Werkgroep voor Derde Wereld blijft aan de weg timmeren De Hofsteede opent in exclusief pand Sander Mors snelste, bij eerste wedstrijd van Limmer IJsclub it X Expositie eigen aankopen in Stedelijk Museum Adressen Limine u X ÉT 'S&UcAtett UITKIJKPOST - 22 OKTOBER PAGINA 15 Inleveren kopij voor: tand 't Jliwun&i jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limrnen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.00 u.) Heffoo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) SV Vredeburg Bus gestolen en teruggevonden SV De Vrijheid Ruud Jansen Band in De Lantaarn POLITIE Rossenbacker brengt blijspel Vette winst voor Meervogels POLITIE Boomerang Schoolcards in de bieb KVG viert jubileum Lezing Maurice de Hond Conquista m Duinrand Artotheek Speelgoedbeurs Klein Duimpje Oranje Wit volleybaltoernooi Ouderavond Jac. P. Thijsse Kledingactie Toerclub Limmen >md tlmmeï %e LIMMEN - Oktober is de maand waarin landelijk aandacht gevraagd wordt voor de problematiek van de ontwikkelingslanden. In het hele land worden activiteiten georganiseerd waarin de Derde Wereld centraal staat. Ook de Werkgroep Ontwikkelingssa menwerking Limmen heeft deze maand aangegrepen óm een aantal activiteiten te ontplooien. Vorige week dinsdag bood de werkgroep twee geschenken aan burgemeester E. Huis man. Deze geschenken kwamen van de part nerorganisatie in Burkina Faso als dank voor alle hulp die ze uit Limmen en omgeving ontvangen hebben. De ge schenken zijn te bezichtigen in het gemeentehuis. Tevens is daar een mini- expositie ingericht over de projecten in Burkina. Op zaterdag 25 oktober om 19.00 uur zal de werkgroep een bijdrage leveren aan de eucharistieviering in de Cor- neliuskerk. Tijdens deze viering vertel len *de leden over ervaringen in Bur kina Faso, de ontmoeting met de men sen in de provincie Yatenga en de pro jecten waar ze op dit moment mee bezig zijn. Het eerste project is een waterput bij de kraamkliniek in het dorp Nongo- faire. In het dorp is inmiddels onder zoek gedaan naar de plek en kosten van de put. De kosten van zo'n moder ne pomp zijn geraamd op f 6.000,-. Dankzij de steun van verschillende mensen en organisaties is er al zo'n f 4.000,- voor de pomp. Met het tweede project wil de WOL proberen zoveel mogelijk kansarme plattelandskinderen uit de provincie Yatenga in Burkina Faso naar school te laten gaan. Scholing betekent een kans op een beter bestaan. Veel ouders heb ben helaas, geen geld om hun kinderen naar school te laten gaan. De Werkgroep Ontwikkelingssamen werking Limmen nodigt iedereen uit om aan de viering deel te nemen. Wie meer info wil kan bellen met Clemen tine Bruschke (072-5052087), Bea Uylenhoet (5054054) of Yvonne Zo merdijk (5052680). Een gift op het rekeningnummer 3364.26.577 bij de Rabobank Heiloo/Limmen van de Stichting werkgroep Ontwikkelingssa menwerking Limmen is ook van harte welkom. LIMMEN - Vrijdag 17 oktober speelde Vredeburg ronde vier van de interne competitie. In groep A wist de ongesla gen M. Weigraven lang stand te houden tegen de groeiende druk in een Franse opening van J. Admiraal. Pas na een gedwongen dameruil ontstond er een eindspel met beslissend voordeel voor Admiraal. J. Limmen had zich goed voorbereid en liet zien hoe je moet spelen tegen de lijfvariant van E. Stolp, de inmiddels beruchte De Leeuw opstelling. Met twee kwaliteiten meer leek de partij slechts een kwestie van techniek. Stolp ondersteunde met zijn paard twee gevaarlijke opgerukte pionnen en dwong Limmen tot uiterste voorzich tigheid. Met succes, in een dramatisch moment verloor Limmen na een fatale pionzet al zijn voordeel en ging de winst onverwachts naar de geroutineer de Stolp. G. Hafkamp verliet de lagere regionen van de ranglijst via een regelmatige overwinning op P. van der Heijdt. H. Ebels en D. Schut, beiden als gevolg LIMMEN - Op de Kerkweg is vorige week donderdagmiddag een groene Volkswagen Transporter gestolen. De gebruiker van de bus was in een woning aan de Kerkweg aan het werk en had de bestelwagen onafgesloten voor de woning laten staan. In de bus lag een flinke hoeveelheid gereedschap voor installatiewerkzaamheden. Twee dagen later, op vrijdagmiddag, reed de vrouw van de eigenaar van de bedrijfsauto door Amsterdam en zag tot haar stomme verbazing de gestolen bus rijden. Met haar mobiele telefoon belde zij de politie, die de bestuurder even later aan kon houden. LIMMEN - De uitslagen van vorige week: Klasse A: 1. Jolanda Hageman 98 pnt, 2. Marco Ehlhardt 97 pnt, 3. Peter van Duivenvoorde 95 pnt, Klasse B: 1. Bart Sassen 99 pnt, 2. Erno Koppes 98 pnt, 3. Eric Weijers 95 pnt. Klasse C: 1. John Kaandorp 98 pnt, 2. Ron van Duivenvoorde 96 pnt, 3. Mark Baltus 85 pnt. Klasse D: 1. Marko Bruin 92 pnt, 2. Yvonne Sassen 86 pnt, 3. Piet Groot 85 pnt. van een zwakke- start laag geplaatst, kozen eieren voor hun geld en verdien den via hun remise kostbare punten. In de B-groep steeg Kevin Keijzer naar de eerste plaats door te winnen van Jan Valkering. Jan stond gewonnen maar liet zich afleiden door zijn clubgenoten en gaf zomaar zijn dame cadeau. Ook Koen Kramer lette onvoldoende op en verloor verrassend van Maarten Kos. De uitslagen: Groep A - J. Limmen - E.Stolp 0-1, M. Weigraven - J. Admiraal 0-1, G. de Graaf - V. Deen 1-0, B. Stolp - N. Admiraal 1-0, J. de Graaf - D. Aafjes 1-0, G. Hafkamp - P. v.d. Heijdt 1-0, H. Brak - M. Limmen 0-1, R. Limmen - H. Levering 1-0, H. Ebels - D. Schut remise. Groep B - Maarten Kos - Koen Kramer 1-0, Kevin Keijzer - Jan Valkering 1-0, Niels Admiraal - Barry Blekemolen 1- 0, Duncan Keijzer - Jeroen Duin 0-1, Pandora van Rees - Cees Pepping 0-1, Robert Termes - Paul Mooij 1-0, Mary Hoogeboom - Jarno Stuifbergen 1-0, Mark Beentjes - Tjeerd Blom 0-1, Eveline Beentjes - Karin Kos 0-1, Stefan Bloedjes - Marcel Bloedjes 1-0. LIMMEN - Muziek van Beatles tot Supertramp, van Tina Turner tot Celine Dion, van Toto tot Queen, kortom van de jaren zestig tot en met de jaren negentig, De Ruud Jansen Band draait er zijn hand niet voor om. Op zondag 26 oktober treedt de band vanaf 19.30 uur op in De Lantaarn. Na afloop van de voetbalwedstrijd Ajax-Feyenoord, die op groot scherm wordt vertoond, barsten de muzikale geluiden van de Ruud Jansen Band los. Sinds ruim een jaar kent de band z'n huidige bezetting met naamgever Ruud Jansen als zanger, toetsenist en gitarist. Ook zanger en slagwerker Charles Duyff maakt al vanaf het begin deel uit van de band. Jan van der Veen verzorgt sinds ander half jaar zang en gitaar en Hans van Bree zingt en bespeelt de basgitaar. Daarnaast is er de stem van Ariënne Groenewoud en de background vocals worden verzorgd door Georgia van de Leede en Cocky Luttikhuizen. Iedereen is zondag van harte welkom om te komen genieten van hun muzika le kwaliteiten. LIMMEN - „Dit is een jongensdroom die uitkomt." Peter Lute loopt vol trots door het enorme pand, geheel in Belgische stijl, dat het afgelopen jaar verrees aan de Uitgeesterweg 5 aan de rand van Limmen. Er wordt nu nog druk getimmerd en gesjouwd, maar komende zaterdag moet alles klaar zijn. Dan openen Lute en zijn echtge note hun 'Hofsteede', waar klanten terecht kunnen voor alle nieuwe interi eurtrends. Peter Lute vertelt enthousiast over de bijzondere architectuurstijl en de mate rialen die voor het gebouw zijn gebruikt. Samen met chef meubelma kerij Arie ontwierp hij het pand en voerde de bouw in eigen beheer uit. „De meeste materialen, zowel binnen als buiten, zijn hergebruikt. Ze komen uit oude panden die gebouwd zijn tus sen 1880 en 1920 in België en Nederland." Het eerste wat opvalt zijn de karakte ristieke rode bakstenen waaruit het gehele pand is opgetrokken. „Die komen allemaal uit België, van een oud klooster." Volgens Lute besteden Nederlanders weieens wat te weinig aandacht aan het metselwerk in gebouwen. De Belgische stijl noemt hij 'reuzemooi'. „Moet je eens kijken, al die verschillende kleur nuances in die bakstenen, samen vormt het toch een prachtig geheel." Het moet gezegd worden, De Hofstee de is sowieso als gebouw al een be zienswaardigheid en de ligging aan de s\// 112 072 5122222 •Noord-Holland Noord LIMMEN LIMMEN - Op 14 oktober is tussen 7.30 tot 8.30 uur een controle gehouden op de Westerweg, op het gedeelte waar deze op die tijd gesloten is. Dit had als resultaat dat er twintig maal proces verbaal is opgemaakt. Vervolgens werd tussen 8.30 uur tot 9.00 uur een roodlichtcontrole gehou den op de Rijksweg. Dit leverde een proces-verbaal op. Op 16 oktober werd een tuinbeeld, een gans, uit de voortuin van/een woning aan de Lage Weide gestolen. Op 18 oktober vond op de kruising van de Kerkweg met- de Middenweg een aanrijding tussen een brommer en een personenauto plaats, doordat de brom fietser geen voorrang verleende. Hij is met ,v beenletsel naar het ziekenhuis overgebracht. Verloren voorwerpen: een klein, plat horloge met metalen band, een bruine babypantoffel en een cyperse kater. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezondheids zorg: voor al uw vragen 072-5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken consultatiebureau) 072- 5054275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, geopend dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. AKERSLOOT - Toneelvereniging Rossenbacker speelt op zaterdag 1 november het komische blijspel 'De familie Bale en... zwendel voor begin ners' door P. Leenders. De voorstelling vindt plaats in De Lelie, Rembrandt- singel 3 te Akersloot en begint om 20.15 uur. Kaarten in de voorverkoop zijn ver krijgbaar bij Lida Copini, tel. 0251- 313600 en Els Tollenaar tel. 0251- 313893. De entreeprijs is f 8,50, in de voorverkoop f 7,50. LIMMEN - Afgelopen zondagavond vond de eerste wedstrijd plaats van de Limmer IJsclub, waarbij vooral Sander Mors van zich deed spreken. Maar liefst twintig seconden haalde hij af van zijn beste tijd tot nog toe op de 1500 meter. Hij finishte in een tijd van 4.45.50. Vijftig schaatsers reden twee afstanden, acht schaatsers kwamen uit op drie afstanden. In totaal werden maar liefst 47 persoonlijke records verbeterd. De uitslagen op achtereenvolgens de 500, 1500 en 3000 meter: 1. Sander Mors (jongens B) 45.04, 2.15.45, 2.45.56, 2. Richard Bloedjes (senioren) 44.08, 2.15.40, 4.55.82, 3. Peter van Stralen (veteranen) 45.62, 2.15.42, 4.49.06, Johan Sienstra (jongens B) 45.53,2.16.84,4.56.76, Willem Blakborn (veteranen) 47.48,2.19.46,4.50.91. Bij de pupillen jongens won Arnoud Koot op de 100 en 300 meter. Hij reed op die afstanden 13.5 en 38.1. Bij de meisjes werd Lindsy Dekker eerste in 13.4 en 38.7. In de overige categorieën werd gere den op de 500 en 1500 meter. Bij de jongens C reed Bram Bruschke 50.0 en 2.41.4 en bij de meisjes C presteerde Inge Katee uitstekend met 50.8 en 2.43.4. Bij de jongens B deed Hans Andeweg het goed met 48.1 en 2.39.8,. en ook Annemarieke Al presteerde met 59.2 en 3.09.4 bij de meisjes B naar behoren. Erik Zomerdijk reed 44.5 en 2.17.6 bij de jongens A en Cor Tervoort was de snelste met 46.5 en 2.30.2 bij de senio ren. Razendsnelle dame Ans Koot verreed het in 55.6 en 2.41.6, terwijl Hans Zomerdijk bij de veteranen verdienste lijk schaatste met zijn tijden van 45.5 en 2.20.6. rand van Limmen, met uitzicht over de weilanden, doet daar nog een schepje bovenop. Bijzondere ambiance In het sfeervolle interieur is veel hout en smeedijzer verwerkt, ook allemaal hergebruikt en prachtig gerestaureerd. In deze bijzondere ambiance gaan Peter en Joke Lute meubelen en woon accessoires verkopen die passen in de moderne interieurtrends. „We hebben vooral houten meubelen, van antiek en geloogd grenen, maar ook van kersenhout dat momenteel heel populair is. Verder verkopen we koloniale meubelen, en vergeet ook niet de rotan-meubelen." Peter Lute is niet vreemd in het meu belvak: elf jaar lang hij zwaaide hij samen met zijn echtgenote de scepter over De Meubelkelder in Castricum. „Maar daar zijn we eigenlijk compleet uitgegroeid." Peter en Joke Lute staan te popelen om te beginnen in de nieuwe zaak, die vol gens hem wordt gekarakteriseerd door de uitstraling van het pand. Vanaf de opening voor publiek op zaterdag 25 oktober houden de familie Lute en hun medewerkers tien feestelijke open dagen. De zaak is dan dagelijks geo pend tussen 10.00 en 18.00 uur (op vrij dag tot 21.00 uur). Iedere klant die een aankoop doet bij De Hofsteede, krijgt een speciale attentie. En natuurlijk worden ook kinderen niet vergeten. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels handbalden tegen Aalsmeer en wonnen dik met 34-15. Afgelopen zondag werd deze gerenom meerde tegenstander met ere en eerste divisie-ervaring met groot verschil ver slagen. De eerste tien minuten waren gevuld met het elkaar aftasten en de krachten meten, de stand werd 3-3. Wendy Buter scoorde tweemaal vanuit de hoek na een hattrick van Petra Jonker en twee benutte strafworpen werd vijf minuten voor rust de stand 15-7. Aalsmeer maakte veel aanvallen de fouten, waardoor Meervogels drie kwart van de tijd balbezit had en naar hartelust mocht scoren. Ruststand was 16-9. Na rust had Meervogels weer het beste van het spel en liep door doelpunten van Judith Hollenberg en Ellen Zandbergen uit naar 19-9. Het goed lei dende scheidsrechtersduo gaf Arinda Haasbroek te weinig voordeel op de cirkel. Halverwege de tweede helft bereikte Meervogels een 23-11 voorsprong. In deze fase ging Meervogels te noncha lant om met de vele kansen. Meer- vogelsdoelvrouwe Jeanine Geels had na twee gestopte strafworpen in de slotminuten de hoofdrol. Zij voorkwam menig doelpunt. Afgelopen zondag werd ook onder ideale weersomstandigheden de eerste Rabopolderloop gelopen. De grootte Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsgymnastick Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek. Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkcnlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). 112 U •Noord-Holland Noord 072- 5122222 AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 14 oktober vond op de A9 een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's en een bestelbus waren betrokken. Op het moment van de aanrijding stond men in file. Een van de bestuurders was niet in staat tijdig te remmen, waardoor een aanrijding niet meer voorkomen kon worden. Er was alleen materiële schade. Op 18 oktober is er in een bedrijfspand aan de Molenlei ingebroken. Door het forceren van een raam zag men kans binnen te komen. Voor zover bekend werd er niets ontvreemd. LIMMEN - Op 10 oktober is de bibliq- theek begonnen met het gratis ver spreiden van ansichtkaarten. Deze kaarten worden geleverd door de Stichting Boomerang die zich ten doel stelt kaarten met een cultureel, educa tief en maatschappelijk geëngageerd beeld gratis aan te bieden aan scholie ren. Of het nu gaat om een belangrijk onderwerp als vreemdelingenhaat of een vriendelijke vakantiekaart, volgens het persbericht wordt de boodschap op 'een onderscheidende en vernieuwen de wijze vormgegeven'. Veel middelba re scholen en bioscopen dienen als ver spreidingspunt. En nu is het dus ook mogelijk om kaarten te halen in de bibliotheek van Limmen. Het rekje wordt geregeld bijgevuld met nieuwe kaarten. LIMMEN - Zaterdag 11 oktober heeft het Katholiek Vrouwen Gilde in eigen kring haar vijftigjarig jubileum gevierd. Om 15.30 uur werden de leden door het bestuur welkom geheten in Cul tureel Centrum. Na opening door de voorzitter werd er door enkele be stuursleden een terugblik gegeven. De conclusie was dat er in de loop der jaren veel gebeurd en veranderd is. Twee dames werden in het zonnetje gezet vanwege hun vijftigjarig lidmaat schap. Mevrouw Bakkum-Zuurbier en mevrouw van der Steen-Kaptein kre gen daarvoor een ruiker bloemen. Tevens was er door Kees en Marja Beentjes een expositiehoekje ingericht. Oude foto's, artikelen en krantenknip sels werden met veel herkennning en plezier bekeken. Na de broodtafel en een eucharistieviering werd het feest 's avonds voortgezet in de Burgerij met een optreden van theatergroep In Petto. van het deelnemersveld viel tegen. De uitslagen: 4 kilometer: Ï.Tim Koelman, 16 min. 16 sec., 2. Daan v.d. Eng, 20 min. 25 sec., 3. Roy Vonk 20 min. 25 sec., Eerste meisje was Marieke Groen, 27 min. 00. sec. 8 Kilometer: 1. Aldert Pepping 29 min. 30 sec., 2. H. Lebbing 31 min. 20 sec., 3. Frank Stam 31 min. 37 sec., Eerste dame was Corrie Kaptein 42 min. 20 sec. en eerste .veteraan Aldert Pepping 29 min. 30 sec. 14 Kilometer: 1, Sjaak Denneman 50 min. 39 sec., 2. Frank de Groot 53 min. 40 sec., 3. Wim Revers 53 min. 45 sec., eerste dame was Ilonka Langenberg in 1 uur 05 min. en 1 sec. eerste veteraan Theo Brakenhof 54 min. 27 sec. LIMMEN - Op uitnodiging van de Bedrijvengroep Limmen en de Limmer Ondernemersvereniging komt Maurice de Hond op 28 oktober een lezing geven. Maurice de Hond is bekend van het onderzoeksbureau Inter/View. Hij houdt zich tegenwoordig met name bezig met de ontwikkelingen op het ge bied van nieuwe media, marketing en automatisering. Deze avond vertelt hij over Internet, de verschuiving van de macht van de leverancier naar afnemer, automatisering bij bedrijven en de gevolgen voor de werkplek. De bijeenkomst vindt plaats in De Lan taarn en begint om 20.45 uur. Redouté's tuin van Rolluf van Laarte zien in het Stedelijk Museum in Alkmaar. LIMMEN - De kinderwerkgroep van Conquista haalt zaterdag 25 oktober alles, maar dan ook alles uit de kast. Tekenen, plakken, vlechten, verven of alles door elkaar, je kunt je eens lekker uitleven. Conquista is open van 10.30 tot 12.30 uur voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De intree is vrij. Voor de tieners is er zaterdagavond weer film. Deze film zal, net als ge woonlijk, gedraaid worden op groot scherm. Voor f 2,50 is het net of je in de bioscoop zit. Wie tussen de 12 en 16 jaar is en de film Jackie Chen's First Strike wil zien is welkom vanaf 19.00 uur. Voor filmpashouders is deze film gratis. Jongeren van 16 en ouder kunnen daar in het jongerencafé terecht op vrijdag en zaterdag tussen 20.30 uur 1.00 uur. De intree is vrij. BAKKUM - De Duinrand Artotheek is weer open. De halfjaarlijkse uitleendag wordt gehouden op zaterdag 1 novem ber van 13.30 tot 17.30 uur. Naast werken van Lide Tulp en enkele werken van wijlen Cor Heeck worden ook van leden van Perspectief werken in verschillende technieken aangebo den voor uitleen. Artotheek De Duin rand is een onderdeel van de vereni ging Perspectief, gevestigd in Ateliers De Duinrand, van Oldenbarneveldt- weg 37 in Bakkum. ALKMAAR - Tot en met januari wordt in het Stedelijk Museum Alk maar een selectie getoond van kunst werken die tussen 1987 en 1997 zijn aangekocht. De werken moeten een goede indruk geven van de totale aan kopen, zowel wat betreft diversiteit in stijl en techniek, als wat betreft de kun stenaars van wie werk is aangekocht. Het aankoopbeleid van het museum is gericht op het werk van kunstenaars die wonen en werken in Alkmaar en de LIMMEN - Vrijdag 24 oktober houdt peuterspeelzaal Klein Duimpje een speelgoedbeurs. Speelgoed (schoon, functioneel en intact) kan ingeleverd worden bij Klein Duimpje, u krijgt er een vergoeding voor. Van de opbrengst wordt nieuw spelmateriaal gekocht. Ook kunnen er baby- en peuterartike len worden ingeleverd, maar geen kle ding. Wel kan er carnavalskleding aan gebracht worden. De speelgoedbeurs wordt gehouden in De Wollewei op vrijdag 24 oktober van 19.30 tot 20.30 uur. Het speelgoed kan op donderdag 23 oktober van 19.00 tot 21.00 uur en vrijdag 24 oktober van 13.30 tot 15.15 uur gebracht worden. Het afrekenen en ophalen van niet ver kocht speelgoed is op vrijdagavond 24 oktober van 21.00 tot 22.00 uur. Het speelgoed dat niet verkocht is en niet opgehaald wordt, komt ten goede aan de peuterzaal en wordt aan een opko per verkocht. LIMMEN - Zoals elke laatste zondag in oktober zal ook op 26 oktober sport hal d' Enterij weer gevuld zijn met vele Limmers. Daar strijden dan 21 mix teams om de wisseltrofee van Oranje Wit. De vele toeschouwers op de tribu ne en in de kantine zorgen er altijd voor dat dit jaarlijkse evenement een gezellig straten- en familiegebeuren is. Niet de laatste plaats, maar wel de eer ste telt in dit toernooi waar het team van Beaux et Belles (de familie Mooy) het op moet nemen tegen verschillende andere teams. Tot dusverre is het nog geen enkel team gelukt om de beker tweemaal achtereen te winnen. Ook dit jaar zal het er wel weer om spannen wie de bokaal om 18.00 uur in triomf mag ronddragen. De wedstrijden beginnen om 11.50 uur. CASTRICUM - Op dinsdag 28 oktober houdt de ouderraad van het Jac. P. Thijsse College de jaarlijkse algemene ouderavond in de aula van de school. Na de opening en het financiële jaar verslag van afgelopen jaar en de begro ting van dit schooljaar, verzorgen de leerlingen onder leiding van L. van Leeuwen de muzikale omlijsting van de pauze. Het tweede deel van de avond bestaat uit workshops, waar onderwerpen wor den behandeld als opvoeden, huiswerk, faalangst, studiehuis (Uitleg aan ouders die hier nog niet mee te maken hebben gehad) en dyslexie. De aanvang is om 20.00 uur. regio Noord-Kennemerland. Van de totale aankopen worden circa vijftig kunstwerken getoond. Op verschillen de dagen is er de mogelijkheid om tekeningen en grafiek nader te bekij ken en wordt er toelichting gegeven bij de verschillende grafische technieken. Het Stedelijk Museum Alkmaar aan de Doelenstraat 5 is open van dinsdag tbt en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Kinderen hebben gratis toe gang. Galerie Amber Tot en met 25 oktober expositie van zijde-schilderijen vanThea de Lange en sieraden van Walther Carpay, donder dag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Dusseldorperweg 18 in Limmen. Beeldentuin Akermare Beelden en schilderijen van diverse kunstenaars. Op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op af spraak (0251-312598). Uiterdijk 2, Akersloot. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen niet W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Bibliotheek Akersloot Tot eind oktober expositie van delfts blauwe tegeltableaus van Ans Rijken- berg. Galerie NU Tot en met 9 november expositie van schilderijen van Frea Lenger en kera mische beelden van Anne Hulleman. Donderdag t/m zondag van 13.00 tot 17.00 uur, donderdag tot 21.00 uur en na tel. afspraak. N. v.d. Veenstraat 48, Castricum. LIMMEN - Het RK Vrouwengilde en de Plattelandsvrouwen houden voor Mensen in Nood een inzamelactie van kleding op 23,24 en 25 oktober. U kunt de kleding goed verpakt inleveren bij de familie' Punt, Rijksweg 115, J. Neelen, Kapelweg 15 en J. Revers, Dusseldorperweg 118. Bij rampen en oorlogen stuurt Mensen in Nood de bruikbare kleding rechtst reeks naar de noodgebieden. Dar regelen hulpverleners uit het land zelt de distributie. De opbrengst van kle ding die niet voor verzending in aan merking komt, gaat naar projecten of aankoop van andere hulpgoederen. LIMMEN - Op 24 oktober komen de leden van Toerclub Limmen bijeen voor de jaarvergadering in De Lan taarn. De aanvang is 20.30 uur. Op de agenda staan, naast de vaste punten zoals de notulen en het jaarverslag, de financiële bespiegeling over 1997 en een brainstorm over het programma voor 1998. Het bestuur van de toerclub heeft laten weten open te staan voor suggesties, die eventueel ook vooraf op papier inge diend mogen worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 15