wsmmm /Hascotte exCyltiódeS HALVE PRIJZEN Van Os mode Torentje gereinigd Bibliotheek richt blik op toekomst Zomeravondconcerten uitstekend van start /Hascotte Van Os 2 halen, 1 BETALEN Kopij uitkijkpost Vanaf vandaag bij 9 JULI 1997 J Drukkerij uitkijkpost bv NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 62e JAARGANG NO. 28 Damesmode s elect dames Winkelhof't Loo Heiloo Nic, Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem CEES HACHMANG LOODGIETERS Wanneer u van deze spelregels afwijkt, kunnen wij niet garanderen dat uw kopij (foutloos) geplaatst wordt. Stadswachten vertrekken uit dorp Politie wijzer over preventie Tannesjeugdtoernooi Rozenwolken en wierookwalmen op radio Oosthonk 601 kent spannende finale Geslaagd Werkzaamheden NS De Allerbeste Service Gevonden voorwerpen Wijkverenigingen in gesprek met gemeente GOED GEZIEN Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 .vv.vXvX- Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. LOOPGIETERSBEPRIJF PE JONG Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen Tel. 072 5616831/5333466 24-uurs service Otterkoog 18k Alkmaar Uw kopij voor de Uitkijkpost a.u.b. getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender inleveren. HEILOO - Sinds 1 juli heeft Heiloo geen stadswachten meer. De twee - door Heerhugowaard aan Heiloo uit geleende - stadswachten zijn voorlopig op non-actief gesteld. Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben hiertoe besloten omdat de kosten van het pro ject in een klap verdrievoudigd zijn. In plaats van f 30.500,- moest er nu een bedrag van f 96.800,- op tafel gelegd worden. Het college voelt zich door deze verho ging van de kosten 'overvallen'. Er jyerd wel rekening gehouden met hoge re kosten, maar niet met een verdrie voudiging van het bedrag. Daarom is het contract met Heerhugowaard met onmiddellijke ingang tijdelijk stopge zet. Er wordt nu gezocht naar een lokale oplossing. Dat kan zijn het instellen van speciale Heilooër stadswachten of het aanstellen van meer politiesurveillan ten. Politiesurveillanten hebben, in te genstelling tot stadswachten die alleen vermanend kunnen optreden, een ge ringe opsporingsbevoegdheid. Zo mo gen zij bijvoorbeeld bekeuringen uitde len. De gemeente heeft de politie verzocht om extra te surveilleren bij de plaatsen waar de stadswachten dat 's middags en 's avonds ook deden, zoals 't Loo, de hangplekken en de schoolpleinen. Behalve aan Heiloo heeft de gemeente Heerhugowaard ook aan Bergen en Harenkarspel stadswachten uitgeleend. Of deze gemeenten ook met een derge lijke kostenverhoging geconfronteerd zijn, is nog niet bekend. Bij de gemeen te Heerhugowaard was gistermiddag niémand bereikbaar voor commentaar. HEILOO/LIMMEN - Vanaf 14 juli wordt voor het derde achtereenvolgen de jaar de Politiewijzer huis aan' huis verspreid. De Politiewijzer is een uitga ve van het politiekorps Noord-Hol- land-Noord. Het boekwerkje bevat informatie over het werk van de politie, telefoonnummers en openingstijden van politiebureaus. Dit jaar is de Politiewijzer gericht op het thema preventie en treft de lezer er een zogeheten 'meterkastkaart' in aan. Hiermee wil de politie bewerkstelligen dat burgers altijd een waarschuwings adres in hun woning achterlaten. Dat gebeurt door deze kaart in de meter kast op te hangen. Hierop kan de bewoner drie waarschuwingsadressen vermelden. Bij calamiteiten kan de politie dan via deze adressen contact zoeken met een familielid of kennis. Dit omdat het namelijk geregeld voor komt dat de politie de grootste moeite heeft om bij overlijden, ziekte of inbraak de familie of kennissen van betrokkenen snel in te lichten. Dit wordt volgens een woordvoerder onder andere veroorzaakt door een steeds individualistischer ingestelde samenle ving en verminderde sociale contacten metburen. Verder is er in het boekje aandacht voor het voorkomen van woninginbra ken, drugspreventie en voorkomen van verkeersongevallen. De regionale brandweer en ambulancediensten heb ben hun medewerking verleend met artikelen over brandpreventie en vei ligheid in en om de woning. Inwoners die een sticker 'geen reclamedrukwerk' op hun brievenbus hebben kunnen de Politiewijzer afhalen op het politiebu reau. HEILOO - Dit jaar zal van 14 tot en met 20 juli het derde Broekman en Bokma Makelaarsgroep tannesjeugd toernooi plaatsvinden. Op tennispark Het Vennewater zullen dan ruim hon derd kinderen in de leeftijd van 6 tot 16 jaar gaan uitmaken wie zich de beste tennissers van 1997 mogen noemen. Naast de enkelspelen worden er ook dubbelspelen getennist. Deze beide onderdelen worden middels het poule systeem afgewerkt. Dit heeft als groot voordeel dat de deelnemers gedurende de hele week meerdere partijen spelen. Op 19 en 20 juli volgen dan de finales. Naast tennis zijn er tal van nevenactivi teiten. Flipperen, tafeltennisen, zwem men, beachtennis, service snelheidsme ter, luchtkussen en nog veel meer. Ook de feestavond ontbreekt niet. HEILOO - Plaatsgenoot Nico Keu- ning, schrijver van 'Rozenwolken en wierookwalmen', een letterkundige reisgids over Heiloo, is volgende week opnieuw te horen op de radio. Op 16 juli wordt namelijk het programma Montaigne herhaald tussen 15.00 en 16.00 uur op Radio In deze uitzen ding gaat Nico Keuning op pad langs verschillende literaire plekken in Hei loo. Vakantiegangers hoeven niets te mis sen, want Montaigne wordt tegelijker tijd ook uitgezonden door de Wereld omroep. Het programma is eerder uit gezonden op 13 november, een paar dagen nadat het eerste exemplaar van het boekje in de Witte Kerk was over handigd aan oud-burgemeester Nico Schoof. 'Rozenwolken en wierookwalmen' is een literaire tocht, waarin de heden daagse pelgrim kan kennismaken met een ander Heiloo, waar het verleden uit het besloten domein van het vergeten te voorschijn komt. Het voert langs tien memorabele plekken, waar de voet stappen liggen van beroemde schrijvers als Nicolaas Beets en E.J. Potgieter, Gerard Reve, Godfried Bomans, Adriaan Venema en Jan Hanlo, maar waar ook sporen te vinden zijn van de hedendaagse dichters Margreet Schou- wenaar, Gijs IJlander en Pieter Bosk- ma. HEILOO - Zaterdag 28 juni Werd het laatste darttoernooi van het Oosthonk- seizoen gegooid. En evenals vorig jaar was dit het Oosthonk 601. Dat bete kende dat de darters honderd punten meer moesten gooien dan de vertrouw de 501. De avond beloofde spannend te wor den, want de Oosthonk 180 club zocht een koning. Iedereen die in de vier eer der gespeelde toernooien 180 had gegooid of dit vanavond van plan was, kon meedingen naar deze titel. Er waren dit keer achttien darters aan wezig die de uitdaging 601 best of 5 aandurfden. Onder hen was Arie Buter, de enige van de 180-leden die voor de titel ging. Maar hij kreeg hem niet cadeau: Danny Snijders, Tabe Postma en Joost Menger gooiden ook 180. Maar Buter deed als goed darter zijn werk en mag zich nu King of the Oosthonk 180 club noemen. De uitslagen: winnaarsronde - 1. Mark Stel, 2. Danny Snijders, 3. Arie Buter en 4. Robert van Roon; verliezersronde - 1. Vincent Loos, 2. gastspeler Erik, ach ternaam onbekend, 3. Joost Menger en 4. Yvonne Rood. De darters gooien hun pijltjes er niet bij neer en blijven de hele zomer door gaan in het Oosthonk op de maandag avond. Belangstellenden zijn welkom. Eind september is alweer de eerste van vier nieuwe Oosthonk-toernooien, het 'Wanted dead or alive-toernooi'. De spelvorm is 501 en waarschijnlijk zullen de darters zich voor deze gelegenheid in western stijl steken. HEILOO - Aan de Internationale Agrarische Hogeschool Larenstein te Deventer is plaatsgenote Linda Brou wer afgestudeerd. Haar studierichting was Rundveehouderij. REGIO - Tussen Beverwijk en Uitgeest worden twee hulpbruggen vervangen door twee definitieve exemplaren. De ze werkzaamheden maken op zondag morgen 13 juli tot ongeveer 10.00 uur treinverkeer onmogelijk tussen Bever wijk en Uitgeest. De NS zet bussen in. Reizigers op de lijn Haarlem-Uitgeest moeten rekening houden met extra overstappen en een reistijdverlenging tot 30 minuten. Wie van Castricum, Alkmaar of noordelijker gelegen sta tions naar Haarlem of verder reist, of dit traject in omgekeerde richting aflegt, is sneller via Amsterdam Sloter- dijk. Reizigers van Uitgeest naar Heemskerk. Beverwijk, Driehuis, Santpoort, Bloemendaal, Haarlem of vice versa kunnen tussen Uitgeest- Heemskerk en Beverwijk gebruik maken van de NS-busdienst. Vanaf Beverwijk rijden stoptreinen richting Haarlem. Vanaf Uitgeest rijden treinen naar Castricum, Heiloo, Alkmaar en verder in de richting Hoorn. Meer informatie over deze en andere werktrajecten dit weekeinde is te vin den in de wekelijkse gele folder, die aan de NS-loketten verkrijgbaar is. Ook kan Teletekst pagina 751/754 of Internet (http:www.ns.nl) geraadpleegd worden. Telefonische informatie kan, tegen betaling van drie kwartjes per minuut, verkregen worden bij OVR, tel. 0900-9292. HEILOO - De Witte Kerk mag zich eindelijk weer de Witte Kerk noemenVorige week is een schoonmaakbedrijf met een hogedrukspuit de toren resoluut te lijf gegaan. En met succeswant het kerkje oogt weer als nieuw. Een behandeling met een algenwerend middel moet ervoor zorgen dat die vervelende groene aanslag nu (wat langer) wegblijft. foto Kitty Hoogland) Vorige week had de bieb, ondanks het nieuwe dak, opnieuw last van de hevige regenval Naar nieuwe huisvesting wordt naarstig gezocht, (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Een centrale locatie in Heiloo, dicht bij winkels en andere drukbezochte instellingen en een gebouw met aparte ruimtes voor ver schillende functies. Zo ziet de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo een toe komstige nieuwe bibliotheek, zo blijkt uit de Toekomstvisie die vorige week woensdag werd aangeboden aan de wethouders J. Wuijster-Schuddeboom en R. Bos. De bibliotheek wil hét cen trale knooppunt worden voor alle informatie. Daarvoor wil de biblio theek ook' nog meer gaan samenwer ken met andere dienstverlenende instellingen op allerlei gebieden. De toekomstvisie is gemaakt in op dracht van de gemeente Heiloo. Hierin staan de eisen waaraan volgens de stichting een nieuwe huisvesting van de bibliotheek moet voldoen. De functie van de bibliotheek is in de loop der jaren sterk veranderd. Het aanbod van informatie is breder geworden, vooral omdat er naast de traditionele boeken nu ook elektronische media zijn, zoals cd rom en internet. De bibliotheek ver wacht daarom dat in de toekomst min der boeken worden uitgeleend en dat er juist meer in de bibliotheek wordt nagezocht. In de toekomstvisie komt ook naar voren dat, vanwege deze ontwikkelin gen, andere eisen aan het personeel gesteld gaan worden. Dat moeten informatiedeskundigen zijn die de weg weten in het totale informatie-aanbod en die snel een selectie kunnen maken voor de gebruiker. In de toekomst wil de bibliotheek, naast ruimte voor de uitleencollectie, ook aparte ruimtes hebben voor ande re functies. Daarbij wordt gedacht aan cursussen, lezingen, exposities, informa tiebalies, ruimte om te studeren of kranten en tijdschriften te lezen en ruimte om andere mensen te ontmoe ten. De bibliotheek wil ook speciale aan dacht wil geven aan jeugd, jongeren en senioren. Bij de jeugd gaat het er dan vooral om het lezen te bevorderen, ter wijl voor senioren gedacht wordt aan een góede bereikbaarheid van het gebouw, zowel buiten als binnen. De bibliotheek hoopt dat deze toe komstvisie de aar. zet is voor verdere stappen tot herhuisvesting van de bibli otheek. „Het gemeentebestuur buigt zich nu over de toekomstvisie en er zal onderzoek worden gedaan naar een aantal locaties," vertelt mevrouw Tim mer van de bibliotheek. „We hopen dat we eind dit jaar weten waar we aan toe zijn." HEILOO - De volgende voorwerpen werden vorige week bij het bureau aan gemeld: diverse sleutels, een walkman, drie bankbiljetten, een herentrui, een kabelslot en een kleurige hoofddoek. HEILOO - Op uitnodiging van de gemeente nemen wijkverenigingen en andere organisaties sinds enige tijd deel aan besprekingen over onderwer pen als integrale veiligheid en milieu. Ook wijkvereniging Plan Oost neemt hier aan deel. Van deze vereniging ont vingen we het onderstaande verslag van de bijeenkomst in april. 'Op de bijeenkomst in april werd ge sproken over verlichting en hoge be groeiing, het drugsdealen, de hangjeugd en voorlichting door de politie. De gemeente heeft toegezegd aandacht te geven aan de verlichting. Er komt mogelijk verlichting van de stegen, die geregeld gecontroleerd wordt. Ook zijn de problemen rond de hang jeugd besproken. Het gaat hierbij om bij winkelcentra rondhangende jonge ren, die zich niet altijd behoorlijk gedragen. Er is inmiddels een profes sionele jeugdwerker aangesteld, niet alleen voor deze groep maar voor jon geren in het algemeen. Op verzoek van een van de wijken is de politie bereid een voorlichtingsavond te geven. Zo'n avond heeft inmiddels in Ypestein al plaatsgevonden. Steeds komt dan naar voren dat men te veel van de politie wil en verwacht, terwijl er ook sprake moet zijn van eigen ver antwoordelijkheid en sociale controle. Voor Plan Oost zijn de volgende onder werpen aan de orde geweest: parkeren in de wijk, vooral bij het Oosthonk, de weelderige brandnetelgroei op het trapveldje aan het Groot Barlaken, de zandhopen en rioolbuizen bij de Hoghe Weijdt en visstekken voor de jeugd.' Encore, vrijdag in de Witte Kerk. HEILOO - De serie zomeravondcon certen in de Witte Kerk is afgelopen vrijdag prima van start gegaan. Het gevarieerde programma dat voor de hele serie geldt, werd ook teruggevon den in dit eerste concert, een concert met een Spaans karakter. De avond werd geopend door het Amsterdams kamerkoor Encore onder leiding van René de Groot, een koor met veel jonge stemmen en daardoor goed stemmateriaal. Hoewel over het algemeen fraai werd gezongen, kwam de muziek niet altijd vlekkeloos tevoor schijn, mogelijk ook mede het gevolg van het ontbreken van voldoende dynamiek in de voordracht. Na de pauze zong Encore een blok 'wereldse' muziek, voornamelijk van componist Juan del Encina (1468- 1529). Dit lag het koor kennelijk toch iets beter, want er werd fris en met veel meer nuances gezongen. Een opvallende rol in dit concert was weggelegd voor het gitaarduo Gitaneo, bestaande uit de gitaristen Henk Hop man en Pieter Loman. Ook zij hadden zowel voor als na de pauze een belang rijk aandeel in het programma met composities van Spaanse componisten als Manuel de Falla, Isaac Albeniz en Pierre Petit. Een ademloos publiek genoot van voortreffelijk uitgevoerde (voorname lijk romantische) muziek. Nu leent de zeer goede akoestiek in een niet al te grote ambiance als de Witte Kerk zich uitstekend voor deze muziek. Toch waren het vooral de musici die door hun samenhangende spel de muziek deden flonkeren. Hopelijk zal dit duo in de toekomst hier nog eens te belui steren zijn. De gitaristen begeleidden ook de sopraan Margot Endel, die zowel voor als na de pauze een drietal liederen zong van de bekende Spaanse compo nist Ferdinand Sor. Hoewel het dus een gelegenheidscombinatie betrof, leek het alsof de drie musici al lang met elkaar optrokken. Zij voelden elkaar zeer goed aan. Margot Endel heeft een mooie heldere stem en een goede voor dracht. Juist in liederen zoals nu gebracht, is dat een absolute voorwaar de om tot een goed resultaat te komen. En dat resultaat mocht er zijn; de liede ren kwamen prima uit de verf. Aan het eind van de avond konden de uitvoe renden dan ook een langdurig applaus in ontvangst nemen. Piano-recital Voor vrijdag 18 juli staat er een piano recital op het programma. Maar dan wel een heel bijzonder recital, want de organisatoren zijn er in geslaagd daar voor een internationaal befaamde pia niste aan te trekken, Rosario Andino. Zij is Cubaanse en woont in de Vere nigde Staten. Het wordt een roman tisch programma met werken van Beet hoven, Chopin en Liszt, gespeeld op een grote Bösendorfer-concertvleugel. Voor dit concert zijn nu reeds kaarten (f 12,50 en f 10,-) verkrijgbaar bij de VVV Heiloo. U kunt ook bestellen via tel. 072-5334804 of 5332598. jeesterduin 37, Castricum. 0251-656695 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1