Senioren zomerschool Woningstichting in de bloemetjes gezet X N T HEILOO P u L I T 1 E ^enzcAtevi' Omleiding buslijn 166 PAGINA 8 UITKIJKPOST - 7 MEI Vervolg informatierubriek Hoorzittingen commissie voor bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt in de maand mei de volgende hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: maandag 12 mei 20.00 uur: weigering bouwvergunning voor twee woningen nabij Westerweg 21 20.30 uur: weigering bouwvergunning twee dakkapellen Bergeonstraat 23; 21.00 uur: afwijzing aanvraag bijzondere bijstand. woensdag 21 mei 20.00 uur: wijziging vergoeding bijzondere bijstand; 20.30 uur: afwijzing aanvraag vervoersvoor ziening Wet voorzieningen gehandicapten (WVG) (deze zaak wordt behandeld in een besloten zitting); 21.00 uur: afwijzing vergoeding woningaanpassing WVG; 21.30 uur: afwijzing aanvraag voorzieningen WVG. De hoorzittingen worden gehouden in kamer 25 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belang-hebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en het horen afzonderlijk plaatsvinden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inza ge bij de Secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeentehuis, tel. 072 - 531 31 20. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30. Buiten de ope ningstijden kunnen de stukken alleen op afspraak met de Secretaris van de Commissie worden ingezien. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de Secretaris van de Commissie. De volgende vergaderingen van de Commissie worden gehouden op donderdag 12 en maandag 16 juni a.s. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Ewisweg 52, B.F. Barendsma - vergroten woning; N.S. (parkeerplaats), Rail Infra Beheer - plaatsen rijwielstalling; Ypesteinerlaan 7, A.J. de Lint - vergroten berging; De Krommert 42, M. Eskes - plaatsen dakopbpuw; De Krommert 38, J. de Vries - plaatsen dakopbouw; De Kuilenaar 26, M. Slaap - plaatsen dakkapel; Nicolaas Beetsweg 19, A. Castricum - vergroten woning; Handelsweg 9, P.N.C. Dekker - veranderen voorgevel kantoor; Ewisweg 70, Fam. Kuijper - vergroten woning; De Krommert 24, S.J.N. Weel - plaatsen dakopbouw; De Krommert 26, A. Rzepka - plaatsen dakopbouw; De Krommert 30, R.E. van Holk - plaatsen dakopbouw; De Krommert 32, R.K.A. Kramer-Laauw - plaatsen dakopbouw; De Krommert 34, M. Henning - plaatsen dakopbouw; De Krommert 40, D. van 't Boveneind - plaatsen dakopbouw; Het Zandstuk 80, M.N.A. Dekker - vergroten woning; Baafjeslaan 6, C.J. Tegel - oprichten woning. Nieuwe bouwplannen Burgemeester 6n wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Sandecamplaan 39 - vergroten woning; Wilgenlaan 13 - vergroten woning; Wilgenlaan 15 - vergroten woning; Holleweg 121 - vergroten woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 9 mei 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden: Werkendelslaan 41, A.S. Henselmans - vergroten woning; Termijen 169, K.H. Smit - wijzigen achtergevel; Krommelaan 6, W. Dekker - plaatsen garage; Zeeweg 16, P.A. van Alfen - vergroten woning; Spoorlaan 24, A.H. Scholten - vergroten woning; Van der Feen de Lilleweg 10, vergroten woning en aanbouwen garage; Schuine Hondsbosschelaan 4, A. Drommel - oprichten garage; Kanaalweg 22, R. van Tright - veranderen en vergroten woning; Obriglaan 42, A. de Groot - plaatsen berging; Zevenhuizerlaan 100, E. van Westerop - plaatsen dakkapel; Westerweg 89, J.N.G.M. Peetoom - plaatsen berging; Slimpad 22, J.P.W. Burgering - plaatsen berging; Westerweg 293a, R B. Bosman - plaatsen berging; E.J. Potgieterweg 10, R.J.J. Stoelinga - vergroten woning. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mede, dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1. van de Wet milieubeheer (W.m.) heb ben besloten vergunning te verlenen aan; - Zoon Benegas C.V., Stationsplein 6, 1851 LN Heiloo, voor het veranderen en het uit breiden van de inrichting (kantoor, opslag van gasflessen en gasflessenvulstation) gelegen op het perceel Kanaalweg 15, 1851 LR te Heiloo. Het besluit en de daarop betrekking hebben de stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110 ter inzage van donderdag 8 mei tot en met donderdag 5 juni 1997. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Ook liggen de stukken ter inzage op het Politiebureau aan de Kennemerstraatweg 356 op de vrijdagavonden van 9 tot en met 30 mei 1997 tussen 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de afdeling VROM kosteloos een toelichting op de stukken wor den verkregen. Afschriften van de stukken zijn tegen kostprijs verkrijgbaar. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit wel gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en duurt tot 20 juni 1997. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; Route Alkmaar-Egmond aan Zee via Stationsweg Binnenkort wordt de Kerkelaan opgebroken. In verband hiermee wordt de buslijndienst van de NZH tussen Alkmaar en Egmond aan Zee (lijn 166) gedurende een aantal maanden omgeleid. Vanaf 12 mei rijdt de bus via de KennemerstraatwegIStationsweg. De haltes aan de Willibrordusweg en de Heerenweg vervallen gedurende deze periode. Reizigers kunnen wel in- en uitstappen bij de halte aan de Kennemerstraatweg ter hoogte van de Ter Coulsterlaan. De omleiding duurt in ieder geval tot medio juni dit jaar. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met de heer Cornelissen van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 531 32 07. d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken een voorlopige voorziening te tref fen. Aan het verzoek om voorlopige voorzie ning en het instellen van beroep zijn kosten, verbonden: Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopige voorziening 200,-- instellen beroep Rechtspersoon 400,- verzoek voorlopige voorziening 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Commissie Grondgebiedzaken I De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken I: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 14 mei 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg Attentie: Gelet op de agenda is de verwachting dat de vergadering wordt voortgezet op donderdag 15 mei a.s. vanaf 20.00 uur in de raadzaal. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - MARAP I-97; - Concept-voorjaarsnota 1997 en Meerjarenbeleidsplan 1998-2001; - Aankoop grond; - Intrekking toewijzingsverordening voor woonwagenstandplaatsen; - Artikel 19-procedure met betrekking tot uitbreiding bedrijfsruimte C. Obdam; - Artikel 19-procedure ten behoeve van bouwplan Zoon, Stationscentrum; - Exploitatieberekening De Egelshoek; - Concept-bestemmingsplan Landelijk Gebied; - Bestemmingsplan Boekelermeer-zuid; - Stand van zaken bestemmingsplan Blockhovepark; - Uitgifte woningbouwkavels; - Brief afdeling Bestuursrechtspraak met betrekking tot de door Fam. Klaase, Fa. Klaasse en de NS ingestelde beroepen tegen onderdelen van het goedgekeurde bestemmingsplan Stationsomgeving; - Brief van mevrouw T. Lubberink-van der Werf, waarin bezwaar wordt aangetekend tegen de voorgenomen uitbouw van het woonhuis van haar buren; - Notitie Inzicht en sturing van het grondbedrijf. Heilooër Bridge Club Goede tennisprestaties bij TC Hogedijk EHK Klayerjasclub 072- 112 5122222 HEILOO - Met een lekkere lange en hopelijk ook mooie zomer voor de boeg maakt iedereen al weer volop plannen. Wie thuis blijft of nog wat tijd over heeft, kan misschien eens denken aan de Senioren Zomerschool. Vijf ver schillende interessante cursussen van elk twee lessen staan gepland in de periode van 23 juni tot en met 9 juli. Aan een aantal cursussen zijn excursies verbonden. Het programma ziet er als volgt uit. Buitenschilderen en tekenen door Wil Masselink op maandag 23 juni en 30 juni van 10.00 tot 13.00 uur. Deze cur sus geeft u de mogelijkheid om onder deskundige leiding in een zelfgekozen techniek (schilderen, aquarelleren, tekenen) op schilderachtige plekjes rond Heiloo uw kunnen te beproeven. Voorafgaand aan het buitenschilderen wordt een uur theorie gegeven over kleurgebruik, perspectief en de fijne kneepjes van het buiten schilderen. Filosofie, wat is dat? Hans Bolten geeft deze cursus op dinsdag 24 juni en 1 juli van 10.00 tot 13.00 uur. Bestemd voor cursisten die wel eens zouden willen weten wat filosofie nu eigenlijk is. In deze cursus komen vragen aan de orde als waar komt filosofie vandaan en wat hebben we aan filosofie in het dagelijks leven. De cursus Vlinders wordt gegeven door Els Swart op woensdag 2 juli en 9 juli van 10.00 tot 13.00 uur. In de eerste les wordt aandacht besteed aan soorten vlinders, het herkennen van vlinders en het behoud van vlinders. Tijdens de tweede les wordt u door Els Swart rondgeleid in natuurgebied de Noor- derneg op zoek naar vlinders. Over Modeltuinen komt Jo Cuijpers vertellen op donderdag 26 juni en 3 juli van 10.00 tot 13.00 uur. Aan beide les sen is een excursie verbonden. Tijdens deze excursies worden de prachtige model- en sfeertuinen van Loes Langedijk en Sijtje Stuurman in Ber gen bezocht. De lessen beginnen met anderhalf uur theorie over het kijken naar modeltuinen en de mogelijkheden van toepassing in uw eigen tuin. Historie Heiloo wordt verteld door de heren Admiraal en Van Tiel op donder dag 26 juni en 3 juli van 14.00 tot 17.00 uur. In deze cursus komen onder meer aan bod de historie van de landhuizen rondom Heiloo, de bekende Kring van Heiloo en de veranderingen in het dorp in de laatste vijftig jaar. Daarnaast maken twee boeiende excursies naar het Witte Kerkje en de Kapel O.L. V. ter Nood deel uit van het programma. Een folder met uitgebreide informatie is beschikbaar en wordt desgewenst toegezonden. De senioren Zomer school wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. De kosten bedragen f 25,- per cursus. Opgave en informatie: Aktief 55+, tel. 072- 5331297. HEILOO - De bewonerscommissie Heiloo-West (voorheen Nic. Greeuwflat) is zo tevreden over de samenwerking met de Wo ningstichting, dat zij het hoog tijd vond om eens een bloemetje te gaan HEILOO - De uitslagen van donder- overhancligen. Voorzitter F. Jacobs laat hiermee zien hoe blij de commissie is met het nieuwe hang- en sluitwerk, dat de Woningstichting uit oogpunt van inbraakpreventie heeft aangebracht aan de woningen. Op de foto v.l.n.r. dhr. Glorie van bouwbedrijf Tervoort, Piet van Dam en Ton Tervoort van de Woningstichting en dhr. F. Jacobs. dag 1 mei: A-lijn Kat-Smit 58.30, Bennink-Vd Vlies 56.70, B-lijn Dubbeld-Mooy 62.50, Noom-Pin 58.80, C-lijn Fam. Vd Steen 57.30, Fam. De Jong 56.80, D-lijn Fam. Hutten 57.30, Fam. Moscou 56.80. EGMOND - Afgelopen week vond alweer de vierde competitieweek van TC Hogedijk van dit seizoen plaats. In de dinsdagcompetitie werd als volgt gespeeld: Hogedijk 1-Warmenhuizen 1 5-1, Hogedijk 2-De Vlieter 2 3-3, Hulstenaar 2-Hogedijk 3 5-1. In de zaterdagcompetitie waren de uitslagen: district jeugd: Hogedijk meisjes 1-Berk 1 1-5, Dem 1-gemengd Hogedijk 1 3-3, Dijkzicht 1-Hogedijk jongens 1 2-4. District gemengd: Hulk 1-Hogedijk 3-2, Hogedijk 2-Schoorl 1 2-3, Hogedijk 3- Santana 1 1-4. District heren: Balletuin 1-Hogedijk 1 2-4, Hogedijk 2-Alkmaar 3 4-2, Hogedijk 3-Dem 3 2-4, St. Maarten 1-Hogedijk 4 2-4, Hogedijk 5- Neckslag 2 1-5, 't Zand 1-Hogedijk 6 2- 4, Hogedijk 7-'t Gouwtje 1 2-4, 't Gouwtje 2-Hogedijk 8 4-2, Hogedijk 9- Neckslag 7 5-1, Schoorl 1-Hogedijk vet. 50+ 2-2, HSV 3-Hogedijk 35+ 3-1. Zondagcompetitie scores: gemengd: Hogedijk 1-Westerhout 6 8-0, Spatter 4-Hogedijk 2 8-0, Hogedijk 3-St. Maarten 1 6-2. Jeugd: Noordend 1- Hogedijk 1 2-6, Vennewater 2- Hogedijk 2 6-2.'Heren: Amsterdam 2- Hogedijk 1 0-6, Hogedijk 2-Marquette 2 1-5. Heren 35+: Hogedijk 1-Oso 1 4-2, Hogedijk 3-Anna Paulowna 1 2-4. HEILOO - Op 12 mei houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner, van harte welkom in het Open Huis. De drive begint om 20.00 uur en eindigt om 23.00 uur. Inlichtingen bij de D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij K. Knegt tel. 072-5334056. HEILOO HEILOO - Op 28 april werden uit een gemeenschappelijke berging van een flat aan de Vinkenbaan twee mountain bikes ontvreemd. Op de A9 vond een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's en een bestelbus waren betrokken. De bestel bus liet bij het wisselen van rijstrook de personenauto niet voor gaan. Deze trachtte door hard te remmen een aan rijding te voorkomen maar hierdoor raakte de auto in een slip en begon te tollen. De personenauto die erachter reed kon de wagen niet meer ontwijken. De bestuurster van de per sonenauto is met pijn in haar borst overgebracht naar het MCA. De bestuurder van de bestelbus reed na de aanrijding door. Het kenteken van de bestelbus werd genoteerd. Het onder zoek is gaande. Op de kruising Kapellaan-Lagelaan stond de bestuurder van een personen auto voorgesorteerd om linksaf te slaan waarna hij plotseling naar rechts af sloeg. Een achter hem rijdende be stuurder van een personenauto kon hem niet meer ontwijken. Er was alleen materiële schade. De bestuurster van een personenauto reed vanuit de Raadhuisweg linksaf de Kennemerstraatweg op. Zij hield daar bij onvoldoende rechts waardoor een verkeerszuil werd aangereden. Nabij de spoorwegovergang op de Zevenhuizerlaan verleende de bestuur der van een personenauto geen voor rang aan een fietster. De fiets raakte als gevolg van de aanrijding beschadigd. Hoewel Koninginnedag bijzonder rus tig verlopen is vielen er bij de feesttent in Ypestein enkele rake klappen. Hier bij liep een zestienjarige jongen letsel op aan zijn gebit. Óp 1 mei verloor omstreeks 00.10 uur op de Omloop de bestuurder van een personenauto de macht over het stuur. Hij kwam hierdoor in de berm terecht, waarna hij slipte en tegen een boom tot stilstand kwam. De auto raakte zwaar beschadigd. Op een parkeerplaats aan de Zeeweg werd een witte Honda Civic met Zwitsers kenteken SZ 4 RUR aange troffen. De auto was op 29 april in Egmond aan Zee gestolen. Uit drie in aanbouw zijnde woningen op de Boog werden de cv-ketels gesto len. Op de kruising Hoogeweg-Vennewa- tersweg verleende de bestuurder van een personenauto geen voorrang aan een bestuurder op een snorfiets. De laatste nam na de aanrijding direct de benen. De snorfiets bleek op 9 april in Alkmaar te zijn gestolen. Op 2 mei betrapte de bewoner van een woning op de Ter Coulsterlaan omst reeks 23.00 uur bij thuiskomst een inbreker. De inbreker koos het haze- pad maar liet van schrik zijn jas in de woning achter. Hierin bevonden zich zijn papieren, zodat hij later bij winkel centrum Het Hoekstuk kon worden aangehouden. Hij werd overgebracht en ingesloten in het politiebureau in Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8