H^helpjj vluchtelin overleden Geslaagd |f Jeugdkoren schrapen keel voor Jeugdmuziekdagen Adressen Heiloo Op een mooie zomeravond Eerste paal Thuiszorg Noord-Hollandse Natuurweek GH to r50 PAGINA 8 UITKIJKPOST-18 JUNI Geslaagden Bonhoeffercollege Verkoop afgeschreven boeken Geslaagden PCC Geslaagden Clusius College Handbal dames Foresters naar Nederlands kampioenschap EHBO cursus Dagfiets vierdaagse Jaarverslag Willibrord Activiteiten Heiloo DVW jeugd vis wedstrijd Geslaagden zwembad Loos Frans in de Oostkanter Zomercursus filosofie Rommelmarkt Vijftigplus leest voor Fietsen met de NVVH Zwangerschapsyoga Energie- en milieu-bulletin Bijeenkomsten voor mantelzorgers CASTRICUM - Aan het Bonhoeffer college zijn de volgende kandidaten geslaagd. MAVO: Roel Broersen, Joost Kerssens, Ruud Pepping en Johan Putter uit Akersloot; Elsa Aalbers, Gustaaf van Buijtenen, Sander Commandeur, Marije Dekker, Ingmar van Egmond, Renate Giezeman, Tom Glorie, Jens van Gorkom; Marloes Heidoorn, Sjoerd Klein Overmeen, Sharon Kloes, Martijn Lute, Marieke Lute, Kevin Mc Glone, Krista Reijnders, Wynke Soeting, Edwin Tulleken, Sjors van West en Danielle Westerhof uit Castricum; Bob van den Berg en Merel Trompert uit Egmond; Klaas Baart, Ingeborg Beentjes, Benjamin Crezee, Marja Dekker, Liesbeth van den Eshof, Rik Fontein, Lindsey Johnston, Natasja Joosse, Merel Pappe, Sidney Pettinga, Marleen Venema en Puck van der Weide uit Heemskerk; Yvonne Albers, Manon Baas, Joshua Blom, Bas Dekker, Antoine de Klerk, Matthijs Korthouwer, Heiko Mes, Barbara Nijboer, Bas Oud, Kim Oud, Heieen Petram, Sandra Reek, Mandy Spiekermann, Nanet Tolic en Marijn Tor uit Heiloo; Susanne Nielen uit Krommenie, Judith Bos, Wim van Brummelen, Zeynep Civan, Stacey Francis, Bas Geerdes, Dries de Nijs, Liesbeth Rood en Hein Smit uit Limmen; Johan Beentjes, Kees Beentjes, Paula de Carpentier, Niels van der Eng, Alexandra de Groot, Danielle de Groot, Thomas Landen, Paul Mens, Anita Mooij, Tamara Schuyt, Thijs Sluijter, Lennart Verpalen en Paul Vredenburg uit Uitgeest. HAVO: Peter Kerssens, Angelique Kok, Niels Krom en Wendy Oud uit Akersloot; Edger Louwaard uit Assendelft; Maron Branderhorst, Romke Brink, Suzan Broersen, Rogier van Buuren, Suzanne Christiaans, Alexander van Dalen, Remco van Dommelen, Mitchell van Doorn, Maaike Duijn, Marnix Eichelberg, Heieen Glaubitz, Peter den Harder, Tirsa Hofstee, Linda Huisman, Ruud Jager, Esther Jonges, Sandra Kleef, Suzanne Koeman, Sietske Kuys, Michael de Lie, Marianne Nieuwenhuijse, Rosalie Patis, Charlotte Plattel, Auke Possel, Sandra Schram, Joan Steeman, Jeroen Stet, Linda Tamis, Michelle Terlouw, Connie Termes, Jelle Terpstra, Esther Wierenga, Debora de Zee en Mare Zeegers uit Castricum; Inge Haasnoot uit Egmond; Barbara Banis, Marie- Claire Blankendaal, Joyce ten Cate, Helga van Doorn, Sabine Honing, Dennis Kerdijk, Ralph Koper, Meri Lippes, Gert-Jan Verhoef en Sonja Winter uit Heemskerk; Jodie van Beek, Jessica Brink, Tessa Droge, Monique Ruiter, Guido van der Velden, Christina Verstegen en Claire Vrielink uit Heiloo; Suzanne Crooy en Joost Schuijt uit Krommenie; Mark Beentjes, Peter Beentjes, Ugras Civan, Paul Commandeur, Tim Dekker, Kirsten Duindam, Gitta Lute, Suzanne Lute, Erik Metselaar, Martine Mooij en Janwillem Swart uit Limmen; Jeroen Castricum, Karianne Dijk, Joost Henneman, Martijn du Long, Laura Meijer, Jort Rodenburg en Marieke Verhaar uit Uitgeest; Nico Kerssens uit Wormerveer. VWO: Jacqueline Houting uit Akersloot; Jochem Alink, Stef van Asperen, Willemijn Balm, Edson Beekman, Jasper Borst, Jens Bouwens, Mieke Brakenhoff, Steffen Crouwel, Joost Doeleman, Nick Doets, Lenita Druijven, Danielle Giezeman, Joost Glaubitz, Joost Glorie, Michael Gorter, Wouter den Harder, Pauline van den Huijssen, Iris van Huis, Lique Jellinghaus, Susanne Jonker, Lieke Kaandorp, Anne-Marie Klaass, Masha Kloek, Ingmar Knobbe, Stef Koopman, Joost Kuijs, Suzanne Lagerveld, Annelies Luttikhuizen, Bart Noordover, Jort Possel, Klarinda Scheltens, Nienke Schreuder, Marcel Steeman, Linda Strijker, Wouter Stuive, Nienke van de Waal, Jarst Weda, Mattijs Wilms, Gerben de Wit en Kim Zonneveld uit Castricum; Adriaan Braat, Mirjam Bruineberg en Wouter Muller uit Heemskerk; Leonie Blom, Jan van Dijk, Rick Elenbaas, Jeroen Joost de Klerk, Gerben Korthouwer en Reinier Wolters uit Heiloo; Pepijn Beentjes, Malgorzata Briefjes, Stijn Geerdes, Brenda de Groot, Marloes Haeck, Marijn Kuijper, Romy Miltenburg, Christa Valkering, Kars Valkering en Jessica Zomerdijk uit Limmen; Richard Groen, Anita Hulsebosch, Maurice Klaver, Iwan Sombroek en Marie-Silvie Verrier uit Uitgeest. REGIO - Op 21 en 22 juni worden in Noord-Scharwoude de jeugdmuziekda gen gehouden. Er komen jonge musici uit het hele land om met elkaar te musi ceren. In deze twee dagen moeten er zeven muziekstukken worden ingestudeerd, waarvan drie stukken met het koor. De deelnemers worden geassisteerd door enkele leden uit het Radio Symphonie Orkest, onder wie de concertmeester. Op het programma staan het eerste deel van de 9e symphonie van Dvorak, A tri but to Henri Mancini, Music from Apollo 13 en ter gelegenheid van het Schubert-jaar de Ouverture Rosa- munde. Het koor moet Jesu joy of man's desiring van Bach, Pavane van Fauré en Anvil Chorus uit II Trovatore van Verdi instuderen. Stars of the Summer Night wordt a capella gezon gen. De koorwerken worden ingestu deerd door dirigente Rina Meijering en de algehele leiding heeft dirigent Jan Cober. Hij wordt geassisteerd door Gerard Poot. Het slotconcert is op zondag 22 juni om 19.30 uur en wordt gegeven in de sport hal te Noord-Scharwoude. De zaal is open voor de kaartverkoop om 18.00 uur. Ook kunnen de kaarten besteld worden op tel. 0226-422339. EGMOND- Tijdens de rommelmarkt op 21 juni op het kerkplein in Egmond- Binnen, zal de bibliotheek een grote verkoop van afgeschreven boeken hou den. De boekenmarkt wordt gehouden van 9.00 tot 13.00 Uur. HEILOO - De volgende leerlingen van de Heiloose vestiging van het PCC zijn geslaagd voor het MAVO-diploma; Roos Verwed uit Alkmaar, Diana den Houdijker, Donald Koppedraaijer, Wendy Dekker, Mare Kareis, Frank Schuit, Annet Sombroek, Arne van Wielink, Charlotte Apeldoorn, Miran da Schuit en Ben van Woezik uit Egmond, Bert Bakker, Vincent Bakker, Mike Baltus, Niels Barendse, Erwin van den Berg, Ilse de Boer, Eveline Breg- man, Erik Duijn, Carolien Epskamp, Marcel Frank, Lars Gelling, Christian van Groeningen, Kim Hageman, Mar lies Hoetjes, Pascal Holla, Jelle Hop, Michel Houtenbos, Cor Jongkind, Judith Klamer, Pieter Klamer, Tessa Kleemans, Jeppe Kleyngeld, Lorenz Koopman, Thijs Kooy, Jenny Kraak man, Bregtje Langkemper, Linda van der Molen, Bert Mossel, Matthijs Muhren, Ralf Mulder, Annemarie Oerlemans, Robin Oudshoorn, Tim Pieterse, Suzy Reij, Wouter Stam, Wendy Tervoort, Lars Vader, Patricia van der Voort, Sander Waardenburg, Dave van Westerop, Gillis Willeboord- se, Bianca Zandbergen, Jeannette van Zeist en Mariska Zoeten, allen uit Heiloo, Kees Dekker, Matthijs Glorie, Ellen van der Kolk, Arvid Laan en Roderick Waijers uit Limmen en Maartje Ouweltjes uit Oterleek. CASTRICUM - Aan de VBO- Groenschool Noord-Kennemerland hebben de volgende leerlingen uit onze regio hun diploma behaald: Liesbeth Zonneveld en Linda Tromp uit Akersloot; Nanda Bottelier, Bas Disseldorp, Chantal van der Giesen, Dave van der Meer, Christiaan Musch, Lars Schoonhoven, Peter Smit en Mellissa Theunisz uit Heiloo; Esther Blom, Marjan de Graaf, Cynthia de Graaf, Ivo Noordhoorn, Kim Portegies, Annemieke Rab, Anouska Roozing, Jenny Teuwen, Linda van der Velde, Maarten de Vries, Hanneke Wassenaar, Jeroen van Wonderen en Dave Zonneveld uit Castricum; Jurgen Dirkson, Michèle Koomen en Patrick Vermast uit Limmen; Rob den Nijs en Jolanda Zwijnenburg uit Egmond. HEILOO - Het eerste handbalteam van de Foresters heeft tot nu toe een succesvol seizoen gehad. Twee weken geleden werd het team al districtskam pioen op het veld en afgelopen zondag bereikten de dames na het winnen van een spannende vierkamp de promotie naar de landelijke tweede divisie in de zaal. Nu het seizoen eigenlijk al ten éinde is, moet het team nog één keer een grote krachtsinspanning leveren. Komende zondag wordt namelijk in Schiedam het Nederlands kampioenschap Veldhand- bal gehouden. Alleen de districtskam pioenen zijn gerechtigd om aan dit toernooi deel te nemen. Het team van trainer John Zeeuw zal natuurlijk pro beren om ook op dit hoogste landelijke niveau een goed resultaat te behalen. Toeschouwers zijn van harte welkom en kunnen voor zover er ruimte is mee reizen met de supportersbus, die om 08.00 uur uit Heiloo vertrekt. De aan melding daarvoor is mogelijk bij mevrouw A. Dingerdis, tel. 072- 5334096. HEILOO - Begin september start de EHBO Vereniging Heiloo met een nieuwe cursus voor het Eenheids diploma EHBO, verbandleer en reani matie. De lesavonden zijn wekelijks op de dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur en vinden plaats in het gebouw van de Thuiszorg, Holleweg 94 te Heiloo. Voor nadere inlichtingen en opgave kunt u terecht bij Jantine Tan, tel. 072- 53337382 en Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645. EGMOND - Met de zomer binnen handbereik trekken velen er weer op uit om van de zon te genietenFietsenwandelen's avonds nog even een rondje om... En dan kan het gebeuren dat je in het licht van de ondergaande zon dit tafereel aantreft aan de Herenweg in Egmond aan den Hoef. (foto EWD) REGIO - Op dinsdag 24 juni start weer de Noord-Hollandse dagfietsvierdaag- se in Schoorl. De organisatie van deze vierdaagse is in handen van Le Cham pion. Ook dit jaar is de start vanuit res taurant De Viersprong in Schoorl. Inschrijven is mogelijk tussen 8.00 en 12.00 uur/ De afstanden per dag zijn naar keuze 40, 60 of 100 kilometer. Het startgeld bedraagt f 22,50. De routes die worden gefietst zijn de Schermer-Beemster route, de Westfriesland-route, de Noordkop-route en de Kennemerland- Zaan route. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij G. van Tuyl, Kapellaan 21 in Heiloo, tel. 072- 5051990. HEILOO - Onlangs is het jaarverslag van Psychiatrisch Centrum Willibrord verschenen. Een bijzonder jaarverslag, omdat niet alleen wordt teruggekeken op het afgelopen jaar, maar ook op de historie van Willibrord. De opgenomen foto's en interviews geven daar een aar dig beeld van. Vanuit deze geschiedenis wordt ook de blik gericht op de toekomst van het psychiatrisch centrum, dat na een her orden^ deel uit-zal gaan maken van een Vegiönstle instelling voor geestelij ke gezondheidszorg, die reikt van pre ventie en crisisinterventie tot psychia trische thuiszorg en dagbesteding. Een instelling ook, zo luidt het voorwoord, waarin de wensen en eisen van de cliën ten centraal zullen staan. Wie belang stelling heeft voor dit jaarverslag, kan contact zoeken met Willibrord, tel. 072- 5312312. Gemeente Hëiloo Sociale zaken, spreekuren: iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur, tel. 5313131. Maatschappelijk werk: maan dag tot en met donderdag 8.30 tot 12.00 uur, tel. 5313184. Voorzieningen gehan dicapten: tel. 5313188. Woon-Zorgloket Voor aanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur. Telefonisch is het loket bereikbaar van 8.00 tot 16.30 uur op nummer 5313184. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334383, 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: dr. J.A.A. Snel, Frederica's Hof 1,1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr.: De Kistemaker 3, Heiloo, tel. 5330748. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel- Bibliotheek Heiloo Tentoonstelling kleuterafdeling vanaf 20 juni 'Op een mooie zomerdag'. Hema Heiloo Tot en met 26 juli expositie van aqua rellen van Ingrid Broeks. Slotkapel Zondag 22 juni expositie van schilderij en en collages van theatervormgeefster en fotograaf Katinka Krijgsman. Open van 13.30 tot 17.00 uur. Galerie De Kapberg Zaterdag 21 en zondag 22 juni expositie van schilderijen van Edith Sont en beelden van Martie van der Loo in de galerie aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak (tel. 072-5062645). Hallemhuis Tot 10 augustus schilderijen van schil dergenootschap Hallem. 't Hallemhuis aan de Herenweg 45AA in Egmond Binnen is geopend van vrijdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur. TC Hogedijk Vrijdag 20 juni racketavond vanaf 19.00 uur voor alle speelsterktes. Galerie Dijk 1 Tot 29 juni objecten en gedichten van Lène Bueters en buitenobject in het water van de Kooltuin. Galerie aan de Dijk 1 in Alkmaar geopend van don derdag tot en met zaterdag tussen 12.00 en 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Afgelopen woensdag werd de derde jeugdviswedstrijd gehouden in de Lange vijver in plan Oost. Ondanks het weer was de opkomst redelijk te noemen. Zo'n 31 kinderen visten of hun leven er van afhing, er werden in totaal 157 vissen gevangen. Na de wedstrijd was de prijsuitreiking. De uitslag was als volgt: 1. Florijn Walraven met 40 stuks, 2. Marijn de Jong met 15 stuks en 3. Thijs van Diepen met 9 stuks. De volgende vis wedstrijd is op woensdag 25 juni. HEILOO - Er is weer flink afgezwom men door de kinderen van zwembad Loos. De geslaagden zijn: Teddybeer brevet - Ingrid Kloots. Snorkeldiploma A - Keskin Arikan, Stefan de Blaauw, Laurence Heesterbeek. Snorkeldip loma B - Martijn Wijker. Snorkeldip loma C - Charles Sindram, Jeroen Agricola. Dolfijn brons - Rosalie Pronk, Mariska Lettinga, Anke Blankers, Ellena Vlug, Sebastiaan Kho, Adriana Kolijn, Leon Bolweg, Kevin Overtoom, Leontien van Waardenburg, Jantina Bijpost, Jesper Smith, Lindsey Punt, Tim van Alphen, Hans van Schie, Mariska Agricola, Pim Vlug, Menno Buis,Tamar de Jong, Dane van Hergaarden, Mariak Buys, Robbert Schut, Edith Stave- nuiter. Dolfijn zilver - Marieke Blokdijk, Sandra Dellemijn, Jitske Eggers, Eve line van Halem, Jaspter Heinsbroek. HEILOO - Met ingang van september wordt er in het buurthuis de Oostkanter in plan Oost een cursus Rans gegeven voor degenen die al ongeveer twee jaar Frans hebben gehad. De nadruk zal liggen op conver satie, om je in alledaagse situaties in Frankrijk te kunnen redden. De cursus omvat 30 lessen voor f 175,-. Boekengeld bedraagt f 20,-. De lessen worden gegeven op donderdag van 19.30 tot 21.00 uur. Voor nadere inlich tingen kunt u bellen tel. 072-5340358. len, tel. 06-8686. Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297: Tafeltje Dekje, Aktief trefpunt voor 55+ en Senioren Info Centrum. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CP Egmond aan den Hoef, tel. 5065204. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: secretariaat J. de Boer, Westerweg 46, 1851 AC Heiloo, tel. 5121058. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: mw. A. Schaap- Kamper (secretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 5331134 of op het kantoor, tel. 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.0014.00-20.30 Zaterdag tot en met 30 aug. gesloten Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag van 14.00 tot 16.30 uur. Uitleen- posten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrij dag van 9.30 tot 11.30 uur. Vrijwilligers Vacaturebank Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo. Voor inlichtingen en afspraken tel. 5331883 of 5331297. Politiebureau Heiloo tel. 5337676, dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdag tevens van 18.00 tot 22.00 uur. HEILOO - Onder het thema 'Filosofie wat is dat?' wordt op 24 juni en 1 juli van 10.00 tot 13.00 uur een cursus in het kader van de Senioren Zomerschool gegeven in het Trefpunt. Docent is Hans Bolten. De cursus is voornamelijk bedoeld voor diegenen die willen weten wat filosofie nu eigenlijk is. Daarbij komen vragen aan de orde als waar komt filo sofie vandaan, waar gaat filosofie over, waar is filosofie goed voor, wat hebben we aan filosofie in het dagelijks leven en moeten we filosoof zijn om te filoso feren? Bij de bespreking van deze vragen gaat het niet om wat allerlei grote filosofen hebben gezegd. Er wordt onderzocht wat deze vragen met de eigen levenser varing te maken hebben. Informatie en opgeven bij Aktief 55+, telefoon 072- 5331297. HEILOO - De Stichting WAO AAW UG belangen Heiloo houdt dit jaar weer een grote rommelmarkt op zater dag 30 augustus aan de Bergeonstraat 22. Boeken, platen en andere overtolli ge dingen zijn welkom. U kunt bellen van maandag tot vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur, 072-5340418, 5331840 of 5338936, de stichting haalt het dan bij u op. HEILOO - Is lezen uit? Uit allerlei onderzoeken is gebleken dat kinderen steeds minder lezen, terwijl het belang van lezen de laatste jaren alleen maar is toegenomen. Om de 'ontlezing' tegen te gaan, moet het lezen voor kinderen leuker gemaakt worden, zo vinden velen. En wie zou dat beter kunnen dan de generatie die daarvoor tijd en enthou siasme kan opbrengen? De bibliotheek wil een voorleesteam oprichten van vijftigplussers, dat in het najaar gaat voorlezen aan groepen leerlingen van de basisscholen in Heiloo. Wie van voorlezen én van kinderen houdt kan zich aanmelden bij de klantenservice van de bibliotheek. Voor nadere infor matie kunt u ook terecht bij de jeugd- bibliothecaresse Minny van Nes. HEILOO - De plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen heeft voor woensdag 25 juni een leuke fietstocht georganiseerd. De start is om 9.30 uur bij het tuincen trum tegenover het station. De fietsers worden terugverwacht rond 16.30 uur. De deelnemers moeten zelf voor een lunchpakket zorgen. Regenkleding lijkt verstandig, beter mee dan om verlegen! Pedalerende introducés zijn welkom. Voor informatie kunt u terecht bij An Zijp, tel. 072-5063922. ALKMAAR - Regionale Thuiszorg start in september met cursussen zwan gerschapsyoga. De exacte data zijn nog niet bekend. Wel is al besloten dat de cursussen worden gegeven in Alkmaar (Hoefplan), Heerhugowaard en Hei loo. De cursus omvat twaalf bijeenkom sten en kost f 156,- voor leden en f 159,- voor niet-leden. Bij zwangerschapsyoga staat een be wuste beleving van de veranderingen nu men zwanger is centraal. Door een voudige bewegingsoefeningen, adem halingsoefeningen, ontspanning en bezinning groeit het vertrouwen van de zwangere in zichzelf en de natuurlijke werking van het lichaam. Voor meer informatie en aanmelding betreffende de zwangerschapyoga kunt u bellen met Regionale Thuiszorg, 072- 5127127. VLUCHTELINGENggjgj W JL JL U O V Tel.: 055 3663339 Postbus 10343 7301 GH Apeldoorn HEILOO - Vorige week woensdag sloeg wethouder J. Wuijster- Schuddeboom de officiële eerste paal van de kantoorvillays die gebouwd gaan worden aan de Nijverheidsweg 31/33. De gemeente Heiloo gaf opdracht aan Zeeman Vastgoed uit Hoorn nieuwe huisvesting te realiseren voor de Stichting Regionale Thuiszorg. De oplevering staat gepland voor volgend voorjaar, (foto Kitty Hoogland) REGIO - De jaarlijkse Natuurweek van VHS Bergen wordt deze zomer gehouden van 3 tot en met 9 augustus. Een week lang fietsend en wandelend genieten van unieke natuurgebieden en mooie landschappen en na afloop heer lijk verwend worden door de koks van De Zandhoeve. Het thema dit jaar is 'Geïnspireerd door de natuur'. Mensen die zich inzet ten voor meer natuür en groen in de eigen leefomgeving vertellen over hun idealen, visie en strategieëiï "en laten zien welke activiteiten ze ontplooid hebben en welke resultaten ze bereikt hebben. Er worden bezoeken gebracht aan de Kloostertuin van de Egmondse Abdij waar medewerkers van de Werkgroep tot Behoud van Hoogstam- vruchtbomen hun werkzaamheden toe lichten, agrariërs die zich inzetten voor bloemrijke slootkanten en hooilandjes, de Stichting tot Behoud Alkmaarder- meer in Akersloot, de Vlinderwerk groep Noord-Kennemerland, Vrouwen toetsen het leefmilieu in Heiloo, Milieucontact Eilandspolder in Graft- De Rijp, de Werkgroep Kleimeer in Geestmerambacht, natuurgebied het X^ildrijk, de Sterrenhoeve in Waarland 'en aan het Rijk der Duizend Eilanden, waar enkele historisch waardevolle landbouwgebieden met de boot be zocht worden. Voor diegenen die het liever een dagje rustig aan doen zijn er alternatieve pro gramma's in Bergen, zoals tuinieren bij 't Oude Hof, schilderen in de natuur of wandelen in het duinreservaat of langs het strand. Voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar is er overdag een speciaal programma onder deskundige leiding. Verblijfplaats is De Zandhoeve van VHS Bergen, dat gelegen is in de Noord-Hollandse duinen. De kosten van deze week bedragen f 495,-, inclu sief overnachting en maaltijden. Kinderen tot en met 12 jaar betalen f195,-. De uiterste inschrijfdatum voor deze natuurweek is 1 juli. Voor nadere informatie en aanmeldingsformulieren kunt u contact opnemen met VHS Bergen, telefoon 072-5891589. ALKMAAR - Onlangs heeft de Kamer van Koophandel weer een energie- en milieu-informatiebulletin uitgebracht. Belangstellenden, en met name bedrij ven die te maken hebben met milieu maatregelen, kunnen zich hierop abon neren om op de hoogte te blijven van ontwikkelingen op het gebied van energie en milieu. De abonnementsprijs bedraagt f 22,50 per jaar voor drie nummers. Be langstellenden kunnen zich abonneren door een inschrijfformulier aan te vra gen bij de Kamer van Koophandel, tel. 072-5195771. ALKMAAR - Binnenkort wordt een aantal contactbijeenkomsten georgani seerd voor mantelzorgers. Ieder die een zieke, gehandicapte of hulpbehoevende helpt wordt een mantelzorger ge noemd. Het Steunpunt Mantelzorg ondersteunt, adviseert en informeert diegenene die de zorg voor een naaste op zich hebben genomen. Mantelzorgers zijn welkom op dinsdag 24 juni vanaf 14.00, of op de avondbij eenkomst op woensdag 25 juni vanaf 19.00 uur aan de Willem Buyte- wechstraat 2 te Alkmaar. Toegang is gratis. Voor informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met het Steunpunt, telefoon: 072-5127127. L

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8