mmmssm mrnmmmmd JALVE PRIJZEr i Sterke winnaar in HSV tennistoernooi Het Baafje op naar de 30.000 ste bezoeker Nieuw wegdek voor Nicolaas Beetsweg Verrotte iep geveld in Heilooërbos Rosario Andino op de piano in Witte Kerk ■W /Uascotte Kopij Uitkijkpost IS-ïIjönI APELLA Redactie, acquisitie en administratie: 16 JULI 1997 u LbJU Drukkerij uitkijk post bv NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 62e JAARGANG NO. 29 /1/löSCOtf© exclttAleZ JOHN MOEN Nic. Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem CEES HACHMANG LOODGIETERS SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Heilooër turnsters gese lecteerd voor nationaal team Wanneer u van deze spelregels afwijkt, kunnen wij niet garanderen dat uw kopij (foutloos) geplaatst wordt. Werkzaamheden bij MCA Kenteken graveren Bereikbaarheid politie Rommelmarkt Natuurwandelingen IVN Duinwandeling in de Egmonden Gevonden voorwerpen Voor een Eerlijk Advies GOED GEZIEN De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoon maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) V.V ..v.xXvX-- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag hui§-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterd uin 54 - Cast ricum Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte LOODGIETERSBEDRIJF Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen Tel. 072 5616831/5333466 24-uurs service Otterkoog 18k Alkmaar 50 iepen in Heiloo gekapt, vanwege de beruchte iepziekte. Daarvan stonden er dertig op particuliere grond en twintig op gemeentegrond. De iepziekte is een schimmel die overgebracht wordt door een kever, die onder de bast huist. Daarom wordt van de gekapte bomen meteen de bast geschild en vernietigd. M Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stcop Tel: 072 - 532 03 45 HEILOO - Mayra Kroonen en Marijn Hoijtink, twee Heilooër turnsters, zijn vorige week geselecteerd voor het nationale turnteam. Zowel Kroonen als Hoijtink hebben op de Nederlandse kampioenschappen goed gepresteerd. Mayra Kroonen sleepte daar een gouden medaille in de wacht, Marijn Hoijtink veroverde een bronzen plak. De twee meisjes hebben sowieso een prima seizoen achter de rug, waarin zij zowel rayon-, regio- als provinciaal kampioen werden in hun leeftijdscategorie. De turnsters, die nu lid zijn van het Alkmaarse Victory, zijn hun carrière begonnen bij GTH in Heiloo. Marijn zal zich aankomend seizoen moeten bewijzen in de -categorie Jeugd A en haar debuut bij internationale wedstrij den maken, Mayra komt uit in de cate gorie Pupil 2A. De turnsters hebben heel wat voor hun sport over: zij trai nen wekelijks meer dan vijfentwiintig uur om zich te kunnen meten met andere talenten. Uw kppij voor de Uitkijkpost a.u.b. getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender inleveren. ALKMAAR - Tot maandag 11 augus tus vinden hej-werkzaamheden plaats op het voorterrein van het Medisch Centrum Alkmaar. Daarmee start de bouw van het parkeerdek dat aan de Wilhelminalaan wordt gebouwd. Om ongelukken te voorkomen is een apart pad voor voetgangers en fietsers aange legd. Bezoekers worden verzocht van dit pad gebruik te maken en niet van de rijweg. HEILOO - Niet vanwege de iepziekte, maar'gewoon' omdat-ie verrot was. Met een krakende klap stortte maan dagmorgen ter hoogte van de portiers woning van Nijenburgh een grote iep ter aarde. De gemeente had besloten de circa vijfentwintig meter hoge boom om te zagen omdat deze flink verrot was en daarom gevaar opleverde voor de omgeving. De operatie voltrok zich binnen een kleine tien minuten. Nadat er een flin ke keep in gezaagd was, werd de Kennemerstraatweg afgesloten, waarna de kettingzaag hem definitief velde. De enorme stam, de afgebroken takken en de bladeren werden met gezwinde spoed van de weg gesleept, geveegd en geblazen. De kleinere takken gingen meteen de versnipperaar in. Daarna ontfermden dé medewerkers van de gemeente zich over de grote stam, die verder geschild en in stukken gezaagd zou worden. De boom was naar schatting meer dan vijftig jaren oud. Sinds mei zijn er zo'n HEILOO - Met het mooie weer van de afgelopen dagen was het weer goed toeven in zwembad Het BaafjeGetooid met badpak en duikbril zochten veel kinderen verkoeling in het heerlijke water. De drukste dag tot nu toe was 17 mei. Toen bezochten maar liefst 1280 zwementhou- siastelingen Het Baafje. Zoals het er nu uitzietverwacht het zwembad voor het eind van de maand de 30.000 ste bezoeker te kunnen verwelkomen, (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Om uw auto onaantrekke lijk te maken tegen diefstal adviseren politie, verzekeringsmaatschappijen en de ANWB autobezitters het kenteken in alle autoruiten te laten graveren. Wanneer het kenteken in de ruiten is gegraveerd maakt dat een gestolen auto onverkoopbaar, omdat dan name lijk alle ruiten moeten worden vervan gen. Mede dankzij het graveren van het kenteken in de autoruiten is het aantal diefstallen in 1996 gedaald. HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders wil de Nicolaas Beetsweg reconstrueren. In de plannen zijn onder meer onderhoudswerkzaam heden opgenomen. Daarnaast zullen er ook snelheidsremmende maatregelen worden uitgevoerd. Het plan wordt besproken in de openbare vergadering van de raadscommissie voor Grondge biedzaken op 14 augustus. De bewoners van de Nicolaas Beets weg zijn inmiddels schriftelijk geïnfor meerd over de plannen. Vanaf 28 juli ligt de concepttekening van de recon structie tijdens de openingstijden ter inzage in het gemeentenhuis. Als alles volgens planning verloopt starten de werkzaamheden in september. De bewoners ondervinden ongemak van de huidige wegverharding. Daarom wil het college dat een ongeveer drie centimeter dikke asfaltlaag wordt aan gebracht om een vlakke verharding te krijgen. Daarnaast worden de parkeer- stroken hersteld en opnieuw bestraat. De bestrating naar de woningen wordt ook hersteld. Om de snelheid van het autoverkeer te remmen zijn in het reconstructieplan twee verhoogde kruisingen opgenomen bij de aansluitingen met de Potgieter- weg en de Van der Palmweg. Daardoor wordt het mogelijk om in de toekomst een maximale snelheid van 30 kilome ter per uur in te voeren. Volgens de gemeente zullen deze verhogingen zo worden aangebracht dat zij nauwelijks invloed hebben op het geluidniveau. HEILOO - Ten onrechte wordt vaak gedacht dat de politie in de avonduren en in het weekend niet bereikbaar is. Ook wordt vaak gedacht dat de politie op deze tijden niet in uw woonplaats surveilleert. In principe surveilleert de politie dag en nacht in het gebied Heiloo, Akersloot en Limmen. De politie is altijd bereikbaar op de volgende tele foonnummers en zal indien nodig zo spoedig mogelijk ter plaatse komen. Dus 112 als elke seconde telt, 072- 5122222 als het zonder zwaailicht kan. Deze twee telefoonnummers geven een directe verbinding met de meldkamers. Het nummer van het politiebureau in Heiloo is 072-5337676. Het bureau is open dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur en tevens op vrijdag van 18.00 tot 22.00 uur. HEILOO - De Stichting WAO AAW UG belangen Heiloo houdt dit jaar weer een grote rommelmarkt op zater dag 30 augustus aan de Bergeonstraat 22. Boeken, platen en andere overtolli ge dingen zijn welkom. U kunt bellen van maandag tot vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur, 072-5340418, 5331840 of 5338936, de stichting haalt het dan bij u op. Mooy-Mascha Groenhof, 2. Janny de Laat-Joke Koomen. Gemengd dubbel D2: 1. Lara Bakker-Mark Valkering, 2. Tine Houtenbos-Marcel Baltus. Heren dubbel D2: 1. 1. Bram Genet-Walter Hoeben, 2. Edwin Smit-Martin Harkmans. HEILOO - De derde zondag van de maand staat weer voor de deur en veel mensen weten al wat dat inhoudt: op excursie met het IVN. Zondag 20 juli om 10.00 uur kunt u mee met een wan deling door het landgoed Nijenburg, ook wel het Heilooërbos genoemd. Startpunt is de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. De dinsdag daarna, 22 juli dus, kunt u de natuur in Heiloo-west ontdekken. Bij Zwembad Loos start om 19.00 uur een excursie van ongeveer anderhalf uur door dé Noorderneg. De wandelin gen zijn gratis, mocht u iets bij willen dragen aan het werk van het IVN dart is een kleine gift welkom. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen 072-5337736. EGMOND - Op zondag 20 juli staat de natuurgids van het IVN om 10.00 uur voor u klaar om met liefhebbers door het zeedorpenlandschap van het Noord-Hollands Duinreservaat te wan delen. Naast informatie over dieren en plan ten wordt er ook aandacht besteed aan de Egmondse historie. Begin en eind punt van de wandeling is bij het par keerterrein aan de Van Oldenborgh- weg tegen het witte huis De Kaap. De wandeling duurt ongeveer twee uur. U dient voor deze wandeling in het bezit te zijn van een geldige toegangs kaart van het Noord-Hollands Duin reservaat, er is ter plaatse gelegenheid (via betaalautomaat) om een dagkaart te kopen. Honden, mits kort aangelijnd, zijn welkom. Er wordt een bijdrage van f 2,50 per volwassene en f 1,- per kind gevraagd. Voor inlichtingen over de wandeling kunt u bellen met Jan de Vries, tel. 072-5065872. HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen bij het politiebu reau aangemeld: diverse sleutels, een ketting met een zilveren kruis, een draagbare telefoon, een blauwe kinder wagen met rode stippen, een bril in zwart foedraal, een bruin-wit konijn, een zwarte bh en een groene brieven bus met nummer 55. Doordat per V januari deel III (achter voorruit) is afgeschaft, kun je niet meer zien of een auto valse kenteken-platen heeft. Gevreesd wordt dat autodieven hier handig gebruik van zullen maken. Om dit te voorkomen wordt geadvi seerd om juist nu uw kenteken in de ruiten te laten graveren, ook als de auto al op een andere manier is beveiligd. Indien de auto is gegraveerd blijft het makkelijk controleerbaar voor politie en douane of ze eventueel te maken hebben met een gestolen auto. Een professioneel team van B&P Auto Beveiliging is aanwezig op vrijdag 18 juli 't Loo. Belangstellenden kunnen hier van 10.00 tot 17.30 uur terecht om hun auto te laren graveren inclusief het NL-teken. De omgezaagde iep op de Kennemerstraatweg. (foto Kitt$ Hoogland) HEILOO - Het koppel Jascha de Goe de en Lex Zandbergen heeft het HSV dubbeltoernooi op hun naam geschre ven. Na eerst de drievoudige toernooi- winnaars Rob Hak en Ron Verschoor te hebben teruggewezen, versloegen zij in de eindstrijd gedecideerd en overtui gend Klaas Jan van Leeuwen en Michel Jonker. Die waren finalist geworden door in een gelijkopgaande halve eindstrijd het koppel Edwin Kiene en Marco Scher- jon op spectaculaire wijze te verslaan. De uitslagen: Dames dubbel Cl: 1. Lotti Loosbroek-Marijke ter Heerst, 2. Petra Groot-Marja Bouwens. Heren dubbel Cl: 1. Robin Houtenbos-Erik v.d. Poel, 2. Friedjof Koomen-Marco Koot. Dames dubbel C2: 1. Amber de Goede-Ellen Struik, 2. Ans v.d. Zee- Gre Keeman. Gemengd dubbel C2: 1. Rita Kok- Tristan Koopman, 2. Brigitte Sauer- Harold Taylor. Heren dubbel C2: 1. Tristan Koopman-Dave Doets, 2. Chris Zuurbier-Piet Zuurbier. Dames dubbel Dl: 1. Truus Limmen- Joop Valkering, 2. Annemarie Spuy- broek-Petra Knippenberg. Gemengd dubbel Dl: 1. Judith Lijster-Bram Genet, 2. Maaral Buis-Jerry Castricum. Het wegdek van de Nicolaas Beetsweg is hard aan een opknapbeurt toe. {?er<^n Uubbel DL 1. Frank Kamp- /r .f. rr j* Frank Appel, 2. Harry Tuinhof-Cees (foto Kitty Hoogland) Heynis. Dames dubbel D2: 1. Trudy Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 /Vinkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 met de hoogst mogelijke eervermel ding slaagde voor haar diploma. Deze eer viel haar ook ten deel bij haar ver volgstudie op de Chatam Square Music School in New York City. Rosario Andino heeft diverse prijzen gewonnen, waaronder de begerens waardige Music Critics Circle in Cuba en de Pittsburgh Society of Musical Arts. Jaarlijks concerteert zij in Europa, Mexico en de Verenigde Staten. Daarnaast kan zij terugzien op veel optredens voor radio en televisie in vele landen. Ook in Nederland is zij niet geheel onbekend, want zij verzorg de ook hier diverse concerten in 1986 en 1993). De organsatie van de zomeravondcon certen vindt het bijzonder verheugend dat deze 'prinses van de piano' het eer ste lustrum van de serie zomeravond concerten op komt luisteren met een door haar te verzorgen pianorecital. Zij speelt een zeer toegankelijk program ma met werken van Beethoven, Chopin en Liszt. De toegangsprijs voor dit bijzondere concert blijft gehandhaafd op f 12,50 (65+ en CJP f 10,-). Het concert begint om 20.30 uur. Kaarten zijn ook telefo nisch te bestellen (072-5334804 of 5332598) en tevens verkrijgbaar bij de VVV-Heiloo. HEILOO - In de Witte Kerk zal in de serie zomeravondconcerten aanstaan de vrijdag een pianorecital worden gegeven door de Cubaanse pianiste Rosario Andino. Rosario Andino is geboren in Santa Clara op Cuba. Ze woont in de Vere nigde Staten. Zij begon op vierjarige leeftijd met haar muziekstudie, die later voortgezet werd op het Fischermann Conservatorium te Havanna, waar zij l# ten Rosario Andino

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1