ONTWERPREGELING GRENSCORRECTIES BOEKELERMEER TER INZAGE if mÈMaË HEILOO Woon-Zorgloket in Heiloo Werkgroep Natuur- en milieu-educatie Verspreiding van de Woonkrant Meepraten over Jeugdbeleid in Heiloo? vrijdag 20 juni heb je de kans! Onderhoud van asfaltwe gen en paden in Heiloo PAGINA 4 UITKIJKPOST - 11 JUNI G G De colleges van de gemeenten Akersloot, Alkmaar en Heiloo hebben een akkoord bereikt over de grenscorrecties ten behoeve van een toekomstige uitbreiding van bedrij venterrein in de Boekelermeer. De ontwerp regeling tot grenscorrecties, te weten het ont- werpraadsbesluit en het daarbijbehorende bestuursconvenant tussen de gemeenten Akersloot, Alkmaar en Heiloo alsmede het overzicht van de consequenties voor de bewoners, ligt in de periode van 13 juni tot en met 11 juli op de gemeentehuizen van deze drie gemeenten ter inzage. Belanghebbenden, te weten de inwoners van de betrokken gebieden, en de overige inwo ners van de drie gemeenten kunnen tot 11 juli 1997 hun zienswijzen op de ontwerpregeling tot grenscorrecties kenbaar maken. Mede op basis van de zienswijzen zal de raad in september een definitief besluit nemen. Informatiebijeenkomst Op 17 juni a.s. vanaf 20.00 uur vindt in restau rant Klein Varnebroek, Omloop 22 in Heiloo een informatiebijeenkomst plaats voor de inwoners van de drie gemeenten. Tijdens deze bijeenkomst zal een toelichting op de ontwerpregeling worden gegeven en komen de consequenties voor de bewoners aan de orde. Vervolgens kunnen de aanwezigen mondeling hun zienswijze op de ontwerpre geling naar voren brengen. Inhoud ontwerp-regeling De voorgestelde grenscorrecties hebben betrekking op een groot gedeelte van de Boekelermeer en grondgebied van Alkmaar ten zuiden van de Martin Luther Kingweg. In totaal gaat het om de volgende hectare grond: circa 24,2 hectare grond van Alkmaar naar Heiloo circa 289 hectare grond van Heiloo naar Alkmaar circa 11,2 hectare grond van Akersloot naar Alkmaar circa 16,4 hectare grond van Akersloot naar Heiloo In totaal zijn er 136 personen woonachtig in de gebieden die betrokken zijn bij de grens correctie. In een apart hoofdstuk 'conse quenties voor de bewonerswordt aandacht besteed aan de gevolgen van de grenscor- Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 531 31 84. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. rectie voor deze mensen. Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben besloten een overgangsregeling in te stellen om de onge wenste negatieve gevolgen van de grenscor rectie voor de inwoners van het Heilooër deel van de Boekelermeer op te vangen. De voorstellen tot grenscorrecties zijn een resultaat van de C20 discussie. Deze discus sie is door het kabinet op gang gebracht om gemeenten met een duidelijke centrumfunctie (C20-gemeenten) ruimte voor wonen en wer ken te bieden. Uitgangspunt van het kabinet is daarbij dat deze C20-gemeenten doormid del van gemeentelijke herindeling deze ruimte dienen te krijgen. De gemeente Alkmaar is één van deze twintig centrumgemeenten. In tegenstelling tot het kabinetsstandpunt heeft Alkmaar aangegeven niet door gemeentelijke herindeling, maar door middel van regionale samenwerking haar problemen op het gebied van wonen en werken te willen oplossen. Heiloo heeft in het kader van de discussie zich sterk gemaakt voor het behoud van groe ne waarden en mooi wonen in Heiloo, waarbij ruimte geboden wordt voor de economische ontwikkeling in de regio. Vanuit dit standpunt heeft de gemeente Heiloo zich bereid ver klaard - onder voorwaarden - medewerking te verlenen aan uitbreiding van het bedrijven terrein Boekelermeer in zuidelijke richting. De gemeente Alkmaar heeft daarbij afgezien van bebouwing op de natuurgebieden van natuur monumenten gelegen tussen Alkmaar en Heiloo. Om het Blockhove park nog steviger binnen de grenzen van de gemeente Heiloo te doen liggen staat de gemeente Alkmaar ook grondgebied af gelegen ten zuiden van de Martin Luther Kingweg. Voor meer informatie over de ontwerp-rege ling kunt u contact opnemen met mevrouw W.A.T. Grooteman van de afdeling Bestuurszaken, kamer 126, telefoon 531 32 26 De leerlingen van de 10 basis scholen in Heiloo hebben het Project Water 1997 van de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie afgerond. Het Project Water 1997 bestond uit verschillende activiteiten/excursies, zoals - Gastspreker op school van Provinciaal Waterleidings bedrijf N-H over drinkwater, een onmisbaar element in ons leven en opdrachtjes aan de hand van lesmateriaal. - Gastspreker op school van de Hengelsportvereniging De Vroegte Wint over de vereniging en het behandelen van een uitgebreid lespakket. - Excursie naar Stichting Damland, vogelopvang en educatie in Bergen. - Excursie naar Parnassia; bezoekers- en natuurstudiecentrum van het IVN Noord- Kennemerland in Bergen aan Zee. - Speurtocht in Bezoekerscentrum De Hoep in Castricum. - Excursie naar het Heilooër Vennetje in het Noorderneg over water- en oeverbeplan ting en haar milieu (biologisch onderzoek), b.v. door middel van een emmer en een schepnetje kijken wat er in het water leeft. - Excursie naar het Heilooër bos (landgoed Nijenburg) over het belang van water voor een bos, b.v. grondwater meten, opnemen van water door de bomen, droge en natte delen in het bos, enz. - Waddenbus op school, het doel is de leerlingen waardering en bewondering voor de natuur in het waddengebied te sti muleren en het opdoen van kennis over relaties in de natuur, de bedreigingen en het behoud van de wadden. Opdrachten en informatie aan de hand van divers les materiaal. De Waddenbus op school startte als eerste op 10 februari 1997 op de O BS De Springschans, dat was een hele happening. De leerlingen moesten een grote waddenma quette, een kijkdoos, doe-opdrachtjes aan de hand van de tentoonstelling kijk-doe-hoeken maken, een dia presentatie en een vragen- rondje als afsluiting. Kortom een zeer geslaagde activiteit. De excursie naar Païmssia in Bergen aan zee was de laatste activiteit van het Project Water 1997 en wel op 3 juni 1997. Het programma begon om 09.00 uur en duurde tot 12.00 uur. De leerlingen van de OBS De Meander kre gen eerst een inleiding, daarna moesten ze proefjes doen, o.a. oplossen van stof in water, water klimt omhoog, kringloop van het water, enz. Daarna naar het strand lopen. Er werden veld werkactiviteiten gehouden, o.a. het weer aan het strand, maak je eigen weerbericht (waar nemen van het weer aan het strand, zelf observeren), sporen van leven (kijken naar aangespoelde dieren en resten daarvan) en het maken van een eigen zeedier met vochtig strandzand. Het was een educatieve ochtend met prachtig mooi weer, kortom weer een geslaagde acti viteit van de Werkgroep. Op de foto hierboven ziet u een schepnetje vol met watervlooien en andere beestjes die ze aan de hand van een 'Waterdieren zoek- kaart' konden opzoeken welk diertje het was. Deze foto is genomen bij de excursie naar het Heilooër Vennetje in het Noorderneg. De Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie is al weer druk bezig met het nieuwe programma voor het schooljaar 1997/1998 te organiseren. De basisscholen krijgen binnenkort het inschrijfformulier waarop zij zich kunnen inschrijven voor een activiteit voor de groe pen 1 tot en met 8. jaB J Woensdag 18 juni a.s. verschijnt de eerst volgende Woonkrant. De Woonkrant wordt in Heiloo verspreid via het Alkmaars Nieuwsblad en verschijnt één keer per twee weken. Het Alkmaars Nieuwsblad wordt normaal gesproken op de woensdag bezorgd. Heeft u een Nee-Nee-sticker op uw brie venbus, dan ontvangt u geen Alkmaars Nieuwsblad en dus ook geen Woonkrant. Wilt u toch een Woonkrant ontvangen, dan kunt u een abonnement nemen via Rodi Media, tel. 0226 - 34 00 20. Heeft u geen Nee-Nee-sticker op de deur en toch geen Alkmaars Nieuwsblad ontvangen, dan kunt u dit ook melden bij Rodi Media. Op vrijdagavond 20 juni a.s. organiseren de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo en de Gemeente Heiloo een informatie- en Discussiebijeenkomst over het Jeugdbeleid. De bijeenkomst vindt plaats in jongerencen trum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg en begint om 20.30 uur. Om 22.30 uur zal wethouder Roelof Bos de bijeenkomst afsluiten. Het programma bestaat uit twee onderdelen; Ten eerste zullen de resultaten van het jongerenomnibusonderzoek worden gepresenteerd. Dit onderzoek is begin dit jaar gehouden onder de oudere leerlingen van de basisscholen en onder circa 700 jongeren in de leeftijd van 13 lm 20 jaar. Mede op basis van dit onderzoek stelt het gemeentebestuur een aantal maatregelen voor ten behoeve van het gemeentelijk jeugd beleid. Die maat regelen hebben betrekking op onder andere de vrije tijdsbesteding van jongeren, veilig heid en onveiligheid, en de wijze waarop jeugd en jongeren meer en beter kunnen worden betrokken bij het beleid dat de gemeente Heiloo wil voeren. Het tweede deel van deze avond gaat over die maatregelen. Het gemeente bestuur wil de jongeren de gelegenheid geven om hun mening te geven over datgene wat de gemeente aan plannen en ideeën heeft. Uiteraard is er volop gelegenheid zelf suggesties te geven. In de Uitkijkpost van volgende week zal het exacte programma bekend worden gemaakt. Wij hopen dan ook te kunnen melden of het ons gelukt is een zeer speciale presentatrice te hebben gevonden die de discussie gaat leiden. Vanwege het groot onderhoud wordt een aantal asfaltwegen voorzien van een nieuwe slijtlaag. Dit kan op sommige plaatsen leiden tot enige overlast. Voor de bouwvakantieperiode (vanaf 14 juli a.s.) wordt op de volgende wegen en paden groot onderhoud gepleegd: - het voetpad Belieslaan (tussen Stetlaan en Maalwater); - het fietspad Belieslaan; - de toegangsweg camping Heiloo; - het pad bij Rozing; - Hoog en Laag; - Lijnbaan - Westerweg ten zuiden van de Vennewatersweg. De werkzaamheden bestaan in eerste instantie uit frees- en aanvulwerk van de asfaltverhardingen, zodat een vlakke ondergrond ontstaat. Na de bouwvakantie zullen de benodigde slijtlagen worden aangebracht. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer M. Slippens van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 531 32 06. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden; Kleijne Olven 10, J.W. Vos - vergroten woning Ypesteinerlaan 7, A.J. de Lint - vergroten woning en aanbouwen garage/berging Tuinenhof 18, M. Pasma - plaatsen berging Nicolaas Beetsweg 19, A. Castricum - vergroten woning NS station Heiloo op het naastgelegen parkeerterrein - Rail Infra Beheer - oprichten rijwielstalling Het Zandstuk 80, M.N.A. Dekker - vergroten woning Zeeweg 22, C.P.M. Witte - plaatsen garage Oosterzijweg 18, L.W. Erkamp - vergroten woning Swanendael 11, B.J. Leenhouts - veranderen dak van de woning Laan van Zeeman 17, C.G. Van Wensen - plaatsen berging Sandecamplaan 39, E.V. Overtoom - vergroten woning aan de zijgevel Wilgenlaan 15, A. Oudejans - vergroten woning Wilgenlaan 13, A.A.J.B. Van Loon - vergroten woning Holleweg 121, H. Laurenssen - vergroten woning De Krommert 24, S.J.N. Weel - plaatsen dakopbouw De Krommert 26, A. Rzepka - plaatsen dakopbouw De Krommert 28, J.E. Warmenhoven - plaatsen dakopbouw De Krommert 30, R.E. van Holk - plaatsen dakopbouw De Krommert 32, R.K.A. Kramer-Laauw - plaatsen dakopbouw De Krommert 34, M. Henning - plaatsen dakopbouw De Krommert 36, T. Boersen - plaatsen dakopbouw De Krommert 38, J. de Vries - plaatsen dakopbouw De Krommert 40, D. van 't Boveneind - plaatsen dakopbouw De Krommert 42, M. Eskes - plaatsen dakopbouw De Krommert 43, J.P.H. van Buitenen - plaatsen dakopbouw De Krommert 47, R. van der Lee - plaatsen dakopbouw De Krommert 49, F.M. van Westerop - plaatsen dakopbouw De Krommert 55, C.E.P. Zonneveld - plaatsen dakopbouw Kennemerstraatweg 214, J.J. Keijser - vergroten woonhuis en plaatsen berging Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 5 313 217 of 5 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 5 313 217 of 5 313 216. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5313 13 I Informatierubriek .1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4