Bowlingseizoenprijs naar team Haarlemse Bickerij Tennisspektakel op straat Makelaardij Van der Borden ontvangt prijswinnaars x Acht dames versterken brandweercorps brieven. SenccAtetc UITKIJKPOST-21 MEI Win een Mégane Scénic HSV Tennistoernooi Competitie TV Heiloo Wereldmuziekschool presenteert Collecte voor de epilepsiebestrijding WÊmÊmSê Vertrouwen in politiek toegenomen? Woningbouw voor Alkmaar, maar waar dan? Jeugdtennis bij HSV Een verademing Open brief aan de PvdA Meerderheid raad Sponsortocht Solexclub Workshop Expositie Slotkapel HSV sluit jeugdseizoen af 't Rolletje P|L I T I E Vrouw van fiets geduwd Activiteiten Heiloo Heilooër historie Aprilvergadering NCVB Open dag Trias Het winnende bowlingteam van de Haarlemse Bickerij. HEILOO - Op 12 en 13 mei werd in het Bowling- en Snookercenter Heiloo de seizoenafsluitende superfinale handi cap gespeeld. Dit team-gebeuren was het slotstuk van het seizoenoptreden van bijna 400 bowlers en bowlsters. Ook dit seizoen was er in de 28 weken durende huisleague weer fel gestreden om deel te kunnen nemen aan de in totaal uit 16 teams bestaande superfi nale handicap. De uitverkoren teams verdienden een plaats in deze finale na het behalen van het winter- of eind- kampioenschap van een van de 7 huis leagues, aangevuld met 2 teams met de hoogst behaalde totaalpinfall. De uit 6 games bestaande finale werd zoals verwacht een nek- aan-nekrace. Halverwege de finale zag het er naar uit dat de teams van CZA en Ben de Bont hoge ogen zouden gaan gooien, maar het pakte anders uit. Het team van café Stapper kwam als eerste dit onderonsje verstoren door met 4 pins verschil de derde plaats op te eisen voor het team van Ben de Bont uit Limmen. Een tweede plaats was voor het CZA team (vorig jaar als derde geëindigd) het maximaal haalbare. Ook zij moes ten tenslotte hun meerdere erkennen aan het team van De Bickerij uit Haarlem met Rob Hallewas, Ron (269) en Ilonka Pluymers en Eelko Pel (257) Roel Glas en Aad en Betty Roobeek. Met een totaal score van 4762 wisten zij beslag te leggen op de titel Teamkam pioenschap handicap Huisleague Hei loo 1997. De fel begeerde wisselbeker zal een jaar lang in Haarlem te bewon deren zijn in bar restaurant De Bickerij aan het Houtplein. Zondag 8 juni zullen de teams van De Bickerij en CZA Bowlingvereniging Heiloo in Schagen vertegenwoordigen in de strijd om het teamkampioenschap handicap van Noord-Hollland. Don derdag 22 mei zal de afsluiting van het bowlingseizoen compleet zijn met de afwerking van de superfinale team kampioenschap scratch huisleague Heiloo 1997. Einduitslag: 1. Bickerij I 4148/4762; 2. CZA team I 4194/4702; 3. Café Stapper 3923/4688; 4. Ben de Bont I 4037/4684; 5. De Bolle Hoed 4158/4669; 6. Altijd Wat II 4170/4602; 7. Nooitgedagt 3702/4524; 8. The Sleepers 3859/4516; 9. Roller Balls 3769/4488; 10. De Schranserij 3776/4460; 11. Vertel Telecom 3696/4449; 12. Gold Pin 3645/4449; 13. Goud Gele Patat 3980/4436; 14. Vd Veer Elector 3457/4381; 15. All Mixed Up 3640/4360; 16. Hottentotten 3346/4294. HEILOO - Dealer Autobedrijf Bleeker B V toont de jongste generatie Renaults tijdens een futuristische show van 22 mei tot en met 9 juni. Veel modellen zijn voorzien van een Future Voordeel pakket. Als klap op de vuurpijl is de Auto van het Jaar 1997 te winnen: de ruimtelijke RenaultMégane Scénic. Behalve de praktische en bovenal fraaie Mégane Scénic ter waarde van 35.975 gulden is er kans op een van de maar liefst 250 gezinsarrangementen naar Futuroscope. het Franse familie park van de toekomst in Poitiers. Het enige wat de bezoeker van de show hoeft te doen om voor een prijs in aan merking te komen is met het ingevulde Ticket To The Future uit de actiefolder of advertentie de showroom van Re nault te betreden. Na aankomst bij de dealer wordt het biljet verruild voor een Paspoort voor de Toekomst. Dit waardepapier vermeldt of er een prijs is gewonnen en zo ja, welke. Bovendien maakt iedere showroombezoeker kans op een fraai designklokje. HEILOO - De uitslagen van de zesde competitieweek bij Tennisvereniging Heiloo 'zijn als volgt: Dames district dinsdag - Heiloo 1-Limmen 2 4-2, 't Zand 1-Heiloo 4 4-2. Dames Kring competitie - Heiloo 1-Egmond 2 4-0 (kampioen), Heiloo 2-Heerhugowaard 4 3-1, HSV 5-Heiloo 3 3-1. Heerhugo- waard 12-Heiloo 4 1-3, Heiloo 5-Groe- tincke 3 3-1, Hogedijk 4-Heiloo 6 0-4, Heiloo 7-HSV 6 4-0, Alkmaar 13- Heiloo 8 0-4. Jeugd 15 t/m 18 Heiloo I-Alkmaar I 4- 2, Heiloo Il-Zeswielen I 3-3. Jeugd 12 t/m 15 Broek in Waterland-Heiloo I 2- ALKMAAR -Tijdens de open dag van het ACKV op zaterdag 24 mei brengt de Wereldmuziekschool Alkmaar een wervelende presentatie in de Hoge Huyszaal van de Vest. Leerlingen van de instrumentale, zang- danscursussen treden qp in een kleurrijk en bruisend programma. Na de presentatie is er informatie beschikbaar over het cur susaanbod voor het nieuwe seizoen. De dag begint om 13.00 uur, de toegang is gratis. HEILOO - Van 26 tot en met 31 mei zal de nationale collecte voor de epilepsie- bestrijding worden gehouden. Meer dan 40.000 vrijwilligers zullen de straat op gaan om een ieder in de gelegenheid te stellen een bijdrage te geven. Het motto van de campagne is 'Met epilepsie vallen er gaten in je leven'. Een treffend gekozen thema, als u zich bedenkt dat mensen met epilepsie soms - onmerkbaar - even afwezig kunnen zijn. Dit heeft natuurlijk consequenties voor het volgen van onderwijs, de rij vaardigheid, bij sport en spel, het uitoe fenen of vinden van een baan enzo voorts. Voor meer informatie over de collecte kunt u contact opnemen met tel. 072- 5334252 of tel. 072-5333388. HEILOO - De voorbereidingen voor het HSV toernooi zijn inmiddels in volle gang. Als de voortekenen niet bedriegen, belooft het^ ook dit jaar weer een bijzondere attractief en interessant toernooi te worden. Een toernooicom- missie heeft verschillende activiteiten ontplooid. Zoals onder meer opnieuw een demonstratiewedstrijd tussen Nederlandse topspeelsters. Overigens, niet alleen sportiviteit staat hoog in het vaandel, maar ook het fees telijke en gezelligheidsaspect heeft een belangrijke plaats. Het hoogtepunt is de feestavond op zaterdag 12 juli, waar voor een swingende band is gecontrac teerd. Het is nog mogelijk deel te nemen aan het toernooi in de periode 5 tot en met 13 juli. Zoals gebruikelijk zijn er uit sluitend dubbels in de speelsterkten heren B-heren/dames C1-C2-D1-D21 plus. Schriftelijke aanmelding bij S. Steenstra, De Driestal 3, 1852 RB Heiloo. In de Uitkijkpost van 1 mei schreef ik, dat het van de gemeenteraadsvergade ring van 6 mei zou afhangen of mijn nog sluimerend vertrouwen in de poli tiek zou toenemen. Wel nu, het is mij niet tegengevallen. Ik vond het eigen lijk wel een boeiende avond. Het ver slag in de Uitkijkpost van 14 mei over de golfbaan geeft daar een duidelijk beeld van. Toch moeten mij twee zaken, die ik niet zo verheffend vond, van het hart. Vijf van de zes partijen hebben, onder aanvoering van een groot aantal zake lijke argumenten, hun mening gegeven. Je kunt het er mee eens zijn of niet, in ieder geval kun je er respect voor heb ben. Dat had ik niet voor de zesde par tij. De Uitkijkpost typeerde de opvat ting van Heiloo 2000 ijzersterk door de woordvoerster van die partij te citeren. Wat heb je nu aan een paar elitaire koeien, één elitaire boer en wat weide- gëbied? Over elitair gesproken! Dit is toch geen wezenlijke bijdrage aan de discussie? Waar ik ook geen waardering voor kon hebben, was de houding van de PvdA- wethouder. Zijn partij liet op niet mis te verstane manier blijken dat het thans nog niet het juiste moment was om over de aanleg van een golfbaan te beslissen. Voorts had de fractievoorzit ter van de PvdA nog wat kritiek op de wijze van besluitvorming. En wat doet de wethouder, hij stemt, zonder enige stemverklaring, vóór. Was het 'pluche' nader dan de rok? Jammer! H. Swart De vraag kan worden gesteld of de politiek nog wel realistisch bezig is. Het zal toch niet waar zijn dat in de achter hoofden van de bestuurders reeds een greep is gedaan naar het open en unie ke grondgebied tussen Heiloo, Alk maar en Egmond? (Voorzover niet tot Natuurmonumenten behorend, maar dat is slechts een betrekkelijk klein stukje.) In de Uitkijkpost van 14 mei 1997 staat dat Alkmaar, Heiloo en Egmond het eens zijn over de raming van de wo ningbehoefte. Dat is mooi, maar dat is niet het grootste probleem, papier is geduldig. Omdat Alkmaar onvoldoen de grond heeft, heeft Heiloo aangebo den een deel van de 5000 door Alkmaar gewenste woningen op haar grondge bied te bouwen. Deze woningbouw zou dan op de strandwal ten zuiden van Heiloo moeten plaatsvinden. Is daar voldoende ruimte? Kan dat zo maar worden gerealiseerd? Daar hoor je niets over. Milieu Contact Heiloo heeft in het kader van de problematiek rond de golfbaan, getracht een en ander te con cretiseren. Het bewuste gebied in Hei loo ligt voornamelijk tussen de spoor lijn en de Kennemerstraatweg, uitge zonderd een kleiner gebied tussen deze straatweg en de Oosterzijweg. Op basis van de in 1992 door de gemeente opge stelde Structuurvisie, waarin het ook thans tot dit gebied behorende Zuider- loo werd genoemd, hebben wij ge raamd dat hier wellicht 2000 woningen tot het jaar 2020 zouden kunnen wor den gebouwd. Daarvoor moet dan wel peperdure bollengrond worden ontei gend en moeten nogal wat bedrijven, campings en dergelijk worden ver plaatst naar..? Wie het weet mag het zeggen. Els Swarf Milieu Contact Heiloo Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex Het Vennewater, za terdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container bij flatgebouw op De Kandelaar nabij nr. 12, tussen 10.00 en 18.00 uur. Zaterdag 24 mei Double Stars, parkeerterrein bij sport park Het Vennewater, ook op zondag. Huis-aan-huisactie in plan Zuid van Fanfare Showband Heiloo. Dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.00 uur. Halen op verzoek tel. 072-5337281. Huis-aan-huisactie in Blockhovepark van muziekver. Eensgezindheid. Gereed zetten voor 10.00 uur. Maandag 26 mei Huis-aan-huisactie nabij Laan Einde loos van Meander/Paulusschool. Dozen en bundels klaar zetten op gele stippen voor 19.00 uur. Brengen tussen 19.00 en 20.00 uur op parkeerplaats bij de school. Elke woensdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container bij flatgebouw aan de Kandelaar nabij nr. 12, tussen 12.00 en 18.00 uur. Hockeyvereniging de Terriërs, bij de kantine aan Het Vennewater. Van 13.00 tot 20.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. Halen op ver zoek: tel. 5331840 en 5063525. Alle dagen Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. De Springschans (Oost en Centrum), Sluijsweijdt 9/Breedelaan 6. Brengen tijdens schooluren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij locatie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43/Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool, Het Veld 1, tussen 9.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. HEILOO - Op zaterdag 31 mei start tennisvereniging HSV met jeugdtennis voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar. Op een speelse manier maken de kin deren tijdens de lessen kennis met de tennissport. JDe vier andere lessen zijn op 7, 14, 21 en 28 juni. Alle lessen worden gegeven op het tennispark aan de Bayershoff weg 45 van 9.00 tot 10.00 uur en zijn gratis toegankelijk. De discussieavond over een eventuele samenvoeging van Heiloo met omlig gende gemeenten in de conferentiezaal van Psychiatrisch Centrum Willibrord was in tegenstelling tot een eerdere bij eenkomst over samenvoeging met Eg mond op 29 januari thans een verade ming. De nieuwe burgemeester van Heiloo, de heer A. H. den Boon, zorgde voor een open discussie, waarbij hij iedereen in zijn of haar waarde liet en iedereen voldoende gelegenheid gaf om zijn of haar mening te geven. Bovendien gaf hij duidelijk blijk een open discussie te willen, waarbij hij niet schroomde eer lijk de achtergronden te vertellen. Verfrissend, eerlijk, relativerend en charmant. Een dergelijk optreden en dat in zijn eentje, hebben wij nog niet meegemaakt. Aan iedereen, die Heiloo een beetje aan het hart gaat, zouden wij willen ad viseren om naar de tweede bijeenkomst op 22 mei in het Trefpunt te gaan. A. van der Meulen voorzitter Heiloo Houden zo! Op 6 mei is de gemeenteraad van Heiloo accoord gegaan met de aanleg van een golfbaan in onze gemeente. Dit nadat alle bezwaren en tegenargumen ten in onder andere een commissiever gadering uit en te na uit de doeken zijn gedaan. Bijzonder is hierbij de nadruk gelegd op het aspect natuur- en milieu behoud. Van te voren was bekend, dat de gehe le PvdA-fractie tegen de aanleg zou stemmen, waarbij echter de vraag bleef, hoe de houding van de PvdA-wethou- der zou zijn. Deze wethouder, R. Bos, heeft uitein delijk met het college mee, vóór de aan leg, en dus contra z'n fractie gestemd. Vermoedelijk heeft hij gehandeld on der grote druk van de andere wethou ders en van de burgemeester. Hieruit blijkt, dat in de huidige situatie van de PvdA geen standvastig milieu-beleid is te verwachten. Bovendien stelt hij hier mee een belangrijk stuk grond ter beschikking van een betrekkelijk klein aantal kapitaalkrachtige lieden (voor deelname zijn duizenden guldens per persoon vereist). Bepaald geen daad die je van een socialist verwacht. Ik nodig hierbij de Partij van de Arbied uit, wethouder R. Bos te laten vallen, teneinde zich qua milieu en qua sociaal beleid weer geloofwaardig te maken. T. van Kreveld Kruysakker 7 Heiloo HEILOO - Zaterdag 24 mei en zater dag 31 mei vindt er op het speelplein tussen basisschool De Springschans en De Radboudschool aan de Breedelaan een grote straattennismanifestatie plaats. Van 13.00 tot 16.00 uur is ieder een van harte welkom tijdens dit gratis tennisspektakel. Een team van KNLTB tennisleraren verzorgt een afwisselend programma met onderdelen als warming-up, tennis- lessen, minitenniswedstrijden, hard ser veren en volleren. Tevens zorgt het trai nersteam voor rackets en ballen zodat iedereen kan deelnemen. Straattennis is een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond in samenwerking met hoofdspon sor Zilveren Kruis. Het project heeft als doel iedereen de mogelijkheid te bie den kennis te maken met de tennis sport. Om die reden wordt dan ook niet volstaan met één bijeenkomst maar wordt het programma twee keer op dezelfde plaats en hetzelfde tijdstip afgewerkt. Tijdens het evenement kan men naast het actief deelnemen aan verschillende onderdelen ook kennis maken met Tennisvereniging Heiloo. Deze vereni ging beschikt over zeven verlichte kunstgrasbanen waar ook door de jeugd onbeperkt op gespeeld kan wor den. De tennisvereniging organiseert diverse toernooien, zoals het openings- toernooi, het luilaktoernooi, het ouder kind toernooi, het open Dors-toernooi en natuurlijk de clubkampioenschap pen. Reden voldoende om een kijkje te gaan nemen bij het Straattennis en ook zelf een balletje te slaan. Pieter van der Borden (r) voor zijn nieuwe kantoor aan de Kennemer straatweg met de prijswinnaars en medewerkster Edith Huiting (l). HEILOO - Een grote drukte was het, bij de opening van de vestiging van Van djr Borden Makelaardij aan de Ken nemerstraatweg 386. Het mooie weer, een gezonde dosis nieuwsgierigheid maar natuurlijk ook de verloting van een mountainbike en diverse waarde bonnen zorgden zaterdag 3 mei voor grote belangstelling. Meer dan zeven honderd mensen lieten hun neus zien in het nieuwe makelaarskantoor. Directeur Pieter van der Borden en zijn assistente Edith Huiting waren dan ook zichtbaar tevreden over deze eerste 'kennismaking' met Heiloo. „Ons kan toor was in enkele uren omgetoverd in een ware bloemenzee. Het was over weldigend en wij willen hiervoor ieder een hartelijk danken," aldus een blije Van der Borden. Afgelopen vrijdag werden de prijswin naars getrokken. De mountainbike ter waarde van duizend gulden is gewon nen door J.B. Warmer; B. Geerlings, J. Visser, G. Grande en E. Dingerdis won nen een waardebon. Alle deelnemers kwamen uit Heiloo. ALKMAAR - Op 24 mei houdt Gré Braaksma weer een stem-, dans- en dramaworkshop in de Ruimte aan de Verdoesstraat 2a in Alkmaar. Het wordt een 'van alles wat dag' om kennis te maken met de verschillende moge lijkheden om je te uiten. Voor informatie en opgave tel. 072- 5124014. Meerderheid raad voor aanleg golf baan, nou vooruit dan. Maar wees dan ook niet kinderachtig op het moment dat de raad moet beslissen over het zwembad of een andere openbare instelling die niet kostendekkend en vooral van het weer afhankelijk is. Straks gaat de jeugd voetballen op de golfbaan omdat we een zwembad gesloten hebben. Geef die jonge gasten ook wat aardige ontmoetingsplaatsen. Zoals een rollerskatebaan, wat basket ballborden, een paar voetbalveldjes en natuurlijk als het regent een droge schuilplek die wat kleur en sfeer in ons dorp houdt. Zodat de jeugd aardiger ontmoetingsplaatsen heeft dan de overkapping van een winkelcentrum. Probeer het eens, misschien wegen de kosten van realisatie op tegen de kos ten van vandalisme. Heiloo 2000, wat een vreemde kreet: Wat heb je nu aan een paar elitaire koeien, een elitaire boer, en wat weidegebied? Nee, al het grasland moet omgekeerd worden voor bollenvelden, en de flora en fauna in de weiden en slootkanten, wie let daar nu op? Of kan de raad dat ook met meër- derheid van stemmen regelen? Wil Bakker Vredenoord 158 Heiloo EGMOND - De Egmondse theater vormgeefster en fotograaf Katinka Krijgsman exposeert op de zondagen tussen 25 mei en 22 juni in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Op de expo sitie hangen voornamelijk schilderijen en collages naar aanleiding van diverse toneelstukken en theaterprodukties waarbij Katinka betrokken was. Zo deed zij de vormgeving voor De Vrek van Molière, Ghetto van Sobol voor het Miertejater en Droomspel van Strindberg voor Stichting de Kunst. Aan het werk van Katinka Krijgsman is duidelijk te zien dat zij op zoek is naar figuratieve, realistische zaken die ook terug te vinden zijn in haar fotografisch werk. De expositie is te zien van 13.30 uur tot 17.00 uur en op zaterdag 7 juni tijdens de kunstmarkt van 18.00 uur tot 22.00 uur. HEILOO - Net als voorgaande jaren sluit HSV het seizoen voor de jeugd af met een toernooi, sportdag en de penanty-bokaal. Zaterdag 24 mei staat het toernooi voor de DEF-pupillen op het programma. Ook dit jaar is het de organisatie gelukt om aantrekkelijke tegenstanders naar Heiloo te halen. Naast de vaste gast Foresters komen Berdos DEM, Zilver meeuwen, WGW, Blokkers en nog vele andere attractieve tegenstanders. Al met al belooft het dus een waar strijdperk te worden met veel spannen de wedstrijden en natuurlijk fair play. Wie komt kijken ziet meteen eens hoe het eraaan toe gaat bij HSV. De eerste wedstrijden beginnen om 8.30 uur, de laatste rond 17.30 uur. De dag wordt afgesloten met een prijsuitreiking én vele tevreden gezichten onder de spe lers, ouders en supporters. AKERSLOOT - Zondag 25 mei rijdt Solexclub 't Rolletje een sponsortocht voor de Stichting Redt Mike Smit. Mike Smit liep vorig jaar een dwarsle- asie op bij zijn poging een gezin uit het water te redden. De stoet zal vooraf worden gegaan door de Fanfare Show Band Heiloo, gezeten in een open bus. Dan volgen de circa 125 verstokte solexrijders in hun nostalgische outfit, bestaande uit leren jas, pothelm en een paar klompen. Ook ,de militaire motorvoertuigenclub Keep them Rolling rijdt mee met onder meer een originele ambulance. De stoet vertrekt bij De Vriendschap en voert langs Heiloo, Egmond, Ber gen, Alkmaar en Castricum. Daar zal motorcoureur Hans Spaan aanhaken. De tocht gaat dan via Uitgeest, waar de wielerronde opgeluisterd wordt, weer terug naar Akersloot, waar burgemees ter Cornelissen de stoet opwacht. Tijdens de tocht worden penningen (voor een tientje) verkocht aan het publiek. Wie hoofsponsor wil worden kan minimaal 250 gulden overmaken op rëkening 3119.85.092, Rabobank Akersloot/Castricum. 112 072- 5122222 •Noord-Holland Noord HEILOO HEILOO - Op Tweede Pinksterdag werd op de Kennemerstraatweg een vrouw hardhandig van haar fiets geduwd. De dame peddelde rond twee uur 's middags in de richting van Heiloo, toen zij ter hoogte van de Kuillaan ingehaald werd door een knaap, die haar een flinke zet gaf. Hier door kwam ze ten val. De jongen zag kans een tas uit haar fietsmandje te grissen. Hierin zaten onder andere een regenjas en een paar schoenen. Zijn poging om ook haar handtas te stelen mislukte. De politie verzoekt eventuele getuigen van deze misselijke streek zich in ver binding te stellen met het bureau, tel. 072-5337676. De jongen was 17 a 18 jaar oud, hij droeg een vaalblauw t-shirt en had kort, lichtblond haar. Hij had een mager postuur. Inzet Tot en met 31 mei modeltekeningen van Adriana P. van Zoest, te zien tij dens openingsuren bij Inzet aan de Raadhuisweg. Sociëteit alleenstaanden Op 26 mei een cosmetica-verzorgings- avond,olv Marieke de Bruijn. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Openbare bibliotheek Tot 2 juni in de volwassenenafdeling expositie 'Ouder-kindrelatie' en in de jeugdafdeling 'Pesten en plagen'. Galerie De Kapberg Tot en met 22 juni expositie van schil derijen van Edith Sont en beelden van Martie van der Loo in de galerie aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak (tel. 072-5062645). Het Wapen van Egmond-Binnen Permanente expositie van Egmondse kunstgenootschappen Hallem en Hafre van schilderijen en objecten. Dagelijks geopend, behalve op dinsdag, vanaf 10.00 uur. Adres is Herenweg 59. HEILOO - Aktief 55+ houdt in de serie cursussen van de Senioren Zomer school Heiloo op donderdag 26 juni en 3 juli bijeenkomsten met excursie over de boeiende en rijke historie van Heiloo. De bijeenkomsten, die worden gehouden van 14.00 tot 17.00 uur, wor den geleid door W. Admiraal en J. van Tiel, beiden lid van de Vereniging Oud Heiloo. In de eerste bijeenkomst wordt gespro ken over het ontstaan van het land schap en de polders rondom Heiloo, over Willibrordus en de godsdienst, de geschiedenis van het dorp in de afgelo pen vijftig jaar en de kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood. De tweede bijeenkomst gaat over de landhuizen Ter Coulster en Nijenburg met het Heilooërbos en over'Ypestein en Cranenbroek. Ook wordt gesproken over de Kring van Heiloo en de Witte Kerk. De bijeenkomst wordt afgesloten met een excursie naar de Witte Kerk. De kosten voor het bijwonen van deze beide bijeenkomsten bedragen f 25,- en voor informatie en opgave kunt u terecht op tel. 072-5331297. HEILOO - Op de aprilvergadering van de NCVB kwam de heer Wierda spre ken. Deze bioloog heeft enthousiast verteld over het ontstaan van het Wad en in het bijzonder Schiermonnikoog. Prachtige dia's van de planten- en die renwereld van het eiland maakten de dames enthousiast om eens een be zoekje 'overzee' te maken. Ook een aantal gasten genoot van de boeiende lezing. Dinsdag 27 mei is de laatste bijeen komst van dit seizoen. De heer Levijn is al jaren bezig met het maken van zijn stamboom. Hij zal vertellen hoe dat allemaal gaat en waar hij zijn informa tie vandaan haalt. Het NCVB hoopt velen van u nog te ontmoeten, voordat de vakantie begint. Aanvang: 20.00 uur in de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat. HEILOO - Zaterdag 24 mei wordt bij atletiekvereniging Trias de jaarlijkse open dag gehouden. Lopen, springen en werpen zijn de onderdelen waar het om draait. Tijdens de open dag wordt het accent gelegd op de jeugd van 7 tot 12 jaar. Van 10.30 tot ongeveer 13.00 uur kun nen jongens en meisjes van die leeftijd meedoen aan enkele onderdelen. Na afloop hiervan ontvangt elke dedne- mer een herinnering aan deze dag/' Op 24 mei staat bij Trias ook een infor matie-stand. Meer informatie over de open dag of over atletiekvereniging Trias in het algemeen is te krijgen bij Ben Brouwer, tel. 072-5332647. De acht nieuwe spuitgastenvan de vrijwillige brandweer. (foto Kitty Hoogland) EGMOND - Vorige wéék dinsdag heeft het corps van de vrijwillige brand weer van Egmond versterking gekre gen van acht brandweervrouwen. Bur gemeester Brommet heeft in het gemeentehuis van Egmond de dames aangesteld en beëdigd als lid van de vrijwillige brandweer. Het percentage vrouwen in het corps komt hiermee op 23 procent. Vorig jaar juni is de korpsleiding van de vrijwillige brandweer van Egmond gestart met een wervingsactie onder Egmondse vrouwen. De vrouwen in de leeftijdsgroep van 18 tot 40 jaar zijn door middel van een briefkaart door de korpsleiding persoonlijk benaderd. Deze actie was bijzonder succesvol. Achtenzestig dames hebben indertijd positief op de oproep van de brand weer gereageerd. Daarna heeft de korpsleiding verschillende gesprekken gevoerd met de kandidaten. Het resul taat is dat na deze beëdiging acht dames zich volwaardig lid kunnen noe men van het brandweercorjps.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8