MÊmmmm** Egelshoek gekozen als voorbeeld van duurzaam en energiezuinig bouwen Radboudschool protesteert tegen nijpend ruimtegebrek Van Os Nu kortingen van 10 tot 30% Rotary Club organiseert oldtimer-rally Kaartverkoop Zomerspelen Tannes '97 jjffi Wear Ever /Mascotte mm Bolleboos Erik Couzijn druk met vier Olympiades Speeltuin feestelijk geopend Damesmode s Vos Makelaardij A P E L L A Drukkerij uitkijkpost bv 62e JAARGANG NO. 25 18 JUNI 1997 Twee lokalen voor de Paulusschool Korenfestival in Willibrord Achter de herenzaakop de begane grond. Exclusieve Collecties JOHN MOEN GOED GEZIEN vanaf zaterdag 21 juni Tennistoernooi 't Vennewater van 2i t/m 30 juni SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Nic. Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem De Vijfhoek Conservatorium brengt streekmusical CEES HACHMANG LOODGIETERS De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? ..Vï Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) HEILOO - De Egelshoek is officieel aangewezen als voorbeeldproject Duurzaam en Energiezuinig bouwen. Dat is gisteren bekend gemaakt in Amsterdam door staatssecretaris Tommei. De Egelshoek wordt een woonwijk met 182 woningen, op de plek waar de Foresters onlangs het veld hebben geruimd. Het bijzondere van het ontwerp Egelshoek is vooral de manier waarop het bestaande landschap (strandwal en strandvlakte) wordt behouden, het bij zondere waterbeheersingssysteem en de nieuwe, compacte manier van bou wen. De jury vond dat in het Egelshoekplan architectuur, stedenbouw, landschap en ecologie op een oorspronkelijke en gedurfde manier worden geïntegreerd. Bij de uitvoering van het project wordt waarschijnlijk ook gebruik gemaakt van speciale energiebesparende warm tepompen. HEILOO - Vorige week woensdag heeft wethouder J. Wuijster-Schudde- boom van onderwijs met het doorknip pen van een strik, twee nieuwe lokalen geopend van de Paulusschool. De twee permanente lokalen zijn hard nodig in verband met de toename van het aantal kinderen. Na de zomervakantie kunnen de kinderen van de school hun nieuwe lokalen betrekken. Vorige week donderdag al heeft wet houder T. ten Hoope op een minisym posium, dat gehouden werd ter gele genheid van de prijsuitreiking van de landelijke warmtepompen-competitie, het enthousiasme van de gemeente Heiloo voor de toepassing van dergelij ke warmtepompen in Egelshoek voor het voetlicht gebracht. Energie Noord West is van plan in Egelshoek op grote schaal warmte pompen te gaan toepassen. Het plan is de totale wijk te verwarmen met aard warmte in plaats van gas. Een deel van de woningen, de zogenaamde bosvilla's, zou in aanmerking kunnen komen voor het winnende warmtepompsysteem. Egelshoek zou dan het eerste project in Nederland zijn waar op grote schaal warmtepompen worden toegepast. HEILOO - Zondag 22 juni wordt in het ontmoetingscentrum van PC Willibrord het jaarlijks terugkerende korenfestival gehouden. De aanvang is om 13.00 uur en de toegang is gratis. Aan de hand van het thema 'You've got a friend' zullen acht koren enkele num mers uit hun repertoire zingen. De deelnemende koren zijn EGHO uit Eg- mond aan den Hoef, Exspecto uit Egmond-Binnen, MoGoJoKo uit Hei loo, Ritmisch koor Bergen, Jonge renkoor Schoorl, Together uit Ou- dorp/St. Pancras, Alkmaar-Nöord en de Pius X uit Alkmaar. HEILOO - Ruim 250 kinderen van de Radboudschool zijn onder begeleiding van hun leraren en een aantal ouders maandagmiddag in een demonstratieve optocht naar het gemeentehuis geto gen. Daar boden zij een petitie aan aan burgemeester Den Boon. De uitgelopen school protesteerde hiermee tegen het aanhoudende ruim tegebrek, dat nu tot grote hoogte is gestegen. De afgelopen jaren heeft de school al veel tijd, geld en energie gestoken in het realiseren van creatieve oplossingen. Al in 1993 werd de aula ingericht als klaslokaal, hoewel deze ruimte daar bij lange na niet geschikt voor is. Toen er in '95 opnieuw een nijpend ge brek aan ruimte was, werd met mede werking van veel ouders een nieuw lokaal aangebouwd. En nu, met het nieuwe schooljaar voor de deur, heeft de Radboudschool wederom een ruim teprobleem. Groep drie wordt namelijk veertig kinderen groot, iets wat geheel strijdig is met het overheidsbeleid om juist in de onderbouw de klassen te ver kleinen om de kwaliteit van het onder wijs te verbeteren. In de aangeboden petitie doet de school de gemeente een aantal sugges ties aan de hand. De snelste en goed koopste oplossing is om gebruik te maken van twee leegstaande lokalen van de naastgelegen Springschans. Een andere mogelijkheid is het plaatsen van een noodlokaal óf een spoedige nieuw bouw. „Dat de school nu in het geweer is gekomen, komt doordat de volgende vergadering met de gemeente pas gepland staat op 15 september, wan neer het nieuwe schooljaar alweer van start is gegaan. Dit vinden wij, de ouders, nu echt te gortig worden," aldus woordvoerder H. Gimbel namens de ouderraad van de school. Burgemeester Den Boon heeft de kin deren, ouders en leraren toegezegd de kwestie bij wethouder J. Wuijster- Schuddeboom, die momenteel met vakantie is, aan te kaarten. In ieder geval, zo beloofde hij zal er vóór 15 september een oplc ising worden gezocht. éé-*-ï m 'Ijf fa X.. Daar doe je het toch allemaal voor! HEILOO - De Rotary Club Heiloo is momenteel druk bezig met de voorbe reidingen voor een bijzondere old timer rally op zondag 14 september. De opbrengst van dit evenement wordt gebruikt voor een aantal activiteiten voor verstandelijk en lichamelijk ge handicapte kinderen. Op deze bijzondere dag zullen vijftig exclusieve auto's van rond de eeuwwis seling tot en met de jaren vijftig hun opwachting maken in het Stations- centrum en langs de Heerenweg» Ter-, wijl dit concours d'elegance" wordt opgesteld in afwachting van het officië le startschot, laat de streetband De Teletoeters muzikaal van zich horen. Deze band is de vaste begeleider van onder meer van Ajax en het Neder lands Elftal en bestaat uit steengoede muzikanten, die op verzoek alles zullen spelen wat u wenst. In het klassieke wagenpark is plaats voor de ware liefhebber van echte auto's zoals de Peugeot Torpedo, Bentley Continental, Mercedes, Spij ker, Lancia, Ford en vele andere exem plaren uit lang vervlogen tijden. Maar ze rijden nog als de beste, want de eige naren van deze mobiele memorabilia slaan geen rally over. En helemaal niet als voor het goede doel moet worden gereden. Kosten noch moeite worden gespaard om de Oude maar in zeer goede staat verkerende beestjes van stal te halen. De rally, die vanuit Heiloo langs de kustplaatsen Bergen, Schoorl en Camperduin via Burgervlotbrug, Oud karspel en langs de rustieke polderdij ken weer terug naar Heiloo zal voeren, staat geheel in het teken van de gehan dicapte kinderen uil de directe omge ving. Alle vrijwilligers en sponsors ach ter dit project willen aan minimaal der tig verstandelijk gehandicapte kinde ren van de regionale instelling Rei- gersdaal uit Heerhugowaard, plus hun begeleiders (voor ieder kind één) een onbezorgde dag op de Efteling schen ken. Onvergetelijke vakantieweek Daarnaast wil de Rotary Club Heiloo zich middels deze aparte rally sterk maken om een zo guüot mogelijk aantal jonge, zwaar gehandicapte rolstoelers met hun begeleiders een speciale activi- teitenweek in en rond het Tesselhuus op Texel te laten meemaken. „Maar daar is veel geld voor nodig," aldus de voorzitter van de Rotary Club Heiloo, Ton Koomen. „Alleen een week vakan tie voor een zwaar gehandicapt kind in het Tesselhuus kost al rond de 1400 gul den." Desalniettemin wil de club met steun van bedrijven en particulieren aan een aantal gehandicapte kinderen zo'n onvergetelijke week schenken. Voor wie het nog niet weet, het Tesselhuus is een vakantiehuis dat vol ledig is aangepast voor mensen met een zware lichamelijke handicap. De Stichting Tesselhuus, die een gezamen lijk initiatief is van de Rotary- en Lionsclub Texel, exploiteert dit vakan tiehuis, samen met vele enthousiaste vrijwilligers. De activiteitenweek kan een enorme bijdrage leveren aan het vergroten van de eigenwaarde van de gehandicapte, terwijl de toch al zwaar belaste ouders ook eens een weekje vrij-af hebben als hun kind op Texel verblijft. HEILOO - Deelnemertjes aan de ko mende zomerspelen opgelet! Aan staande vrijdag vindt van 19.00 tot 21.00 uur de kaartyerkoop plaats in de Hobbyfarmlokalen in de Hofdijk te Mariënstein. Voor elke middag wordt een bijdrage gevraagd van f 2,50. Op de dag dat er een actitviteit is, is er geen mogelijkheid meer om een kaartje te kopen, Zonder kaartje word je name lijk niet toegelaten. De Zomerspelen zijn bedoeld voor kin deren van 6 tot 12 jaar. Er worden vier middagen georganiseerd en wel op 21, 23 en 28 juli en op 1 augustus. Maandagmiddag 21 juli is de creatieve middag, woensdagmiddag 23 juli de vossenjacht, maandagmiddag 28 juli de schildermiddag en vrijdagmiddag 1 augustus het fitspektakel. De zomer spelen worden georganiseerd door vrij willigers en deze vrijwilligers zijn hard nodig. Wilt u helpen, dan bent u van harte welkom. De boekjes, waarin de inschrijfformu lieren opgenomen zijn, zijn uitgedeeld op school. Heb je nog geen boekje ont vangen vraag het dan aan je leerkracht. Zit je niet in Heiloo op school, maar je woont wel in Heiloo dan kun je een boekje ophalen bij Mariënstein 66 tus sen 18.00 en 19.00 uur. Ook op de avond van de kaartjesverkoop liggen nog boekjes met inschrijfformulieren, die ter plekke ingevuld kunnen wor den. Voor informatie kunt u contact opne men met Ilse Plasmeijer, tel. 072- 5340172 of met Antoinette Bontje, tel. 072-5338968. „Voor ons staat het al lang vast dat we dit jaar voor de gehandicapte kinderen keihard en eendrachtig aan het werk gaan. Dit project moet gewoon een suc ces worden en daarom hoop ik van harte dat veel mensen zich aangespro ken voelen. De auto-rally is het dik waard om er aan mee te doen, zowel actief als passief. Het wordt een grandi oos spektakel," verkneukelt zich een enthousiaste Ton Koomen. Bovendien kunnen deelnemers voor de prix d'elegance in aanmerking komen. De prijs voor het Schoonste Geheel wordt door een deskundige jury onder aanvoering van Nederlands enige vrou welijke coureur in formule 1-kringen, Anjès Verhey, uitgereikt. De kosten van deelname zijn voor par ticulieren vastgesteld op f 250,- en voor bedrijven op f 350,- per persoon met kortingen als meerdere personen van een bedrijf zich opgeven. Daarvoor wordt dan een feestelijk programma geboden. Zo is er eerst, vanaf 12.00 uur, de warme ontvangst in het Golden Tulip Hotel Heiloo. Daar zijn alle stoere auto's al meteen te bewonderen. Vervolgens wordt in défilé naar het Stationscentrum gereden waar, ook al vanaf 12.00 uur, een feestprogramma met de Teletoeters is gestart. Om onge veer 13.30 uur wordt het officiële start schot gelost door een bekend persoon, waarna de rally begint. Op het keer punt in Oudkarspel wordt bij de firma Eecen Hout van wagen gewisseld en worden de kelen en magen gevuld met champagne en luxe snacks. De terug reis naar Heiloo door het mooie pol derlandschap zal tot 17.00 uur duren. Tijdens het daarop volgende diner zul len de prijzen worden uitgereikt in een even feestelijke ambiance, waaraan ook de band Fifties Five een bijdrage zal leveren. Als u ook in één van die prachtige elegante old-timers mee wilt rijden en daarmee bovendien het goede doel wilt steunen, kunt u zich opgeven bij dé secretaris van de Club, E. Molenaar, Zeeweg 8, in Heiloo, tel. 072-5333140. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte LOODGIETERSBEDR1JF DE JONG Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen FTt Tel. 072 5616831/5333466 Otterkoog 18k Alkmaar 24-uurs service Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 532 03 45 HEILOO - In de Uitkijkpost van vori ge week kon u lezen dat het jubileren de Nidrac bv haar relaties in plaats van cadeaus had gevraagd om een gift voor Orthopedagogisch Dagcentrum De Vijfhoek.Tijdens de receptie kon direc teur Lean Nieuwland een cheque ter waarde van f 12.500,- overhandigen aan Jet Vos van De Vijfhoek. Stationsweg 85 Heiloo 072 5335465 HEILOO - Vrijdag 20 en zaterdag 21 juni wordt in theater De Beun 'De stamhouder, drama in Knollenbroek' opgevoerd. Deze kolderieke streekmu sical is geschreven en geregisseerd door Mare Smit. De muziek is ontleend aan het kleinkunst- en musicalrepertoire. Het stuk vormt de slotpresentatie van de musicalafdeling van het conservato rium Hogeschool Alkmaar. De hoof drollen worden gespeeld door Jorge Verkroost en Lisette Groot. Het combo staat onder leiding van Thom Janssen. De voorstellingen beginnen om 20.30 uur en de toegansprijs bedraagt f 12,50 en f 10,- voor studenten en CJP kaarten zijn verkrijgbaar bij de receptie van het conservatorium, tel. 072-5183555, of aan de kassa voor de voorstelling bij theater De Beun. HEILOO - Op 9 juli vertrekt Heilooër Erik Couzijn, leerling van klas 5 VWO aan de OSG Willem Blaeu in Alkmaar, voor twee weken naar het Canadese Montreal om daar deel te nemen aan de Internationale Chemie Olympiade. Die prijs is hem toegekend omdat hij vorige week donderdag tijdens de fina le-ronde in Nederland tweede is gewor den. Erik reist in vrouwelijk gezel schap, want de eerste, derde en vierde plaats werden behaald door meisjes. Na de Chemie Olympiade in Amster dam reisde Erik direct door naar Groningen, waar die dag de finale begon van de Natuurkunde Olympia de. De hele week nam hij deel aan toet sen op praktisch en theoretisch gebied. De prijsuitreiking is op donderdag 19 juni. Erik kan die echter niet bijwonen, want vandaag al reist hij naar Rome, voor een culturele reis met zijn school. Nog is het eind van Eriks capaciteiten niet in zicht. Eind mei veroverde hij de derde prijs van de Olympiade Infor matica. En ook voor moeilijke wiskun- de-opgaven draait hij zijn hand niet om. Hij deed mee aan de Wiskunde Olympiade, kwam, zag en won een plaats in de finale. In het najaar vindt daarvan de laatste ronde plaats. I r '/r- v' Leerlingen van de Radboudschool bieden waarnemend burgemeester A.H. den Boon de petitie aan. (foto Kitty Hoogland) Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Vorige week woensdagmiddag was het feest voor kinderen in de buurt van de Spillaan en de Achtkant. In het groengebied]e tussen deze straten werd een nieuwe kinderspeelplaats in gebruik genomen met een glijbaaneen wip en een tuimelrekHet initiatief hiervoor werd vorig jaar genomen door Lily de Wit die naar de gemeente stapte omdat er volgens de buurtbewoners nog geen geschikte speelplek was voor de allerkleinsten. De speelplaats is uiteindelijk door de gemeentein nauwe samenwerking met de buurtbewonerstot stand gebracht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1