Van der Steen Autobedrijf viert feestelijk tienjarig jubileum brieven Nieuwe budgetconsulente voor budgetadvies en bemiddeling bij schulden Woon-Zorgloket in Heiloo Schoonmaken grijze rolemmer Nieuw telefoonnummer gemeente Heiloo PAGINA 8 UITKIJKPOST - 22 OKTOBER Vervolg informatierubriek Deze week is een nieuwe budgetconsulente van het bureau Planpraktijk op het gemeente huis werkzaam. De budgetconsulente, Cilia Boon, is iedere maandag aanwezig en werkt op afspraak. De budgetconsulente geeft bud getvoorlichting en kan u helpen als u schul den heeft. Voor het maken van een afspraak met de budgetconsulente kunt u van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur bellen met de afdeling Maatschappelijke Voorzieningen van de gemeente, tel. 072 - 535 6700. Op de dagen dat de budgetconsu lente er niet is, maakt een andere medewer ker van de afdeling Maatschappelijke Voorzieningen een afspraak met u voor een gesprek met de budgetconsulente. Budgetvoorlichting De budgetconsulent kan vragen op financieel en huishoudelijk gebied beantwoorden, bij voorbeeld over: hoe zorg ik dat ik niet meer uitgeef dan ik heb? hoeveel kostgeld vraag ik mijn kind? welke financiële gevolgen heeft een scheiding? etc. Schuldhulpverlening Schulden kunnen een groot probleem zijn op het moment dat u, om welke reden dan ook, niet meer aan uw aflossingsverplichtingen kunt voldoen. Ook kan het gebeuren dat u opeens grote rekeningen tegelijkertijd krijgt en u kunt ze niet meteen betalen. In deze gevallen kunt u zich aanmelden voor schuld hulpverlening. Budgetconsulente De budgetconsulente kijkt samen met u of ze u kan helpqn. Verder neemt zij, als dit nodig en wenselijk is, contact op met schuldeisers en probeert een betalingsregeling af te spre ken die haalbaar is. Verder worden hierover ook afspraken gemaakt of voorwaarden aan gesteld. Bovendien begeleidt ze u tijdens de periode van afbetalen. De budgetconsulente behandelt de door u gegeven informatie uiter aard vertrouwelijk. Gratis Hulp bij schulden en financieel advies zijn voor inwoners van Heiloo gratis. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met nr. 072 - 535 67 00. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. In de week van 27 oktober tot 1 novem ber a.s. worden de grijze rolemmers schoongemaakt. Dit is dit jaar de laatste keer dat een rolemmer wordt schoonge maakt. Net ais alle andere keren worden de rolemmers direct na het legen van de rolemmer door de vuilniswagen schoon gemaakt Ook al is uw rolemmer nog niet vol, zet hem dan toch aan de weg, dan wordt de rolemmer meegenomen in de schoon- maakronde. Laat uw rolemmer even wat langer buiten staan, zodat het schoonmaakbedrijf een beetje ruimte krijgt om zoveel mogelijk grijze rolemmers schoon te maken. Heeft u vragen, dan kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. De gemeente heeft een nieuw telefoonnum mer. Burgemeester en wethouders maken Nieuwe bouwplannen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Het nieuwe nummer van het Rosendaal is: 072 - 535 68 68 Het nieuwe algemene nummer voor het gemeentehuis is: te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Spanring 6, R.A.J. Obdam - vergroten woning; Bestevaerslaan 29, J.T.H. Dorrestein - vergroten woning; Holleweg 151, J.S.M. Hoetjes Wanneer en waarom? Sinds 29 september jl. heeft de gemeente Heiloo een nieuwe telefooncentrale. Door deze nieuwe centrale is het ook nodig om zowel het algemene telefoonnummer als alle doorkiesnummers te wijzigen. Ook de num mers van de buitendienst aan het Rosendaal wijzigen. Als u toch het oude nummer belt Vanaf 29 september krijgt u op de oude num mers gedurende drie maanden een medede ling te horen dat de telefoonnummers zijn gewijzigd. Daarna worden de oude nummers definitief afgesloten. Hoe krijgt u de nieuwe doorkiesnummers? U bent van ons gewend dat op brieven en bij publicaties op deze informatiepagina het doorkiesnummer staat vermeld van uw con tactpersoon en/of de betreffende afdeling. Met ingang van 29 september zijn ook deze nummers gewijzigd. In correspondentie en op deze informatiepagina zullen wij uiteraard de nieuwe nummers gaan vermelden. Belangrijkste nieuwe nummers Algemeen nummer van het gemeentehuis 072 - 535 66 66 Algemeen nummer van de buitendienst 072 - 535 68 68 Belastingen 072 - 535 66 19 of 535 66 20 Bouw- en Woningtoezicht 072 - 535 67 37 of 535 67 38 Bureau Voorlichting 072 - 535 66 41 Burgerzaken 072 - 535 67 21, 535 67 22 of 535 67 23 Grof huisafval 072 - 535 68 88 Huisvesting 072 - 535 66 98 Maatschappelijke Voorzieningen 072 - 535 66 97 Reiniging 072 - 535 68 68 of 535 67 34 Secretaresse college BenW 072 - 535 66 09 Woonzorgloket 072 - 535 67 03 Wij willen u graag zo goed mogelijk van dienst zijn! Verandert u ons telefoonnummer in uw gemeentegids? Wilt u meer nummers weten? belt u dan het algemene nummer van het gemeentehuis: 072 - 535 66 66. - vernieuwen garage; Kapellaan 17, J.A.A. Hoogendoorn - plaatsen blokhut; Vennewatersweg 23, Sportvereniging De Foresters - plaatsen kassa en twee dugouts handbalveld. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Vennewatersweg 23, Sportvereniging De Foresters - plaatsen 2 dugouts, tribune en 4 lichtmasten handbal veld; Laarmanstraat 14, H. de Haan - plaatsen car port en twee dakkapellen; Westerweg 286, J.W.M. Tamis - vergroten woning; Èurenweg 12, M. Jongen - plaatsen berging; Brasemcroftlaan 11, G. Peters - vergroten garage; Rosendaal 40, R. Nieuwenhuis - vergroten woning; Holleweg 72, D. Cnossen - vergroten woning; Heerenweg 110, S.D.M. Haazelager - vergro ten woning; Zeeweg 49, J.Th. Gelaudie - plaatsen ber ging; Warmoezierslaan 28, J.J.M.E. van Wittmarschen - plaatsen berging; De Oude Werf 18, Ko Hartog - veranderen gevels en wijzigen indeling; Raadhuisweg 3a, V.S.B. Bank N.V. - verande ren en vergroten van een brandweerkazerne in een bankfiliaal; achter Westerweg 21, F.G. Meijer - oprichten van twee woningen. Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet' nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgemeester en wethouders maken be,kend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn vergunning te verlenen. Tulpencroftlaan 17 - veranderen en vergroten woning; Rector Frederiklaan 13 - plaatsen berging. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 23 oktober 1997 geduren de 14 dagen ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 072- 535 67 47). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstel ling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 16 oktober 1997 Geboorten Eva, d.v. A. van den Brom en J. Zijp (rectificatie) Charlotte H., d.v. M.A.J. Lute en-H.L.W. Vaandrager Emma S., d.v. A.A. Verkooijen en A.G. de Vries Jonathan, z.v. R.J. Ortelee en E.B. Zwaan Renate, d.v. R. Hoedjes en C. Stel Brenna, d.v. C.C. Albrecht en S. van Os de Man Elders geboren Joep, z.v. C.P.J. Zoontjes en D.J. van Overbeeke Lennart, z.v. L.A.M. ten Haaf en M.E.J. van der Linden Benjamin A., z.v R.E. Minis en B.M.W. Godijn Larissa V., d.v. P.E. Broomans en S. Hoegen Huwelijksaangiften J. Liefting en M.J.M. Kroon Huwelijken F. Niemans en P.M. Dekker P.G. Paulsen en F.C.E. Venneker Overleden J.W. Alleman S. Koomen, ev Bregman M.H. Wijsman, ev Milatz A.M. Helder, wv Vriesman P. Bruin M.H. Besseling, ev Monsma C. Ursem, wv Romer Elders overleden J. Warring Ontspoord Pakketten voor Polen Vissen op de kant 072 - 535 66 66 te- en dieptepunten van tien jaar on dernemen. Het begon allemaal in een oude loods aan de Vennewatersweg, op de hoek van de Kennermerstraatweg. Acht jaar geleden volgde de grote verhuizing naar een fonkelnieuw bedrijfspand op De Oude Werf. De broers waren daar mee de eersten die zich vestigden op het nieuwe bedrijventerrein. Een span nende sprong in het diepe, maar met goede gevolgen. Drieënhalf jaar gele den openden ze, eveneens op De Oude Werf, hun eigen autoschadebedrijf. Goede formule Het autovak is hen met de paplepel ingegoten, want vader Van der Steen had ook een garagebedrijf. Het is Maarten van der Steen die zich mo menteel vooral bezighoudt met de autoschades en met de verkoop van nieuwe en gebruikte auto's en bedrijfs wagens. Joop is meestal te vinden op het kantoor van het autobedrijf. „We hebben, denk ik, de goede formu le gevonden voor ons bedrijf door ons op alle onderdelen van het autovak te richten en dan voor alle merken. We kunnen de klant op die manier een to taalpakket bieden, waarbij alles elkaar mooi aanvult." Volgens Joop van der Steen is het ook het streven van de beide broers om op zo breed mogelijk terrein te werken en bii te blijven op alle gebieden. „Want er verandert in korte tijd enorm veel in dit vak. Neem de APK-keuring, daar wor den elke keer weer nieuwe eisen gesteld. Je blijft vernieuwen." Er bestaan plannen om de werkplaats in de nabije toekomst nóg uit te brei den met tweehonderd vierkante meter. Verdere grote veranderingen staan er voorlopig niet op het programma. „We vissen, laten jullie dan geen vissen lig gen aan de kant? Dan helpen wij elkaar en hoeven onze baasjes niet boos en verdrietig meer te zijn, want wij kunnen er echt niets aan doen. O, wacht, ik hoor mijn bazin de riem pakken, daar moet ik bij zijn natuurlijk. Nou, tot ziens in het park en alvast bedankt. Een poot van Amber. M. Bakker Heiloo Allereerst wil ik mijn plaatsgenoot sterkte toewensen om de gevolgen te verwerken van de brute overval door twee personen op hem vorige week woensdagavond in het Heilooërbos op de Westerweg. Ik hoop dat hij veel medeleven krijgt van zijn omgeving. Die twee personen hadden zich onher kenbaar gemaakt met een bivakmuts. Zij zijn in mijn ogen totaal ontspoord. Waar haal je het vandaan om iemand in het donker met z'n tweeën te beslui pen, te bedreigen om geld! Jullie ma ken je onzichtbaar omdat jullie angst hebben herkend te worden. Angst omdat je je in feite schaamt voor je mis dadige gedrag. Angst om verantwoor delijk gesteld te worden voor dat ge drag. Angst voor jezelf om te erkennen dat je bent ontspoord. Een gedrag dat verdient om hard gecorrigeerd te wor den. En daarom vlucht je in de anoni miteit. Angst om door de politie gepakt te worden. Jullie zijn ontspoord in het mens zijn. We merken het steeds vaker. Het gaat niet goed met de menselijkheid in Nederland. Frank Wessel Heiloo Tien jaar Van der Steen Autobedrijf. Zittend Joop (l) en daarnaast Maarten van der Steen, (foto Kitty Hoogland werken nu met ongeveer zeventien mensen," vertelt Joop van der Steen. „En als het bedrijf groter wordt, dan zit ik alleen maar nóg meer op kantoor!" Natuurlijk laten Joop en Maarten van der Steen het tienjarig jubileum voor hun klanten niet ongemerkt voorbij gaan. Onder de vaste klanten van het eerste uur wordt een aantal diners ver loot. Verder ontvangen alle klanten een tegoedbon waar een lotnummer aan verbonden is. In de feestweek van 1 tot en met 7 november vindt de trekking hiervan plaats. De winnende nummers zijn dan te vinden op een lijst die in de showroom hangt. Op vrijdagavond 7 november worden de prijzen uitge reikt. HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan in Heiloo geschieden bij de fam. Velthuis, Zeeweg 17, op donderdag 3o oktober van 13.00 tot 20.00 uur (tel. 072-5331802). De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. HEILOO - „Ik ben een eigen bedrijf begonnen om te kunnen sleutelen aan auto's, dat vind ik nog altijd het mooiste wat er is." Op 1 november 1987 begon Joop van der Steen samen met zijn broer Maarten een autobedrijf. Precies tien jaar later is er nog maar weinig tijd om zelf sleutelen. „Ik zit nu vooral op kantoor, ben bezig met bedrijfsleiding en ergens vind ik dat toch wel een beet je jammer." Tien jaar Van der Steen autobedrijf is door de broers en hun echtgenotes, die de administratie van het bedrijf verzor gen, nauwkeurig gedocumenteerd in een groot fotoboek. Aan de hand van foto's, krantenknipsels en geschreven commentaar ontvouwen zich alle hoog- Mag ik mij even aan u voorstellen? Ik ben een hond, mijn naam is Amber. Mijn bazin en ik wandelen elke dag in het park aan Het Maalwater. Daar mag ik loslopen en spelen en rennen met andere honden. Een tijd geleden is het vissen weer begonnen. Jong en oud zit ten dan gezellig langs de kant en ik ben zo nieuwsgierig dat ik graag even bij iedereen gedag ga zeggen en even ga snuffelen. Maar laatst was mijn bazin heel ver drietig en boos op me, weet je waarom? Iemand had bij het vissen iets heel doms gedaan. De vis die was gevangen, vertelde mijn bazin, moet je altijd heel voorzichtig meteen weer in het water terugzetten natuurlijk. Nu had iemand die vis gewoon maar aan de kant gelegd! Ik ging na het hollen even water drinken en ja hoor, mazzel voor mij! Als hond hou ik ervan om mij dan helemaal in zo'n rotte vis te rollebollen, dan stink ik zo ontzettend lekker! Mijn bazin maar roepen: stoppen Amber, foei, kom voor. Thuis gekomen moest ik in bad, wel een uur lang soppen en spoelen en mijn baasje maar mopperen dat het zoveel werk was, en haar badkamer was net schoon, en mijn lange haren drogen zo langzaam. Hoe kan ik dat nu weten? Als ik nu beloof, dat ik echt niet mijn behoefte doe op de plaats waar julie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8