n Bewoners Kennemerstraatweg tegen bouw kantoorpand Nijverheidsweg Concours hippique belooft groot spektakel te worden CDA verontwaardigd over afschaffen stadswachten Nieuwe editie Geestgronden NAM zoekt gasbel &ls De gehele zomercollectie 2 HALEN 1 BETALEN v' v -- wm i Kopij Uitkijkpost W ÖQ Omdat geen twee ogeri gelijk zijn Redactieacquisitie en administraties De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 Drukkerij uitkijkpost bv 23 JULI 1997 N I EUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN 62e JAARGANG NO. 30 Vertrek Poolse kinderen uitgesteld La Primavera in derde zomeravondconcert Nationale Bollendag Beachvolleybal toernooi Gevonden voorwerpen Expositie Janny Veenstra Tafeltje-dek-je zoekt vrijwilligers Lol in 't Loo LOODGIETERSBEPRIJF DE JONG GTH presteert goed PERMANENT© 8.V. Concours Hippique Heiloo zondag 27 juli aanvang 8.30 uur JOHN MOEN GOED GEZIEN CEES HACHMANG LOODGIETERS iMM WÊÊÊÈÊÊmËË. 11 Verkoop in bieb Uw kopij voor de Uitkijkpost a.u.b. getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender inleveren. Wanneer u van deze spelregels afwijkt, kunnen wij niet garanderen dat uw kopij (foutloos) geplaatst wordt. (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briêfpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De groep Poolse vakantie kinderen, die op 'uitnodiging van de Stichting Een Hart voor Polen in Hei loo logeerden, hebben hun vertrek noodgedwongen uit moeten stellen. De grote overstromingen in het zuiden van Polen zijn daar de oorzaak van. Grote delen van het land zijn voor het verkeer onbegaanbaar. De bus die de kinderen naar Swietoch- lowice zou brengen kan de normale weg via Wroclaw en Opole niet gebrui ken. Verschillende grensovergangen zijn gesloten, bij andere zijn er lange wachttijden. De stichting vond het, na overleg met de ambassade en de ANWB, onverantwoord de kinderen te laten vertrekken. Voordat het voor vrijdagavond geplan de afscheidsfeest zou beginnen, werden de gastouders van dit besluit op de hoogte gesteld. Voor de meeste gastouders was een langere logeerpartij kennelijk geen probleem. Waar mogelijk werden klei ne problemen opgelost. Bij de kinderen werd verschillend gereageerd op het uitgestelde vertrek. Zagen de meesten een verlengde vakantie wel zitten, toch waren er ook enkelen die stonden te popelen om naar hun vertrouwde omgeving terug te gaan. Het is nog niet bekend hoe lang de kin deren in Heiloo zullen blijven. Omdat een langer verblijf de kosten wel verhoogt, is financiële steun op gironummer 521266 van de stichting van harte welkom. HEILOO - Het volgende zomeravond concert vindt plaats op vrijdag 1 augus tus in de Witte Kerk en begint om 20.30 uur. Het derde concert in de reeks wordt verzorgd door La Primavera. Dit ensemble bestaat uit een zeer interna tionaal gezelschap, want Clémence Comte (blokfluiten), Maaike Boekholt (viola da gamba) en Regina Albanez (gitaar en theorbe) komen uit repectie- velijk Frankrijk, Nederland en Brazilië. De naam 'La Primavera' is een verwij zing naar nieuwe geluiden, naar een ontluikende nieuwe muziek. Die mu ziek is ontstaan op het breekpunt van Renaissance en Barok en het is vooral dit genre waar La Primavera zich op toelegt. Het belooft dus weer een boei ende en interessante muziekavond te worden. Kaarten a f 12,50 (of f 10,-) zijn nu reeds te bestellen via de tel.nrs. 072- 5334804 en 5335852 of zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij de VVV Heiloo (hoek Stationsweg Heeren- weg). Een aantal bewoners van de Kennemerstraatweg zien hun privacy ernstig in gevaar komen met de komst van de kantoorpanden, (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Een aantal bewoners van de Kennemerstraatweg maakt bezwaar tegen de bouw van een kantoorgebouw van acht meter hoogte aan de Nijver heidsweg 31-33. Maandagavond licht ten de bewoners bij monde van mevrouw Geutskens hun bezwaar toe in de hoorzitting van de Commissie voor Bezwaarschriften. De eerste paal voor deze kantoorvilla's, waar onder andere de Stichting Regionale Thuiszorg in gehuisvest zal worden, is op 10 juni geslagen. Het ge bouw is een project van Zeeman Vastgoed uit Hoorn en is tot stand gekomen op uitnodiging van de ge meente Heiloo. De oplevering wordt in het voorjaar van 1998 verwacht. De bewoners die zich nu uit pure wan hoop tot de commissie richten, zijn eigenlijk al jaren van mening dat er op de betreffende locatie geen kantoren moeten komen. Volgens hen was een HEILOO - Op de terreinen aan Het Maalwater en De Dors zal de landelij ke rijvereniging Heiloo e.o. op zondag 27 juli voor de zevende keer het jaar lijkse concours hippique houden. Het concours staat dit jaar in het teken van het zeventigjarig bestaan van de vereni ging- De rijvereniging is bijzonder actief. Maandelijks worden dressuurwedstrij- den gehouden, die bij ruiters en amazo nes in Noord-Holland erg in trek zijn. Het aantal startende combinaties is altijd erg groot. In samenwerking met de Hippische Club Egmond worden in het zomerseizoen eveneens wedstrij den gehouden. Voor de leden die niet allemaal voer een eigen trailer beschik ken, is de mogelijkheid om wedstrijden op het eigen terrein te rijden ideaal. Ook de lessen worden druk bezocht. Hiervoor beschikt de vereniging over drie instructeurs. Het concours hippique is voor de ver eniging het hoogtepunt van haar activi teiten. Evenals vorig jaar worden weer flink wat ruiters verwacht. De gemeen te heeft toestemming gegeven om voor het parkeren van de trailers en veewa gens een gedeelte van De Dors en Het Maalwater voor alle verkeer af te slui ten. Op het terrein aan Het Maalwater (tegenover de atletiekbaan van Trias) worden alle springrubrieken en de zware dressuur afgewerkt. Op het voor malige Forestersterrein aan De Dors vinden de lichte dressuurproeven plaats. Kortbenige hondjes Dankzij de de bijdragen van enkele sponsors stelt de concourscommissie naast waardebonnen voor de zwaarde re rubrieken weer geldprijzen beschik baar. Verder zal er worden gestreden om de 'Kees de Jager memorialtrofee'. Deze wisselprijs werd destijds in oveleg met de familie ter nagedachtenis aan de oud-voorzitter van de vereniging, Kees de Jager, ingesteld. De wisselprijs wordt ingezet 'voor de beste KNF-combinatie uit Noord-Holland in de klasse dres suur midden. Ook heeft mevrouw Bomers-Govers, sinds de oprichting lid van de vereniging, een wisselprijs beschikbaar gesteld voor beginnende dressuurruiters. Aangezien de provinciale kampioen schappen in de week van 11 tot en met 17 augustus in Lisse worden gehouden, beschouwen veel ruiters het concours te Heiloo als een generale repetitie. Ook de kür op muziek, individueel en voor viertallen, is in Heiloo per traditie een belangrijk onderdeel. Om 15.00 uur zal wederom de race voor Jack Russells worden gehouden. Dit kortbenige hondje is geliefd bij de paardenmensen. In een speciaal uitge zette hindernisbaan wordt om de snel ste tijd gelopen. Deze race trekt altijd veel publiek. Er is dit jaar een open inschrijving, zodat ook honden van een ander ras mee kunnen doen. In schrijving van honden (a f 5,-) is moge lijk op de wedstrijddag bij het wed strijdsecretariaat tussen 13.30 uur en 15.00 uur. Om 14.30 uur zal de bekende western amazone Angelique Scheffers een demonstratie western riding verzorgen. Het concours begint om 9.30 uur en eindigt om 16.30 uur. De toegang is gra tis. EGMOND - Zou u wel eens willen rondneuzen in een bollenschuur, genie ten van mooie bloemen of praten met een vakman over de geheimen van de bloembollenteelt? Dat kan tijdens de Nationale Bollendag op zaterdag 2 augustus tussen 10.00 uur en 16.00 uur. Op die dag stellen de Gebroeders Pep ping aan de Tijdverdrijflaan 2 in Egmond aan den Hoef het bedrijf open voor het publiek. Het bedrijf, een typisch binnenduin- randbedrijf, teelt vele bolgewassen zoals krokussen in vier kleuren, blauwe druifjes, tulpen in acht kleuren en nar cissen. De bolgewassen zijn bestemd voor de export, naar onder andere Japan. veldje om eens een balletje te slaan of om de hond eens te laten rennen, meer op zijn plaats geweest. In de hoorzitting vam maandagavond betoogde woordvoerster Geutskens zich te realiseren dat, dat wanneer je kiest voor wonen aan de Kennemer straatweg, je ook kiest voor wonen aan een drukke, doorgaande weg. Maar dat werd volgens haar lange tijd goedge maakt door privacy en rust aan de ach terzijde. Die is hen, volgens haar, inmiddels ontnomen. Er is een rotonde aangelegd die veel geluidshinder ople vert, Ypestein is gebouwd en de Nijverheidsweg raakt ook vol met bedrijven. Volgens de bewoners heeft eerder overleg met de gemeente als resultaat opgeleverd dat er een groenstrookje van anderhalve meter breed en een meter hoogte is aangelegd. Ook de nog aan te leggen parkeerplaatsen zijn als tegemoetkoming naar de voorzijde van HEILOO - Op zondag 10 augustus wordt voor de derde keer in successie het Baafje Beach Volleybaltoernooi georganiseerd in zwembad Het Baafje. De grote zonneweide langs De Omloop wordt omgetoverd tot een bijna echt strand. Daarvoor wordt 150 kubieke meter zand gestort. Ondanks bijzonder slecht weer trok het evenement vorig jaar toch nog dertig ploegen. Bij een beetje mooi weer wor den dit jaar minstens veertig ploegen in Heiloo verwacht. De organisatie stelt alles in werk om plaatsgenoot Ron Zwerver, wellicht samen met één of twee andere bekende (ex-)internatio- nals, een demonstratiepartij te laten spelen. Om 12.00 uur beginnen de wedstrijden. U kunt tot een kwartier vóór aanvang nog inschrijven (f 30,- per team) bij het zwembad. Er wordt gespeeld in twee categorieën, de geoefenden en de onge- oefenden/recreanten. Deelnemers aan het beachvolleybal habben deze zon dag de gehele dag gratis toegang tot het zwemba'd. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange geven: diverse sleutels, een rode porte monnee met inhoud, een paar bruine schoenen maat 38, een zwarte brillen- koker, een horloge van het merk Condor, een lederen jas, een bankbiljet, een goudkleurige zonnebril, een gou den kettinkje met hanger en een stu dentenkaart. EGMOND - Op zondag 20 juli wordt in het Nederlands Hervormde kerkje aan de Abdijlaan in Egmond Binnen de expositie geopend van werk van kun stenares Janny Veenstra. De opening van de expositie, die tot eind augustus te zien is, vindt plaats om 14.00 uur. Daarna kunt u het werk van Janny Veenstra bekijken op zaterdag en zon dag tussen 13.00 en 17.00 uur. het kantoorpand verplaatst, in plaats van te grenzen aan de achtertuinen. De bewoners zijn daarom des te teleur- gestelder dat eraan hun verzoek om aan de westzijde van de eerste etage geen ramen te maken, geen gehoor is gegeven. In de tekeningen blijkt hier geen rekening mee te zijn gehouden. „Onwetend als we zijn, worden we nu met de Arbo-wet om de oren gesla gen," aldus mevrouw Geutskens. „Deze wet schrijft namelijk voor dat werkne mers 'recht op licht en zicht' hebben." De bewoners zijn van mening dat dit argument er mkar een beetje bij gehaald is. *,Daar had de architect bij het ontwerpen al rekening mee kunnen houden. Het enige wat er nu nog op zit is een andere indeling te maken." De Commissie voor Bezwaarschriften zal na beraad over deze kwestie advies uitbrengen aan burgemeester en wet houders; HEILOO - Voor het rondbrengen van maaltijden tussen 12.00 en 13.00 uur kan Tafeltje-dek-je enthousiaste vrij willigers gebruiken die zich één of meerdere dagen beschikbaar willen stellen. Zij ontvangen hiervoor een aut overgoeding. Wie interesse heeft of meer wil weten, kan contact opnemen met de coördina trice van Tafeltje-dek-je, T. Huisman, tel. 072-5331297. HEILOO - Op zaterdag 26 juli treedt Clown Basera op in 't Loo. De optre dens om 11.00 en om 12.30 uur zijn georganiseerd ter ere van de opening op 1 augustus van ambachtelijke schoenmakerij Rotonde aan de Heerenweg 193. De voorstellingen van Clown Basera vormen een aaneenschakeling van betoverende, ontroerende en onverge telijke komische momenten, waarin clownerie, mime, jongleren, poppen spel, acrobatiek en goochelen met elkaar verweven zijn. Wie deze clown in hart en nieren'zelf wil zien, is zaterdag welkom in 't Loo. Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen Tel. 072 5616831/5333466 Otterkoog 18k Alkmaar 24-uurs service HEILOO - Tijdens de Nederlandse kampioenschappen D-lijnturnen op 29 juni in Hilversum, hebben Simone de Zeeuw en Frieda Pos van Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo een prima prestatie neergezet. Simone de Zeeuw, uitkomend bij de pupillen I, startte met brug. Deze oefe ning werd beloond met 8.35. De balk ging minder, 6.15. Gelukkig maakte ze dit ruimschoots goed door op de vloer en sprong respectievelijk 8.70 en 9.30 te scoren. Haar totaalscore van 32.50 was goed voor een derde plaats. Bij de jeugd mocht Frieda Pos aantre den. In een zeer sterk veld van vijftien turnsters draaide ze een stabiele wed strijd. Op brug scoorde ze een knappe 8.80. Op balk kreeg zij 7.15 en op vloe- rensprong behaalde zij mooie scores met 8.40 en 8.90. Met 33.25 als eindto- taal kwam zij uit op een negende plaats. STATIONSWEG 61 - HEILOO TEL. 072 330068 Zuiderkoggeweg 7 - 1607 MV Hem ZELFKLEVENDE TAPES BELIJNING/MARKERING voor info: 072 5154888 met Western demonstratie om 14.30 uur en Jack Russell race om 15.15 uur Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. 11 lp Iéé Wmmm m'm W§MÊÊm fc ',i\ X.X.. x X&5 lx V v Yf P-Pai -■ -- HEILOO - In een brief aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft de CDA-fractie haar ver ontwaardiging geuit over het besluit van het college om voorlopig niet meer mee te doen aan het stadswachtenpro ject vanwege een grote kostenstijging. De CDA-fractie vindt de beslissing overhaast en meent dat het college eerst de gemeenteraad of een van de raadscommissies had moeten raadple gen. In de brief verzoekt de fractie het college hierover opening van zaken te geven in de eerstkomende raadsverga dering. De fractie roept bij het college in her innering dat twee jaar geleden werd besloten om stadswachten aan te stel len om het groeiende gevoel van onvei ligheid bij de inwoners te bestrijden. Tegelijkertijd konden op die manier langdurig werklozen aan werk gehol pen worden. De toezegging van het college tijdens de Algemene Beschouwingen in mei om te onderzoeken of het aantal stads wachten misschien zelfs uitgebreid kan worden, vatte de fractie op als een teken dat het werk van de stadswach ten gewaardeerd wordt door de bevol king. Verder begrijpt de fractie niet waarom het besluit van de gemeente raad van eind juni om weer f 35.000,- uit de sociale vernieuwingsgelden te besteden aan dit project, waarom dat besluit niet uitgevoerd wordt. De CDA-fractie ziet niet veel in een alternatief waarbij politiesurveillanten het werk moeten opknappen, omdat zij denkt dat er niet voldoende mogelijk heden zijn om hen in te zetten. EGMOND - Daar staat-ie danals een raket bij Cape Canaveralklaar om gelanceerd te wordenDeze toren boort alleen de grond in, in plaats van de lucht inDe NAM voert momenteel een proefboring uit naar aardgas aan de Vennewatersweg in Egmond-BinnenMet behulp van de toren wordt geboord tot op 2000 meter diepteSeismologisch onderzoek heeft aangetoond dat zich gashoudend gesteente in de bodem bevindt Dat wil nog niet zeggen dat er ook daadwerkelijk gas wordt aan getroffen. Als dat het geval is, kan de hoeveelheid worden bepaald door de gaskraan open te draaien. Het gas dat dan uit de hoge pijp ontsnapt, wordt afgefakkeld. (foto Kitty Hoogland) EGMOND - Het nieuwe nummer van Geestgronden, Egmondse historisch tijdschrift, is uit. Het tijdschrift is een uitgave van Stichting Historisch Egmond (SHE) en wordt viermaal per jaar verspreid. Geestgronden wil infor matie en kennis over het Egmondse verleden van prehistorie tot heden vastleggen en verspreiden. In dit tweede nummer van de vierde jaargang komen weer diverse histori sche onderwerpen aanbod. De wande lende historicus Vladimir Mars ver volgt zijn serie over oude Egmonder voetpaden. Ditmaal schrijft hij over enkele verdwenen voetpaden in de buurt van de Egmonder abdij, zoals het Voetpad over 't Klooster en het Landpad over de Wingerd. In zijn arti kel neemt hij u mee naar de tijd dat de Abdijlaan nog Lange- of Kerkstraat heette en dat de huidige abdij nog geboüwd moest worden. Piet Groen heeft een grote verzameling prentbriefkaarten van Egmond aan Zee. Dankzij deze verzameling heeft hij een prachtig beeldverhaal over Derp. Aan de hand hiervan belicht hij de geschiedenis van de vuurtoren van Torensduin, die bekend staat als de Zuidertoren. Gegevens over de afbeel dingen vond hij in de historische biblio theek van Jan Lute. Arjen Zwart vervolgt zijn fotoserie over het zeedorpenlandschap benoor den Egmond aan Zee. Volgens hem is het eigen karakter van Egmond aan Zee de afgelopen decennia sterk ver waterd. Hij ziet de identiteit van de Derpers nog het best naar voren komen bij hun bezigheden in hun duin gebied. De fotograaf heeft zijn foto's van achtergrondinformatie voorzien, zodat dit stukje hedendaagse geschie denis in woord en beeld wordt vastge legd. Geestgronden wordt afgesloten met kort nieuws over SHE, zodat u op de hoogte blijft van de activiteiten van de stichting. Donateurs van SHE krijgen Geestgronden automatisch toegezon den. Nadere informatie is verkrijgbaar via Hannie de Vries- van Kasteel, tel. 072-5061817. HEILOO - De openbare bibliotheek houdt op 25 juli een zomerverkoop van afgeschreven materialen. Naast boeken worden ook cd's, tijdschriften en video's verkocht. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.30 uur in de hal van de bibliotheek. Zowel 's middags als 's avonds worden alle afge schreven materialen uit de jeugd- én de volwassenenafdeling verkocht. De prij zen zijn voor jeugdboeken f 1,50, voor volwassen boeken f 3,-, voor video's f 3,- en voor cd's f 5,-. 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1