Verdachte bekent moord op tuinder Beestenboetje Extra concert Witte Kerk Goed aai aa ij verkopen leuke damesmode t/m mt, 52, voor een betaalbare prijs. i B&G Echtpaar Klaase deelt al zestig jaar lief en leed temidden van bekenden l Hester Macrander op drift in De Beun i WÈ SILHOUET D0CV7 Van Os mode II WELKOM VOOR INSPIRATIE! Vos Makelaardij Uw vertrouwde Contactlens specialist dierendagfeest dames- 1 e etage herenmode winkelhort loo Heiioo Hot item! f JU JDrukkerij uitkijkpost bv JAARGANG OKTOBER Getuigen gezocht JOHN MOEN GOED GEZIEN Oorzaak ontploffing nog onduidelijk Jaarlijkse woningmarkt Ontvangst nieuwe inwoners Lezing Nivon Proefles zelfverdediging Skate party nu lid van C.C.H. om: Bel 072 5332275 jjBjll of Fax 072 5338295 ML Idt Opbrengst collecte Beatrix Fonds BINNENHUISARCHITECTUUR CEES HACHMANG LOODGIETERS Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) ■.-.-.-AV.V.VA -v.v.v.v. y.ylv De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! b'. v.v.v.v. .W.W. HEILOO - Op donderdagmiddag 18 september werd er in een woning aan de Holleweg ingebroken. Vanuit de woning werd een aantal kostbare antie ke boeken ontvreemd. Enkele getuigen hebben gezien dat de vermoedelijke dader vanuit de Holleweg richting het winkelcentrum 't Loo is gelopen en daar in een personenauto is gestapt. Het zou hier mogelijk kunnen gaan om een man van tussen de 45 en 50 jaar oud. met een lengte van ongeveer 1 meter 85, bruin haar en een snor en gekleed in een kostuum of combinatie. Hij reed in een donkerkleurige, chique personenauto. De politie van Heiloo heeft deze zaak in onderzoek en verzoekt getuigen con tact met hen op te nemen op tel. 072- 5337676. HEILOO- De verdachte die twee weken geleden dóór de politie werd aangehouden op verdenking van moord op de 70-jarige tuinder J.N. uit Heiloo, heeft bekend. Het gaat om een 29-jarige man van Marokkaanse af komst, zonder vaste woon- of verblijf plaats. Volgens de politie heeft het slachtoffer de verdachte in zijn schuur overlopen, toen hij na het avondeten zijn woning wilde verlaten om een eindje te gaan fietsen, zoals hij wel vaker deed. Toen de volgende morgen bleek dat de man niet thuisgekomen was, is de familie naar hem gaan zoeken en troffen hem dood aan in een koelcel. Over de wijze waarop de tuinder om het leven is gebracht, wil de politie niet in details treden. De politie was door getuigenverklaringen op een signale ment van de verdachte uitgekomen. De man had op de avond van de moord bij diverse buren aangebeld om naar werk te vragen. Een week later werd hij in Alkmaar aangehouden bij een caféru zie en later door een agent herkend als de'man van wie een signalement was verspreid in verband met de moord op de tuinder. De man is in 1992 voor een soortgelijk feit veroordeeld. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 zaterdag 4 oktober In het gemeentebosje van: 10.00-15.00 uur A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sc TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - Het is nog steeds niet dui delijk wat de oorzaak is van de ont ploffing van de boiler van openbare basisschool De Zuidwester. Eerder ver klaarde burgmeester H. den Boon dat bepaalde onderdelen, de thermostaat en het overdrukventiel, niet goed func tioneerden doordat zij verkalkt zouden zijn. Maar of deze mankementen de oorzaak zijn van de ontploffing blijft nog in het ongewisse. De explosie in de school aan Het Malevoort zorgde op zondagmorgen 14 september voor een ravage. Het werk- hok, waarin de boiler hing, werd door de klap compleet weggevaagd. Ook een aangrenzend lokaal werd flink ver nield. De schade bedroeg tienduizen den guldens. Volgens Den Boon worden de installa ties in de scholen jaarlijks, voor aan vang van het schoólseizoen, gecontro leerd. Ook dit jaar is dat gebeurd. On langs 'zijn alle cv-ketels, geisers en boi lers op de openbare basisscholen in Heiloo opnieuw gecontroleerd. Naar aanleiding van dat onderzoek heeft de gemeente de boiler van De Spring- schans, die van hetzelfde type was als die van de Zuidwester, uit voorzorg vervangen door een nieuw exemplaar. Inmiddels heeft de gemeente opdracht gegeven aan een onafhankelijke, exter ne deskundige om samen met de leve rancier een onderzoeksrapport op te stellen. De resultaten daarvan waren bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. HEILOO - Zaterdag 25 oktober houdt de gemeente Heiloo haar jaarlijkse Woningmarkt. Op deze dag presenteert Bouwfonds Woningbouw b.v. de bouw plannen voor koopwoningen in Ype slein. Woningstichting Heiloo geeft in formatie over de planontwikkeling voor huurwoningen bij de Loet. De gemeente Heiloo biedt zeven vrije kavels te koop aan, gelegen op de hoek van de Omloop en de Bayershoffweg. De woningmarkt wordt gehouden in restaurant Klein Varnebroek aan de Omloop 22 te Heiloo. De Woningmarkt is een informatieve bijeenkomst. Het is dus niet mogelijk een huis of een kavel te kopen of een woning te huren. Wel zijn inschrijvings formulieren verkrijgbaar. Inschrijving voor koopwoningen en kavels is moge lijk vanaf 25 oktober tot en met 10 november 1997. De huurwoningen worden te zijner tijd via de Woning krant aangeboden. Nadere informatie met. betrekking tot de woningen, zoals ligging, indeling, opties, inschrijvings traject en -procedure en toewijzing is verkrijgbaar op de Woningmarkt. In verband met de te verwachten grote belangstelling is de woningmarkt uit sluitend toegankelijk op uitnodiging. Geïnteresseerden kunnen zich telefo nisch aanmelden bij mevrouw R. 't Hart van de Stichting Eigen Woning- bezit Alkmaar, tel. 072-5613111. HEILOO - Het gemeentebestuur van Heiloo ontvangt op zaterdag 4 oktober de nieuwe inwoners van Heiloo op het gemeentehuis. Mensen die zich het afgelopen jaar als inwoners hebben ingeschreven bij de gemeente hebben hiervoor persoonlijk een uitnodiging ontvangen. Leden van het college van burgemees ter en wethouders zullen zich aan de nieuwe inwoners voorstellen en iets vertellen over hun portefeuille en actu ele onderwegen die met hun porte feuille te maken hebben. Ook is er voor de nieuwe inwoners gelegenheid tot het stellen van (eventueel vooraf schrif telijk ingediende) vragen. Na de officiële ontvangst in de raadzaal bestaat de mogelijkheid om in informe le sfeer nader kennis te maken met het college van burgemeester en wethou ders. Daarnaast is een aantal medewer kers aanwezig om vragen van nieuwe inwonèrs te kunnen beantwoorden. Jessie De Bellisbespeelt op 10 oktober in de Witte Kerk de Mozcirt-vleugel uit het Concertgebouw. HEILOO - In de Wittje Kerk zal op vrij dag 10 oktober een extra concert in de vorm van een pianorecital plaatsvin den. De opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds van de Witte Kerk. Voor dit concert heeft de commissie kerkconcerten de internationaal be kende pianiste Jessie De Bellis uit Uruquay uitgenodigd. Voor de pauze speelt zij werken van Mozart en Chopin, na de pauze speelt ze werk van klassieke, Zuid-Ameri kaanse componisten, onder wie Ernes to Nazareth en Eduardo Fabini. Maar niet alleen de pianiste, ook de vleugel is zeer speciaal. De gebruikte Steinway- vleugel is -namelijk de Mozartvleugel uit het Concertgebouw te Amsterdam, waarop vele groten der aarde hebben gespeeld. Deze vleugel is thans in het bezit van de firma Spanjaard in Alkmaar.en is voor dit bijzondere doel gratis beschikbaar gesteld. Faarom is de entree voor dit bijzondere concert laag, namelijk f 7,50 (kinderen tot en met 12 jaar, 65+ers en CJPers betalen f 5,-). In de pauze en na afloop van dit concert zijn er cd's (a f 35) van deze pianiste te koop. Ook hierop bespeelt Jessie de Bellis de Mozart vleugel. Kaarten reserveren kan via 072- 5335852, 5334804 of 5331536. Wie te vens de cd bestelt, krijgt deze met vijf gulden korting. De aanvang van het concert is om 20.30 uur. Wie er een avondje-uit van wil maken, kan bij restaurant De Loocatie tegen over de Witte Kerk van een speciaal concert-menu genieten, waarbij de kaartjes cadeau worden gedaan. Wel van tevoren reserveren (tel. 072- 5333352). i l I I I HEILOO - Op zaterdag 4 oktober ver telt de heer Adriaan Bosboom voor de afdeling Heiloo van het Nivon over zijn één jaar durende zeiltocht door het' Middellandse Zeegebied, zijn ervarin gen, en vooral zijn ontmoetingen met mensen onderweg. Geen dia's, geen muziek/alleen woorden heeft hij nodig om zijn verhaal te doen. De lezing begint om 20.00 uur in het Open Huis. Leden betalen f 2,50, de jeugd f 1,- en anderen f 4,-. De biblio theek zorgt voor een boekencollectie. BUREAU VOOR COMMUNICATIE VORMGEVING ZOEKT BIJZONDERE BEDRIJFSRUIMTE V.A.100M2 LIEFST TE KOOP (MAG CASCO) IN ALKMAAR/HEI LOO grjïl LOODGIETERSBEDRIJF DE JONG Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen TEL: (072) 533 54 05 Tel. 072 5616831/5333466 Otterkoog 18k Alkmaar Installatiebedrijf I A. Borst/GUUS DE JONG I Westerweg 198 a Heiloo I Tel. (072) 533 34 81 24-uurs service HEILOO - Ze kenden iedereen, ieder een kende hen. Als winkeliers in fruit en vis yan de zaak die ze twintig ^aar lang runden aan het Groentje, naast de Oude Pastorij. Van het agentschap voor Telegraaf, Volkskrant en Alkmaarsche Courant dat ze jaren verzorgden vanaf hun woning aan de Kennemerstraat- weg. Of als uitvoerder bij begrafenissen en lid van de vrijwillige brandweer. Afgelopen zondag vierden Arie en Alie Klaase-Bakkum hun diamanten huwe lijksfeest en keken daarmee terug op zestig jaar lief en leed in het hart van Heiloo temidden van de Heilooërs. Toen de in Heiloo geboren en getogen tuinderszoon Arie Klaase (88) na de dood van zijn vader ging werken bij Valkering in Limmen, raakte hij be vriend met de broer van Alie Bakkum. „Ik kwam bij de familie Bakkum thuis, en tja, hoe gaat dat, ik vond haar leuk." Alie (85) lacht, bij haar duurde het lan ger voordat ze méér zag in Arie. „En nog vroegen ze me thuis weieens: Wat zie je toch in 'm? Maar ja, het moest gewoon zo wezen." In hun leven samen stonden werk, hun zeven kinderen en de vele, vele inwo ners van Heiloo die ze via al hun werk zaamheden leerden kennen, centraal. In de tijd dat ze hun zaak hadden ging Alie en Arie Klaase-Bakkum. foto Kitty Hoogland) Arie Klaase met zijn bakfiets langs de deuren om fruit te venten, Alie Klaase bediende de klanten in de winkel. Ten tijde van het kranten-agentschap was het niet anders. Alie had dikwijls de huiskamer vol met krantenbezorgers, Arie kwam bij de abonnees thuis met kwitanties toen alle betalingen nog contant gingen. „Het was ook weieens heel vermoeiend," bekent hij. „Altijd even een praatje maken en een kopje koffie drinken. Je was nooit onder vreemden, iedereen kende je." De allerbeste herinneringen heeft hij overigens aan de vijfentwintig jaar dat hij lid was van de vrijwillige brandweer. „Vooral vanwege de gezelligheid. Ie dereen in onze buurt, rond de Witte Kerk, werd lid toen het korps vlak voor de oorlog werd samengesteld." Toch was ook dat niet altijd even mak kelijk, herinnert Alie Klaase zich. „Tijdens de watersnoodramp in 1953 ging-ie bijvoorbeeld voor de brand weer naar Zeeland. Daar zat ik, met de kinderen én de winkel, dat ging gewoon door." En ze vervolgt: „Met de tijd erbij dat hij begrafenisuitvoerder was hebben we eigenlijk bijna zevenender tig jaar geleefd op alarm. Er was geen dag bij dat je pre cies wist wat er zou gebeuren." Toen alle kinderen eind jaren zestig de deur uit waren, was er opeens een hoop tijd over. En omdat stilzitten niks voor hen is, vonden Arie en Alie Klaase een gezamenlijke liefhebberij in de vorm van het kweken van fuchsia's. Langzamerhand is hun achtertuin uit gegroeid tot een ware bloemenoase. „We hebben, schat ik,zo'n driehonderd soorten." Ondanks de nodige tegenslagen die ze het afgelopen jaar hadden, onder ande re op het gebied van gezondheid, staat alles er prachtig bij. „Dankzij de gewel dige hulp van alle familie, vrienden en kennissen," verzekeren de beide echte lieden. En daarom bestempelen Alie en Arie Klaase zichzelf ook als rijke en tevreden mensen. „We hebben gezonde kinderen, die allemaal nog thuis komen en we hebben veel vrienden. En vooral als je ziet hoe we ooit begonnen zijn in de crisistijd, toen je bijna niets had en heel hard moest werken. Dan zijn we gelukkig dat we het nu zo goed voor elkaar hebben." HEILOO - Op donderdag 2 oktober wordt van 20.00 tot 21.30 uur een proefles gehouden van de cursus Zelfverdediging en weerbaarheid voor meisjes, die door Tienercentrum Ten- denz wordt georganiseerd. De les vindt plaats in Dojo 't Loo aan de Bergeon- straat. Belangstellenden kunnen vrij blijvend meedoen. De cursus start binnenkort en bestaat uit acht lessen op de donderdagavond, ook in de zaal van Dojo 't Loo. De kos ten bedragen f 50,-. Opgeven kan bij Tendenz aan de Pastoor van Muyenweg 12 bij Margreth, tel. 072- 5335242. HEILOO - Ook dit jaar begint Tendenz weer met skate-activiteiten. De eerste skate-avond wordt gehouden op don derdag 2 oktober van 19.30 tot 21.30 uur. In de grote zaal staan weer verschillen de dingen opgesteld zoals een halfpijp, buizen, enzovoort. Mogelijk zijn er ook enige demonstraties van Sven en Misha (één van hen is bekend op Europees niveau). De entree is gewoonlijk een piek, maar nu vanwege de eerste keer gratis. Er is geen maximum leeftijd. Deze activiteit wordt voortaan om de week gehouden. straks verzekerd te zijn, als ik wat meer vrije tijd heb, om op de fiets en het verstand op nul fantastische ballen te slaan in de natuur. Mijn advies! Wordt ook lid Hester Macrander speelt 'Drift', (foto Nienke Terpsma) HEILOO - Voor de liefhebbers van een verrassend en pittig avondje caba ret treedt op vrijdag 10 oktober een bij zondere artieste voor het voetlicht van theater De Beun. Hester Macrander wakkert in haar cabaretprogramma 'Drift' hef vuur behoorlijk aan. Of lie ver gezegd: ze probeert het eigenlijk tevergeefs te temperen. Ze maakt zich druk over werkelijk van alles en nog wat, is dol op misverstan den en compleet wars van sentiment. Brutaal, scherp en1 buitengewoon on verwachts. Altijd op zoek naar een grap, maar nooit via de makkelijkste weg. In hoog tempo bespeelt ze het publiek in conferences, ze speelt zichzelf als tra- gisch-komisch type en zingt de kalk van het plafond, met een zangstem waarvan eerder in de schrijvende pers gezegd dat die meetbaar is met die van Jenny Arean en Jasperina de Jong. Behalve teksten van haarzélf, gebruikt Hester Macrander ook teksten van onder anderen Hans Dorfestijn. De muzikale begeleiding tijdens de voor stelling is in vakkundige handen van pianist Geert Bremer. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten a f 22,50 (CJP en 65+ f 20,-) zijn verkrijgbaar bij de kassa van De Beun, geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur. Ook op de dag van de voorstelling zelf zijn kaarten ook verkrijgbaar vanaf een uur voor aanvang. HEILOO - De collecte voor het Prinses Beatrix Fonds heeft dit jaar in Heiloo f 12.077,90 opgebracht. Het col lecte-comité dankt de collectanten voor hun inzet en de gevers voor hun bijdragen. Heeft u de collectant gemist en wilt u alsnog een gift doen? Dan kunt u uw bijdrage storten op giro 969 van het Prinses Beatrix Fonds in Den Haag. Illwgl HBL Model Cfiinóuk f 2950,- Kennemerstraatweg 99 -1851 BG Heiloo 072 5331199 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1