Vertrek schoenmaker Mens verandert lange traditie van schoenherstellers Kopij Uitkijkpost biedt feestelijk programma Foresters contracteert Donker Diploma's zwembad Loos Condor golft voor De Vijfhoek Aerobics voor jongeren Reeks zomeravondconcerten PAGINA 8 UITKIJKPOST - 11 JUNI Introductiebijeenkomst bibliotheek Verkoop Zonnebloemloten Activiteiten Heiloo Viswedstrijd voor bedrijven en verenigingen Maag Lever Darm Week Verkoopexpositie Robert Heindel Zomerfeest Overkerck Opbrengst Amnesty Collecte wêêëëê Uw kopij voor de Uitkijkpost a.u.b. getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender inleveren. Programma Volksuniversiteit Alkmaar Voorlichtingsavond bevallen Verhuizing Thuiszorg •\\V Gemeente Heiloo Sociale zaken, spreekuren: iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur, tel. 5313131. Maatschappelijk werk: maan dag tot en met donderdag 8.30 tot 12.00 uur, tel. 5313184. Voorzieningen gehan dicapten: tel. 5313188. Woon-Zorgloket Voor öanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur. Telefonisch is het loket bereikbaar van 8.00 tot 16.30 uur op nummer 5313184. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334383, 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: dr. J.A.A. Snel, Frederica's Hof 1,1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr.: De Kistemaker 3, Heiloo, tel. 5330748. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 06-8686. Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297: Tafeltje Dekje, Aktief trefpunt voor 55+ en Senioren Info Centrum. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CP Egmond aan den Hoef, tel. 5065204. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: secretariaat J. de Boer, Westerweg 46, 1851 AC Heiloo, tel. 5121058. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: mw. A. Schaap- Kamper (secretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 5331134 of op het kantoor, tel. 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag tot en met 30 aug. gesloten Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag van 14.00 tot 16.30 uur. Uitleen- posten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrij dag van 9.30 tot 11.30 uur. Vrijwilligers Vacaturebank Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo. Voor inlichtingen en afspraken tel. 5331883 of 5331297. Politiebureau Heiloo tel. 5337676, dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdag tevens van 18.00 tot 22.00 uur. HEILOO - Wie 14 jaar of ouder is en graag op muziek wil bewegen kan dat doen bij Gymnastiek- en Turnvere niging Heiloo. Vanaf augustus starten zij met een uur junior-aerobics. De les sen worden gehouden op vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur. Wie alvast wil pro beren, kan tot de zomervakantie gratis de lessen volgen. Naast juniore-aerobics is er op woens dag van 20.30 tot 21.30 uur bodyfit. Ook hier kan iedereen tot de zomerva kantie gratis meedoen. Alle lessen wor den gegeven in de turnzaal aan het Slimpad door deskundige leiding. Voor meer informatie kunt u bellen met mevrouw I. de Vries, tel. 072-5337487. HEILOO Op maandag 16 juni, van 13.30 tot 15.30 uur, houdt de biblio theek een introductiebijeenkomst voor haar leden. Het programma bestaat uit een blik achter de schermen, een rond leiding door de bibliotheek, een instructie van het gebruik van de geau tomatiseerde catalogus en een korte eerste kennismaking met de nieuwe media, zoals cd-rom en internet. Het bezoeken van de bijeenkomst is gratis. Opgeven kan vóór 13 juni, telefonisch op tel. 072-5330670 of bij de klanten service in de bibliotheek. HEILOO - Deze week start weer de jaarlijkse verkoop van Zonnebloem- loten. De opbrengst van de verkoop komt gedeeltelijk ten goede aan de afdeling Heiloo. Met het geld willen zij gezd^ige midda gen organiseren voor de gasten en ook de jaarlijkse boottocht wordt ervan betaald. Een aantal gasten kan genie ten van een vakantieweek in één van de Zonnebloem-accommodaties. U kunt de medewerksters vinden op vrijdag 13 juni in 't Loo en bij de Grosmarkt in Ypestein. Op vrijdag 20 juni staan zij in 't Hoekstuk en bij de Grosmarkt aan de Westerweg. HEILOO - Het is alweer voor het vijf de jaar dat in de Witte Kerk van Heiloo de serie zomeravondconcerten wordt georganiseerd. Het eerste lustrum dus. Dat mag dan ook wel een beetje feeste lijk zijn. Feestelijk in de zin van een mooi programma en daar zijn de orga nisatoren zeker in geslaagd. Op vrijdag 4 juli staat er een Spaanse avond gepland door het kamerkoor Encore uit Amsterdam en het profes sionele gitaarduo Gitaneo. Een avond met vrolijke koorklanken en heel leuke gitaarmuziek. Van heel andere aard is het concert op vrijdag 18 juli. Rosario Andino geeft een piano-recital. Deze Cubaanse pia niste, tegenwoordig woonachtig in de Verenigde Staten, speelt zeer toegan kelijke muziek van Chopin, Beethoven en Liszt. Een absolute topper in de serie. Pure instrumentale klanken zijn te horen op vrijdag 1 augustus. Het trio La Primavera maakt dit jaar een concert tournee door Nederland, maar heeft daarnaast ook nieuwe projecten in Frankrijk, Japan en Brazilië op de agenda staan. De precieze invulling van de avond is nog niet duidelijk, maar het wordt in ieder geval een programma van barok en vroeg-renaissance. De volksmuziekavond op vrijdag 15 augustus wordt als vanouds weer een geweldig evenement. Met joodse volks muziek door het ensemble Bojbriker Klezmorim, leden van het bekende gezelschap Di Gojim, met bruilofts- en dansmuziek, liederen en ballades. Een avond om niet te missen. De concertserie is met Spanje begon nen en eindigt op vrijdag 29 augustus ook in Zuideuropa, te weten (voorna melijk) in Italië. Centraal staan twee geweldige solisten, in de persoon van de bas(-bariton) René van Sluis en de internationaal bekende sopraan Renée Harp. Met begeleiding van de pianiste Eva Scholtens brengen zij een keur van Italiaanse opera-aria's. Natuurlijk zul len bekende duetten niet ontbreken. René van Sluis zal bij velen al bekend zijn. Renée Harp is een opera-zangeres met veel internationale ervaring. Momenteel zingt zij in Londen in de opera La Bohème. Bibliotheek Heiloo Rondleiding en uitleg over catalogus, internet en cd-rom voor de geïnteres seerde gebruiker op maandag 16 juni om 13.30 uur. Hema Heiloo Tot en met 26 juli expositie van aqua rellen van Ingrid Broeks. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 16 juni slotavond met bingo, om 20.00 uur in het Open Huis. Muziek- en dansschool Heiloo Voorspeelavond door leerlingen van Janjaap Langereis (blokfluit) en Peter Duinmeijer (gitaar) op woensdag 11 juni vanaf 19.30 uur. Toegang is gratis. Slotkapel Iedere zondag tot en met 22 juni expo sitie van schilderijen en collages van theatervormgeefster en fotograaf Ka- tinka Krijgsman. Open van 13.30 tot 17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 22 juni expositie van schil derijen van Edith Sont en beelden van Martie van der Loo in de galerie aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak (tel. 072-5062645). Hallemhuis Tot 10 augustus schilderijen van schil dergenootschap Hallem. 't Hallemhuis aan de Herenweg 45AA in Egmond Binnen is geopend van vrijdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur. TC Hogedijk Vrijdag 13 juni racketavond vanaf 19.00 uur voor alle speelsterktes. Galerie Dijk 1 Tot 29 juni objecten en gedichten van Lène Bueters en vanaf juni buitenob ject in het water van de Kooltuin. Galerie aan de Dijk 1 in Alkmaar geo pend van donderdag tot en met zater dag tussen 12.00 en 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. HEILOO - De jaarlijks terugkerende viswedstrijd om het open kampioen schap wedstrijdvissen voor verenigin gen en bedrijven wordt ook dit jaar gehouden op zondag 22 juni in de grote recreatievijver bij het Baafje. Het inschrijfgeld bedraagt f 10,- per ploeg van drie personen. Deelnemers moeten verzamelen om 7.30 uur bij het zwembad Het Baafje, waar de plaatsnummers worden uitge reikt. Er wordt gevist van 8.00 tot 11.00 uur en hierna is de prijsuitreiking in sporthal 't Vennewater, waar ook een grote verloting wordt gehouden. U kunt zich deze week opgeven bij H. Franse, De Waard 41, tel. 072-5330111. Deelnemers uit Limmen kunnen zich aanmelden bij C. Bakker, Hogeweg 191, tel. 072-5052269 en in Egmond kunt u terecht bij N. Stuijfbergen, Abdijlaan 12 in Egmond-Binnen, tel. 072-6051028. HEILOO - In de week van 15 tot 21 juni houdt de Maag Lever Darm Stich ting de jaarlijkse Maag Lever Darm Week. In de week vindt onder andere de collecte plaats. Met het geld finan ciert de stichting wetenschappelijk onderzoek naar spijsverteringsziekten. Tijdens de Maag Lever Darm Week wordt ook een speciale water/vezeltest verspreid. De test is een hulpmiddel waarmee iedereen gemakkelijk kan nagaan hoe gezond de spijsvertering is. De test is gratis en is te vinden bij huis artsen, apotheken, bibliotheken en in veel supermarkten en bedrijfsrestau rants. De test kan ook worden afge haald bij DA- en STIP-drogisten en bij alle Echte Bakkers in Nederland. Schoenmaker Theo Mens en zijn vrouw Paula (rechts) worden opgevolgd door Ramiz Sisanovic, die alvast achter de balie heeft plaatsgenomen, (foto Kitty Hoogland HEILOO - Misschien heeft u het ook wel eens meegemaakt. Dat er tijdens een grote schoonmaak, een opruiming of een verbouwing spullen tevoorschijn komen waarvan u het bestaan allang was vergeten of die u misschien niet eens kent. Zo stuitten de bewoners van het pand aan de Heerenweg 185 bij een verbouwing van hun schuurtje eens op een geheimzinnig kistje. Bij nader onderzoek bleek het vol te zitten met verroeste ijzeren nagels van een schoenmaker. Het stille bewijs van de 143 jaar lange traditie van schoenher stellers die er daar aan de Heerenweg gevestigd is. Eind deze maand veran dert er het een en ander, als schoenma ker Theo Mens met pensioen gaat. Van de 53 jaar dat hij schoenhersteller was heeft hij maar liefst 43 jaar aan de Heerenweg in Heiloo gewerkt. Zijn leest draagt hij over aan Ramiz Si sanovic. De bel snerpt door de woonkamer van Theo en Paula Mens. Paula veert over eind om de klanten te helpen die de aangrenzende winkel zijn binnengeko men. Ontelbare keren heeft die bel zo geklonken in de 39 jaar dat het schoen- herstellersbedrijfje is gehuisvest op nummer 193. „Dat belletje zullen we missen," bekent Theo Mens. Daarmee doelt hij tegelijkertijd op het contact met de klanten, dat hem altijd na aan het hart heeft gelegen. „Ik heb toch altijd geprobeerd om een goede gast heer voor mijn klanten te zijn." Praten met Theo Mens over zijn vak van schoenmaker en over zijn loop baan betekent ook praten met zijn echtgenote. „We hebben altijd samen gewerkt," vertelt Theo. „Je hebt de steun van je echtgenote nodig, alleen gaat het niet." Terwijl Theo zich vooral bezighield met de reparatiewerkzaam heden, hielp Paula vaak de klanten en verzorgde het stikwerk van tassen. Als twaalfjarige was Theo Mens al gef ascineerd door het vak van schoenma ker. Op woensdagmiddag hielp hij de schoenmaker in zijn geboorteplaats Voorhout. „Ik moest oude zolen van de schoenen trekken en gerepareerde schoenen naar de klanten terugbren gen." Hij vond het zo leuk dat hij besloot er zijn beroep van te maken. Terwijl hij overdag bij een schoenma ker aan het werk was, volgde hij in de avonduren de vakschool voor schoen- herstèllers en haalde hij zijn midden standsdiploma. In 1954 kwam hij samen met zijn echt genote vanuit het Westland naar Hei loo. „We namen de zaak van de familie Duynmaier over aan de Heerenweg 185," vertelt Paula Mens. „Daar zat toen al sinds honderd jaar een schoen- hersteller." Vier jaar later volgde de verhuizing naar nummer 193. „Eerst zat het bedrijf achter het huis, in de garage. Dat was toen bij alle schoenma kers zo. Iets later waren we de eersten die vooraan bij de weg gingen zitten." NaaldhaKken Behalve dat schoenmakers tegenwoor dig niet meer ergens achteraf in een schuurtje zitten, zijn er ook veel andere dingen veranderd in het vak. „Toen we hier kwamen was Heiloo nog klein maar er waren zeven schoenherstel lers," herinnert Theo zich. „Maar later, tot ongeveer acht jaar geleden, ben ik tien jaar lang de enige schoenmaker in het dorp geweest." De oorzaak van die ontwikkeling is duidelijk. „Mensen hebben tegenwoordig veel meer schoe nen, ook meer goedkope schoenen die ze niet meer naar een schoenmaker brengen als ze stuk zijn." Het werk is nu minder tijdrovend, met de snellere machines die meer moge lijkheden hebben. Paula Mens herin nert zich nog goed hoe haar man eens enorm veel tijd heeft besteed aan het maken van een paar naaldhakken. „Het was in de tijd dat er nog maar pas naaldhakken waren, zo'n vijfendertig jaar geleden. Nu kan je die hakken zo kant en klaar kopen, maar toen nog niet. Toen hier een meisje kwam met een gebroken hak, heeft hij uit een stuk hardhout een paar hele nieuwe hakken gemaakt." De overvolle zomermaan den staan haar nog levendig voor ogen. „We konden in de bouwvak nooit op vakantie, dan werden alle werkschoe nen van de bouwvakkers voor repara- De toegangsprijs voor deze concerten bedraagt f 12,50 per concert. Bent u CJP-er of 65-plusser dan betaalt u slechts f 10,- (en dat tarief geldt ook voor kinderen tot en met 12 jaar). U kunt overigens nog voordeliger de concerten bezoeken, namelijk door u tevoren in te schrijven voor tenminste drie concerten (met kortingen oplo pend tot twintig procent). Alle concer ten uit de serie beginnen om 20.30 uur. U kunt nu reeds kaarten bestellen. Daarbij loopt u geen enkel risico, want in geval van omstandigheden waardoor u geen gebruik kunt maken van reeds gekochte kaarten, krijgt u (organisatie wel tevoren inlichten!) de nodige resti tutie. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via de telefoonnummers 072-5334804 of 5335852. HEILOO - The Obsession of Art houdt op zondag 22 juni van 11.00 tot 17.00 uur een verkoopexpositie van werken van Robert Heindel. De galerie bevindt zich aan de Kennemerstraatweg 382 in Heiloo. In samenwerking met The Obsession of Dance Company in Londen zijn opnieuw een aantal interessante wer ken naar Nederland gebracht. Daar onder zijn enkele originele doeken, tra ditioneel en uit de Wall Painting-serie en twee nieuwe silkscreens, aangevuld met enkele stukken uit privécollecties. Daarnaast bestaat gedurende de perio de van 23 tot en met 30 juni en vanaf september de mogelijkheid tot private- views op afspraak voor geïnteresseer den. U kunt bellen met Yvonne van Zoelen, tel. 072-5818461. Gezien de grote belangstelling voor de nu uitge bracht silkscreens 'Study for Red Ball Blue Stripe' en 'Dancing Fool' en de gelimiteerde beschikbaarheid ervan, kunnen deze ook telefonisch of schrif telijk gereserveerd worden. HEILOO - Op zaterdag 14 juni wordt er een zomerfeest georganiseerd bij woon- en zorgcentrum Overkerck. Het begint om 11.00 uur en om 16.00 uur is het afgelopen. Het is de bedoeling dat het een feest wordt voor oud en jong. Er is een rommelmarkt, ballen gooien, verkoop van poffertjes, handwerken, naam pop raden, de grabbelton en niet te vergeten het rad van avontuur. Voor de kinderen is er een aparte hoek waar ze video kunnen kijken. Het is echter niet gratis, overal wordt een kleine bijdrage voor gevraagd. De opbrengst hiervan komt ten goede aan activiteiten van de bewoners. HEILOO - De opbrengst van de jaar lijkse collecte van Amnesty Interna tional, gehouden in de winkelcentra 't Loo en 't Hoekstuk bedraagt f 856,55. In het kader van de vluchtelingenactie is de etalage van de Wereldwinkel inge richt met kaarten, kaarsen en T-shirts van Amnesty International tot de eer ste maandag in juli. WÊÊmm - HEILOO - De F orester-voetballers hebben in het nieuwe seizoen niet alleen een nieuwe accommodatie, maar ook een nieuwe trainer. Ruud Donker (links) tekende onlangs zijn contract, samen met Foresters- voorzitter Henk Hoijtink. HEILOO - De leerlingen van zwembad Loos hebben de afgelopen weken flink hun best gedaan tijdens het diploma- zwemmen. Er werd in eigen bad afge zwommen door de kleuters voor het kikker- en teddybeer brevet. In zwem bad de Beeck te Bergen werd afge zwommen voor het A- en B-diploma en voor het diploma Zwaardvis zilver. De geslaagden zijn: voor het kikker brevet: Stephan Toby, Rick Staa en Elise van Dam. Voor het teddybeer-brevet: Jeroen Leeuwendaal, Joey Stox, Sijmen v.d. Berg, Kelly Staa, Erik v.d. Woude, Linda van Linschoten, Jeske Bij de Weg, Eline Wijn, Niels Schumacher en Michael Lindemans. A-diploma: Gaby Bakker, Marije Denneman, Monique Castricum, Ani- que Commandeur, Martine Heins- broek, Sjors Hoetjes, Sabine Huitinga, Marieke Kaandorp, Nadine Kaptein, Didi Laan, Jeffrey van Leeuwen, Kim Schut, Daan Stam, Laura Tesselaar en Vincent Woonwijk. B-dpiloma: Simon Admiraal, Frank Admiraal, Tim Bakkum, Marit Boekei, Roy van Duin, Jorge Fröberg, Else- mieke Hackenitz, Michael Gras, Susanne Groothuis» Emiel Jansen, Koen de Jong, Maikel Kraakman, Robin Mulder, Kiki Lust, Thom Noordermeer, Sebastiaan Poorter, Caroline Sybrandi, Lisanne Wieden- hoff, Dorith Zandhuis, Martijn Bakker, Floortje Rutgers, Arne Weyling en Lars Sabel. Zwaardvis zilver: Byron Griffith, Ellen Haverman en Nicole Klaver. Heieen Mars haalde als enige volwasse ne het A-diploma. tie gebracht, van die schoenen met extra dikke zolen." Het hoogtepunt in zijn loopbaan noemt Theo Mens de dag in juli tijdens zijn veertigjarig jubileum als zelfstandig schoenmaker in Heiloo, nu drie jaar geleden. Hij werd toen koninklijk onderscheiden m.et een ridderorde en kreeg een oorkonde als lid van verdien ste van de ondernemersvereniging van het schoenambacht. Geen van zijn vijf,kinderen voelde zich geroepen om het bedrijf van vader voort te zetten. Toch vond Theo Mens een vakkundig opvolger in de persoon van Ramiz Sisanovic. In zijn geboorte land Bosnië was hij al enkele jaren schoenhersteller toen hij in 1994 naar Nederland kwam: Met het onderne mingsplan dat hij opstelde voor het schoenherstelbedrijf won hij onlangs de eerste prijs in een van de voorrondes van een speciaal startersproject voor jonge ondernemers. Samen met zijn vrouw gaat hij vanaf 1 augustus aan de slag in zijn nieuwe zaak. En omdat bij een nieuw gezicht een nieuwe naam hoort bedacht Theo Mens voor de zaak van zijn opvolger de naam 'De Rotonde'. Nog tot 28 juni zijn de schoenen die er ter reparatie worden gebracht onder de hoede van Theo en Paula Mens. Een officieel afscheid in de vorm van een feest of een receptie willen ze niet vie ren. „Het is toch al moeilijker dan we dachten om er mee te stoppen." Maar een bezoekje in deze'laatste weken van de (vaste) klanten stellen ze zeker op prijs. „We zouden het heel leuk vinden als mensen gewoon nog een keertje langskomen." Ramon Boekhoff van de Condor Golf Club (links) en Karei Beers overhandigen Jet Vos van De Vijfhoek een beeld van Moeder Laaf uit de Efteling, beschemvrouwe van de kinderen. HEILOO - Directrice Jet Vos van Orthopedisch dagcentrum De Vijfhoek kreeg afgelopen maandag van Ramon Boekhoff. en Karei Beers namens Oppen Haerd Beleggingen en Advies groep en de Condor Golf Club het bedrag van ƒ59.000,- overhandigd, als eerste financiële bijdrage voor een aan gepaste tuin. Dit geldbedrag is bijeen gebracht door deelnemers en sponsors aan de 'Verlaag hun handicap golfdag' die op eerste pinksterdag op Golfbaan Spaarnwoude werd gespeeld.De Con dor Golf Club nam het initiatief hiertoe en Oppen Haerd adopteerde de orga nisatie van het toernooi. Met 112 deelnemers, 38 vrijwilligers en een wedstrijdleiding van zes personen was het een hele onderneming. De doelstelling was duidelijk: zoveel móge lijk enthousiastelingen een plezierige golfdag laten beleven en een fors be drag bij elkaar spelen voor De Vijfhoek. Wekenlang zijn Pvamon Boekhoff, Mark Abcouwer, Karei Beers en Ger de Haas bezig geweest met de voorbe reidingen. Dit resulteerde in een fan tastische golfdag voor zowel geoefende als niet-geoefende deelnemers, waarbij plezier in het golfspel centraal stond. Rondrijdende gastvrouwen, koele drankjes, op bijna iedere hole een host om de spelers te begeleiden, op de foto met een levensgrote 'Tiger Woods', kortom golf a la de Condor Club. De dag werd afgesloten met een karaoke- festijn onder leiding van René en 'Freekie' Las van Bennekom. Voor de terugreis naar Heiloo was er een heuse Engelse dubbeldekker ingehuurd. Dat de deelnemers, de organisatie en ook De Vijfhoek tevreden waren was niet alleen af te lezen aan het bedrag dat bij elkaar werd gebracht, maar ook aan de lachende gezichten en de vol doening dat er met enthousiasme en doorzettingsvermogen samen veel te bereiken valt. ALKMAAR - Het nieuwe program maboekje voor cursussen en lezingen van de Volksuniversiteit Alkmaar en omstreken is de afgelopen week gereed gekomen. Er zijn dit jaar vele nieuwe cursussen bijgekomen. Een ervan is de cursus Nederlandkunde voor buitenlanders. Docenten zijn de publicist H. Lambooij en mevrouw H. Saathof-Kark. De pro grammaboekjes zijn gratis te verkrijgen in de, boekwinkels en bibliotheken in Alkmaar en omgeving. Het nieuwe cursusseizoen start op 22 september en op 30 augustus is er van 10.00 tot 16.00 uur een open dag in de Scholengemeenschap Willem Blaeu, Robonsbosweg 11 te Alkmaar. ALKMAAR - Op donderdag 19 juni houdt het Verloskundig Samenwer kingsverband Noord-Holland een voorlichtingsavond over bevallen. De bijeenkomst vindt plaats in het Auditorium van het MCA van 19.30 tot 21.30 uur. Verloskundigen uit de regio Alkmaar bespreken de poliklinische- en thuisbe valling. Mevrouw C.A.R. Tilanus, chef de clinique van de afdeling verloskun de in het MCA, vertelt over de klini sche bevalling. Na afloop is er ruim schoots gelegenheid om vragen te stel len. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden bij het informatiecentrum van het MCA tel. 072-5483500. ALKMAAR - Het centraal kantoor van Regionale Thuiszorg was gevestigd aan de Gasthuisstraat 2 in Alkmaar. Vanaf 16 juni is dit kantoor gevestigd aan de Ampèrestraat 21 te Alkmaar (bedrijventerrein Viaanse Molen). Het telefoonnummer blijft ongewijzigd, 072-5127127. Het postadres blijft Postbus 67, 1800 AB Alkmaar. De Gezondheidswijzer verhuist uiteraard ook. Dit informatiecentrum op het gebied van gezondheid vertrekt op 11 juni naar de Hertog Aalbrechtweg 5 te Alkmaar. Vanaf 17 juni is iedereen op het nieuwe adres weer welkom voor vragen over gezondheid, ziekte en zorg. Op de verhuisdag vrijdag 13 juni blijft Regionale Thuiszorg bereikbaar ond- der 072-5127127.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8