Meepraten over Jeugdbeleid in Heiloo V Te HEILOO O xA oo o> HEILQ# Verleende vrijstelling tijdelijk gebruik Ontwerp-regeling Boekelermeer Fototentoonstelling Amnesty International in het gemeentehuis Oproep Inzameling groente-, fruit en tuinafval in de zomer! Verkeersbesluit maatregelen Kerkelaan Voorbereidingsbesluiten fijn wonen tussen al dat groen PAGINA 4 UITKIJKPOST - 18 JUNI iNT, Pak die kans op 20 juni a.s.! Zoais wij vorige week al aankondigden in de Uitkijkpost vindt vrijdagavond a.s. een infor matie- en discussieavond plaats over het Jeugdbeleid in Heiloo. De bijeenkomst, waar alle jongeren van harte welkom zijn, is in de grote zaal van Buk Buk en begint om 20.30 uur. Het programma luidt als volgt: 20.30 uur: Welkomstwoord door Roelof Bos, wethouder welzijn 20.40 uur: Samenvatting conclusies Jongerenomnibusonderzoek. 20.50 uur: Start discussie onder leiding van twee gespreksleiders: Twee oudere jongeren, die niet alleen de discussie leiden, maar die ons ook aangenaam zullen ver rassen met een act. De discussie-onderwerpen zijn: voorzieningen voor jongeren in Heiloo (vrije tijd, sport, speelplaatsen en uitgaan); veiligheid en onveiligheid in Heiloo (onveilige plaatsen, overlast, hangplekken); meepraten met de gemeente over jeugdbeleid, hoe moet de gemeente rekening houden met jongeren en wat kunnen jongeren daar zelf aan doen. Het programma duurt tot uiterlijk 22.30 uur. Tot dat tijdstip wordt er overigens geen alcohol geschonken. Daarna heeft de Buk voor een prima stuk muziek gezorgd. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer A. Beuker van de afdeling Welzijnszaken, 072 -531 31 63. Woon-Zorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 531 31 84. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. i w Het college van burgemeester en wethouders heeft op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling verleend voor het gebruik van het achterste gedeelte van het pand De Oude Werf 7 voor de opslag en in- en verkoop van tweedehands goederen gedurende een periode van vijf jaar van&f het moment van ingebruikname. Als u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Als u bezwaar maakt kunt u ook om een voor lopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer L. Bas van de afdeling VROM, tel. 072 - 531 31 21. Op dinsdag 17 juni jl. heeft een informatie avond plaatsgevonden over de ontwerp-rege ling tot grenscorrectie van de Boekelermeer. Deze ontwerp-regeling houdt in, dat circa 289 ha. grond gelegen in de Boekelermeer over gaat van Heiloo naar Alkmaar en dat circa 11,2 ha. grond in de Boekelermeer van Akersloot overgaat naar Alkmaar. Akersloot draagt eveneens 16,2 ha. grond over aan Heiloo. Alkmaar draagt 24,2 ha. grond ten zuiden van de Martin Luther Kingweg over aan Heiloo. In totaal zijn er 136 personen woonachtig in de gebieden die betrokken zijn bij deze grenscorrecties. De ontwerp-regeling ligt met de stukken die daarop betrekking hebben ter inzage in het gemeentehuis van Heiloo van vrijdag 13 juni tot en met vrijdag 11 juli 1997. De stukken lig gen ter inzage bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 126. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Tijdens de avondopenstelling op iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur liggen de stukken ter inzage bij de receptie. Desgewenst kan op de afdeling Bestuurszaken kosteloos een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Tegen vergoeding van de legeskosten is een kopie van de stukken verkrijgbaar. Tot en met 11 juli a.s. kunnen belanghebben den (de inwoners van de betrokken gebieden en de overige inwoners van de drie betrokken gemeenten) hun zienswijze op de ontwerp regeling naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Schriftelijke reacties, gericht aan de gemeen teraad van Heiloo, dienen vóór het einde van de termijn te worden ingediend, danwel ter post te zijn bezorgd op Raadhuisplein 1, 1851 JL te Heiloo. Mondelinge reacties kunnen toten met 11 juli a.s. van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur naar voren worden gebracht aan mevrouw W.A.T. Grooteman van de afdeling Bestuurszaken, kamer 126, tel. 072 - 531 32 26 De afdeling van Amnesty International in Heiloo heeft vanwege een vluchtelingenactie een fototentoonstelling over ditzelfde onder werp ingericht. De tentoonstelling is vanaf 18 juni 1997 tijdens de openingstijden van het gemeentehuis te bezichtigen in de verbin dingshal naar de afdeling Burgerzaken. Thema 's van de tentoonstelling zijn: - oorzaak van vluchten; - de vlucht zelf; - de vluchtelingenopvang. De campagne van de vluchtelingenactie wordt ondersteund door een kaartenactie naar de Tweede Kamer. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met telefoonnummer Eigenaar opgeslagen caravan Op de gemeentewerf aan het Rosendaal is al meer dan drie maanden een caravan opgeslagen. Deze caravan is op verzoek van de politie verwijderd van de openba re weg. Het merk, type en kenteken van de caravan is onleesbaar. De eigenaar van deze caravan is niet bij de gemeente bekend en wordt verzocht zich binnen 14 dagen na deze publicatie te melden bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente, tel. 072 - 533 68 80. Op vertoon van een eigendomsbewijs kan de eigenaar de caravan na betaling van de kosten voor de opslag ophalen bij de gemeente. Deze kosten bedragen 476,20. Als de eigenaar zich niet binnen vorenge noemde termijn bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 533 68 80, heeft gemeld zal de caravan op grond van de krachtens artikel 134 van de Gemeentewet aan burgemeester en wet houders toekomende bevoegdheid wor den verkocht, danwel vernietigd. De eigenaar van de caravan kan gedu rende drie jaar na verkoop/vernietiging van de caravan aanspraak maken op een eventueel batig saldo na aftrek van de opslagkosten en de kosten van de verkoop/vernietiging. De werkzaamheden voor de herinrichting van de Kerkelaan zijn inmiddels in een vergevor derd stadium. Hoewel de plannen al enige maanden ter inzage hebben gehangen in het gemeentehuis en een ieder de kans heeft gekregen op de plannen te reageren, moest er formeel nog eer) verkeersbesluit worden genomen voor een a&ntal maatregelen. Het gaat hierbij om - aanbrengen van fietsstroken aan weerszijden van de Kerkelaan en het oostelijke gedeelte van de Belieslaan; - invoeren van een adviessnelheid van 30 km/uur ter hoogte van de Willibrordusweg - aanbrengen van een voetgangersoversteekplaats en - intrekken van het huidig geldende parkeerverbod. Het is de bedoeling dat door deze maatrege len de situatie voor het langzaam verkeer wordt verbeterd en de rijsnelheid van het autoverkeer wordt verlaagd. De op het bovenstaande betrekking hebben de stukken hangen met ingang van heden gedurende 6 weken ter inzage in de centrale hal op de eerste verdieping van het gemeentehuis. Voor eventuele vragen of opmerkingen kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 531 32 08. Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na de dag van publicatie een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1800 AA Heiloo. De burgemeester van Heiioo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat bestemmings plannen worden voorbereid voor: 1. een klein gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie E, nr. 7183, gelegen achter de percelen WestenA/eg 26 tot en met 30; 2. een klein gedeelte van het perceel Oosterzijweg 25. De besluiten treden in werking op donderdag 19 juni 1997 en liggen met de daarbij beho rende tekeningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische Tijdens de zomerperiode vraagt de inzame ling van GFT extra aandacht, omdat GFT-res- tanten kunnen gaan rotten, wat stank oplevert. Onderstaand leest u tips om stankhinder te voorkomen en/of te verminderen. Produkten en/of resten die snel gaan stinken in de zomerperiode kunt u het beste in de afvalbak deponeren die het eerst wordt geleegd. In de ene week is dat de bak voor het restafval, in de andere week de GFT-bak; De invloed van warmte en kou op GFT-afval beperkt u door vocht zoveel mogelijk tegen te gaan. Laat bijvoorbeeld koffiefilters en theezakjes goed uitlekken. U kunt de GFT-bak af en toe zelf schoonspuiten, zodat er geen afval "aankoekt". Gebruik hiervoor groene zeep of rolemmerfris. Reinig de rolemmer nóóit met bleekwater. Bleekwater doodt namelijk de bacteriën die juist hard nodig zijn voor de verwerking van GFT-afval tot compost. Onder in de bak een krant leggen tegen het aankoeken van resten. Vlees- vis- en kipresten kunt u ook verpakken in een krant ter voorkoming van maden. Indien mogelijk kunt u de bak in de schaduw plaatsen. De groene rolemmers worden drie keer per jaar schoongemaakt (in maart, juni en augus tus, zie hiervoor de ophaalkalender reiniging Heiloo 1997). Als u bij terugkomst van uw vakantie extra veel tuinafval heeft, dan kunt u dit gratis kwijt bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo, Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg), tel. 072 - 533 68 80. Openingstijden van de Afvalbrengplaats zijn: maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 16 00 uur vrijdag tussen 08.00 en 12.00 uur zaterdag (alleen in de oneven weken) tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u afval komt brengen op de afvalbrengplaats kan naar uw legitimatie gevraagd worden. Voor meer informatie kunt u bellen met de heerJ.A. Rijnbeek, tel. 072 - 531 32 03. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nederlandse Lever Darm Stichting voor de periode van 15 tot en met 21 juni a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij hevoeod ziin te collecteren. Nieuwe bouwplannen (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan: 1. Tuincentrum G. Meijer, Westerweg 53 te Heiloo voor de bouw van een bedrijfsloods t.b.v. de boom- en planten kwekerij op het perceel grond kadastraal bekend sectie E, nr. 7183 achter de percelen Westerweg 26 tot en met 30; 2. de heer J.A. Geels van de Stichting Omroep Heiloo voor de geplaatste antennemast op het perceel Oosterzijweg 25. Bovengenoemde bouwplannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 19 juni 1997 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeente huis op de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vergunning te verlenen, schriftelijk'gemotiveerd bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voor nemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Patrijsakkers 9, Fam. Bockma - vergroten woning; Boswinde 15, T.A.P.H. Val kering - vergroten woning; Kennemerstraatweg 269, J.D. Dik - vergroten woning; Westerweg 107a, C.R.J. Neefjes - vergroten dakkapel; Nicolaas Beetsweg 33, A.J. Sengers - vergroten woning; Breedelaan 73, C. Laan - vergroten woning; Fontein Verschuirlaan 12, H. Morshuis - vergroten woning; De Stuifbergen 23, J.T. van Schagen - vergroten woning; Termijen 4, R.F. van Leijden - vergroten woning; Werkende/slaan 53, M.L. Daane - plaatsen dakopbouyv; Groeneweg 24, W. Sombroek - plaatsen berging; De Brink 39, 41, 44, 45 en 46, Bouwfonds Woningbouw b.v. - vergroten woningen; De Brink 2, 4, 12 en 42, Bouwfonds Woningbouw b.v. - plaatsen dakkapellen; De Brink 7 en 8, Bouwfonds Woningbouw b.v. - plaatsen dubbele dakkapellen. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Bayershoffweg 13 - vergroten woning: Ewisweg 52 - vergroten woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 19 juni 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. 00 Gemeentehuis Voorlichting Raadhu Informatierubriek „r nvo C01 Oi RO\

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4