Fanfare Showband oogst veel succes over de grens Karwei viert feest Foresters '712 struikelt in Praag over kwartfinale ww m wë y EWTv BASISEDUCATIE Afscheid van Egelshoek Mode van nu A Modehuis Mar ja Geels 20+30 Korting op een gedeelte van de collectie. 'fO Ml KacCosfiop Senioren Info LEREN... maak er werk van! MTOTTEVEEL Modehuis MARJA GEELS JfJ fioveniers6edrijf 30% korting vindt u bij op fiet hek assortiment OP OP dus kom stiet UITKIJKPOST PAGINA 8 TV Het Vennewater sluit competitie af Pakketten voor Polen Zingen Houdt Jong viert jubileum Darters aan gooi in het Oosthonk Tafeltje Dekje Buiten tekenen en schilderen Cursus keramiek TV Heiloo huldigt opnieuw kampioen GTH viert eerste lustrum wit -aü Zomerspelen Nieuwe cursussen Vrije Academie HYPOTHEKEN SPAREN VERMOGENSBEHEER SSURANTiE Hogeweg 43, 1906 CB Limmen telefoon 072 505 30 61fax 072 505 36 66 Aktiviteitenind eWijkAktivitei tenindeWijkAk Lees het elke week In de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Ruime parkeer gelegenheid geen pincode Voor auto's is de Groenelaan gesloten, wij zijn te bereiken via Ypesteinerlaan (naast Willibrord Stichting) en via de Rotonde. OOSTERZIJWEG 25 - HEILOO - TELEFOON 533 01 Voor ons valt Let doek. Voor u is er OPHEFFINGSUITVERKOOP De mooiste kado's nu 4 y HEILOO - De Fanfare Showband Heiloo trad onlangs op tijdens een drie daags muziekfeest in de Duitse stad Malenta. FSH was samen met korpsen uit Tsjechië, Hongarije en Duitsland uitgenodigd voor dit feest. Het eerste optreden was in de muziektuin van Malente. FSH had de zware taak om het publiek, dat al enige uren naar ver schillende orkesten had zitten luiste ren, nog te vermaken en de aandacht vast te houden. Dat dit lukte was voor al te danken aan het feit dat er moder ne, goed in het gehoor liggende muziek werd gespeeld en dat de majorettes met hun eigentijdse shows iets bijzonders lieten zien. Na een voorzichtige start met het num mer Hootenanny van de band kregen de majorettes de handen flink op elkaar. Het nummer Tequila, met een solo van Stef Bakker op altsax brak ook voor de band het ijs. Een gezamen lijk optreden van de band en majoret tes in het nummer Heavy Metal gaf een goed beeld van wat de vereniging als geheel kan. Een bijzondere act was de show 'kaboutertjes' van twee majoret tes, Wendy van Gijlswijk en Ciska Tromp. De majoretteshows sloegen zo goed aan dat de dames 's avonds voor een extra, niet gepland optreden in de plaatselijke feesttent werden gevraagd. Het succes hier was zo mogelijk nog groter dan 's middags. Duitse muziekfeesten worden altijd getypeerd door een weckruf op zon dagmorgen. Alle deelnemende korpsen marcheren dan door het dorp om de bevolking op muzikale wijze te wek ken. Eveneens traditioneel is het optre den op zondagmorgen in één van de vele bejaardenoorden die Sleeswijk Holstein rijk is. Op verzoek van de hoog bejaarde bewoners speelde FSH voornamelijk moderne muziek. Ook hier lieten de majorettes zich van hun beste kant zien. Het hoogtepunt van het feest bestond uit een optreden van alle korpsen in het muziektheater. FSH gaf een presenta tie van haar gezamenlijke show van band en majorettes. Het buitenpodium was veel te klein voor deze show en daarom werd uitgeweken naar het nabijgelegen plein. De combinatie van muziek van Barry Manilow, Lionel Richie en Abba met de ritmische bewe gingen van band en majorettes werden enthousiast ontvangen door het pu bliek. Als dank voor hun optreden ontving FSH uit handen van de organiserende Malenter Spielmanszug een handge maakte glazen bokaal. Tevens werd namens de gemeente Malente een his torisch boek over Meiante en omgeving overhandigd. Dit optreden heeft alweer geleid tot een aanbieding om volgend jaar in Oberhausen optredens te komen verzorgen. De prijswinnaars namen zaterdag hun cadeaus in ontvangst. HEILOO - Afgelopen zaterdag werden bij Karwei bouwmarkt een aantal prijs winnaars in het zonnetje gezet. Half mei vierde Karwei feest vanwege een verbouwing. Ter gelegenheid van dit feest was er een slagzinwedstrijd en' voor de kinderen een kleur- en ballon nenwedstrijd. De hoofdprijs in de slagzinnenwed- strijd, een ballonvaart voor twee perso nen, werd gewonnen door familie Van Wijk. Familie Beljaars kreeg voor haar inzending de eerste prijs, een hoge- drukreiniger. De tweede prijs was voor HEILOO - De enige kampioen van de zaterdag en zondagcompetitie was wederom het eerste team in de eerste klasse dames district van captain Cecile Ouwejan. Vol overtuiging speelden ze thuis tegen Drieban 1 en haalden alle punten binnen, 6-0. Het eerste gemeng de team heeft zich thuis tegen As sendelft dankzij een 4-4 uitslag gehand haafd in de tweede klasse en is op de zesde plaats geëindigd. Het gemengde team van Arend Boerhave is tweede geworden in de derde klasse, het team speelde 5-0 tegen Grootslag. Het vierde team van Cor van Etten is ondanks het hoogste aantal punten in de competitie geen kampioen geworden, de concurrent had namelijk alle wedstrijden gewon nen. Gezien de moeite die het team had om van Akersloot te winnen is het waarschijnlijk dat angst de oorzaak is. Lars Andersson liet twee matchpunten liggen in de tweede set, om na nog drie matchpunten eindelijk in een driesetter te winnen. Ton Roodbol had maar liefst negen matchpunten nodig voor de winst, de totale eindstand werd 4-2. Het gemeng de vijfde zaterdagteam onder leiding van Jeanet Wijker is in de vijfde klasse na Bakkum en Gouw als derde geëin digd. Tegen ZBB 1 als laatste tegen stander haalden ze alle punten binnen, maar toch kregen ze deze punten lang niet cadeau. Vooral de singles werden pas in de derde set gewonnen. Gemengd 3 verloor met 6-2 van TV de Spatter, maar die twee punten waren genoeg om zich te handhaven in de zesde klasse. Verder is het opvallend dat bijna alle 26 zaterdagteams de laat ste competitiedag met winst afsloten. Het eerste dameskringteam onder lei ding van Els Timmens moest nog een wedstrijd tegen Akersloot spelen om kampioen te worden, ze wonnen glans rijk met 4-0. Hiermee zijn ze voor de tiende keer kampioen geworden en strijden ze op 17 juni om de Noord- Holland Noord beker, tegen de beste teams van de dameskringcompetitie. HEILOO - Op het internationale zaal voetbaltoernooi van Praag heeft het tweede herenteam van Foresters '71 het afgelopen weekend een prima pres tatie geleverd door pas in de kwartfina le ten onder te gaan tegen de latere winnaar ZVV Snetselaar. De achtkoppige selectie had niets aan het toeval overgelaten en leefde profes sioneel en geconcentreerd naar het toernooi toe. Alleen aan de scherpte van Bronk werd getwijfeld, toen deze een kwartier voor vertrek nog langs het gemeentehuis moest voor een pas poort. Ondanks diverse waarschuwin gen was de spits namelijk niet op de hoogte van de ongeldigheid van zijn identiteitskaart in het voormalige Oostblok. Voor de eerste poule-wedstrijd tegen het altijd lastige Nederweert was de ploeg van coach Van Velzen toch nog ruim op tijd. Dit resulteerde in een enorme gretigheid bij vooral Wied, die prompt het Eurosportring-record ver beterde door al na 4,27 seconden de score te openen. Tegen zoveel scherpte was het verbouwereerde Nederweert niet opgewassen, zodat de score uitein delijk uitgebouwd kon worden naar 5- 3. In de tweede poule-wedstrijd trof de Foresters-brigade een ijzersterke coun- terploeg uit Milaan, wat resulteerde in een nederlaag, 0-1. Dit maakte een gelijkspel in de laatste poule-wedstrijd noodzakelijk, om toch nog als tweede van de poule tot het finale-eindschema door te dringen. Een niet geringe opga ve, gezien de sterkte en degelijkheid van de komende Duitse opponent. De Duitsers werden werkelijk verplette rend verslagen (5-3), waardoor Fores ters zich plaatste voor de achtste fina les. Omdat daarin wederom een Italiaans topteam wachtte, was vol doende rust een absolute noodzaak voor het ambitieuze Foresters 2. De Foresters-equipe speelde in de match om een kwartfinaleplaats bij vla de familie Crandel, die een accu- schroefboormachine in de wacht sleep- te. Bij de kleurwedstrijd was de hoofdprijs een dag Duinrell voor twee personen, in de categorie van 3 tot 5 jaar voor Jeroen Blank. Eline Melisse won deze hoofdprijs bij de 5 tot 10 jarigen. Twee eerste prijzen, een kleurbox, gin gen naar Linsey Pouw en Yvonne Schuuer. De tweede prijs waren twee kleurkoffers, die werden gewonnen door Joost van Leeuwen en Floor Tetteroo. De uitslag van de ballonnenwedstrijd is nog niet bekend omdat er nog heel wat ballonnen onderweg zijn. HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lievrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Uw pakket kan worden ingele verd bij familie Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo op donderdag 12 juni van 13.00 tot 20.00 uur, te bereiken onder tel. 072- 5331802. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maxi male gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het gen briljant, hetgeen resulteerde in eenpa4ket is men verplicht een legitimatie- nf bewijs te tonen. afgetekende 3-0 overwinning. Dat niveau wist de Heiloose ploeg in de kwartfinale tegen ZVV Snetselaar '71 echter niet meer te bereiken. De Nederlandse opponent was net iets gelukkiger in de afwerking en stootte Foresters, dat wel de Fair Play bokaal won, uit het toernooi (0-2). Desalniet temin kan Foresters 2 terugkijken op een geslaagd toernooi en dito weekend. HEILOO - Op vrijdag 23 mei vierde het koor Zingen Houdt Jong haar 25- jarig bestaan in de Gereformeerde kerk. Voor deze gelegenheid werd de medewerking gevraagd van het Hei- looër Salon Orkest. Om de beurt werden er steeds drie wer ken ten gehore gebracht. Twee num mers werden gezamenlijk uitgevoerd. Voor 'Early one morning' arrangeerde Daniëlle de Wit (vierde jaars conserva torium studente) de orkestpartijen en voor 'Good night Irene' verzorgde zij zowel de zang- als de orkestpartijen. Van het salonorkest was de uitvoering van het adagio uit het fluitconcert van Bocherini van opmerkelijk hoog ni veau. Het werd uitgevoerd door Jeanette Pos. Van de bekende tune 'Good night Irene' was meteen een afscheidslied gemaakt, dat door het publiek uit volle borst werd meegezon gen. Het koor en de dirigent, Machteld Merckens konden na de gebruikelijke bedankjes en bloemen terug zien op een zeer geslaagd concert. Op 31 mei deed het koor mee aan het Senioren Koren Festival in Alkmaar. Als eerste beoordelingsnummer werd de Negro-spiritual Swing low, sweet chariot drie-stemmig gezongen, als tweede nummer werd het wonder mooie Early one morning gebracht, een oud Engels lied. Het juryrapport werd tenslotte met vreugde ontvangen. Volgens de jury zong het koor goed zui ver, gelijk, beschaafd, met zorg gemusi ceerd en onder uitstekende leiding. Het koor ziet terug op een zeer geslaagd einde van het seizoen. De eerste repeti tie is weer op dinsdag 19 auugustus in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2. HEILOO - Elke maandagavond wordt er in het Oosthonk gedart. Het is elke keer weer de kunst om de drie pijlen precies te laten landen in dat deel van het bord waar op gemikt wordt. Zo was vorige week maandag Ayolt Ekkes aan de beurt in een 501 best of drie wedstrijd. Er stond nog 170 op het scorebord (dit is de hoogste mogelijk finish). Zijn eerste twee darts gooide hij in de trippel 20. In totaal zijn dat er 120. Voor zijn laatste dart waren nog slechts 50 over. Midden in de roos, bull's eye! Dat lukte hem. Ook werd er deze avond twee maal 180 gegooid, de hoogst mogelijke worp. Wie dit ook wil meemaken kan eens langs komen op maandag vanaf 19.30 uur. Binnenkort gaat de club uitbreiden van vier naar zes borden, dus er is ruim te genoeg. Als je in de competitie Noord-Holland Noord wil meegooien kan je eens langskomen of contact opnemen met Paul Pesser tel. (072- 5335179). De teams die minimaal bestaan uit vier personen, moeten half juli al bekend zijn. HEILOO - Smakelijk eten zonder zelf te koken! Da's pas gemak. Iedereen vanaf 55 jaar kan, zonder opgaaf van redenen, maaltijden bestellen bij de Stichting Ouderenwerk. Vóór 9.00 uur gebeld, nog dezelfde dag omstreeks 12.30 uur een warme maaltijd thuis bezorgd. De maaltijden worden dagelijks vers bereid in de keukens van de verzor gingstehuizen Overkerck en de Loet en Psychiatrisch Centrum Willibrord en bestaan uit soep, een hoofdgerecht en een toetje of fruit. Alle diëten zijn in principe mogelijk. Prijs per maaltijd f8,95. Wie het prettiger vindt om met leeftijd genoten gezamenlijk de maaltijd te gebruiken, kan aan het zogenaamde Open Tafel-project in De Loet en Overkerck deelnemen. De warme maaltijd wordt daar geserveerd tussen 12.00 en 13.00 uur en omvat eveneens een driegangen menu dat de gast zelf kan samenstellen. De prijs voor deze maaltijd bedraagt f 8,40. Eten in een van deze zorgcentra betekent ook con tacten leggen met de andere gasten en met de bewoners van de huizen. Voor nadere informatie kunt u bellen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297 mevrouw Huisman. HEILOO - Op schilderachtige plekjes rond Heiloo worden op maandag 23 en 30 juni van 10.00 tot 13.00 uur twee les sen buiten schilderen en tekenen gege ven door Wil Masselink. De lessen zijn onderdeel van de Senioren Zomer school Heiloo. Deze cursus geeft u de mogelijkheid om onder deskundige lei ding in een zelfgekozen techniek (bij voorbeeld schilderen, aquarelleren of tekenen met houtskool of potlood) uw kunnen te beproeven. Vooraf aan het buiten schilderen en tekenen wordt een uur theorie gegeven in het Trefpunt over kleur en kleurge bruik, de verschillende vormen van het perspectief en het te gebruiken materi aal. Daarnaast wordt de keuze van plekken die men wil schilderen of teke nen behandeld. Bij de theorieles wordt gebruik gemaakt van beeldend materi aal. Wil Masselink is als docente Beeldende Vorming verbonden aan het Jan Arentz College in Alkmaar. Op het terrein van tekenen en schilderen is zij gespecialiseerd in stillevens, landschap pen en schetsen naar mode. Informatie en opgave: Aktief 55+ Abraham du Boishof 2, telefoon 072-5331297. De Senioren Zomerschool biedt ook de volgende cursussen: filosofie, modeltui- nen, vlinders en historie van Heiloo. HEILOO - Onder leiding van Trudy Hansen Desaunois start vrijdag 12 sep tember een cursus keramiek. De cursus wordt gegeven in het Trefpunt van 9.30 tot 12.00 uur. De inhoud van de cursus richt zich op vormend werken met klei. Door het vormgeven leert men anders kijken naar de natuur en omgeving. Onder deel van de cursus is ook het decoreren en of het kleuren van de werkstukken. De kleuren worden opgebracht door middel van kleurpigmenten, slibs en glazuren. Het werk wordt daarna op zo'n 1150 graden gestookt. Trudy Hansen Desaunois woont in Heiloo. In haar eigen atelier maakt zij handgevormde keramiek. De inspiratie voor haar werk haalt zij onder meer uit de natuur. De golvende lijnen van vogels, planten, waterdieren en mens- .vormen komen in haar werkstukken tot uiting. Opgave en informatie: Aktief 55+, 072-5331297. HEILOO - De achtste speelweek heeft weer twee kampioenen opgeleverd bij TV Heiloo. In de dinsdag districtcom petitie werd het Dames team 1 le klas se van aanvoerster Ina van Duuren kampioen.In de zondag districtcompe titie was het gemengd team 1 3e klasse van aanvoerster Emile Broersma dat de kampioenstitel in de wacht sleepte. Het heren 18+ team 1 eindigde als tweede in de poule. De uitslagen van de achtste competitie- week dames district dinsdag: Heiloo 1- Uitgeest 1 5-1, Balletuin 2-Heiloo 3 0-6 en Akersloot 2-Heiloo 4 2-4. Heren dis trict vrijdag: Elckerlyc 1-Heiloo 50+ 2 4-0. Heren district zaterdag: Heiloo 1- Wieringerwaard 1 6-0, Kaag 2-Heiloo 2 6-0, Heiloo 35+ 1-Warmenhuizen 1 0-4, Heiloo 35+ 2-Wognum 1 1-3 en Heiloo 50+ 1-Bakkum 1 1-3. Heren district zondag Heiloo 18+ 1- Neckslag 2 5-1. Gemengd district zon dag: De Rijp 1-Heiloo 1 0-6. Jeugd zaterdagcompetitie: 15 t/m 18 jaar: Santana 1-Heiloo 1 1-5. HEILOO - Zaterdag 7 juni viert Gym nastiek- en Turnvereniging Heiloo haar eerste lustrum. Dit doet zij met een feestelijke presentatie in sporthal Het Vennewater. De GTH ontstond in 1992 uit een fusie van de gym- en turnver enigingen Doves en Klimop. Het programma begint om 11.00 uur met een slingerdans en een feestlied. Daarna zullen alle leden hun kunnen en kunsten vertonen. De afsluiting wordt rond de klok van drie uur ver wacht. HEILOO - Dit jaar worden weer Zomerspelen gehouden voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Er worden vier mid dagen georganiseerd op 21,23 en 28 juli en op 1 augustus. Op maandag 21 juli begint het met de creatieve middag, op woensdag 23 juli de vossenjacht, maandag 28 juli is het schildermiddag en vrijdag 1 augustus vindt het fitspektakel plaats. De Zo merspelen wordt georganiseerd door vrijwilligers. Wie wil helpen is van harte welkom. Zoals altijd worden de boekjes, waarin de inschrijfformulieren opgenomen zijn, uitgedeeld op school, in de week van 9 tot 13 juni. De leerkrachten wor den gevraagd de boekjes ssnel uit de delen, want de kaartjesverkoop is op vrijdag 20 juni van 19.00 tot 21.00 uur in de Hobbyfarm-lokalen in de Hofdijk te Mariënstein. Voor elke middag wordt een bijdrage gevraagd van f 2,50. Op de dag dat er een activiteit is, is er geen mogelijkheid om een kaartje te kopen. Voor informatie kunt u contact opne men met Ilse Plasmeijer, telefoon 072- 5340172 of met Antoinette Bontje, tel. 072-5338968. HEILOO - Het nieuwe cursuspro gramma kunstgeschiedenis van de Stichting Vrije Academie voor Kunst historisch Onderwijs en Openbaar Kunstbezit is verkrijgbaar in de biblio theek. Het programma is geheel ver nieuwd. Met ingang van het huidige seizoen bie den de Vrije Academie en Openbaar Kunstbezit een cursusprogramma on der gezamenlijke naam aan. Naast cur sussen worden er excursies, lezingen en reizen aangeboden. De doelstelling is nog steeds de verbreiding van kunsthis torische kennis onder een groot pu bliek. De Vrije Academie biedt in het Open Huis de volgende cursussen aan: de wereld van het antiek, hoogtepunten uit de kunstgeschiedenis, overzichtscur sus kunstgeschiedenis, Art Nouveau en Jugendstil en tot slot de cursus Byzan tijnse pracht en praal. Naast het lespro gramma zal de Vrije Academie het komende seizoen aandacht besteden aan een aantal grote exposities in Nederland. Bij inschrijving vóór 25 juni geldt een korting van f 15,- per cursus. Het EWA organiseert cursussen voor Nederlandse en buitenlandse volwassenen met ten hoogste lagere school en enkele jaren voortgezet onderwijs. De cursussen worden gegeven voor inwoners van: Alkmaar, Akersloot, Bergen, Egmond Graft/De Rijp, Heerhugowaard, Heitoo, langedijk, Ummen, Schermer en Schoor!. Bij cursussen overdag biedt het EWA mogelijkheden voor opvang van kinderen tussen 0-4 jaar. Elke dinsdagmorgen is er spreekuur tussen 10.00 en 12.00 uur, in Alkmaar, Oudegracht 291, in Heerhugowaard, Van Eedenplein 6. U kunt daar met uw scholingsvragen terecht. Het EWA start in samenwerking met de stichting WAO- en AAW-belangen in Heiloo de cursus: KENNISMAKEN MET DE COMPUTER Voor: volwassenen die met een computer willen leren werken. Inhoud: - de onderdelen van een computer - de werking van een computer - WordPerfect 6.0 - superkaart (een kaartenbakprogramma) - wenskaartenprogramma - Excel, een rekenprogramma - informatie over nieuwe ontwikkelingen zoals CD- ROM en Internet Plaats: Bergeonstraat 22, Heiloo Dagdeel: woensdsdagavond, gedurende een half jaar Start: 20 augustus 1997 Kosten: 75,- 20,- lesmateriaal Aanmelding: EWA, 072 - 5129324 of bij: Stichting WAO - AAW Bergeonstraat 22 1851 KB Heiloo 072-5340418 Informatie over EWA-cursussen en aanmelding: iedere dag tussen 9.00 en 16.00 uur. Alkmaar, Oudegracht 291, tel. 072 - 5129324 ONDERWIJS VOOR VOLWASSENEN RENTE v.a. 1,75%, voor 1 jaar vast 3,05%, voor 2 jaar vast. Krediet-Aflossingsvrij, v.a. 4,4% NIEUWBOUW: 0,5% TIJDELIJK extra korting v.a. 4,1 tot 16,0% Netto Rendement, v.a. 7% - 16%. Voor Hypotheken en Sparen gaat u naar: Het EWA gaat uit van het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) voor het gebied Noord-Kennemerland en West-Friesland. HEILOO - Afgelopen weekend werd op het nieuwe Foresters-complex aan de Vennewatersweg de vlag gehesen met daarop het nieuwe logo van de clubDeze feestelijke gebeurtenis vormde de afsluiting van het jeugdkampHiermee is voor de Foresters aan de behuizing op de Egelshoek een einde gekomenNadat de middenstip was uitgegraven werd deze op een trekker vervoerd naar Het Vennewateronder begeleiding van jeugdleden en een drumband, (foto Kitty Hoogland) Openingstijden: maand. 13.30-17.00 uur, dinsd./vrijd. 09.30-12.30 uur 13.30-17.00 uur, zaterdag 10.30-16.30 uur. Kerkweg 24 1906 AW Limmen tel. 072 505 36 46 aanleg en verzorging van uw tuin Adres: Stationsweg 86 Heifoo, 072 5340609

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8