i i Bergense School te kijk Picknicken op Beeckestijn Theaterfestival Karavaan beleeft eerste lustrum o> Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften Voorbereidingsbesluit Afval breng plaats voor taan elke zaterdag geopend Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Woon-Zorgloket in Heiloo PAGINA 4 UITKIJKPOST - 16 JULI T E HEILOO De Commissie voor bezwaarschriften houdt op maandag 21 juli de volgende hoorzittingen voor de behandeling van bij het college van burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften: 20.00 uur: bezwaarschrift tegen het verlenen van een bouwvergunning voor een kantoorge bouw aan de Nijverheidsweg 31-33; 21.00 uur: bezwaarschrift tegen weigering van een bouwvergunning voor een dakkapel op de woning Rosendaal 16; 21.30 uur: bezwaarschrift tegen intrekking van een bijstandsuitkering. De hoorzittingen worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegen woordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke - of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en het horen afzon derlijk plaatsvinden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke - of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, ter inzage tot de datum van de hoorzitting. De stukken liggen ter inzage bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeentehuis, tel. 072 - 531 31 20. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Buiten de openingstijden kunnen de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de Commissie worden ingezien. Voor nadere informatie over het vorenstaande of over de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de secretaris van de Commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften vergadert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op maandag 18 augustus a.s. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een perceel grond aan de zuidkant van het Stationsplein. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Het besluit zal in werking treden op donderdag 17 juli 1997. De afvalbrengpiaats aan het Rosendaal is voortaan iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Voorheen was dit slechts twee keer per maand het geval. Op de afvalbrengpiaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein che misch afval (kca), groente-, fruit- en tuin afval (gft) en restafval. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met telnr. 072 - 533 68 80. Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan J.H. Zoon Holding B.V. te Heiloo voor de bouw van een winkelruimte (supermarkt) met 14 bovenwoningen en een parkeerkelder aan de zuidzijde van het Stationsplein. Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 17 juli 1997 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 15 Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vergunning te verle nen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur voor het publiek: Burgerzaken Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Verleende toestemming/vergunning kinderevan gelisatie-actie Door de burgemeester is aan de de Pinkstergemeente toestemming/vergunning verleend voor het houden van een kinderevan gelisatie-actie in de periode van 4 tot en met 8 augustus a.s. Toestemming is verleend voor het gebruik van het achterste (meest westelijk gelegen) veld van het evenemententerrein aan de Omloop. Als u het niet eens bent met dit besluit kunt u hiertegen binnen zes weken nadat het besluit aan de direct belanghebbende is% verzonden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Heiloo, postbus 1 1850 AA te Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wethou ders is de hieronder vermelde bouwvergunning verleend en melding positief bevonden: Kanaalweg 15, H.A. Zoon - oprichten kantoor opslagterrein gashandel. Deze bouwvergunning/melding met de bijbeho rende tekeningen en overige stukken ligt ter inza ge bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1 Openingstijden zijn van maandag tot en met vrij dag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maan dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouw voornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ont vangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accep teren van een melding, dan kunt u hiertegen bin nen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 2511800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorzie ning te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen. Termijen 4 - vergroten woning; Boswinde 13 - bouw entree voorzijde woning; Boswinde 15 - bouw entree voorzijde woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplan nen en de daarbij behorende stukken vanaf 17 juli 1997 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor boven vermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 531 31 84. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Stationsweg 62, B.J.T.M. Nijhuis - vergroten woning; Sandecamplaan 7, J.M. Witlam - vergroten woning. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 53! 3289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot!2.30 uur haandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 53 Reünie oud-leerlingen A-opleiding Activiteiten JLimmen Informatierubriek G> HEILOO ALKMAAR - In het Stedelijk Mu seum zijn deze zomer landschappen te zien van schilders uit de kring van de Bergense School en tijdgenoten. Het gaat om circa vijftig schilderijen, pren ten en tekeningen uit de periode van circa 1910 tot 1950. In deze jaren vestigden zich veel kun stenaars in Bergen en omgeving. Som migen zouden er blijven, anderen keer den er regelmatig terug. Deze kunste naars voelden zich zeer verbonden met het duinlandschap en de polders rond Bergen, Schoorl, Groet en Camper duin. Vooral in Bergen zijn hun gelief de plekken terug te vinden: de Eeu wigelaan, het Oude Hof, de Voert en de Verbrande Pan, de beroemdste duin vallei van het Noord-Hollands duinre servaat. Hier staat nog steeds het huis waar Herman Gorter enkele jaren ver bleef en aan de rand van dit gebied vin den we zijn standbeeld. Ook de dich ters Adriaan Roland Holst en J.C. Bloem vonden hier inspiratie. De tentoonstelling 'Het Landschap achter de zee' bestaat uit werken van vertegenwoordigers van de Bergense School, Dirk Filarski, Arnout Colnot, Matthieu Wiegman, Piet Wiegman, Leo Gestel, Gerrit van Blaaderen, Henri le Fauconnier en Else Berg. En van tijd genoten Harrie Kuyten, Jan Ponstijn, Johannes Graadt van Roggen, Jaap Weijland, Jan van Herwijnen, Bernard Essers en Henri ten Holt. Openingstijden: dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Het museum is te vinden aan de Doelenstraat 5 in Alkmaar. ALKMAAR - Vanaf 1 augustus wordt de theorie van de inservice opleiding voor verpleegkundige van het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) niet meer in het MCA gegeven. Dat gebeurt voor taan onder de noemer verpleegkundige opleiding via het Alkwaard College (lo- katie Nicolaas Beetsschool) te Heiloo. Ter gelegenheid van het afscheid van de oude opleiding organiseert het zie kenhuis een grote reünie voor alle oud leerlingen van de afgelopen 25 jaar en voor alle oud-medewerkers van de inservice-opleiding. De reünie zal wor den gehouden op vrijdag 22 augustus van 19.30 tot 22.00 uur in het perso- neelsrestaurant van het MCA (lokatie Noord, voorheen Centraal Zieken huis). Opgeven voor deze reünie kan schriftelijk of telefonisch tot 15 augus tus met het MCA, telefoon 072 543700. Elke woensdag Hockeyvereniging de Terriërs, bij de kantine aan Het Vennewater, van 13.00 tot 20.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. Halen op ver zoek: tel. 5331840 en 5063525. Alle dagen Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Bibliotheek Van 18 juli tot 29 augustus tentoonstel ling in de kleuterafdeling 'Berend Botje ging uit varen en andere water- avonturen'. Dierenartsenpraktijk Schaap en De Jong Expositie van werk van kunstenaar en architect Batavus Westerhuis in de wachtkamer van de praktijk van die renartsen Schaap en De Jong aan de Commandeurslaan l.Te zien op werk dagen tussen 8.30 en 19.30 uur. Hema Tot en met 26 juli expositie van aqua rellen van Ingrid Broeks. Galerie De Kapberg Tot en met 24 augustus expositie van bronzen beelden, modeltekeningen en schetsen van Bert Jonk en olieverfschil derijen en aquarellen van Marjan de Glopper. Galerie aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak (bellen tijdens openingsuren op tel. 072- 5062645). Slotkapel Tot en met 3 augustus expositie van etsen van grafisch collectief De Moet in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag, zondag en woensdag van 14.00 tot 16.30 uur. TC Hogedijk Vrijdag 18 juli racketavond, aanvang 19.00 uur, alle speelsterktes. VELSEN - Deze zomer kunt u picknic ken in de lommerrijke stijltuinen van de romantische achttiende-eeuwse bui tenplaats Beeckestijn in Velsen-Zuid. Speciaal voor dagbezoekers is een ar rangement samengesteld, waarbij een fietstocht of wandeling wordt gecombi neerd met een museumbezoek en een heerlijke maaltijd in de openlucht. De picknick is een initiatief van de Stichting Vrienden van Beeckestijn, die als doel heeft meer bezoekers naar het landgoed en het museum te trekken en Beeckestijn in het algemeen meer in de belangstelling te plaatsen. Door de acti viteiten probeert de stichting tevens extra financiële ondersteuning aan het museumlandgoed te bieden. De op brengst van het arrangement komt dan ook geheel ten goed aan de buiten plaats. Het museumlandgoed Beeckestijn gaat door voor één van de best bewaarde achttiende-eeuwse buitenplaatsen van ons land, compleet met herenhuis, bouwhuizen, speelhuisjes, dienstwo ning, ijskelder, geschulpte vijver en waterpartijen. Het hoofdgebouw is ingericht als museum. Op het landgoed is nog te zien onder welke omstandigheden welgestelde kooplieden en stadsbestuurders uit Amsterdam er leefden en woonden. De tuinen van het ongeveer 35 hectare grote landgoed zijn uniek, omdat er twee kunstmatige landschapsstijlen naast elkaar te zien zijn: de strakke, symmetrische tuinen naar Frans voor beeld en de speelse, meer natuurlijke Engels landschapsstijl. Aan weerszijden van het landhuis bevinden zich nog de klassieke kruidentuin met slangenmuur en een rosarium. Er is gestart met de restauratie van de tuinen naar een kaart van tuinarchitect Michaël uit 1772. Al dit jaar zal er rechts achter het huis een bovenfor- maat bloemschaal Je bewonderen zijn. Een unicum en zeer bijzonder in de tuinhistorie. Tevens is een kersenboom gaard aangeplant met de historisch bekende Velser Kers. De fietstocht start en eindigt bij de NS- rijwielstalling van het station Heem stede Aerdenhout. Hier ontvangen de gasten uiteraard een fiets, maar ook een informatieve routebeschrijving. De route zelf voert door de bosrijke gebie den van de binnenduinrand en brengt de bezoeker van Heemstede, via Aer denhout, Overveen, Bloemendaal, Santpoort en Driehuis naar het land goed Beeckestijn, dat ongeveer halver wege de route ligt. De fietstocht is circa 35 km lang. Onderweg zien de bezoekers vele oude buitenplaatsen of overblijfselen daar van, fraaie tuinen en bekende toeristi sche locaties zoals bijvoorbeeld de uit spanning Kraantje Lek, Elswout, het Kopje van Bloemendaal, de Ruïne van Brederode, korenmolen De Zandhaas en het Chalet in Santpoort Zuid, dat vroeger behoorde bij de buitenplaats Spaarnberg. De route wordt eveneens met ANWB-borden aangegeven. De fietsers, of zij die picknicken zonder fietstocht, kunnen vanaf 12.00 uur de manden afhalen bij de museumbalie. Bij de picknickmand krijgen de gasten tevens een wandelkaart van de tuinen en het park van Beeckestijn en de omliggende landgoederen Waterland, Velserbroek, Hoogergeest en Schoonenberg. Picknickers zijn vrij om in het lommerrijke landschap zelf een plekje te zoeken. Uiteraard hebben zij ook nog gratis toegang tot het museum. De picknick met fietstocht kost f 39,95 per persoon (inclusief huurfiets, route beschrijving, picknick, wandelkaart en gratis toegang tot het museum). Zonder fietstocht kost de picknick f 35,95. De mogelijkheid bestaat om daarbij Veuve Amiot (Magnum f 45,-, piccolo f 9,95) te bestellen, dan wel een overheerlijke fris gekoelde fles witte Beeckestijn Wijn (f 11,95). Ook is Beeckestijn rooiwijn (f 14,95) verkrijg baar. Dit jaar is het voor het eerst mogelijk een picknick te combineren met een boeiende rondleiding door de tuinen van het landgoed. Hierbij wordt niet alleen ingegaan op wat er groeit en bloeit maar ook op de historie van de buitenplaats. Voor informatie over en boeken voor de picknick kan van maandag tot en met vrijdag telefoon nummer 0255-533520 worden gebeld. Picknicken kan van woensdag tot en met zondag. Boeken voor de doorde weekse dagen kan tot twee dagen van tevoren tot 12.00 uur 's morgens. Boeken voor het weekeinde kan tot de donderdag ervoor, eveneens tot 12.00 uur 's morgens. Beeldentuin Akermare Beelden en schilderijen van diverse kunstenaars. Te zien op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op afspraak. Galerie en beeldentuin zijn te vinden aan de Uiterdijk 2 in Akersloot. Stichting Doorstroom Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len. Stichting is gevestigd aan de Koningsweg 36 te Akersloot en geo pend van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. •Schagen, tel. 0251-314957. REGIO - Voor de vijfde maal zal in Noord-Holland het zomertheaterfesti- val 'Karavaan' rondtrekken. De stoet opvallende blauw-gele caravans, han delsmerk van dit unieke festival, zal tot 3 augustus door de provincie trekken en met een bont gezelschap van bijzon dere theater- en muziekgezelschappen zestien plaatsen aandoen. In totaal biedt Karavaan dit jaar bijna honderd voorstellingen, zowel binnen als buiten en geschikt voor de hele familie, met straatacts, circustheater, een kleuter opera, mime en dans. Cowboys in een Huisvuilcentrale Dansgroep Krisztina de Chatel heeft op 26 juli de première van 'Ló', een project met paarden, ruiters, dansers en film. Theatergroep De Federatie speelt een tragi-komisch cowboyverhaal op een wel heel bijzondere locatie: de Huisvuilcentrale in Alkmaar. Karavaan (een initiatief van Kunst en Cultuur Noord-Holland) is in de vijf jaar van zijn bestaan uitgegroeid tot een belangrijk cultureel evenement in de provincie. Voor jong en oud en zeker óok voor de vele recreanten die in de maand juli de provincie bevolken is het festival de moeite waard: veel voorstel lingen zijn non-verbaal en dus ook voor anderstaligen goed te volgen. Voor en kele voorstellingen wordt entree gehe ven, alle andere voorstellingen zijn gra tis toegankelijk. Het gehele programma is te vinden in de gratis Karavaankrant die verkrijgbaar is bij VVV's, campings en bibliotheken. De krant kan ook aan gevraagd worden bij Kunst en Cultuur Noord-Holland, tel. 023-5319139.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4