Nieuw telefoonnummer gemeente Heiloo 072 - 535 66 66 072 - 535 68 68 072 - 535 67 88 Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Vanaf maandag 29 september a.s. heeft de gemeente een nieuw telefoonnummer. Werkzaamheden aan bermen in Heiloo Dierendag in het Beestenboetje Proefperiode waarschuwingssysteem verlengd Rijbewijzen Woon-Zorgloket in Heiloo "Nee-Ja" en Nee-Nee" stickers zijn op PAGINA 8 UITKIJKPOST - 1 OKTOBER Vervolg informatierubriek De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse Het nieuwe algemene nummer voor het gemeentehuis is: Het nieuwe nummer van het Rosendaal is: doorkiesnummer staat vermeld van uw con tactpersoon en/of de betreffende afdeling. Met ingang van 29 september wijzigen ook deze nummers. In correspondentie en op deze informatiepagina zullen wij uiteraard de nieuwe nummers gaan vermelden. Wanneer en waarom? Met ingang van maandag 29 september a.s. heeft de gemeente Heiloo een nieuwe tele fooncentrale. Deze nieuwe centrale heeft meer mogelijkheden met doorverbinden en/of rechtstreekse doorkiesnummers dan de vori ge. De gemeente kan u met de nieuwe cen trale klantgerichter helpen. Door de komst van de nieuwe centrale is het ook nodig om zowel het algemene telefoonnummer als alle doorkiesnummers te wijzigen. Ook de num- Belangrijkste nieuwe nummers per 29 september 1997 Hieronder vindt u de belangrijkste nieuwe telefoonnummerswijzigingen voorbehouden. Het nieuwe algemene faxnummer van het gemeentehuis is: «wend. De vol voor het publiek: Burgerzaken Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Wanneer en waarom? Met ingang van maandag 29 september a.s. heeft de gemeente Heiloo een nieuwe tele fooncentrale. Dpze nieuwe centrale heeft meer mogelijkheden met doorverbinden en/of rechtstreekse doorkiesnummers dan de vori ge. De gemeente kan u met de nieuwe cen trale klantgerichter helpen. Door de komst van de nieuwe centrale is het ook nodig om zowel het algemene telefoonnummer als alle doorkiesnummers te wijzigen. Ook de num mers van de buitendienst aan het Rosendaal wijzigen. Als u toch het oude nummer belt Vanaf 29 september krijgt u op de oude num mers gedurende drie maanden een medede ling te horen dat de telefoonnummers zijn gewijzigd. Daarna worden de oude nummers definitief afgesloten. Hoe krijgt u de nieuwe doorkiesnummers? U bent van ons gewend dat op brieven en bij publicaties op deze informatiepagina het Belangrijkste nieuwe nummers per 29 september 1997 Hieronder vindt u de belangrijkste nieuwe telefoonnummers, wijzigingen voorbehouden. Eventuele wijzigingen worden gepubliceerd op deze informatiepagina. Algemeen nummer van het gemeentehuis 072 - 535 66 66 Algemeen nummer van de buitendienst 072 - 535 68 68 Belastingen 072 - 535 66 19 of 535 66 20 Bouw- en Woningtoezicht 072 - 535 67 37 of 535 67 38 Bureau Voorlichting 072 - 535 66 41 Burgerzaken 072 - 535 67 21, 535 67 22 of 535 67 23 Grof huisafval 072 - 535 68 88 Huisvesting 072 - 535 66 98 Maatschappelijke Voorzieningen 072 - 535 66 97 Reiniging 072 - 535 68 68 of 535 67 34 Secretaresse college BenW 072 - 535 66 09 Woonzorgloket 072 - 535 67 03 Wij willen u graag zo goed mogelijk van dienst zijn! Verandert u ons telefoonnummer in uw gemeentegids? Wilt u meer nummers weten? belt u dan het algemene nummer van het gemeentehuis: 072 - 535 66 66. Het is tijd voor inzaaien van gras Net als in voorgaande jaren worden ook dit jaar een aantal grasbermen in Heiloo ver laagd. De reden hiervoor is, dat de bermen in de loop der jaren te hoog zijn geworden. Dit komt door het inspoelen van zand en slik vanaf de weg, het opvangen van stof en het achterblijven van grasresten etc. Hierdoor kan de berm het water niet goed opvangen en komt de afwaterende functie van de berm in gevaar. Daarnaast zijn een aantal bermen ongelijk in oppervlakte, waardoor het maaien onmogelijk wordt. Bedoeling is dat de werkzaamheden rond 2 oktober a.s. starten en ongeveer twee weken duren. De werkzaamheden bestaan uit het afgraven van de huidige bovenste laag, het opnieuw onder profiel brengen en het inzaai en met gras van de bermen. De werkzaamheden worden opeenvolgend uitgevoerd. Eerst wordt in heel Heiloo de ene handeling verricht en vervolgens in heel Heiloo de andere. De bermen in de volgende straten worden verlaagd: - Vennewatersweg, noordzijde; vanaf spoorovergang tot Malevoort; - De Hoghe Weijdt, 2 tot en met 16 trapveld; - Noodergeeststraat zuidzijde tussen Holleweg en Spoorlaan; - Spóorlaan hoek Kerkelaan; - De Vang, westzijde 1 tot en met 23; Vijzellaan, westzijde 1 tot en met 5; - Belieslaan; vanaf De Dors tot 't Baafje, - Kerkakkers, nummers 63 tot en met 77. Tevens worden kleine beplantingsstrookjes omgevormd naar gras. Deze keus is gemaakt vanwege verschillende redenen zoals: een betere verkeersveiligheid, een slechte beplan ting, het gras is beter te onderhouden, het past beter in de inrichting van de omgeving etc. De volgende groenstroken worden omgevormd naar gras: - Kennemerstraatweg tegenover de nummers 538 tot 554; - Ingang Groenelaan; - Tegenover Stichting Psychiatrisch Centrum Willibrord; - De Nieuwe Plantagie tegenover 1 tot en met 4; - Kleijn Barlaken tegenover nieuwbouw; - J.P. Hasebroekweg nabij Benedictusschool; - De Kandelaar tegenover nummers 51 tot en met 61; - Pastoor van Muijenweg voor vijver Hoekstuk. Wij vragen uw begrip voor het eventuele ongemak dat mogelijk veroorzaakt wordt tij dens de uitvoering van de werkzaamheden. De gemeente prbeert de overlast tot een mini mum te beperken. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte, te bereiken onder nummer 072 - 535 68 00. Op 4 oktober a.s. is het dierendag, ledereen is van harte welkom bij het Beestenboetje. Vrijwilligers, de werkgroep Natuur- en Milieu educatie en de gemeente hebben hun beste beentje voorgezet en allerlei ideeën uitge werkt, zodat het een gezellige dag wordt. Het Beestenboetje is 4 oktober open van 10.00 tot 15.00 uur. U vindt het Beestenboetje in het gemeentebosje. Wat is er zaterdag allemaal te beleven De Stichting Dierenambulance en Stichting Damland zijn aanwezig. Zij geven informatie en antwoord op alle vragen. Ook is de hon denwachter aanwezig. Hij maakt nogal eens wat mee. Heeft u interesse in zijn verhalen, loop dan even naar hem toe en stel uw vra gen! Verder is er voor de kinderen ook weer gele genheid om hun gezicht te laten schminken. Net als vorig jaar zullen er na het schminken weer mooie poezen, honden en tijgers rond lopen rondom het Beestenboetje. Ook is mevrouw Raadsen, de dierenarts van de Dierenkliniek de Kattenberg, aanwezig. Zij is bereid om kleine huisdieren zoals een hond, kat of konijn etc. te keuren. Mevrouw Raadsen is aanwezig tussen 12.00 en 15.00 uur. Als u een dier aan haar wilt laten zien, zorg er dan wel voor dat deze in een kooitje zit of aan de lijn loopt. Anders ontstaat er een warboel van dieren en worden dieren en kin deren opgejaagd. Dit is natuurlijk niet nodig. Kijk uit, want de hondenwachter is er ook! Mevrouw Sprenkeling van de manege aan de Hoogeweg verzorgt een uitleg en demonstra tie van toilettering van paarden en pony 's. Helaas is het niet mogelijk uw eigen paard mee te nemen. Daarnaast is er nog veel meer te beleven. De Bijenvereniging is bijvoorbeeld aanwezig, de kinderen kunnen springtouwen maken, er is een kraam van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie, afdeling Noord-Kennemerland en er worden T-shirts verkocht. Meer informatie Als u even tijd heeft, kom dan op zaterdag 4 oktober a.s. tussen 10.00 en 15.00 uur langs bij het Beestenboetje in het gemeentebosje. Heeft u vragen of suggesties, dan kunt u deze kwijt bij de begeleiders op de dag zelf. Ook kunt u van maandag tot en met vrijdag bellen met de heer G. Pirovano van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 02. Hij is bereikbaar tussen 09.00 en 10.00 uur of tussen 12.30 en 13.00 uur. Wilt u vrijwilligerswerk doen bij het Beestenboetje? De gemeente is nog steeds op zoek naar vrij willigers voor het Beestenboetje. De organisa tie van zo 'n dierendag ligt mede in de han den van vrijwilligers. Heeft u interesse, laat dit dan blijken aan één van de begeleiders op 4 oktober a.s. of neem telefonisch contact op met de heer Pirovano of met nummer 072 - 535 68 68. De nieuwe sirenes, die ons moeten waar schuwen bij alarmerende siuaties zijn even uit de lucht geweest. Binnenkort hoort u ze ech ter weer. Op de maandagen 6 oktober, 3 november en 1 december wordt het nieuwe waarschu wingssysteem voorlopig voor de laatste keer getest. Op deze dagen hoort u om 12.00 uur, 12.05 uur en om 12.10 uur de sirene. Hiermee wordt de proefperiode van een half jaar met drie maanden verlengd. Dit is nodigomdat nog niet in alle gemeen ten in de "proefgewesten" Kop van Noord- Holland, Noord-Kennemerland en West Friesland alle masten en sirenes waren geplaatst. Een goede luistertest was hierdoor niet mogelijk. Bovendien bleken sommige installaties last te hebben van storingen. Nu is alle apparatuur geleverd en zijn waar dit nodig was enkele sirenes bijgeplaatst. Het signaal De komende drie maanden worden de luis- terproeven dus voortgezet. De oplettende luisteraar zal daarbij iets opvallen: het signaal is iets anders opgebouwd dan u in de afgelo pen periode was gewend. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft hiertoe besloten, omdat niet iedereen het signaal goed hoorde. De opbouw van het nieuwe signaal zou een hogere attentiewaarde hebben. Bovendien hoort u het signaal de komende maanden niet één keer, maar drie keer achter elkaar. En dat allemaal om te zorgen dat het geluid zó goed in uw geheugen staat geprent, dat er onmiddellijk een alarmbel bij u gaat rinkelen als de sirenes op een ander moment afgaan. Natuurlijk weet u in dat geval wat u moet doen, namelijk: - ga direct ergens naar binnen; - sluit ramen en deuren; - zet centraal ventilatiesysteem af; - stem uw radio af op Radio Noord-Holland voor nadere berichtgeving. Na 1 december 1997 blijft het voorlopig stil. Dat hopen we dan tenminste, want de sirene loeit daarna voortaan alleen als er echt iets loos is. Behalve één keer per jaar: dan gaan ze in het hele land af als jaarlijkse test om uw geheugen nog eens op te frissen. De eerste keer is naar verwachting in juni volgend jaar. Uiteraard krijgt u tegen die tijd meer informa tie hierover. De campagne van de komende maanden wordt ondersteund met berichtgeving in de kranten en een spot op Radio Noord-Holland. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u hiermee terecht bij bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Vroeger waren rijbewijzen vijf jaar geldig na afgiftedatum. Vanaf oktober 1986 zijn rijbewij zen echter maximaal tien jaar geldig na datum van afgifte. De afdeling Burgerzaken heeft geconstateerd dat er inmiddels rijbewijzen in het bezit zijn van burgers waarvan de geldig heidsdatum is verlopen. Deze rijbewijzen moeten vernieuwd worden. Een aanvraag ver nieuwing rijbewijs dient uiterlijk te worden gedaan op de op het rijbewijs vermelde datum "vernieuwen voor". De datum "geldig tot" is nl. voor de geldigheid van het rijbewijs niet van toepassing. Deze datum heeft te maken met de rijvaardigheid. Omdat het voorlopig nog niet mogelijk is u te berichten, dat uw rijbewijs -binnenkort- verloopt, zult u zelf attent moeten zijn op het verlopen van uw rijbewijs. Wanneer de datum vernieuwing-verstrijkt, is uw rijbewijs ongeldig en bent u ook niet meer verzekerd. Tenslotte wijzen wij u nog op de vermissing van documenten. Uit de verklaringen blijkt, dat vermissing of diefstal veelal te maken heeft met de wijze van omgaan met deze documenten. Laat ze nooit in de auto liggen of in de binnenzak van uw -uitgetrokken- jas. En laat vermissing zo spoedig mogelijk regis treren bij de afdeling Burgerzaken om zoveel mogelijk te voorkomen, dat met het document verkeerde handelingen worden verricht. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 21 of 535 67 25 Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Boekenstein 64 - vergroten woning; Poortweijdt 12 - dakopbouw. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 2 oktober 1997 gedurende 14 dagen ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072- 535 67 47). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. De gemeente is door de voorraad "Nee-Ja" en "Nee-Nee" stickers heen. Normaliter zijn deze stickers gratis af te halen bij het gemeentehuis. Echter, de jaarvoorraad van het bedrijf dat de stickers aan de gemeente verstrekt is op. Er moeten extra nieuwe stickers gedrukt worden. De gemeente hoopt over vier weken weer sti ckers te kunnen verstrekken. Heeft u in de tussentijd toch dringend een sti cker nodig, dan kunt u deze ook schriftelijk bestellen. Hiervoor moet u een gefrankeerde envelop, met daarin een aan uzelf geadres seerde, voldoende gefrankeerde envelop stu ren naar Postbus 23123, 1100 DP Amsterdam Z-0 onder vermelding van het type sticker dat u wilt ontvangen (Nee-Nee is type A; Nee-Ja is type B). Voor meer informatie kunt u de receptie van het gemeentehuis bellen, tel. 072 - 535 66 66.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8