Bibliotheek naar Moeder Godskerk? Senioren Info Esther van 't Veer komt uit op Levade Open huis bij Foresters Hal SI! PAGINA 10 UITKIJKPOST - 27 AUGUSTUS Gezondheidscursus Biljartclub 't Treffertje Tekenen en schilderen Zingen houdt jong Jubileumexpositie met Luis Fileer in De Kapberg Computercursussen Winterprogramma Nivon Volksdansen, waarom niet? Zündapp-rit Open dag badminton Geslaagden AOV Middenstand Jeugdtennis HSV Scouts op Nawaka Aktiviteitenind eWijkAktivitei tenindeWijkAk Dierenbescherming Een koffer vol boeken Stichting Kinderopvang Humanitas start naschoolse opvang Grutterij De Korenbloem sluit deuren Pony-paardenkeuring KYG St. Monica Kunstgeschiedenis Vrije Academie ISO-certificaat voor G.P. Groot BV De Moeder Godskerk is in beeld als locatie voor de nieuwe bibliotheek. foto Kitty Hoogland) HEILOO - In het dorp doen op het ogenblik geruchten de ronde dat de Moeder Godskerk aan de Holleweg de nieuwe locatie zou zijn voor de biblio theek. De bieb is, zoals bekend, uit haar krachten gegroeid en dringend op zoek naar een nieuw onderkomen, liefst op een centrale locatie in Heiloo, dicht bij winkels en andere drukbezochte instel lingen. Eind mei bracht de commissie van de rooms-katholieke parochiegemeen schap in Heiloo een rapport uit waarin zij adviseerde de Moeder Godskerk te verkopen. Er zou dan één katholiek kerkcentrum moeten komen, met een pastoraal centrum voor nevenactivitei ten, vergader- en ontmoetingsruimten, secretariaat en administratie. Dit zou dan de Willibrorduskerk worden, temeer omdat deze op de gemeentelij ke monumentenlijst staat. Met de opbrengst van de verkoop van de Moeder Godskerk kunnen de aanpass ingen aan de Willibrorduskerk betaald worden. Volgens woordvoerder Ch. van Voorst van de gemeente is de Moeder Godskerk zeker in beeld. „De kerk wordt inderdaad betrokken in het onderzoek naar mogelijke locaties voor de bibliotheek, dat momenteel uitge voerd wordt. We verwachten dat deze studie over vier a zes weken in het col lege besproken zal worden." HEILOO - De Bocam-methode stimu leert mensen om aan hun eigen gezondheid te werken. Zij biedt daarbij een zelfhulpprogramma aan ter bestrij ding van stress, slapeloosheid, angst en onzekerheid, spier-, pees- en gewrichts klachten, hoofdpijn, klachten met de spijsvertering en rugklachten. Getracht wordt dit doel te bereiken door een brug te slaan tussen oost en west. Traditionele Chinese en westerse diagnostiek worden samengevoegd om daaruit een natuurlijke behandelings methode te creëren. Deze kennisma kingcursus is geschikt voor iedereen die meer grip en inzicht wil krijgen in de eigen gezondheid. Het preventieve karakter staat cen traal, het zoveel mogelijk voorkomen van klachten. Op eenvoudige wijze leert u een aantal technieken voor een betere gezondheid. Tijdens de lessen zullen er dia's en video's te zien zijn die in China zijn gemaakt. De cursus start op 16 september en duurt 7 dinsdagen (van 10.15 tot 11.45 uur). Wie belangstelling heeft voor deze cursus of meer inforamtie wil heb ben kan bellen met Aktief 55+, 072- 5331297. HEILOO - Op maandag 1 september start een cursus Tekenen en Schilderen met Lex Hijmans. Hier kunt u leren aquarelleren, met olieverf, gouache en acryl schilderen, met conté, houtskool, pastel of potlood tekenen en uiteraard nog veel meer. Soms zijn de lessen bui ten en is er een model. De les wordt aangepast aan de indivi duele behoefte. Dus of u nu net begint of al langer schildert, u bent van harte welkom. De cursus is op maandag van 19.30 tot 22.00 uur en begint op 1 september in het Trefpunt. Info: tel. 020-6829394. HEILOO - Zingen houdt jong, een ouderenkoor voor 55 plussers, is een gemengd koor met ruim 25 leden en staat onder leiding van diligente M. Merckens. Elk jaar neemt het koor nieuw werk in studie (wel bekende werken), onder andere kerstliederen en meezingers. Vanaf dinsdag 31 augustus bent u als instromer welkom om deel te nemen aan de repetities van dit koor. De repetities zijn elke dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt. Telefonische informatie: 072-5335936 of 5331671. EGMOND - Hélène Min startte 25 jaar geleden Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef. Vele interessan te en succesvolle tentoonstellingen zijn er sindsdien gehouden en bovendien een groot aantal eductieve activiteiten. Om dit belangrijke jubileum te vieren' is een van de eerste exposanten uit de beginperiode uitgenodigd: de interna tionaal bekende kunstenaar Luis Fileer. Van 30 augustus tot en met 5 oktober toont galerie De Kapberg zijn schilde rijen en grafiek. Van zijn vrouw Clarita Fileer zijn zilveren sieraden te zien, prachtig gekleurde halfedelstenen in een grillige zetting. De expositie wordt in aanwezigheid van de kunstenaars op zaterdag 30 augustus om 15.00 uur geo pend door Dirk de Herder. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 Egmond aan den Hoef, is open op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak (tijdens openingsuren 072-50626451. HEILOO - Het nieuwe competitiesei zoen van biljartclub 't Treffertje gaat 1 september weer beginnen. Gestart wordt met de jaarvergadering. Daarna is er vrij biljarten. Net als vorig jaar speelt de club weer competitie voor heren lybre, op maan dagmiddag en donderdagochtend, 't Treffertje wil ook op dinsdagochtend met de dames een competitie opzetten. De heren Ton Broersen en Jan Schouten zijn bereid hieraan leiding te geven. HEILOO - Op vrijdag 19 september gaan in het Trefpunt drie computercursussen van start: Kennismaken met de computer, WordPerfect *5.1 en Windows 3.11. De cursus Kennismaken met de com puter is zeer geschikt voor degenen die inzicht willen krijgen in de werking van de computer en de eerste beginselen onder de knie willen krijgen in het wer ken met de computer. De cursus omvat zes lessen en wordt gegeven van 9.15 tot 10.45 uur. Kosten bedragen f 110,- voor de cursus en f 15,- voor de hand leiding. In Wordperfect 5.1, gericht op tekstver werking, wordt onder meer tekst-, regel- en paginaopmaak behandeld en leert u ook printen en spellingcontrole toepassen. De lestijden zijn van 11.00 tot 12.30 uur. De kosten bedragen f 145,- voor acht bijeenkomsten. De handleiding kost f 20,-. Nieuw is de cursus Windows 3.11. Steeds meer toepassingen zijn ontwor pen om te gebruiken met Windows. Een belangrijk kenmerk van Windows is dat u de besturing van de computer grotendeels kunt verrichten met de muis. De cursus is er op gericht u zo snel mogelijk vertrouwd te maken met dit nieuwe besturingsprogramma. De cursus, bestaande uit acht lessen, wordt gegeven van 15.15 tot 16.45 uur en kost f 145,-. De handleiding voor Windows kost f 30,-. Info en opgave: Aktief 55+, 072- 5331297. HEILOO - Het programma voor het komende seizoen van de Nivon afde ling Heiloo, is weer gereed. Er zijn veel leuke activiteiten, zoals een fietstocht in de omgeving en, als er voldoende belangstelling is, een meerdaagse wan deling met een overnachting in een Natuurvriendenhuis. Het bestuur is erin geslaagd in septem ber opnieuw een excursie te boeken naar de vuilverbrandingsinstallatie in Alkmaar en het seizoen wordt weer besloten met de traditionele 'wandeling over gras'. Gedurende de wintermaanden zijn er dialezingen over Portugal, China en Indonesië en er komt een avond met verhalen over een zeiltocht over de Middellandse Zee. De geologiegroep komt met en eigen programma. Daarin een zesdelige cur sus over 'Het lezen van het landschap: het andere Europa', alsmede lezingen over het wel en wee van het vroegere mijnbedrijf in Limburg en over 'Subductiezones': hoe contii enten over elkaar heenschuiven. Ook ijn er de gebruikelijke determinatie- en prak tijkavonden. Het cursusaanbod is als ieder jaar zeer gevariëerd, meer daarover is te lezen in het afzonderlijke cursusprogramma. (Zie ook de advertentie elders in deze krant.) Het winterprogrammaboekje wordt dezer dagen toegezonden aan alle leden, andere belangstellenden kunnen dit aanvragen bij de in de advertentie genoemde adressen. HEILOO - Waarom zouden u en uw kinderen het niet eens proberen, volks dansen bij Pridini, de enige volksdans vereniging in Heiloo. Volksdans is, zoals het woord al zegLdansen voor het volk, voor iedereen dus. Het is een 'sport' die niet prestatiegericht is, en waarvoor geen dure uitrusting nodig is. In ontspannen sfeer worden dansen aangeleerd uit een internationaal pro gramma, waarbij ook de achtergrond ervan wordt toegelicht. Nieuwelingen mogen in alle groepen tweemaal gratis meedoen. Benodigd zijn een redelijke conditie, een paar lekkere schoenen (gympjes, iets met een hak, alles mag) niet te warme kleding en een goed humeur. Naast de normale dansavonden en middagen, organiseren Pridini door het jaar heen diverse extra activiteiten zoals instuiven, een internationale hap jesavond, kampeerweekenden en spe cialistenavonden. Voor kleuters van 4 tot 6 jaar is er een groep op dinsdag van 16.15 tot 17.15 uur in de Ypsalon. Onder leiding van Yvonne Klaver start deze groep op 2 september. Voor kinderen van 6 tot 12 jaar is er een groep op woensdag van 18.30 lot 20.00 uur, in hét gebouw van Kleurenpracht, gelegen achter sporthal Het Vennewater. Coby Hogendijk leidt, de start is op woensdag 3 september. f)e kinderen dansen ongeveer een uur. Voor beginners vanaf 12 jaar die nog nooit gevolksdanst hebben, start er een nieuwe groep bij een minimaal aantal deelnemers van 15 personen. Deze groep van Marianne Knip danst op woensdagavond van 20.00 tot 20.45 uur in het gebouw van Kleurenpracht. De start is woensdag 3 september. Voor gevorderde dansers is er een groep op woensdag van 20.30 tot 22.00 uur met Marianne Knip, eveneens in het gebouw van Kleurenpracht, start op woensdag 3 september. Binnen de Pridini-demonstratiegroep is plaats voor ervaren dansers. Deze groep oefent tweemaal per maand op vrijdagavond in het Open Huis. Wilt u zich opgeven voor een van de genoem de groepen of wilt u wat meer weten, zoekt u dan contact met Nel Coolegem, tel. 072-5335427, of met Flora Groot, tel. 5336012. MARKENBINNEN - Liefhebbers van de vermaarde Ziindappbrommers opgelet. Op zondag 7 september start in Markenbinnen een tourtocht met deze nostalgische bromfietsen. Start en finish is bij eetcafé De Marken, dat u vanzelf vindt als u Markenbinnen bin nenrijdt. De start is om uiterlijk 11.00 uur, de kosten zijn f 5,-. HEILOO - Ook dit jaar begint bad mintonvereniging 't Vennewater met de open dag. Uiteraard is iedereen wel kom, jong en oud, man en vrouw, begin nend of gevorderd. Badminton is een ideale sport om iets aan de conditie te doen, terwijl het door iedereen op zijn eigen niveau en tempo beoefend kan worden. Begeleiding en training beho ren tot de mogelijkheden, waardoor de basisbeginselen van de badmintonsport u aangereikt worden. De open .dag wordt gehouden op zon dag 31 augustus in badmintonhal 't Zevenhuizen 46 van 1.00 tot 14.00 uur. Er zijn diverse activiteiten voor de jeugd en volwassenen. Neem sport schoenen en kleding mee als u mee wilt doen. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met John Bakker, tel. 072-5339696, na 18.00 uur b.g.g. 072- 5332985. HEILOO - De Middenstandsavondschool Heiloo hèeft de examenresultaten weer binnen. De geslaagden zijn: A.M.G. Alecci, J.H. van Amstel, A. Bakker, A.L. Bakker, P. Bakker, J. Dikkeboom, C. Duin, M.G.M. de Groot, S. GÜney, E.P.A. Kamstra, E.C.J. Koppes, N.M. Kwanten, C.E.M. Roozendaal, R. van Schaijck, W.H.M. Sinnige, E.C.G. De Winter en P.A.M. Wolthuis.Twintig cur sisten hebben deelcertificaten behaald. In september begint het nieuwe cursus jaar. Donderdagavond 29 augustus kan iedereen die belangstelling heeft infor matie krijgen in het PCC aan de Dors, tussen 19.00 en 20.00 uur. Bellen kan ook, tel. 072-5332768 of 0251-314756 HEILOO - Tijdens de kampioenschap pen van de Noord-Hollandse bond van landelijke rijverenigingen op 16 augus tus in Lisse behaalde Esther van 't Veer met de vijfjarige stermerrie Kitt JJ het reserve-kampioenschap in de dressuur- klasse midden 2. Door deze prestatie selecteerde zij zich voor de nationale kampioenschappen, de Levade, die op zaterdag 6 september in Ermelo wor den gehouden. Esther, die lid is van de landelijke rij- vereniging Heiloo e.o., startte vorig jaar voor de eerste keer met deze fraaie schimmelmerrie in de dressuur klasse licht. Na vier wedstrijden had ze al zoveel winstpunten verzameld, dat de overgang naar de middendressuur een feit werd. Esther heeft Kitt JJ 1,5 gele den gekocht. „Het fijne bij Kitt is, dat zij alles wat je haar leert goed oppakt. Daarnaast heeft zij veel uitstraling en zeer ruime gangen." De prestatie in Lisse leverde direct 3 winstpunten op, zodat Esther al startge rechtigd is voor de zware dressuur. „Voorlopig denk ik daar nog niet aan. Eerst de strijd in Ermelo. Daar komen de besten van het hele land bij elkaar. De concurrentie is erg groot in deze klasse. Ik zie wel waar ik eindig. Kitt is vrij constant, dus ik hoop dat wij samen een goede dressuurproef rijden. In de dressuursport zijn ruiters het niet altijd eens met de jurybeoordeling. Ik heb daar geen last van. Ik ga ervan uit, dat een goede proef altijd wel wordt gewaardeerd." Esther beschikt ook nog over de vierja rige vosruin Le Wilco, die ze uitbrengt in de klasse Licht. Ook met dit paard heeft ze in korte tijd al 8 winstpunten verzameld. Esther is getrouwd met vee houder Klaas van 't Veer, die zijn bedrijf heeft in de Egmondermeer. „Het houden van paarden is hierdoor gemakkelijker. We beschikken over een eigen rijbak en voldoende land om de paarden te weiden. Bovendien is Klaas net als ik gek van paarden. De zoon van Klaas, Paul, heeft meer ambi ties in de springsport. Hij wil daar graag verder in." Hoewel Esther nu alleen dressuur rijdt, heeft zij in het verleden ook met veel succes gesprongen. Dit komt haar bij de begeleiding van Paul goed van pas. Sinds enkele jaren verzorgt Esther met veel plezier de instructie voor begin nende ruiters bij de landelijke rijver- eniging Heiloo e.o. Het geeft haar veel voldoening als ze ziet dat er progressie bij de ruiters is. Uit ervaring weet zij, dat veel trainen onder begeleiding noodzakelijk is om succes te kunnen behalen. „Een paard met veel aanleg heeft een voorsprong, maar zonder trainen en goede begeleiding red je het niet," aldus Esther. De Egelshonk: mooie velden en een multi-functioneel clubhuis. HEILOO - De Foresters heeft een nieuw thuis aan de Vennewatersweg betrokken, de Egelshonk, met mooie velden en een multi-functioneel club huis. De eerste wedstrijd was natuurlijk tegen 'eeuwige' rivaal HSV. Ondanks het feit dat de wedstrijd een echte bekerwedstrijd was, stond het allemaal in het teken van de première. Zoals verwacht won het hoger spelende- HSV met treffers van ex-Foresters-spelers Martin de Vré en Walter Hoeben. HSV- ers die volgens de Foresters normaal niet op het domein van de concurent durven komen, zagen hun kans schoon om.even in de keuken te kijken. Afgelopen zaterdag was de beurt: aan de leden van de Foresters om hun nieu we thuis te komen bekijken. De jeugd mocht de nieuwe vlag in top hijsen, opgeluisterd door een fantastisch optreden van de Fanfare Showband Heiloo. Daarnaast waren er optredens van de lagere senioren en handbalda mes, die voornamelijk voor zichzelf en hun wederhelften de show probeerden te stelen, wat sommigen nog lukte ook. Daarna ging het feest nog tot in de late uurtjes door. Foresters heeft nog een heleboel werk te doen op het nieuwe terrein, maar met de werklust van veel leden komt dat zeker in orde. De slo gan voor dit jaar luidt in elk geval: De Foresters... een nieuwe plek, een spor tieve toekomst. Esther van 7 Veer met de vijfjarige stermerrie Kitt JJ. HEILOO - Van 7 augustus tot 17 augustus vonden onder fantastische omstandigheden de jeugdclubkam pioenschappen bij TV HSV plaats. Bij de jongens werd Bart Bakker ten koste van Niels Kraakman de winnaar na een zeer spannende partij. Mischa van Raam wist bij de meisjes voor de twee de achtereenvolgende keer de beker in de wacht te slepen. De uitslagen van de overige partijen zijn als volgt. JE C: 1. Erik Toepoel, 2. Onno Bakker. JE B: 1. Sietze Mosselaar, 2. Jeroen Pronk. JE A: 1. Bart Bakker, 2. Niels Kraakman. ME C: 1. Charlotte Mooy,2. Annemiek Out. ME B: 1. Daphne Kraakman, 2. Nicole Bakker. ME A: 1. Mischa van Raam, 2. Marjolein Out. MD B: 1. Charlotte Mooy/Annemiek HEILOO - Van 28 juli tot en met 7 augustus heeft Roermond op haar kop gestaan. De bevolking van deze Limburgse stad zag hoe 6000 water scouts hier hun Nationaal Waterkamp (Nawaka) hielden. De jongens en meis jes van de Victoriegroep uit Heiloo waren ook van de partij. Thema van deze happening was 'water leeft'. Dat het water leeft merkten de scouts tijdens de vele programma onderdelen die zich op en om het water afspeelden. Zo waren er naast de ope ning in het centrum van Roermond smokkelspelen waarbij de groepen dia manten en vuurwerk moesten smokke len, een bruisend België programma waarbij de groepen zichzelf konden presenteren, een echte vlootschouw en een knallend vuurwerk. Na deze drukke dagen zijn de verken ners nu weer elke zaterdag te vinden op het Alkmaardermeer. Hier liggen hun boten bij Scoutingcentrum de Stierop. Wie interesse heeft, kan een keer mee- Mevrouw M. Franken is blij met haar koffer vol boeken. HEILOO - Afgelopen week was het weer feest bij boekhandel Deutekom. Twee weken geleden werd de zaak feestelijk geopend en nu werd er een koffer vol zomerboeken aan een geluk kige winnaar uitgereikt door Ton Deutekom. Iedere klant die in juli èen boek uit het fonds van Bert Bakker had gekocht, kreeg een lot in de vorm van een kofferlabel. Uit alle ingeleverde loten werd één gelukkige winnares getrok ken en dit was M. Franken uit Heiloo. Zij mocht de mooie koffer zelf vullen met zes boeken uit het fonds van Bert Bakker. Ze kan nu echt een koffer vol boeken meenemen op haar volgende vakantie! Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Vermist Witte poes met cyperse vlekken op rug en staart, 1 jr. Zeeweg, Heiloo. Klein magere lapjespoes (ziek), 17 jr. Holleweg, Heiloo. Lichtrode gec. kater met wit bij de neus en witte bef en voetjes, mager, ziek, 17 jr. Boekenstein, Heiloo. Grote lichtbruine kip, Zonnedauw, Limmen. - Grijze Perzische poes met goudkleuri ge orgen, 8 jr. Werkendelslaan, Heiloo. Roodcyperse gec. kater met wit befje, 3 jr. De Waard, Heiloo. Klein zwart poesje met wit vlekje op de borst, 9 jr. Werkendelslaan, Heiloo. Rode gec. kater met wit streepje tussen de ogen en witte voetjes, 2 jr. Kanaalweg, Heiloo. Grote lichtbruine kater met doiikere aftekeningen bij neus, poten en staart, 7 jr. Keldercroftlaan, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Oude zwarte gec. kater met witte ach terpoten en buik, voor witte voetjes, Burg. Nieuwenhuysenstraat, Limmen. Inl. 072-5616106. HEILOO - Kinderdagverblijf Olliel B. Bommel in Heiloo, een vestiging van Stichting Kinderopvang Humanitas, breidt de mogelijkheden voor kinder opvang uit met naschoolse opvang. De naschoolse opvang is bedoeld voor het opvangen van kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar op maandag, dinsdag en donderdag van 15.00 uur tot 18.00 uur, op woensdag en vrijdag van 12.00 uur tot 18.00 uur en tijdens de school vakanties hele dagen. Professionele medewerkers zorgen voor de opvang en een leuk, actief en creatief vrijetijdsprogramma voor de kinderen. In overleg met de ouders worden mogelijkheden bekeken voor het vervoer van de kinderen van school naar de naschoolse opvang. De naschoolse opvang is gevestigd in wijk- gebouw de Ypsalon aan de Hucht. Er is een beperkt aantal gesubsidieerde kindplaatsen beschikbaar voor inwo ners van Heiloo. Verder is er de moge lijkheid voor bedrijfsplaatsen of parti culiere kindplaatsen. Bedrijfsplaatsen kunnen gekocht worden door werkge vers voor hun werknemers. Daarnaast kunnen ouders zelf een particuliere plaats inkopen. Voor meer informatie over de na schoolse opvang in Heiloo kunt u con tact opnemen met Ingrid Boonstra, hoofd Kinderdagverblijf Ollie B. Bommel, tel. 072-5333838. Out, 2. Femke Koppen/Marit Bruyns.MD A: 1. Mischa van Raam/Vanessa de Boer, 2. Tineke Peek/Nicole Bakker. JD B: 1. Erik Toepoel/Tim v.d. Weide, 2. Onno Bakker/Lennart Becker, JD A: 1. Niels Kraakman/Bas Walraven, 2. Bert Bakker/Bart Bakker. GD B: 1. ErikToepoel/Charlotte Mooy, 2 Lennart Becker/Annemiek Out. GD A: Ï.Joost de Haan/Vanessa de Boer, 2. Niels Kraakman/Judith Ranzijn. Naast deze jeugdleden deden er ook leden mee die dit seizoen met tennis gestart zijn. Voor deze kinderen werd ook een klein toernooitje gehouden. De prijsverdeling in de categorie Algemeen is 1. Ernst v.d. Werf, Ralph Molenaar, 3. Annemarie Bakker 4 en Janneke Bakker Björn Kraakman werd derde en Mare Blaauboer vierde. zeilen. De verkenners (11 tot 15 jaar oud) vertrekken elke zaterdag om 10.00 uur bij Bowling Heiloo. Na drie kwartier fietsen komen ze aan op de Stierop, tuigen daar de boten op en kie zen het ruime sop. Er wordt dan veel gezeild, gezond, gezwommen en geleerd over het zeilen en de vaarre- gels. Om ongeveer 16.30 uur zijn de verkenners terug bij de Bowling. Ook worden er geregeld weekenden gehou den op 'de Stierop'. Voor meer infor matie over de zeeverkenners kun je bellen met Michiel Röling, tel. 072- 5332749. HEILOO - Grutterij De Korenbloem, sinds 1982 gevestigd aan de Stationsweg 88 en onderdeel van Ranzijn Tuin en Dier, zal op 1 janu ari 1998 haar deuren sluiten, zo heeft directeur Jan Ranzijn afgelopen maan dag bekend gemaakt. „Het veranderend consumentenge drag, zowel op het gebied van assorti ment als ten aanzien van de wijze van winkelen, zijn onder andere de reden van mijn beslissing om met de grutterij te stoppen," verklaarde Jan Ranzijn. „Daarnaast zullen in de toekomst de milieueisen voor de verkoop van etens waren flinke investeringen vergen, die ik niet verantwoord acht met het oog op de toekomst." Ranzijn benadrukt dat hij in goed over leg met zijn personeel besloten heeft tot de aangekondigde sluiting. De medewerkers hoeven niet bang te zijn voor ontslag; ze blijven werken in de overige vestigingen. Verder garandeert Ranzijn dat de klan ten de komende maanden niet in een halflege winkel terecht komen. „Tot het moment van de sluiting zal grutterij De Korenbloem volwaardig blijven draai en om alle klanten tot op het laatste moment van dienst te kunnen zijn." ALKMAAR - Er zal weer een pony- paardenkeuring geschieden op woens dag 24 september tijdens de jaarlijks Landbouwdag. Alle paarden en pony's - met of zonder papier - kunnen hier aan meedoen, ook haflingers, ijslanders, friezen en fjorden. Hengsten ouder dan 1 jaar worden niet toegelaten. De keuring is op de Gedempte Nieuwesloot en begint om 10.00 uur. De deelnemers dienen om 9.30 uur aanwezig te zijn. Het inschrijfgeld is f 2,50 per paard/pony, te betalen op de keuringsdag. Er zijn mooie prij?en beschikbaar gesteld. Bovendien ont vangt elke deelnemer een herinnering aan deze dag. Voor inlichtingen en opgave kunt u bellen 072-5126066. HEILOO - Op woensdag 17 september houdt het Katholiek Vrouwen Gilde haar eerste bijeenkomst van het sei zoen. Om 19.30 uur wordt r begonnen met een liturgieviering. Voorganger is pastor T. Walstra. Daarna volgt de jaar vergadering en na de pauze is er een bingo. Het KVG Heiloo telt een kleine hön- derd leden en heeft tot doelstelling dat haar leden naast de'zorg voor zelfont plooiing eigen keuzes maken binnen het KVG, maar wel duidelijk kiezen vóór het KVG. Het jaarprogramma ziet er als volgt uit. 17 september openingsavond; 14 okto ber fietstocht; 15 oktober voorlichtings avond; 5 november bezinningsdag; 26 november 50-jarig jubileum; 17 decem ber kerstavond; 21 januari Rina Snel kunstenares; 11 februari Wereldwinkel; 11 maart verrassingsavond; 25 maart koffieochtend; 15 april slotavond; 22 april fietstocht; 15 mei jaarlijks uitje. Nieuwe leden' zijn van harte welkom. Het lidmaatschap bedraagt f 40,- per jaar. Info: B. Bakkum, 072-5052955. HEILOO - Half september starten weer de cursussen kunstgeschiedenis van de Vrije Academie voor Kunst-his torisch Onderwijs. Het cursusprogram ma bleek afgelopen seizoen een succes. De cursussen worden gehouden in het Open Huis. Met ingang van het huidige seizoen bie den de Vrije Academie en het alom gerespecteerde Openbaar Kunstbezit een cursusprogramma onder gezamen lijke naam aan. Naast cursussen wor den er excursies, lezingen en reizen aangeboden. In Heiloo worden dit seizoen de vol gende cursussen gegeven: De Wereld van het Antiek, Hoogtepunten uit de Kunstgeschiedenis, Overzichtscursus Kunstgeschiedenis, Art Nouveau Jugendstil en Byzantijnse Pracht en Praal. Er worden zowel 's middags als 's avpnds lessen gegeven. Naast het programma zal de Vrije Academie het komend seizoen aan dacht besteden aan een aantal exposi ties in Nederland. Door samenwerking met de musea biedt de Vrije Academie ook bijzondere museumarrangementen aan. In de grètis cursusbrochure vindt u uitgebreide informatie over alle pro grammaonderdelen. De eerste cursus start op»24 september. Inschrijven kan via het aanmeldings formulier in het programmaboekje. De inschrijvingen worden behandeld op volgorde van binnenkomst. Het gratis programmaboekje met het volledige cursus- en excursieaanbod is af te halen bij de bibliotheek of aan te vragen bij de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs, tel. 020- 4185050. HEILOO - In navolging van de andere bedrijven van G.P. Groot B.V. heeft de Sector Aanneming, bestaande uit het G.P. Groot Aannemingsbedrijf Grond-, Weg- en Waterbouw B.V. en G. P. Groot Milieutechniek B.V., recentelijk het kwaliteitscertificaat EN-ISO-9002 uit gereikt gekregen van Bureau Veritas. Het kwaliteitscertificaat heeft betrek king op alle civiel-, milieu- en cultuur technische werken die de beide bedrij ven voor haar klanten verzorgt. De EN-ISO-9002 is een norm voor externe kwaliteitsborging van de International Organization for Standardization (ISO). Woordvoerder Zonneveld steekt zijn trots niet onder stoelen of banken. „Het betekent voor het bedrijf een erkenning van het ver mogen om haar dienstverlening met een constante, kwaliteit voor haar opdrachtgevers te verzorgen. Een aan tal grote opdrachtgevers eist momen teel al deze erkenning. Maar in de toe komst zal dit steeds belangrijker wor den. Op deze wijze blijft het bedrijf de ontwikkelingen op de markt voor". „Momenteel is het bedrijf bezig 'om met integratie van de beheersing van risico's met betrekking tot gezondheid, veiligheid en milieu in het kwaliteits systeem. Dit geschiedt op basis van de zogenaamde VCA-norm. Het verbete ren van de organisatie en daarmee de kwaliteit blijft binnen G.P. Groot een vanzelfsprekendheid," aldus de heer Zonneveld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 10