Senioren Info Zevende editie Ypestock is festival van uitersten Record deelnemersaantal Avondvierdaagse Damestennisteam kampioen Stichting Hulp Kindertehuizen levert goederen af in Roemenië PAGINA 10 UITKIJKPOST - 11 JUNI f festival GTH viert jubileum Tintoretto in de prijzen op schilderdag HEILOO - 'Hé, we hebben een band langs de weg gevonden!' De grappen waren niet van de lucht toen afgelopen zondagmiddag een busje met daarin de leden van de Britse band Bad Manners het terrein van het Ypestock festival werd opge sleept. Bad Manners kreeg op weg naar het festival autopech ter hoogte van Amsterdam. De organisatie van Ypestock werd niet warm of koud van het bericht: ze had ondertussen voor hetere vuren gestaan toen de dag ervoor de tent door noodweer geheel tegen de vlakte ging. In allerijl werd een bestelwagen met een aantal technici naar de plaats gestuurd waar de muzikanten waren gestrand. Zo was Bad Manners nog ruimschoots op tijd om de knallende muzikale afsluiting te verzorgen van de spetterende zevende editie van Ypestock. Het festival, dat dit jaar weer werd gehouden op het terrein bij De Oude Werf, werd een festival van uitersten. Diepe dalen voor de organisatie en de bijna tweehonderd vrijwilligers toen op zaterdag al het werk tot dan toe voor niets bleek te zijn geweest. Maar ook weer hoge toppen bij het saamhorigheidsge voel dat er was na de enorme gezamenlijke inspanningen om alles toch nog weer op tijd voor elkaar krijgen. Ook bijzonder hoge toppen werdén bereikt in het bezoekersaantal, dat het aantal van alle voorgaande edities oversteeg. ,,Het is altijd moeilijk om een precieze schatting te maken, het is natuurlijk een gratis festival," legt bestuurs lid en mede-organisator Marcel Keet uit. ,,Maar we denken dat er dit jaar onge veer 1 6.500 bezoekers zijn geweest. Waarschijnlijk zijn daar ook wel zo'n tweeën half a drieduizend ramptoeristen bij, mensen die gewoon komen kijken of het allemaal nog wel doorgaat na de ramp met de tent." Zondagmiddag en -avond was er, afgezien van de vele verhalen die overal de ronde deden, nau welijks nog iets te merken van het noodweer van de dag ervoor. De tent waarin zes bands optredens verzorgden, een aantal theateracts, de mini-kermis voor kinderen en de vele marktkraampjes werden overgo ten met zon. Jong en oud vierden uitbundig feest, dansend en swingend in de tent, zittend in de draaimolen óf gewoon liggend op het gras met vooral veel, heel veel bier. Veel opzien baarde vijftienkoppige sfagwerkformatie Medicamento, die de bezoekers met tropische ritmes Welkom heette op het festivalterrein. Verder slaagde de organisatie erin een zeer gevarieerd muziekaanbod bij elkaar te brengen. Toppers waren ongetwijfeld de optredens van Tröckener Kecks en Van Dik Hout, waar het enthousiasme vanaf straal de. Maar ook de Nederlandstalige klanken van de Jazzpolitie, de her kenbare nummers van Bob's Hobby en de niet te evenaren sound van Sjako! waren de moeite van het luisteren meer dan waard. En tja, waarmee kan een groots festijn als Ypestpck beter afgesloten wor den dan met een optreden van de feest-beesten van Bad Manners? Egmondse Visserij dag Knoppencursus 55+ Geen boekverkoop Ouderenwerk Marcel Keet denkt dat de titel 'popfestival' de lading van Ypestock tegenwoordig niet meer dekt. „We zijn inmiddels uitgegroeid tot een totaalfestival, een cultureel evenement. Dat maakt Ypestock bijzonder: niet alleen muziek, maar óók theater en óók een ker mis voor de kinderen. En dan de enorme betrokkenheid van de vele vrijwilligers en de steun van allerlei bedrijven, dat is heel spe ciaal. Het is misschien een cliché, maar bij Ypestock geldt echt 'voor iedereen, door iedereen." \S5Bj Van 17.00 tot 19.00 uur wordt een geza menlijke vismaaltijd genuttigd. Tegen betaling van f 15,- kan iedereen daar aan deelnemen. Maaltijdkaarten zijn verkrijgbaar in de voorverkoop bij Vispaleis Ab Dekker en Vissuper Willem Visser. Tussen 19.00 en 21.00 uur vindt een hengelwedstijd plaats langs de vloedlijn, verzorgd door vis club Bij Nacht en Ontij. HEILOO - Sporthal Het Vennewater was afgelopen zaterdag feestelijk ver sierd voor de viering van het vijfjarig bestaan van Gym- en Turnvereniging Heiloo (GTH). Met ondersteuning van een voortreffelijke licht- en geluids show liet de jeugd haar kunsten zien. Ondanks het mooie weer buiten kwam er toch het nodige publiek in de hal kij ken. Het materiaal, dat 's middags teruggebracht moest worden naar de diverse gymzalen, kwam uiteindelijk nog in een zware regenbui terecht. Op die manier werd het vooral voor de dikke matten een wel heel natte afslui ting van een geslaagde jubileumviering. HEILOO - Afgelopen zaterdag hebben Adriaan Zoon en Co Smakman, beiden lid van de Heiloose teken- en schilder vereniging Tintoretto, de publieksprijs en de posterprijs in de wacht gesleept op de jaarlijkse schilderdag. De schilderdag werd gehouden in Twisk. Er deden ongeveer 135 kunste naars aan i^ee, voor het merendeel amateurs. Deelname stond open voor schilders uit het hele land. Tintoretto toog met een groep van veertien leden naar Twisk. Adriaan Zoon, die vorig jaar nog de posterprijs won, kreeg nu de publieksprijs. Co Smakman kreeg voor haar werk door een jury van grafisch deskundigen de posterprijs uitgereikt. ook aandacht besteed aan de Egmon- dse historie. Begin en eindpunt van de wandeling zijn bij het parkeerterrein aan de van Oldenbórghweg tegenover het witte huis De Kaap. U dient voor deze wandeling in het bezit te zijn van een geldige toegangskaart van het Noord-Hollandse Duinreservaat. Er is terplaatse gelegenheid (betaalauto maat) een dagkaart te kopen. Tevens wordt er een bijdrage van f 2,50 per vol wassenen en f 1,- per kind gevraagd. Voor alle informatie over de wandeling kunt u bellan met Jan de Vries, tel. 072- 5-65872. EGMOND - Op zaterdag 14 juni wordt weer de Egmondse Visserijdag gehou den in Egmond aan Zee. De Visserijdag start om 9.00 uur met een viswedstrijd van botenclub De Werf en om 11.00 uur opent burgemeester E. Brommet de dag officieel, in samenwerking met de dorpsomroeper. Aan de vooravond van de Visserijdag wordt op vrijdag 13 juni om 20.00 uur een herdenking plaats van de vissers die stierven op zee bij het monument bij de Prins Hendrik Stichting in Egmond aan Zee. Tijdens de Visserijdag is er van 11.00 tot 17.00 uur een maritieme markt met diverse activiteiten die te maken heb ben met het vissersleven. Bovendien zijn de vuurtoren, het boothuis van de KNRM, het Egmonds museum, de Oud Katholieke kerk, de Oudheidskamer en de Prins Hendrik Stichting geopend voor publiek. Het geheel wordt muzi kaal ondersteund door diverse koren. HEILOO - Meer en meer krijgt ieder een tegenwoordig te maken met nieu we technische apparatuur en 'handige snufjes' die het leven kunnen veraange namen. Denk bijvoorbeeld aan het gebruiken van afstandsbediening of teletekst, het programmeren van de telefoon of het gebruik van de pincode. De huidige ouderen zijn niet opge groeid met het scala aan technische apparatuur dat er nu op de markt is. Ze hebben de ontwikkeling van radio, grammofoon en telefoon meegemaakt, maar toen zij achttien waren hadden zij geen teletekst of antwoordapparaat ter beschikking. De gebruiksaanwijziging is vaak Engelstalig en vol met techni sche termen, wat nogal eens problemen oplevert. HEILOO - Anders dan aangekondigd vindt er zaterdag 14 juni geen boek- en platenverkefbp plaats in winkelcentrum 't Hoekstuk, vanwege vakantie van de vaste vrijwilliger. Overigens stopt die straks na twee jaar definitief met zijn werkzaamheden. Stichting Ouderenwerk zoekt daarom iemand die, als regel eenmaal per maand op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur, de werkzaamheden wil overne men. Wie geïnteresseerd is kan, uiteraard geheel vrijblijvend, voor nadere infor matie contact opnemen met de Stichting Ouderenwek Heiloo, Abra ham du Bois-hof 2, bereikbaar tijdens kantooruren via telefoon: 072-5331297. Aktief 55+ start op 2 okotber een cur sus waarin u wegwijs gemaakt wordt in het gebruik van moderne apparatuur aan de hand van uitleg en echt oefen materiaal zoals fax, telefoon, magne tron en wekkerradio. De cursus bestaat uit zes lessen van 10.00 tot 12.00 uur. Kosten voor deelname bedragen f 30,-. Voor informatie en opgave kunt u bel len met Aktief 55+, telefoon 072- 5331297. Traditiegetrouw namen ook de bejaarden uit zorgcentrum Overkerck deel aan de laatste vijf kilometer van de Avondvierdaagse, (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Op vrijdag 2 mei werd de vrachtwagen van de Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië geladen met goederen voor de bestemmingen in Roemenië. Zaterdagmorgen vertrok het busje met de begeleiders van het transport. Zoals bij elk transpórt, rei zen medewerkers van de stichting mee en zien er op toe dat de hulpgoederen op de juiste wijze worden verdeeld. Er werd in de stad Bacau overnacht. De volgende dag werd benut om gesprekken te voeren met de directri ces van een bejaarden- en een babyte huis in Bacau. Een uit Nederland mee gereisde Roemeense, Sanda, fungeerde als tolk. Hierna kreeg de groep een rondleiding in de beide tehuizen, om een inschatting te kunnen maken welke hulp er aan deze tehuizen geboden kan worden. Woensdagochtend was de vrachtwagen bij het douanekantoor in Bacau. Na de middag kon pas met het uitladen van de goederen voor de tehuizen begon nen worden. Het bejaardenthuis kreeg onder andere incontinentiemateriaal, linnengoed, kleding en lóoprekjes. Bij het babytehuis werden dozen met speelgoed en babykleding gebracht. Ook werden de dorpen Sohodol en Dealu Mare bezocht op ongeveer een uur rijden van Bacau. Hier werd aan de bewoners kleding uitgedeeld en de plaatselijke school kreeg meubilair, kasten en een elektronisch orgel. In het dorp Brosteni, waar de stichting drie jaar geleden een project opzette wer den nieuwe afspraken voor een vol gend hulpproject gemaakt. Er werd een kindertehuis in Bistrita en de sociale dienst bezocht. Deze overheidsinstel ling verstrekt melkpoeder aan gezin nen met baby's en kleine kinderen en soms financiële steun en kleding. Het volgende transport brengt de stichting hiervoor kleding mee. Wilt u meer informatie of wilt u hulp goederen brengen, neemt u dan contact op met mevrouw H. Kraakman, Bos- varen 7, tel. 072-5332713. Voor giften kunt u u w bijdrage storten op giro 1708566 Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië. EGMOND - Gezien de grote belang stelling voor de Jutter- strandrolstoelen heeft de gemeente Egmond een speci aal telefoonnummer in gebruik geno men. Voor hot reserveren van een strandrolstoel kunt u tussen 9.00 en 12.00 uur bellen met nummer 072- 5066434. Verdere informatie is ook op dit nummer verkrijgbaar. EGMOND - Elke derde zondag van de maand, van april tot en met oktober organiseert het IVN een natuurwande ling in Egmond aan Zee. Zondag 15 juni staat de natuurgids om 10.00 uur voor u klaar om met de liefhebbers door het Zeedorpenlandschap van het Noord-Hollands Duinreservaat te wan delen. Naast informatie over dieren en plan ten die ter plekke voorkomen, wordt er HEILOO - Records zijn er om gebro ken te worden en dat is ook nu weer gelukt bij de Avondvierdaagse. De plaatselijke wandelcommissie Heiloo hoopte dat haar tienjarig bestaan opge luisterd zou worden door een groot aantal deelnemers aan de traditionele avondvierdaagse. Het spectaculaire aantal deelnemers van twee jaar gele den (1509 wandelaars) is ruimschoots overtroffen en de magische grens van 1600 werd bijna bereikt. Er hadden zich dit jaar in totaal 1599 mensen inge schreven. Het grootste aantal deelnemers kon worden ingeschreven op de 5 km in totaal 915. Op de 10 km liepen 620 wan delaars mee terwijl het aantal 15-km wandelaars dit jaar uitkwam op 64. Ongetwijfeld heeft dit grote aantal ook te maken met de uitstekende organisa tie door de wandelcommissie onderlei ding van Ben en Ria Bos. De routes waren van uitstekende kwaliteit, terwijl ook een groot aantal vrijwilligers een steentje heeft bijgedragen. Natuurlijk verleende de politie Heiloo ook dit jaar weer op deskundige en prettige wijze haar medewerking en stond de EHBO iedere aVond paraat om, wanneer het nodig was, de helende hand te bieden. Ter gelegenheid van het jubileum ont vingen de wandelaars elke avond een aardige attentie beschikbaar gesteld door diverse Heilooër bedrijven. De weergoden waren de wandelaars deze keer uitstekend gezind. Op alle avonden konden de paraplu's thuisge- laten worden en de zon liet zich uitbun dig zien. Op de derde avond kon de organisatie zelfs burgemeester A H. Den Boon "als gast-deelnemer begroe ten. De laatste avond was traditiege trouw weer een waar spektakel. De ouderraad van de St. Radboudschool had van het schoolplein een gezellig feestterrein gemaakt. Iedereen kon zo genieten van de intocht met muziek van de vier Heilooër muziekverenigin gen, de vele bloemen en vlaggen, die door heel wat mensen langs het laatste gedeelte van het parcours waren uitge stoken. Op deze laatste deden zoals ieder jaar ook bejaarden van Over kerck mee die met hun rolstoelen dap per het parcours aflegden. De wandel commissie bedankt iedereen die gehol pen heeft en hoopt veel wandelaars in het startlokaal terug te zien tijdens de Nijenburgh-wandeltocht in het week end van 6 en 7 september. HEILOO - Het eerste damesteam van Tennisvereniging Heiloodat speelt in de eerste klasse dinsdag district Noord-Holland noord, werd kampioen in deze klasse. Het team bestaat uit (zittend ylnr) Ilse de Graaf BierbrouwerIna Hallewas, Lia Taylor en (staand vlnr) Bea KranenburgInge Koopmans en aanvoerster Ina van Duuren. Zaterdag nemen de dames het op tegen het district Friesland.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 10