Muziek- en Dansschool biedt kwaliteit in lessen op maat HEILOO Rectificatie Afsluiting Kapellaan voor Curiosamarkt Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer Heeft u wit- of bruingoed? Voortaan wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Let op Let op! Wassen groene rolemmers 'Oud West' en 'Plan Zuid' A PAGINA 6 UITKIJKPOST - 11 JUNI Vervolg informatierubriek Verzoek hogere waarde geluidbelasting voor Bestemmingsplan Boekelermeer- Zuid Het bestemmingsplan "Boekelermeer-zuid" ligt momenteel ter inzage. De geluidbelasting op de gevels van een aantal woningen over schrijdt de normzoals die is vastgelegd in de Wet geluidhinder. Gedeputeerde Staten dienen akkoord te gaan met deze overschrijding. De maximale geluid belasting op de gevels, of anders gezegd de hogere waarde, wordt vastgesteld door Gedeputeerde Staten. Een verzoek door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo tot het vaststellen van een hogere waarde vindt plaats volgens een in de Wet geluidhinder aangegeven procedu re. De onderstaande bekendmaking en de openbare zitting maken onderdeel uit van deze procedure. Het adres "Boekelermeenveg 15" stond in de vorige bekendmaking niet vermeld en is toege voegd. Vandaar deze rectificatie en het opnieuw volledig publiceren van deze bekendmaking. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voor nemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde inge volge de Wet geluidhinder. Dit verzoek heeft betrekking op het vaststellen van de maximaal toegestane geluidbelasting ten gevolge van industrielawaai en verkeersla waai. Het betreft 9 woningen in de gemeente Heiloo en 3 woningen in de gemeente Schermer, zoals aangegeven in de onder staande tabel. Het ontwerpverzoek voor de vaststelling van de hogere waarden ligt met de bijbehorende stukken gedurende vier weken ter inzage vanaf 12 juni a.s. op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur of anders na een telefonische afspraak, Tel. 072 - 531 32 24. Ook ligt het ontwerpver zoek ter inzage op het gemeentehuis van Schermer, Noordervaart 99 te Stompetoren. Openingstijden zijn tussen 9.00 uur en 12.00 uur. Gedurende de termijn van terinzagelegging van dit ontwerp-verzoek kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijke opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ook wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om op maandag 23 juni om 10.00 uur tijdens een openbare zitting in het gemeente huis van Heiloo opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. WAARNEEMPUNT INDUSTRIELAWAAI WEGVERKEERSLAWAAI CUMULATIEF Heiloo Boekelermeerweq 1 55 dB(A) Boekelermeerweq 3 55 dB(A Boekelermeerweq 3a 55 dB(A) Boekelermeerweq 5 55 dB(A) Boekelermeerweq 9 55 dB(A) Boekelermeerweq 9a 55 dB(A) Boekelermeerweq 11 55 dB(A) Boekelermeerweq 13 55 dB(A) Boekelermeerweq 15 55 dB(A) Schermer Westdijk 17 55 dB(A) 65 dB(A) 70 dB(A) Westdijk 18 55 dB(A) 65 dB(A) 70 dB(A) Boekelerweg 3 53 dB(A) 60 dB(A) 70 dB(A) Het gedeelte van de Kapellaan tussen de Runxputteweg en het parkeerterrein naast voormalig café 't Akertje (of zoveel verder in oostelijke richting als nodig is) wordt op zon dag 15 juni a.s. tussen 13.00 en 18.00 uur afgesloten in verband met de dan te houden curiosamarkt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Rijnbeek, tel.072 - 531 32 03. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn op de hieronder vermelde aanvraag om een vergun ning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieu beheer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu; Waterschap Het Lange Rond, Arcadialaan 40, 1813 KN te Alkmaar, voor het oprichten en in werking hebben van een baggerdepot gele gen op het perceel aan de Kanaalweg nabij de A9 te Heiloo. De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage in het gemeentehuis van Heiloo bij de afdeling VROM, Milieu, kamer 110 van donderdag 12 juni 1997 tot en met donderdag 10 juli 1997. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Ook liggen de stukken ter inzage op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdag avonden van vrijdag 13 juni 1997 tot en met vrijdag 4 juli 1997 tussen 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM, Milieu kosteloos een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden ver kregen. Na 10 juli 1997 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (Milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijkè bedenkingen worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt kan gelijktijdig in de brief vragen zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting tot gedachtenwisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kun nen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisse len met het bevoegd gezag, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Bel voor gratis afvoer het Grofhuisafvalnummer, tel. 072 - 533 00 01. U kunt dit nummer bellen van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Wat is witgoed? Wasmachines, Centrifuges, Fornuizen, Wasdrogers, Vaatwassers, Geisers, Ovens. Wat is bruingoed? Televisies, video 's, computers, stereo 's, pla tenspelers, stofzuigers, printers, strijkijzers, fri tuurpannen. Koelkasten moeten apart worden opgegeven! De gemeente Heiloo heeft met ingang van t januari een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is voortaan iedere Maandagavond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Verleende collectevergunning Maatschappelijke Voorzieningen ''7 j Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Op iedere eerste maandagavond van de maand wordt tevens de maandelijkse raadsvergadering gehouden. Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling voorafgaand aan de raadsvergadering, wordt u verzocht eerst contact met hen op te nemen. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Prins Bernhard Fonds/Anjer Fondsen voor de peripde van 8 tot en met 14 juni a.s. - Nederlandse Lever Darm Stichting voor de periode van 15 tot en met 21 juni a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Het Zandstuk 32 - vergroten serre; Nijverheidsweg 31-33 - vergroten kantoorgebouw met twee entreeportalen. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 12 juni 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dinsdag 3 en woensdag 4 juni zijn in verband met een defect aan de spoelautos een aantal groene rolemmers niet gewassen in de wijk 'Oud West' en de wijk 'plan Zuid'. Deze zullen nu op dinsdag 17 en woensdag 18 juni na leging alsnog worden gewassen. Dinsdag 17 juni worden de groene rolemmers in de volgende straten gewassen: Ringweg, Bayershoffweg (tussen Ringweg en Westerweg), De Dors, Belieslaan, Laan van Muis, Het Vierkant, De Blorhhof, De Driestal, Westerweg (tussen Van Vladerackenlaan en Belieslaan), Arklaan, Trompenburg, Van Vladerackenlaan, Baafjeslaan, Van Merlenlaan, Wentholtlaan, Fontein- Verschuirlaan, De Wildtlaan. Woensdag 18 juni worden de groene rolemmers in de volgende straten gewassen: Breedelaan (tussen Stationsweg en Zevenhuizerlaan), Butterlaan, Commandeurslaan, Tulpencroftlaan, Sandecamplaan, Haesackerlaan, Hoefcamplaan, Havercamplaan, Zeekamplaan, Cruijscamplaan, Werkendelslaan, Bestevaerslaan, Zevenhuizerlaan, Keldercroftlaan, Brasemcroftlaan. Ook de rolemmers langs de Oosterzijweg zullen worden meegenomen. Wij vragen u vriendelijk de groene rolemmers 's morgens om 07.00 uur aan de straat te zetten. Jubileum ponyclub Heiloo Nidrac bv viert veertigjarig jubileum HEILOO - Afgelopen zaterdag werd er in de Muziek- en Dansschool gestre den om de Muziekschool-trofee. Een deskundige jury, bestaande uit de flui- tistes Eugénie van der Grinten en Susanna van Edixhoven, beoordeelde de prestaties van de in drie categorieën ingedeelde leerlingen. Voor categorie I (tot en met drie jaar les) kwam Martij n Antonisse uit met zang; in categorie II (vier tot zes jaar les) streden Jasper Lok, gitaar, en Sebastiaan Schotten, piano, met elkaar en in categorie III (langer dan zeven jaar les) namen Adriaan Kegel, dwars fluit,. Martien Coolegem, klarinet, Tom van Diepen, gitaar, Monique van der Poel, piano, en Rens Jurna, slagwerk, het tegen elkaar op. Geen eenvoudige taak voor de jury, en na ampel beraad besloten ze twee win naars aan te wijzen. Monique van der Poel en Rens Jurna konden samen de trofee in ontvangst nemen. Directeur John van 't Hof is tevreden over 'zijn' Muziek- en Dansschool. „Alles bij elkaar genomen hadden we het afgelopen jaar een kleine zeshon derd leerlingen, dat is toch een flink aantal." Daarbij zijn de piano en de dwarsfluit veruit favoriet. „Een gevolg van de populariteit van Jan Vayne, Candy Dulfer of Wibi Soerjadi? Zeker weten doe je het niet, maar dat er bepaalde trends in de keuze voor een muziekinstrument zijn, dat is een feit." Zo was er jarenlang geen belangstelling voor de accordeon, een van die instru menten die je onwillekeurig meteen associeert met 'gezelligheid'. Nu telt de school acht accordeon-leerlingen. Is Rowwen Hèze hier misschien debet aan? De keerzijde van deze medaille is wel dat veel leerlingen die alleen maar naar de muziekschool komen om hun idool te volgen, ook weer heel snel hun muzieklessen vallen. „Maar ook dat is weer typisch iets van deze tijd. Kinderen hebben vrij snel ergens genoeg van. Ze hebben het druk, druk, druk. Met de school, met de sport. Het leven gaat zo snel als een flitsende videoclip en tijd om je écht ergens in te verdiepen is er niet meer..." Rode tutu Des te opvallender is de vredige rust die er in de muziekschool heerst. Aan het prikbord in de hal hangt een eenza me rode tutu, waarschijnlijk als laatste gedragen tijdens een uitvoering van de leerlingen van de dansschool. „De dansschool bloeit met name de laatste twee jaar helemaal op, niet in de laatste plaats door de inzet van de twee dans leraressen. En, net als vroeger, zijn het 3* i Z 5 Monique van der Poel achter de vleugel en Rens Jurna op drums deelden de eerste plaats op het Muziek schoolconcours. (foto EWD) nog steeds bijna allemaal meisjes die op ballet zitten. Een enkele keer hebben we een paar jongetjes. Toch blijft er, ondanks de opkomst van de aerobics en de fitness, altijd belangstelling voor de klassieke dans. Daarom zijn we blij als er een nieuwe kleutergroep start, want daar weten we van dat ze nog heel lang bij ons blijven." Bijna alle leskamers van de muziek school zijn bezet. Twee pianistjes in de dop luisteren geconcentreerd naar de uitleg van hun docent. In een kamertje verderop wacht een dwarsfluit-leerlin ge op haar les. Een klein meisje doet haar uiterste best voor haar leraar én haar meeluisterende moeder. Alleen de ruimte voor het slagwerk is nog verla ten. John van 't Hof heeft kwaliteit hoog in het vaandel staan. „Er zijn nu 27 docen ten in dienst, en die zijn bijna allemaal hoog gekwalificeerd. Ze zijn niet alleen docerend musicus, maar ook uitvoe rend. En daar hecht ik bijzonder veel waarde aan. Ze zijn niet alleen lesboer, om het maar eens oneerbiedig te zeg gen, maar staan ook in het volle muziekleven. En dat betekent dat ze contact houden met hun collega's in het orkest -en dus ook voorkomende pro blemen kunnen bespreken." Spelen voor publiek Lessen op maat, dat is wat de school wil bieden. Een nieuwe leerling kan direct kiezen voor een instrument, maar ook eerst een jaartje oriëntatie volgen, om kennis te maken met muziek in het algemeen. Ook biedt de muziekschool een speciale vooropleiding om door te stromen naar een vakopleiding. „Jaarlijks gaan er altijd wel een paar leerlingen het vak in," meldt Van 't Hof niet zonder trots. Op het moment zijn zelfs twee oud-leerlingen als docent aan de muziekschool verbonden. „Daarom doen we ook veel aan pre sentatietechniek. Dat hoort er nu een maal bij als je muziek maakt. Je moet je oefenen in het spelen voor publiek." Met grote regelmaat zijn er daarom voorspeelavonden op het eigen podium van de muziekschool. „Vaak komt er dan familie luisteren, of een paar vriendjes. Maar met de avonden in 't Loo (de muziekschool laat zich af en toe op de koopavond horen in het win kelcentrum) is het alweer anders. Daar kan iedereen langslopen. Dat vinden sommige leerlingen nog wel eens eng," begrijpt Van 't Hof. „Maar muziek is nu eenmaal niet om alleen op je zolderka mer te maken. Daar wil iedereen van meegenieten." HEILOO - Op zondag 1 juni vierde Ponyclub Heiloo haar vijfentwintigjarig bestaan. Onder een stralende hemel ontving de club de gasten in een grote tent. Er was een uitgebreid programma en een leuke loterij. Het programma kende enkele hoogte punten: een ponyrace voor Shetlanders en het duo-springen voor combinaties van verschillende verenigingen. Ruim duizend bezoekers vonden hun weg naar het terrein aan de Zeeweg. In totaal deden meer dan honderdvijftig pony's mee aan onderdelen van het programma. De grote proef met ruim honderd ponyruiters voor de vermel ding in het Guinness Book of Records werd een succes. De prijzen van de loterij waarvan de opbrengst bestemd was voor de aan schaf van een nieuwe trekker, vlogen eruit. Het ponyveulen ging naar L. Entius. De kleurentelevisie was voor de familie De Winter en de cd radiorecor der voor M. Duinmeijer. De radiocas setterecorder ging naar de heer Nachtegaal en het koffiezetapparaat kwam bij de familie Van de Bijl terecht. De families Bertram, Prins en De Nijs wonnen radiografisch bestuurde auto's. HEILOO - Afgelopen vrijdag was het groot feest bij metaal- en draadwerken fabrikant Nidrac op het industrieter rein Oosterzij in Heiloo. Het bedrijf bestond op 1 juni veertig jaar. Tijdens de receptie werd door Nidrac een che que van f 1250,- overhandigd aan Ort hopedagogisch Dagcentrum De Vijf hoek. Nidrac had haar relaties laten weten dat het in plaats van cadeaus ter ere van het jubileum graag een gift vdor De Vijfhoek wilde. Oprichter Joop Nieuwland begon veer tig jaar geleden in een golfplaten schuurtje op de Stationsweg in Alkmaar met het fabriceren van droog- rekjes van geplastificeerd draad. Na ruim twee jaar volgde een verhuizing naar de Oosterzij in Heiloo. Inmiddels is het bedrijfje uitgegroeid tot een belangrijke fabrikant van allerhande metaal- en draadwaren, geheel op maat gemaakt. Nidrac staat tegenwoordig onder leiding van de drie zoons van de oprichter, Lean, Joop en Marcel Nieuwland. Nog steeds zijn er de droog- en afdruip rekken, maar ook worden er speciale opbergsystemen, schappen en stellin gen voor supermarkten en warenhui zen gefabriceerd. In de roerige historie van het bedrijf wordt het nabouwen van de Eiffeltoren uit staaldraad (in 1961) nog altijd als uniek evenement herinnerd. Uiteinde lijk is die door een storm verloren ge gaan, maar er zijn nog genoeg herinne ringen terug te vinden in de plakboe ken die oprichter Joop Nieuwland vanaf de oprichting bijhield. Momenteel wordt door Nidrac gewerkt aan een verdere uitbreiding van het bedrijfspand.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6