Fiets- en loopevenementen van Le Champion staan voor inspanning in ontspannen sfeer Tannesjeugdtoernooi kent spannende ontknoping essen Limme x ssen Heiloo ft (r X brie-uen. mmm UITKIJKPOST - 23 JULI Vliegtuigoverlast Vliegtuigoverlast Fotowedstrijd Lamoraal van Egmont PyLITIE Zomerrondvaarten naar de Zaan <SJ/ P#L 1 T 1 E 'S&Uc/ttett Karavaan in Schagen In december heb ik contact gehad met het Ministerie van Verkeer en Water staat en gevraagd wat toch de beweeg redenen geweest kunnen zijn om vlieg verkeer naar en vanaf de Zwanen- burgbaan in rechte lijn over Noord- Holland te laten vliegen. Het antwoord was dat dit gedaan is om de regio IJmond Haarlem te ontlasten. Dit is een politieke beslissing geweest en geen technische. Het heeft ook niets te maken met werkzaamheden aan ande re baansystemen De lobby vanuit die regio was gewoon adequaat. De vlieghoogtes variëren tussen de 800 en 1800 meter. Dit heeft de verkeerslei ding Schiphol mij meegedeeld. Pas als de toestellen achter Egmond aan den Hoef afbuigen naar zee, gaan ze op echt grotere hoogte vliegen (en neemt de radarpost via Bergen hen over). De GGD's van zowel Zuid- als Noord- Kennemerland hebben een toename van kinderasthma geconstateerd. De verontreiniging door het autoverkeer is - na de invoering van de katalysator - verminderd. Hoewel nu nog niet met zekerheid gezegd mag worden dat het toegenomen luchtvaartverkeer de boosdoener is, lijkt dit zeer aanneme lijk (eind dit jaar volgt een definitief rapport hierover). Het geheel overziende lijkt het mij dat wij (Heiloo, Limmen, Egmonden, Akersloot, Uitgeest en Alkmaar) een gezamenlijk probleem hebben. Ik hoop en verwacht dat de politiek dit onder ogen ziet en met elkaar gaat overleg gen. Overigens, waar blijft de brede maatschappelijke discussie over uit breiding versus remmen van de groei van Schiphol? Tot op heden praat men er slechts over waar de tweede luchtha ven moet komen en niet óf er wel een tweede luchthaven moet komen! Hinne den Engelsen Heiloo (brief ingekort door de redactie) Na het lezen van de laatste Uitkijkpost ben je bijna geneigd te denken dat mevrouw Klaver het nu allemaal ge daan heeft. Maar als je nu kijkt naar de argumenten waarmee men komt, nee maar. Verlegde banen, trage start, te vroeg ingezette landing, ondergang van het milieu, Kalverstraat in de lucht, gevaarlijk laag, uitgeklapte bordjes... Wil Heiloo daadwerkelijk op een vol wassen manier deelnemen aan de maatschappelijke discussie omtrent de vliegtuigoverlast, dan is 'het een eerste vereiste op zijn minst op de hoogte te zijn van wat er wel en niet aan de hand is in de luchtvaart en boven Heiloo. Er zijn geen banen verlegd (wel zijn de uit vliegroutes veranderd), er bestaan geen trage starts (wel traag klimmen door zware belading), een landing is gezien de dagelijkse veranderdende omstan digheden die heersen nooit te laat of te vroeg ingezet, de Kalverstraat in de lucht is te vinden in Hong Kong of La en zeker niet in Badhoevedorp (laat staan Heiloo) en men vliegt nooit lager dan 2000 voet (wie dat wel beweert maakt mensen onnodig bang!) Wat het milieu betreft: van een vlieg tuig wordt het milieu niet schoner (van auto's ook niet), maar denk nu eens aan echte mensbedreigende milieuproble men, zoals opgeslagen, wegroestende oude Russische nucleaire kernonder zeeërs welke straks Noord-Europa onleefbaar zullen maken; valt er weinig meer te turven zou ik zeggen. Maakten we ons daar maar eens druk om! Het enige wat Heiloo toch eigenlijk wil, is dat een ander ze over zijn dak krijgt, toch? Maar zou het veel zin hebben om op die manier te werk te gaan of door mevrouw Klaver de les te lezen? Dacht het niet. S. Fasbender Heiloo De redactie van de Uitkijkpost is deze weken overstelpt met ingezonden brie ven over de vliegoverlast. Omdat er geen nieuwe argumenten en gezichts punten meer worden aangedragen, slui ten we hiermee de discussie. HEILOO - Afgelopen week vond alweer het derde Tannesjeugdtoernooi plaats bij tennisvereniging Het Venne- water. Dit ging gepaard met zon, gezel ligheid en veel tennispartijen. Naast de wedstrijden vonden er gedurende de week vele activiteiten plaats, zoals ten- nisclinics, video, tafeltennis en de zeep- baan. En de grotere activiteiten beston den uit springkussens, een servicesnel heidsmeter, beachtennis en het zwem men. Ook op culinair gebied kwamen de 103 deelnemers aan hun trekken, met een barbecue, popcorn en panne koeken. Er weden vele spannende partijen getennist. Bij de jongens was daar Owen Ligtelijn, spelend voor Elker- lijck. Owen eiste de tannistitel jongens tot en met 14 jaar voor zich op. Dat zelfde deed de Castricumse beuker Jeroen Tuithof in de categorie tot en met 12 jaar. Tevens won Jeroen samen met Elmer Leemhuis de dubbeltitel in deze categorie. Bij de meisjes heeft vooral Francesca Ehmig bij de klasse tot en met 10 jaar indruk gemaakt. Zij won daar zowel de enkel- als de dubbeltitel. Sterk verte genwoordigd waren ook de zusjes Buijs, spelend voor het Helderse HTC. Marije won de meisjesenkel tot en met 12 en zus Lijda won na een lange wed strijd van clubgenote Elske Dirks in de categorie tot en met 14 jaar. Het klapstuk van de finaledag werd de finale jongens tot en met 16 jaar. De uit Limmen afkomstige hadhitter Kristen Wokke nam het op tegen de altijd listig spelende Jordi Wardenburg. Mooie pot De jongens maakten er een mooie pot van, waarin Jordi uiteindelijk aan het langste eind trok. Even later stonden beide heren alweer tegenover elkaar op de baan in het dubbelspel, alleen nu won Kristen samen met partner Michel Liefting. In deze partij moest uiteinde lijk een tiebreak in de derde set de beslissing brengen. Toen de laatste bal geslagen was en de rackets in de tas waren opgeborgen, kon de prijsuitreiking beginnen. Naast de prijzen die werden uitgereikt aan de winnaars van de diverse categorieën, stonden er ook prijzen klaar voor de winnaars van de activiteiten. Zo kregen Christian van Haften en Rene Nannes een prijs voor de hoogste flipperscores, Paul Dingerdis voor de hardste service (169 kilometr pr uur) en Justin Stolker en Kristen Wokke omdat zij zich de besten toonden bij het beach-tennissen. De uitslagen: ME-10: 1. Francesca Ehmig, 2. Helen Liefting, 3. Marjolien Wittebrood, MD-10: 1. Francesca Ehmig en Jessica Molenar, 2. Femke Koppen en Helen Liefting, JE-10: 1. Neil Prigthard, 2. Auke Puyt, 3. Roy Veenman, JD-10: 1. Neil Prigthard en Rick Molenaar, 2. Roy Veenman en Ernst van de Werf, ME-12: 1. Marije Buijs, 2. Rianne de Groot, 3. Lindsay Maduro. MD-12:1. Lindsay Madura en Paula Kaan, 2. Linelle Koebrugge en Olga Zandbergen. JE-12: 1. Jeroen Tuithof, 2. Elmer Leemhuis, 3. Alexander Hafez. JD-12: 1. Jeroen Tuithof en Elmer Leemhuis, 2. Peter Tros en Jurjen van Duyn. ME-14:1. Lijda Buijs, 2. Elske Dirks, 3. Simone Kunst. MD-14: 1. Elske Dirks en Jolien Kaan, 2. Nynke en Rianne de Groot. JE-14: 1. Owen Ligtelijn, 2. Mischa Wijnker, 3. Anton Eckhardt. JD-14: 1. Mischa Wijnker en Justin Stolker, 2. Rene Nannes en Danny Hartog, JE-16: 1. Jordi Wardenburg, 2. Kristen Wokke, 3. Patrick Hartog. JD- 16: 1. Michel Liefting en Kristen Wokke, 2. Jordi Wardenburg en Ron Visser. HEILOO - Momenteel wordt in Frank rijk weer heel hard gefietst door de ren ners in de Tour de France. Cols van de derde, tweede, eerste en hors-categorie worden bedwongen alsof het niets is. Maar ook in andere delen van de wereld draaien de pedalen stevig rond, bijvoorbeeld die van de deelnemers aan de evenementen en fietsvakanties van Le Champion. En in het kantoor van Stichting Sportevenementen Ce Champion zitten de medewerkers evenmin stil. Zij zijn alweer druk bezig met het samenstellen van het fiets- en loopprogramma voor volgend jaar en met de organisatie van de dertiende Dam tot Damloop op 21 september. De telefoon rinkelt doorlopend en bijna continu lopen mensen in en uit. Vrijwilliger Wietze Pathuis komt mate riaal brengen voor het Trimloopboekje en aanplakbiljetten voor de Dam tot Damloop, Harmen de Vries steekt zijn hoofd om de deur om te kijken of hij zich nog nuttig kan maken. „Vorige week was het iets rustiger, maar ik kom toch vaak even kijken of er nog iets te doen is." Middelpunt in alle drukte is Theo Hoogendoorn, de rust zelve. „Het mooie van deze organisatie is de samenwerking van ons als beroeps krachten hier op kantoor met alle vrij willigers overal in het land." Sinds 1991 is het kantoor van de stich ting gehuisvest aan de Heerenweg 144A. Medewerkers van het eerste uur Theo Hoogendoorn en Kees Lans bergen hebben inmiddels versterking gekregen van Donna Kostucsiewicz en Margreet Maijers. Zij opereren als stichting professioneel binnen de ver eniging Le Champion, die verder op vrijwilligers draait. Die vereniging bestaat al sinds 1969 en heeft haar wor tels liggen in de Zaanstreek. Ook nu nog vormen inwoners van de provin cies Noord- en Zuid-Holland en Ut recht het overgrote deel van de onge veer vierduizend leden. Twintig procent is woonachtig in de rest van Nederland en in België. Groot risico Oorspronkelijk stonden bij Le Cham pion de fiets en het rijden van toertoch ten in groepsverband in de zomer cen traal. Maar al na enkele jaren kwamen daarnaast trimlopen op het programma te staan voor de fietsers om ook in de winter hun conditie op peil te houden. „Begin jaren '70 was er ook echt zo'n trend dat iedereen ging bewegen," her innert Theo Hoogendoorn zich. Inmiddels heeft het aantal fiets- en loopactiviteiten een enorme vlucht ge nomen. Het jaarprogramma van Le Champion bevat diverse kortere en langere fietsrondes in binnen- en bui tenland voor toer- of meer sportieve fietsers. De arrangementen met ver voer per bus, trein of vliegtuig en over nachtingen in hotel of jeugdherberg worden geheel door de Le Champion samengesteld en de reisbegeleiding is in handen van ervaren vrijwilligers. Ook fietsvierdaagsen, eendaagse ritten, familietochten en speciale ATB-toch- ten (voor All Terrain Bikes) maken Huisartsen Onder tel. 5051272 i$ altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezondheids zorg: voor al uw vragen 072-5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken consultatiebureau) 072- onderdeel uit van het programma. En dan gaat het nog niet eens over de vele kleinere toertochten die zeer geregeld worden georganiseerd. Zowel leden als niet-leden kunnen deelnemen aan de evenementen, maar leden krijgen kor ting. Het loopprogramma omvat zeven gro tere lopen, waaronder de Halve Marathon van Egmond in januari, de Dam tot Damloop en een 17 kilometer lange loop in Frankrijk van Parijs naar Versailles eind september. Bovendien geeft Le Champion jaarlijks het trim loopboekje uit, waarin de gegevens staan over alle trimlopen die er in Ne derland worden gehouden door plaat selijke atletiekverenigingen. 1 let grootste deel van de organisatie en uitvoering van Le Champion-evene- menten is in handen van vrijwilligers. De medewerkers van de stichting hou den zich vooral bezig met de buiten landse fietsreizen en de grote loopeve nementen. „Daar komt gewoon zoveel bij kijken dat het niet meer alleen door vrijwilligers gedaan kan worden," legt Theo Hoogendoorn uit. „Vooral finan cieel gezien is het risico daarvan te groot om gedragen te worden door vrij willigers." Voor Hoogendoorn is zijn vroegere hobby daarmee zijn werk geworden. „Nadeel daarvan is dat je er een nieuwe hobby bij moet zoeken," grapt-ie. Maar dan serieus: „Het is geen baan van negen tot vijf. Samenwerken met vrij willigers betekent ook veel 's avonds en in het weekend vergaderen. Daar staat tegenover dat de vrijwilligers enorm enthousiast zijn en dat de sfeer hier altijd goed is." Creativiteit en lef Dat Le Champion kantoor houdt in Heiloo is min of meer toeval. „Het bevalt ons goed hier, bij het station en vlakbij Egmond, in verband met de Halve Marathon. We zoeken alleen nog een opslagruimte hier in de buurt, voor al het papierwerk." Theo Hoogendoorn overdrijft niet. Overal langs de wanden en in de gang staan dozen met folders en posters tegen de muren gestapeld. Uit de inhoud blijkt dat op dit moment de Dam tot Damloop, de 16,1 kilome ter lange prestatie- en trimloop van Amsterdam naar Zaandam, een groot deel van de tijd van de medewerkers in beslag neemt. „We hebben tot nu toe 1754 inschrij vingen ontvangen," weet Hoogen doorn. Daar zijn de 700 aanmeldingen voor de zogenaamde businessloop, waar teams van bedrijven zowel op wedstrijd- als op recreatief niveau aan mee kunen doen, nog niet bij. Het con cept van deze wedstrijd werd bedacht door onder anderen Lansbergen en Hoogendoorn en datzelfde geldt voor de Halve Marathon van Egmond. Evenementen waarbij de organisato ren, zoals Hoogendoorn het formu leert, voor hondenman procent moeten presteren en het beste uit zichzelf moe ten halen. Egmond is favoriet bij Hoogendoorn. „Bij de organisatie daarvan komt het echt aan op creativi teit. Neem nou alleen maar de klimato- Le Champion-medewerkers (vlnr) Donna Kostucsiewicz, Margreet Maijers (voor), Kees Lansbergen en Theo Hoogendoorn. foto Kitty Hoogland) logische omstandighëden, die zijn iede re keer anders in januari. En omdat de wedstrijd 21 kilometer lang is, trek je ook de échte lopers. En ja, de sfeer is er altijd enorm gezellig." Behalve bij de uitvoering hebben de vrijwilligers volgens Theo Hoogen doorn ook bij het ontwikkelen van eve nementen een niet te onderschatten rol. „Ze komen vaak met nieuwe ideeën." Daarbij wijst hij ook op de buitenlandse fietsreizen van Le Cham pion. Ooit begon het met een reis naar Frankrijk, andere Europese bestem mingen kwamen daarbij en tegenwoor dig wordt er ook gefietst in Indonesië, Thailand, Vietnam en Zuid-Afrika. „En we hebben nog wel voor tien of twintig jaar ideeën liggen." Wat dat betreft hanteert Theo Hoogen doorn een duidelijk uitgangspunt. „Je moet blijven vernieuwen en niet bang zijn om dingen te laten mislukken. Volgens hem is er de afgelopen jaren wel het een en ander veranderd. „Die fietstochten van vroeger waarbij in colonnes van honderd man wordt gefietst, dat spreekt tegenwoordig niet meer aan. En misschien zal in de toe komst het aantal leden van Le Champion wel dalen vanwege de indi vidualisering. Maar ik ben ervan over tuigd dat er altijd een bepaalde kern van leden zal blijven bestaan." Als het aan Harmen de Vries ligt, is hij daar bij. „Ik fiets en loop al veertig jaar in ver enigingsverband dus inmiddels ken ik iedereen. Het is gewoon gezellig." EGMOND - Ter gelegenheid van de feestelijke onthulling van het stand beeld van Lamoraal van Egmont op 11 oktober houdt de Stichting Standbeeld Lamoraal een foto-, dia- en videowed strijd. Dit gebeurt in samenwerking met Foto Jonker uit Egmond aan Zee en fotoclub Defa. Het thema van de wedstrijd is 'De spo ren van Lamoraal van Egmont'. Voor dit thema is gekozen om de deelnemers de mogelijkheid te geven hun eigen creativiteit de vrije loop te laten. Het woord sporen geeft daartoe alle ruimte. Het verwijst onder mee naar de krijgs man die Lamoraal was (een paard de sporen geven of zijn sporen verdiend hebben), naar de volgens geschiedkun digen politiek naïeve Lamoraal (het spoor bijster zijn) en naar voorwerpen en gebeurtenissen die aan Lamoraal herinneren (zijn sporen nalaten). Als u zich wilt verdiepen in de levens loop van Lamoraal en wilt weten wat zijn invloed is geweest op de vader landse geschiedenis dan kunt u de mini- biografie Het dubbele beeld van Lamoraal van Egmond aanschaffen. U steunt daarmee ook de Stichting Stand beeld Lamoraal. Voor f20,- kunt u het boek bestellen bij Hilde Belleman, tel. 072-5064692. De wedstrijd staat open voor iedereen. Omdat het standbeeld in Egmond een kopie is van het standbeeld dat in het Belgische Zottegem op de markt staat, is besloten de wedstrijd ook in Zotte gem uit te schrijven. Er mogen zowel kleuren- als zwartwitfoto's ingezonden worden, niet kleiner dan 13 bij 18 centi meter en niet groter dan 40 bij 50 centi meter, inclusief passé partout. Dia's moeten aangeleverd worden in glasloze raampjes. Video's van maximaal tien minuten moeten afspeelbaar zijn op het VHS-systeem. Per persoon mogen maximaal vier foto's of dia's ingeleverd worden en één videoband. Prijsuitreiking De sluitingsdatum van de wedstrijd is op vrijdag 14 november. Een deskundi ge jury zal de inzendingen beoordelen. Op zaterdag 22 november vindt de prijsuitreiking plaats. De prijzen bestaan uit een aantal waardebonnen en tienkleurenfilms met 36 opnamen voor inzendingen die een speciale ver melding verdienen. De drie bekroonde inzendingen en de tien eervolle vermeldingen worden ten toongesteld tijdens een terugblik op de activiteiten rondom het standbeeld. Deze terugblik is gepland in juni 1998 in het dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef en wordt verzorgd door de werkgroep audiovisueel van de Stichting Historisch Egmond. Voor meer informatie over de wed strijd en voor het inleveren van uw foto's, dia's en video's kunt u trecht bij coördinator Cor Oorthuijsen, Samen- weid 2, 1935 AX in Egmond Binnen, telefoon 072-5065950. 112 072- 5122222 "oord-Holland Noord AKERSLOOT Rondvaartboot De Engel kiest zondag het ruime sop richting Zaanse Schans. 5054275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, geopend dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkgebouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Gemeentesecretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. AKERSLOOT - Hoewel het weer nog wat wisselvallig is, mag dat de pret op het water zeker niet drukken. Op zon dag 27 juli kunt u aanmonsteren bij Horeca- en Recreatiebedrijf 't Hoor ntje aan de Kerklaan 20 in Akersloot. Om 14.00 uur kiest rondvaartboot De Engel het ruime sop richting de Zaan. Er wordt aangemeerd bij de Zaanse Schans, waar u de typische Zaanse hou ten huizen kunt bewonderen. U kunt natuurlijk ook een bezoek brengen aan de kaasboerderij, de klompenmakerij, het uurwerkmuseum of de eerste win kel van Albert Heijn. Na een uur wordt de terugreis aan vaard en om ongeveer 18.00 uur legt de rondvaartboot weer aan in thuishaven Akersloot. Kosten voor deze rondvaart bedragen f 15,-, inclusief een kopje koffie of thee. Reserveren is gewenst in verband met het beperkte aantal plaatsen aan boord en kan op tel. 0251-312120. Unie van Vrijwilligers Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur): tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. «5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. 112 •Noord-Holland Noord 072- LIMMEN 5122222 LIMMEN - Op 14 juli kwam door onbekende oorzaak een fietster op het fietspad van de Rijksweg ten val. Zij werd met een hoofdwond overgebracht naar het MCA. Op de kruising van de Rijksweg met de Westerweg vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak van de aanrijding was dat er onvol doende afstand werd bewaard. Er was alleen materiële schade. Op 16 juli werd getracht in woningen aan de Dusseldorperweg en aan 't Kieftenland in te breken. Dë achter deuren van beide woningen werden ge forceerd. Verloren voorwerpen: een leesbril met zilveren montuur, drie sleutels aan lederen houder en drie sleutels. Gemeente Heiloo Maatschappelijke dienstverlening, spreekuren: iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur, tel. 5313131. Maatschap pelijk werk: maandag tot en met don derdag 8.00 tot 12.30 uur, tel. 5313184. Voorzieningen gehandicapten: tel. 5313184. Woon-Zorgloket Voor aanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur. Telefonisch is het loket bereikbaar van 8.00 tot 16.30 uur op nummer 5313184. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334383, 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614- Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: dr. J. A. A. Snel, Frederica's Hof 1,1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van' alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr.: De Kistemaker 3, Heiloo, tel. 5330748. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. - 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 06-8686. Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297: Tafeltje Dekje, Aktief trefpunt voor 55+ en Senioren Info Centrum. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CP Egmond aan den Hoef, tel. 5065204. Alg. Ned. Bónd voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspannings^c- tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: secretariaat J. 1851 „BK de Boer, Westerweg 46, 1851 AC Hei loo, tel. 5121058. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: mw. A. Schaap- Kamper (secretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 5331134 of op het kantoor, tel. 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380 Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag tot en met 30 aug. gesloten Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag van 14.00 tot 16.30 uur. Uitleen- posten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de Omgeving, geopend op dinsdag en vrij dag van 9.30 tot 11.30 uur. Vrijwilligers Vacaturebank Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo. Voor inlichtingen en afspraken tel. 5331883 of 5331297. Politiebureau Heiloo Tel. 5337676, dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdag tevens van 18.00 tot 22.00 uur. Gemeentehuis Foto-expositie tot en met 5 augustus door leerlingen van groep 7 van basis school Pax Christi. Gemeentehuis geo pend op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, vrijdag middag uitgezonderd. Beeldentuin Akermare Beelden en schilderijen van diverse kunstenaars. Te zien op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op afspraak. Galerie en beeldentuin zijn te vinden aan de Uiterdijk 2 in Akersloot. Stichting Doorstroom Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len. Stichting is gevestigd aan de Koningsweg 36 te Akersloot en geo pend van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. AKERSLOOT - Op 14 juli is er in een kamer van het motel ingebroken. Uit de kamer is een aktentas met daarin geld en bescheiden gestolen. Op 17 juli werd in een personenauto op het parkeerterrein van het motel inge broken. Door het schuifdak te forceren zag men kans in de wagen te komen, waarna een radio, gereedschap en een zonnebril werden gestolën. Op de Sluisweg werd een personenauto wegens slechte staat voor een technisch onderzoek uit het verkeer genomen. De auto bleek rijp voor de sloop te zijn. De eigenaar kreeg een proces-verbaal. Op 18 juli zijn tijdens het ontbijt in het restaurant van het motel aan de Geesterweg twee tassen gestolen. Hierin bevonden zich waardepapieren en pasjes. Later werd in Castricum van één tas een gedeelte van de inhoud teruggevonden. Op de Geesterweg vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak was dat er onvoldoende af stand werd bewaard. Door de aanrij ding werd ook een stilstaande perso nenauto geraakt, waarbij een van de inzittenden licht gewond raakte. Op 20 juli werd er toezicht op het Alkmaardermeer gehouden. Er werden enkele processen-verbaal opgemaakt voor diverse overtredingen, waaronder het te snel varen en het niet kunnen tonen van een registratie- en een vaar bewijs. SCHAGEN - Karavaan bezoekt ook Schagen. Op 24 en 25 juli staan in de Muziektuin muziek en theater op het programma. Gestart wordt om 15.00 uur met Het Kanon, een bulderende act van beeldend kunstenaar Hans Belleman. Daarna is er een groot aan tal voorstellingen, vrij toegankelijk voor iedereen. Zo is er muziektheater over Doornroosje door de Nederlands Noorse groep Fusentast, dans en acro batiek door Corpus, cabaret door Plien en Bianca en door Mario en Ludo. Griezelen kan in de tent van de Grimmige Griezelshow tijdens een korte voorstelling, de kermis wordt tot leven gebracht in een doorlopende soap en op straat lopen de Slinkies. Gordijnen voor Konijnen is de naam van een Belgische theatergroep, die op zoek is naar een potje met grappig heid... Dat levert taferelen op in een stijl die een mengeling is van slapstick, tekenfilm en commedia dell'arte. Er is bovendien nog een wijziging. De Australische groep Strange Fruit treedt op 24 jqli niet om 21.30 uur op, zoals vermeld staat in de Karavaankrant, maar om 19.30 uur, op de Markt in Schagen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6