Ineke Watzema schrijft tweede dichtbundel Kampioenschap TV Heiloo Darten populair in Heiloo p4fL I T I E Jngezonden brieven UITKIJKPOST - 1 OKTOBER Herman Brood per fles Info-uur PvdA Collecte verstandelijk gehandicapten r 1996 34.378 38.221 39.910 Kleuters leren verkeers regels met spannende toneelvoorstelling Verhuizing lessen GTH Zwemdiploma's Kinderboekenweek gaat terug in de tijd Sans Atout Sans Atout Ouderenwerk zoekt vrijwilligers Tweedehands boeken Zondagmiddaginstuif Geslaagd Jeugd Double Stars grossiert in kampioenschappen Hole in one bij Condor Golf Club Muziek 10-daagse Foei! Gevonden voorwerpen Het vijfde en laatste kampioensteam van dit Seizoen van Double Stars Heiloo. 072- 112 5122222 Zijn ergenis HEILOO - „Mijn idee is dat de mense lijke geest ademt. Je kunt heel veel ver schillende dingen en emoties ademen. Maar een geest die niet ademt, is niets." In haar nieuwe bundel 'Adem' laat Ineke Watzema-Andriesse de adem van haar eigen geest spreken in de vorm van gedichten rond een aantal thema's. Met de gedichten wil ze haar eigen emoties vertalen in woorden en beelden. Van vrijdag 3 tot en met zon dag 5 oktober staat ze met haar nieuwe bundel en met schilderijen op de Artiade in de Grote Kerk in Alkmaar, waar u elders in deze Uitkijkpost over kunt lezen. 'Adem' is de tweede gedichtenbundel die Ineke Watzema uitgeeft. Begin vorig jaar verscheen haar eerste bundel 'Mene'. „En daarna vroegen veel men sen of ik niet weer een boekje zou wil len uitgeven." De aanleiding om dat inderdaad te doen was de ernstige ziekte waar Ineke Watzema een jaar geleden mee te maken kreeg. „Ik had kanker en heb een behoorlijk nare tijd achter de rug. Vaak vroegen mensen aan me hoe het met me ging. Tja, wat moet je zeggen, hoe leg je dat uit? Goed ging het niet, echt slecht ook niet. Soms las ik dan het gedicht voor dat nu aan het begin van de bundel staat. En wie dat gehoord had, wist precies hoe ik me voelde." Het kenmerkt de manier van werken van de kunstenares. Het dichten is voor haar, naast het schilderen, een bepaalde vorm van kunst om haar emoties weer te geven. „Met woorden, of beelden die je met woorden kunt oproepen, pro beer ik een nieuwe vorm te zoeken om de dingen uit te drukken." Ze legt uit dat dat min of meer bij vlagen gaat. „Heel vaak komen er spontaan regels of beelden in me op. Vooral 's morgens, als ik net wakker ben." In een aantal gedichten in haar nieuwe bundel speelt ook religie een rol, hoe wel het slechts een onderdeel is van de gehele bundel. ,?Ik ben godsdienstig opgevoed, maar daar op een gegeven moment van afgestapt. Ik wil duidelijk maken wat mijn beleving van 'God' is. Ik noem God ook de adem van de geest." De beelden en inhoud van haar gedich ten wil Ineke Watzema voor de lezer zo veel mogelijk open houden. „Ik leg de woorden als het ware tussen mij en de lezer of luisteraar in. Ik wil niet bele rend zijn. Iedereen mag het uitleggen zoals hij zelf wil." 'Adem' is voor f 17,50 verkrijgbaar bij Ineke Watzema. Binnenkort ligt het in Heiloo ook in de boekhandel. De-op brengst heeft Ineke Watzema bestemd voor de Kankerbestrijding. HEILOO - Herman Brood is in alles een rasartiest. In zijn muziekgedichten en vooral in zijn schilderijen en zeef drukken. Brood werkt vol overgave, stort zich met penselen, verf en spuit bussen steeds opnieuw in een halluci nerend avontuur, waaruit hij onveran derd als winnaar tevoorschijn komt. In samenwerking met Herman Brood verkoopt Slijterij-Wijnhandel Ado aan de Heerenweg drie exclusieve 'wijnen met werken van hem. Op de etiketten staan schilderijen afgebeeld. In de luxe doos zit een leaflet met een bestelbon, waarmee de liefhebber een zeefdruk van het afgebeelde schilderij kan bestellen. HEILOÓ - De fractie van de PvdA houdt een info-uur op donderdag 9 oktober in de kamer van wethouder Bos (ingang oude gemeentehuis). Het info-uur duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Het info-uur is bedoeld voor vragen, opmerkingen, toelichtingen en raatl over alles wat in het dorp gebeurt. Wie niet kan, mag telefonisch contact opnemen met de (steun-)fractieleden Ad van IJperen (5339845). Gré Ris (5332429) of Wim Kat (5334115). U kunt dan een andere afspraak maken of uw vragen en/of opmerkingen meteen aan hen voorleggen. HEILOO - In de week van 6 tot en met 11 oktober komt er een collectant aan de deur van de Nationale Collecte Ver standelijk Gehandicapten. Het ingeza melde geld wordt ter beschikking gesteld aan de ouderverenigingen Philadelphia, VOGG en Dit Konings kind, de Vereniging Somma' en de Sociaal Pedagogische Diensten, die de belangen van mensen met een verstan delijke handicap en van hun ouders behartigen. Bijna de helft van de opbrengst komt ten goede aan projecten in de eigen regio, het overige deel is bestemd voor landelijke projecten. Het comité heeft ook dit jaar weer besloten uit kosten besparende en milieu-overwegingen om zonder collecte-envelopjes te wer ken. Agenda Sporthal Het Vennewater Het Zevenhuizen 48,1852 JC Heiloo, tel 5333152 ♦Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) 533 03 44 Sportcafé en biljartcentrum De Wit 533 53 13 Sporthal (inlichtingen over verhuur) 533 31 52 Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 01 okt1997 02 okt 03 okt 04 okt 05 okt 06 okt 07 okt 08 okt 1997 09 okt 10 okt 11 okt 12 okt 13 okt 14 okt 15 okt 1997 16 okt 17 okt 18 okt 19 okt 18.00 tot 22.30 uur 13.15 tot 14.45 uur 15.00 tot 16.30 uur 19.00 tot 22.30 uur 08.30 tot 12.15 uur 17,00 tot 18.30 uur 19.00 tot 23.30 uur 10.30 tot 15.30 uur 16.00 tot 17.30 uur geen verhuur 13.15 tot 15.30 uur 17.00 tot 23.00 uur 08.30 tot 15,00 uur 18.30 tot 23.00 uur geen verhuur 13.15 tot 14.45 uur 15.00 tot 16.30 uur 19.00 tot 22.30 uur 08.30 tot 12.15 uur 17.00 tot 18.30 uur 19.00 tot 23.30 uur 12.30 tot 15.30 uur 16.00 tot 19.00 uur 10.00 tot 16.00 uur 17.00 tot 23,00 uur geen verhuur geen verhuur 19.00 tot 22.30 uur 17.00 tot 18.30 uur 19.00 tot 23.30 uur 11.30 tot 15.30 uur 19.00 tot 23.00 uur 10.00 tot 14.30 uur Zaalvoetbal Scholen t Sportinstuif 55+ Zaalvoetbal Scholen Basketball Zaalvoetbals Zaalvoetbal Basketball Scholen Volleybal Scholen Volleybal Scholen Sportinstuif 55+ Zaalvoetbal Scholen Basketball Zaalvoetbal Zaalvoetbal Basketball Vlooienmarkt Volleybal Zaalvoetbal Basketball Zaalvoetbal Zaalvoetbal Badminton Handbal Nog losse uurtjes zaalvoetbal beschikbaar: Van 18.00 tot 19.00 uur op donderdag 9 oktober, woensdag 15 oktober, donder dag 16 oktober, woensdag 22 oktober, donderdag 23 oktober, woensdag 29 okto ber en donderdag 30 oktober. En ook op woensdag 5 november, donderdag 6 november en donderdag 13 november 1997 Zaterdag 18 oktober van 15.30 tot 16.30 uur Zaterdag 25 oktober van 13.30 tot 14.30 uur Zaterdag 08 november van 14.30 tot 15.30 uur Zwembad Het Baafje De Omloop 11,1852 RJ Heiloo, tel 5333909 laatste volle week dit jaar totaal 1997 t/m 17 aug 11.089 52.715 24 aug 6.887 59.602 31 aug 1.888 61.490 1995 61236 65.957 67.048 HEILOO - Deze week wordt voor de kinderen van groep 1 en 2 van alle basisscholen in Heiloo een kleuter- voorstelling over verkeer en verkeers veiligheid gespeeld. De voorstelling is aangeboden door de afdeling Heiloo van Veilig Verkeer Nederland. Theater- buro Marij van den Heuvel speelt de voorstelling 'Pas op muis' met veel suc ces gespeeld op diverse basisscholen in het land. Muis is een clowntje, dat weggelopen is uit het circus en verdwaald is. Ze maakt kennis met Roos en Tante Emma, die haar een paar elementaire verkeersre gels en verkeerstekens uitleggen. De voorstelling, die drie kwartier duurt, wordt door drie mensen gespeeld. Ongeveer 340 kinderen hebben de voorstelling inmiddels gezien. Morgen wordt 'Pas op muis' nog gespeeld op De Duif, de Willibrordschool en de Jan van Rijckenborghschool. Op vrijdag morgen mogen de kleuters van de Freinetschool en van De Zuidwester nog meëgenieten van de avonturen van Clowntje Muis. HEILOO - Het bodyfit-uur op woens dag van 20.00 tot 21.00 uur is met ingang van 1 oktober verhuisd van het Trefpunt naar de gymzaal aan de Dors. Het junior aerobics-uur op vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur is vanaf 3 oktober verhuisd naar Sportinstituut het Vennewater naar Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat. De tijden blijven ongewijzigd en er is nog plaats voor nieuwe leden. Voor meer info tel. 072-5337487. HEILOO - Donderdag 25 september hebben de volgende kinderen afge zwommen. A-diploma: Jelle Dekker, Jasper en Jeroen Bijvoet, José Karsten, Joost Ligthart, Marijke Schouten, Joost van Leeuwen, Floortje Kerkhoven, Qurine Smit, Patrick Dikkeboom, Renate Zomerdijk, Lisette Droog, Cheryl Molenaar, Babette van Duin, Wouter en Emelie Veldt, Danielle Former, Job Conijn, Joyce Leyen en Milou La Brijn. B-Diploma: Sybren van Dokkum,Tom- mie Hartog, Max Admiraal, Rens Bahler, Sander Weyers, Anne Lerat, Eline van het Maalpad, Sharona Droog, Bob Burgmeyer, Dennis Hoo- geland, Diarto Aalders, Kim Lian ten Böhmer, Rian Visser, Kim den Bakker, Brenda de Groot, Sabrina Winnips, Marina ten Böhmer en Marijne Niesert. HEILOO/LIMMEN - Hier is hier en nu is nu. Zo simpel is dat. Je weet pre cies waar je bent en het is niet moeilijk om erachter te komen hoe laat of welke dag het is. Pas als je weggaat, verandert je plaats. En de tijd, die loopt altijd door, daar kun je niets aan doen. Behalve als je schrijver van verhalen bent. Dat kan je zien tijdens de Kinder boekenweek, die van 1 tot en met 11 oktober wordt gehouden, met als thema 'De Tijdmachine - terug Haar toen'. Schrijvers gebruiken rustig een tijdma chine om hun helden een paar eëuwen terug te sturen in de tijd. Mag het een eeuwtje eerder zijn? Maar ook door boeken te lezen kun je als het ware terug in de tijd. Want veel schrijvers houden ervan om boeken in het verleden te laten spelen. Zo zitten lezers in minder dan geen tijd aan tafel bij een Romeinse keizer of in een mid deleeuwse steeg tussen verkleumde weeskinderen. Zo heb je geen tijdma chine nodig om een paar eeuwen te overbruggen, er zijn genoeg boeken die dat voor je doen. En wie in de Kin derboekenweek voor tenminste f 19,50 kinderboeken koopt, krijgt een super spannend boek cadeau. Het boek Lyc- drop is geschreven door Paul van Loon en gaat over een nieuwe dropsoort met een betoverende werking. In de Kinderboekenweek is ook ge dacht aan de allerkleinsten. Max Velthuijs tekende en schreef 'Olifant en de tijdmachine', een prentenboekje dat peuters en kleuters iets vertelt over tijd. Het is in de Kinderboekenweek voor f 3,95 verkrijgbaar bij de boek handels in Heiloo en in de bieb in Limmen. HEILOO - Uitslagen damesbridge Sans Atout van vorige week woensdag: A-lijn: 1. Dolmans-Leep 56,25, 2. Vree ken-Vecht 54,17.. B-lijn: 1. Poland-Lus 60,83,2. Cornelissen-Schreiber 60,42. C-lijn: 1. De Waard-Mooy 57,81,2. Vijn- Wuijts 56,77. D-lijn: Nielen-Beentjes 59,90, 2. Grutters-Kuhne 57,81. E-lijn: van Riemsdijk-Van Noort 60,94, 2. Romar-Harderveld 53,65. HEILOO - De bridge uitslagen van Sans Atout van afgelopen maandag: A- lijn: 1. fam. van Kleef 2. fam. van Diepen. B-lijn: 1. Ravensloot-Gieles 2. Haafkens-Helvoort. C-lijn: 1. Kuiper- Zijp, 2. Wiefferink-Zwitserlaar. D-lijn: 1. fam Schreiber 2. Doornbos- Van es. E-lijn: 1. Oosterling-Slemmer 2. fam. Toby. F-lijn: 1. Hardeveld-Post, 2. Hoff-De Vries. HEILOO - De Stichting Ouderenwerk is op zoek naar vrijwilligers voor diver se activiteiten. Het Senioren Info Cen trum heeft administratieve ondersteu ning nodig; tevens moet het informatie materiaal bijgehouden worden. Ook voor het project Preventieve Huisbe zoeken worden vrijwilligers gevraagd. Zij krijgen een opleiding. Verder zijn vrijwilligers nodig voor tij delijke werkzaamheden voor Tafeltje Dekje en het periodiek organiseren van warme maaltijden in het Trefpunt. Wie belangstelling heeft kan contact opnemen met G. Zeeman, die nadere inlichtingen verstrekt.Tel. 072-5331297. HEILOO - Op zaterdag 4 oktober houdt Stichting Ouderenwerk van 10.00 tot 13.00 uur weer een tweede hands boekenmarkt in het Trefpunt. Er zijn weer mooie en interessante boe ken. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting georganiseerde socR aalculturele activiteiten en goede doe len. HEILOO - Vijftig-plussers kunnen zondag in het Trefpunt weer terecht voor een praatje, kaartje, biljarten, rummikub of scrabble. Ook kunt u een dansje maken met begeleiding van Stef Hazelager op keyboard. De instuif wordt gehouden vanaf 14.00 uur. HEILOO - Oud-plaatsgenote Marit Boulonois is op 22 september aan de Rijks Universiteit te Leiden geslaagd voor haar doctoraalstudie archeologie, studierichting prehistorie. «ML Hetty Sprenger en Rie Rits ma overleefdentwintig jaar TV Heiloo. HEILOO - Dit weekend is er voor de vijfde keer dit seizoen een team van honk- en softbalvereniging Double Stars Heiloo kampioen geworden. Af gelopen zaterdag haalde het pupillen 1- team het kampioenschap binnen. Eer der hadden het tweede en derde dames softbalteam, de junioren en het adspi- ranten 1 team dit al gedaan. Naast twee seniorenteams was dit dus al het derde kampioenschap voor een jeügdteam van Double Stars. De Pupillen 1, met spelers van 10 tot 12 jaar, stonden dit jaar onder leiding van de coaches Henk Jan van der Horst en Tessa Kleemans. Deze combinaties van ervaring en jong enthousiasme heeft het team dus tot grootse prestaties geleid. Lange tijd was het een spannen de competitie met Sullivans als gevaar lijke concurrent. Helemaal toen er vori ge week werd verloten van deze ploeg was het nog maar de vraag of het kam pioenschap in Heiloo terecht zou ko men. Afgelopen zaterdag moest er dan ook gewonnen worden om toch nog kam pioen te worden. En dat deden ze dan ook. Tegen Rangers uit Schagen waren de twaalf pupillen zeer geconcentreerd en in topvorm. Een 18-0 overwinning en daarmee het kampioenschap was het resultaat. Een enorme hoeveelheid toeschouwers was er getuige van hoe het team, dat volgend jaar grotendeels zal overgaan naar de adspiranten, kampioen werd. Het publiek stond vier rijen dik langs de kant te kijken. Deze ongekende drukte moet een hoop spanning bij de spelers hebben opgewekt, getuige de enorme vreugde waarmee het kam pioenschap werd gevierd. Een bloeme tje, drinken, taart en een leuk aanden ken waren dan ook zeer verdiend. HEILOO - Afgelopen zondag sloeg Ramon Boekhoff van de Condor Golf Club een zogenaamde 'hole in one', op de vierde hole van golfbaan van Ooghduine in Julianadorp. Zevenen twintig spelers uit Heiloo en omgeving waren voor een herfstwedstrijd over achttien holes naar de kop van Noord- Holland afgereisd. Op de 169 meter lange par 3 hole was nog nooit eerder een bal in één keer in de hole geslagen. Ramon Boekhoff was de eerste speler van de Condor Golf Club die in een officiële wedstrijd van zo ver zo precies de balsloeg. HEILOO - Van 1 tot en met 11 oktober is het weer feest in de platenzaken in Heiloo. Het gaat dan natuurlijk over de Muziek 10-daagse (voorheen Platen 10-daagse). Dit jaar is de Muziek 10- daagse extra aantrekkelijk voor mu- ziekminnend Nederland, want voor de eerste keer in de muziekgeschiedenis kan de klant kiezen uit twee gratis cd's. Eén in de categorie pop en één in het teken van jongens- en meidengroepen. Op beide premie-cd's is het neusje van de zalm uit de nationale en internatio nale artiestenwereld verzameld. Zo bevat de cd Turn Me On - Tough Tender onder meer songs van artiesten als de Italiaanse superster Eros Ramazzotti and blues-veteraan Joe Cocker, het Britse damestrio Eternal en ons eigen Total Touch. Ook de pre- mie-cd Turn Me On - Smooth Sexy wordt gekenmerkt door een hoogst interessante repetoiremix van nieuw talent en gevestigde namen uit binnen- en buitenland. Ze zijn allemaal te scha ren onder het kopje 'jongens- en mei dengroepen'. Wat betreft muziekstijl lopen de tracks uiteen van vrolijke pop en rhythm and blues tot energieke en hedendaagse dance. Wat te denken van No Mercy, Boyzone, Arnhemsgewijs, Take That en Linda, Roos en Jessica? Bij een bestedingsbedrag van f 45,- aan cd's kan de consument de keuze maken uit een van beide cd's. HEILOO - Tennisvereniging Heiloo heeft de jaarlijkse clubkampioenscha pen weer achter de rug. De wedstrijden werden gespeeld van 6 tot en met 21 september. Omdat er in poules werd gespeeld, waardoor er ook prijswin naars uit de verliezersronden kwamen, was er dit keer een flink aantafprijzen te verdelen. Clubkampioen en -kampioene werden Seth Beernink en Ann Ulot. Tijdens dè wedstrijdweken werd de stemming nog verhoogd door een muzikaal optreden van Poitin, er was een barbecue en tot slot een grote feestavond. Over de opkomst van het publiek bij de demon stratiewedstrijd tussen Jascha de Goe de en Rutger Derksen was TV Heiloo, gezien het spelbeeld, minder tevreden. De club was daarentegen bijzonder trots op Ide Uitentuis, die met zijn 84 jaar in de categorie 55+ beslag wist te leggen op de tweede prijs in de win naarsronde heren enkel. Tevens werd afgelopen zondag het afscheid gevierd van Hetty Sprenger en Rie Ritsma, die twintig jaar lang de lei ding hebben gehad over de racketavon den en -ochtenden. Volgens de voorzit ter een zeer lange periode, waarin de dames vele voorzitters, trainers en beheerdersechtparen hebben 'over leefd'. De uitslagen: Categorie A Winnaars ronde. Heren enkel-1. S. Beernink, 2. E Hekker. Dames enkeLl. A. Ulot, 2.1. de Graaf. Heren dubbeLl. F. en F. Berghuis, 2. F. Hekker en K. Zoon. Dames dubbel-i. L de Boer en L. Romein, 2. I. de Graaf en A. Ulot. Gemengd dubbel-l. A. Ulot en F. Hekker, 2. A. Hemmer en J. Poldervaart. Verliezersronde. Heren enkel-1. K. Zoon, 2. J. Poldervaart. Dames enkel-1. L. de Boer, 2. T. Roest. Heren dubbel-l. G. v.d. Klis en E. Broersma, 2. S. Beernink en D. Manjoero. Dames dubbel-l. T. Pos en C. Hudson, 2. D. Zuydgeest en A. Landman. Gemengd dubbel-l. C. en G. Koers, 2. C. Laan en E. Broersma. Categorie B Winnaarsronde. Heren enkel-1. D. de Jong, 2. W. van Dam. Dames enkel-1. J. Out, 2. H. Scheepstra. Heren dubbel-l. N. Vennik en W. van Dam, 2. H. Tuinhof en P. van Schilt. Dames dubbel-l. P. Runtuwene en M. Zoon, 2. T. Warmenhoven en A. de Jong. Gemengd dubbel-l. P. Runtuwene en B. Beernink, 2. T. Alberda en N. Meyer. Verliezersronde. Heren enkel-1'. F. de Waard, 2. G. de Jong. Dames enkel-1. A. Landman, 2. T. Warmenhoven. Heren dubbel-l. G. van Estrik en K. Hemmer, 2. H. Mulder en B>Muider. Dames dubbel-l. N. Donkel en M. Bakker, 2. G. Manshanden en R. Vriend. Gemengd dubbel-l. K. Andeweg en D. Kaan, 2. J. Out en C. Zoontjes. Categorie C Winnaarsronde. Heren enkel-1. J. Houtenbos, 2. B. Rotteveel. Dames enkel-1. E. Bijnsdorp, 2. A. Peet. Heren dubbel-l. J. Houtenbos en D. Bakker, 2. J. Stoopman en C. Magermans. Dames dubbel-l. C. Henneman en I. Barentsz, 2. M. Kat en M.Blom. Gemengd dubbel-l. R. en D, de Jong, 2. T. en J. Houtenbos. Verliêzersronde. Herenenkel -1J. Bier, 2. K. Brouwer. Dames enkel-1.1. Kol, 2. J. Arnold (opgave). Heren dubbel-l. W. Heyne en J. Brink, 2. R. Zwirn en T. van Dam. Dames dubbel-l. R. Buis en M. Beudeker, 2. C. Poldervaart en A. v.d. Houwen. Gemengd dubbel-l. M. en W. Kat, 2. P. en W. de Haan. Categorie D 55+ Winnaarsronde. Heren enkel-1. W. Heyne, 2. I. Uitenhuis. Heren dubbel-l. B. Koot en T. Ram, 2. G. Brouwer en B. Hagen. Gemengd dubbel-l. G. en W. Klein Schiphorst, 2. M. Legdeur en G. Brouwer. Verliezersronde. Heren dub- bel-1. D. Moot en J. Bek, 2. E. Bijkerk en W. Dusseldorp. Gemengd dubbel-l. R. en P. Buis, 2. A. en W. Heyne. Wat jammer dat de heer Ligthart zo slecht geluisterd heeft tijdens de discus sieavond over Schiphol. Als hij wel goed geluisterd had, was het niet nodig geweest dat uitgerekend hij zo hard zat te schreeuwen, zodat de discussie die avond verstoord werd. Voor alle duidelijkheid, mijnheer Ligt hart: de milieugroep en actievoerders zijn niet tegen Schiphol. Ook wij vin den werkgelegenheid heel belangrijk. Waar wij echter heel bezorgd over zijn, is de vraag of men in een zo dichtbe volkt land als het onze de luchtvaart maar ongebreideld moet laten groeien. Wij willen de erfenis daarvan niet bij onze kinderen en kleinkinderen neer leggen. U moet zich schamen dat u de mensen die zich terecht zorgen maken over ons leefmilieu niet het respect geeft dat ze verdienen. En dan hoeft u het er niet mee eens te zijn. G. Ris-Dekker Heiloo HEILOO - Bij het bureau werden afge lopen week de volgende voorwerpen aangemeld: diverse sleutels, een groene sjaal, een gele trui, een gouden arm bandje, een groot slot met de omtrek van een meter en een bril met sterke glazen. «HEILOO ♦Het Baafje ?aat weer open op zaterdag 25 april 1998 en daarna weer dicht op zondag 6 september 1998 (deze data nog onder voorbehoud). HEILOO - Op 22 september werd er in een woning aan de Heerenweg inge broken. Toegang tot de woning werd verschaft door het forceren van een dakraam. Er werden enkele vertrekken doorzocht en er werd een sleutelbos ontvreemd. Op de Kennemerstraatweg nabij de kruising met de Raadhuisweg vond een aanrijding plaats waarbij drie perso nenauto's waren betrokken. Een tweet al bestuurders stond voor het rode ver keerslicht te wachten, toen een be stuurder zonder tijdig te remmen op hun inreed. De schade aan de auto's was aanzienlijk. Twee bestuurders wer den met nekklachten overgebracht naar het ziekenhuis. Op 23 september controleerde de poli tie op de Ypesteinerlaan de bestuurder van een personenauto op het gebruik van alcohol. De man bleek teveel alco hol te hebben gedronken. Proces-ver baal werd opgemaakt. Langs de spoorbaan werden twee 16- jarige jongens aangehouden die twaalf lege kratten hadden ontvreemd vanaf het bedrijfsterrein van een supermarkt aan de Westerweg. Ze kwamen op het terrein door over het hek te klimmen. Voor verdere afhandeling werd het buro Halt ingeschakeld. Op 24 september werd de bestuurder van een personenauto op de Kenne merstraatweg gecontroleerd op het ge bruik van alcohol. De man bleek teveel alcohol te hebben gedronken. De poli tie maakte proces-verbaal op en vor derde het rijbewijs van de man in. Vanaf het recreatiepark Noorderneg werd een afgesloten aanhangwagen met kenteken WK-53-NZ ontvreemd. Op 25 september werd ook op De Dors een bestuurder van een personenauto gecontroleerd op het gebruik van alco hol. Het bleek dat hij teveel alcohol gedronken had. Er werd proces- ver baal opgemaakt. Twee dagen later controleerde de poli tie een bestuurder van een personen auto op de Ter Coulsterlaan op het gebruik van alcohol. Ook deze man bleek teveel alcohol gedronken te hebben en er werd proces-verbaal opgemaakt. Vernielingen Op de kruising Kenncmerstraatweg- Van Foreestlaan vond een aanrijding tussen een personenauto en een brom fietser plaats. De bestuurder van de personenauto verleende bij het afslaan geen voorrang aan de bromfietser. De bromfietser raakte licht gewond. Op de Potgieterweg werd ingebroken in een voormalige woning die nu dienst doet als werkkeet. De voordeur werd ingetrapt en er werden een fax en een kopieerapparaat ontvreemd. Op 28 september werden er enkele ver nielingen gepleegd. Bij een sportcen trum aan de Vennewatersweg werden twee ruiten van een toegangsdeur ver nield. Bij een school aan Het Male- voort werden twee ruiten van een toe gangsdeur ingetrapt en een derde ruit werd vernield. Ook in het Hoekstuk moest een ruit van een restaurant het ontgelden. HEILOO - De dartsport is groeiende in Nederland en ook Heiloo draagt daar een steentje aan bij. Deze groei komt voornamelijk doordat Nederland een aantal toppers van internationaal niveau heeft, wat weer nieuwe interes se wekt. Bij de heren is Raymond van Barneveld de bekendste en bij de dames zit een wereldkampioene: Fran cis Hoenselaar. Drie jaar geleden is Wijkvereniging Plan Oost begonnen met darten op de maandagavond. In deze drie jaar is er elk jaar een team bijgekomen. Er vin den geregeld open toernooien plaats. Drie teams spelen in de competitie Noord Holland Noord, een in de eerste divisie en twee in de tweede divisie. In totaal zijn er ongeveer vijfhonderd dar ters en dartsters bezig in deze competi tie en de speelgelegenheden variëren van buurthuis, café, snookercentrum tot sporthal. De speelavond is maandag en zo ston den er afgelopen maandagavond twee thuiswedstrijden op het programma. Oosthonk A tegen buurthuis Overdie (uit Alkmaar, uitslag 4-5) en Oosthonk B tegen Oosthonk C (uitslag 4-5). Op 11 oktober om 20.00 uur staat het eer ste darttoernooi op de agenda in het Oosthonk. Dit toernooi heeft als naam 'Wanted dead or alive' meegekregen. De spelvorm is 501 en de inschrijfkos ten bedragen f 7,50. Heeft u ook interesse in de dartsport (voor mannen én Vrouwen vanaf 18 jaar) kom dan eens langs op maandag avond in het Oosthonk of bel voor info Paul Pesser 072-5335179. De darters voor de pas gebouwde dartwand met plaats voor zes borden in het Oosthonk. Pet af voor P. Ligthart ('Mijn ergenis', Uitkijkpost, 24 september). Er is moed voor nodig om in kringen waar respect voor andere meningen nogal eens zoek is, je mond open doen. Ik heb begrip voor zijn ergernis over de ondervonden vorm van demogagie, ook al bereik je met emotioneel reageren uiteindelijk weinig. Redelijkerwijs zal vast moeten staan dat vliegtuigen niet voor de lol vliegen. Ze worden ingezet als er vraag is naar vervoer van mensen en goederen. Sinds er tijd en geld is voor meerdere, soms lange vakanties, laten we ons naar de meest verre oorden vliegen. Politici, milieumensen en verwanten reizen de hele wereld af om onze oplossingen voor alle problemen te verkondigen. Zakenmensen moeten contracten afsluiten, wetenschappers congressen bezoeken. Trans'porten zijn nodig om onze produkten naar de klant te bren gen en produkten voor onze markt aan te voeren. Dank zij de luchtvaart kunt u het hele jaar door alle soorten groen ten, fruit en andere levensmiddelen bemachtigen, hoe exotisch ook. Kortom: de groeiende luchtvaart bouwt mee aan onze welvaart en is tevens een noodzakelijk gevolg daarvan. Niet iedereen deelt gelijk in die welvaart, maar de vaak te krappe uitkeringen zouden nog krapper zijn of helemaal ontbreken als die welvaart niet bestond. En ook Schiphol draagt daar een steentje aan bij. We kunnen met z'n allen nu eenmaal niet meer uitgeven dan er eerst verdiend is. Al moeten we vaststellen dat vergele ken bij Amstelveen en soortgelijke plaatsen de hinder in Heiloo een lachertje is, toch zal niemand ontken nen dat er een groot probleem ligt. Maar niet alleen hij die bereid is alle geneugten van de welvaart los te laten heeft recht van spreken. Met kankeren, het versturen van (het milieu belasten de) faxberichten en het neerleggen van handtekeningenlijsten, zonder het vers trekken van een eerlijke informatie, handelt men op een laakbare wijze. We mogen hopen dat zij die uiteindelijk over de oplossing van het probleem Schiphol belissen tenminste wel hun gezonde verstand zullen gebruiken. J. Knegt Heiloo (discussie gesloten, red.)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6