Trainings Centrum Heiloo al vijftien jaar fit Eerste steen gelegd voor Klein Varnebroek WAT ERSCHAP HET LAN GE ROND PEILB EHEER TUSSEN ZAAN EN HO NDSBOSSCHE UITKIJKPOST - 22 OKTOBER PAGINA 6 Collecte Brandwonden Stichting Thema-avond over Astma Kerstbeurs Activiteii&n Heiloo Lezing kolenmijnen Centerdisc ontwerpt eigen rampenscenario Voorlichting reuma Senioren Tentoonstelling Oud-Hollandse maaltijd erenigings- Bridgeclub Sans Atout Lezing over boerenleven SCHOUW BEVERWIJK EN ZAANSTAD WERK IN UITVOERING BAGGERWERKEN ALKMAAR, BERGEN EN CASTRICUM AANVRAGEN OM ONTHEF FING OF VERGUNNING TENTOONSTELLING INDRUK WINNAARS PRIJSVRAAG LANDBOUWDAG REGIOBIJEENKOMST NIEUWE SCHOUWFOLDER TCH blijft inspelen op de ontwikkelingen in de fitness-markt. HEILOO - Vijftien jaar geleden werd de stichting Trainings Centrum Heiloo, gevestigd aan de Zevenhuizerlaan 116, opgericht. Begonnen op kleine schaal met eenvoudige apparatuur, is TCH in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een volwaardige professionele sportschool waar menig enthousiast lid op fitness of aerobics gebied actief is. Het idee voor het oprichten van een sportstichting op fitness- en kracht sportgebied werd in 1980 geboren. Tot die tijd waren inwoners van Heiloo of Limmen aangewezen op de fitnes svoorzieningen in Alkmaar. Het idee groeide uit tot een plan en al snel bood zich de gelegenheid om fitnessappara- tuur over te nemen. Eerst werd deze opgeslagen in een garage. Een geschik te ruimte werd gevonden aan de Zevenhuizerlaan. Vervolgens werd een officiële stich ting opgericht met als doel 'het bevor deren van de sport op een gezonde ver antwoorde wijze'. Al spoedig volgde uitbreiding. De vaste kern werd uitge breid met een aantal vrijwilligers. Er kende vakopleidingen werden gevolgd en vanaf die tijd zetten zich steeds zo'n veertien vrijwilligers, onder wie een aantal fysiotherapeuten, in om de sportstichting goed te laten draaien. Hierna volgde al snel een tweede uit breiding, een gedeelte van de ruimte waar de meubelfabriek Heiloo was gevestigd, werd erbij getrokken. Accent verschoven Na tien jaar werd het accent meer op de recreatieve sportbeoefening gelegd. De club uit de begintijd was al niet meer te herkennen: de eenvoudige apparatuur had plaats gemaakt voor professionele fitnessapparaten, waar mee op de ontwikkelingen in de fitness- markt werd ingespeeld. Vorig jaar was het tijd om een nieuwe stap te wagen: uitbreiden van de activi teiten met aerobics. Naast een uitbrei ding van de ruimte werd ook de buiten kant onder handen genomen. Plannen om met een commercieel aerobics-be drijf samen te werken, liepen op niets uit, waarna ervaren en gediplomeerde docentes werden aangetrokken. Om iedereen in de gelegenheid te stel len kennis te maken met TCH, wordt op zaterdag 25 oktober een open dag gehouden. Op deze dag zal informatie worden verstrekt over de activiteiten van TCH en worden demonstraties ver zorgd. Voor informatie kunt u bellen met 072-5337788 of 5330534. HEILOO/LIMMEN - Dit jaar wordt de landelijke collecte van de Neder landse Brandwonden Stichting gehou den van 26 oktober tot en met 1 no vember. Met de opbrengst hiervan kan de stichting verder werken aan de reali sering van haar doelstellingen zoals verbetering van de behandeling van brandwondpatiënten, wetenschappelijk onderzoek, het voorkomen van brand wonden en het in stand houden van de huidbank. Voor de vijfde keer wordt tegelijk met de collecte de Nationale Brandpre ventie Week gehouden over brandvei ligheid. Nieuwe collectanten zijn nog welkom. Voor Heiloo kunt u zich opge ven bij Gerrie Zeeman, tel. 072- 5338272. ALKMAAR - Het Astma Fonds houdt op donderdag 30 oktober een thema avond over medicijnen en de wijze van inhaleren. Longarts C. S. de Graaff houdt een inleiding over cara en medi cijnen. Daarna geven verpleegkundi gen instructie over het juiste gebruik van medicijnen. Er wordt geoefend met placebo's (namaak-medicijnën) die onschadelijk zijn voor de gezondheid. De bijeenkomst vindt plaats in restau rant Koekenbier, Kennemerstraatweg 16 te Alkmaar, om 20.30 uur. ALKMAAR - In navolging van de Antiekade en Artiade wordt er in de Grote Kerk nu ook een grote kerst- beurs gehouden, getiteld Kerst Idee. De beurs is op 12,13 en 14 december. Detaillisten die belangstelling hebben om aan deze beurs deel te nemen, kun nen zich aanmelden bij Organsatie- bureau Valkor, tel. 072-5054750 of fax 072-5053997. De Beun Zaterdag 25 oktober Tim van der Sluijs met 'Ik BV' om 20.15 uur. Buk Buk Punkpunkfestival op zaterdag 25 okto ber. Zaal open om 21.00 uur. Open Huis In oktober aquarellen en acryl-schilde- rijen te zien van Waldemar Pohley, tij dens openingsuren. Het Trefpunt Tot eind oktober expositie van aquarel len en tekeningen van Bart van Dam. Zorgcentrum Overkerck Tot en met november expositie van aquarellen, acrylwerken en olieverf schilderijen van Ietje Mak. Hema Acrylschilderijen van Eric Baart, te zien in de lunchroom tijdens openings uren. 't Oosthonk Donderdag Franse les van 19.30 tot 21.30 uur. Maandag vanaf 20.00 uur darten. Dinsdag astrologie 20.30 uur. Woensdag naailes 10.00 uur, leden f 6,50/niet-leden f 7,50; schilderles voor 8-13 jaar 13.30 uur; 19.45 uur competi tie bridgeclub Oosterpark. Bibliotheek HEILOO - Op uitnodiging van de werkgroep Geologie van het Nivon zal Ger Wijnands uit Koog aan de Zaan op vrijdag 24 oktober vertellen over de vroegere steenkolenmijnen in Lim burg. Aan de hand van dia's en herinnerin gen wordt een beeld gegeven van de organisatie van het mijnbedrijf, de ge bruikte technieken en hoe er in en boven de mijn werd gewerkt. Naast leden zijn ook andere belangstellenden welkom. De lezing wordt gehouden in het Open Huis vanaf 20.00 uur. Voor leden is de toegang gratis, Nivonleden en jeugd tot 18 jaar betalen f 2,- en anderen betalen f 5,-. HEILOO - Sinds vorige week heeft cd- zaak Centerdisc een 'rampenscenario' in werking gesteld omdat de zaak van wege de werkzaamheden aan de Heerenweg zeer moeizaam te bereiken is. Dit speciale scenario bevat ook een loterij, waarbij iedere klant die iets koopt een lot mag trekken. Daarbij is er een kans van één op tien dat de klant een winnend lot trekt en al zijn aanko pen gratis krijgt. De postbode die even binnenkwam en de nieuwste cd van de Rolling Stones kocht, was een van de gelukkigen. Omdat de werkzaamheden aan de Heerenweg voorlopig nog niet zijn af gerond, heeft Centerdisc besloten om zijn deuren vanaf 3 november voor minstens twee weken te sluiten. In die tijd zal er een ingrijpende interne ver bouwing plaatsvinden. Tot de sluiting zijn vele cd's voor extra lage prijzen te koop. HEILOO - Op donderdag 30 oktober houdt de Commissie Voorlichting Se nioren van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt een bijeenkomst over reuma. Reuma is een verzamelnaam voor een groot aantal aandoeningen van het bewegingsapparaat. De ziekte kent vele verschijningsvormen en gradaties. Gerda Schoen van de patiëntenvereni ging afdeling Alkmaar zal voorlichting geven over de verschillende vormen van reuma en de lichamelijke en gees telijke pijn die deze aandoening met zich meebrengt. Aanhoudende pijn heeft grote invloed op het dagelijks leven. Hoe reageert de omgeving op deze ziekte en hoe kan de pijn verlicht worden? zijn vragen die aan de orde komen. Tijdens de middag is er ruime gelegen heid tot het stellen van vragen en ligt documentatiemateriaal ter inzage. De toegangsprijs is f 3,- (inclusief koffie). HEILOO - Op zaterdag 1 en zondag 2 november houden de senioren van de activiteitencommissie ANBO en KBO een tentoonstelling van eigen werk in hét Trefpunt. Hier laten zij zien wat ze maken en verzamelen op allerlei gebied. De openingstijden zijn op zaterdag van 10.30 tot 16.00 uur en op zondag van 11.30 tot 16.00 uur. Zondag is er live achtergrondmuziek. HEILOO - 55-Plussers die de gedachte aan een echte Hollandse winteravond, een oud-Hollands gerecht en oer- Hollandse gezelligheid wel aanspreekt, zijn van harte uitgenodigd op donder dag 6 november van 17.30 tot 20.00 uur in het Trefpunt. Ouderenwerk houdt dan voor het eerst een gezamenlijke Oud-Hollandse maaltijd. De maaltijd wordt bereid en geser veerd door de koks van het Woon- en Zorgcentrum Heiloo. Zij hebben een oud-Hollandse menu samengesteld, met een voor-, hoofd-, (zuurkool met worst, stamppot rauwe andijvie) en nagerecht (rijstepap met rozijnen en boter of fruit). De kosten bedragen f 9,50. Reserveren, uiterlijk tot 31 oktober, is noodzakelijk. Hiervoor kunt u terecht in het Trefpunt of tijdens kantooruren bellen met de Stichting Ouderenwerk, tel. 072-5331297. HEILOO - A-lijn: 1. Lute-Laan 68,3, 2. Nuijens-V. Zomeren 60. B-lijn: 1. De Groot-Lute 59,2,2. Haafkens-Helvoort 55,8. C-lijn: 1. Bakker-D'Arnaud 63,3, 2 Fam. Peekmans 57,5. D-lijn: 1. Pohley-V. Hasselt 57,8, 2. Bennink- Roozen 55,7. E-lijn: 1. Fam. v.d. Velden 54,6, 2. Haafkens-Kunst 54,6. F-lijn: 1. Vriend-Ophem 57,8, 2. Hoff- Bronkhorst 56,8. HEILOO - Op dinsdag 28 oktober om 20.00 uur is er een bijeenkomst van de Nederlandse Christen Vrouwenbónd. A. Vries-Immink uit Callantsoog ver telt over haar leven in en om een Westfriese boerderij. De titel van haar lezing luidt 'Ik kan niet zonder koeien'. Iedereen is welkom in de grote zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noor dergeeststraat. Mevrouw Ranzijn plaatst onder toeziend oog van zoon Pieter en zijn echtgenote de eerste steen voor de nieuwbouw van restaurant Klein Vamebroek. (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Bouwen aan de toekomst, dat is waar Pieter Ranzijn van restau rant Klein Varnebroek druk mee bezig is. Vorige week woensdag werd daartoe officieel 'de eerste steen' gelegd door zijn moeder, de 77-jarige mevrouw Ranzijn. Als kind bewoonde zij boerderij Varnebroek, op de hoek van de Wester- weg en de Kalkovenseweg in Alkmaar. Toen het echtpaar Ranzijn dertig jaar geleden de camping aan De Omloop begon, lag het dan ook voor de hand deze 'Klein Varnebroek' te noemen. Evenals de gelijknamige camping, is ook restaurant Klein Varnebroek in middels een begrip geworden in Heiloo en ver daarbuiten. „En daarom werd het hoog tijd voor een ingrijpende uit breiding," aldus de immer enthousiaste Pieter Ranzijn. „De entree wordt verlegd naar de andere kant en krijgt meer het karakter van een foyer. Er wordt één zaal bijge bouwd, zodat we straks zo'n tweehon derdvijftig a driehonderd gasten kun nen herbergen. En in allebei de zalen komt een heel aparte bar." Echt veel wil Ranzijn nog niet verklappen, maar dat het er bijzonder uit gaat zien, dat staat vast. John Breed uit Egmond tekende voor de artistieke invulling. De wanden zullen decoratief verfraaid worden en het interieur wordt een mengeling van klassiek en modern. „Ik ben eigenlijk met deze verbouwing begonnen omdat ik een grotere capaci teit wilde voor bijvoorbeeld bedrijfs feesten. En ook de bruiloften en partij en die we hier veelvuldig hebben, wil ik zo goed mogelijk doen. En daarnaast had ik gewoon zin in iets nieuws," besluit Pieter Ranzijn nuchter. Pieter Ranzijn en de zijnen werken nog tot januari door in de zaal, maar daarna gaat het restaurant onherroepelijk dicht. Half maart moet het werk plat zijn, want dan zwaaien de deuren van een totaal vernieuwd restaurant Klein Varnebroek open. Waterschap Het Lange Rond zorgt voor veilige dijken en juiste waterpeilen in het gebied tussen de Zaan en de Hondsbossche Zeewering. Het werkgebied kenmerkt zich door vrij afstromende gebieden langs de binnenduinrand van Beverwijk tot Camper duin, diepe droogmakerijen en drasse veen- weiden. In deze landelijke, maar plaatselijk sterk verstedelijkte regio van 400 vierkante kilo meter, wonen 300.000 mensen. De begro ting bedraagt ruim 30 miljoen gulden, waarvan 18 miljoen rechtstreeks door de inwoners via de waterschapslasten wordt opgebracht. De kleine, slagvaardige organi satie bestaat uit een administratieve en een technische dienst, waarbij 65 personen werkzaam zijn. Het kantoor van het water schap is gevestigd aan de Arcadialaan 40, Alkmaar. Voor meer informatie, vragen, tips of klach ten over het waterbeheer kunt u daar te recht. Als u voor een specifiek onderwerp langs wilt komen, maak dan eerst een afspraak. Waterschap Het Lange Rond, Arcadialaan 40, Postbus 127, 1800 AC Alkmaar, telefoon (072) 541 02 02. Donderdag 6 november controleert het water schap alle sloten in het volgende gebied: Zaanstreek: De Meerweiden De Wijkermeerpolder De Nauernasche Polder De Westzanerpolder De Zaandammerpolder; deze polders liggen geheel of gedeeltelijk in de gemeenten Beverwijk en Zaanstad. Wat moet u doen? De eigenaren, huurders en gebruikers van de percelen zijn verplicht vóór 6 november de betreffende onderhoudswerkzaamheden uit te voeren. De sloten moeten worden onderhou den over die helft van de sloot die grenst aan de grond die bij u in eigendom of gebruik is. Nadrukkelijk wordt erop gewezen dat de eigenaren danwel zakelijk gerechtigden ver antwoordelijk zijn voor een tijdige en correcte uitvoering van het onderhoud aan de sloten. Ook in die gevallen waarin zij niet zelf de gebruiker zijn. Welke onderhoudswerkzaamheden? De onderhoudswerkzaamheden die moeten worden uitgevoerd zijn onder andere: - het verwijderen van de op de taluds en in de bodem van de sloten wortelende waterplan ten, riet en biezen; - het verwijderen uit de sloten van bladeren, flab, gras, kroos, takken, vuilnis en andere daar niet thuishorende zaken; - het onderhouden van de slootkanten; - het onderhouden op afmetingen (breedte en diepte) van de sloten; - het onderhouden van dammen, duikers, keer- schutten etc. Bijzondere gevallen: Voor hoofdtochten strekt de onderhoudsplicht op zuiverheid tot maximaal twee meter uit de waterlijn. Het onderhoud op afmetingen van de categorieën (hoofd)tochten en wegsloten is opgedragen aan respectievelijk het waterschap en de wegeigenaren. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u bellen tussen 8.30 - 12.30 uur met mevrouw A. de Groote van de afdeling Algemene Zaken, tel. 072- 5410202. Asfalteringswerkzaamheden l.v.m. asfalteringswerkzaamheden op de Kanaaldijk, van de Topaasweg (gemeente Alkmaar) in de richting van de Kanaaldijk (gemeente Heiloo), wordt het verkeer in de periode 27 t/m 31 oktober geregeld met ver keerslichten. In november december gaat het waterschap beginnen met het uitbaggeren van diverse pol derwateren in zowel landelijk als stedelijk gebied. Voor Alkmaar betreft dit onder meer de sloot tussen de Ranonkelstraat en het gerechts gebouw en langs de Andoornstraat in de Eendrachtspölder-midden. én de sloot tussen de Heilooërdijk en de Roskamstraat en langs de Lodewijk van Velthemstraat in de polder Overdie. In Bergen wordt de sloot langs de Groeneweg tussen de Vierde Notweg en de stuw ter hoogte van de Groeneweg nr. 30 gebaggerd. In Castricum wordt de sloot tussen de Breede- weg en de Cieweg (van de Rietkamp tot het zwembad) gebaggerd én de sloten langs de Van Hearlemlaan en-de Schulpstet rond het sport park "Wouterland". Omdat de kwaliteit van de bagger in deze sloten niet voldoet aan de eisen öm het op de kant te kunnen zetten, zal de uitkomende bag ger worden afgevoerd. Hoewel de aannemer diverse maatregelen zal nemen om overlast te beperken, zal enige hinder als gevolg van het baggerwerk niet uitgesloten zijn. Verder willen wij u erop wijzen dat betreden van het terrein waar de baggeractiviteiten plaats zullen vinden, ten strengste verboden is. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Kroon. De volgende aanvragen zijn binnengekomen: 1. Jongejans te Starnmeer voor het realiseren van een peilwfjziging. 2. NV PWN te Alkmaar voor het aanleggen van een hoofdleiding ter hoogte van het bedrijventerrein Stompetoren te Schermer ter hoogte van de Noordervaart. 3. Wonder te Graft de Rijp voor het maken van een beschoeiing ter hoogte van de Eilands polder. 4. J. Huisman te Heemskerk voor het vergroten van een dam ter hoogte van de Noorder- maatweg 27 te Heemskerk. 5. Kuys te Westzaan voor het (her)bouwen van een boothuis ter hoogte van de Water molenstraat 11 te Westzaan. 6. PTT Telecom te Amsterdam voor het ver richten van werkzaamheden aan het tele communicatienet in de omgeving van de Nauernasche vaart ter hoogte van de Nijverheidsstraat te Zaanstad. 7. PTT Telecom te Amsterdam voor het ver richten van werkzaamheden aan het telecommunicatienet ter hoogte van de Noordervaartdijk ter hoogte van plan Willis. 8. Nijman in De Rijp voor het maken van een vlonder ter hoogte van het Fluytschip 9 te De Rijp. 9. Energie Noordwest te Alkmaar voor het ver richten van diverse werkzaamheden aan.de Schermerdijk en de Molendijk in de gemeente Schermer. 10.S. Kregel te Driehuizen voor het maken van een beschoeiing ter hoogte van Dorpsstraat 3 te Driehuizen. 11Folkers en S.l. de Bruyn te Assendelft voor het maken van een steiger ter hoogte van de Franciscanenstraat 26 te Assendelft. 12.M. de Rooij te Haarlem voor het vervangen van twee bruggen ter hoogte van Dorps straat 209 te Assendelft. 13.Gemeente Heiloo voor de aanleg van een natuurlijke oever in de Noorder-Neg te Heiloo. 14.Gebr. Brandjes te Castricum voor het dem pen en graven van een waterloop aan de Castricummerweg te Uitgeest. 15.Gebr. Beentjes Beheer BV te Uitgeest voor het maken van een dam met duiker aan het perceel gelegen tussen Geesterweg nr. 4 en 6. 16.H.A. Zoon Glashandel te Heiloo voor het dempen van een waterloop aan de Kanaal- weg 1 5 té Heiloo. 1 7.Camping "De Bregman" te Schoorl voor het maken van twee dammen met duiker aan de Mollaan te Schoorl. De aanvragen liggen van vrijdag 24 oktober tot en met vrijdag 21 november voor belangheb benden ter inzage in het waterschapskantoor te Alkmaar. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden hun zienswijze daarover indienen bij het dagelijks bestuur van het waterschap. Jelle van Wier (1940) exposeert in de maanden oktober, november en december zijn collages en grafiek in de gangen van het waterschaps kantoor. De tentoonstelling is op werkdagen tijdens kan tooruren gratis te bezichtigen. De hoofdprijzen, een ontvangst met een aange klede kop koffie in de Heerenkamer van, het fraaie Noorderpolderhuis bij Schermerhorn zijn terechtgekomen bij: M.H. Hendriks, Alkmaar; Vincent Smit, Schermerhorn; C.D. Leevendig, Alkmaar. De tweede prijs, het boekje de Kleine Ken- nemer Watergeschiedenis, is ondertussen toe gestuurd naar: C.J. Verheul, Alkmaar; G. Bookelman, Alkmaar; R. Vijfwinkel, Alkmaar; A. Schoenmaker, Wognum; K. Haring, Alkmaar; I. Jansen, Alkmaar; K.J. Nijder, Alkmaar; A. Leek, Alkmaar; M. Boots, Alkmaar; T. Sijs, Alkmaar; H. Koopman, Alkmaar; L. Brink, Alkmaar. Voor Noord-Kennemerland op maandag 27 oktober in dorpshuis Hanswijk, achter de RK-kerk aan de Herenweg, Hanswijk 1 in Egmond aan den Hoef. De informatieavond begint om 20.00 uur. Speciaal voor de 'kleine' onderhoudsplichtigen in bijvoorbeeld nieuwbouwwijken, zoals huis eigenaren met erven langs een sloot, heeft Het Lange Rond een informatieve folder gemaakt over nut en noodzaak van een schone sloot. Veel mensen zijn onbekend met deze jaarlijkse onderhoudsplicht. De nieuwe folder 'De schouw, een prettige verplichting' wordt onder andere actief verspreid via rayonbeheerders en schouwmeesters. Als u iemand van Het Lange Rond tegenkomt, kunt u er ook even naar vra gen. Bellen kan natuurlijk ook.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6