze instructie voor de eerste keer gehou den in de bibliotheek in Egmond aan Zee. Het begint om 10.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. Iedere Eg- monder kan zich opgeven in alle drie de bibliotheken. Daar liggen ook inschrijfformulieren klaar. De kosten zijn f 5,- inclusief een handleiding thuis nog eens door te nemen. ALKMAAR - Het MCA en Regionale Thuiszorg houden een serie van negen themamiddagen voor mensen met kan ker en hun naasten. De achtste bijeen komst is op dinsdagmiddag 13 mei van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van Regionale Thuiszorg, Gasthuisstraat 2, Alkmaar. Het thema van deze middag is werk en werkhervatting na kanker. Gastspreker is mevrouw C. Aalders, sociaal verpleegkundige. Zij bespreekt welke problemen zich kunnen voor doen bij werkhervatting. Er is gelegen heid om vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen. Aan het bijwonen van deze middag zijn geen kosten verbon den. Als u deze middag wilt bijwonen, dan kunt u zich voor 10 mei aanmelden op tel. 072-5483500. HEILOO - In Heiloo is de Unie van Vrijwilligers al ruim zestien jaar actief op het gebied van vrijwilligerswerk. Er zijn maar liefst honderdvijftig vrijwilli gers werkzaam in de diverse projecten die de UW ondersteunt. Nieuwe vrijwilligers zijn altijd welkom bij de vele soorten activiteiten. Het regelmatig bezoeken van ouderen, in de zorgcentra maar ook van ouderen die nog zelfstandig wonen, is nuttig en dankbaar werk. Maar ook vrijwilligers die ouderen per taxi begeleiden naar de dokter, het ziekenhuis of de fysiothera peut zijn nodig. Visueel gehandicapten kunnen soms best wat hulp gebruiken bij het vaststellen van hun wensen op het gebied van boeken en geluidsban den uit de Nederlandse luister- en brail lebibliotheek. En ook op het sportieve vlak zijn vrijwilligers nodig bij de bege leiding van ouderen tijdens de water gymnastieklessen in Zwembad Loos. Ook bij de zorgcentra houden vrijwilli gers zich bezig met verschillende taken. In De Loet brengen de theeschenk-vrij willigers de bewoners elke avond iets te drinken. Op woensdagmiddag is er onder leiding van de vrijwilligers een bingo voor bewoners. Assistentie bij de spelletjesmiddag op vrijdag wordt ook door vrijwilligers verzorgd. En als de Loetbus de motor start voor een uit stapje, is begeleiding van harte welkom. Bij Overkerck assisteren vrijwilligers de beroepskrachten bij de verzorging van ouderen. Op woensdag en donder dag maakt hulp bij het gezamenlijk kof fiedrinken de ochtend nog gezelliger. En ook hier is er een team dat bewo ners bij de bingo assisteert, op vrijdag middag. De UW organiseert in samenwerking met het Rode Kruis en De Zonne bloem jaarlijks een kerstmaaltijd voor cliënten. Maar de UW vergeet ook haar eigen vrijwilligers niet. Ieder jaar is er een nieuwjaarsreceptie en een jaarvergadering. Bovendien kunnen vrijwilligers deelnemen aan diverse cursussen en wordt er jaarlijks een spe ciale studiedag georganiseerd. Wie geïnteresseerd is geraakt en graag vrijwilligerswerk wil doen, kan contact opnemen met mevrouw De Groot, tel. 072-5332626 of mevrouw Bakker, tel. 072-5336036. Donderdag 8 mei gesloten Vrijdag 9 mei NVvH damesbridge 09.30-11.30 Zaterdag 10 mei gesloten Zondag 11 mei NHK kindernevendienst Maandag 12 mei T'ai Chi voor ouderen 09.30-11.30 Rode Kruis Welfare soos 14.00-16.00 Pl.landsvrouwen zang 14.00-15.30 Falkland toneel 20.00-23.00 EHK klaverjassen 20.00-22.00 Dinsdag 13 mei Gym Turnver. Heiloo 09.00-11.00 Yoga voor ouderen 09.30-11.30 Oratoriumver.Nieuw Leven 20.00-22.00 Oppositie schaken 20.00-23.00 Heilooër Bridge Club 20.00-23.00 Fotoclub HAF 20.15-22.45 Brandweer Heiloo 19.30-22.30 Woensdag 14 mei Probus Mensendieck Falkland toneel Rotaryclub Heiloo 14.00-16.00 20.00-22.00 20.00-23.00 19.00-21.00 HEILOO - Op zondag 11 mei worden om 7.30 uur de hengels weer uitgewor pen voor een witvis-wedstrijd. De wed strijd wordt gevist in het Maalwater. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij D. Welp, tel. 0251-654867 of S. Blokker, tel. 072-5332411. HEILOO - De tennissters van HSV die kringcompetitie spelen waren deze week vrij. Daarentegen speelden de jeugd, de heren senioren en veteranen om de punten. De uitslagen waren: Jeugd: HSV1 - Medemblikker TC 07 4-4. Senioren heren: HSV1 - Commandores 1-5. Veteranen heren: HSV1 - Volendam 2 1-3, ZL.TC1 - HSV 2 2-2, HSV3 - Hogendijkl 3-1 en HSV4 - Warmenhuizen 4 0-4. HEILOO - Echte vroege vogels zijn vast en zeker in hun element op zater dag 17 mei. In de allervroegste uurtjes begint het al met het luilak-feest, dus een wekker is niet nodig. Van 7.00 tot 10.00 uur vormt het Stationscentrum het decor voor de tra ditionele pracht van geraniums in aller lei kleuren. De winkeliers van het Stationscentrum hebben in hun stands speciale vroege vogel-aanbiedingen voor de echte dauwtrappers. Voor wie toch nog wat moeite heeft om wakker te worden staat de koffie klaar bij Grutterij De Korenbloem. Maar ook voor degenen die wat later opstaan is er de rest van de dag nog genoeg te beleven. Er wordt de hele dag muziek verzorgd door een drive-in show en de kinderen kunnen zich uitle ven op een groot springkussen. De markt mag dan wel naar de gerani um genoemd zijn, dat is zeker niet de enige plant die deze dag te koop is. Mei is de maand dat de kuipplanten, zoals bijvoorbeeld de fuchsia en de margriet, weer buiten kunnen worden gezet. De tuinvijver mag de komende maanden ook weer gezien worden, al dan niet met een blauwe reiger aan zijn oevers. En wie nog het een en ander aan wil vullen kan voor vijverplanten én leven de have ook op de markt terecht. Wilt u het allemaal milieuvriendelijk aanpak ken? Bij Ranzijn Tuin en Dier krijgt u alle informatie over onkruidbestrijding met behulp van insekten. Vogels van alle pluimage, vroeg of laat, zijn welkom op de geraniummarkt. HEILOO - De Stichting WAO AAW UG belangen Heiloo houdt dit jaar weer een grote rommelmarkt op 28 juni bij het nieuwe onderkomen aan de Bergeonstraat. Heeft u nog overtollige spullen zoals boeken, platen, enzo voorts, bel dan 072-5331840 of 5334861. De stichting haalt het graag bij u op. HEILOO - De skatesport mag zich verheugen in een groeiende belangstel ling. Niet alleen bepaalt de zogenaam de skatekleding meer en meer het modebeeld, ook de hedendaagse popu laire muziek heeft vaak, direct of indi rect, te maken met het plankje met de vier wieltjes. Op Buk Buks skateparty wordt daarom ook zeker gezorgd voor een muzikale omlijsting. Ollies, de halve flip, kicken, een midi-ramp of een quarter pipe; wat maakt het allemaal uit, je gaat er gewoon voor. Een ding is zeker: de skateparty wordt wreed en kicken tegelijk. Op 10 mei vanaf 21.00 uur in Buk Buk loopt de boel op rolle tjes. Dê entree is een knaak. HEILOO - De meisjes van GTH heb ben tijdens de laatste competitiewed strijd prima resultaten behaald. Bij de pupillen was het een spannende strijd tussen GTH 1 en DWV uit Warmen huizen. GTH was toch iets sterker en won deze wedstrijd met een totaal van 104.10 tegen 103.05 voor DWV. Individueel was het bij de pupillen nog spannender. Simone de Zeeuw eindig de samen met Shaline Groenveld op de eerste plaats met 36.10. Lara van Vliet eindigde op een vierde plaats met 34.45 uur en Jolijn Schuitemaker met 33.55 op de zevende plaats. GTH 2 eindigde net als de vorige keer op de negende plaats. Bij de jeugd verliep de wedstrijd per fect. GTH won deze wedstrijd met 100.65 punten. Individueel was er een spannende strijd tussen Frieda Pos en Jessica de Wit en Turnlust Alkmaar. Deze keer was Frieda de sterkste en won met 35.4 tegen 35.0 voor Jessica. Pie van der Wind eindigde op een goede derde plaats met 34.70 punten en Eveline van Halem werd elfde met 30.55 punten. Na deze wedstrijd werd het eindklasse ment opgemaakt. Na vier wedstrijden, waarvan de beste drie telden, werd hij de pupillen DWV Warmenhuizen ray onkampioen 1997 en GTH 1 tweede. Beide ploegen hadden evenveel eerste plaatsen maar het puntentotaal van DWV was net even hoger. GTH 2 ein digde als negende. Bij de jeugd mocht GTH wel op het hoogste schavot staan. De kampioenen van GTH, v.l.n.r. Pie van der Wind, Frieda Pos, Jolijn Schuitenmaker, Eveline van Halem en Simone de Zeeuw.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6