Gemeente Heiloo sluit 1996 af met positief saldo i I HEILOO 1 3 Voorlichtingsbijeenkomst Rijkswaterstaat over verbinding A9 en ringweg Bekendmaking jaarmarkt Verkeersafsluitingen van wege Uitmarkt in Heiloo Gemeente organiseert milieu-enquête Elke wijk zijn eigen speelveld?! Afvalbrengplaats voortaan elke zaterdag geopend Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis PAGINA 4 UITKIJKPOST - 27 AUGUSTUS G G Rekening in één oogopslag 1996 beschikbaar De gemeenterekening 1996het huishoud boekje van de gemeenteis in juni besproken in de raadscommissie Onderzoek Gemeenterekeningendie is belast met het onderzoek van de rekening. De accountant heeft de rekeningen gecontro leerd en een goedkeurende verklaring afge geven. De gemeente Heiloo sluit 1996 af met een positief saldo van 980.000,--- Het posi tieve saldo is het gevolg van incidentele mee vallers. Zo viel onder andere de algemene uit kering van het Rijk mee. Ook de rentestand zorgde voor een meevaller. Vanaf 1998 zal dit beeld veranderen vanwege verwachte kortin gen op de Rijksuitkering. Raadsvergadering Met deze rekening legt het college van bur gemeester en wethouders verantwoording af aan de gemeenteraad. De rekening wordt met een samenvatting, de zogenaamde rekening in één oogopslag (RIEO), in de raadsvergadering van 1 septem ber a.s. besproken. Deze vergadering is openbaar. Nadat de rekening 1996 door de raad is vast gesteld moet deze vóór 15 september wor den aangeboden aan de Provincie, die namens het Rijk toezicht houdt op de gemeenten in Noord-Holland. Positief saldo Het voordelig resultaat van de gemeentereke ning, het huishoudboekje van de gemeente, is 980.000,-. In de begroting was al rekening gehouden met een positief saldo. De raad wordt voorgesteld om het totale saldo 980.000,- te storten in de reserve nader te bepalen bestemmingen. In de RIEO is kort en bondig aangegeven waar interessante verschillen zitten ten opzichte van de begroting 1996. In de onlangs vastgestelde voorjaarsnota 1997 en het meerjarenbeleidsplan 1998-2001 is met de te verwachten effecten, die door werken in de komende jaren, al rekening gehouden. R.I.E.O. De gemeenterekening, zoals die volgens de voorschriften bestaat uit gedetailleerde ver antwoording met uitgebreide specificaties en bijlagen, wordt de laatste jaren in Heiloo ver taald en samengevat in een "rekening in één oogopslag" (RIEO). Deze RIEO is een compacte, moderne vorm van verslaglegging met de bedoeling de reke ning voor zowel de raadsleden als de bevol king beter leesbaar en toegankelijk te maken. In hoofdlijnen wordt aangegeven wat er met de totaal 56.000.000,- is gedaan in 1996. Het totale rekeningsbedrag van Heiloo, in grote lijnen te vergelijken met de omzet van een bedrijf, schommelt meestal zo rond de 56.000.000- per jaar. Vanaf 1995 zijn de begroting en de rekening productgewijs opgezet en is de kostentoere kening verbeterd. Daardoor is een zuiverder beeld ontstaan van wat een bepaald produkt of dienst in werkelijkheid kost en wat de even tuele opbrengsten zijn. Naast financiële cijfers zijn er ken- en presta tiegetallen opgenomen die de relatie leggen tussen de geldbedragen en wat er mee is gedaan. De RIEO is gratis af te halen bij de balie van het gemeentehuis. De gemeenterekening met de specificaties en bijlagen is ter inzage gelegd en eventueel in onderdelen verkrijgbaar tegen betaling van de leges. Voor meer informatie kunt u bellen met bureau voorlichting, tel. 072 -531 32 27. Tulip Inn Alkmaar RICHTING SCHACEN EN HEERHUCOWAARD Restaurant -OÏEZl VONDELSTRAAT #p|ALKMAAR CENTRUM RICHTING DEN HELDER EN HEILOO A9 RICHTING AMSTERDAM EN SCHIPHOL Om de bereikbaarheid van de kop van Noord- Holland te verbeteren heeft Rijkswaterstaat diverse projecten op stapel staan. Eén van die projecten is de aanleg van een verbindingsweg (by pass) tussen de A9 en de ring rond Alkmaar. De verbindingsweg begint vanaf de A9 direct na het Nijenburg-viaduct en komt uit op de ring Alkmaar ter hoogte van bedrijventerrein Boekelermeer. Als de nieuwe weg gereed is, hoeft een groot deel van de weggebruikers niet meer via de rotonde (Kooimeerplein) te rijden. Hierdoor zal het fileprobleem kleiner worden. Rijkswaterstaat vindt het heel belangrijk dat de direct omwonenden en inwoners van Heiloo goed worden geïnformeerd. Op maandag 1 september a.s. wordt van 19.00 tot 21.00 uur een voorlichtingsbijeen komst georganiseerd in het Tulip Inn Hotel Alkmaar (vlakbij rotonde Kooimeerplein, zie routekaartje) De agenda voor deze voorlichtingsbijeen komst luidt: - welkomstwoord en uitleg over het gehele project door de heer ing. H. de Ridder, hoofd-projectleider afdeling Uitvoering van Rijkswaterstaat; - toelichting op de eerste periode van de werkzaamheden (half augustus tot begin 1998) door de heerJ.A. Kok, projectleider afdeling Uitvoering van Rijkswaterstaat; - uitleg over grondaankoop door de heer J.H.M. Kollmer, hoofd Grondzaken, en de heer N. Th.J. Prinse, grondverwerver, beide van Rijkswaterstaat; - gelegenheid tot het stellen van vragen. Omwonenden hebben inmiddels een uitnodi ging voor deze voorlichtingsavond ontvangen. Wilt u meer weten, dan bent u van harte wel kom. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Centraal Informatiepunt van Rijkswaterstaat, directie Noord-Holland, tel. 023 - 530 14 01. U kunt bellen van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten vergunning te verlenen voor het houden van een jaarmarkt op zondag 14 september a.s. De jaarmarkt wordt gehouden ter gelegenheid van het 20 jarig bestaan van Winkelhof 't Loo. De markt is tussen 11.00 en 18.00 uur geo pend. Als voorwaarde is gesteld, dat de kerk dienst van de Hervormde Gemeente in de Witte Kerk niet wordt gestoord. Ook de win kels van Winkelhof 't Loo zijn dan geopend. Wel heeft het college aangegeven dat een aanvraag voor een volgende jaarmarkt alleen wordt gehonoreerd als deze gelijktijdig met de weekmarkt op woensdag wordt georgani seerd. Op zaterdag 6 september a.s. is de Uitmarkt in Heiloo. Vanwege de Uitmarkt is het noodzakelijk twee verkeersmaatregelen te treffen: - vanaf vrijdag 5 september a.s. 18.00 uur tot zaterdag 6 september a.s. 16.00 uur geldt een parkeerverbod op het parkeerterrein bij de bibliotheek en tegenover openbare basisschool De Zuidwester. - op zaterdag 6 september a.s. is Het Malevoort, gelegen tussen de bibliotheek en winkelcentrum 't Hoekstuk (tussen de twee zebrapaden) en vanaf de inrit naar de bibliotheek en de openbare basisschool De Zuidwester tot aan de Freinetschool tussen 10.00 en 16.00 uur voor alle verkeer afgesloten. Binnenkort krijgen 1.000 huishoudens in Heiloo een milieu-enquête in de brievenbus. Met deze enquête wil de gemeente Heiloo graag te weten komen wat Heilooënaren vin den van het gevoerde gemeentelijke milieu beleid en het milieu in het algemeen. In de enquête staan vragen over afval, verkeer, groenbeheer etc. Waarom wil de gemeente dit allemaal weten? Met de resultaten van de milieu-enquête kan de gemeente zich een beeld vormen wat er onder de bevolking van Heiloo leeft. De behoeften, meningen en suggesties van de Heilooënaren worden gebruikt bij het opstel len van een milieubeleidsplan. In dit plan wordt aangegeven wat de gemeente in de komende periode van 4 jaar wil gaan doen en wat het kost om het milieu te verbeteren. De milieu-enquête bevat in totaal vijfenzeven tig vragen. Bij de meeste vragen hoeft men slechts een kruisje in de daarvoor bestemde vakjes te zetten. Het invullen van de enquête kost hierdoor ongeveer twintig minuten. ledereen die een milieu-enquête ontvangt, wordt gevraagd de ingevulde vragenlijst bin nen 14 dagen met de bijgevoegde retouren velop (een postzegel is niet nodig) terug te sturen. Inwoners van Heiloo die geen enquête heb ben ontvangen, maar er wel graag één willen invullen, kunnen een exemplaar afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. De gemeente Heiloo hoopt dat zoveel moge lijk mensen de moeite willen nemen om hun mening te geven. Want hoe meer inwoners van Heiloo hun mening geven, hoe duidelijker het voor de gemeente wordt wat de Heilooënaren belangrijk vinden. Immers, het milieu is van en voor iedereen! Verwacht wordt, dat de gemeente binnen 2 maanden de eerste resultaten van de milieu- enquête in deze rubriek kan presenteren. Er zal ook een informatie-avond worden georga niseerd, waarbij iedere Heilooënaar van harte welkom is. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 531 31 47. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn vergunning te verlenen aan de heer A.O. de Lange te Heiloo voor het vergroten van de woning en het aanbouwen van een garage/berging op het perceel Kennemerstraatweg 287. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 28 augustus 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Uit de onlangs in Heiloo gehouden jeugd- enquête blijkt dat de jongeren in Heiloo dik tevreden zijn over de mogelijkheden voor georganiseerde sport, de sporthal en het zwembad 't Baafje. Ook de speciaal voor de jongere jeugd ingerichte speelterreintjes met speelwerktuigen scoren een voldoende. Maar de jeugd geeft ook duidelijk aan wat er ontbreekt in Heiloo: Er is grote behoefte aan (verharde) speel veldjes in de wijken voor voetbal, tennis, bas ketbal en eventueel skateboarden. Ook zou den doelen, baskets etc. moeten worden aangebracht. Deze wens neemt het college van burge meester en wethouders serieus. In de laatste vergadering met de wijkverenigingen heeft het college een oproep gedaan voor sugges ties voor speelveldjes in de wijken. Enkele inwoners van Heiloo zijn ook al actief geweest om handtekeningen te verzamelen voor hun voorstellen. Het college roept nu inwoners van Heiloo op om met voorstellen te komen voor speelveld jes in hun wijk. Om teleurstelling te voorkomen: locaties die bestemd zijn voor toekomstige woningbouwplannen (zoals voormalige Rehobot, de Driestal, het oude Trefpunt) komen niet in aanmerking, ook niet tijdelijk. Waaraan moet een plek van een speelveld voldoen? - veiligheid, dus niet langs een verkeersweg; - sociale controle, dus een beetje in 't zicht; - geen overlast voor de omwonenden (een speelveldje brengt ook veel gezelligheid). Het college verwacht vóór 15 september de suggesties van de wijkbewoners binnen te hebben. Zij kennen hun eigen woonomge ving immers het best. Voorstellen worden serieus bekeken. Vanzelfsprekend kunnen niet alle voorstellen gerealiseerd worden, maar het college streeft ernaar in meer wijken een eigen speelveld te creëren, zodat ook de iets oudere jeugd kan zeggen: "Heiloo, fijn spelen in 't groen!". Voor meer informatie kunt u contact opne men met de heer G. Presburg van de afde ling Welzijnszaken, tel. 072 - 531 31 64. De afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein che misch afval (kca), groente-, fruit- en tuin afval (gft) en restafval. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel. nr. 072 - 533 68 80. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde bouwver gunning verleend en melding positief bevon den; Curtiuslaan 15, P. Duijneveld - veranderen woonhuis (serre) Deze bouwvergunning/melding ligt met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de! bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is ofaan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Ringweg t.o. Fontein Verschuirlaan, N.V. Kabeltelevisie Kop Noord-Holland - plaat sen prefab-gebouw; Poortweijdt 12, A.J. de Jong - vergroten woning. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Protestants Interkerkelijk Thuisfront voor de periode van 31 augustus tot en met 6 september a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot!2.30 uur Maandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5313 13 I Informatierubriek tv, S

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4