Kunstenares opent beeldentuin voor het eerst voor publiek Beeldende kunst rode draad in leven Ditta Engel Succes voor leden landelijke rijvereniging Rommelmarkt Eensgezindheid Cursusprogramma Nivon Stichting Heiloo houden zo! bezorgd over Boekelermeer Spannende kortebaandraverijen Jong en oud welkom bij discussie jeugdbeleid wnm PAGINA 6 UITKIJKPOST-18 JUNI Open tuinen Bedrijvenviswedstrijd Activiteiten Open Huis 20.00-23.00 20.00-23.00 Kunstfietsroute Cosmeticademonstratie bij Etos van Holland Fietsen op de Omringdijk Ladies Day TV Heiloo Zomerfeest Overkerck Fototentoonstelling Amnesty het onbegrijpelijk vindt dat de meer ITRV VCterand! KampiOeit derheid van de raad reeds in december Ü-M-F T J7 HEILOO - De oplettende passant die op de Westerweg langs het witte huis op nummer 182 rijdt of loopt zal zijn oog misschien al eens hebben laten val len op de gebeeldhouwde vrouwenfi guur in de voortuin. Dat dit beeld slechts de entree vormt tot een idylli sche tuin vol met beelden, zal lang niet iedereen weten. Deze tuin is het para dijs van Ditta Engel. Onlangs opende ze er haar eigen atelier en op zaterdag 21 juni zijn de tuin en het atelier geo pend voor publiek. De tuin heeft iets dromerigs en roman tisch met de veelkleurige wilde bloe men, het halfverscholen bospaadje en de wind die er door de bomen en strui ken ruist. De in totaal tweeëntwintig beelden zijn soms op de meest onver wachte plekken te vinden, in een hoek onder een boom, tussen de bloemen, of zelfs liggend in het hoge gras. Een vrou wenfiguur bestudeert vanuit het mid den van de vijver de uitbundig bloeien de waterlelies om haar heen. Temidden van al deze schoonheid werkt Ditta Engel in haar lichte, ruime atelier. Soms met het stemgeluid van Maria Callas op de achtergrond, soms gewoon in alle stilte. „Het is altijd m'n droom geweest om een atelier te heb ben in m'n eigen omgeving, om wonen en werken vlak bij elkaar te hebben." De kleine bronsbeeldjes die in het ate lier staan, worden door Ditta eerst uit was gemaakt. Daarna gaan ze naar de bronsgieter en vervolgens patineert ze ze zelf. De tuinbeelden maakt ze eerst van klei, waarna er een gipsen mal van wordt gemaakt. Het uiteindelijke beeld ontstaat als er gietmateriaal in de lege mal wordt gegoten. Pas daarna wordt er kleur op aangebracht. Verder maakt Ditta ook nog kleine beeldjes van gebakken klei. De beelden ontspruiten voor een deel uit haar eigen ideeënwe reld, maar de kunstenares werkt ook in opdracht, zowel voor particulieren als voor bedrijven. De beelden van Ditta Engel zijn voor namelijk figuratief, meestal zijn het vrouwen, in allerlei poses weergegeven met harmonische ronde vormen. „Ik heb veel affiniteit met vrouwen. Het heeft te maken met Moeder Aarde. Ik maak aardse beelden, ik ben zelf ook aards." En lachend voegt ze toe: „Vrou wen zijn rond, zo zie ik er ook uit. En ronde vormen vind ik mooier dan hoe ken." Intuïtie en gevoel Het blijkt dat ze dikwijls verrast is over haar eigen werk. „Ik heb nooit echt een plan als ik begin. Soms heb ik alleen een bepaalde vorm in m'n hoofd. Het beeld ontstaat vanzelf als ik m'n intuï tie en gevoel hun gang laat gaan." Dat is ook de reden waarom ze haar beel den pas achteraf een naam geeft. „Ik kan daarna pas zien hoe het is gewor den en wat het eventueel uitbeeldt. Maar die namen vind ik ook niet zo belangrijk. Als mensen ze anders willen noemen, heb ik daar geen problemen mee." De beelden van Ditta Engel hebben alles te maken met haar eigen leven, haar beroep in de maatschappelijke gezondheidszorg en haar liefde voor mensen. „Op mijn achttiende zei m'n moeder dat ik eerst een vak moest leren. Ik ben toen de verpleging in gegaan. Ik heb' altijd een full-time baan gehad, tegenwoordig ben ik hoofd- wijkverpleegkundige. Door m'n werk ben ik gewend aan lijven en aanraken, vandaar die figuratieve beelden. Als ik zoiets maak, kan ik gemakkelijk voelen of het klopt of niet." De voldoening die ze voor zichzelf uit de kunst haalt, vond ze vroeger in haar baan. Toch is dat nu anders. „De laatste jaren is er in de thuiszorg veel veranderd. Geld is te belangrijk geworden. Zorg is méér, je hart en ziel moeten erin zitten." Sinds kort is ze de helft minder gaan werken. Een bewuste keuze, zo zegt ze, om meer tijd aan de kunst te kunnen besteden. „De beeldende kunst heeft altijd als een rode draad door m'n leven gelopen. Kunst is voor mij helend, het maakt me een completer mens en het geeft me rust. De beeldende kunst vol doet in mijn behoefte aan schoonheid en maakt dat ik ideeën in vorm om kan zetten. Bovendien leer je je grenzen te verleggen. Als je met een beeld bezig bent moet je soms eerst iets kapot maken, dus iets loslaten, om er later weer een mooier geheel van te kunnen maken. Als ik niet aan kunst zou doen, word ik ziek." De droom van een eigen atelier, die ze al vanaf haar achttiende koesterde, heeft ze nu, 32 jaar later, verwezenlijkt. Maar dat betekent niet dat Ditta Engel niet verder kijkt. Ze vindt het tijd om naar buiten te treden met haar kunst. Bij de opening van haar atelier deed ze dat nog in besloten kring, maar zater dag is iedereen welkom. „Ik hoop dat ik door mijn werk met nieuwe mensen in contact kom en vooral hoop ik dat het werk verkocht gaat worden. Als ik ervan rond kan komen, stop ik met m'n andere baan." Voorlopig heeft ze nog ideeën genoeg. „Het lijkt me boeiend om in de toe komst misschien met andere materia len te werken en ook eens abstracte vormen uit te proberen." Wie nieuwsgierig is geworden naar de beeldentuin van Ditta Engel, is zater dag tussen 13.00 en 17.00 uur van harte welkom aan de Westerweg 182. Degenen die dan geen tijd hebben maar toch graag de tuin willen bezichti gen, kunnen telefonisch een afspraak maken op nummer 072-5336266. Ditta Engel aan het werk in haar nieuwe atelier, (foto Kitty Hoogland) HEILOO - In het kader van het 125- jarig bestaan van de KMTP (Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde), ook bekend als Groei en Bloei, worden in Heiloo en omgeving op zaterdag 21 juni tuinen opengesteld. U herkent deze tuinen aan een bordje met Open Tuin. In prin cipe kunt u deze (achter) tuinen bezoe ken tussen 10.00 en 16.00 uur, tenzij anders vermeld. Kinderen en honden hebben geen toegang. U bent welkom in Egmond-Binnen aan het Luilaantje 18 en de Kloosterweg 7. In Heiloo kunt u de volgende tuinen bezichtigen: Holleweg 74, Zeeweg 28, Spanring 19, Laan van Frans 15, Breedelaan 87, Boekenstein 91 (tot 13.00 uur) en Westerweg 371 a. In Limmen groeit en bloeit alles in de tuinen aan de Visweg 46, Rijksweg 176 en de Vuurbaak 34. In Castricum kunt u terecht op Mr. Dekkerstraat 7,Tuin van Rommel (what's in a name?) aan de Stationsweg, Beverwijkerstraatweg 166, en Hyacintenveld 19. Ook in Akersloot bent u welkom op Klein Dorregeest 13 en de Julianaweg 1. HEILOO - Hengelaars moeten zondag 22 juni vroeg uit de veren voor de bedrijvenviswedstrijd om het open kampioenschap van Heiloo. Deelnemers worden verzocht zich om 7.30 uur (met leefnet!) te verzamelen op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. Er wordt gevist van 8.00 tot 11.00 uur. In totaal doen 26 ploegen met drie deelnemers mee. Na afloop is de prijsuitreiking in sporthal 't Venne- water. Donderdag 19 juni Heilooër Operettever. Heilooër Bridge Club Vrijdag 20 juni Zaterdag 21 juni Zondag 22 juni NHK Kindernevendienst Maandag 23 juni Gall en Gall vergadering Rode Kruis welfare soos Falkland toneel HEILOO - Tijdens de zeer druk bezochte dressuurwedstrijden van 11 juni die plaatsvonden op het vereni gingsterrein aan Het Maalwater in Heiloo, boekten de leden van de lande lijke rijvereniging Heiloo e.o veel suc ces. In rijbaan 1 dressuur klasse B behaalde S. Elsinga met het paard Komiek de eerste prijs met 165 punten. C. Rotteveel reed met Kasper een uitste kende proef in de klasse licht en scoor de 178 punten, dit was goed voor een tweede prijs. In rijbaan 2 reed M. Meyer met de fraaie schimmel Lancia een sublieme proef in de klasse licht. Zij behaalde met 176 punten de eerste prijs. In deze rijbaan werd ook de tweede dressuur- proef klasse B door S. Elzinga gewon nen. Deze proef werd beloond met 171 punten, goed voor de eerste prijs. De tweede proef klasse licht van M. Meyer gereden in rijbaan 3, werd beloond met 163 punten, vierde prijs. In rijbaan 4 reed J. Peeters met de fraai bewegende Jim een prachtige proef in de klasse zwaar. Zij behaalde een eer ste prijs met 187 punten. Haar tweede proef in rijbaan 5 was nog beter. Daar gesloten gesloten 09.00-13.00 14.00-16.00 20.00-23.00 scoorde zij maar liefst 192 punten, roy aal de eerste prijs. Uitslagen van de onderlinge wedstrijd op 12 juni. Dressuurproef Beginners 12 - B. Bos met Lady, le prijs 157 punten, C. Woudsma met Marka 143 punten, V. van Arkel met Liginia 139 punten, dres suurproef Licht 13 - M. Meyer met Lancia le prijs 173 punten, M. Dekker met Jones 2e prijs 165 punten, E. Nowee met Je Reviens 3e prijs 159 pun ten, S. Dekker met Gezienus 158 pun ten, C. Witteveen 154 punten, F. van Haaster met Kristal 150 punten, S. Roest met India 140 punten, dressuur proef Zwaar 31 - M. v.d. Peet met Doenate 162 punten, dressuurproef Beginners 07 - C. Woudsma met Marka le prijs 156 punten, V. van Arkel met Liginia 126 punten, B. Bos met Lady 148 punten, dressuurproef Licht 18 - E. Nowee met Je Reviens le prijs 167 pun ten, S. Dekker met Gezienus 2e prijs 166 punten, M. Dekker met Jones 3e prijs 166 punten, C. Witteveen 149 pun ten, S. Roest met India 148 punten, F. van Haaster met Kristal 146 punten, dressuurproef Zwaar 36 - M. v.d. Peet met Doenate 162 punten. Dinsdag 24 juni Gymn. en Turnver. Heiloo 09.00-11.00 Oratoriumver. Nieuw Leven 20.00-22.00 Woensdag 25 juni Probus Mensendieck Falkland toneel Rotaryclub Heiloo 14.00-16.00 20.00-22.00 20.00-23.00 19.00-21.00 HEILOO/LIMMEN - Komende zon dag vindt voor de tweede maal een Kunstfietsroute plaats. Deze beeldende tocht op de pedalen voert door Lim men, Heiloo, Castricum, Uitgeest en Akersloot. De tocht leidt langs Galerie Amber en Tineke's Atelier in Limmen, Galerie Brinkmann en Brandjes in Uitgeest, Galerie Het Gemaal en de Beeldentuin Akermare in Akersloot en Kunsthandel Renée Smithuis en Ga lerie The Obsession of Art in Heiloo. In Castricum leidt de fietstocht langs Perspectief en Toonbeeld, waar niet alleen tentoonstellingen zijn maar ook concerten. In het Nederlands Hervor mde kerkje in Limmen speelt La Passione en in Vredeburg speelt en zingt Robin Hooijboer. De tocht is ongeveer 35 km lang en wordt gehouden tussen 11.00 en 17.00 uur. Het ideale tempo is 15 km per uur en het maakt niet uit waar op de route de deelnemers opstappen. De deelna me is gratis. Folders met daarin een beschrijving van de route en alle eve nementen zijn verkrijgbaar bij onder andere de VVV, bibliotheken en gemeentehuizen van bovengenoemde plaatsen. HEILOO - Op donderdag 19 juni geeft het cosmeticamerk Margaret Astor een kleur- en make-up demonstratie bij Drogisterij Etos van Holland in het Hoekstuk. Een professionele visagiste van Margaret Astor is die dag tussen 10.00 en 17.30 uur aanwezig om bezoe kers een persoonlijk advies te geven over kleuren, make-up en make-up technieken. Bovendien kunnen geïnte resseerden gratis en vrijblijvend op een professionele manier worden opge maakt De kracht van kleur en de taal die kleu ren spreken, zijn van oudsher het spe cialisme van Margaret Astor, zo staat te lezén in het persbericht. Met de demonstraties wil Margaret Astor het effect van bepaalde kleuren en kleur combinaties laten zien. Bezoekers krij gen van Margaret Astor gratis een Personal Colour Pass mee naar huis. Dit is een overzichtelijk gidsje, met onder meer een mini-cursus make-up technieken en een uitleg over verschil lende make-up stijlen. Daarnaast bevat de Personal Colour Pass een overzicht van iemands persoonlijke kleuren die door de visagiste bepaald kunnen wor den. EGMOND - Muziekvereniging Eens gezindheid houdt op zaterdag 21 juni voor de 27ste keer haar jaarlijkse grote rommelmarkt. Deze markt vindt plaats op het Kerkplein te Egmond-Binnen, waar zo'n 2500 vierkante meter volge- zet wordt met spullen van uiteenlopen de aard. De leden van de muziekver eniging en tal van vrijwilligers zullen de koopwaar vanaf 9.00 uur aan de man brengen met maar één doel voor ogen: een zo hoog mogelijk opbrengst voor de muziekvereniging. De spullen die op het Kerkplein wor den uitgestald zijn door de eigen leden opgehaald bij mensen die deze spon taan beschikbaar stelden. Kleding, REGIO - Zowel zaterdag 21 als op zondag 22 juni houdt Le Champion cul tuurhistorische fietstochten over en rond de eeuwenoude Omringdijk. Er zijn routes van 30,60,70 en 126 kilome ter. Het is ook mogelijk om de langste afstand in twee dagen te fietsen. Hiervoor heeft de organisatie een arrangement beschikbaar met over nachting in een hotel en bagagever- voer. Op en langs de Omringdijk zijn diverse attracties te bezichtigen zoals het Stoommachinemuseum, kasteel Radboud in Medemblik, het Westfries museum in Hoorn en het Zuiderzee museum in Enkhuizen. Op beide dagen kunt u op vier plaatsen starten. In Alkmaar in Café du Passage aan het Scharlo 1 en in Hoorn, Medemblik en Schagen. De starttijden zijn op zaterdag van 8.00 tot 12.00 uur en op zondag van 9.00 tot 12.00 uur. De eindcontrole is geopend tot 17.00 uur, op zondag tot 18.00 uur. Het inschrijf geld bedraagt f 3,- en voor de 126 km f 4,-. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Jan Versteeg, tel. 0251-325910. radio- en tv apparatuur, computerspul len, tuingereedschap, sanitair, meubi lair, gereedschap, antiek, curiosa, glas, aardewerk, potten en pannen, fietsen, boeken, elektrische apparatuur en speelgoed, alles ligt op soort gesor teerd. Als speciale service worden de gekoch te (grote) spullen tegen een geringe vergoeding thuisbezorgd in de regio Haarlem tot Den Helder. Tijdens de markt staat een team van pannenkoe kenbaksters klaar om iedereen te voor zien van een overheerlijke versgebak ken pannenkoek. Ook worden soep en diverse broodjes te koop aangeboden. De viskraam van Annie is weer present en op de mobiele muziektent een bar ingericht waar koffie wordt geserveerd. Bij het rad van avontuur worden weer tal van prijzen over het marktterrein gestrooid en het uniek prikbord is eveneens van de partij. Voor de jongste bezoekers is er een altijd prijs-garantie bij deelname aan het kleine rad het touwtje trekken en de grabbelton. De baten van de markt komt geheel ten goede aan de muziekvereniging, die van de opbrengst uniformen en instru menten hoopt te kunnen aanschaffen. Ook worden de kosten van eigen muziekopleiding voor een deel daaruit bekostigd. HEILOO - Donderdag 12 juni w«as het op het.park van Tennisvereniging Heiloo weer dé dag van de Dames, de Ladies Day. Het werd een zéér geslaag de dag, niet in het minst door de aan wezigheid van de juiste weergodinnen. De 36 dames werden in 6 teams onder gebracht en moesten behalve tennissen ook deelnemen aan een quiz en een citatenwedstrijd. Zowel het tennissen als de citaten ging het D-team het beste af. Team A excelleerde in de quiz. Alle winnende deelnemers kregen tenslotte een leuk prijsje. HEILOO - Het zomerfeest bij woon- en zorgcentrum Overkerék was zeer geslaagd. De vrijwilligers die zich hier voor hebben ingezet worden namens de organisatie bedankt. Ook waren er nog enkele prijswin naars. De naam van een pop die moest worden geraden was Anneke en is door drie personen geraden. Na loting is er één winnaar uit de bus gekomen die de pop mag hebben. De pot met smarties is gewonnen door mevrouw Zandstra. Zij was het dichtste bij het juiste aantal smarties. Het sjoelen bij de kinderen is gewonnen door Nathalie met 212 pun ten en zij ontvangt een kindercassette recorder. Het fototoestel is bij de vol wassenen door de heer Heyster met 212 punten gewonnen. Alle prijswin naar hebben inmiddels telefonisch bericht gekregen. HEILOO - In een van de gangen van het gemeentehuis heeft de plaatselijke afdeling van Amnesty een fototentoon stelling ingericht. Deze gaat over de thema's oorzaak van de vlucht, de vlucht zelf en de vluchtelingenopvang. Tegelijkertijd loopt er een kaartenactie, waarin Amnesty de Tweede Kamer vraagt invloed aan te wenden opdat het vluchtelingenbeleid in Nederland, maar ook in de andere Europese landen, kri tisch maar humaan blijft. Deze kaarten liggen ook in de derde wereldwinkel. Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 072-5333094. HEILOO - De Stichting Heiloo hou den zo! maakt zich behoorlijk zorgen over de plannen dié er zijn rond de inlijving van de Boekelermeer bij de gemeente Alkmaar. |Ze vond het tijd om de kwestie op hóóg niveau aan de orde te stellen en stuurde daarom onlangs een brief aan minister De Boer van ruimtelijke ordehing en milieu en aan minister Van Aartsen van land bouw, natuurbeheer en visserij. Heiloo houden zo! vindt dat de Alk maarse plannen om de Boekelermeer te annexeren en er een nieuw bedrij venterrein te vestigen onvoldoende zijn onderbouwd. Ook mèent ze dat uitvoe ring van de plannen zo'n grote belas ting van het milieu mpe zal brengen dat de gezondheid van de burgers in gevaar komt. De stichting wijst'er in haar brief aan de ministers op dat de plannen van Alkmaar niet overeenkomen met het geen eerder in structuurplannen en - visies werd bepaald. Volgens Heiloo houden zo! valt de Boekelermeer onder de 'waardevolle cultuurlandschappen', en zal uitbrei ding van de industrie leiden tot vernie tiging daarvan. Ook denkt zij dat de Alkmaarse plannen niet in overeen stemming zijn met het zogenaamde bufferbeleid. Daarmee doelt ze op het Streekplan Noord-Holland Noord uit 1991 waarin staat dat Heiloo en Limmen gescheiden zullen blijven met een landschappelijke buffer van hef HAL-gebied, dat in de groeiende wo ningbehoefte moet voorzien, en van Castricum en Uitgeest. Heiloo houden zo! denkt dat bij uitvoering van de Alkmaarse plannen de groene zone tussen Alkmaar en Heiloo direct wordt aangetast en dat de oevers langs het Noord-Hollands Kanaal vol worden gebouwd met industrie. Ook is zij bang dat Alkmaar vervolgens niet meer van ophouden weet en door blijft bouwen. Heiloo houden zo! vindt dat er door de politiek in deze zaak een voorzichtig en terughoudend beleid moet worden gevoerd, op een lange termijn van in ieder geval 25 jaar. Zij beweert in haar brief dat een tekort aan bedrijventer reinen in de regio alleen een goede reden is om te bouwen als er kan wor den aangetoond dat er de komende twintig jaar sprake is van economische groei van de regio. Onlangs liet de stichting al aan de voor zitters van de politieke partijen in de Het kampioensteam van de Heilooër Bedrijven Vereniging. Heilooër gemeenteraad weten dat ze T 1 J vorig jaar 'ja' zei op inlijving van de Boekelermeer bij Alkmaar. Heiloo houden zo! vindt dat de gemeenteraad eerst maar eens moet afwachten wat de provincie nu eigenlijk wil en toestaat op dit gebied voordat er allerlei over eenkomsten gesloten worden met andere gemeentes. HEILOO - Het cursusprogramma van het Nivon voor het aanstaande seizoen is weer gereed. Elders in deze Uit kijkpost staat de advertentie met een overzicht van alle cursussen die dit jaar worden aangeboden. Bij het samenstel len van het programma is ook rekening gehouden met de wensen en suggesties van de deelnemers van het afgelopen seizoen. Vanouds bekende cursussen als aqua relleren, tekenen, kalligrafie, strover- werken, pergamano, patchwork/quilt, boekbinden en keramiek komen weer terug, evenals de bijeenkomsten van de knip-, schrijf- en vouwgroepen en de maandagse doe-middagen. Op de tien maandagavonden kunnen vier zonne kindpoppen worden gemaakt. En bij voldoende belangstelling zal een basis cursus knippen worden georganiseerd. Aan de groepsbijeenkomsten is een reeks van zes maandelijkse bijeenkom sten van de mandalagroep toegevoegd. WfHprom on het nropramma staan vier excursies naar steden die uit kunsthis torisch oogpunt de moeite waard zijn. De excursies worden gehouden op zaterdag. De cursussen worden zoals gebruike lijk gegeven in het Open Huis, dat ook goed toegankelijk is voor rolstoelge bruikers. De ochtendcursussen begin nen op verzoek een kwartier later, dan vorig jaar, dus van 9.30 tot 11.30 uur. De andere tijden zijn niet veranderd. Het nieuwe programmaboekje met de volledige gegevens over data en kosten (lesgeld en materiaal) wordt binnen kort toegezonden aan alle leden van de afdeling Heiloo. Het boekje is verder op aanvraag kosteloos verkrijgbaar. Voor informatie kunt u zich wenden tot Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Astrid Oudhoff, tel. 072-5336259. Bij geen gehoor kunt u bellen met tel. 072- 5334576. Aanmelding is nu reeds moge lijk en kan ook bij de Nivon-stand tij dens de Uitmarkt op 6 september. HEILOO - Voor aanvang van de laat ste wedstrijd in de zomeravond-voet- balcompetitie tussen het elftal van de Heilooër Bedrijven Vereniging en Postiljon, die werd gespeeld op het veld van Stabilitas, was HBV al kampioen. Maar in de laatste wedstrijd werd tegen een zich knap verwerend Postiljon overduidelijk wie de meeste aanspraak op de titel mocht maken. Na een openingsdoelpunt van Postiljon in de tweede minuut, werd na een rust stand van 5 tegen 3 een eindstand van 9-3 op het scorebord gezet in het voor deel van HBV. Onder aanvoering van Mark Niesten, Mart Kosters en Robert Kemmeren werd uiterst aantrekkelijk voetbal gespeeld. Postiljon kon na een toegekende penalty in de eerste helft geen uitgespeelde kans meer creëren. Met name Niesten was voor Postiljon ongrijpbaar, en had met vier doelpun ten het grootste aandeel in de winst. Voor Arie Admiraal, de trouwe doel wachter, werd het in zijn 22-jarig lid maatschap van HBV zijn zeventiende kampioenschap. Een Guinessbook record? In totaal werden twaalf wed strijden gespeeld, waarvan elf gewon nen en één verloren. HBV scoorde 61 doelpunten voor en kreeg er dertien tegen. HEILOO - Afgelopen zondag flitsten de sulky's over de Heerenweg bij de traditionele kortebaandraverijen. De straat was voor de gelegenheid geheel met zand bedekt. Onder een stralende zon was het paardenminnend publiek gedurende de hele middag getuige van spannende races tussen steeds tweepaarden. Na afloop kon er op de overwinning worden gedronken in de beide cafés aan de Heerenweg. (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Vrijdag 20 juni houden de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo en de gemeente een informatie- en discus siebijeenkomst over het jeugdbeleid in Heiloo. Onder leiding van het duo Van Galen en Van Galen, twee luchtige pre sentatoren en entertainers, kunnen jong en oud elkaar in Buk Buk ont moeten. Om 20.30 uur opent wethouder Roelot Bos de bijeenkomst, waarin wordt gesproken over de resultaten van het jongerenomnibusonderzoek en de te nemen maatregelen. Aan dit onderzoek hebben circa 700 jongeren uit Heiloo, in de leeftijd van 13 tot en met 20 jaar, hun medewerking verleend. Zij zijn allen persoonlijk voor deze avond uit genodigd en zullen na afloop vermaakt worden met een grootse danceparty met de bekende dj'sTjitso en Mutshair. In Heiloo wil de gemeente een goed gemeentelijk jeugd- en jongerenbeleid. Daarvoor moest men eerst inzicht krij gen in de wensen en behoeften van jon geren en de knelpunten die er zijn in het aanbod van voorzieningen. Daarom werd gekozen om een jeugdomnibus- onderzoek te houden onder de jeugd en jongeren. Mede op basis van dit onderzoek stelt het gemeentebestuur een aantal maatregelen voor ten behoeve van het gemeentelijk jeugd- en jongerenbeleid. Die maatregelen hebben betrekking op onder andere de vrijetijdsbesteding van jongeren, uit gaan, sport, hangplekken, overlast, alcohol- en drugsgebruik, veiligheid en de wijze waarop jeugd en jongeren meer en beter kunnen worden betrok ken bij het beleid dat de gemeente wil voeren. Het tweede deel van deze avond gaat over die maatregelen. Het gemeentebestuur wil de jongeren de gelegenheid geven om hun mening te geven over haar plannen en ideeën. Uiteraard is er volop gelegenheid zelf suggesties aan te dragen. Het laatste woord is, om 22.20 uur, aan Roelof Bos, die een korte samenvatting zal geven en vertellen wat de gemeente met de resultaten van deze avond gaat doen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6