Wat is nu eigenlijk een koppelwoning i i HEILOO O o Afvalbrengplaats voortaan elke zaterdag geopend Bekendmaking lepziekte bestrijden Nieuwe gemeentegidsen worden verspreid Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis PAGINA 4 UITKIJKPOST - 23 JULI V\ TE HEILOO Wat is nu eigenlijk een koppelwonihg? Heb ik een indicatie nodig voor zo'n woning of kan ik ook zonder indicatie een koppelwo ning toegewezen krijgen? Wat kan ik verwachten van het verzorgings huis? Dit zijn vragen die vaak gesteld worden als het gaat om de aanvraag voor een koppelwo ning. Hieronder vindt u informatie over koppelwo ningen en gaan we op de meest gestelde vra gen in. Wat is een koppelwoning Een koppelwoning is een huurwoningdie gebouwd is aan een verzorgingshuis of daar mee een directe verbinding heeft. De koppel woning is bedoeld voor mensen met een leef tijd van 65 jaar en ouder. Vanuit de woningen kunnen de bewoners via een overdekte gang in het verzorgingshuis komen. Vandaar ook de naam 'koppelwo ning'. Momenteel zijn er ruim veertig koppelwonin gen in Heiloo. Ze staan bij de verzorgingshui zen De Loet en Overkerck. Rondom De Loet zijn nog een aantal koppelwoningen in aan bouw. Verwachting is, dat deze woningen begin 1998 worden opgeleverd. De koppel woningen worden verhuurd door Woningstichting Heiloo. Welke faciliteiten biedt een koppelwoning De koppelwoningen zijn zelfstandige huurap- partementen. De bewoners van de koppelwo ningen kunnen gebruik maken van faciliteiten van het verzorgingshuis. Voorbeelden van deze faciliteiten zijn bijvoorbeeld de winkel, de logeerruimte, de kapsalon etc. Ook kun nen de bewoners van de koppelwoningen meedoen met de activiteiten die in het verzor gingshuis worden georganiseerd. De koppelwoningen zijn aangesloten op het alarmsysteem van het verzorgingshuis. Als het alarm wordt ingeschakeld, komt iemand van het verzorgingshuis kijken wat er aan de hand is. Het gaat in zo'n geval alleen om het verle nen van eerste hulp. Is er meer verzorging nodig, dan moet er thuiszorg worden aange vraagd via het Woonzorgloket in het gemeen tehuis. Openingstijden van het Woonzorgloket vindt u op de gemeentepagina in de Uitkijkpost. Voor wie is de koppelwoning bedoeld Inwoners van Heiloo, die ouder zijn dan 65 jaar en als woningzoekende staan ingeschre ven bij de gemeente kunnen in aanmerking komen voor een koppelwoning. Woningzoekenden die in het bezit zijn van een koppelwoninaindicatie krijgen voor rang bij toewijzing van een koppelwoning. Wat zijn de voorwaarden De gemeente heeft voorwaarden opgesteld voor indicatie voor een koppelwoning. Deze voorwaarden zijn: u bent minimaal 65 jaar; er zijn ergonomische belemmeringen in en om uw huidige woning en toewijzing van een seniorenwoning biedt hiervoor geen echte oplossing; er is sprake van een sociaal isolement, ver oorzaakt doordat u zich slecht kan bewegen of als gevolg van geringe geestelijke span kracht; u moet de dagelijkse handelingen zelfstan dig kunnen verrichten op een enkele handrei king na: aanvullende zorg wordt op afspraak verleend; de eerste zes maanden verwacht u geen belangrijke wijzigingen in uw toestand. Het is niet nodig dat u aan alle hierboven genoemde voorwaarden voldoet. Als er meer dere kandidaten zijn met een indicatie voor een koppelwoning, dan vindt toewijzing plaats op basis van de volgorde van inschrijving. Hoe komt u aan een indicatie voor een koppelwoning Als u bij de inschrijving als woningzoekende aangeeft dat u voor een koppelwoning in aan merking wilt komen, dan krijgen de medewer kers van het Woonzorgloket een kopie van uw inschrijving. Eén van deze medewerkers maakt met u een afspraak voor een gesprek over uw huidige woon- en leefsituatie. Van dit gesprek wordt een rapport opge maakt. Dit rapport wordt voorgelegd aan de Indicatiecommissie. Deze commissie neemt uiteindelijk de beslis sing of u voor een koppelwoning in aanmer king kunt komen. Als u al staat ingeschreven als woningzoeken de en u besluit dat u alsnog voor een koppel woning in aanmerking wilt komen, dan kunt u rechtstreeks contact opnemen met het Woonzorgloket. De medewerkers van het loket helpen u daar verder. Als u een indicatie heeft, dan moet u zelf actief reageren op de koppelwoningen die in de Uitkijkpost worden aangeboden. De toewijzing geschiedt door de gemeente en Woningstichting Heiloo gezamenlijk. Belangrijk Als u in aanmerking wilt komen voor een koppelwoning die in de Uitkijkpost voor verhuur wordt aangebodenmoet uw indi catie voor een koppelwoning al aange vraagd zijn. Dus als u in de nabije toekomst in aan merking wilt komen voor een koppelwo ning, is het verstandig nu al een indicatie aan te vragen. Bij de toewijzing van de koppelwoningen wordt niet alleen gekeken naar de indicatie. Ook wordt bijvoorbeeld gekeken naar de rela tie inkomen/huur. Deze voorwaarden staan in de advertentie bij de aangeboden koppelwoning vermeld. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u telefo nische contact opnemen met: het Woonzorgloket, tel. 072 - 531 31 84 of met Huisvesting, tel. 072 - 531 31 82. De afvalbrengplaats aan het Rosendaal is voortaan iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Voorheen was dit slechts twee keer per maand het geval. Op de afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein che misch afval kcagroente-, fruit- en tuin afval (gft) en restafval. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 533 68 80. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend dat zij hebben besloten vergunning te verlenen aan Th. Putker, Zevenhuizerlaan 2, voor het innemen van een standplaats op eigen terrein voor de verkoop van bloemen en plan ten. De vergunning is geldig van 20 juli 1997 tot en met 31 december 1997. Aan de vergunning is een aantal voorwaarden verbonden. Als u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending/publicatie van het besluit een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees- teren wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De vergunning is in te zien op de afdeling Bestuurszaken, kamer 126 van het gemeente huis. Voor vragen kunt u contact opnemen met mevrouw W.A.T. Grooteman van deze afdeling, tel. 072 -53132 26. Waarom en hoe? Waarom? lepziekte is een besmettelijke ziekte, die via de iepenspintkever verspreid wordt. Deze iepenspintkever leeft tussen de schors en de stam van een levende of een dode iep. Om de iep niet te laten uitsterven uit het bomenbestand is het van groot belang, dat zodra er een zieke iep geconstateerd wordt, deze wordt verwijderd. Dit geldt voor zowel particuliere als gemeentelijke iepen. Om een rampzalig uitsterven van de meest Hollandse boom te voorkomen doet het gemeentebestuur een dringend beroep op een iedere burger een zieke iep bij de afde ling Groen en Landschap op te geven. Hoe? Hoe gaan we om met een zieke iep? Als op particulier terrein een zieke iep wordt geconstateerd, dan krijgt de eigenaar een brief. In deze brief staat precies beschreven wat er moet gebeuren. Reageer snel en adequaat wanneer u een brief ontvangt, dat er een zieke iep in uw tuin staat. Hoe eerder er op een juiste manier actie wordt ondernomen, hoe minder kans er bestaat op besmetting van andere iepen. Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met het Ingenieursbureau tel. 072 - 531 32 34. Woon-Zorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 531 31 84. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan het gemeentebestuur van Heiloo voor het aanleggen en inrichten van een skateboardparkje op het parkeerter rein bij het zwembad "Het Baafje" aan De Omloop. Bovengenoemd plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 24 juli 1997 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52 Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Fontein Verschuirlaan 12 - veranderen aange bouwde garage in woonruimte en bouw vrij staande garage; Groeneweg 24 - bouw garage/berging na sloop oude berging/carport; Wentholtlaan 2 - veranderen en vergroten van de woning en garage. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 24 juli 1997 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. In week 31 (maandag 22 juli tot en met vrijdag 1 augustus a.s.) worden de nieu we gemeentegidsen huis aan huis ver spreid. leder huisadres in Heiloo krijgt een gids In de brievenbus. Alleen de huizen waar een zogenaamde "Nee-Nee"-sticker of een "Nee-Ja"-sticker op de brievenbus geplakt is krijgen de gids niet thuisbe zorgd. Heeft u een dergelijke sticker op de brie venbus, dan kunt u de nieuwe gemeente- gids vanaf maandag 4 augustus a.stus sen 08.00 en 16.30 uur afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, te'. 072 -531 32 89. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is Iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. voor het publiek: Burgerzaken Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting erleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend: Oosterzijweg 37, T.H.A. Dekker - slopen woning. Deze sloopvergunning met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ligt ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij verleende bouwvergunningen/meldingen. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Mariënstein 115, R.J. Spits - vergroten woning; Vredenoord 182, G.L. Tjoa - plaatsen dakka pel; Ronde Laan 40, F.W. Schellevis - plaatsen ber ging; Heerenweg 68, J.C. Vink - vernieuwen en ver groten garage; De Waard 135, G.H. de Vries - vergroten woning; De Stuifbergen 23, J.T. van Schagen - vergro ten woning; Bergeonstraat 11J.P. Koster - vergroten dak kapel; De Brink diverse, Bouwfonds Woningbouw b.v. - opties nieuwbouwwoningen; Ewisweg 70, J. Kuijper - vergroten woning. Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072-531 32 17 of 531 32 16. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Stationsplein zuidzijde, J.H. Zoon Holding B.V. - bouw winkelruimte (supermarkt) met 14 bovenwoningen en een parkeerkelder; Holleweg 88, Mevr. I. Terwoert - vergroten woning; De Blinkelaan 15, K.S.J. Zentveldt - vergroten woning; Laan van Zeeman 19, G.A. Schuijt - vergroten woning; Westerweg 165, J.N.A. Kaandorp - vergroten woning (bijkeuken). Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 53 13289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 53 I 3 13 I Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4